EIÜVriDEII-rilEUWS i Voorheen in Meneerse NIEUWS uit de Kerken BINGO Forsythia Concert De Hoop Homeopathie Zelfmedicatie Damvereniging SR Ledenvergadering Chr. Basisschool J. van Dyke 5 Opvoeiing Doen we het of doen we het niet! Help kinderziekten de wereld uit, nu AMRO tafeltennistoernooi Kleine gids vernieuwd! Vakantierechten 'Bouw' Geen rondvisicampioen 4e Blad VRIJDAG 2 MAART 1990 No. 5880 *L HET KIJKVENSTER blik op kerk en samenleving - Het boerenprotest - Naar een verenigd Europa Het nieuws van de dag wordt, behalve door de zware stormen die West-Europa teisteren, beheerst door de akties van de akkerbouwers, die wegen blokkeren en regeringsgebouwen ontoegankelijk ma ken. Het moet de van nature rustige landbouwers toch wel hoog zitten, wan neer ze op deze manier aandacht opei sen voor hun problemen. Men kan zeker begrip hebben voor hun gerechtvaardigde kritiek op de te lage graanprijzen, wat echter nog niet in houdt dat we hun aktiviteiten goedkeu ren. Integendeel, wanneer we geweld afwijzen bij andere bevolkingsgroepen, dan dienen we evengoed de handelwijze van de agrariërs te veroordelen. We leven in een democratisch land, waarin we via de volksvertegenwoordigers onze stem kunnen laten horen, en waarin sta kingen, blokkades, en dergelikjke, als ongeoorloofde pressiemiddelen moeten worden afgewezen. Zeker, wanneer, zoals in dit geval bedrijven en instellin gen worden getroffen die aan de zaak part noch deel hebben. Overigens zien we hier duidelijk hoe funest internationale bindingen kunnen werken. Zowel de minister-president Lubbers alsook landbouwminister Braks hebben toegegeven dat de boeren gerechtvaardigde eisen op tafel leggen, maar de afspraken in he tkader van de Europese Gemeenschap maken het onmogelijk die eisen ook maar enigs zins in te willigen. We wisten dat trou wens ook al uit de sektor van de visserij, waar het vangstquotum gemeenschap pelijk wordt bepaald. En zo zouden er veel meer voorbeelden te noemen zijn. Juist dezer dagen las ik in het jongste nummer van Protestants Nederland een artikel van Mr. Dr. A. van Oortmerssen, waarin hij de eenwording van Europa in een veel breder kader zet. Hij ziet het als een verwerkelijking van het streven naar verbroedering en eenheid tussen alle mensen, als de voorlopige vervulling van het reeds lang sluimerende verlan gen naar een nieuwe wereldorde. Dat verlangen, aldus de auteur, troffen we al aan in stromingen als die van de Roze- kruisers, het Bahaïsme en de Vrijmetse larij. Voorbeelden van de fel begeerd eenwording waren de Volkenbond en de Wereldraad van kerken. Ik citeer een gedeelte uit het artikel van Van Oortmerssen: „De wens van de oecumenische beweging lijkt thans op korte termijn te worden vervuld. Reeds is de positie van Nederland binnen de Europese Gemeenschap te vergelijken met die van een provincie of gemeente. De invloed van deze Europese Gemeen schap beperkt zich niet tot economi sche belangen, zoals velen nog me nen. Het hele maatschappelijke leven wordt in toenemende mate bepaald door deze supranationale organisatie. De EG is meer dan een economische belangengemeenschap, daar zij als het 'Europese huis' berust op het ver langen naar een nieuwe wereldorde. Een nieuwe wereldorde, gekenmerkt door vrede en gerechtigheid, door internationale broederschap en de eenheid