Eén dodelijk slachtoffer bij frontale botsing Decentrale dagverzorging voor ouderen, misschien wel wereldprimeur in Dirksland! Politieberichten Ds. P. Vermaat 25 jaar in het ambt Dodelijk ongeluk in de Schaapsweg 326b 6 - C Oostflakkee Enquête Gemeentebelangen Dirksland loopt goed De eerste aardappelen! am ^sasss) S.L.O.F. start met politieke uitzendingen AIctie voor Roemeense weesicinderen No. 5883 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie; Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 ^X (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 12,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 36 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank; Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Daders Een 38-jarige man en een 22-jarige man uit Ooltgensplaat, die in verband met een andere diefstal reeds in verzekering waren gesteld in het groepsbureau te Middelharnis, bekenden bij de verho ren tevers dat zij in de nacht van 22 op 23 februari 1990 te Den Bommel vanaf het terrein van Rijkswaterstaat, een vrachtauto ontvreemdden. Venrap ble ken zij aan diverse vrachtauto's aldaar vernielingen en beschadigingen aange richt te hebben. Ook het hekwerk van dat terrein werd door hen vernield. Rijden onder invloed Tijdens een controle werd een 24-jarige man uit Oude Tonge aangehouden, nadat was gebleken dat hij onder in vloed van alcohol een auto bestuurde. De ademanalyse leverde een resultaat op van 425 ug/ï, dit terwil slechts 220 ug/1 is toegestaan. Een automobilist, die daarop een stopte ken kreeg, reed zonder meer met hoge snelheid door. Hij verdween in de rich ting van Schouwen-Duiveland, waar de politie de weg blokkeerde, maarc^E^ier reed hij door en reed zonder verllxshting de Philipsdam op. Geruime tijd later kon de bestuurder, een 23-jarige man uit Oude Tonge, toch met zijn auto aange houden worden. Ook hij bleek onder invloed van alcohol, met als analysere sultaat 695 ug/1. Naast deze overtreding wordt tegen hem proces-verbaal opge maakt- inzake vele ernstige verkeers overtredingen. Vernieling Afgelopen nadacht blijkt er in een bedrijf te Oude Tonge door vandalen een viertal brandblusapparaten leegge spoten te zijn over een partij van onge veer 18.000 kg. gember. De handel is vermoedelijk onbruikbaar gewaden. De .schade loopt in de vele duizeMen guldens. Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten OUDDORP De dienst van a.s. don derdagavond, waarin zou voorgaan ds. J. S. V. d. Net te Dordrecht GAAT NIET DOOR. DIRKSLAND heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. Koster (Bijbellezing). STAD AAN T HARINGVLIET Spreekbeurt SGP kiesvereniging D.V. maandag 19 maart om half 8 in 'Trefpunt', de heer G. Slootweg, leraar aan de Prins Mauritsscholengemeen- schap te Middelharnis. Zie de adverten tie in ons blad van a.s. vrijdag. De enquête die Gemeentebelangen Dirksland heeft uitgebracht is goed ont vangen, afgaande op de reakties die bin nen komen. Alle drie de kernen van de gemeente Dirksland laten zich horen. Op de en quêteformulieren wordt de ruimte voor eigen inbreng veel gebruikt. Er zijn zelfs inzenders die nog een blad met opmer kingen en ideeën bijsluiten. Evenveel uit Herkingen, Melissant en Dirksland Opvallend is dat - gerekend naar aan tallen inwoners - alle drie de dorpen Herkingen, Melissant en Dirksland bij de inzendingen even sterk vertegen woordigd zijn. „Interessant en bruikbaar" zegt Leen van Prooijen over de reakties. Als raads lid en lijstaanvoerder van Gemeentebe langen is hij blij dat de enquête aan slaat. „Ik hoop dat er nóg meer reakties komen". Tot 21 maart a.s. kunnen enquêteformu lieren worden ingezonden. Daarna wor den ze door een deskundige verwerkt tot gebruiksklare informatie. „En daarmee willen we dan aan de slag in de gemeen teraad", aldus Van Prooijen. GEREFORMEERDE KERKEN (Bidstond voor gewas en arbeid) STELLENDAM woensdagavond 19.