Politieberichten JPauiina van Lenten werd 100 jaar Streven naar K.D.V. met succes bekroond; gevestigd in Sommelsdijk Politiek avond voor jongeren Gemeenteraad Oostflakkee Stelle weer te sterk Hoera, de baby is er! Opbrengst kollekte Vakantie en Dipiomazwemmen te Stellendam Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 27 MAART 1990 MIDDELHARNIS Kontrole bestrijdingsmiddelen Op diverse plaatsen op het eiland zijn kontroles uitgevoerd bij landbouw- en loonbedrijven, de kontrole was gericht op het voorhanden hebben van verbo den bestrijdingsmiddelen. Tot voor kort kon het inleveren nog straffeloos ge schieden. Bij enkele bedrijven zijn des ondanks nog middelen aangetroffen die niet (of niet meer) voorhanden gehou den mochten worden. Enkele middelen zijn, op kosten van de overtreder, naar het klein chemisch afvaldepot van de gemeente gebracht. Er zijn tevens enke le processenverbaal uitgereikt. De kon trole duurt voort!! Inbraak/diefstal vanuit vrachtwa gens en personenauto In de nacht van 21 op 22 maart werd ingebroken in een drietal vrachtauto's die geparkeerd stonden op de carpool/ vrachtautoparkeerplaats gelegen aan de provincialeweg te Middelharnis. Van een van die auto's werd een portierraam vernield en werd een radiocassetterecor der (in een slede!) meegenomen. Van een andere werd een gedeelte van het dekzeil opengesneden, met de kenne lijke bedoeling om de lading te kunnen bekijken, hier werd niets ontvreemd. Van de derde auto, die was uitgerust met een hydraulische laadklep, werd een olieleiding doorgesneden, men was ken nelijk in de veronderstelling dat dan de laadklep wel naar beneden zou komen zodat men dan bij de evt. buit kon komen. Dit is echter niet gelukt. In diezelfde nacht heeft men de achter deuren van een vrachtauto opengebro ken die geparkeerd stond aan de Nijver- heidsweg te Dirksland. Vanuit die auto zijn enkele gerepareerde elektrische apparaten en enkele onderdelen ont vreemd. Ook werd er in Middelharnis op een parkeerplaats in de Rembrandtlaan een personenauto opengemaakt, braakspo ren om binnen te komen werden niet aangetroffen, het was vermoedelijk de bedoeling om die auto mee te nemen omdat men een gedeelte van het dash board, zekeringkastje en bedrading had afgebroken. Inbraak/diefstal vanuit bedrijfspand In de nacht van 21 op 22 maart werd eveneens ingebroken bij een garagebe drijf in Dirksland. Men heeft zich de toegang verschaft door het loswrikken van raamscharnierpennen. Weggeno men werden: een computer, een zestal radiocassetterecorders en een personen auto (van een klant). Vernieling fietsen Op vrijdagmiddag tussen 13.00 en 15.00 uur hebben een of meerdere personen, volgens twee 6-jarige getuigen, jongens met een spijkerjack aan en blond haar, op het terrein van basisschool „Den Tuun" in de Prinses Marijkestraat te Middelharnis een 15-tal kinderfietsen, die naast de school in de fietsenbeugels stonden, gedeeltelijk vernield, door o.a. banden lek te steken, jasbeschermers, bedrading van de verlichting en fiets- pompjes te vernielen. Tevens werden er fietssleuteltjes weggemaakt. Eventuele getuigen van dit zeer laakbare gedrag worden dringend verzocht kontakt met de politie op te nemen. Inbraak/diefstal vanuit personenauto's In de nacht van 23 op 24 maart was het wederom raak, een vijftal eigenaren van personenauto's, woonachtig in de omge ving van de vogelbuurt in Sommelsdijk, deden zaterdagmorgen aangifte van het feit dat er portierramen van hun voertui gen vernield waren en dat in enkele gevallen ook autoradio's werden ont vreemd. De auto's hebben in de buurt van hun woningen geparkeerd gestaan. Vernieling ruit Op 24 maart 