der mensheid. Van deze nieuwe wereldorde is eeuwenlang gedroomd door rozekruizers, vrij metselaren en andere mystieke bewe gingen. In de twintigste eeuw heeft dit verlangen ook gestalte gekregen bin nen de christelijke kerken, met name door de oprichting van de Wereld raad van Kerken. Dit verlangen leeft ook in de RK Kerk. Daar wordt een heid echter slechts mogelijk geacht onder het gezag van Rome...." Ik denk dat hier zaken aan de orde wor den gesteld die het waard zijn overdacht en ter harte genomen te worden. i Waarnemer De mesjeu van de meisjesschole liep op het plein heen in weer om de laetkom- mers te laete maarken, dadde ze op moste schiete. Ze noemende 'n Sikje, dat wist en wel. Ini ze hadde 't nyt zoa op zen begrepe, dat wist en aok. Mar hy had het beste mit de learlyngen voor. Dat zouwe ze naederhand meschyn wel begrype. Ze moste wat leare in hy zou zen uterste best doewe om dat voor mekaore te kry- gen. In daerom most en stryng de hand houwe an de regels. Dy wazze der om naegeleefd te worren, voor de kinders der eige bestwil, al hadde ze dat dan nyt in de smyzen. 't Wazze trouwens dichte genog nyt eans de kinders, mar earder de ouwers, dy angepakt zouwe motte worre. Dy zagge kennelijk 't belang van 't scho- legaen voor der kinders nyt in. Dy keke nyt vaorder dan der neuze lang was. Ze hiewe toch zoa makkelijk der kinders thuus. In dus most hy optreeë zoa goed as en kon, by 't minste geryngste. Want as je ze een vynger gaf, dan namme ze de heale hand. Aet, dy noe al in de dorde klasse zat, was op 't Zandpad zoawat halverwege de lynbaene in ze was behoarlijk buten aesem. Ze had tussen de middeg naer de Voorstraele van Sommerdyk gemotte om de kinderwaegen van den dokter vrom te bryngen. In 't was een aande laope van heulie thuus op de plaese by Kolff naer Sommerdyk in dan weer vrom naer schole. Ze had gelaope zoa hard as ze kon, mar noe zou ze netuur- lijk toch weer te laete op schole komme. In waerdeur? Deurdat ze vanochend noe es een kear nyt te laete had wille komme! Ze had de zwartgelakte zoendagse klom pen aolemaele ofgeschuurd in gezeamd in bovenan den trap neffen mekaore op de rand van 't trapgat gezet. In ze had de angedraogde etensboel van gister buten by de gote gespoeld in toen gewasse. Dat most aoltoas 's maendagsochens ge- beure, want op zoendag mocht der nyt gewaarkt worre. Dat wou Moeder nyt haa. In vanochend was ze daer zoa lange mee in de weer geweest, dat ze om op tyd op schole te kommen de kleadjes nyt geklopt had. Ze had ze geweun laete lage in ze was der vandeur gegae. Ze gyng graeg naer schole in ze voend het vreaselijk, dat Moeder der zoa dichte thuushiew. Mar dat had je as ouwste meisje van een aol mar groater wor- rend huushouwen. Om twaolf ure was ze mit dertwea broer tjes op een holletje uut schole gekomme in in 't Dreveslop had ze tegen der ouw ste broertje gezeid: „Kyk Koba es, dy gaet noe al mit een roUe strykgoed naer der moeder. In kyk ze 's bieze!'] Een aogenblik laeter draoiende ze mit zen drytjes van den Achterweg de plaese op in toen liepe ze haest tegen ean van de buurvrouwen an. Dy keek venynig naer heur in zei mit een opgestoke vynger tegen der: „As je broertje staarft, is 't joe schuld!" Daer begrepe ze niks van. Tot- dadde ze thuuskwamme. Toen hoarende ze, dat der joengste broertje uut de