EIUVIIDEII-niEUWS 6E? 1934 1990 Van wagensïïneer en teer Nu 10.000 artikelen afmeer Kans op een gratis helicopter rondvlucht J. W. MASTENBROEK B.V. Machine van Mackloet Groenrecycling hapt groen-afval gretig weg op vrijdag 6 april van 13.00 tot 21.00 uur en zaterdag 7 april van 9.00 tot 18.00 uur Schaken De Zwarte Pion Groot aantal landelijke dagexamens in Spijkenisse Dubbeltal Geref. Kerk Zaterdag projektmarkt in en rondom „EIthato" Congres Ver. Zuidhollandse Gemeenten Workmate WM 747 C^ .^-..i^*^ 209,- NU 179.- Powerfile bd 290 159,- NU 135.- /T- Verfstripper hg 1600 v NU slechts J 52.50 Wolf GRASTRIMMER rq 205 sieoMs 99.90 wolf SLANGENWAGEN 50 ..r 9950 nu 79.00 t t Concert in de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk t WATERSCHAP GOEREE - OVERFLAKKEE Baby B'-oderie Boetiekjes Onze zaak is ingrijpend verbouwd; daarom nodigen wij u uit op onze leder uur één van de bezoekers Bij aankoop van een vat Shell smeerolie een gratis rondvluclit voor 2 personen. in de maand april gratis luchtfoto van uw bedrijf, boerderij of dorp naar keuze Profiteer ook van onze aanbiedingen: op Fiakkee. Black Decker Black Decker Black Decker wolf ELEKTRO GRASMAAIER te saw siecms 239.00 Oliehandel - Gereedschappen West-Achterweg 61 - SOMMELSDIJK - Telefoon (01870) 26 52 Heel gretig heeft j.l. dinsdagmiddag een door Mackloet Groenrecycling te Sommelsdijk aangeschafte Wille- bald verkleiningsmachine zich door een hoog opge taste hoop groen-afval gewerkt; snoeihout tot zelfs stammen van zo'n dertig centimeter doorsnee werden door de kaken van de machine, aangedreven door een 250 PK Mercedes diesel, tot snippers getransfor meerd. Dat bleek koren op de molen van de bij deze demonstratie genodigden, vertegenwoordigers van gemeenten, waterschappen en van partikuliere bedrij ven van Goeree-Overflakkee en Schouwen die alle maal het probleem kennen waar met hun groen-afval te blijven? l\ Op zaterdag 31 maart 1990 is er een concert in de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk, te geven door Berna- dette Bouthoorn, alt en Henk Ver hoef, orgel. Aanvang 20.00 uur. WEGWERKZAAMHEDEN STAD AAN 'T HARINGVLIET Extra kerkdienst Ger. Gemeenten Ophalen oud papier 'Apollo' Dag en nacht overal te ontbieden. Ook voor thuis opbaren. Uitvaartverzekeringen. 4e Blad VRIJDAG 30 MAART 1990 No. 5888 Op 12 en 13 juni 1990 zal de Stichting Nederlands Associatie voor Praktijkex amens voor het eerst schriftelijke dagex amens voor het Prakdijkdiploma Boek houden, Moderne Bedrijfsadministra tie, Bedrijfscorrespondentie Nederlands en Vreemde Talen afnemen in Spijke nisse onder toezicht van de rijksgecom- mitteerde van het Ministerie van Onder wijs en Wetenschappen, Mr. C. Kaiser. De Stichting Nederlands Associatie is sinds SOjaar met zo'n 50.000 kandidaten per jaar de grootste examens afnemende instelling van Nederland. Tot nu toe waren er alleen in Rotterdam en/of Schiedam examens voor deze omgeving. Vanaf nu worden ook in Spij kenisse de volgende vakken afgenomen: Dagexamens: Praktijkdiploma Boek houden, Moderne Bedrijfsadministra tie, Praktijkdiploma Marketing en in de talen sector: Bedrijfscorrespondentie Nederlands, Duits en Engels en Alge mene Correspondentie Nederlands, Duits, Engels en Frans. Avondexamens: Basiskennis Boekhouden, Praktijkdi ploma Boekhouden en Bedrijfscorres pondentie Nederlands, Duits, Engels en Frans. De achtergrond van het doen afnemen van deze examens in Spijkenisse is het vertrouwen dat de Nederlandse Asso ciatie heeft in de toekomstige ontwikke lingen van de opleidingscapaciteit in deze