CDA manifestatie in Ouddorp werd een boeiende avond Trapllfl in Groen van Prinsterer zou twee meter te kort worden.. Lezing over sportschoeisel, training en voeding op het sportcomplex 'de Gooye' Samenzangavond te Ouddorp Wol voor Polen Sportieve revanche van Good-Luck Tulnavond K.M.T.P. Gevonden voorwerpen Nieuw bestuur moet SLOTH uit het slop lialen! Delta Expo besteedt extra aandacht aan storm en stormvloeden Koffie-ochtend in het Dienstencentrum Oude Tonge Cursus geestelijke vorming Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 6 MAART 1990 Goeree staan de kanonnen tegen indringers klaar De hoofdschotel van de j.l. vrijdagavond in Ouddorp gehouden CDA verkie- zingsmanifestatie, uitleg en verantwoording over het landelijk en provin ciaal CDA beleid, was door de heren drs. H. Eversdijk (Tweede Kamer lid) en H. A. v. d. Meer (gedeputeerde) bekwaam bereid, maar smaakmakend was de pikante saus die Goerees' CDA lijsttrekker weth. L. Visser daar over heeft gestrooid. Vooral de droom van burg. de Vos van Oostflakkee over de stichting van één flakkeese gemeente nam hij op de korrel; muitende troe pen hebben al eerder door Goereese tegenstand de aftocht moeten blazen en zo zal 't hen opnieuw vergaan; in Goedereede staan de kanonnen gereed, laat weth. Visser hen weten.... In de hém toegemeten tijd gaf dhr. Vis ser een opsomming van het rijke Goe reese leven, met tal van gemeenschappe lijke voorzieningen en alle kansen op een verder ontwikkeling. Dat wil dhr. Visser graag zo houden en - gewapen derhand als 't moet - verdedigen. „Zou het minder bekende Oostflakkee mis schien uit ons tuintje willen eten?" vroeg dhr. Visser de vergadering af: „Wij zijn in Goedereede niet verlegen om hun modderige strand bij het Hellegatsplein of om hun oude Fort. Wij hebben hier óók kanonnen staan waarachter het CDA plaats zal nemen om de zelfstan digheid te verdedigen en zat zullen er zijn om ons de granaten aan te geven!", zo voorzag hij. De heren v. d. Meer en Eversdijk verzekerden overigens dat aan burg. de Vos' idee door de CDA fraktie in de Prov.Staten en in de Tweede Kamer zéker geen medewerking zal worden verleend. De meest aktuele zaken en de heetste hangijzers als die van akkerbouw en vis serij, ze kwamen deze avond evenzeer aan de orde; er kon helaas weinig goeds in 't vooruitzicht worden gesteld. Ook niet voor de vissers die door drs. Evers dijk, voorzitter van de Visserijcomm. in de Tweede Kamer, dringend gewaar schuwd werden. Er zal gematigd moeten worden om te voorkomen dat de vloot al in juni/juli gedwongen wordt aan de kant te blijven. Al in januari werd van het voor dit jaar beschikbare tongquotum 15% opgevist, terwijl de vorig jaar overschreden hoe veelheid nog op het totaalquomm in mindering zal worden gebracht. Ook dhr. Eversdijk moest, mede n.a.v. ge stelde vragen, bevestigen dat het quote ringssysteem onrechtvaardig werkt t.o.v. de visser die zich houdt aan z'n persoon lijk quotum dat overigens niet door de EEG wordt erkend. Voor het eerst is dit jaar door Min. Braks een reservequotum ingebouwd terwille van hen die hun pers. quotum nog niet hadden volgevist als 't landelijke quo tum al wél is bereikt. AID: Brevet van onvermogen Kregen de Goereese vissers een compli ment voor de door hen getoonde disci pline, door Goerees' burgemeester graag geïncasseerd, daartegenover speldde burg. van Velzen de AID (Alg. Inspectie Dienst) een brevet van onvermogen op: „Steeds is er een leger AID'ers paraat en nóg moet worden geconstateerd dat er door de jaren heen en op meerdere plaatsen nog veel langs de vismijn omgaat!" Ook dhr. C. Noorthoek voegde daar zijn grief aan toe: „....ik zie AID'ers als jonge hinden van de schepen sprin gen terwijl in Urk toch een aankoop maatschappij als de Neboma floreert. „Zouden wij ook maar zo'n maatschap pij oprichten", vroeg dhr. Noorthoek zich af. 