De 'Groen van Prinsterer' heeft voortaan alle schaapjes onder 't eigen dak EHBO-ploegen van Ouddorp naar districtswedstrijd LIJST Gratis voetmeting Iedereen loopt er mee weg! - Fa. E. van der Bok OOSTFLAKKEE WERK MET ONS MEE! STEM 21 MAART LIJST Stemt 21 maart Middelharnis Politieberichten Fietsenkijkdag Visserijmuseum in Breskens op woensdagmiddag 21 maart Aanvulling drie-koren-concert Christen-Demokratische gemeen tepolitiek in een verantwoorde samenleving Middelharnis De Kinderschoenen kenner in Ouddorp: Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 20 MAART 1990 De basisschool 'Groen van Prinsterer' van de Ver. voor Chr. scholen voor basisonderwijs op Geref. Grondslag heeft j.l. vrijdag een ware feestdag beleefd toen dankzij de gereedgekomen verbouwing van de school aan de Emmalaan de kleutertjes uit de dependance aan de Lij- sterbesweg naar de 'grote' school over konden komen om voortaan samen met de 'bovenbouw' een echt geïntegreerde basisschool te vormen. De vlag ging er voor uit op de 'Groen'! Voor het kleingoed van de onderbouw zal het een onvergete lijke belevenis zijn geweest toen ze hun vertrouwde schooltje aan de Lijsterbesweg verlieten, voorop gegaan door twee fak keldragers, maar gelukkig in gezelschap van de vertrouwde jufs die naar de nieuwe school meeverhuisden, evenals trouwens het eigene van de 'onderbouw', verbeeld in de bran dende fakkels waarmee werd verzinnebeeld dat de onder bouw ook in het geheel van de Groen een eigen licht zal blijven verspreiden. Van de Groen was tot aan de vroegere kleuterschool, een één kilometer lang lint gespannen. Om de vijf meter stond een leerling van de bovenbouw en bij de kruispunten hielden de ouders een oogje in 't zeil. Op de terugweg sloten de leerlin gen aan en werd het lint weer opgerold. De feestelijke optocht werd in de Emmalaan hartelijk verwelkomd en snel mochten de kleutertjes een kijkje nemen in hun nieuwe loka len die hen zeker zullen bevallen. Op dinsdag 1 mei zal de vernieuwbouw officieel worden geopend. Even uitblazen op de grasstrook voor de nieuwe school. Bac P. H. van de Ree A. Verdonk-Heijkoop OOLTGENSPLAAT Bij het mede door de Gemengde Zang vereniging 'Advendo' georganiseerde drie-koren-concert op vrijdag 23 maart a.s. kunnen de donateurs van genoemde vereniging hun programma/toegangs bewijs 's avonds aan de zaal in "t Cen trum' verkrijgen. Het vertrek van het oude schooltje, f De optocht die door de straten trok. -*■ OUDDORP j.l. zaterdag 17 maart werd te Stad aan 't Haring vliet de jaarlijkse EHBO selektie- wedstrijd gehouden van de Kon. Ned. Ver. voor EHBO Kring Goeree en Overflakkee. Ondanks de stra lende lentedag, waren er toch nog wat belangstellenden en supporters aanwezig om het werk van de deelne mende groepen gade te slaan. Aan de wedstrijd namen deel: 6 groepen als vertegenwoordigers van de afd. van de KNV voor EHBO, en 3 groepen als vertegenwoordigers van de zustervereni ging de KNB voor EHBO, en 1 groep welke werd samengesteld uit de aanwe zigen uit de zaal. Als eerste opdracht werd men gekon- fronteerd met een bedrijfsongeval, dat plaats vond in het 'Trefpunt': Terwijl wat aan de late kant, twee medewerkers van het 'Trefpunt' de zaal nog ingereedheid brengen voor de komende EHBO wed strijd, gaat er iets mis. Eén van de mede werkers valt van de stoel waarop hij staat, en komt met zijn hoofd nog net op de rand van de tafel terecht, hij loopt hierdoor een open enkelbreuk en een bult aan het voorhoofd op, en na enkele minuten wordt hij bewusteloos, maar blijft wel reageren op pijnprikkels. Zijn collega die glaswerk opruimt, Nr. 1 N. M. van Eck-Knape Nr. 2 A. H. Hutink Nr. 3 M. V. d. Boogert Nr. 4 J. A. van Rossum Nr. 5 G. H. de Gooyer knijpt van de schrik een glas stuk, waar bij ze snijwonden aan drie vingers oploopt, daar zij niet tegen