Oostflakkee en Dirksland deden mee aan boomplantdag Predikbeurten Koor- en orgelagenda 1990 Jan Bakelaar Dirksland nat. kampioen in 't dames watergolven NIEUWS uit de Kerken Jeugdsolistenconcours Dam- en Schaakvereniging 'Ontspanning' te Ouddorp Zangver. 'Apolio' Nw. Tonge 70 jaar Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS VRIJDAG 6 APRIL 1990 In Herkingen was het weth. Kalle die de jeugd vroeg goed voor het groen te zijn. De gemeenten Oostflakkee en Dirksland hebben j.l. woensdag deelgenomen aan de Nat. boomplantdag. De schooljeugd van Herkingen plantte aan het Austin-plein Esdoorns en - geloof het of niet - hemelbomen, waarvan de latijnse naam Ailanthus luidt. In Dirksland werden door de beide scholen in Dirksland-Zuid aanplantingen gedaan van elzen en lijsterbes. De Oostflak- keese schooljeugd plantte aan de Langeweg en werd daarna in 'Grutterswei' ontvangen waar ze werden toegesproken door weth, Poortvliet en een film over de waarde van het groen te zien kregen. Scholieren \an de Prins Mauritsschool te Dirksland Deze meiden vonden 't best gezellig op de plantdag in Oude Tonge. Uitslagen van 19 maart 1990 Dammen: F. van Dam - K. Tanis1 - 1 J. Visbeen - G. Tanis1 - 1 J. Westhoeve - P. v. d. Steen2 - O A. Meijer - J. MoerkerkO - 2 L. Moerkerk - J. F. ten Hove1 - 1 J. van Koppen - C. MieropO - 2 Schaken; afdeling 1: P. Westhoeve - A. van Huizen1 - O K. V. d. Wende - C. Wassenaar1 - O J. van Huizen - A. C. BaasO - 1 P. A Derrez - M. Breen1 - O Afdeling 2: A J. Kastelein - R. Kickert1 - O W. Breen - M. van Damme1 - O J. Santifort - F. Papavoine1 - O J. Grinwis - NAL. van Doom1 - O E. Santifort - J. DijkstraO - 1 Uitslagen van 26 maart 1990 Schaken; afdeling 1: M. Breen - WHM. van Geelen ...Vi Vi A. C. Baas - F. A Derrez1 - O C. Wassenaar - J. van HuizenO - 1 P. Westhoeve - K. v. d. Wende1 - O Afdeling 2: R. Kickert - J. DijkstraO - 1 F. Papavoine - J. GrinwisO - 1 M.'Van Damme - J. SantifortO - 1 A J. Kastelein - W. Breen1 - O Uitslagen van 2 april 1990 Schaken; afdeling 1: F. A Derrez - C. Wassenaar1 - O M. Breen - J. SoetemanVi - Vi A. van Huizen - K. v. d. Wende ...O - 1 J. van Huizen - F. Westhoeve1 - O Afdeling 2: W. Breen - R. Kickert1 - O OUDDORP Uitslag verloting speeltuin 'De Flipjes' 1 1173 2 1101 3 1904 4 1284 5 1486 6 1562 7 1118 8 1701 9 1787 10 1071 11 1451 12 1712 Op zaterdag 12 mei wordt in het ver.gebouw 'Melis hof te Melissant het jaarlijkse jeugdsolistenconcours gehouden. Het belooft ook dit jaar weer een prachtig muziekfeest te worden. De jury, die de prestaties van de jeugdige deelnemers zal beoordelen, bestaat dit jaar uit de heren S. v. Dalen, leraar klavierinstrumen ten en zang en K. J. v. Gelder, cantor-organist en schoolmusicus. De naam van het derde jurylid is op dit moment nog niet bekend. Wanneer alle aanmel dingen binnen zijn. zal bekend gemaakt worden hoe laat het concours begint en wanneer er gelegenheid is tot inspelen. Degenen, die mee willen doen, moeten het aanmeldingsformulier inzenden vóór 21 april. Als u niet in het bezit bent van zo'n formulier, neemt u dan snel kontakt op met C. J. Smit, Julianaweg 6, Melissant, tel. (01877) 12 70. O'plaat en Den Bommel zonder water Nadat het dorp O'plaat het j.l. zondagavond al enkele uren zonder elektriciteit heeft moeten stellen hebben de