'Neboma', gevoerd door een hef truckchauffeur, heeft inmiddels voor 8 miljoen vis verkocht waarvan de herkomst onbekend gebleven is; de vis zou vnl. uit het buitenland komen. Het speet ook dhr. Eversdijk dat de con trole niet een sluitende is. „De mens is vindingrijk, de Nederlander is zeer vin dingrijk en de visser is een goed Neder lander, begreep dhr. Eversdijk. In Neder land is nog geen veilplicht van kracht, al wordt over invoering ervan wel gedacht. In '92 zal in EEG verband opnieuw over de verdeling van de quota worden over legd. Nederland krijgt - aldus dhr. Eversdijk - i.v.m. historische rechten - veel meer dan ze volgens de lengte van de kustlijn recht op zou hebben. Dhr. Eversdijk gelooft er niet in dat na '92 ook de Spaanse vissers in de Noordzee te verwachten zijn omdat zij een totaal andere visserijtraditie hebben. Een be denkelijke ontwikkeling is wel de ver koop van oudere kotters naar Engeland welk land met die schepen meer en meer haar scholquotum gaat benutten. Landbouw/akkerbouw Dhr. Eversdijk achtte het een misvatting te zijn voor te stellen als zou het in de landbouw slecht gaan. „'t Gaat - aldus dhr. Eversdijk - in grote sektoren van de landbouw uitstekend!", verzekerde hij; alleen in de akkerbouw gaat het minder, vooral in de graanverbouw ten gevolge van de enorme overproduktie over de hele wereld. In Nederland achtte dhr. Eversdijk plm. 3500 agrariërs voor 50 a 60% van de graansektor afhankelijk. Hij hoopt dat de partijen die nu zo vijandig DIRKSLAND - In samenwerking met Asics Promotion en Sporthuis 'Damen' uit Oude Tonge, wordt er op dinsdag 13 maart, aanvang 19.30 uur, in de kantine van het sportcom plex 'de Gooye' een lezing gehouden voor een ieder die is geïnteresseerd in een gezonde en verantwoorde sportbeoefening, ongeacht het ni veau. Onder invloed van een aantal faktoren, zoals o.a. meer vrije tijd, een bewuste en gezonde levenshouding, behoefte aan sociaal kontakt en een persoonlijk stre ven om te presteren, zijn de laatste jaren veel mannen en vrouwen begonnen met sporten, zowel individueel alsook in teamverband. Sport is tegenwoordig een algemeen goed. Of sport in het algemeen als 'goed' kan worden beschouwd, is een diskus- sievraagstuk dat in de nabije toekomst nog niet opgelost zal worden. Het niveau waarop en de intentie waar mee men sport beoefent kan door er varing achterhaald worden. De doel stelling is wel van belang, waaraan gekoppeld de vraag: hoe ontwikkelt de houding zich t.o.v. de sport en de sport beoefening op langere termijn van de sporter? Dit geldt niet alleen voor de sporter, maar ook voor zijn omgeving. Sport wordt het best geaccepteerd door de beoefenaren en hun omgeving, als de negatieve aspekten (b.v. sportblessures), die de sportbeoefening met zich mee brengt zoveel mogelijk worden beperkt. Het is dus niet belangrijk watje doet en op welk niveau, maar of de negatieve effekten van het sporten, de positieve effekten niet gaan overheersen. Om dit te bereiken is kennis nodig die op vele manieren te koop is. Toch blij ven er dan nog persoonlijke vragen liggen. Deze vragen kunnen nu worden gesteld aan prominente (ex) toppers uit de wereld van de marathon en de triathlon. Cor Vriend: (meervoudig nationaal kam pioen marathon en winnaar van de Westland marathon), geeft een lezing over