kastoel gevalle was, bovenop 't petroliestel, waer d' aerpels op stynge te koken. Dat was gebeurd toen Moeder taanden de plaese de kleadjes an 't kloppen was, dy heur had laete lage. Wat ze gedocht had dat stryk goed was, dat was der broertje geweest, waer Koba mee oenderweg was naer den dokter. Tegen dat het weer schooltyd was, wier der broertje in de kinderwaegen van den dokter thuusgebrocht mit de bood schap, dat dy waegen wel drek vromge- brocht most worre. In dus had heur dy weg motte brynge. Noe styng Sikje netuurlijk al op der te wachten. De mesjeu van de meisjesschole liep verby de schure van de lynbaene. Hy gyng het plein of in de schooltrap op. Wy der noe nog ankwam, was nyt mear an de laete kante, mar doadeanvoudig te laete. Bovenan den trap by d' appetheek keek en den dyk of Zoa te zieën zou en vanmiddeg twea klanten haa. Mertyn, dy aok al in den dorden zat, zag dat ze nyt den eanigsten was, dy te laete zou komme. Ze had drek nae den eten nog naer 't hof gemotte om redys te plok ken. Daer was 't weer den tyd voor. Van middeg zou Moeder dy spoele in op bosjes binden in dan most heur der nae schooltyd mee langs de deure. Daer had ze toch zoa'n brander an. Mar Moeder kon dy eane saant voor een bosje, dy dat opbrocht, goed genog gebruke. Noe had het plokken in 't hof te lange geduurd, dus zou ze nog wel scholte motte bluve aok. Daer ko je by Sikje aoltoas op rekene. De mesjeu van de meisjesschole had het goed gezieë: hy vyng twea vliegen in eane klap. As gedweeë lammetjes stynge de twea meisjes voor zen. „Waarom ben je te laat?" „Ik bin naer 't hof geweest in...." „En heb je de koningin gezien?" Het spóót der zoamr uut by zen. Hy wier der horendol van dadde dy kinders aok op schole nog plat Flakkees bleve praete. Ze wiste drommels goed dat dat nyt mocht. In waer moste ze noe aores een beetje fesoenlijk leare praete as 't nyt op schole was? „Het is niet het hof, maar de hof! Schrijf jij na schooltijd maar honderd keer: de hofl En jij?" „Men broertje is op 't petroliestel ge valle in...." „Petrolic? Het heet pe-tro-lé-um! Voor jou dus honderd keer: petroleum. Begre pen? Dan nu vlug naar de klas!" NED. HERV. KERK Beroepen: door de Generale Synode tot pred. voor buitengewone werkzaamhe den (geestelijk verzorger bij de Konink lijke Landmacht) G. Bikker te Zuid- Beijerland; door de Generale Synode tot pred. voor buitengewone werkzaamhe den (geestelijk verzorger bij de Konink lijke Luchtmacht) C. 't Hart, kand. en vicaris te Barneveld (deelgem. Imma- nuelkerk); door de Generale Synode tot pred. voor buitengewone werkzaamhe den (geestelijk verzorger bij de Konin klijke Marine) H. Poot te Nieuw Stads kanaal, wonende te Gouda; te Hattem J. van Belzen te Langerak; Ouddorp L. H. Oosten te Hedel; Oudewater W. J. Goris sen te Voorthuizen. Aangenomen: het beroep van de Gene rale Synode tot pred. voor buitengewone werkzaamheden (geestelijk verzorger bij de Koninklijke Landmacht) G. Bik ker te Zuid-Beijerland; naar Harderwijk A. A. Floor te Uddel; Pijnacker L. Romein te Rotterdam. Bedankt voor: Polsbroek dr. J. Broek huis te Voorthuizen; Kamerik J. C. den Toom te Ernst; Renswoude (toez.) E. van den Ham te Brakel; Amstelveen-Buiten- veldert T. Wegman te Wijngaarden. Toegelaten tot de evangeliebediening: C. Nieuwenhuizen, van Hallstraat 22, 8072 BC Nunspeet, tel. (03412) 5 83 79; J. H. F. Timmerarends, Weilerstraat 2a, 4051 CN Ochten, tel. (03444) 17 42. Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar: H. Rietman, Groen van Prinstereriaan 111, 9412 KC Assen, tel. (05920) 4 29 92; G. Ruiterkamp, Eikenlaan 2, 9321 GD Peize, tel. (05908) 3 39 47. GEREF. KERKEN Beroepen te: Zoetermeer drs. J. A. Koole te 's-Gravénzande; Kommerzijl i.c.m. Munnekezijl drs. I. A. Padmos, kand. te Amsterdam; Blokzijl als legerpredikan ten drs. J. W. Hogenhuis-van 't Riet, pred. aldaar (part-time) en drs. A. C. Hogenhuis te IJsselmuiden-Grafhorst; Zwolle als predikant bij de Stichting PERKI (vereniging van protestants- chrislelijke Indonesiërs) H. 01de te Zwolle als missionair toeruster van de kerken in de classis Zwolle; Buitenpost Th. Weerstra te Berkel en Rodenrijs; 's- Gravenhage-Oost als geestelijk verzor ger bij de Stichting Bronovo/Nebo drs. T. Koopman, geestelijk verzorger van het Beatrixverpleeghuis te Culemborg (part-time). Aangenomen naar: Uithuizen K. Meijer te Surhuisterveen; Blokzijl als legerpre dikant mw. drs. J. W. Hogenhuis van 't Riet, pred. aldaar (part-time) en drs. A. C. Hogenhuis te IJsselmuiden-Graf horst; Zwolle als predikant bij de Stich ting PERKI (vereniging van protestants- christelijke Indonesiërs) H. Olde te Zwolle als missionair toeruster van de kerken in de classis Zwolle. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Surhuisterveen i.c.m. Opende drs. P. J. de Haan, kand. te Hou ten; Leek J. P. van der Wal te Vlaardin- gen; Zwolle-Zuid H. J. Boiten te En- schede-Zuid; Meppel J. J. Poutsma te Hardenberg. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te: Rotterdam-West R. van Beek te Veenendaal (Pniëlkerk) en R. Kok te Damwoude. Aangenomen naar: Katwijk aan Zee J. Veenendaal te Barendrecht. Bedankt voor: Driebergen P. Beekhuis te Rotterdam-Kralingen. GEREF GEMEENTEN Beroepen te: 's-Gravenhage-Zuid R. Kattenberg te Arnhem; Oosterland (Z) G. J. van Aalst te Benthuizen; Ouddorp i.c.m. dovenzorg J. J. van Eckeveld te Zeist; Sint Annaland D. Rietdijk te Moerkapelle; Drachten P. Blok te Kootwijkerbroek. Bedankt voor: Borssele A. F. Honkoop te Zwijndrecht; Brakel en Nijkerk J. Karens te Opheusden; Goudswaard en Gorinchem G. J. van Aalst te Benthui zen; Krimpen aan den IJssel P. van Rui tenburg te Meliskerke. GEREF: GEMEENTEN IN NED. Beroepen te: De Beek-Uddel J. Roos te Chilliwack (Can.). Bedankt voor: Vlaardingen J. Roos te ChiUiwack (Can.). OUD GEREF GEMEENTEN IN NED. Bedankt voor: Kampen A. van der Meer te Ede-Wekerom; Sint Philipsland A. D. Muil wijk te Dordrecht. in het doolhof van prijskaartjes de juiste taxatie... Makelaar Tamboer Tel, 01870-3477 De twea meisjes hadde 't begrepe: ze zouwe vanmiddeg te laete thuuskomme. Wijkgroep M'harnis-Zuid: Al heel wat jaren organiseert het bestuur van wijkgroep 'Middelhamis-Zuid' Ko ninginnedag op het Rubensplein in Middelhamis. Onze ideeën om weer een koninginne dag-feest te organiseren zijn echter uitgeput. Ten eerste is het aantal bestuursleden door allerlei omstandigheden danig geslonken. Ten tweede zijn een aantal vaste medewerkers op de dag zelf, verhuisd. Daarom vragen wij u, bewoners van de wijk Middelhamis-Zuid een koningin nedag-feest op touw te zetten. Het ligt in de bedoeling een 'feest commissie' in het leven te