Christiaan en z'n combinatie Een kind kan de CARWASH doen Jac. de Gast Elke provincie in VITAK z'n eigen landbouwweerbericht Landarbeiders w Schaken De Zwarte Pion Koorfestival Geslaagde reis naar Polen Grote Paasbingo Intermezzo kampioen Jubileum 'Vooruit' 65 jaar Het kruiswerk bundelt haar krachten Verkoop gebruikte boeken Uitslagen Damvereniging 'Denk en Zet' Verenigde Yeluwse Koren in de St. Janskerk Oud papier-aktie Dirksland Ophalen oud papier Carwash Centrum Damciub E.N.E.O. '52 Melissant Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS' VRIJDAG 13 APRIL 1990 Een zó mooie vrachtwagencombinatie heeft Christiaan Klink, leerling van de Kon. Beatrixschool te Ouddorp tijdens de handvaardigheidslessen gemaakt, dat z'n onderwijzer vond dat die prestatie best een fotootje in de krant waard was, en dat waren we snel met hem eens. Christiaan, die trou wens later liever metselaar dan chauffeur wil worden, heeft veel zorg aan z'n creatie besteed, zelfs de assen heeft hij verend gemaakt. Z'n combinatie draagt op de flanken z'n naam en telefoonnummer zoals ook echte trans porteurs dat doen. Huishoudelijke competitie Afdeling 1: De Jager - Boeter1/2 - 1/2 van. Prooijen - Markwat1/2 - 1/2 Peeman - Mourik1 - O Robijn - Du Preeafg. (+/-) Verbeek - Verolme1/2 - 1/2 de dopper - Wolters1 - O Afdeling 2: C. Bakelaar - Groenendijk1 - O Poortvliet - CJ Smit1/2 - 1/2 Afdeling 3: Maliepaard - J. BakelaarO - 1 Dane - LugtenburgO - 1 Albrechts - Vroegindeweij1/2 - 1/2 Kastelein - Noordijk1 - O Weststrate - van Bracht1/2 - 1/2 Ladder: Lesuis - Hollander1 - O Commentaar: Zoals du Pree koploper zich zwaar ver slikte in Robijn (degradatie kandidaat) zo overkwam Hollander iets dergelijks tegen Lesuis. Maar dat wil niet zeggen dat Robijn of Lesuis niet prima speel den! Verbeek wist de 'kwade en taaie' Ver olme op afstand te houden, een niet geringe prestatie. Peeman won vlot een kwaliteit via drukstelling. Hoewel Boe ter voor had gestaan volstond hij toch met remise. van Prooijen zag geen kans Markwat plat te walsenm die enkele pionnen tegen stuk had. Goed nieuws van 'de nieuwelingen' Kastelein en Weststrate die resp. winst en remise afdwingen in afd. 3. j(.„ MIDDELHARNIS Vanaf dinsdag 17 april tot en met vrijdag 20 april worden er in de Gemeenschaps bibliotheek Middelharnis afgeschreven boeken verkocht. Mensen die geen lid van de bibliotheek zijn kunnen ook komen kijken of er iets van hun gading bij zit. U kunt terecht gedurende de openingsu ren van de bibliotheek. De openingsuren zijn: dinsdag: 14.00 - 17.00 uur 19.00 - 20.30 uur woensdag: 10.00 - 12.00 uur 14.00 - 17.00 uur donderdag: 14.00 - 17.00 uur vrijdag: 14.00 - 17.00 uur 19.00 - 20.30 uur d.d. 2 april 1990 Afdeling I P. Leroy - J. Dekker2 - O J. van Hoorn - H. Koese1 - 1 C. Spee - I. Koese2 - O J. Lodder - A. v. d. VeerO - 2 d.d. 9 april 1990 Afdeling I A. V. d. Veer - I. Mackloet1 - 1 K. Vis - L Koese1 - 1 H. Koese - J. Dekker1 - 1 A. V. d. Veer - J. van Hoorn2 - O Afdeling FV R. Jacobs - P. van Groningen1 - 1 Afgelopen zaterdag konden 2 jeudg- teams van Intermezzo kampioen wor den. Een knappe prestatie met nog 1 speeldatum te gaan. Hollemare was de tegenstander van meisjes A2. Na verlies eerder in het sei zoen speelde Intermezzo het spelletje beter en won in drie sets de wedstrijd. Deze overwinning