André, kampioen in beroepen-wedstrijd Mobil D l Platina - 70-jarig - huwelij kspaar in Den Bommel Radio SLOF achter slot MERCEDES Nieuw verkeersbord te Dirksland 32fcbS C Ophokplicht voor postduiven in Zuid-Holland KIEVIT WARMTE Rally Formula Garage Knöps B.V. Diabetes Vereniging Nederland afd. Goeree-Overflal(l(ee Jos Groeneveld wordt dir. Bosseschool M'harnis J.V.C. MIDI W31 Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Internationaal jaar van het lezen en schrijven Citroen - Hesselink 62e Jaargang VRIJDAG 30 MAART 1990 No. 5888 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN /f Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 12,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 36 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 (verbeterd bericht) Vooral tijdens de inzaaiperiode hebben landbouwprodukten, maar met name peulvruchten een grote aantrekkings kracht op verwilderde duiven. De scha de die van deze 'bezoeken' een gevolg is kan groot zijn. Daarom zal de grondge bruiker jacht maken op de verwilderde duif. Om te voorkomen dat hierbij ook postduiven worden geraakt is in Zuid- Holland een ophokplicht voor postdui ven in het voorjaar vastgesteld. Naast de schade tijdens het inzaaien wordt echter in toenemende mate bij het oogsten in de zomermaanden schade van de verwilderde duif ondervonden. Daarom is in een overleg van het Land bouwschap Zuid-Holland, de Neder landse Postduivenhouders Organisatie en de Koninklijke Nederlandse Jagers Vereniging besloten tot een ophokrege- ling voor postduiven. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben, na overleg met de betrokken instanties, als tijdvak voor het opgeslo ten houden van postduiven vastgesteld: de periode 2 april tot en met 1 juni 1990. Dit houdt in dat gedurende deze periode de postduiven zodanig moeten worden opgesloten dat uitvliegen op of over gronden van anderen wordt verhin derd. Deze verplichting geldt echter niet op werkdagen voor de tijd gelegen tussen 6.00 uur en 8.00 uur 's morgens en tussen 18.00 uur en een halfuur na zonsonder gang. Zij geldt bovendien niet op zater dagen na 12.00 uur alsmede op zon dagen en algemeen erkende feestdagen. In het belang van de postduivenhouders en de landbouwers dringen de Neder lands Postduivenorganisaties en het Landbouwschap er met de meeste klem op aan zich strikt te houden aan boven genoemde afspraak, hetgeen dus in houdt dat de landbouwers zich tussen 6.00 uuren 8.00 uur 's morgens en na 18.00 uur 's avonds, zaterdags na 12.00 uuren op zondagen moeten onthouden van bestrij den der duiven, terwijl voorts in geen geval mag worden geschoten op overvliegende Op 9 april a.s. zal de DVN haar leden vergadering houden in het verenigings gebouw bij de R.K. Kerk, Langeweg 48, Middelharnis. De aanvang is 19.30 uur. Na het officiële gedeelte, zal dr. P. A. de Haas, kinderarts, verbonden aan de Oosterscheldeziekenhuizen te Goes een lezing houden over 'Erfelijkheid bij Diabetes'. Ieder, die belangstelling voor dit onder werp heeft is van harte welkom! Ook niet leden van de DVN en/of hun familiele den nodigen we hierbij uit deze avond bij te wonen. Er zal uiteraard gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Wanneer u meer wilt weten over DVN, dan kunt u kontakt opnemen met het sekretariaat: Gel Cornelissestraat 17 te Middelhamis. Telefoon (01870) 37 02. Jos Groeneveld, sinds aug. '88 directeur van de bijz. basisschool 't Kompas te Den Bommel wordt per 1 mei directeur van de Bosseschool te Middelharnis. Dir. Hutink van deze 220 leerlingen tel lende school legt om persoonlijke rede nen het directeurschap neer. De 36-jarige Jos Groeneveld heeft 't Kompas 13 jaar als onderwijzer gediend voor hij dhr. Gravendeel als