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge. STAD aan 't HARINTVLIET woens dagavond 18.30 uur ds. P. Rozeboom. MELISSANT woensdagavond 20.00 uur ds. P. Rozeboom. MAASSLUIS Ds. P. Vermaat, her vormd predikant te Maassluis hoopt op D.V. 23 maart zijn 25-jarig ambtsjubi leum te gedenken in een dankdienst in de Grote Kerk van Maassluis. P. Vermaat werd op 17 augustus 1939 geboren. Hij begon zijn loopbaan op 23 maart 1965 als predikant te Ooltgens plaat. In 1969 nam hij een beroep aan naar de gemeente van Vlaardingen, waar hij in twee wijkgemeenten diende tot 1978. Van 1978 tot 1986 was hij aan de gemeente van Veenendaal verbonden, waarna hij in 1986 naar de wijkge- meente Grote Kerk te Maassluis ver trok. Inn zijn eerste gemeente Ooltgensplaat hoopt ds. Vermaat zondag 25 maart a.s. om 18.00 uur in de Herv. Kerk een her denkingsdienst te houden. De heer C. Mastenbroek, Oude- landseweg 74 te Ouddorp, heeft gis teren van de koude grond de eerste aardappelen, van het ras Lekker- lander, gedolven enprima in orde bevonden. Het was overigens bij toeval dat de aardappels tot ontwikkeling kwa men. De heer Mastenbroek heeft iet bewust poters gelegd maar het nieuwe gewas kwam voort uit afval dat bij het sorteren vorig jaar daar achter was gebleven. Dankzij het uitblijven van vorst leverde het 4 kg uiterst vroege Lekkerlanders! Na maanden van intensieve voorberei dingen zal de Stichting Lokale Omroep Flakkee starten met haar uitzendingen. Onder de naam „Radio Flakkee" zal de S.L.O.F, de komende weken beginnen met proefuitzendingen op de radio. Tussen deze proefuitzendingen zal de S.L.O.F. twee speciale programma's gaan verzorgen over de gemeentepoli tiek in de gemeente Dirksland. Maandag 19 maart van 19.00 tot 21.00 uur is er een voorbeschouwing op de gemeenteraadsverkiezingen. In dit pro- gf^ma zullen de politieke partijen van cte.^meente Dirksland hun programma toelichten. Woensdag 21 maart van 18.00 tot 21.00 uur zal er een rechtstreekse uitzending zijn met vraaggesprekken en de uitsla gen van de verkiezingen met reakties. Deze programma's van „Radio Flak kee" worden uitgezonden via de kabel 100,8 en in de ether op 104,9 FM. Na de proefuitzendingen zal de vaste programmering worden ingesteld en zal bekend worden gemaakt wanneer de opening van de studio zal plaats vinden met daarbij de officiële start van „Radio Flakkee". De nieuw ingerichte studio van de S.L.O.F. staat aan de Burg. Zaayerlaan 57 in Dirksland. Tel. 01877-3736. Informatie over de uitzendingen van de S.L.O.F. kunt u verkrijgen via Postbus 191 te Middelharnis. Telefonische informatie kunt u verkrij gen via tel.nr. 01876-465 of 01870-6031. Bij een vrijwel frontale botsing tussen twee Opeis Kadett op de Provincialeweg tussen Goedereede en Stellendam is gis termorgen de 68-jarige bestuurder van een van de wagens. Aren Grinwis uit Goedereede, dodelijk verongelukt. Dhr. Grinwis, gewezen sluiswachter, zou die ochtend de vriendin van zijn echtgenote mevr. Corn, van Huizen-Hoek naar het ziekenhuis rijden, maar kennelijk is hij onwel geworden. Al kort nadat ze zich op de Provincialeweg bega ven moet dhr. Grinwis iets overkomen zijn omdat hij toen al teveel naar de linkerweghelft neigde; plm. twee kilometer verder in een flauwe bocht naar rechts botste zijn wagen op een tegenligger waarvan de bestuurder, een vertegenwoordi ger uit Barendrecht, vrij ernstig gewond raakte. Dhr. Grinwis overleed na in het ziekenhuis te zijn gebracht en zijn passagiere liep twee gebroken polsen en een gebro ken enkel op. De brandweer van Goedereede had geholpen het slachtoffer uit het wrak van zijn auto te halen. dagen zijn. Het biedt, als gezegd: alge- Zéker weten dat het een landelijke primeur betreft-, maar 't is waarschijnlijk zelfs een wereldprimeur waaraan in Dirksland uitvoering wordt gegeven, en de dames en heren op de foto hebben de eer daarin te mogen figureren. Ver zorgingshuis 'GeldershoF en de Stichting Gezinsverzorging Goeree- Overflakkee hebben er, in een staaltje van goede samenwerking, een dagverzorging voor ouderen opgestart, een 'decentrale' nog wel, wat voor de deelnemers betekent dat ze buitenshuis worden verzorgd, en hoe....! 