V Tot morgenavond, in Middelharnis, de beurs 'Wonen en Vrije tijd' Afdeling Rode Kruis had een goed 1989 Predikbeurten Nu 't Gemeentehuis Ooltgensplaat ^'^l^rJT uit handen van 'bouwmeester' Koster 7000 kilo bestrijdingsmiddelen ingeleverd OJW Dirksland Flakkees damkampioenschap Alle aandacht voor de vakantie-projekten Arlj Tiggelman wethouder li/liddelharnis Ds. P. Blok niet tegen nieuwe school Dirksland Bladz. 2 ,EILANDEN NIEUWS" VRIJDAG 2 MAART 1990 De consumentenbeurs 'Wonen en Vrije tijd', de derde in successie is, in het recreatiecentrum 'de Staver' te Middelharnis, in volle gang. Woensdagmiddag werd het evenement, dat tot morgenavond - zaterdag - 10 uur voortduurt, geopend door Mr. R. F. M. van de Weerd, dir. van het Centraal Buro Woninginrichting te Bilthoven die tot z'n genoegen ook een aantal meube- lexposanten op de beurs aantrof. De twee vorige beurzen, zo zei dhr. L. Jordaan, manager van 'de Staver', waren door een onvoldoende zorgvuldige organi satie niet geheel naar genoegen geweest; „er dreigden wat probleempjes waarom het erop leek dat voortaan van de organisatie van een beurs zou worden afgezien". De inmid dels opgerichte Stichting Beursbelangen Goeree-Overflak- kee ziet echter een nieuw perspektief en gaf de organisatie in handen van bureau Effency uit Meppel. Doelstelling van de opgerichte Stichting is de organisatie van beurzen op heel Goeree-Overflakkee. De nieuwe organisator heeft - zo waar deerde dhr. Jordaan - de juiste formule ontwikkeld om de beurs voortaan te doen slagen en te continueren. Dhr. V. d. Weerd sprak vervolgens een inspirerend openings woord waarin hij met name de aandacht richtte op het woon- aspekt zoals op de beurs getoond, daarmee inhakend over de 'verhevigde' belangstelling voor het wonen. Tot voor enkele jaren nog overtroffen door het verlangen naar duurdere vakanties en mooiere auto's, maar inmiddels weer volop in de belangstelling. De meubelhandel speelt daar slagvaardig op in met de marketing filosofie de mensen te kunnen bieden wat ze vragen. Trouwens blijkt het aanbod de vraag op te kunnen roepen, waarmee dhr. v. d. Weerd z'n waardering voor de beurs duidelijk had gemaakt. De beurs wordt gevuld met een groot aantal stands van alle mogelijke pluimage, naaimachines, auto's, fietsen, enkele politieke stands, tuinaanleg, kunstoffen kozijnen, zonwering en vele anderen. Heel origineel is ook de stand die door bak ker V. d. Spoel en leerlingen consumptieve techniek van de LTS wordt gedreven. Twee ploegen van 6 leerlingen leren hun vak in de praktijk wanneer vermoeide beursbezoekers op hun terras neerstrijken om van koffie met gebak te genie ten. Dir. Schlütter (geheel rechts op de foto) is bijzonder ingenomen met het resultaat van het experiment. 'Kies voor een vak', zo wordt de - jeugdige - passanten duidelijk gemaakt. Ondanks de storm kvramen dinsdag 27 februari 1989 toch nog 25 personen naar de Algemene Ledenvergadering van de Afdeling Ooltgensplaat e.o. van het Ned. Rode Kruis, welke gehouden werd in het wijkgebouw van het Groene Kruis, Lindenlaan 4 te Ooltgensplaat. Vorig jaar waren 30 personen aanwezig. Kolonne paraat In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer F. J. A van Peperstraten mede, dat bericht van verhindering was ontvangen van de heer J. G. Lottgering, direktiesecretaris van het hoofdbe stuur en van het plaatselijk bestuurslid, de heer J. M. van de Klun- dert. Vervolgens liet de voorzitter de plaatselijke aktiviteiten de revue passeren. Begonnen werd met de jeugd. In 1989 werd op de diverse basisscholen in de afdeling weer les gegeven in Jeugd E.H.B.O.