directeur opvolgde. postduiven of vhichten van overvliegende postduiven. Postduivenhouders moeten zich houden aan de ophokplicht. Bij schade aan hun gewassen veroor zaakt door onaer andere duiven dienen de landbouwers dit in eerste instantie te melden aan hun jachthouder in de regio. Indien schade van grotere omvang blijkt op te treden kunnen de agrariërs dit mel den bij de sekretaris van de Wildschade- kommissie Zuid-Holland, telefoon 070- 624611 bij voorkeur tijdens kantoor uren. MIDDELHARNIS - De 21-jarige André (A. J. A., dezelfde voorletters als opa Leijdens in Ooltgensplaat) v. d. Linde uit Middelharnis, werknemer van Mackloet bouwbedrijf te Stad aan 't Haringvliet, heeft eind vorige week het provinciaal kampioenschap behaald op de in Waddinxveen gehouden beroepenwedstrijd metselen. Die wedstrijd wordt jaarlijks uit geschreven door de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf waar André de leergang voor gezel volgt. Met 4 mede-deelnemers uit de provincie was hij tot deelname afgevaardigd. Geen enkel probleem had hij met de opdracht een 'steens'muur met schuine rollaag te metselen met daarin 'naar buiten' gemetseld, in rode steen, het embleem van de Stichting Vakopleiding. Hij bleef royaal binnen de toegemeten tijd en z'n werkstuk bleek zelfs goed voor het Prov. Kampioenschap. André kreeg een welverdiende Oorkonde en hij zal in september mogen deelnemen aan de Nationale wedstrijd in het Brabantse Mierlo. Wanneer hij daar het landelijke kampioenschap zou halen wacht hem deelname aan de internationale beroepenwedstrijd. We fotografeerden André met achter zich z'n leermeester Bas Meiaard uit Stad aan 't Haringvliet. (De Fabriek maakt het produkt, onze service de KWALITEIT Een komplete midiset 2x40 W, 40 voorkeurstations met afstand- A Add bediening J 14«#97 3 JAAR volledige GARANTIE* RENAULT-dealer voor Verkoop Service 01871 t Verkoop na 17.00 uur: 1662 C. Breen, 01878 - 2496 Sanitair-Centr. verwarming 01870-2609 Voor onderhoud van uw Autobedrijf A. J. van Rumpt fwa.ii.'«ii>] Middelharnis Telefoon 01870-2222 Voor alle TAXATIES, Agrarische bemiddeling Beleggingen AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER 't Ging deze keer precies zoals 't vijfjaar geleden was gegaan; aanvankelijk wilden ze helemaal niet op de foto, het Bommelse platina bruidspaar Nic. (Klaas) Gebraad en Mia Berkhof, maar zeg nou zelf, staan ze er niet keurig op? Waar anders dan in de Bommelse Nassaustraat 7 zul je twee 94- jarigen zó intens gelukkig naast elkaar kunnen treffen, dankbaar om hun 70-jarige huwelijksver- bindtenis en de uitstekende gezondheid die ze mogen hebben? In dat knusse bejaardenwoninkje wonen ze sinds zestien jaar nadat ze 54 huwelijksjaren in de Zuid zijde hebben gewoond waar dhr. Gebraad z'n trans portbedrijf had. Chauffeuren heeft hij altijd graag gedaan en ware z'n rijbewijs op z'n 90e niet verlopen geweest dan zou hij waarschijnlijk nóg rondloeren. De kinderen vonden echter dat pa er maar mee moest stoppen en graag zijn ze bereid hen naar hun mid dagjes elders te vervoeren. „Een mens wil d'r wel'es uut", laat mevr. Gebraad weten. Het zijn alleen de benen die haar wat belemmeren, maar véél belangrij ker vindt ze het dat zij, zowel als haar man, nog uiter mate helder van geest zijn. 