't Heeft allemaal te maken met het zoge heten 'flankerend ouderenbeleid', wat weer als doelstelling heeft de ouderen gelegenheid te bieden zo lang mogelijk zelfstandig te kunnen blijven wonen. Mooi en begerenswaardig natuurlijk maar er zijn van die haperingen, die de ouderen naar meer hulp en zéker naar meer aanspraak doen verlangen, vooral als de levenspartner wegviel en een schrijnende eenzaamheid zich dage lijks gelden laat. De directie van Geldershof en de Stich ting Gezinszorg weten van die gevallen en toen een middel geboden werd de helpende hand te bieden, hebben ze snel gehandeld, bewonderenswaardig snel...! „Van de woningbouwvereniging werden twee woningen gehuurd, een in Dirks land, in de Lindehof en een in Melis sant, in de Fabiusstraat. Ze werden keurig gemeubileerd en in die gemeen schappelijke woonruimte zijn ze wel kom, de dames en heren van de dag opvang die zelfs, als 't niet anders kan, 's morgens met de taxi worden gehaald en in de na-middag weer worden thuis- gebracht. Samen drinken ze 's morgens koffie waarbij de conversatie al gezellig los komt, want ze hebben elkaar allemaal De al ontvangen-, en de toegezegde giften voor de behoeftige Roeme nen, doen de Herv. diaconale werk groep Dirksland hopen dat de 40 ft container die ze ter beschikking hebben gekregen eind maart vól naar het Roemeense plaatsje Arad kan worden gereden. 't Is nauwelijks op te noemen wat er voor de verzorging van 350 baby's en 110 weesmeisjes van 6 tot 16 jaar nodig is, maar de eerste gevers hebben dat uitste kend aangevoeld; er kwamen al 20 baby- flessen, eenzelfde aantal nieuwe luiers, 1000 kg kinderkleding, een wasmachine, ledikantjes, kinderstoelen en speelgoed, zelfs 1000 kg aardappelen! Er is nog behoefte aan goed kinder schoeisel, aan sokken, ondergoed en alle nodige kleding en aan levensmiddelen die niet aan bederf onderhevig zijn. Zou het Roemeense kleingoed niet heerlijk smullen van al die kostelijke babyvoe ding waar onze Hollandse baby's zo gezond van worden? Ook andere soor ten levensmiddelen zijn van harte wel kom. Voorts is er grote behoefte aan zeep, was- poeder, tandpasta, shampoo en hygiëni sche artikelen. En geld natuurlijk, want wel wat te vertellen, over nu en over vroeger, 's Middags is er de voortreffe lijke maaltijd van 'tafeltje dek-je', des kundig uitgebalanceerd terwijl daar thuis soms heel wat minder zorg aan werd besteed en 's middags weer de gezelligheid van het samen koffiedrin ken, een wandeling maken of gezellig boodschappen doen! Geweldig, vinden de deelnemers deze dagverzorging die mogelijk is gemaakt door een subsidie van de Prov. Overheid op de besteding waarvan door de ge meente en de eerder genoemde Instel lingen gretig is ingehaakt. Het projekt, zoals dat nu gestalte heeft gekregen werd ingediend en bleek voor subsidiëring in aanmerking te komen; de eigen bijdrage van de deelnemers, zowel mannen als vrouwen, kan daardoor tot tien gulden per dag worden beperkt, inclusief alle goeds dat er genoten wordt. De decentrale dagopvang zoals die nu wordt gepraktiseerd is ook een ware ont lasting voor het thuisfront. Op de dagen van opvang elders kunnen zij zich wat ontspannen om de overige dagen weer de opvang thuis voort te kunnen zetten. De decentrale dagverzorging blijft ove rigens niet tot één dag per week beperkt, in overleg kunnen dat zeker meerdere daar kunnen de aktievoerders de meest noodzakelijke artikelen voor kopen. Het banknr. is 31.41.57.573 op de Rabo bank te Dirksland en er is ook een giro- rek. geopend op gironr. 