1990 omstreeks midder nacht, gaf een getuige door dat hij had gezien dat een drietal jongelui betrok ken was bij het ingooien van een ruit bij de LTS. De politie heeft in de buurt van genoemde school een drietal personen (twee meisjes en een jongen) aangehou den die nogal veel alkohol genuttigd hadden. Na onderzoek bleek dat een van de meisjes met een lege bierfles een ruit ingegooid had. Zij hadden juist het LTS gebouw verlaten nadat zij daar een feestje hadden gehad. Proces-verbaal wordt opgemaakt. GOEDEREEDE Inbraak/diefstal De afgelopen week werd er in het bedrij- vencentrum te Stellendam ingebroken in twee bedrijven. De toegang werd ver kregen door het verbreken van een slot- plaat waarna de toegangsdeur kon worden geopend. Ontvreemd werden een boormachine van het merk Makita en een slijpmachine van het merk Stehle. Op de Kerkring te Ouddorp werd in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebro ken in een friteskraam. Van deze kraam werd een ruit ingeslagen waarna men enig snoepgoed wegnam. Ook werd nog geprobeerd een telmachine mee te nemen. De afgelopen week werd drie maal aan gifte gedaan van vermissing van een fiets. Surfer in nood Op zaterdag 24 maart kwam een surfer op het Grevelingénmeer in grote proble men, welke hij door de weersomstandig heden grotendeels zelf had opgeroepen. Een reddingsaktie moest achterwege blijven omdat zowel de reddingsboot als de boten van de rijkspolitie te water door reparatie niet ingezet konden worden. Nadat vanuit Herkingen een sleepboot ter plaatse zou gaan wist de surfer zelfde Kabbelaarsbank te bereiken alwaar hij kon worden opgehaald. Aanrijding Op de Haringvlietdam vond een aanrij ding plaats tussen een personenauto en een vrachtwagen met aanhangwagen. De bestuurder van de personenauto wilde een andere vrachtauto inhalen en bij deze inhaalmanoeuvre kwam zij in aanraking met de vrachtwagen met aan hangwagen, welke iets achter de perso nenauto reed op de linker weghelft van deze tweebaansweg. Door de aanrijding draaide de personenauto voor de vracht wagen langs en kwam tegen de vangrails aan. De personenauto geraakte totall- los, maar de inzittenden kwamen met de schrik vrij. Ook de afgelopen week werden er aan de Brouwersdam twee reeën doodgereden. Toen j.l. vrijdagmiddag in Sommels dijk het dagverblijf voor verstande lijk gehandicapte kinderen „De Regenboog" werd geopend, heeft ds. v.d. Hoek, als zeer betrokkene bij de totstandkoming ervan, door voelde woorden gesproken toen hij het in z'n dankwoord, mede namens de overige ouders, pree. in dezen „de handen van Gods liefde" te hebben mogen zijn. 't Is er tenslotte tóch gekomen, het dagverblijf waarnaar jarenlang is uitgezien, „tot heil en zegen van de kinderen", zo ver trouwde dhr. G.C. Joppe, voorzitter van het bestuur van de Stichting Dagverblijven op Goeree-Overflak- kee. Inzet en volharding zijn nodig geweest om het kinderdagverblijf (KDV) daadwerkelijk gestalte te geven en genoemde eigenschappen zullen blijvend worden aangewend het KDV verder uit te bouwen, zo namen de betrokkenen zich voor. Het KDV heeft in de „Eleosschool" te Sommelsdijk een pracht onderkomen gevonden in de lokalen die deze school beschikbaar had door de terugloop van het aantal leerlingen, mede door de ver grijzing van de pupillen van „Hernes- seroord". Het KDV dat dagelijks aan 11 kinderen plaats biedt is er hoogst wel kom en er zal aan uitbreiding worden gewerkt totdat alle daarvoor in aanmer king komende kinderen van Goeree- Overflakkee (tot 16 jaar) een plaats kan worden geboden; nog enkele Overflak- keese kinderen bezoeken het KDV te Zierikzee. „Het is", zo zei ds. v.d. Hoek, „een