betekende mede dat Meisjes A2 kampioen is geworden. Jon gens C had eveneens weinig moeite met het team van DVO. In ruim een halfuur werd gewonnen met 3-0 zodat ook dit team de kompetitie winnend afsluit. Mini jongens - HJPV 23 - O Mini mix 1 - Spivo 11 - 3 Mini mix 2 - Bernisse 11 - 3 Meisjes Cl - Hollemare 13 - O Meisjes Al - Spivo 10 - 3 Heren 1 -Alcazar 11 - 3 Heren 3 - DVO 22 - 2 Heren 3 - Rijnmond 60 - 3 Dames 1 - Foranto 10 - 3 Dames 2 - Rijnmond 20 - 3 Dames 3 - Holy 23 - 1 Baby Broderie Boetiekjes voor kleding, kussens en kade 's OUDE TONGE Het jaar 1990 is voor 'Vooruit' uit Oude Tonge een bijzonder jaar. Want dan is het 65 jaar geleden dat zij werd opge richt. Een reden tot feest. En.... daar hoort een kado bij. Oude Tonge e.o. ontvangt een folder met een zakje dat wordt opgehaald op 25 april om plm. 19.00 uur door de leden van 'Vooruit' in uniform. Terwijl zij bij u de gave ophalen zullen o.a. de Kon. Fanfare 'Apollo' uit Goede- reede m.m.v. de Drumband van 'Sempre Crescendo' en een andere gastvereni- ging met de majorettes een rondgang maken. De opbrengst is bedoeld voor aankoop van instrumenten voor 'Vooruit'. Dus.... mogen we op u rekenen? Zeker toch? Het feest wordt dan kompleet op 28 april a.s. Om 20.00 uur zal in de Grutterswei te Oude Tonge een groots concert worden verzorgd door NLS uit Klaaswaal o.l.v. W. Steinman. En voor de liefhebbers na afloop gezel lig samen zijn met een echte Big Band uit Overschie. „U weet het bij 'Vooruif zit je goed". Vooruit wil u graag verwelkomen op hun feest op 28 april. Grutterswei, 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Toegang gratis. Het programmaboekje bevat: voor woord van de mede-oprichter Joh. van Zanten, Burgemeester de Vos e.a. Voor zien van gegevens omtrent 65 jaar Voor uit. 2- per stuk. Hopelijk tot ziens! Voornes Dameskoor organiseert BRIELLE - Zaterdag 8 september zal er een groot koorfestival gehouden worden in de Bedevaartskerk te Brielle. Mannen-, vrouwen-, gemengde- kinder en ouder-koren kunnen hieraan deelne men. Dit koorfestival is als groots zangersfeest een voorloper op het 30- Jarig jubileum van Voornes Dameskoor. In 1986 werd er ook een koorfestival door Voornes Dameskoor georgani seerd. Er kwamen die dag, 31 mei 1986, duizend zangers naar Brielle. Voor koren is zo'n koorfestival interessant om aan deel te nemen. Het voordeel is dat er geen competitie is. De koorzang wordt wel door een deskundige jury beoor deelt. De jury wordt vertegenwoordigd door: - René Verhoeff, dirigent - Folkert Grondsma, organist - Adriaan Hager, publicist. Ieder deelnemend koor krijgt een beoor delingscertificaat en een herinnering aan het koorfestival, er is vrije keuze van muziek. Ieder koor mag twee koorwer ken zingen. Het publiek kan door het kopen van een programma, de gehele dag van goede koorzang genieten. De opening van dit koorfestival is om 9.30 uur, met een pauze 's middags van één uur, duurt dit koorfestival tot 17.30 uur. Koren uit de regio, die interesse hebben om aan dit Zangersfeest deel te nemen, kunnen een deelnameformulier aanvra gen bij: mevrouw Chr. Manintveld C. Langendoenstraat 5 Rockanje Telefoon (01814) 18 67 Inschrijven vanaf heden. De inschrijving deelname sluit eind juni 1990. Op de Bevrijdingsdagherdenking in de St. Janskerk te Gouda, D.V. zaterdag 5 