5962916 ten name van de Voedselaktie Roemenië. Aller hulp is gewenst; kom op, doen....! De week van 19 tot zaterdag 24 maart wordt een aktieweek. Op zaterdag 24 maart kunnen gaven in 'Onder de Wiek' worden gebracht, maar er zijn ook de volgende inzameladressen die het graag in ontvangst zullen nemen.! Inzameladressen Ouddorp: fam. J. de Regt, Diependorst 71, tel. (01878) 28 86. Melissant: fam. L. Melissant, Marijkelaan 24, tel. (01877) 24 19. Dirksland: fam. A. K. Smit, Boezemweg 6, tel. (01877) 29 02. Fam. P. Dijkgraaf, Wilhelminalaan 2, tel. (01877) 22 50 Herkingen: fam. Coenradie, Nieuwstraat 36, tel. (01876) 3 69. Sommelsdijk: fam. Jac. Mulder, Dorpsweg 80, tel. (01870) 41 73. Middelharnis: fam. L. Lodder, Emmalaan24, tel. (01877) 39 19. hele verzorging en voeding, sociaal psy chologische begeleiding, lichamelijke en geestelijke aktiviteiten en een opvang in huiselijke sfeer. Vraag het de deelnemers hoe 't hen bevalt en ze zullen u van hun vreugde deelgenoot maken. „Gezellig is 't", zo benadrukken ze spontaan, een gezellig heid die weer van harte wordt beleefd, zeker door hen om wie 't zo eenzaam was geworden. Wie interesse heeft om deelnemer van de dagverzorging te worden, niet meer alleen te blijven zitten maar als goede vrienden met elkaar om te gaan kan via tel. (01877) 24 78 informatie inwinnen. Deze voorziening is bestemd voor: 1. Ouderen, die thuis vereenzamen of dreigen te vereenzamen. 2. Ouderen, die worden verzorgd door familie en voor wie het gebruik van de dagverzorging, één of meerder malen per week, een ontlasting bete kent, zodat de overige dagen van de week het verblijf thuis kan worden voortgezet. 3. Ouderen, die de overplaatsing van zieken- of verpleeghuis of de dagbe handeling naar de zelfstandige woon situatie thuis, als een te grote over gang ervaren. 4. Ouderen, die thuis wachten op een (geïndiceerde) opname in een verzor gingstehuis en die met deze voorzie ning gebaat zijn. 5. Ouderen, die zelfstandig thuis kun nen wonen, mits de hulp die zij nodig hebben kan worden aangeboden. Dagverzorging biedt dan stabilisatie, geen revalidatie. DIERENBESCHERMING Opgevangen: middelslag zwart/witte hond, reu, langharig, omgev. Sluisha- ven. Inl. dierenarts Vink, (01870) 28 97. Zaterdagavond omstreeks 19.20 uur heeft een ongeluk in de Schaapsweg onder Den Bommel het leven gekost aan de 20-jarige Manuel Barros Vos uit Den Bommel. De jongeman die op de fiets vanaf het voetbalveld naar de krui sing Schaapsweg - Provincialeweg zou rijden is halverwege door een auto gegrepen en door de aanvankelij k onbe kend gebleven bestuurder dodelijk ver wond in de wegkant achtergelaten. Daar werd hij door een passant gevonden toen die bij het zien van de fiets van het slachtoffer op onderzoek uitging. Juist arriveerde daar ook - te voet vanaf de bushalte waar ze tevergeefs gewacht had - de Oude Tongse vriendin van het slachtoffer. Manuel was leider van een jeugdelftal en keeper van het Ie elftal van V.V. Den Bommel, 's Middags had den ze nog in Vlaardingen een wed strijd gespeeld. De waarschijnlijke dader, de 29-jarige N. uit Ooltgensplaat werd tegen één uur 's nachts in z'n auto in de polder aange troffen. Hij bleek onder invloed van alkohol te verkeren en is in verzekerde bewaring gesteld. FOTO - FILM - nEPORTAGE VIDEO - COMPUTER C=3 C=3 C3 CU (Z) CJ CJ lalenwegJ - OuOdOfp - Telefoon 01878-1612 en2l20 'rinisnop - Hogezoom 17? - Jeloloon 01116-2400 IJ* Wesikraiieelsiriiai a - Somms'sai/h - Teleloon 01870-6841 Rechts het wrak van de Kadett van dhr. Grinwis. De club die we vrijdagmiddag aantroffen: Van links naar rechts: mevr. Struijk uit Herkingen, mevr. Boshoven, Herkingen, leidster gezinszorg mevr. Benard, Dirksland, mevr. Knöps, Dirksland, gezinsverzorgster mevr v, d. Klaauw, Sommelsdijk, mevr. Lodder. Dirksland en gezinsverzorgster mevr. Ras. Herkingen. De heren zijn dhr A. v. d. Veen, dir. Stichting Gezinszorg, dhr. Verwijs, dir. Verzorgingshuis Geldershof en weth. Grootenboer. (De Stichting Gezinsverzoiging Goeree-Overflakkee omvat de gemeenten Oostflakkee en Dirksland, de dorpen Nieuwe Tonge en Stad en alle RK inwoners op Goeree-Overflakkee).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 1