Oog voor uw ogen en kijk op öe mode a. th. buijs E.G.A. Ned. Epilepsie? Verse eieren M. KNAPE sanitair Restantenhal 1 Hoad De allerlaatste lezing van Jan-Kees v. d. Bok in Ouddorp Grote Zang- en Orgelavond met Hans Veldhuizen Stichting: fiets! start campagne 'Alle fietsen zijn groen' Gemeente GQEDEREEDE ^^üTex-P^^"^ INTERESSE IN A I.M.-RASSEN? "FLAKKEE" Zet jezelf niet buitenspel Uitslagen damvereniging 'Denk en Zet' Verkiezingsbijeenkomsten CDA li/liddelliarnis Openbare vergaderingen Werkzaamheden voor rotonde Ouddorp Bouwplannen Herziening bestemmingsplannen .\^^^'^^/?(y. Zandpad 56 Middelharnis Tel. 01870-3437 Wij kunnen u HblIEM> interessante aanbieden va MONDIAL FOX (geen Af land levering is mo Bel ons voor inform, KVVAN DER WAL B.vV ZAAIZADEN M namens \-DAALIMPEX kontrakten n de A.M.-rassen: MORENE A.M.) GLORIA gelijk atie! VESTINGEN; MELISSANT Julianaweg 28 Tel. (01877) 12 00> Ruygenhil 1 Tel. (01877) 10 66 1 EEN BEGRIP OP ZONWERINGSGEBIED Jaloezieënfabriek gemeente DIRKSLAND Steeds te koop bij Oudelandsedijk 15 MIDDELHARMS Zoekt u voor een koopje? Kijk bij: Nederland telt ruim 90.000 mensen met epilepsie. Is dat ook bij u deel van het leven? Praat mee. Word lid. INFORMATIE: (030) 66.00.64. Postbus 9840, 3506 GV Utrecht. EPII,EPSIE VERENIGING NEDERLAND EPILEPSIE EN MAATSCHAPPIJ GEMEENTE IDDELHARNIS VOORGENOMEN BOUWVERGUNNINGEN Ingezonden: d.d. 26 februari 1990 VRIJDAG 2 MAART 1990 „EILANDEN NIEUWS' DERDE BLAD Commissie voor de Bezwaar- en Beroepschriften tijdstip: 5 maart 1990,15.00 uur Commissie Algemene Bestuurlijl<e Aangelegenheden en Economische Zaken tijdstip: 6 maart 1990,20.00 uur Commissie Ruimteliji<e Ordening tijdstip: 8 maart 1990,19.00 uur De l<ruising Molenweg/Hoge Pad/HofdIjksweg zal binnen kortworden gereconstrueerd tot een rotonde. Het werk zal vier tot vijf weken in beslag nemen. Gedurende die tijd zal het kruispunt voor alle motorverkeer afgesloten zijn. Door middel van oranje borden met zwarte tekst wordt een omieidingsroute aangegeven. U dient er rekening mee te houden dat voor de wegen op deze route tijdelijke verkeers maatregelen worden getroffen. De direct aan de kruising gelegen bedrijven (benzinestation, vishandel en supermarkt) en "De Vliedberg" blijven bereik baar. Ook dit wordt met borden aangegeven. Voetgangers en fietsers kunnen de kruising blijven gebrui ken. De bushaltes bij "De Vliedberg" worden allebei verplaatst naar het V.V.V.-kantoor. Met het werk wordt rond 9 maart 1990 begonnen. Het college is voornemens om met toepassing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet met gebruikmaking van de alge mene verklaring van geen bezwaar bouwvergunning te ver lenen aan: de heer T. Zandburg, Wllhelminaweg 11 te Ouddorp - aan bouwen bijkeuken, Wilhelminaweg 11Ouddorp. Ter voldoening aan het bepaalde In artikel 19a, lid 3 e.v. W.R.O. maakt de burgemeester bekend, dat een aanvraag om bouwvergunning Is ontvangen van: de heer D. van Splunder, Oostdijkseweg 13 te Goedereede - bouwen hobbykas, Oostdijkseweg 13, Goedereede. Het college 4S voornemens toepassing te geven aan artikel 2, lid 1 sub a van de planvoorschriften van het bestem mingsplan "Kabbelaarsbank" m.b.t. het bouwplan van Kab- belaarsbank B.V., Plein 40-45 nr. 5 te Amsterdam - bouwen trafo-statlon, Kabbelaarsbank, kad. bek. gem. Goedereede, sectie C, nr. 65 (ged.). In artikel 2, lid 1 sub a Is