materiaal, o.a. loopschoenen; de opbouw van de schoen, welke schoen voor welke sporter, waarop te letten bij de aankoop etc. Michel de Maat: ex top tri-atleet en coming man op de marathon, met onlangs een overwinning op de mara thon van Split en een 2e plaats bij de sin gelloop te Breda), behandelt het onder werp voeding bij duursporters met een diaserie. Jacques Valentin: (ex-lid van de natio- nala marathon selektie en columnist in het blad Runners), bespreekt het onder werp training in de praktijk. Na de lezingen is er tijd ingeruimd voor het stellen van vraqgen aari de sprekers, die dan uitgebreid zullen worden be handeld. Ook kunt u vooraf schriftelijk uw vragen insturen, zodat deze dan tijdens de lezing kunnen worden beantwoord. De toegang is gratis Vragen insturen naar: Sportcomplex 'de Gooye', Hondsgalgweg 1, 3247 XW Dirksland, tel. (01877) 16 64. De avond die de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plantkunde afd. Goeree-Overflakkee op 25 januari zou houden, maar ten gevolge van de zware storm geen doorgang kon vinden heeft nu plaats op donderdag 8 maart. De fa. Graka uit Middelhamis zal dan een voorlichtingsavond verzorgen met video-beelden over aanleg en onder houd van vijvers en allerlei andere wetenswaardigheden de tuin betref fende. De avond begint om 19.30 uur en wordt gehouden in het Multifunktionele Ge bouw Dorpstienden in Ouddorp. De toegang is ook voor niet-leden gratis. Voor evt. inHchtingen kunt u zich in ver binding stellen met het sekretariaat, tel. (01878) 18 92. tegenover elkaar staan toch weer in gesprek zullen raken, „want - zei dhr. Eversdijk - het kan niet zo zijn dat de akkerbouwers het recht in eigen hand nemen, We zullen er dan niet aan ontko men als Overheid op te treden, zeker als de aktie zich gaat verharden", vreesde dhr. Eversdijk. Op die akkerbouw perikelen had ook weth. Visser z'n visie: „Sicco Mansholt noemde aan 't begin van de EEG de verbouw van tarwe nog een basisgarantie als de prijs van aardappelen en bieten 't af zou laten weten. De landbouw heeft daarop de produktie opgevoerd en heeft geïnvesteerd, maar in vier jaar tijds is de tarweprijs met 30% vermin derd!" betreurde dhr. Visser. Zeker was er deze avond ook aandacht voor het principiële uitgangspunt van de CDA politiek: „Niet het 'ik wil', maar het 'Gij zult'is het uitgangspunt", zo ver klaarde dhr. Eversdijk. Door Gedeputeerde v. d. Meer werd gesproken over „kansen en bedreigin gen" voor Zuid Holland, met name gezien in het licht van de Europese een wording. Sprekend over de werkgele genheidsontwikkeling kon dhr. v. d. Meer meedelen dat die in de Gemeente Goedereede met 4.5% is gegroeid, op het hele eiland daarentegen slechts met 1,1%. De werkgelegenheidsverbetering in Goe dereede is voornamelijk veroorzaakt door de sektor recreatie en toerisme, en het lijkt dhr. v. d. Meer dat voor het eiland juist in die sektor kansen liggen. Het toeristisch beleid, ook op Goeree Overflakkee, zal bevorderd dienen te worden, door o.a. te werken aan sei zoensverlenging en het creëeren van slecht-weer voorzieningen, als b.v. de Stichting van het Rien Poortvliet-mu- seum in Middelhamis. Ook dhr. v. d. Meer maakte duidelijk dat het CDA een samenleving dichterbij wil brengen waarin mensen oog voor elkaar hebben en naar elkaar omzien. Lokale situatie CDA lijsttrekker dhr. Visser bezag - met voldoening - de plaatselijke situatie. O.a. keek hij daarin vooruit op de waar schijnlijke realisatie in '90-'91 van de nieuwe Prov.weg Melissant-Goede- reede, de toenemende druk op de Brou- wersdam en het kennelijk voornemen daar aan