Rabobank S Ouddorp de gehele dag GESLOTEN Herman Kwakemaat SlaapSpecialist BETEKENT Geschenken aan het Streekmuseum te Sommelsdijk Tuinavond K.M.T.P, Schaken De Zwarte Pion Aangifte Inkomstenbelasting I KQning^woud woensdag 7 maart 1990 i.v.m. biddag Wij staan NIET op de beurs, maar een bezoek aan onze zaak is zeker de moeite waard VRIJDAG 2 MAART 1990 „EILANDEN NIEUWS^ Bladz. 3 Voor het verzorgen van uw y Administratie- en assurantiekantoor Boezemweg 26 3247 BB Dirksland Tel. 01877-2365 Ook 's avonds of zaterdags. Donderdag 8 maart organiseert de afd. Goeree-Overflakkee van de K.M.T.P. een voorlichtingsavond met video-beelden over aanleg en onderhoud van vijvers. Plaats: Dorpstienden, Ouddorp. Aanvang 19.30 uur. Toegang gratis. Onze bank is Veel mensen hebben wij kunnen helpen door een uit gekiend ligsysteern voor hen samen te stellen. Slijtage aan de wer velkolom wil niet s nachts pijn moet lijden! Schouderpijn Nek- en rugpijn Migraine Pijn in de armen Hernia Pijn in de heupen Prikkelende vingers Mollekade 1, Blaaksedijk Telefoon 01862-1773 Pijn in de benen Geen gevoel in de vingers Middenrif klachten Spataderen Opgezwollen voeten (oedeem) Hyperventilatie, enz. Kom gerust eens langs, matras, bodem en kussen worden aangepast op een^ anatomisch verantwoorde manier. Openingstijden: Maandag t/m vnjdag van 9 00 tot 18.00 uur. Vrijdag koopavond. Zaterdag tot 16.00 uur. Dinsdagmiddag gesloten! Het streekmuseum, gevestigd aan de Kerkstraat te Sommelsdijk heeft de laatste week weer volop in de belangstelling gestaan. Enige tijd geleden hebben wij breedvoerig ge schreven over het 40-jarig bestaan en de tentoonstellingen die bij deze gelegenheid gehouden zijn. Ook hebben vele scholen het museum bezocht. U kunt er uren in zoek brengen, want er is veel te zien. Ook wordt er veel geschonken en geven hieronder een lijst van de vele gevers en geefsters. Veel variatie oude voorwerpen M. V. d. Veer, Sommelsdijk, 1 Wandkleed - Jb. Rooy, Middelhamis, 1 Poster 'Nederland in oorlogstijd' 1940-1945 en 1 koperen bedkruik - C. Buth, Sommels dijk, Diverse kranten, gedichten, foto en landmeterkaarten - mevr. van Dam, Middelhamis, 1 Luiermand - mevr. Maaskant, Rotterdam, Krantenknipsels - T. A. Blok, Middelhamis, 1 Nachtjakje - mevr. A. C. Koster, Middelhamis, 1 Taludspade, 1 Bedsteeplankje, 1 Rijf - Gebr. Visser, Sommelsdijk, Kranten, knipsels en Panorama 1953 - L. Tam boer, Sommelsdijk, 1 zakboekje van zeemilicien 1905 - P. Robijn, Middel- harnis, 2 voorraadbussen - mevr. C. Meijer-v. d. Stad, Sommelsdijk, 1 Boek 1987 - Fam. Oomens-v. d. Houten, Bmi- nisse, 1 Schipperstrekzeel, 1 bakoventje, 1 rasp, 1 kleedje - J. A. Nelis, Sommels dijk, 2 exempl. Esselink bouwmateria len 1913-1988 - Woningbouwver. Mid delhamis, jaarverslagen - Arco de Vos, Oude Tonge, 2 stuk zeep - Fam. Huijer, Den Bommel, 2 ansichten - H. Luijden- dijk-Kamp, Oude Tonge, 2 ansichten - J. V. d. Berg, Sommelsdijk, 1 boek 'De Ned. Noordzeevisserij in oude ansichten - P. de Man, Dirksland, 1 Rolblok en 1 rasp 1940-1945 - mevr. K. Visser-van Drim- melen, Sliedrecht, 1 waakbed en 1 naai machine - J. de Ruiter, Middelhamis, 1 blikopener en radertje - H. Visser, Som melsdijk, 7 ansichten - J. v. d. Doel, Breda, 1 pakje poorters tabak en 3 bor relglaasjes - A. Lugthart, Dirksland, 1 aardappelriek - A. de Boer, Sommels dijk, diverse oude