inwoners van de Plaat en Den Bommel vanmorgen tevergeefs de waterkraan opengedraaid; er kwam geen druppel! Oorzaak was het door een kraan stuktrekken van de transportleiding bij de aanleg van de verbeterde Oudelandsedijk. Dat gebeurde bij Stad tegenover loonbedrijf van Rumpt. J. Santifort - A J. KasteleinO - 1 J. Grinwis - M. van Damme1 - O E. Santifort - F. PapavoineO - 1 J. Dijkstra - NAL. van DoornO - 1 Zondag 8 april 1990 Zevende Lijdenszondag OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Heemskerk Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur student C. Hog- chem, Kootwijkerbroek Ger. Kerk lO.OOuurds. W.de Vriesen 17.00 uur ds. C. K. Koekkoek Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorpstien- den) ds. .1. Smink, nam. belijdenis en H.D. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. W. Chr. Hovius, Katwijk aan Zee en 18.30 uur ds. J. Codée. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée, openbare belijdenis des geloofs en 18.00 uur ds. J. Boer, Benthuizen; kollekte zitplaatsen Ger. Kerk 10.00 uur ds. Oberman, Capelle a.d. IJssel en 17.00 uur dhr. van Lambalgen, Schiedam. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., v.m. bediening Heilige Doop en nam, D.L. V, 6; extra kollekte orgelfonds Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur student C. Hogchem Ger. Kerk 9.30 en 17.00 imr ds. M. Wattel, Hoofddorp Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. kerkge bouw Ger. Gem. 9.00 uur ds. A. Kaste lein, bediening Heilige Doop en 15.30 uur ds. J. het Lam; extra kol lekte pleisterlaag Ger. Gem. 11.00 en 18.00 uur ds. J. Koster. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. E. van Spanje en 18.00 uur ds. J. A. H. Jongkind, Brandwijk; extra kol lekte onderhoudsfonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. F. Hoek en 18.00 uur ds. A de Lange; extra kollekte kerkvoogdij Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Ber- veling, Breda Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining (Belijde- nisdienst). MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. K ten Klooster en 18.00 uur ds. J. van Doorn, Strijen; extra kol lekte onderhoud kerkgebouw Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A Baars Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. V. d. Hoek en 17.00 uur ds. v. d. Kooi Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur (H.A) en 14.30 uur ds. B. Gratz. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en IS.OOuurds. A Belder, v.m. Open bare belijdenis des geloofs; Ie kol lekte kerkvoogdij en 2e kollekte onderhoud verwarming Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. A. Klootwijk, Raamsdonk- veer en 18.00 uur ds. K. ten Klooster Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Scheepmaker en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke; kol lekte kerk en zitplaatsen Ger. Gem. 10.00uur(H.A.)en 15.00uurds. A. J. Gunst, Tholen Ger. Kerk 10.00 uur ds. F. Rozeboom en 18.00 uur ds. W. v. d. Hoek. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A Vos Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. A Moole- naar, Ulvenhout. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. J. W. Verboom, Openbare belijdenis des geloofs en 18.00 uur ds. D. Breure, Haaften; voorjaarszen- dingskoUekte GZB Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. W. Venema (na de morgendienst verkiezing ouder ling). LANGSTRAAT Herv. Gem. zie Ooltgensplaat. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. Verduijn, Roosendaal. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Tweede Paasdag, 16 april: Rotterdam: Grote of St.-Laurenskerk. Klaas Jan Mulder, orgel-concert (programma: Krebs, Handel, Liszt, Driffill, Lefébure-Wely en Franck). Toegangsprijs 7,50; t/m 12 jaar 5,-. Zaterdag, 28 april: Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee; Ned. Herv. Kerk - Oude Tonge, Chr. Oratorium Ver. 'Middelharnis' o.l.v. Rinus Verhage; Piet Wiersma, orgel. Dritter Teil der Clavierübung, J. S. Bach (Grote Orgelmis). Aanvang 20.00 uur. Zaterdag, 19 mei: Gereformeerde Kerk - Middelharnis, Jubileumconcert. De Chr. Gem. Koren: 'Middelharnis', Middelharnis o.l.v. C. den Braber; 'Soli Deo Gloria', Stad aan 't Haringvliet o.l.v. P. Kie viet; 'Soli Deo Gloria', Stellendam o.l.v. A. Bezuijen; 'Jubilate'. Oolt gensplaat o.l.v. M. de Vogel en het Gem. Koor 'Advendo', Ooltgensplaat o.l.v. F. V. d. Heide. Organist: Luud Barendrecht. Counter-tenor: Peter de Groot. Aanvang: 20.00 uur. Woensdag, 30 mei: Ned. Herv. Kerif - Sommelsdijk, Jeduthun, Middelharnis o.l.v. M. v. d. Veer; Prins Mauritskoor, Middelhar nis o.l.v. M. v. d. Veer. P. van Essen, viool. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag, 2 juni: Ger. Gemeente - Dirksland, Dirkslands Mannenkoor o.l.v. Dinant Struik; Mannenkoor Ethan, Yerseke o.l.v. Rijk J. Rijkse. Martin Mans en Pieter Heikoop, orgel. Aanvang: onbekend. Zaterdag, 30 juni: Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee, Ned. Herv. Kerk - Sommelsdijk, Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Reuss. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag, 13 juli: Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee, Braderie-concert, Rooms Katholieke Kerk - M'harnis, Paul Kieviet, orgel; Koperensemble uit 'Sempre Crescendo'. Aanvang: 20.30 uur. Woensdag, 1 augustus: Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee, Zomerconcert, Gereformeerde Kerk - Ouddorp, Geert Bierling, clavecimbel; Annemarie van de Sijde, dwarsfluit. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag, 1 september: Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee, Rooms Katholieke Kerk - Oude Tonge, Jan Jongepier, organist te Leeuwar den. Aanvang: 20.15 uur. Zaterdag, 22 september: Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee, Jubileumconcert, Ned. Herv. Kerk - Middeliiamis, Arie J. Keijzer, organist te Dordrecht. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag, 20 oktober: Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee, Ned. Herv. Kerk - Oude Tonge, Orgelconcours in samenwerking met de Vereniging van Orgelvrienden. Jury: Kees van Eersel, organist te Goes en Stephen Taylor, organist te Utrecht. Aanvang: 9 uur. 's Avonds concert door de juryleden en winnaars van het concours. Aanvang: 20.00 uur. Vrijdag, 26 oktober: Hervormde Kerk - Middelharnis, Uitvoering ten bate van Bartimeüs, Chr. Hardenbergs Mannenkoor, Hardenberg. Jeduthun, Middelhar nis o.l.v. M. v. d. Veer. Zaterdag, 3 november: Ned. Herv. Kerk - Dirksland, 'Magnificat' uit Middelharnis o.l.v. Rinus Verhage. Organisten: Abram Bezuyen en Wim Diepenhorst. Sopraan: Marijke Nieuwenweg. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag, 10 november: Ned. Herv. Kerk - Sommelsdijk, Jubileumconcert, Mannenkoor 'Ons Koor' o.l.v. Wil lem Meyboom m.m.v. het Oeral Kozakkenkoor (Den Haag) o.l.v. Marcel Verhoeff. Pianist: Wim Soeters. Zaterdag, 17 november: Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee, Ned. Herv. Exoduskerk - Sommelsdijk, Amsterdam Loeki Stardust Quartet. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag, 15 december: Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee, Ned. Herv. Kerk - Middelharnis, Kerstconcert, Chr. Oratorium Ver. 'Middelharnis' o.l.v. Rinus Verhage, Weihnachtsoratorium, J. S. Bach. Aanvang: 20.00 uur. Deze rubriek beoogt een spreiding van de concertavonden te bewerkstelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vast stellen van hun programma op boven staande gegevens richten. We hopen deze rubriek elke eerste vrij dag van iedere maand te plaatsen. Inzendingen tot en met maart 1991 wor den opgenomen. Mededelingen aangaande deze rubriek kunt u doen via (01870) 25 60. NIEUWE TONGE VAKANTIEBONNEN Inleveren vakantiebonnen Landbouw bij L. W. van Alphen, Duivenwaardse- dijk 6, a.s. dinsdag 10 april van 19.00 tot 20.00 uur. Jammer voor de Dirkslandse Jan Bakelaar, 21 jaar en kapper van be roep, dat het welgekapte dametje aan z'n zijde niet uit vlees en bloed-, maar slechts uit een kille, kunststoffen materie bestaat, als gevolg waarvan er tussen die twee alleen maar iets vakmatigs is opgebloeid. In die kwaliteit was ze Jan overigens tot grote steun op de eerder deze week gehouden finale van de nationale kappersleerlingenwedstrijd te Amsterdam waar Jan rtiet haar prachtige watergolf als Neerlands bes te eindigde....! Het kappersvak zit 'm kennelijk in de Bakelaars-familie. Opa Bakelaar - 'Piet de kapper' - in Stad aan 't Haringvliet knipt en scheert al een men senleven lang, in Den Bommel was het Rien Bakelaar die de kapsalon van z'n vader voortzette, z'n beide dochters beheren er nu de dames- en heren salon en in Dirksland wordt 'Petit Paris' door een Bakelaar gedreven; een familietrekje dus, dat kapper zijn. Tóch ging Jan eerst naar de Lagere Land- en Tuinbouwschool, werkte hij na die opleiding enige tijd in de ho reca, maar op de kappersdagschool in Rotterdam hoorde hij dat'ie het 'in de vingers had', het kappersvak. Vorige maand slaagde hij dan ook moeiteloos voor het examen bediende- hair-stylist. In januari al won hij de 2e en 3e prijs op een regionale wed strijd in Schiedam en maandag haalde hij zelf het Nationaal kampioen schap in Amsterdam uit een veld van 14 even fanatieke deelnemers. Geen wonder dat Jan zich voorneemt in 't kappersvak 'zo ver mogelijk' te komen. Hij werkt momenteel, naar genoegen, in Dordt maar ooit hoopt hij een eigen zaak te beheren en zelfs eens deel te nemen aan het wereld kampioenschap. Momenteel volgt Jan een avond-opleiding in het herenvak. We horen nog wel van 'm, van Jan, de kleinzoon van Piet de kapper. NED. HERV. KERK Beroepen te: Middelharnis L. W. Ch. Ruijgrok te Amemuiden; Willige-Lange- rak D. Rodenburg, kand. te Katwijk aan Zee; Linschoten R. H. Kieskamp te Leerdam. Bedankt voor: Oude Tonge (toez.) dr. F. Vermeer te Kesteren; Kootwijk-Koot- wijkerbroek B. J. van Vreeswijk te Ridderkerk. Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar: D. Rodenburg, Sluisweg47, 2225 XJ Katwijk aan Zee, tel. (01718) 7 18 80. GEREK KERKEN Benoemd: tot geestelijk verzorger van het Westfries Gasthuis te Hoorn L. E. van Loo te Heerjansdam; geestelijk ver zorger van verpleeghuis Zandhove te Zwolle drs. J. Kwast, kand. te Am sterdam. Aangenomen: de benoeming tot geeste lijk verzorger van het Westfries Gast huis te Hoorn L. E. van Loo te Heer jansdam; de benoeming tot geestelijk verzorger van verpleeghuis Zandhove te Zwolle drs. J. Kwast, kand. te Amster dam; naar Den Ham (O) drs. C. B. Elsinga te Spijk (Gr.) en Godlinze; Vee- nendaal drs. J. G. Offringa te 's-Grave- land; Lochem drs. R. J. Dekker te Schipluiden; Zoetermeer drs. J. A Koole te 's-Gravenhage. Beroepbaarstelling: drs. J. Kwast, kand. te Amsterdam. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Amsterdam-Zuid West, Ridderkerk en Winsum-Obergum A L. Th. de Bruijne te Nijverdal; Zeist voor de geestelijke verzorging in De Wijn gaard J. C. Post te Spakenburg-Zuid. Aangenomen naar: Brunssum-Treebeek voor de wijk Venlo (met evangelisatie opdracht) H. Drost te Rotterdam-Oost. Bedankt voor: Bunschoten-West J. J. Poutsma te Hardenberg; De Bilt-Bilt- hoven F. W. de Wit te Bergentheim; Enschede-Oost C. van der Leest te Harlingen. CHR. GEREF. KERK Beroepen te: Emmeloord F. J. van Dam te Woerden. Aangenomen naar: Zierikzee J. Ooster broek te Harderwijk. De gemengde Zangver. 'Apollo' te Nieu we Tonge herdenkt morgen, zaterdag 7 april het 70-jarig bestaan. 's Middags van 3 tot 5 uur wordt een receptie gehouden in 'Ons Dorpshuis' en 's avonds volgt, vanaf half 8, een jubi leumconcert, waaraan door het kinder koor 'Jong Apollo', de Zangver. TA- VENU uit Dinteloord en de Alpenkapel zal worden meegewerkt. DEN BOMMEL - Benoeming: Als directeur van de Chr. Basisschool 't Kompas is per 1 mei a.s. dhr. H. R. Kooistra te Nunspeet benoemd. Per die datum wordt de hui dige directeur dir. van de Bosseschool te Middelharnis. OUDDORP Vakantiebonnen v. d. Landbouw Van zaterdag 7 april tot en met zaterdag 14 april '90 kunnen alle bonnen met opschrift geldig 1989-1990 worden inge leverd bij: D. V. d. Linde, Julianaweg 22, Ouddorp. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Unionville (Can.) G. J. van Aalst te Benthuizen; Lethbridge (Can.) A Moerkerken te Gouda; Wolphaarts- dijk J. Mol te Werkendam; Futtershoek D. Hakkenberg te Groningen; Scher- peiizeel C. J. Meeuse te Rotterdam- Zuid; Sprang-Capelle i.c.m. dovenzorg R. Boogaard te Leiden; Utrecht C. Harinck te Oostkapelle. Bedankt voor: 's-Gravenzande en Zoe termeer G. J. van Aalst te Benthuizen; Woerden A. Bac te Bodegraven; Haar lem J. Mijnders te Veenendaal; Klaas waal en Leerdam E. Venema te Elspeet; Rotterdam-AlexanderpolderJ. M. Klep- pe te Rijssen; Uddel J. Karens te Op- heusden; Rotterdam-C. R. Boogaard te Leiderdorp. GER. GEM. ÏN NED. Beroepen te: Hilversum W. Verhoeks te Arnemuiden; Veenendaal F. Mallan te Alblasserdam. Bedankt voor: Elspeet en Hendrik Ido Ambacht W. Verhoeks te Amemuiden. OUD GER. GEM. IN NED. Beroepen te: Salford (Can.) A D. Muil- wijk te Dordrecht. Bedankt voor: Stavenisse A. D. Muil- wijk te Dordrecht. 4: H:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2