EIÜVtlDEII-tllEUWS NIEUWS Z/ Mededelingen 'Er is hoop' uit de Kerken Adoptie oorlogsmonument Politieberichten HET IKIJKVENSTER {Je juiste 5H taxatie... nvm Milieu-inspecteur J. Kievit in Open Schoolgroepen Tholen dreigt 40 banen te verliezen door opheffing van Nutskantoren Oostflakkee Grote geld-inzamelaktie voor twee ziekenhuizen in Polen Geslaagde uitvoering met drie jubilarissen Fa. B. van Eek Zn. - Goede dingen - Nieuws - Vertekend beeld Gospelavond groep Discipel Poppentheater zaterdagmiddag Makelaar Tairiboer De week van 12 maart was voor de heer J. Kievit een extra drukke week. Hij gaf in deze week maar liefst 3 lezingen voor Open School- deelnemers in het kader van het milieu op Goeree-Overflakkee. Baby Broderie Boetiekjes OUDDORP - Dit jaar zal de herdenking der gevallenen op D.V. vrijdag 4 mei een zgn. 'lustrum-herdenking' (om de 5 jaar) zijn. Dat wil zeggen dat er uitgebreider aandacht aan besteed zal worden. In verband hiermee zal de adoptie-overdracht van het oorlogsmonu ment door de leerlingen van groep 8 aan de leerlingen van groep 7 van de basisscholen waarschijnlijk geïntegreerd worden in het totale programma. Vals dollarbiljet Schade-rijden OOLTGENSPLAAT - Vrijdag avond 23 maart werd er in het ver enigingsgebouw "t Centrum' te Oolt gensplaat een 3-koren-concert geor ganiseerd door de gemengde zang vereniging Advendo uit Ooltgens plaat, het gemengd koor Excelsior uit Dirksland en het Smalstads gemengd koor uit Brouwershaven. WCH^ 3e Blad VRIJDAG 30 MAART 1990 No. 5888 blik op kerk en samenleving „Ook waren er in Juda nog goede din gen". Aan dat woord uit de bijbel moet ik de laatste tijd vaak denken. Het staat een beetje verloren aan het eind van het levensverhaal van Rehabeam, de zoon van Salomo. Onder zijn bewind ging het met Juda bergafwaarts. De belegering van Jeruzalem door de koning van Egypte werd afgekocht met de gouden schilden uit de tempel. En omdat het oog toch óók nog wat wil werden de gou den schilden vervangen door koperen schilden. Maar de vroegere glorie was wèg.... En dan lezen we toch dat de toom van de Heere zich afkeerde van Juda, zodat het niet helemaal ten onder ging. Waar op dan die veelzeggende woorden vol gen; „Ook waren er in Juda nog goede dingen". Ik moet er telkens weer aan denken bij het kennisnemen van allerlei verdrietige zaken uit ons kerkelijk leven. Wekelijks komen de verschillende periodieken me onder ogen, en ze zijn vaak weinig ver heffend. In de ene gemeente ligt een pre dikant met zijn kerkeraad overhoop, in de andere is er een konflikt tussen predi kanten onderhng. Hier is onenigheid, daar dreigt een scheuring. En - zoals dat in dergelijke gevallen gaat - de pers stort zich erop, want het is nieuws. Onlangs hoorde ik iemand beweren dat de media al deze onverkwikkelijke zaken daar moesten doodzwijgen. Maar dat getuigt natuurlijk niet van zin voor de realiteit. De lezers van een krant heb ben er recht op, te worden geïnformeerd. Dat de berichten niet altijd, of zelfs meestal niet, positief zijn, dat kunnen i journalisten ook niet helpen. Het is natuurlijk wèl de vraag hoe ze het nieuws brengen. Of dat zuiver objektief gebeurt, of dat ze uit zijn op sensatie, i Maar men kan het geen krant of jouma- list kwalijk nemen dat ook de schaduw- I kanten van het kerkelijk leven aan- dacht krijgen. Uiteraard is dat voor de kerk(en) geen reclame. Integendeel, hoe meer er in de kerk(en) geruzied wordt, hoe groter de kans is dat nóg meer mensen afhaken. En er zijn al kerkverlaters genoeg, we hoeven die uittocht door het opblazen van allerlei kwesties niet te stimuleren. Alleen zouden we door al dat negatieve nieuws wel een vertekend beeld