bepaald dat burgemeester en wet houders vrijstelling kunnen verlenen voor het bouwen van kleine, niet voor bewoning bestemde gebouwtjes ten dienste van het openbaar bestuur, openbare nutsbedrijven of van andere daarmee vergelijkbare Instellingen, zoals transfor matorhuisjes etc, mits de inhoud niet groter is dan 50 mS en de goothoogte niet meer dan 3 meter bedraagt. Genoemde bouwplannen liggen ingaande 5 maart 1990 ge durende veertien dagen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken, ter gemeentesecretarie. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen bouwvergunning c.q. vrijstel ling te verlenen, schriftelijk bezwaar Indienen bij burgemees ter en wethouders, postbus 38,3253 ZG Ouddorp. (art. 21 W.R.O.) De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 22 februari 1990 besloten om een herziening voor te bereiden van de navolgende bestemmingsplannen: - "Landelijk Gebied" teneinde de bouw van een vrijstaand kantoorgebouw op het perceel Korteweg 4 te Stellendam mogelijk te maken; - "Landelijk Gebied" teneinde de bouw van drie vrije sec- tonwonlngen op een perceel nabij Doelweg-Hoofddijk te Goedereede mogelijk te maken; - "Kabbelaarsbank" teneinde een uitbreiding van het aan tal ligplaatsen van 650 naar 800 In de jachthaven op de Kabbelaarsbank mogelijk te maken; - "Oudeland en Oude Nieuwland" teneinde de exploitatie van een loodgietersbedrijf op het perceel Havenweg 24 te Ouddo/p mogelijk te maken; - "De Val" t.b.v. het gebied "De Val". Bij dit voorbereidingsbesluit is tevens bepaald dat het zon der of In afwijking van een schriftelijke vergunning van bur gemeester en wethouders (aanlegvergunning) verboden is om binnen het gebied een aantal met name omschreven werken, geen bouwwerken zijnde, of werkzaamheden uit te voeren; - "Oudeland" en "Oude Nieuwland" teneinde de bouw van een woning langs de Keldenweg te Ouddorp mogelijk temaken; - "Landelijk Gebied" en "Oudeland en Oude Nieuw land" teneinde de bouw van een woning langs de Hazers- weg te OuddorpmogeWjk te maken. Voornoemde raadsbesluiten met de bijbehorende en als zo danig gewaarmerkte tekeningen liggen vanaf heden ter ge- meenfesecretarle, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen van 8.00-12.00 uur, voor een ieder ter inzage. Deze raadsbesluiten treden in werking op 3 maart 1990. 1 maart 1990. H f FLAKKEESE KUNSTMEST HANDEL J administratiekantoor en belastingadviesburo Gaarne verzorgen wij uw administratie of belastingaangifte Maakt u eens een afspraak; wij komen dan vrijblijvend bij u langs. Ons kantoor is nu ook op zaterdag geopend en wel van 11.00 tot 14.00 uur, zodat wij u nog meer van dienst kunnen zijn. Hofdijksweg 3, 3253 KG Ouddorp, Tel. 01878-3266 markiezen, knikarmschermen, uitvalschermen, vlakhangende schermen, rolgordijnen, jaloezieën, vertikale lamellen, plisségordijnen, rolluiken, horren en hordeuren West Achterweg 55 3245 BJ Sommelsdijk Telefoon 01870-3484 Tevens reparatie en onderhoud van alle zonivering. Alles op maat gemaakt. Ophalen klein chemisch afval Op 12 en 13 maart 1990 zal de chemocar weer bij u door de straat komen voor het ophalen van uw klein chemisch afval. U wordt vriendelijk verzocht uw klein chemisch afval tot die tijd te bewaren. Met chemisch afval gooit u immers meer weg dan u denkt! Aangevraagde Hinderwetvergunning (art.l2W.A.B.M.) Bij burgemeester en wethouders is een