mei a.s., verlenen de Verenigde Veluwse Koren, o.l.v. Marinus Brandsen, muzi kale medewerking. Organist Jan Mol. Trompettisten Henk en Herman Drost. Het 250 leden tellende koor zal gekleed gaan in oud Veluwse klederdracht. Spreker: Dr. R. H. Bremmer te Enschede over 'Wilt heden nu treden voor God, den Heere!' Declamatie door mevr. F. v. d. Schoot- van Dam. De avond, die wordt belegd door de Ver. Prot. Ned. afd. Gouda e.o., vangt aan om 20.00 uur. Deur open 19.30 uur. Een ieder wordt hartelijk uitgenodigd deze avond bij te wonen. Toegang vrij. A.S. zaterdag wordt het oud papier en karton bij u opgehaald. Wij verzoeken u het papier en karton voor 9 uur 's mor gens gebundeld buiten te zetten. Bij voorbaat onze hartelijke dank, namens de vrijwilligers. D. Wolfert, tel. (01877) 26 92 STELLENDAM Op zaterdag 14 april wordt door de financiële commissie van het open Herv. Jeugdwerk weer oud papier opge haald. Wij beginnen om 8.30 uur op de Molenkade en zo vervolgens om 9.00 uur in de Nieuweweg en Eendrachtsweg. Zet u uw oud papier tijdig en ge bundeld gereed. Wissen, wassen en in de was zetten snel en voor weinig geld bij: TEXACO DIRKSLAND, Korteweegje 41-45, tel. (01877) 11 22 Op 27 maart vertrok het zoveelste trans port naar Polen. Ook ditmaal geschied de de reis onder de vlag van de Stichting Hulpgoederen Polen te Oude Tonge en op initiatief van enkele partikulieren. Den Hertog Home Service B.V. had voor dit doel belangeloos een wagen, chauf feur en levensmiddelen ter beschik king gesteld. Het gezamenlij kdoel was een kinderte huis en ongeveer dertig partikuliere adressen van kleding en eten te voor zien. Van deze gelegenheid werd tevens ge bruik gemaakt, een reeds zes jaar be staande vriendenband met een familie in Poznan te verstevigen." Het behoeft geen betoog hoe ontzettend dankbaar de leiding van het tehuis was, nadat alles aan hen werd overgedragen. Immers, per jaar geeft de staat 112,00 gulden subsidie voor het hele tehuis. En vanuit het westen werd nog nimmer hulp geboden. De kinderen mochten uit het meege brachte speelgoed zelf iets kiezen. De blijdschap was duidelijk van de gezicht jes af te lezen. Inmiddels komt er in Polen meer (straat)handel op gang. Tevens is het vermoeden dat de bevol king ondanks de hoge prijzen en lage inkomens, meer opening ziet naar een betere toekomst. Vermeende grensproblemen hebben de reizigers niet meegemaakt. Men was overal vriendelijk en na een kwartier tot een half uur konden de grenzen gepas seerd worden. Uitslagen van maandag 9 april 1990 Combinatie van Dirksland en Melissant tegen Moekhoek: B. Visbeen - N. Stuurstraat1 - 1 M. de Haas - H. Jagram1 - 1 C. Visbeen - A. SnijdersO - 2 K. de Jong - A. VerhagenO - 2 B. Grootenboer - H. de Boer1 - 1 J. Stolk - M. V d. Borst1 - 1 J. Non - W. KooyO - 2 B. Roetman - M. van DijkO - 2 H. van Heukelen - J. de KoningO - 2 C. van Welie - K Osté1 - 1 M. Arrias - B. A. de GeusO - 2 H. Koppelman - J. v. d. Enden2 - O B. van Engen - B. PegelsO - 2 M. van 't Geloof - W. Helderop ...2 - O T. Goedegebuur - L. Schram2 - O K de Munck - J. van GilstO - 2 H. Grootenboer-L.v.d.MerweO - 2 H. de Munck - P. DankO - 2 Einduitslag 11-25 Zaterdag 14 april 20.00 uur Paasbingo in Dirksland. Deze Bingo is ten bate van de kleindierensport. U wseet wel, de eer ste ronde en de koffie is gratis. Er