het zien van bloed kan, valt ze tijdens de behande ling flauw. Als het gebeuren plaatsvindt, arriveert juist de wedstrijdploeg in de zaal, en wordt hun toegeroepen dat er dringend hulp nodig is! Na de eerste rond was de uitslag als volgt: BOX: A ploeg leiding max. te behalen punten: 215 60 1. Ouddorp 1158 45 2. Achthuizen II137 42 3. Ooltgensplaat II135 43 4. EPU Sommelsdijk133 35 5. Zaal groep130 37 BOX: B ploeg leiding max. te behalen punten: 215 60 1. Achthuizen 1153 43 2. Ouddorp II151 46 3. OudeTonge150 44 4. Ooltgensplaat 1146 42 5. Stad a/h Haringvliet118 36 Als de best geplaatste groepen van de KNV kwamen zowel in Box A als B de groepen van Ouddorp naar voren welke in de finale wedstrijd zouden moeten uitmaken wie de Kring Flakkee op 31 maart zal vertegenwoordigen op de Dis trictswedstrijd Zuid Holland welke zal worden gehouden te Giessendam-Har- dinxveld. Voor de finale kregen ze te maken met het volgende ongeval: Tijdens de uitvoe ring van de zangvereniging, stapt de dirigent door het geïmproviseerde scha- votje, waarop hij staat, hij loopt hierbij een verstuikte enkel op en een schaaf wond op het scheenbeen, en een wond op de handrug. Het koor wordt begeleid door een gitarist, welke door het sprin gen van een snaar, deze in haar oog krijgt, waarbij ze een doordringende oogverwonding oploopt. Door de val slaat de dirigent zijn lesse naar weg, welke een van de koorleden treft, door de scherpe kanten aan de les senaar, loopt ze een snijwond op aan de onderarm. Nadat door beide groepen aan de slacht offers de noodzakelijke eerste hulp was verleend, en de meldingen aan de pro fessionele hulpverleners waren verricht, was de uitslag als volgt: FINALE: ploeg leiding max. te behalen punten 280 70 1 Ouddorp II177 44 2. Ouddorp 1157 45 We hopen dat de afdeling Ouddorp de kring Flakkee op waardige wijze zal ver tegenwoordigen op de districtswedstrijd Z-H welke op 31 maart te Giessendam- Hardinxveld zal worden gehouden, we wensen hun veel succes toe. Diefstal personenauto In de nacht van 15 op 16 maart werd een rode Opel Vectra gestolen, staande op het parkeerterrein aan de Molendijk te Nieuwe Tonge. In de auto lagen per soonlijke eigendommen, zoals een rij bewijs, paspoort, eurocheques e.d. Bij een grenscontrole aan de duits-oosten- rijkse grens op 17 maart werd de betref fende auto gesignaleerd. De inzittenden werden gearresteerd, verdacht van de diefstal van de auto en het gebruik van valse identiteitsbewijzen. Het ging hier om personen met de roemeense natio naliteit die in Nederland gehuisvest waren als asielzoeker. De auto was hun vervoermiddel voor de weg terug naar het vaderland. I.s.m. de politie van West- Duitsland wordt de zaak afgewikkeld. Diefstal kangeroe's Uit een privé-dierentuin werden deze maand twee kangeroe's gestolen. Van beide dieren, merk Bennet Wallibie, donkergrijs van vacht met lichtgrijze buikvacht, ontbreekt ieder spoor. Alkohol en verkeer Op zaterdag 17 maart omstreeks 07.00 uur, raakte een duitser het spoor in Nederland bijster. Hij reed met zijn auto van de Battenoordsedijk te Nieuwe Tonge. Uit het onderzoek bleek dat deze man alcohol had gedronken en wel zodanig dat een ademanalyse werd afge nomen. Dit leverde hem naast een proces-verbaal terzake het rijden onder invloed ook een rijverbod op voor 5 uren. Op zondag 18 maart omstreeks 18.00 uur viel een bromfietser op de Voorstraat te Middelharnis. De bestuurder, een inwo ner uit Oude Tonge, moest met een zie kenwagen worden afgevoerd. Een arts constateerde echter dat de man slechts een kleine kneuzing had opgelopen. De politie constateerde echter alcoholge bruik, zodat een ademanalyse werd afgenomen. Dit resulteerde in een pro ces-verbaal terzake het rijden onder invloed en een rijverbod van 4 uren. De ongevalsopdrachten werden ver zorgd en gespeeld