-A waarvoor 59 leerlingen slaagden. Dank werd gebracht voor de medewerking die op de scholen werd ondervon den. De heer Van Peperstraten wenste, dat van deze jongens en meisjes later goede E.H.B.O.-ers en kolonneleden zouden voort komen. Aan de kerstkaartenaktie werd ook deelgenomen. Onge veer 100 zelfgemaakte kaarten werden bij de bejaarden bezorgd en vele leuke reakties werden ontvangen. Op vakantie Zomer 1989 zijn twee broers en een zus Kerp uit Achthuizen een mi week met vakantie geweest naar Bladel in Noord-Brabant. In de 'Tipmast' kre gen zij met hulp van vrijwilligers een bungalow ter beschikking, geschikt voor rolstoelen en aangepast voor een pret tige bewoning. Van A tot Z in orde en in de bossen aldaar was het een heel fijne week. Met de boot 'J. Henry Dunant' gingen de heren J. C. Prein (Den Bommel) en Adr. de Vos (Ooltgensplaat) een week met vakantie. „Fijn dat onze afdeling dat met finan ciële steun van de bevolking doen kan", aldus de voorzitter. Die dank geldt ook voor het reisje dat op zaterdag 9 septem ber kon worden georganiseerd voor de minder-validen. Het ging richting Rot terdam, via het Westland, Maassluis, Rozenburg naar Stellendam, waar in het Visrestaurant koffie werd gedronken en een broodje gegeten. Andere aktiviteiten Van 319 donoren werd een halve liter bloed afgenomen. Het hoge aantal is een gevolg dat nu twee-keer per jaar een bloedpasma-avond werd gehouden. „We zijn zo op de goede weg, want bloed redt mensenlevens", aldus spreker. De kolonne bestaat momenteel uit 16 leden. Vorig jaar hebben drie leden een basis-opleiding gevolgd, afgesloten met een examen te Brielle. De geslaagden zijn: de dames A. Troost- de Bonte en Suzan Buscop en de heer W. H. van Zuijlen. Suzan Buscop is inmiddels naar Rotterdam verhuisd en hoopt daar de kennis hier opgedaan in praktijk te brengen. De kolonne heeft het in 1989 weer druk gehad. Enkele leden gingen hulp bieden Een fijne vakantie op de 'J. Henry Dunant'. in de tehuizen 'De Valkenberg' en 'IJs- selvliedt', resp. te Rheden en Wezep. De kolonne was aanwezig bij de Dodenher denking op 4 mei te Ooltgensplaat, de Oeltgendagen, Koninginnedag, bij de autocross, georganiseerd door de Oran jevereniging, de bloedplasma-avonden, het reisje in september, enz. enz. De voorzitter bracht daarvoor de leiding en de leden de dank van het bestuur over. Nieuwe kolonne-leden zijn heel welkom. Wie interesse heeft mag gerust vrijblij vend een kijkje komen nemen op de oefenavonden die dinsdags om de twee weken in het Wijkgebouw worden ge houden. Het gehele korps is thans in nieuwe uniformen gestoken en de bevol king was hierover heel positief en waarderend. De huis-aan-huis-kollekte bracht in 1989/ 5.420,45 op, 10% minder dan in 1988. Dit jaar(1990) zal worden getracht de opbrengst te verhogen. Te Achthui zen e.o. zal de kollekte worden gereorga niseerd met hopelijk een goed resul taat. Voor nationale en internationale hulp heeft het hoofdbestuur deze gelden dringend nodig. De landelijke ledenwerfaktie leverde voor onze afdeling 36 nieuwe leden op. Graag noteert de afdeling nog meer aanmeldingen. Met een woord van dank voor alle hulp, medeleven en medewerking sloot de voorzitter zijn openingswoord. De tweede-secretaris P. in 't Veld las de notulen van de vorige jaarvergadering die aldus werden vastgesteld. Financiën in goede handen Omreden de bestuursleden om de 5-jaar aftreden en hiervoor een aanpassing nodig is zal er dit jaar geen bestuursver- kiezing plaatsvinden. Namens de kas- commissie bracht de heer Joh. de Vos Pzn. verslag