aanvraag ingekomen van: - Ibro Energy Systems b.v. te Zwijndrecht voor een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van vijf windturbines op het perceel, pi. bek. Klinkerlandse Zeedijk te Herkingen, kad. bek. gem. Herkingen, nrs. 1918 en 2159 (ged.). De aanvraag ligt ter gemeentesecretarie. Voorstraat 15 te Dirksland ter inzage en wel tot 3 april 1990 elke werkdag van 9.00-12.00 uur en van 13.30-16.00 uur, alsmede elke dinsdagavond van 17.00-20.00 uur (na telefonische afspraak met de heer R. Wielinga, telefoon 01877-1233, toestel 26). Na deze datum liggen de ter zake relevante stukken, tot het einde van de aanvraagprocedure, ter inzage tijdens de kantooruren. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot voornoemde datum schriftelijk bij ons worden ingebracht. Hij/zij, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Mondelinge bezwaren kunnen ook ingebracht worden op de openbare hoorzitting op dinsdag 20 maart 1990 om 10.30 uur, waarbij dan tevens gelegenheid gegeven wordt tot gedachtenwisseling over de aanvraag. Degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als vorenomschreven en een ieder die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen in de gelegenheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Voorgenomen Hinderwetvergunning (art. 24, tweede lid onder c W.A.B.M.) Burgemeester en wethouders zijn van plan op de aanvraag van de heer A. J. Witvliet te Melissant voor een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben van een houtzagerij op het perceel, pi. bek. Nieuweweg 27, kad. bek. gem. Melissant, sectie A, nr. 1527, positief te besluiten onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-vergunning (en de aanvraag en andere relevante stukken) liggen ter gemeentesecretarie, Voorstraat 15 te Dirksland ter inzage en wel tot 17 maart 1990 elke werkdag van 9.00-12.00 uur en van 13.30- 16.00 uur, alsmede eUce dinsdagavond van 17.00-20.00 uur (na telefonische afspraak met de heer R. Wielinga, telefoon 01877-1233, toestel 26). Na deze datum liggen de ter zake relevante stukken, tot het einde van de aanvraagprocedure, ter inzage tijdens de kantooruren. De aanvrager en diegenen, die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en iedereen, die kan aantonen dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen t/m 16 maart 1990 gemotiveerde schriftelijke bezwaren indienen naar aanleiding van de ontwerp-vergunning. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan ons college en moet worden gezonden aan postbus 10,3247 ZG Dirksland. I maart 1990 Voor verstandig afslanken met gezonde voeding. Voor meer informatie mevr. Wilmsen tel. 01879-1431 VAN DER BOOM BOEKENVERKOOP Binnenweg 22 SOMMELSDIJK Tel. 01870-2614 Oosthavendijk 52 Middelharnis Tel. (01870) 24 16 Burgemeester en wethouders zijn van plan om met toepas sing van 1. artikel 18a W.R.O. medewerking te verlenen aan het bouwplan van J.v.d. Graaf - bouw bijkeuken, Molendijk 72, Stad aan 't Haringvliet; 2. artikel 2 bestemmingsplan "Stad aan 't Haringvliet" medewerking te verlenen aan de bouwplannen van: a. Architektenburo Fris en Bom - bouw 2 woningen met garage, A. van Puttenstraat 6 en 8, Stad aan 't Haring vliet; b. Inpron Vastgoed B.V. - bouw woning met garage, Jan van Heenvlietstraat te Stad aan 't Haringvliet. De bouwplannen liggen ingaande 5 maart 1990 gedurende veertien dagen voor iedereen In het gemeentehuls ter Inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk bezwaar Indienen tegen de voorgenomen beslissing bij burgemeester en wethouders, postbus 13240 AA Middel harnis. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN - J. Weeda, Nachtijs 5, Sommelsdijk - bouw berging. Nachtijs 5, Sommelsdijk - P. Slui, Nachtijs 1, Sommelsdijk - verbouw woning, Nachtijs 1Sommelsdijk - Ver. Bev. Land- en Tuinbouwonderwijs, Langweg 107, Sommelsdijk - bouw kas - R. v.d. Bosch, Holstraat 5, Rijnsburg - verbouw woning. Ring 40-42, Middelharnis - R. van Beukers, Nachtijs 3, Sommelsdijk- bouw berging. Nachtijs 3, Sommelsdijk - Bovag, postbus 130, Middelharnis - plaatsen venwijsbor- den naar aan occaslonshow deelnemende garagebe drijven. Bij besluiten, die de gemeenteraad, het college van burge meester en wethouders en de burgemeester nemen, kun nen belangen van anderen dan de direct belanghebbenden betrokken zijn. De Wet A.R.O.B, geeft derden-belangheb benden in een aantal gevallen de mogelijkheid om binnen dertig dagen na bekendmaking tegen zo'n besluit een gemotiveerd bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Boven dien kunnen degenen, die menen dat de onmiddellijke uitvoering van een besluit onevenredig nadeel oplevert, om schorsing of een voorlopige voorziening verzoeken. Hierboven vindt u een opsomming van besluiten, waarbij belangen van derden betrokken kunnen zijn. Wilt u meer weten over een besluit en over de be roepsmogelijkheden, dan kunt u contact opnemen met één van de medewerkers van de afdeling Algemene Bestuurs taken. 1 maart 1990, Burgemeester en wethouders van Middelharnis. In hoeverre deze aanduiding passend is bij de werkelijkheid, zal de toekomst leren. De werkelijkheid is echter wel dat dhr. V. d. Bok op dinsdagavond 13 maart weer een lezing houdt over de geschiede nis van Goeree. Hij zal dit samen met zijn vrouw doen op de algemene leden vergadering van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (V.O.O.) in de gemeente Goedereede. Deze combinatie zal u wellicht vreemd in de oren klinken, maar de relatie tus- •sen de Ouddorpse openbare school en dhr. v. d. Bok heeft een, zij het recente- lijke, doch daarom niet mindere histori sche achtergrond. Toen destijds, in de zeventiger jaren, de openbare school aan de Dorpsweg in Ouddorp uit zijn jasje groeide en er aan de Dorpstienden een nieuw gebouw voor de basisschool verrees, was er uiteraard maar één man die een naam met historische achter grond voor de school kon bedenken en dat was uiteraard dhr. v. d. Bok. De door hem gegeven naam 'De West hoek', prijkt sindsdien op de gevel van het gebouw. U begrijpt, de naamgeving heeft dhr. v. d. Bok min of meer aan de school verbonden. Vandaar het feit, dat hij bereid was meer dan een naam uit zijn zo rijk bedeelde historische kennis prijs te geven. Al vele jaren trekken hij en zijn vrouw volle zalen met de lezin gen, die echter door sommige mensen eerder'historische shows' genoemd wor den. Want zijn anecdotes, welke met een bijna verkwistende helderheid van stem over de toehoorders worden uitge strooid, worden nog eens ondersteund door soms ontroerende dia's. Mocht u nog nooit getuige zijn geweest van één van zijn lezingen, dan is het wel licht uw laatste kans. En mocht u den ken dat het met een paar uurtjes wel geklaard is, dan heeft u het