parkerende automobilisten een bijdrage van 1,- te vragen voor aan te brengen voorzieningen als toilet ten; de komende restauratie van 'het Blauwe Huus' waarin Keesje Bok gebo ren is maar dat nooit door hem gekocht is... Met de vaargeul lijkt het goed te gaan al moeten de gevolgen van de stor men nog worden afgewacht en 't ge^ meentehuis zal dienen te worden uit gebreid. Een nieuwtje dat dhr. Visser ook nog mee te delen had is dat op 14 april op 'de Punt' de tram zal gaan rijden. En toen, na al dat zakelijke was er.... Elsje, als van een plaatje, Els van Splun- der, met een ontroerend mooie stem. Ze zong liedjes solo en een duet met Titia Dijkstra. Hun optreden vormde een aangename onderbreking. Het Flakkeese Volkslied werd nog spaarzamelijk meegezongen, maar anders was het toen, ten besluite Gez. 137 werd gezongen: „O God, Die droeg ons voorgeslacht". Het Christelijk mannenkoor 'Jubilate Deo' te Ouddorp is voornemens zater dag 7 april, aanvang 19.45 uur, in het verenigingsgebouw Eben-Haëzer, Preek- hillaan 3, een samenzangavond te or ganiseren. Teneinde te komen tot een afwisselend programma heeft 'Jubilate Deo' een gast (mannen)koor uitgenodigd. Het gastkoor betreft het ongeveer 70 leden tellend Hillegersbergs Christelijk Mannenkoor te Berkel en Rodenrijs, onder leiding van de heer K. J. Breuk hoven. Buiten koorzang bestaat het pro gramma uit meditatie, declamatie, mo gelijk een orgel/pianosolo en samen zang. MIDDELHARNIS 81 Gouden oorbel in de vorm van een ring. 84 Blauwe tas met inhoud. 85 Grijze fietstas inh. plastic tas met metalen doosje. 90 Heggeschaar. 94 Re. handschoen van leer/zijde. 95 Leesbril, type Soul 250. 98 O'neil portemonnee rose/paars. 101 Autosleutel Opel. 104 Horloge met zwart rubberen band. 110 Zwart lederen portemonnee met inh. lil Sjaal gestreept kl. blauw/groen/zwart. 112 Damessjaal, div. kleuren. 117 Bankbiljet. 118 Parkerpen, chroom. 120 Bril kl. bruin in etui. 121 Rode damessjaal. 122 Sjaal zwart/wit met oranje bloemen. Dieren 79 Herdershond. SINT ANNALAND De Stichting Lokale Omroep Tholen (SLOTH) heeft één dezer dagen een nieuw dagelijks bestuur gekozen. Dat gebeurde in een vergadering van de stichtingsraad en van het interimbe- stuur van SLOTH in Meulvliet in het stadje Tholen, onder voorzitterschap van de heer J. van den Heuvel. Het voortbestaan van de omroep stond hier bij op het spel. De nieuwe voorzitter, de heer R. Raven- steijn beloofde een snelle openheid van zaken. Hij zei het volste vertrouwen te hebben in een gunstige ontwikkeling in de nabije toekomst. Sinds mei dit jaar bevindt de lokale omroep zich in roerig vaarwater. Onder linge verdeeldheid leidde destijds tot ernstige problemen. De huur van de huidige zendlokatie werd per 31 decem ber van vorig jaar opgezegd en een aan tal medewerkers nam ontslag. De vergadering begon tumulteus, waar bij vooral de leden van de raad die daarin namens de vereniging Vrienden van SLOTH zitting hadden zich over duidelijk manifesteerden. Er moest een nieuw dagelijks bestuur gekozen worden omdat een interimbe- stuur alleen maar mag adviseren. Op korte termijn moeten er echter diverse beslissingen genomen worden ten aan zien van de huur van een nieuwe lokatie. Ook moet de zendapparatuur aange vuld worden. Voor de vorming van een dagelijks bestuur van de stichtingsraad waren zes kandidaten. Tijdens de verga dering trok de heer A Hage zich terug. De overige kandidaten werden met alge mene stemmen gekozen. Het dagelijks bestuur bestaat momenteel uit: R. Ra- venstein, voorzitter; F. Janmaat, pen ningmeester; R. Bijl, secretaris; L. Otte- vanger