't Geeft hen geen moeite terug te denken aan de tijd van vroeger toen hij als jonge man op 't land werkte en zij, als meisje, op een boerderij waar ze elke week, 7 dagen lang, 's morgens om 5 uur opstond om te gaan melken. Het harde werken heeft hen geen kwaad gedaan, zo moge uit hun prima gezondheid blijken. A.s. maandag herdenken ze hun platina bruiloft met hun 3 kinderen, 6 kleinkinderen en 16 achter kleinkinderen. Het bestuur van de Stichting Lokale Omroep Flakkee (SLOF) vecht - waarschijnlijk zelfs via een kort geding - een konflikt uit met de eige naar van het pand waarin de studio is gevestigd. Burg. Zaayerlaan 57 te Dirksland. Medio deze week trof SLOF-presentator Jaap Reedijk de woning van andere sloten voorzien zodat de entree hem onmogelijk is gemaakt. Nadien is uitzending dan ook uitgebleven. Radio Flakkee heeft de woning als studio ingericht en in de tuin een 32 mtr. lange zendmast geïnstalleerd, waarvoor zelfs een fundering van 5 m^ beton is gestort. De vrijheid tot gebruik van het pand baseerde dhr. Reedijk op een - naar hij zegt - mondelinge overeenkomst met de eigenaar die hen het gebruik van het pand voor enkele jaren - om niet - in het vooruitzicht zou heb ben gesteld. Echter werd de SLOF per 15 maart een huurkontrakt aangeboden waar aan de Stichting zegt niet te kunnen voldoen, waarna de sommatie is ge volgd studio en mast te ontmantelen, de betonnen fundering weg te halen en het pand te ontruimen. De SLOF heeft, verbijsterd, de hulp van een advokaat ingeroepen. De bedoeling was het lokale radiostation op 21 april officieel in gebruik te nemen. Bibliotheken Ooltgensplaat en Oude Tonge op de bres voor Bangla-Desh De Unesco heeft 1990 uitgeroepen tot het Internationaal jaar van het lezen en schrijven. Vooral alfabetisering krijgt sterke aandacht. De Nederlandse biblio theken starten onder het motto „Lees eens voor 'n ander" een aktie om geld in te zamelen voor het lezen in Derde Wereldlanden. De gemeente Oostflakkee heeft een ont- wikkelingssamenwerkingsprojekt met Bangla-Desh. Daarom hebben de bi bliotheken in Ooltgensplaat en Oude Tonge besloten geld in te zamelen voor een schooltjesprojekt in Bangla-Desh. In Bangla-Desh zijn veel analfabeten. Vooral arme kinderen moeten op vroege leeftijd helpen op het land. Daarom is er geen tijd en vaak ook geen geld om naar school te gaan. Er zijn nu scholen geko men waar alleen 's morgens of's avonds les gegeven wordt, zodat de kinderen overdag kunnen werken. Er is geld voor nodig om deze scholen in stand te hou den en zo het analfabetisme een halt toe te roepen. Tot en met 15 juni zijn in beide biblio theken tentoonstellingen te zien over Bangla-Desh en worden kleurplaten uitgereikt aan kinderen. De bibliothe ken vragen hun lezers om geld te geven voor alfabetisme in Bangla-Desh. De Vorige week zijn in de berm van de rondweg langs Dirksland, door me dewerkers van de provincie Zuid- Holland, twee voor Goeree-Over flakkee unieke verkeersborden ge plaatst. Deze speciale tuincentrum-verwijs borden zijn gezet ten behoeve van Europatuin Hogchem aan de Vroon weg 23 te Dirksland. Alleen in dringende gevallen wordt door de provincie ontheffing voor het hebben van deze borden ver leend. Het zijn borden voorzien van duide lijke symbolen in een rustige kleur- stelling zodat het verkeer niet on nodig wordt afgeleid. Voor grotere tuincentra en enkele andere toeristi sche bedrijven met een bovenregio nale betekenis heeft de provincie zulke model verwijsborden va.stge- steld. De achterliggende gedachte is dat deze bedrijven veel mensen van buiten de regio aantrekken die vaak de weg niet kennen en moeite heb ben met het vinden van zo'n bedrijf. Dirksland, 01877 - 1357 opbrengst van een boekenverkoop in Oude Tonge op 15 juni wordt door de bibliotheken beschikbaar gesteld voor het schooltjesprojekt. -•*> OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK Molendijk 85, Stad a.h. Haringvliet Tel. 01871-1553 FOTO - FILM - HEPOHTAGE - VIDEO - COMPUTE! C=3 CZ] ^3 C3 CJ C3 1I g ook bij aan- en verkoop van woningen, boerderijen, landerijen em. J, A. Mijs N. A. van Kempen Tel. (01877) 13 09 Tel. (01877) 26 14 Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 1