uit. „We hebben alles uiter mate goed in orde bevonden. Als er een plaats vrij komt voor minister van finan ciën stellen wij de heer Van Groningen als kandidaat, 't Was perfekt", aldus de heer De Vos. In de kacommissie 1990 werden benoemd, de heren: J. A. v. d. Sluijs (Den Bommel), J. A Vervloed (Achthuizen), J. Zuidijk (Ooltgepsplaat) en mevrouw M. L. Geerts-Quispel (Oolt gensplaat) reserve. Voor het afstaan van 25-keer bloed kreeg de heer F. Huijer te Den Bommel de donorspeld met oorkonde en de felicitatie van de afdeling. In de rondvraag deelde de voorzitter mede, dat voor de aanstaande cam pagne het kollekteren geregeld is, ook voor Achthuizen en de buitenronde. Voor het Welfare Werk is de afdeling nog steeds op zoek naar iemand die zich da,aTwooT verdienstelijk wil maken. Wie interesse heeft kan zich aanmelden bij een der bestuursleden. Met dank voor de prettige vergadering sloot de voorzitter deze samenkomst officieel af. De verloting, met vele leuke prijzen, bracht 125,- op dat werd bestemd voor het Jeugd Rode Kruis. De gemeenteraad van Middelharnis heeft gisteravond, voor de rest van de snel aflopende zittingsperiode PvdA fraktievoorz. Arij Tiggelman tot wethou der benoemd. Dhr. Tiggelman neemt de plaats in van weth. L. C. Kievit die op maandag 29 januari overleed. De frakties van het CDA (2) en lijst Hoogzand (3) onthielden hun steun aan de benoeming en stemden blanco. Ze deden dat conform hun opstelling bij de wethoudersbenoeming vier jaar gele den, uit onvrede over het toen gevoerde overleg waaraan de andere partijen dan de coalitiepartners niet te pas waren gekomen. Ook nu weer verweet dhr. Hoogzand deze partners „een volstrekt onzakelijke aanpak", maar door mevr. Vernooy (PvdA) werd verdedigd dat een opvolging zoals nu voorgestaan al 4 jaar geleden in het Collegeprogram werd vastgesteld. Dat maakte ook de coalitiepartner SGP/ RPF bereid de kandidatuur van dhr. Tiggelman te steunen. Dhr. Tiggelman werd met 10 stemmen benoemd om daarna gelijk achter de Collegetafel plaats te nemen. OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Heemskerk, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lees- dienst Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. Z. C. Versluis Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorpstien- den) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. C. J. van de Plas, Zwijn- drecht en 18.30 uur ds. F. Hoek. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, H.C. zondag 19; kollekte zitplaatsen Ger. Kerk 10.00 uur dhr. J. Seele en 17.00 uur leesdienst. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A Vlietstra jr., v.m. voor bereiding Heilig Avondmaal en nam. D.L. V, 4, Preekbespreking; extra kollekte vrije zitplaatsen Ger. Gem. 10.00 uur (H.A) en 18.00 uur ds. A. J. Gunst, Tholen Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. J. Kroeze, Rhoon Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 18.00 uur ds. A. Kastelein; extra kollekte diakonie Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Koster. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. T. E. van Spanje, H.C. zondag 20; extra kollekte predikants- plaats Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. de Lange en 18.00 uur ds. J. Willemsen;-.kollekte diakonie Lu- kaskapel 10.15uurds.J.J. Poort,Ois- terwijk en 15.30 uur Samenzang- dienst Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Boeijinga-Alders Herv. 