mis. Dhr. V. d. Bok houdt namelijk niet van half werk en de toch wel noodzakelijke pauze houdt hij het liefst zo kort mogelijk. Mede hierdoor heeft het bestuur van de V.O.O. besloten, de verslaggeving over het afgelopen verenigingsjaar in een zeer bondige vorm te gieten. Zij, die lid zijn van de V.O.O. hebben op vertoon van hun uitnodiging uiteraard gratis toegang tot deze vergadering. Niet-leden betalen een entree van 2,50. Dhr. V. d. Bok houdt zijn lezing in de Sporthal Dorpstienden te Ouddorp op dinsdag 13 maart. Aanvang 19.45 uur. Het comité van de Stichting Refor matorische Hulpaktie Woord en Daad te Schouwen Duiveland orga niseert op zaterdagavond 10 maart een grote zang- en orgelavond in de Ned. Hervormde Kerk te Dreischor. Medewerking aan deze avond verlenen o.a.: Het Chr. gem. koor 'Advendo' o.l.v. K. Villerius, het kinderkoor 'Bid en Zing' o.l.v. J. Hollaar. Beide koren komen uit Nieuwe Tonge. En de be kende jongens mezzo-sopraan Hans Veldhuizen. Hans Veldhuizen werd geboren op 13 mei 1975 te Leerdam. Twee jaar later ver huisde het gezin naar Gorinchem. Toen Hans 7 jaar werd ging hij meezingen in het plaatselijk kerkkoor. Al snel werd wat meer aandacht geschonken aan zijn stemontwikkeling. Als gevolg van een ziekte, die later een operatie noodzake lijk maakte, kon Hans geruime tijd wei nig aktiviteit ontplooien. Juist in die tijd nam zijn belangstelling voor het zingen sterk toe. Na zanglessen te hebben gevolgd begon Hans in maart 1987 met een zangoplei ding bij de internationaal bekende con certzanger en zangpedagoog Dr. Pieter Vis te Houten. Zijn debuut als solist maakte Hans op het Rode Kruisschip 'Henri Dunant' te Dordrecht in augustus 1987. Graag zingt Hans het geestelijke lied. Zo werkte hij enige keren mee aan 'Samen zingen met Arie Pronk'. Hij trad op samen met Rei- nata Heemskerk en Femmy v. d. Weg e.a.; hij werd o.a. begeleid door Klaas Jan Mulder, Jan Zwanepol, Loek v. d. Leeden en andere bekende musici. In september 1988 zong hij voor circa 3500 mensen op de Muzikale Fruit- manddag van de E.O. te Bameveld met diverse koren o.l.v. Martin Zonnenberg. In 1989 verschenen de MC/CD 'Van U zijn alle dingen' en 'Gij zult Mijn getuige zijn'. Op deze zangavond, waarvan een op name zal worden gemaakt, zal Hans de volgende liederen o.a. ten gehore bren gen: Hij die rustig en stil; Zie de leliën op 't veld; De Heilige Stad; Zegen ons Algoede. Daarnaast zal hij nog enkele liederen met de bovengenoemde koren zingen. Daar de toegang van deze avond vrij is, zal er een kollekte gehouden worden ter bestrijding van de onkosten eri tevens zal de netto-opbrengst ten goede komen aan het werk van de stichting Woord Daad. Aanvang is 19.30 uur. Wanneer de Nederlanders meer op de fiets stappen in plaats van de auto voor korte ritten te gebruiken, wordt het milieu minder belast. Stichting: fiets! start daarom deze week de campagne 'Alle fietsen zijn groen'. Tijdens deze campagne wordt de nadruk gelegd op het zeer milieuvriendelijke karakter van de fiets en op het feit dat de fiets het ver voermiddel is voor korte afstanden. Korte afstanden Uit een onderzoek dat in opdracht van het ministerie van VROM door TNO Delft is uitgevoerd, blijkt dat de uitstoot van schadelijke gassen het grootst is bij koude motoren. Statistisch onderzoek (CBS) leert dat de auto juist veel ge bruikt wordt voor korte afstanden (tot ongeveer 12 kilometer). Het gaat dan om woon/werkverkeer, winkelen en visites. De auto krijgt tijdens een korte rit niet de tijd goed warm te worden en koelt tij dens parkeren ook weer af De vervui ling is het grootst onmiddellijk na een koude start en daalt geleidelijk tot een stabiele waarde, die wordt bereikt als de motor op werktemperatuur komt. Dit gebeurt nader vier tot vijf kilometer is afgelegd. Ook de 'schoonste' auto's ken nen een 'vuile' koude start. Een geregeld motorsysteem met sonde en katalysator treedt in werking nadat drie- tot vier honderd meter is afgelegd, die nodig is om de katalysator heet te maken. Elke koude start vormt dus een hoge belas ting voor het milieu. De fiets is groen Zonder tekort te doen aan de belang rijke funktie die de auto over langere afstanden heeft, wil stichting: fiets! de Nederlanders bewegen juist voor korte ritten de fiets te gebruiken. De fiets is niet schadelijk voor het milieu en bij zonder praktisch voor korte ritten. Geen last van files en zoeken naar parkeer plaatsen. Als de Nederlander voor een aantal korte ritten de auto laat staan en de fiets pakt, levert dit een bijdrage aan de bescherming van het milieu: het aan tal koude starts loopt terug. In 1988 legde fietsend Nederland ruim 11 miljard kilometer af (bron: CBS). Door vaker de fiets te gebruiken voor korte afstanden kunnen we proberen hier 15 miljard fietskilometers van te maken. Tijdens de Fiets-RAI, de exposi tie die vorige week werd gehouden in de RAI te Amsterdam, is de campagne 'Alle fietsen zijn groen' gestart. Om de slogan te ondersteunen heeft stichting: fiets! een vignet ontwikkeld: een groen fietsverkeersbord. Minister Alders van het ministerie van VROM kreeg tijdens de officiële ope ning van de Fiets-RAI een campagne button opgespeld waarmee de aktie van start ging. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Afdeling I P. Leroy - H. Koese2 - O I. Koese - J. van Hoorn1 - 1 A. V. d. Veer - J. Dekker1 - 1 K. Vis - J. Lodder1 - 1 I. Mackloet - C. Spee Afdeling II M. Klink - J. Kamp1 - 1 Afdeling III L. van Erkel - A. van HeumenO - 2 Afdeling IV R. Jacobs - J. A. GebuisO - 2 D. Peeman - A. v. d. SluijsO - 2 In verband met de komende gemeente raadsverkiezing houdt de CDA-afde ling Middelharnis twee verkiezings bijeenkomsten. De eerste bijeenkomst is op 6 maart in 'Het Anker', bij de Ger. Kerk te Stad aan 't Haringvliet. De eerste drie CDA-kandidaten, N. M. van Eck-Knape, A. H. Hutink en M. v. d. Boogert, zullen het CDA-gemeentepro gramma presenteren. De tweede verkiezingsbijeenkomst wordt gehouden op donderdag 15 maart, in het 'Dienstencentrum' aan de Doetin- chemsestraat te Middelharnis. Op deze avond zullen de heer F. J. v. d. Heijden, CDA-fraktielid in de Tweede Kamer en mevrouw N. M. van Eck- Knape een korte inleiding houden. Beide avonden beginnen om 20.00 uur en hebben als thema: 'Christen Demo cratische Gemeentepolitiek in een Ver antwoordelijke Samenleving'. Na de pauze is er gelegenheid voor dis cussie en vragen stellen. Belangstellenden zijn uiteraard van harte welkom. Na afloop verkoop van artikelen uit de ontwikkelingslanden en artikelen ge maakt door comitéleden. Ook zijn er CD/MC's te koop van Hans. De op brengst van deze verkoop is ook be stemd voor het werk van Woord Daad. Iedereen is hartelijk welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 12