en L. Hage, leden. Wie kan mij helpen Sinds enkele maanden brei ik voor Polen. Ja dag en nacht. Maar de wol die ik had is op. Wie heeft er boven nog rest jes voor mij? Ik brei alle maten sokken, mutsen, sjaals en wanten en ben nu ook aan truien begonnen. Je laat die mensen in Polen niet in de kou staan. Bij voorbaat dank ik u. Mevr. J. Roos Hongaarseplein 10 Goedereede Sinds de eind januari-storm van 1990 die ons - en de ons omringende landen - teisterde, is er bij vele Nederlanders een enorme informatiebehoefte over de feno menen wind en getij. De recentelijke eind februari-begin maart stormen en hoogwaters hebben deze behoefte ver der aangewakkerd. Direct na de januaristorm is Delta Expo ingesprongen op deze informatiebe hoefte door korte inleidingen te verzor gen over de actuele gebeurtenissen. De inleidingen worden gehouden door voorlichters van Delta Expo en vinden als 'extra' plaats tijdens een bezoek aan de waterbouwtentoonstelling op het kunstmatig eiland Neeltje Jans. Tijdens de inleidingen wordt met name aandacht besteed aan het ontstaan van getij, meteorologische effekten als wind- invloed, het optreden van springvloeden en de mogelijke gevolgen voor het laag gelegen deel van Nederland. Tevens worden de actuele hoge water standen vergeleken met de rampzalige waterstand van 1953 en de herhalings kans. Op donderdag 15 maart a.s. wordt in het Dienstencentrum aan de Bemhard- straat te Oude Tonge een koffie-ochtend georganiseerd. Aanvang 9.30 uur. De bedoeling van deze koffie-ochtend is, ook die mensen te bereiken, die tot op heden geen gebruik maakten van het Dienstencentrum. Er zal tijdens deze ochtenden niet gekaart of gehandwerkt worden, maar puur en alleen voor de gezelligheid bij elkaar gekomen worden. Mocht blijken, dat er belangstelling voor deze koffie ochtend is, zal ze zeker regelmatig her haald worden. Tijdens deze eerste ochtend zal ook gepeild worden hoe we deze koffie ochtenden een zinvolle invulling kun nen geven. Daarbij denken wij aan een voorlich tingspraatje door de diëtiste, huisarts, kruiswerk, gezinsverzorging etc. Wij hopen dat er veel mensen op deze ochtend aanwezig zullen zijn. Voor meer informatie kunt u terecht bij mevr. Oole in het Dienstencentrum, tel. (01874) 13 44. Raad Middelhamis: Met agendapunt 12 - de bescliikbaarstelling van een krediet voor de aan schafvan een traplift in de Groen van Prinstererschool - heeft het College van B en W zich, in de donderdagavond gehouden vergadering, meerdere complimenten verworven...! De Overheid daarentegen werd stevig op de hak genomen omdat die nalatig blijkt een noodzakelijke onderwijsvoorziening volledig te bekostigen. Het College stelde de raad voor het verschil van ruim zesduizend gulden dan maar voor gemeenterekening te nemen en daar zal, zo werd gemopperd, de Staatssecretaris wel op gerekend hebben.... goeding op 40,80 vast te stellen, de zelfde als aan de Schoolbegeleidings dienst Zuid-Holland Zuid wordt gege ven. Een deel van de raad had daar moeite mee en zeker niét, zo werd daar bij benadrukt, omdat de Stichting een Gereformeerde zou zijn. „Het BGS heeft een gigantische re serve!" voerde mevr. Vemooy (PvdA) aan. Het was haar mening dat een Stich ting in z'n geval niet om subsidie moet vragen, er ook niet voor in aanmerking komt, en ze trof een vergelijk: „Wanneer je een inkomen hebt ga je toch geen bij standsuitkering vragen?" Dhr. Rijvers (VDB) verklaarde zich zelfs twéé keer tegen het vorostel, eer stens omdat de Stichting geen exploita tietekort kent en ten tweede omdat zelfs een minimale bijdrage van 30% met 10% wordt