vorm Mevr. Sleurink heeft juist het naambord tevoorschijn gehaald. van lotsverbondenheid geweest die met name de ouders tot daden heeft aange zet toen het zo gewenste KDV om finan ciële redenen maar steeds uitbleef en voor plaatsing te Zierikzee wachttijden van 3 tot 5 jaar golden. „We worstelden met het onrecht dat voor ónze kinderen in onze omgeving geen opvang was, maar de boosheid en het verdriet daar over heeft ons de motivatie en de gedre venheid gegeven er de schouders onder te zetten", zo zag ds. v.d. Hoek terug, 't Was een vruchtbare vorm van samen werking geworden, met bestuur van de Stichdng Dagverblijven dat al vijfjaar geleden voor de komst van „D'n Duyt" zorgde, met ouders en met vrijwilligers die al sinds september 1987 de noodop vang zo voortreffelijk hebben bemand. „Hartverwarmend" waren toen de reak- Zó weet Peter van Wensen met de kinderen om te gaan. ties geweest die op een oproep tot mede werking waren ontvangen; er kwam dankzij goede gevers ook wat financiële armslag, maar de initiatiefnemers wil den een struktureel voldoende finan ciële basis terwijl - zo moest worden ervaren - de provincie kennelijk andere prioriteiten had. Er volgde „een gue rilla" van het flakkeese maat,schappe- lijke middenveld en ds. v.d. Hoek schroomde niet te zeggen dat hij en zijn medevechters beslist wel eens „als oli fanten door porceleinkasten zijn geban jerd", 't Is het waard geweest; samen met de overheid is het KDV bereikt. „Het staat nu als een huis en vol vertrouwen gaat we de toekomst tegemoet", aldus ds. v.d. Hoek. dankbaar in dezen samen iets van Gods liefde, gesymboliseerd in de naam „De Regenboog", te hebben mo gen doen gelukken. De opening De eer en het genoegen de officiële ope ning te mogen verrichten was aan Mid delharnis' burgemeester mevr. Sleurink- Rabbinge en dat deed ze gaarne, over tuigd als ze was van de noodzaak van het KDV en de verantwoordelijkheid ook als gemeentebestuur aandacht en hulp te bieden aan de zwakkeren in de samenleving. Burg. mevr. Sleurink dacht met grote waardering terug aan de inzet die wijlen weth. L.C. Kievit aan de dag heeft gelegd om provinciale'staten tot medewerking te bewegen. „U mag ook bij uw streven tot uitbreiding naar 14 plaatsen op het gemeentebestuur rekenen", zegde mevr. Sleurink toe. Ze wist de investering in het KDV een bij zonder verantwoorde te zijn, gegeven de ervaring dat de kinderen onder deskun dige begeleiding vorderingen blijken te maken, terwijl ze ook de ouders graag het moment van rust gunt als anderen even de zorg voor hun zorgenkinderen L. In het veipleeghuis „De Samaritaan" te Sommelsdijk heeft een van de eerste bewoners die er in 1976 werden opgenomen, mevr. Paulina van Lenten-van Seters uit Melissant, j.l. vrijdag haar 100e verjaar dag gevierd. Evenals haar man Abraham van Lenten, die haar in 1972 ontviel, is de eeuwelinge in Stel lendam geboren, maar al heel jong verhuisde ze met het gezin naar Melissant. Lichamelijk is ze nog goed gezond, maar verstandelijk kontakt is nauwelijks meer mogelijk. Vrijdagmiddag heeft haar enige zoon Cor die op Urk woont, haar samen met familieleden bezocht; ook burg. mevr. Sleurink van Mid delharnis vereerde de jarige met een bezoekje. ,J Het subtropisch recreatiebad 't Zuider- diep te Stellendam is tijdens de a.s. Paas vakantie élke middag voor vrijzwem- men geopend van 13.00 tot 17.00 uur. De ochtend en avondzwemtijden blijven onveranderd. Indien de weersomstan digheden het toelaten, wordt óók het buitenterras met speeltuin opengesteld. Dit is op zaterdag 3 maart j.l. ook al reeds gebeurd. Er is ook weer dipiomazwemmen ge houden te Stellendam. Bij de