door de Lotusstudie kring Flakkee. De jury werd samengesteld uit een aan tal kaderleden uit Giessendam-Hardinx- veld. Als gastvrouw trad op de EHBO-ver. afd. Stad aan 't Haringvliet. De algehele leiding was in handen van de EHGO Kring Flakkee. Diefstal uit woningen Op 15 maart tussen 19.00 en 22.00 uur werd ingebroken in een woonhuis aan de Burg. Overdorpstraat te Nieuwe Tonge. Naast het feit dat diverse zaken werden weggenomen, waaronder de paspoorten van de bewoners, werd een puinhoop achtergelaten. Op 17 maart tussen 18.00 en 24.00 uur werd ingebroken in een woning aan de Langeweg te Nieuwe Tonge. De spaar centen van één van de kinderen werden gestolen alsmede een bedrag uit de huis houdportemonnee en buitenlands geld. Gesignaleerd werden drie personen. MIDDELHARNIS Op zaterdag 7 en zaterdag 21 april tus sen 9 en 12 uur en tussen 13 en 17 uur is er gelegenheid om de gevonden fietsen te bekijken. De fietsen staan uitgestald op het terrein van het politiebureau aan de Hoflaan te Middelharnis. Een ieder die de afgelopen tijd aangifte heeft gedaan van diefstal van zijn/haar fiets en hiervan geen nader bericht heeft gehad wordt uitgenodigd van deze da gen gebruik te maken. Het is goed moge lijk dat uw fiets zich hiertussen bevindt. Dit kan omdat u bijvoorbeeld zelf onvoldoende informatie kon verstrek ken over het merk en/of type, het frame nummer of eventuele andere bijzonder heden. Tevens is er op deze dagen gelegenheid om uw fiets te laten voorzien van een postcode, gevolgd door het huisnum mer. Deze code wordt dan in het frame gegraveerd, opgevuld met goudkleurige verf en afgedekt met blanke lak, zodat uw fiets hiervan geen nadelige gevolgen ondervindt. De beste plaats hiervoor is de zadelpenplug van de zitbuis. Op uw verzoek kan hier echter van worden afgeweken. Tijdens deze dagen zijn folders beschik baar, waarin u alle gegevens van de fiets kan noteren. Bij eventuele diefstal heeft u dan alle noodzakelijke gegevens direct beschikbaar. Het terugvinden van de fiets wordt hierdoor versneld. Het Visserijmuseum in Breskens, waar van de mogelijkheid voor oprichting en inrichting tijdens de Visserijdagen in 1989 geopperd werd is buitengewoon snel tot stand gekomen. Zaterdag 31 maart zullen de wethouders J. de Vries en J. Thomaes de officiële openingshan deling verrichten. Omdat evenals elders door de kotters die in de Noordzee vissen veel praehisto- risch materiaal naar boven wordt ge bracht, bevat het Breskense museum veel rudimenten van uitgestorven dieren die voor dat de Noordzee ontstond hier geleefd hebben. Niet alleen mammoet- kiezen en andere delen van deze voorva der van de olifant vindt men er een gedeelte van een mammoet geraamte. Een maquette van de vissershaven, scheepsmodellen van vroeger en later, ouderwetse en moderne navigatie-in- strumenten, oude attributen die vroeger in de visserij werden gebruikt vindt men er in menigte, maar ook veel schilderijen en een hypermoderne video-appara- tuur, in een zaaltje dat 80 personen kan bevatten voltooien het geheel. „Die kleine voetjes moeten een leven lang mee" De heer Feller, orthopedisch schoentech- nicus van de Bunnies, zal gratis en vrij blijvend controleren of de schoen van Uw kind nog past. Hij zal U graag adviezen verstrekken over eventueel aan te schaffen kinder schoenen, want passende schoenen ko pen is nu eenmaal geen kinderspel. Bunnies helpt U hierbij door middel van een aangepaste voetkorrektie. Volwassenen met voetproblemen zijn ook van harte welkom. Bunnies jeugdschoenen munten uit in mode, pasvorm en hoogwaardige kwaliteit. Ze zijn er in vijf wijdtematen. Ons vakkundig advies vergemakkelijkt uw keus uit de nieuwe collectie. Mode en pasvorm voet aan voet. Weststraat 10 OUDDORP Telefoon 01878-1544 4 CDA 4

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2