overschreden. Geen enkele in stemming derhalve van de zijde van dhr. Rijvers. Wél steun verieende de SGP/RPF frak tie, bij monde van dhr. v. d. Ketterij. Hem was het duidelijk geworden dat de reserves (ontstaan door bijdragen van kerken en scholen) zullen worden ge bruikt om meer personeel aan te trekken en voor de aankoop van informatica e.d. Ook het CDA verklaarde zich bij mon de van mevr. van Eek akkoord, zeker ook vanwege het principe van gelijke behandeling van de begeleidingsdien sten van verschillende modaliteit, zoals ook, zo herinnerde ze de PvdA met die fraktie eerder overeengekomen, 't Viel haar tegen van de PvdA dat nu van die afspraak wordt afgeweken. Ook tegen de opstelling van de VDB (tegen een demo cratisch genomen beslissing) had mevr. van Eek haar bedenkingen, maar dan was ze bij dhr. Rijvers aan 't verkeerde adres: „Ik meen toch wel het recht te hebben een afwijkend standpunt te heb ben en dat te verdedigen", mokte dhr. Rijvers; „als ik steeds in de pas van de grote partijen zou lopen kon ik veel beter thuisblijven". „Nee, nee.... volhouden!" wekte hem dhr. Hoogzand op. In haar beantwoording herinnerde ook de voorz. aan de gemaakte afspraak voor de periode '89-'92, waarin de regel van 'gelijke monnikken, gelijke kappen' wordt nagekomen. De PvdA fraktie en dhr. Rijvers ver klaarden zich tegen het voorstel. Eervol ontslag Aan mevr. C. T. Tjepkema te Nieuwe Tonge werd op haar verzoek - eervol - ontslag verleend als lid van de tweehoof dige directie van de openbare basis school 'de Pannebakker' te Nieuwe Tonge. De school kiest voor het instand houden van een tweehoofdige leiding waarom de raad t.z.t. een voorstel tot benoeming van een nieuwe dir. zal wor den voorgelegd. Wanneer de gebouwelijke integratie van 'de Groen' gereed is zal de school wor den bezocht door een leerling in rolstoel die - zonder lift - niet deel zal kunnen nemen aan de onderwijsaktiviteiten in de gemeenschapsruimte. De Rijksver- goeding, gebaseerd op een 'ononderbro ken stijghoogte van max. 2.80 mtr.', bedraagt volgens 't boekje 33.424,- ter wijl de installatie 39.700,- zal kosten omdat de stijghoogte door de hoge zol dering een grotere moet zijn. De lift van de Staatssecretaris zou in de Groen twee meter te kort zijn.... Voor de benodigde rest, geen cent...! „Een slechte beurt van het Rijk", zo becommentarieerde mevr. Vemooij (PvdA) het door de Staatssecretaris gehanteerde afschuifsysteem. Ook dhr. Rijvers (VDB) had geen goed woord voor deze ten top gedreven bureaucratie en dhr. C. Quist (SGP/RPF) compli menteerde het College om de bereidheid het ontbrekende deel bij te willen pas sen. Ook dhr. Quist laakte het Rijk niet wat dieper in de beurs te willen tasten. Het was ook de grief van de raadsvoor zitter burg. mevr. Sleurink dat het Rijk niet van gestelde normen af wenst te wij ken ook al is van een duidelijk andere situatie sprake dan die waarop de nor men zijn gebaseerd. Voor het aanspannen van een procedure tegen zoveel halstarrigheid voelde de voorz. niets, omdat die zó lang zou kun nen duren dat de leerling ten tijde van eindelijk een uitspraak de school alweer verlaten zou hebben. De Raad ging er in z'n geheel mee akkoord voor deze ene keer - die zeker niet tot regel verheven mag worden - de ontoereikende rijks- vergoeding aan te vullen. Voor het aanbrengen van 4 geluidswe rende wanden in 'de Groen van Prinste rer' werd een krediet van 12.880,- gevoteerd. Vanuit de raad werd geattendeerd op het feit dat in de openb. basisschool 'd'n Tuun' de lokalen zelfs in open verbin ding staan met de gemeenschapsruimte, of daar dan óók geen geluidwerende voorzieningen nodig zijn, zo werd ge vraagd. De voorz. kon dat ontkennen. 