volwasse nen slaagden voor een A-diploma: de dames H. Roos-Vroegindeweij, G. T. Tanis-Kasteleijn, B. Derrez, J. van Soest. B-diploma: J. Kievit en C. L. van Es. Bij de kinderen slaagden voor een A- diploma: Ivo Nuijs, Tomas Sliedrecht, Steven Jasperse, Chantal Pot, Laura Wigman, Leander Bom, Martin v. d. Meijde, Mark Alderliesten, Arjan Ro bert Brink, Siisanne Marianne Dijkster- huis, Teunis Tanis, Pieter Grinwis, Jan Tanis, Sanne Oosterbroek, Lieske v. d. Polder, Agnes Vlietland, Benno Luiten, Isabelle de Wit, Michiel v. d. Kooij, Ste fan Visser. Diploma B: Johan Dingier, Ricardo Wigman, Klarina Breen, Ar- janne Breen, Arjan Meijer, Daniel Lo pez, Laurens Ghijsen, Leo van lersel. op zich nemen. De openingshandeling bestond uit het tevoorschijn halen van het naambord, waarop de veelkleurige regenboog wordt uitgebeeld. Een mooi geschenk van de ouders werd het KDV aangeboden, door mevr. v.d. Ridder; een houtgesneden wandorna- ment waarop een kinderkopje, een beschermende hand en een kaars als symboliek van warmte en het licht in het leven van de kinderen. Dankwoord Een hartelijk dankwoord voor al het ervarene werd door dhr. P. van Wensen, hoofd van het KDV, gesproken. Die dank liet hij allen gelden die nu en in het verleden voor het dagverblijf van bete kenis zijn geweest, met name ook de ouders, de vrijwilligers en alle medewer- kers/sters. De heer Van Wensen sprak de wens uit dat de inzet en de betrokken heid die de ouders hebben getoond blij vend zal zijn. „Houdt ons maar wakker en blijf ons als team kritisch volgen, we hebben jullie daarbij nodig", vroeg dhr. Van Wensen. Hij nodigde de ouders de hulpvraag van hun kinderen te vertalen zodat die op het KDV kan worden uitgevoerd. De genodigden kregen vervolgens gele- i genheid het KDV te bezichtigen en zich j te verbazen over de verscheidenheid van materiaal waarover kan worden be schikt; als fantasiemateriaal, zintuige- lijk materiaal, kreativiteits- en expres siemateriaal, bewegingsmateriaal en bouw- en konstruktiemateriaal, alle maal hulpmiddelen de verstandelijk gehandicapte kinderen wat vaardighe den bij te brengen. Vooral is er op het KDV de liefde voor deze kinderen zodat vaders en moeders ze met een gerust hart aan het team kun nen toevertrouwen. Daar hebben we vrijdag bewonderenswaardige voorbeel den van gezien! Op vrijdag 6 april a.s. organiseert het CDA van de gemeente Dirksland en Goedereede weer een politieke avond voor jongeren. Op deze avond kan er met elkaar gesproken worden over wat politiek en dan met name christelijke politiek bete kent voor jongeren. Er zal vold9ende ruimte zijn om te dis cussiëren en vragen te stellen. Dhr. A. Slob van het Kader- en Vormingswerk van het CDA zal ons ook het één en ander vertellen over de drie politieke stromingen die ons land kent. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in gebouw „Melishof' te Melissant. Mochten er problemen'zijn w.b. het ver voer, dan kan er gebeld worden naar Jozien v.d. Veer, 01876-562; fam. J. Zoe- teman, 01878-1593; Tea Both, 01877- 1880. Ook voor informatie kun je daar te recht. Tot ziens! Onder deze titel organiseert het Kruis werk Zuidhollandse Eilanden een vier tal gespreksavonden voor ouders van zuigelingen. De avonden worden ge houden in het wijkgebouw te Melissant en beginnen om 20.00 uur. De eerste avond is dinsdag 3 april. Een opvoedingsvoorlichtster zal zaken als (op)voeding, slapen, huilen, spelen, emoties e.d. aan de orde stellen. Een ieder die geïnteresseerd is, kan informatie krijgen of zich aanmelden bij dewijkverpleegkundige in Melis sant, tel. 01877-1234 op alle werkdagen van 13.00 tot 14.00 uur. OUDE TONGE De