regio. OOLTGENSPLAAT In de Geref Kerk is het volgende dub beltal gesteld voor ouderling (vacature A Duim Jz.): A. Braber Fz. en J. IJ. Duim Az. voor kleding, kussens en kado 's Oranjestraat 8, Sommelsdijk Tel. (01870) 52 71 OOLTGENSPLAAT De Vereniging van Zuidhollandse Ge meente, die als provinciale afdeling fun geert van de Vereniging van Neder landse Gemeenten, houdt haar congres dit jaar op vrijdag 6 april in Brielle. Thema van het congres is Een warm hart voor de gemeente De gemeentebestuurders houden eerst hun jaarvergadering vanaf 10.00 uur in Sportcomplex Dukdalf, Reede 2a te Brielle. Na afloop daarvan wordt in het zelfde complex een discussiebijeenkomst ge houden waar een tweetal inleiders aan dacht zal besteden aan de revitalisering van monumentale binnensteden. Daar over spreken achtereenvolgens J. Kam- minga, voorzitter van het Koninklijk Nederlands Ondernemersverbond (KNOV) en mr. F. A. Molenaar, wethou der van Brielle. In de namiddag biedt het gemeentebe stuur van Brielle de congresgangers een aantal excursies aan. Bij de jaarvergadering en de aanslui tende discussiebijeenkomst is een verte genwoordiger van uw medium van harte welkom. Het is nu twee jaar geleden dat de jeugdklubs van de Hervormde Ge meente zich hebben ingezet voor een aktie, onder de naam „De stad zal bloeien". De opbrengst was toen be stemd voor de nood in Peru. Dit jaar heeft de H.G.J.B. in samenwerking met de I.Z.B. (de inwendige zending) een nieuw projekt maar dan dichterbij huis, namelijk voor de nood in de grote steden. Ook de klubs uit Ooltgensplaat doen weer mee. Zaterdag 31 maart zal er van 10.00 tot 16.00 uur in en rondom „EItha to" een grote verkoop/marktdag gehou den worden onder het motto „De stad zal bloeien 2". Daar is op levensmidde lengebied zowat van alles te koop. Ver dere aktiviteiten zijn: poffertjes uit eigen bakkerij, warme wordt met of zonder broodje, koffie en limonade, een grab belton voor de kinderen, naam raden van een beer, lollies-trekken, Ameri kaanse verloting, wie horen er bij de foto's?, cake bij de koffie, enz. enz. Bij verschillende aktiviteiten kunt u een prijs winnen. Gaat beslist een bezoek brengen aan deze projektmarkt. U zult versteld staan wat er allemaal te koop en te doen is. OPEN DAGEN Vanaf de lopende band van de machine, met daarachter het ronsel gevolgd door de krachtige klepels, geeft een instructeur informatie over de werking van de machine. Mackloet, die zich tot dusver bezig houdt met handel en transport van zand en grind en de verhuur van containers, stichtte Mackloet Groenrecycling als nieuw bedrijf en inves teerde 250.000,- in de verkleiningsmachine die met de con sumptie van groen-afval geen enkele moeite heeft. Per uur verkleint de machine 100 a 120 m' los afval tot éénvijfde deel daarvan in de vorm van schilfers die later nog weer gezeefd kunnen worden totdat er tenslotte compost overblijft. Een milieuvriendelijke verwerking derhalve. Heel veel vriende lijker dan het dikwijls milieubelastend op te stoken zoals dat tot voor kort gebeurde. Sinds vorig jaar oktober is het ver branden in het kader van de Milieuwetgeving verboden. Het groen-afval wordt daarom gedeponeerd op de regionale stortplaats te Middelhamis waar het tot een gigantische groenberg wordt opgestapeld. Mackloet Groenrecycling heeft nu een prima alternatief beschikbaar; zijn verkleiner is, al of niet in combinatie met een grijper te huur voor het consumeren van dat afval. Het bedrijf speelt met het bieden van die mogelijkheid slagvaardig in op de eisen die in de Milieuwetgeving worden gesteld. De