zijn weer mooie prijzen te winnen die ge schonken zijn door Albert Heyn Oud dorp, Oude Tonge en Middelharnis. Volle kaart is altijd uitzoeken. Ook zullen er weer diverse hapjes en drankjes verkrijgbaar zijn. We rekenen dan ook op uw komst. U weet het toch: EHBO-zaal naast Victo- riahal, Philipshoofjesweg te Dirksland. Laten we hier met z'n allen een grote avond van maken, dan kunnen wij als bestuur er voor zorgen dat er in novem ber weer een pracht show van kleine die ren te zien is. Dus tot 14 april. De kruisvereniging Zuidhollandse Eilanden heeft zich aangesloten bij de Stichting Interzorg Holland. Een overkoepelende organisatie, in het leven geroepen om te garanderen dat de thuiszorg optimaal kan wor den verleend door o.a. de kruisver eniging Zuidhollandse Eilanden. De commissaris van de koningin in Zuid-Holland, Mr. S. Patijn heeft de openingshandeling verricht. In principe hebben alle kruisverenigin gen in Zuid-Holland zich aangesloten bij Interzorg Holland. Deze samenwer king is meer en meer geboden nu de kruisverenigingen te maken krijgen met een terugtredende overheid, kritische consumenten en concurrenten. De con sument eist terecht goede bereikbaar heid en hoge kwaliteit. De verzekeraars kijken nog kritischer naar de kostprijs. Naast de genoemde ontwikkelingen is sprake van een nieuwe uitdaging om te werken aan geïntegreerde thuiszorg. In een tijdperk van een toenemend aantal ouderen, eerder ontslag uit het zieken huis, meer verpleegtechnische hande lingen in de thuissituatie, zal de samen werking met de gezinsverzorging van groot belang zijn. Voor de bevolking heeft deze aanslui ting met Interzorg Holland geen directe gevolgen. De kruisvereniging op de Zuidhollandse Eilanden blijft klein schalig georganiseerd. Dit houdt in dat de thuiszorg, geboden door de wijkver pleging en o.a. de diëtisten, georgani seerd wordt vanuit de bestaande wijk- gebouwen/kruisgebouwen. Op 26 maart j.l. kwam de ledenraad van de kruisvereniging bij elkaar. Deze nieuwe ontwikkelingen zijn toen uitvoe rig besproken. Meteo Consult biedt meest gedetailleerde weerbericht van Nederland LELYSTAD - Meteo Consult heeft onlangs haar weerberichtgeving in VITAK drastisch uitgebreid. Het land bouwweerbericht is nu beschikbaar voor heel Nederland waarbij maar liefst 12 verschillende regio's worden onder scheiden. Abonnees op VITAK hebben daarmee niet alleen de beschikking over het meest uitgebreide maar tevens het meest gedetailleerde weerbericht van ons land. De regionale indeling van het land bouwweerbericht loopt grotendeels pa rallel met de provinciale indeling van ons land. Op grond van meteorologi sche gelijkheid is een klein aantal 'inter provinciale' regio's ontstaan, terwijl het Rivierengebied helemaal apart is ge nomen. Agrariërs die op de grens van twee weer regio's wonen hebben uiteraard de mogelijkheid om het weerbericht van beide regio's te raadplegen. De exacte regio-indeling van het nieuwe land bouwweerbericht vindt u onderaan dit persbericht. Gedetailleerd De weerinformatie van Meteo Consult is gedetailleerd en specifiek gericht op de landbouw. Er zijn korte termijnver wachtingen beschikbaar t.a.v. tempera tuur, wind, neerslag en vochtigheid. Het kortetermijn-weerbericht kijkt maxi maal 15 uur vooruit en wordt vijfmaal daags ververst. De