kunnen krijgen van het kerkelijk leven. Het is nu eenmaal zo, dat het slechte nieuws veel meer aandacht ontvangt dan het goede. Dat het abnormale in de krant komt, maar het normale niet. De kerkgeschiedenis - heeft iemand gezegd - wordt gemaakt door de profe ten en de zondaars. De mensen die grote betekenis hadden en hebben, doordat ze vér boven de middelmaat uitsteken, die leven voort. En de mensen die op de een of andere manier ontspoord zijn. Zij die mislukten of die in een bepaalde zonde vielen. Maar de veel grotere groep van hen die op hun post stonden en trouw hun werk deden, die wordt vergeten. Dat is normaal, dus dat levert geen nieuws op. Dat geldt ook voor het kerkelijk leven. Van tal van kansels wordt elke zondag nog het zuivere Evangelie verkondigd. Vele jongeren worden op de catechisatie in het Woord onderwezen of nemen deel aan verenigings- of kringwerk. Binnen kort zullen ouderen en jongeren in aller lei kerken belijdenis doen van hun geloof. Ambtsdragers gaan vele avon den op pad om hun gemeenteleden pas toraal te bezoeken. En zo zou er nog véél en véél meer te noemen zijn. Maar van dat alles komt geen letter in de krant, want dat is de normale gang van zaken, dus het is geen nieuws! Niet inte ressant voor veel mensen, en toch van het hoogste belang. Ook waren er nog goede dingen! Waarnemer Nieuwe boeken J. C. Philpot, Korenaren uit de volle oogst. Uitgeverij J. J. Groen Zn., Leiden. Gebonden. 380 pag. Prijs 32,50. De dagboeken van Joseph Charles Phil pot, de begaafde en met veel geestelijke kennis begiftigde Baptistenprediker uit het Engeland van de vorige eeuw, wor den nog steeds gelezen. Het stemt tot dankbaarheid dat het nodig bleek een herdruk van dit veelzeggende dagboek te verzorgen. De inhoud van 'Koren aren' is door Philpots dochters bijeen gegaard als overgebleven aren uit een oogst die al vol van zegen was. In 1909 verscheen de eerste druk. Na meer dan 80 jaar is de actualiteit van deze over denkingen nog ongewijzigd. Hier spre ken de dingen van eeuwigheidswaarde. Ter illustratie een enkele zin, genomen uit het gedeelte van 26 maart, de datum waarop ik deze regels schrijf: „Zet ver dienste op de voorgrond en wij zijn allen verdoemd. Er is geen verdienste groot noch klein; het is het bloed des Lams alleen, dat een weg gebaand heeft voor arme verloren zondaren, om ze tot God te brengen". Dit dagboek verscheen nu in een nieuwe uitvoering. Aan de omslag is het te zien. Er is ook een leeslint aangebracht O E. C. van Balen, Vragen aan de dokter. Uitgeverij J. J. Groen Zn., Leiden. Paperback. 125 pag. Prijs 16,75. Dokter Van Balen, huisarts te Wouden berg, schrijft regelmatig artikelen over ziekte en gezondheid in het reformatori sche gezinsblad Terdege. Een deel daar van is nu in boekvorm verschenen. De auteur streefde ernaar het boekje zoda nig samen te stellen dat gevarieerde en zinvolle informatie wordt gegeven, be vattelijk en geschikt voor een breed publiek. Hijzelf noemt het 'een korte wandeling door het doolhof van ziekte en gezondheid'. De volgende rubricering is aangebracht; huidaandoeningen; hart en bloedvaten; het maag- en darmstelsel; op oudere leeftijd; voor de vrouw; geneesmiddelen en voeding; psychosomatische klach ten; veel voorkomende klachten. Al met al een nuttige informatiebron. O Maarten Luther, Het Hogepriesterlijke gebed. Verklaring van Johannes 17. Uitgeverij Den Hertog te Houten. Gebonden. 