milieu-inspectie zal ook op dit onderdeel worden aangescherpt, zeker nu Mackloet een goede verwerkingsmogelijkheid te bieden heeft. De allerlaatste wedstrijd van Zwarte Pion 2 uit tegen Sliedrecht werd verloren na afbreken met 3-5. Daarmee zal het 2e team degraderen naar de 4e klas. Het Ie team in 2 staat bijna bovenaan maar geen kampioen! Huishoudelijk: Weer 3 nieuwe leden erbij maakt de Zwarte Pion gezelliger en groter dan ooit! Ie afdeling: Mourik - de GlopperO - 1 du Pree - Verbeek1 - O Verolme - de Jagerafg. Boe,ter - van ProoijenO - 1 Hollander- de Bruin1 - O Wolters - Robijn1/2 - 1/2 Markwat - PeemanO - 1 Afdeling 2: CJ Smit - Ant. Visser1/2 - 1/2 Lesuis - Poortvliet1 - O Groenendijk - HK Smit1/2 - 1/2 V. Schaardenburgh - van DoornO - 1 C. Bakelaar - Ad Visser;1 - O Afdeling 3: van Bracht - Dane1/2 - 1/2 Albrechts - Bakelaar jrafg. Vroegindeweij - NoordijkO - 1 Maliepaard - LugtenburgO - 1 Commentaar: Du Pree won uiteindelijk met dame tegen 2 torens en 2 —pion. De Jager heeft een pion met 'hoogmoedswaanzin' (vlgs de Jager een 'loper met minderwaardig heidsgevoel!') tegen 'Springend Peerd' en met zoveel afgebroken partijen komt Verolme voorlopig niet op kop. Van Prooijen wist met de 'houterige' puinhoop van Boeter wel raad en won Programma: 1. G. Frescobaldi: - Quinta toccata sopra i pedali per l'organo, e senza L. Viadana: - drie 'concerti ecclesiastici' a. Ego sum pauper et dolens b. Confitebor tibi, Domine Deus c. Exsultate Deo (al deze delen voorafgegaan door een anoniem orgel-verset) G. Frescobaldi: - Canzon dopo l'Epistola 2. J. S. Bach: - Christus, der uns selig macht (BWV 747) orgel - Aria: Gott hat alles wohl gemacht (cantate 35) een 'kromme toren' tegen stuk. Hollan der switchte ineens met dame van K naar D-vleugel en won via aanval op lange rokade. Peeman won via 'stutwerk' 2 pionnen. De Glopper kreeg een pion en hield die gewoon en vroeg niet of dat wel mocht... Robijn won niet na 2 —pion te hebben voorgestaan. Verdikkeme nog an toe. Gelukkig won C. Bakelaar pion -I- partij. Trouwens op 24-4-90 begint te Stellen- dam de Ie ronde Flakkees Kampioen schap. Inl. (01870) 32 66 M. Verolme. Het schaakfestijn van Fiakkee! JCH Dijkgraaf en heemraden van het waterschap Goeree-Overflakkee maken het volgende be kend. In verband met de aanleg van een duiker door de Zeedijk te Stad aan 't Haringvliet ter plaatse van de aansluiting Oudelandsedijk zal gedurende de periode 2 april tot 31 mei 1990 de Zeedijk voor het doorgaand verkeer afgesloten zijn. Nadere informatie wordt gaarne verstrekt door de heer Brandhorst van Heidemij Adviesbureau B.V, tel. (01871) 16 35. MIDDELHARNIS, 28 maart 1990 3. Joh. Brahms: - Koraalvoorspel en fuga over 'O Traurigkeit, o Herzeleid' - Koraalvoorspel 'Herzlich tut mich verlangen'. 4. M. Reger: - Dein Wille, Herr, geschehe (op. 137 nr. 2) - Meine Seele ist still zu Gott (op. 105 nr. 2) 5. C. Franck: - Andantino G. Fauré: - drie motetten a. O Salutaris hostia b. Ave Maria c. Salve Regina C. Frank: - Petit Offertoire 6. H. Andriessen: - uit: Intermezzo per Organo, nr. IX Maria, schone Vrouwe Intermezzo XIX Maria zart von edler Art Intermezzo XXI 7. M. Duruflé: - Pie Jesu OUDE TONGE - dinsdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. GOEDEREEDE Morgen (zaterdag) wordt weer oud papier opgehaald door de Kon. Fanfare 'ApoUo' in Goedereede, Havenhoofd en Oostdijk. Graag goed gebundeld en tij dig gereed zetten s.v.p. Molendijk 66 3248 BB Melissant Ligusterlaan 6 3233 CH Oostvoome Telefax 01877-3347

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 13