'D'n Tuun' - „een van de mooiste scholen die ik ooit gezien heb" - heeft een dermate voortreffelijke akoestiek dat het geluid niet van de ene naar de andere ruimte wordt voortgedragen. Voor 'de Groen' werd, ter vervanging van een groot gedeelte van het schoolmeubilair ook een krediet van 54.544,92 beschik baar gesteld. Stichting BGS Wat moeizamer ging de discussie over het vaststellen van een bijdrage per leer ling t.b.v. de Stichting Begeleidingscen trum Gereformeerd Schoolonderwijs. Het College stelde de raad voor die ver- Afgelopen zaterdag speelde Good-Luck 1 zijn laatste zaalcompetitiewedstrijd van dit seizoen. In de sporthal van Dirksland kon men revanche nemen op Quick 4 uit Dordrecht. De uitwedstrijd werd namelijk door vele scheidsrechter- lijke dwalingen op het nippertje verlo ren. Door de winst vorige week van Quick op Korvo hadden beide ploegen hetzelfde aantal punten en streden van daag om zeker te zijn van een tweede plaats. Het aanwezige publiek zag een wed strijd waarin geen mooi korfbal te zien was maar het gegeven van wie de meeste goals maakt die wint de wedstrijd, geldt ook hier nog steeds. De eerste tien minuten werd er niet gescoord en was het moeilijk om een gaatje naar de korf te vinden. Good- Luck probeerde het toen van verre afstand en kwam op een 2-0 voorsprong. Quick profiteerde van twee onoplettend- heden in de verdediging van Good- Luck en kwam terug tot 2-2. Er waren geen mogelijkheden om goed door te breken dus Good-Luck moest het van ver proberen, gelukkig lukte dat spelletje wel goed en Good-Luck nam opnieuw een voorsprong, 4-2. Dit posi tieve saldo werd niet meer uit handen gegeven. Quick bleef wel spelen maar de echte felle wil om te winnen was deze keer in Dordrecht achter gebleven. Met een 4-3 stand op het scorebord ging men rusten. Na rust bracht coach Wey- dema dezelfde ploeg in het veld met een aantal taktische aanwijzingen. Dit resul teerde meteen in een goed samenspel waaruit een mooie doorloopbal werd Op D.V. maandag 12 maart hoopt voor de cursisten van de Cursus Geestelijke Vorming te spreken ds. W. van Gorsel uit Schoonhoven over het onderwerp 'De Nadere Reformatie'. Aanvang 19.45 uur. Plaats: Hervormd Verenigingsgebouw 'De Hoeksteen', Ring te Middelhamis. Alle cursisten worden voor de laatste avond van dit seizoen weer hartelijk uit genodigd. Mocht u geen cursist zijn en toch de avond willen bijwonen, dan is dat mogelijk door betaling van 5,- op de avond. De Stuurgroep gemaakt. Opnieuw werd er twee maal van afstand gescoord door Good-Luck en kwam de stand op 6-4. Het speelveld werd goed breed gehou den maar echt uitgespeelde kansen waren er nog steeds niet, dit leverde dan ook een rommelig spelbeeld op. Ondertussen werd de marge op 7-4 gebracht door van dichtbij in te schie ten. Met nog 10 minuten te spelen lande Nettie van der Valk ongelukkig na een sprong op haar enkel. Na onderzoek in het ziekenhuis bleek dat de enkelban den zijn verrekt. In haar plaats kwam Martha van den Boogert het veld in. Weer werd er van ver ingeschoten en werd nog eenmaal geprofiteerd van een mooie kans na goed op balbezit te heb ben gespeeld. Quick bepaalde de eind stand op 9-5. Good-Luck is dus zeker van een tweede plaats en heeft hierdoor nog recht op promotiewedstrijden om volgend sei zoen een klasse hoger te mogen spelen. Scoreverloop: 1-0 D. Boeter; 2-0, 3-2, 4-2 B. Vis; 5-3 A. Mol; 6-4 B. Vis; 7-4 D. Sprong; 8-5 en 9-5 B. Vis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2