141 pag. Prijs 23,90. Drs. K. Exalto verraste ons met deze ver taling van zijn hand, een overzetting uit het Latijn van Luthers verklaring van het Hogepriesterlijk gebed. Het is de eer ste keer dat Luthers uitleg van Johannes 17 in Nederlandse vertaling uitkwam. Ooit is gezegd dat wie Luthers manier van preken wil leren kennen, vooral zijn preken over het Evangelie van Johannes moest bestuderen. Dat geldt temeer als - zoals hier - een gedeelte aan de orde is aan de uitleg waarvan Luther zelf de hoogste vreugde en de meest intense betrokkenheid ervaren heeft. Hij was, zo weten we, zelfs geneigd Johannes 17 - dat ontroerende gebed van Christus tot Zijn Vader - te verheffen boven an dere Schriftgedeelten. Ik weersta de neiging typeringen van Luthers uitleg of zelfs citaten daaruit weer te geven. Voor wat het eerste betreft kan ik verwijzen naar de uitvoerige en trefzekere inleiding die de vertaler aan dit boek meegaf. De uitgever gaf aan deze publicatie, pre cies zoals we van hem gewend zijn, weer een waardige en degelijke uitvoering. Aanbevolen! O Bij uitgeverij De Groot Goudriaan te Kampen verscheen in de afgelopen weken een aantal boekjes dat eveneens een hartelijke aanbeveling verdient. Ik duid op; Ds. J. van Amstel, Vrijetijdsbesteding. Serie Pasmunt nummer 14. 58 pag. Prijs 12,75. De Edese predikant geeft een goede typering van de moderne vrijetijdscul- tus. En dat niet alleen - hij stelt kritische vragen en biedt een heilzame hand reiking. Drs. J. A. van der Velden, Israël en het anti-semitisme. Serie Pasmunt nummer 13. 71 pag. Prijs 14,75. Het onderwerp van dit boekje is de Jodenhaat en de historische wortels van dit afschuwelijke verschijnsel. Een in- struktief boekje. Drs. A. B. F. Hoek-van Kooten, Tiener op weg. 56 pag. Geïllustreerd. Prijs 12,75. Mevrouw Hoek, arts en predikants vrouw, schreef dit boekje speciaal voor jonge tieners. Zij bespreekt de seksuali teit en alles wat daarmee samenhangt. Het boekje kenmerkt zich door een rus tige, maar niet minder openhartige toon. jK Zaterdagavond 31 maart 8 uur Diek- huus, treedt de groep bijbelschool-stu- denten van Jong en Vrij op met gospel en drama. Met een serieuze ondertoon wordt op expressieve wijze het thema; 'Christen zijn.... wie durft' aangedragen. Het wordt een fijne avond voor iedereen die met dit onderwerp bezig wil zijn. Namens de 'Er is hoop'-werkgroep allen hartelijk welkom. Toegang vrij. Voor de vijfde keer organiseert de 'Er is hoop'-werkgroep zaterdagmiddag 3 uur a.s, het poppentheater met... Flits en Liesje! Dit keer gaat het over 'roddeltje'. Ook is er de uitslag van de kleur- wedstrijd! Alle kinderen en ouders hartelijk welkom. in het doolhof van prijskaartjes 'UAKELAAftl Tel. 01870-3477 NED. HERV. KERK Beroepen te: Genderen A. Prins te Werkhoven; Groningen W. Dekker te Delfshaven; Rouveen (nieuwe pred. plaats) W. Arkeraats te Giessendam- Neder-Hardinxveld; Dussen (toez.) P. Molenaar te Zalk en Veecaten. Aangenomen naar: Aalst C. van Vliet, kand. te Woerden; het beroep van de Gerenale Synode tot pred. voor buiten gewone werkzaamheden (gestelijk ver zorger bij de Koninklijke Marine) H. Poot te Nieuw-Stadskanaal, wonende te Gouda; Everdingen W. Groenenboom, kand. te Capelle aan den IJssel en vica ris te Amstelveen; Ochten (toez.) A. den Besten te Kamperveen. Bedankt voor: Babyloniënbroek C. van Vliet, kand. te Woerden; Wezep (toez.) P. J. den Admirant te Kampen. Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar: C. H. D. FrijHnk, Monnet- flat 22,1422 EE Uithoorn; S. P. Vermeer, Doelengracht 3a, 2311 VM Leiden, tel. (071) 12 10 76. GEREF. KERKEN Beroepen te: Culemborg dr. K. Spronk te Monnickendam; Doetinchem drs. D. A. Bos te Bennebroek; Lochem drs. R. J. Dekker te Schipluiden; Maarssen (bei den part-time) J. F. Boon te Landsmeer en drs. E. S. Smidt te Wormer; Lexmond (part-time) F. Stark, kand. te Amster dam. Aangenomen naar: Culemborg dr. K. Spronk te Monnickendam; 's-Graven- hage-Oost als geestelijk verzorger van de St. Bronovo/Nebo te 's-Gravenhage mw. drs. T. Koopman, geestelijk verzor ger van het Beatrixverpleeghuis te Cu lemborg; Heerenveen drs. G. Tromp te Oenkerk; Lexmond (part-time) F. Stark, kand. te Amsterdam; Maarssen (beiden part-time) J. F. Boon te Landsmeer en drs. E. S. Smidt te Wormer. Beroepbaarstelling: F. Stark, kand. te Amsterdam; drs. K. H. Ubels, R. Kiplin- gerf 272, 3315 AK Dordrecht, tel. (078) 21 19 21. GEREE KERKEN (Vrijgemaakt) Aangenomen naar: Grijpskerk i.c.m. Niezijl drs. P. J. de Haan, kand. te Houten. Bedankt voor: Bergen op Zoom i.c.m. Middelharnis, Surhuisterveen i.c.m. Opende en Zuidbroek drs. P. J. de Haan, kand. te Houten; Gouda en Zuidlaren (tweede pred.plaats) H. Drost te Rotter dam-Oost; Meppel J. J. Poutsma te Har- denberg; Vollenhove-Kadoelen P. M. de Wit te Bergentheim. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Baarn C. Westerink te Den Helder. Bedankt voor: Rotterdam-West R. van Beek te Veenendaal (Pniëlkerk). GEREF GEMEENTEN Beroepen te: Terwolde de Vecht J. Ka- rels te Rijssen; Capelle aan den IJssel (wijk West) A. F. Honkoop te Zwijn- drecht; Apeldoorn P. van Ruitenburg te Meliskerke; Rotterdam-IJsselmonde J. Mol te Werkendam; Rilland-Bath D. Rietdijk te Moerkapelle. Aangenomen naar: Lisse J. J. Tanis te Ridderkerk. Bedankt voor: Boskoop en Eindhoven P. van Ruitenburg te Meliskerke; Kat wijk aan Zee J. Mol te Werkendam; Middelburg-Zuid J. J. Tanis te Ridder kerk; Spijkenisse D. Rietdijk te Moerka pelle; Aagtekerke J. S. van der Net te Dordrecht; Alblasserdam D. Hakken berg te Groningen; Lelystad R. Katten- berg te Arnhem; De Valk-Wekerom J. Karens te Opheusden. GER. GEM. IN NED. Bedankt voor: De Beek-Uddel J. Roos te Chilliwack (Can.). In alle Open Schoolgroepen op het eiland, en dat zijn er 10 in totaal, wordt gewerkt aan het thema milieu. De groe pen zijn in oktober 1989 aan dit thema begonnen. Met behulp van een 'milieu werkboek' wordt er aandacht besteed aan de verschillende zaken m.b.t. het milieu zoals milieuhygiëne, afval, het ecosysteem (de kringloop), zure regen, de ozonlaag, tropisch hardhout etc. Naast het vergaren van kennis uit het milieu-werkboek en het bespreken van die informatie wordt er door de deelne mers ook zelf materiaal verzameld over de verschillende onderwerpen betref fende het milieu. Ook worden er excur sies gemaakt zoals naar De Kleine Aarde te Boxtel, waterzuiveringsbedrij- ven op Goeree-Overflakkee en naar de Afvalverwerking Rijnmond te Rozen burg. Als gastspreikers vertellen mevr. A. Slotboom over natuurvoeding en de heer J. Kievit over de milieu-inspectie op G.O. Binnenkort wordt het thema milieu in de groepen afgesloten met de presentatie van de door de deelnemers zelf ge maakte werkstukken. De onderwerpen van de werkstukken zijn door de deelne mers zelf gekozen. Enkele onderwerpen zijn; zonne-ener- gie, huishoudelijk afval, waterzuivering, brandstofverbruik, Greenpeace, de moes tuin, mestoverschot, waspoeder, verf etc. De werkstukken worden gekopieerd en per groep gebundeld tot een boekwerk. Hierdoor heeft elke deelnemer een blij vende herinnering aan het gezamenlijk werken aan het thema Milieu. Alle deelnemers zijn overtuigd dat, als je de wereld wilt verbeteren je bij jezelf moet beginnen. En dat, als we voor onszelf en voor onze nakomelingen een gezondere en schonere wereld willen, we er nu èn hier zelf iets aan moeten doen. Voor informatie over de Open School kunt u bellen naar de S'VE, (01870) 39 27. voor kleding, kussens en kado 's Oranjestraat 8, Sommelsdijk Tel. (01870) 52 71 SINT ANNALAND De mogelijke gehele of gedeeltelijke opheffing