roepen. Dus borrelt u over van ideeën of sugges ties bel dan snel de wijkgroep-lijn, tel. 45 40 - en komt allen op de bijeen komst op maandag 5 maart rond 20.00 uur in het buurthuis 'Pippeloentje', Kas tanjelaan 3, Middelhamis. Bij onvoldoende medewerking kunnen wij helaas 'onze' koninginnedag op het Rubensplein dit jaarniet organiseren en moeten we zeggen: 'WE DOEN HET NIET'. Dus wilt u dat de wijkgroep maandag 30 april 1990 met een leuk en gevarieerd programma op het Rubensplein aanwe zig is, kom dan op 5 maart naar het buurthuis. In de week van 5 tot 11 maart wordt een landelijke kollekte voor Unicef gehou den. De laatste jaren is er over de hele wereld een geweldige vooruitgang ge maakt met het inenten van kinderen tegen de meest gevreesde kinderziekten. In de tachtiger jaren bracht Unicef met uw hulp het inentingspercentage van 10% op 70%. Dus 7 van de 10 kinderen in de derde wereld zijn nu ingeënt tegen deze kinderziekten. Er is nog maar één stap nodig om een belangrijke mijlpaal te bereiken. Door nog eens 10% van alle kinderen in te enten, kunnen we de wereld bevrijden van epidemieën van kinderziekten. Dit kan in 1990 gerealiseerd worden. Want Unicef beschikt over voldoende mensen en technische middelen om dit jaar door te gaan met het succesvolle inentingsprogramma. Alleen geld ontbreekt nog! Geld om 80% van alle kinderen in de wereld voor 31 december 1990 te be schermen tegen ziekten. Geld om alleen dit jaar al 2 miljoen kinderen te redden. Geen huis-aan-huis-koUekte maar.... Alle omroepbladen van deze week bevatten een machtigingskaart. De me dia zullen iedere avond aandacht aan deze aktie besteden. Op Goeree Over- flakkee zijn deze week op veel plaatsen boxen neergezet, waarin de machti- gingskaarten 'gepost' kunnen worden. Namelijk bij: de apotheken van Middel hamis en Ouddorp, alle apotheekhou- dende huisartsen van Goeree-Overflak- kee, de ABN banken te Dirksland en Middelhamis, de supermarkten van Albert Hein en de ClOOO te Ouddorp en ook het postkantoor te Ouddorp. De plaatselijke Unicef-vrijwilligers ho pen van harte dat deze landelijke aktie ook op Goeree-Overflakkee weerklank zal vinden. Jeugdwerk Nieuwe Tonge D.V. zaterdag 3 maart hopen wij elkaar weer te ontmoeten in 'Elim'. Voor deze avond halen we de Bingo-molen uit de kast, en draaien we vele spannende rondjes. Ook zijn er leuke prijzen te win nen. Zelfs te veel om op te noemen. We beginnen om 8 uur, en een ieder is natuurlijk weer van harte welkom. Breng gerust je vriend (in) mee, dan maken we er een fijne avond van. Een ieder de groetjes en tot ziens! Het J.W.C. OOLTGENSPLAAT De Vereniging tot Stichting en instand houding van Scholen met de Bijbel voor Basisonderwijs te Ooltgensplaat is voor nemens op maandag 5 maart a.s. een ledenvergadering, tevens jaarvergade ring te houden in de school 'De Hoek steen' aan de Pieter Biggestraat. Aan vang 19.30 uur, school open om 19.15 uur. Voor de pauze zal door ds. C. J. W. Ver boom een inleiding worden gehouden, met als onderwerp: 'Kerk - School - Gezin'. Na de pauze zullen eventuele vragen over deze inleiding worden beantwoord. Hiema worden de jaarverslagen van de penningmeester, de direktie, de Mede zeggenschapsraad, de Oudercommissie en de kascommissie aan de orde gesteld. Vervolgens vindt er een bestuursverkie- zing