'Exo dus' Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. ten Klooster en 18.00 uur ds. J. Vis, Meerkerk; extra kollekte kerk Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds, v. d. Hoek en 17.00 uur dhr. K. Baas Ger. Kerk (Vrijge maakt) 10.15 uur ds. H. Drost en 16.30 uur leesdienst. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte vrije zit plaatsen Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 1000 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, v.m. bevestiging nieuwe lidmaten; extra kollekte kerk Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. Janse, Mid delburg en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke, voorbereiding Heilig Avondmaal Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Wilschut en 18.00 uur ds. J. Vlaar- dingerbroek. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. A Vos en 18.00 uur ds. Th. Wegman, Wijngaarden; extra kol lekte kerk Ger. Kerk 10.00 uur dhr. G. J. Smouter en 17.00 uur ds. A A. v. d. Spek. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. J. W. Verboom, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. K. ten Klooster; extra kollekte kerk Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. W. Venema. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. DINTELOORD Ger. Gem. in Ned. Wilhelminastraat 20, D.V. 8 maart 10.30 en 19.30 uur (Biddag) ds. A Wink. 11 maart: 9.30 en 18.30 uur, bed. H.A. ds. A Wink. MIDDELHARNIS - Enkele jaren geleden schreven we met bewondering over de miniatuur creatie van het oude Gemeentehuis van Middelharnis, door oud-timmerman Jaap Koster, bij welke gelegenheid hij al aankondigde alweer aan een nieuw onderwerp te denken. Vijftienhonderd werkuren later staat er - in miniatuur op een schaal van 1:20 - het historische gemeentehuis van Ooltgensplaat; opnieuw een pracht stuk werk...! Ook nu heeft dhr. Koster, precies als hij is, gewerkt volgens een tekening die hem door de Technische Dienst beschikbaar werd gesteld. De details, zoals de vorm van de muurankers tekende hij vanachter de koffie in hotel 'Hobbel'. De keus was op het - uit 1616 daterende gem.huis gevallen omdat het - zo bezag het dhr. Koster - een mooi gebouw is maar ook omdat de afstand het toelaat er tijdens de bouw regelmatig even een kijkje nemen.... Zo wil een bouwer dat nou eenmaal...! In tegenstelling tot het vroegere Gem.huis van Middelharnis is het Gem.huis te Ooltgensplaat wél te koop, omdat de echtelijke woning aan de Middelhamisse Waterweg zoetjesaan ver zadigd is van de hobby-resultaten van dhr. Koster, gemaakt nadat hij in '83 arbeids ongeschikt raakte. Het miniatuur is opgetrokken van watervast multiplex; elk kozijntje van de vele ramen bestaat uit 7 in verstek gemaakte onderdelen en op het dak liggen 3100 leitjes. Het uit 1613 daterende klokje en Vrouwe Justitia die aan de voorgevel prijkt zijn natuurlijk niet vergeten; wel de gemetselde togen boven de ramen zijn weggelaten; die zouden de knutselaar voor te grote problemen hebben gesteld. Ook zonder die is 't een pracht maaksel geworden waarop dhr. Koster best een beetje trots is. 't Is trou wens als bij ons vorige bezoekje; hij heeft alwéér een nieuw ontwerp op 't oog...! MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Inlevering R.B.S.