van de kantoren van de Pro vinciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM) en de Watermaatschappij Zuid West Nederland (WMZ) bij een fusie van deze twee nutsbedrijven heeft voor de gemeente Tholen 'onaanvaardbare gevolgen'. Het leidt niet alleen tot het verlies van circa veertig arbeidsplaatsen op Tholen, maar ook tot het wegvallen van een 'bestedingsimpuls' van niet minder dan twee miljoen gulden op jaarbasis; dat zijn de bestedingen die deze werknemers en hun gezinsleden doen in de gemeente Tholen. Dit schrij ven burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen aan de PZEM en aan de WMZ. Deze bedrijven deelden eind juni mee dat de sluiting van regiokantoren na de fusie onvermijdelijk is. Het zou één van de weinige manieren zijn om de huidige tarieven in de hand te houden. Het Thoolse college van burgemeester en wethouders heeft er begrip voor dat de economische faktor zwaar weegt, maar wijst erop dat besluitvorming over fu.sie van nutsbedrijven 'niet uitsluitend gestoeld kan worden op economische argumenten'. Burgemeester en wethou ders van de gemeente Tholen herinne ren eraan dat de gemeenten destijds hebben bijgedragen aan het behoud van De Schelde in Vlissingen, met behulp van de PZEM-gelden. Zij wensen dat deze lijn consistent zal worden doorge trokken naar andere regio's, in de zin dat de discussie bij fusie niet alleen wordt beheerst door kille cijfers. Sluiting van de kantoren op Tholen zou een gevoelige aderlating zijn voor de werkgelegenheid in de gemeente. Zestig procent van de werkenden pendelt. Burgemeester en wethouders wijzen erop dat juist het woonwerkverkeer aan gepakt dreigt te worden. Behoud van arbeidsplaatsen op het eiland zelf is dus van groot belang. Daarnaast is het col lege van B en W bevreesd voor een aan tasting van de service-verlening. Het college pleit er dan ook voor dat 'in ieder geval een structuur of kader wordt geschapen' ten behoeve van informatie, service, reparatie en administratie in de gemeente Tholen! De bedoeling is dat rondom deze herdenking met de kinderen extra aan dacht wordt besteed aan de geallieerde vliegers die op de avond van 17 sep tember 1942 op de terugweg naar Engeland met hun toestel nabij 'de Punt' in zee stortten. Hun graven bevinden zich tussen de andere oorlogsgraven op de algemene begraafplaats aan de Dorpsweg. Getracht wordt gegevens over hun vlucht te achterhalen. Mocht u ook iets daarover weten, dan wordt dat graag van u vernomen. Het leek de organisatoren gepast dit jaar ook aandacht te besteden aan de persoon van Klaas Akershoek. Hij staat vermeld op het oorlogsmonument. Geboren op 15 oktober 1918 wilde Klaas al vroeg naar zee. Hij was enorm leergierig en leerde bij een zekere P. Heerschap een heleboel bij. Op jonge leeftijd meldde hij zich als vrijwilliger bij de Koninklijke Marine. Samen met de Koninklijke familie en de rest van de marinevloot week hij in de meidagen van 1940 uit naar Engeland. Hij heeftechter de oorlog niet lang meegemaakt, want in juni 1941 sneuvelde hij nabij de kust van Engeland. De preciese datum is niet eens bekend en de wijze waarop hij omkwam weten we eveneens (nog) niet. Alle informatieis welkom bij; A. J. Nelis, Molentienden 95. 3253 VH Ouddorp. Tel. (01878) 23 06 (school) of (01878) 10 53 (thuis). Gebleken is dat erbij een zaak te Oude Tonge door een onbekende persoon betaald werd met een 100-dollarbiljet. Later kwam vast te staan dat dat biljet een vervalsing was. De mogelijkheid bestaat dat er meer vervalsingen in omloop zijn. Neem bij twijfel kontakt op met bank of politie. Een te Oude Tonge woonachtige autobe zitter constateerde dat het rechterachter- spatbord van zijn auto ernstig was beschadigd. De veroorzaker liet zijn identiteit niet achter. Derhalve zit bena deelde nu met een schade van ruim 1000.