plaats; aftredend en herkiesbaar zijn de heren: J. C. de Bonte, J. Dogte- rom, J. van Groningen en L. A. E. Mooijaart. Forsythia, ze staat daar weer voor armen en voor rijken Een wonder in de wintertijd, een vreugd om naar te kijken Haar takken spreidt ze uit, het donkerbruine hout waaraan een hloemenweelde straalt, een fonkeling van goud. De Schepper heeft voor elke hoorn en plant een eigen tijd bereid. Hij zet een gouden boom in sombere wintertijd. Wie op Zijn werken let. Zijn trouw in alle dingen Ziet ook als 't donker is Zijn rijke zegeningen. De koestering van Zijn liefde die óns leven doet Zijn hand die alles regelt, vreugd en tegenspoed. Herschep ons Schepper door Uw Geest, trek Gij ons hart naar boven En leer ons meer en meer Uw wonderen zien om U daarin te loven. LANERTA Op maandag 12 maart wordt bij tafel tennisvereniging DES'85 het jaarlijks temgkerende tafeltennistoemooi 'AMRO- toernooi' gehouden. Dit is altijd een prima toernooi wat snel goed bezet is, zoniet vol. Dus opgeven dient snel te gebeuren. Dit opgeven dient snel te gebeuren. Het opgeven kan in de zaal, telefonisch of bij een van de onderstaande adressen. Het Amrotoemooi is een open toernooi, wat wil zeggen dat iedereen mee kan doen. Ook de Recreatie-tafeltennissers kun nen meedoen. De leeftijd is ouder dan 15 jaar. Een week later wordt dit zelfde 'toernooi voor de jeugd gehouden. Inschrijfgeld voor de senioren op 12 maart is: Voor niet-leden 4,00 en voor leden(Des'85)/ 2,50. Schrijf snel in, want er kunnen er maar een beperkt aantal meedoen. En vol is vol. U kunt inschrijven op de volgende adressen: 1. G. Vinke, Kluut 1, Sommelsdijk, tel. (01870) 43 12; 2. H. Lodder, Lijster 1, Sommelsdijk, tel. (01870) 24 03. Voor eventuele verdere informatie om trent tafeltennis bij Des'85 kunt u na tuurlijk ook terecht bij de boven staande adressen. Een dezer dagen is de inmiddels nege- nenveertigste editie van de Kleine Gids voor de Nederlandse sociale zekerheid verschenen. Deze Kleine Gids geeft wederom een duidelijk en bondig overzicht van de sociale verzekeringen en voorzieningen. Daarbij ,is uiteraard weer gebmik ge maakt van de diensten van vakbekwame auteurs, die al jarenlang hun medewer king aan de Kleine Gids verlenen. De grafische vormgeving van de Kleine Gids heeft ook een metamorfose onder gaan. Een modern uiterlijk en een nieuwe indeling moeten er voor zorgen dat de Kleine Gids nog meer beant woordt dan tot nu toe aan de verwach tingen van de lezers. De Kleine Gids is dit jaar voor de tweede maal tot stand gekomen onder redactio nele verantwoordelijkheid van het Voor lichtingscentrum Sociale Verzekering. De prijs is dezelfde als verleden jaar en bedraagt 2,-. De Kleine Gids is verkrijgbaar bij de boekhandel, de districtskantoren van de Sociale Verzekeringsbank en het Voor- lichtingscentmm Sociale Verzekering te Amsterdam. Alle bouwvakkers kunnen vakantiegeld opnemen voor de aanstaande feestda gen bij de volgende PV-ers van S.F.B, in: MELISSANT bij J. P. Breen, Pieter straat 29, op maandag 5 maart van 19.00 tot 21.00 uur. OOLTGENSPLAAT bij C. v. d. Welle, Boomgaardpad 12, op dinsdag 6 maart van 19.00 tot 20.00 uur. OUDE TONGE bij J. Both, Neptu- nuslaan 3, op dinsdag 6 maart van 19.00 tot 20.00 uur: MIDDELHARNIS bij A. Tuns, Bea- trixlaan 24, op dinsdag 6 maart van 19.00 