kollekte voor het Nat. Rheumafonds heeft ƒ2832,50 opgebracht. Ieder die daaraan door een gift of door te kollekte- ren meehielp hartelijk dank. De nieuwe gemeenteraad van Oostflak kee ziet er als volgt uit: P.v.d.A.: G.W.J. Poortvliet, Ooltgens- plaat; R. Maliepaard, Oude Tonge; J. van der Mast, Achthuizen. C.D.A.: C.L.M, de 'Wit, Oude Tonge; M.D. de Wit, Den Bommel; N.C.A. Andries, Oude Tonge. S.G.P.: J.H. van Dam, Ooltgensplaat; C. Breeman, Oude Tonge. V.V.D.: I. Bax, Oude Tonge; P.H. van de Ree, Ooltgensplaat. Lijst Heintjes: P.J. Heintjes, Achthuizen; P. de Vries, Oude Tonge; J.P. Geluk, Den Bommel. In de raad keren niet meer terug: Voor de P.v.d.A.: C. Beuling, Achthuizen (die slechts vanaf 8 maart 1990 als opvolger van de heer H. Barnhard zit ting heeft), C.P. de Moor, Oude Tonge en In het zwembad van sportcomplex 'de Staver' vond j.l. zaterdag de derde en laatste ontmoeting plaats tussen de Duck (Brielle), de Stelle (Stellendam) en gastheer de Schotejil (Middelharnis). Na twee wedstrijden stond de Stelle op kop met een voor de andere vereniging onoverbrugbare voorsprong van 46 pun ten. Desondanks waren de Stellendam mers op en top gemotiveerd om er weer tegenaan te gaan. Langzaam maar zeker krijgen de zeer jeugdige leden van de Stelle ook aan sluiting met de andere verenigingen. Zo wist Maurice v. d. Nieuwendijk bij de jongens onder de 8 jaar eerste te worden en vestigde nog een nieuw clubrecord ook! Bij de jongens onder de 10 jaar lukte het Laurens Klink net niet om te winnen en ook het clubrecord op de 25 mtr. vrijeslag ging op 0.4 seconde aan hem voorbij. Saskia Jansen zette even later op de 50 mtr. rugcrawl meisjes onder de 12 jaar de zaken met een daverend clubrecord (4 seconden verbroken!) bijna weer recht. Door winst van Wessel Schipper op dezelfde afstand kreeg de Stelle de leiding in handen van deze wedstrijd en zou die niet meer afstaan. Dat de Stelle duidelijk in vorm was bleek wel uit de 6 clubrecords die op deze dag sneuvelden. De eerste twee werden zoals gezegd door Maurice v. d. Nieuwendijk en Saskia Jansen verbe terd. Daarna scherpten Geke Blokland en Tony 't Mannetje hun clubrecord op de 50 mtr. schoolslag onder 16 jaar nog eens aan. In het tweede gedeelte van de wedstrijd liep de Stelle steeds verder uit en was er voor de Duck en de Schotejil da^i ook geen houden meer aan. Clubrecord 5 kwam op naam van Jobine Breederveld op de 50 mtr. vrijeslag meisjes onder 14 jaar. Op de 100 mtr. vrijeslag dames werd het laatste clubrecord gevestigd door Janet Tanis. Met 1.08.7 lukte het haar eindelijk onder de 1.10.0 te komen. Het lukte Kees Akershoek net niet om opnieuw onder de magische 1.00.0 grens te komen. Drie weken eerder lukte hem dat wel en kwam hij als eerste Stellelid met 0.59.9 onder de 1 minuut. Overigens bleef hij als eerste Stellelid met 0.59.9 onder de 1 minuut. Overigens bleef Rei nier Kieviet er afgelopen zaterdag ook slechts 0.5 seconde vanaf! Het uiterst sterke optreden van de Stel lendammers werd vertaald in een derde klinkende overwinning: 1. de Stelle68 punten 2. de Schotejil45 punten 3. de Duck41 punten Daar de Stelle ook de voorgaande twee wedstrijden met ruim verschil had ge wonnen, preikt ook in de eindrang schikking bovenaan: 1. de Stelle206 punten 2. de Schotejil137 punten 3. de Duck122 punten De maand maart wordt voor de Stelle a.s. zaterdag in thuishaven zwemcom- plex "t Zuiderdiep' afgesloten. Daar vin den dan de winterkampioenschappen voor de diverse leeftijdsgroepen plaats. J. Zoon, Den Bommel. Voor het C.D.A.: L. Hokke, Ooltgens plaat en S. Moerenhout, Achthuizen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 6