-bonnen Bouwvakkers kunnen van hun R.B.S. verzilveren voor de a.s. feestdagen op 8 maart van 6-9 uur bij M. Driesse, Prin- sesselaan 5, 3245 XN Sommelsdijk, tel. (01870) 30 65. GOEDEREEDE Kerkdienst - De Herv. Mannenvereni- ging 'Tolle Lege' heeft ds. E. F. Vergunst, em. Herv. predikant, laatstelijk pred. te Zoetermeer, bereid gevonden voor te gaan in de a.s. dinsdagavond te houden kerkdienst; aanvang half acht. GOEREE-OVERFLAKKEE - De inle- veraktie, die de politie begin deze maand startte, heeft tot nu toe 7000 kilo aan bestrijdingsmiddelen en ongerei nigde verpakkingen opgeleverd. De depothouders beleven drukke tijden. Desondanks is de politie nog niet tevreden. Slechts 25% De politie is van mening, dat slechts 25% van de agrariërs aan de oproep tot inle vering gevolg heeft gegeven. Ook bestaat de indruk dat bij voormalige bedrijfjes en in volkstuinschuurtjes nog bestrij dingsmiddelen staan. Ook dit valt onder de wettelijke bepalingen. De politie roept degenen op, die nog niet aan de inleveraktie hebben meegedaan, dit als nog te doen. De bestrijdingsmiddelen kunnen, nog steeds gratis, worden inge leverd bij de gemeentelijke depots klein chemisch afval. Bekeuren Vanaf begin maart gaat de rijkspolitie controleren. Overtredingen, met name op het gebied van niet toegelaten bestrij dingsmiddelen, zullen worden bekeurd. Bij het coördinatiepunt in Middelharnis komen veel vragen binnen. Onder an dere of bepaalde middelen zijn toegela ten. Na opgave van merknaam en toelatingsnummer wordt z.s.m. een ant woord gegeven. Op iedere verpakking moet een toela tingsnummer zijn vermeld op de vol gende manier: toelatingsnummerN. Staat er geen nummer, dan is het zonder meer een verboden middel. De eisen met betrekking tot de bewaarplaatsen worden strenger naarmate meer midde len in voorraad zijn. Beneden een voor raad van 500 kg zijn alleen de eisen van de Bestrijdingsmiddelenwet van toepas sing. Boven dat gewicht wordt ook de Hinderwet van belang. Als oud-inwoner van Dirksland en trouwe lezer van Eilanden-Nieuws ben ik goed geïnformeerd omtrent de op richting van de nieuwe school. Inhoude lijk is alles duidelijk genoeg waarom die nieuwe school wordt opgericht. Wat de zaak voor het publiek onduide lijker maakt is de verdraaiing van woor den resp. toepassing van woorden die ds. P. Blok gesproken heeft in de gemeente Herkingen. Ds. P. Blok heeft in een tele foongesprek bevestigd „het te betreuren dat zijn woorden betreffende de school van Herkingen worden misbruikt door de heer Van Hoorn, als zouden deze woorden slaan op de situatie in Dirks land". Ook ds. Blok ziet gaarne „eenheid en verbondenheid" maar niet TEN KOSTE van de waarheid die ouders ver plicht zijn de kinderen te leren. Ds. P. Blok betreurt het dan ook dat dhr. Van Hoorn niet geluisterd heeft en een eigen uitleg publiekelijk heeft gemaakt die niet overeenkomstig de waarheid is. Ook ds. P. Blok is van mening dat er een school op Dirksland moet zijn waar de kinderen onderwezen worden in de zui vere leer, waar'leer en leven duidelijk beleefd worden, en naar buiten uitko men. Niets meer en niets minder! Sliedrecht, 28 februari 1990 B. Verweij Door omstandigheden is er zaterdag avond 3 maart a.s. geen open jeugdwerk. Het OJW-team Uitslagen van de 2e ronde d.d. 28 februari 1990 te Ouddorp. I. Koese - G. Koeseuitgesteld H. Verolme - J. van Hoorn1 - 1 C. Polder - J. Non1 - 1 W. I. Peeman - B. VisbeenO - 2 P. Leroy - I. Mackloetafgebr. J. Dekker - A Knapeuitgesteld A Verolme - C. SpeeO - 2 J. Visbeen - K. TanisI - 1 T. Goedegebuur - A v. d. VeerO - 2 A Krijgsman - W. Vroegindeweij ...O - 2 P. van Dam - M. de HaasO - 2 J. Lodder - S. KoppelmanO - 2 C. van Welie - H. Koeseuitgesteld H. Stolk - C. V. d. Groef.1 - 1 J. P. ten Hove - B. RoetmanO - 2 K. Vis - M. Klink2 - O J. Knops - R. JacobsO - 2 M.van'tGeloof-AvanRossum...2 - O J. W. Stoof - A van HeumenO - 2 G. Zaaijer - H. de MunckO - 2 H. van Heukelen - A. 't JonkO - 2 J. A van Hoorn - J. van Koppen2 - O

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2