tot 20.00 uur. OUDDORP bij J. van Splunder, Diependorst 11, op donderdag 8 maart van 19.00 tot 20.30 uur. STAD aan 't HARINGVLIET bij C. Visser, Voorstraat 40, op donderdag 8 maart van 19.00 tot 20.00 uur. DIRKSLAND bij J. v. d. Groef, in 't gebouw van Buurtvereniging West/ Molenzicht, Philipshoofjesweg, op vrijdag 9 maart van 19.00 tot 20.00 uur. ACHTHUIZEN bij W. Buijs, Bom- melsedijk 74, op dinsdag 6 maart van 19.00 tot 20.00 uur. NIEUWE TONGE bij H. Hoogstrate, Kerkstraat 20, op dinsdag 6 maart van 18.00 tot 20.00 uur. STELLENDAM bij L. Fokker, Nieu weweg 71, op donderdag 8 maart van 19.00 tot 20.00 uur. Op zaterdag 10 maart a.s. geeft Fanfare orkest De Hoop uit Stellendam een con cert in het Haegse Huus in samen werking met Brassband Kloetinge. De avond begint om 20.00 uur en de toe gang is gratis. Het concert wordt gegeven als voorbe reiding op de deelname van De Hoop aan het topconcours te Arnhem op 17 maart, waar De Hoop haar landstitel zal gaan verdedigen. Op 10 maart zal het verplichte werk voor 'Arnhem', Music for a Movie Picture van de componist Kees Vlak, dan ook uitgevoerd worden. Brassband Kloetinge zal de avond ope nen en na de pauze volgt dan het optre den van De Hoop. De jaarlijkse rondviswedstrijd van de hengelaarsvereniging Krammer, welke werd gehouden op 18 febraari j .1. leverde geen rondviskampioen op. Er werd namelijk in het geheel geen rondvis gevangen. Wel werden er enkele platvis- sen gevangen, zo dat de dagprijzen wel verdeeld konden worden. De uitslag: 1. A. Bruinsma70 cm. W. van Welie70 cm. 3. A. Kromdijk61 cm. 4. C. V. d. Welle40 cm. 5. P. Belder34 cm. Zaterdag 3 maart a.s. wordt er weer een zoutwaterwedstrijd gevist vanaf het strand nabij Rockanje. Inschrijven kan men van 10.30-11.00 uur bij café van Ouds 't Raedthuijs te Rockanje en gevist wordt er van 12.00-15.00 uur. 'Ernst Nut en Ontspanning '52' te IVIelissant Uitslagen van maandag 26febr. 1990 Ie afdeling: H. Visbeen - J. Looy1 - 1 A. Visbeen C. Visbeen1 - 1 2e afdeling: M. Wiegel - M. ArriasO - 2 J. Non - B. V. d. Spaan2 - O J. Doom - S. Keijzer2 - O Stand afdeling 1: 1. L Looij14 uit 21 2. B. Visbeen14 uit 21 3. H. Visbeen13 uit 15 4. A. het Jonk13 uit 14 5. C. Visbeen13 uit 14 6. A. Visbeen13 uit 10 7. B. Grootenboer12 uit 5 8. H. van Heukelen12 uit 4 Op donderdag 8 maart a.s. zal de plaat selijke kruisvereniging Middelhamis- Sommelsdijk een avond organiseren over het onderwerp Homeopathie. In het Groene Kruisgebouw, Langeweg 72 te Middelhamis. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. Deze thema-avond zal worden ingeleid door de heer H. P. van Huysen, homeo pathisch arts in Rotterdam. Homeopathie is een geneeswijze die al mim 170 jaar wordt toegepast. De laatste jaren neemt de belangstelling voor deze geneeswijze steeds toe. Dat blijkt bij de artsen die volgens de Homeopatische grondslagen werken. Er wordt vanuit gegaan dat Homeopathie een aanvulling is op de gewone genees kunst. De inhoud van de avond zal zich toespitsen op Homeopathische Zelfme dicatie bij Kinderen. Wat kan men wel, en niet zelf behandelen. Bij de z.g.n. voorjaarskwaaltjes. Er zal ook ingegaan worden op de nood zaak van goede voeding. Voor het stellen van vragen zal ruim schoots gelegenheid zijn. !nvMi 'MAK£l>Ani

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 13