langetermijn-verwachtingen gaan nog iets verder en bieden ook informatie over straling en verdamping. Deze ver wachting blikt vier dagen vooruit. Verder is specifieke informatie beschik baar m.b.t. de geschiktheid van het weer voor het uitvoeren van bespuitingen en het bewaren van akkerbouwprodukten. Radarbeelden Sinds kort zijn in VITAK ook de beelden van de buienradar beschikbaar. Hierop is te zien waar en hoeveel neerslag er de afgelopen periode is gevallen. Elk kwar tier wordt een nieuw beeld gemaakt. Dooreen aantal beelden achter elkaar te plaatsen wordt duidelijk in welke rich ting en met welke snelheid een bui of een regenfront zich verplaatst. Het is ook mogelijk om op de eigen woon plaats in te zoomen om een gedetail leerde beeld te krijgen. Een computerprogramma om de radar- beelden binnen te halen en achter elkaar 'af te spelen' wordt grads verstrekt aan VITAK-abonnees. VITAK-deelnemers die al een abonne ment op het weerbericht hebben kun nen in 1990 voor 75,- profiteren van deze extra service. Een apart abonne ment op de radarbeelden is ook moge lijk; dit kost 170,-. Regio-indeling landbouwweerbericht Meteo Consult NOORD-NEDERLAND Friesland Groningen Drente Flevoland en NW-Overijssel Noord-Holland Overijssel en Oost-Gelderland ZUID-NEDERLAND Veluwe en Oost-Utrecht Zuid-Holland en West-Utrecht Rivierengebied Zuidwestelijk Kleigebied Noordbrabant Limburg Met de inwerkingstelling van het land bouwweerbericht 'nieuwe stijl' is VITAK officieel operationeel in heel Nederland. Zij waren niet rijk met het aardse bedeeld; wel met spieren van staal, en knuisten met eelt. Hun koppen gebruind, verweerd en gegroefd, door weer en wind, harde arbeid beproefd. Ze stonden in 't donker, al 's morgens heel vroeg, op de 'haogte' of 'Kaoie', een heel grote ploeg. Gelaarsd en gespoord met de fiets aan de hand, gereed voor de start naar het werk op het land. Aan de schouder de fiap', waaruit werd 'getapt', de broeken en buisjes, bij velen gelapt. Veel werd niet gezegd, in het zo vroege uur. De stikzak, die bengelde meest aan het stuur. Gevuld met het brood, dat soms karig belegd; zo niet 't meubilair hen geheel was ontzegd. En telkens verdwenen er, stram vaak, of rap. Meest was 't naar het land, nog een stevige trap. Totdat er tenslotte, ook niery.and meer stond; de polder hen allen, in zijn ruimte verslond Daar wachtte het werk hen al naar het seizoen, van zaaien of oogsten; meest ging 't van katoen! In 't voorjaar eerst 'kweken' langs kanten der sloot. Het strooien van kunstmest, wat velen verdroot. Want zwaar was dit werk, met een vracht voor het lijf. Meest 's avonds versleten, gebroken en stijf. Het land werd bewerkt, en gesleept en geëgd; de geulen getrokken, en poters gelegd. 't Was zaaien en wieden; ook sneed men het gras; zette bieten opêên, en trok er het vlas. Dat was voor de werkman een moordenaarswerk; al was men een vakman, gezond en ook sterk. Al kon men daarbij zijn mannetje staan.... de handen, de kleren.... ze gingen er aan! Men maaide* de klaver, zette hooi aan de 'tol', en mende weer later, er de schuren mee vol. Een gezwoeg en gezweet, vlak onder het dak. Vraag met de oudjes, de vergrijsden in 't vak! Arjaon van Herken Overige uitslagen: Oranjestraat 8, Sommelsdijk Tel. (01870) 52 71

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 10