-. Diefstal Afgelopen week blijkt vanuit een witlof kwekerij te Ooltgensplaat een inpakap- paraat ter waarde van 600,- ont vreemd te zijn. Daders onbekend. In de periode van 5 t/m 19 april houdt de Stichting Flakkeese Hulpgoederen Po len een Eilandelijke kollekte waarvan de opbrengst bestemd is voor een ge zondheidscentrum in LOSICE en een provincie ziekenhuis in CHELM, deze plaatsen zijn gelegen in het oosten van Polen tegen de Russische grens. Deze streek heeft nog weinig hulp gehad uit Holland, en de ziekenhuizen hebben een schrijnend tekort aan medisch materiaal, een kleine opsomming volgt; Mobiele röntgen en elektrocardiogram apparatuur, UKV lampen voor fotothe rapie bij baby's, Be-ademings appara tuur, en ook een xero kopieer apparaat, verder nog aan klein materiaal voor een malig zoals; rubberhandschoenen, naal den, spuiten, infuus-sets, teflons, infuus- naalden voor kinderen en volwassenen, katheters in alle maten, verbandmidde- len en gipsverbanden, handdoeken voor eenmalig gebruik, desinfektiemiddelen, j biopsinaalden, kunstnieren merk Bellco of Gambro, en verder alle voorkomende i ziekenhuis apparatuur. De gelden die binnenkomen worden voor aankoop van bovengenoemde arti kelen besteed. Kerken willen wij vragen nu eens een extra kollekte te besteden aan POLEN, ook daar is de nood groot, en Polen wordt nog wel eens vergeten. Bedrijven kunnen ook meedoen door middel van een storting op bankreke ningnummer 1409.91.999 t.b.v. zieken- huisprojekt Polen. Mensen die buiten de bebouwde kom wonen kunnen uiteraard ook via stortin gen hun bijdragen leveren. U laat onze kollektanten toch niet voor een gesloten Het is voor de ca. 170 koorzangliefheb bers een zeer geslaagde uitvoering ge worden. In het zeer gevarieerde pro gramma werden werken van oude en moderne componisten ten gehore ge bracht. De koren stonden onder de enthousiaste leiding van de heren L. M. Gebben en P. van der Heyden waarvan de laatste voor het eerst officieel voor het voetlicht stond als dirigent van Advendo. Een première die hij overigens met glans doorstond. Als laatste punt van het programma werden een drietal leden van Advendo gehuldigd wegens hun langdurig lid maatschap aan 'de zang'. Mevr. A. L. Poortvliet-de Vos en dhr. C. Buscop ontvingen de gouden bonds- speld en een oorkonde voor 40 jaar trouw en aktief lidmaatschap terwijl mevr. M. Dorsman-van Dam de zilve ren bondsspeld en een oorkonde kreeg voor 25 jaar lidmaatschap. Hierna ontvingen zij van de deelne mende koren en familieleden armen vol bloemen en gelukwensen. Na afsluiting van het officiële gedeelte volgde de verloting met een aantal prachtige extra prijzen welke zeer wel willend waren beschikbaar gesteld door de plaatselijke ondernemers. Na een bijzonder gezellig samenzijn met een voortreffelijk achtergrondmu ziekje van het huisorkestje van de 'Grut terswei' werd deze geslaagde koorzang- avond besloten. Westdijk 33-56 Middelharnis Tel. 01870-3035-2060 /Fietsen, brommers, reparatie deur staan. Uw geldelijke steun kan in Polen levens redden, daarom bevelen wij deze aktie namens onze stichting van harte bij u aan. Nogmaals het bankrekeningnummer 1409.91.999 Rabobank Oude Tonge, giro van de bank is 134803 S.F.H.P. ten bate van Ziekenhuisprojekt Polen. Info telefoon; fam. van Dijk, (01874) 18 24; mevr. Geelhoed, (01877) 15 61; mevr. de Gelder, (01873) 25 73; mevr. Vroegindewey, (01870) 39 38; mevr. Lok ker, (01879) 17 85 en mevr. Vogelaar, (01877) 19 30.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 9