leerboekjes - Fam. C. J. Geluk, Herkingen, Vergunning inun datiegebied en 1 bekendmaking voor opsporing onderduikers en 1 Equerre - N. N. 1 omslagdoek, spoormandje, eier- netje, 2 bussen, naaimachinekleedje, rouwspeld, Flakkeese almanak, 1 vloer kleed en 3 kleine kleedjes, 1 houten spaan, voorraadbus, kinderpo, toiletem mer met gouden rand, 2 stukken zeep, blikopener, sigarenkoker, oude doos, 2 spreien, vloerkleed, 2 kleedjes, bedover trekken, voetkussen, 1 doos, kmik, pul, 2 kopjes, 1 foto, kralenbeursje, 9 rouwsie- raden, aardewerk kruikje, schaal, 3 hou ten lepels, 7 schoolboekjes, 1 boek over kraamhulp, Jubileumprenten Kon. Huis, diverse kranten, babykleertjes, nachtjak, botervloot, 2 foto's, 1 handko- renmolen, 2 sulferpotjes, oude kaarsen- lantaam, 1 kompleet B.B. uniform, 1 worstmachine, meelzakje, pijpenrekje, medicijnpoederdoosje, handnaaima- chine, 1 wervelwind no. 1, April 1945, Eigendomsbewijs woning, sikkel, boor- omslag, foto, slaapstoel, 1 koper huls van kogel, 1 sierglas met gravering 1884 - W. van Baaien, Middelhamis, 2 foto's Sempre Crescendo, gedenkschrift am- bachtschool M'hamis 1903-1916, waar van ook een rapportblokje en getuig schrift, persoonsbewijs, foto R.T.M., bewijs avondtekenschool met 4 bevor- deringsbewijzen, akte van bekwaam heid en diverse getuigschriften, bonnen 1940-1945, 2 oude foto's - M. Tijl, Nieuwe Tonge, 1 kortswing, stamper, hoosschop - C. Boeter, Middelhamis, windmolentje 1940-1945 - Fam. Nieuw- land, Dirksland, veldsmidse - B. Wit vliet, Middelhamis, regelaar voor oude kachel en 8 griffels - C. Koopman, Som melsdijk, diverse kranten en het Rotter dams Parool 1953 - Mej. Rijnaars, Rotterdam, schoolgarnituur - de heer Schuring, Nieuwe Tonge, Diverse an sicht en fotoboekjes Flakkee en R.T.M. - Fam, Weimer-Hofland, Ridderkerk, eier- stelletje, 17 ansichten - Mevr. Verhage, Den Haag, 1 geldmand en koperen pin - Fam. de Jager, Nieuwe Tonge, 6 oude medicijnflessen, 4 bussen met medica menten uit oorlog 1940-1945,2 weckbus- sen, hang en sluitwerk, pan en katrol - J. van Gurp, Ooltgensplaat, driekwart mantel - K. van Dam, Ooltgensplaat, diverse kledingstukken - T. v. d. Berg, Middelhamis, 2 nachtponnen - J. Bij- sterbosch, Middelhamis, 1 Meekrap- spade - mej. S. C. Peekstoka, ingelijste foto - J. van Zetten, Sommelsdijk, Naambord van schip Jozina - S. J. Bos, Hilversum, doopdeken, keurszak, 3 let- terlappen, breilap, 2 oefenleslappen, knopen, stiksels, 1 gaaslap met 20 ver schillende geborduurde randjes - mevr. D. K. Soldaat-Poortvliet, Dirksland, 2 uitgesneden speldjes, stenen pijp, foto kopie gemeentebestuur Herkingen, 1 boek 'De lui van ouden hil', zandloper, diverse dia's waaronder dichting Greve- lingendam - A. Grootenboer, Melissant, 1 inschrijving van de landbouw-crisis organisatie 1934, kranten, voormans- boekje met de lonen uit 1933 - Mevr. Jacobi, Middelhamis, 4 mutsen 1860 van Belgisch kant - P. Krijgsman, Mid delhamis, 1 hoge hoed - mevr. Rood, Bussem, 1 Glasvaas en ceremonieel zil veren stel, 1 Gebedenboekje, tegel wa tersnood 1953 - J. de Ruiter, Middel hamis, 1 koperen bloempot - H. A Mijs, Sommelsdijk, Meekrapdekploeg (hout) - K. van Lenten, Dirksland, diverse oude timmermansgereedschappen - F. H. Götzenberger, Middelhamis, 1 paar kinderschoentjes - mevr. de Zout, Dirks land, 1 omslagdoek - de heer Groenen dijk, Sommelsdijk, 4 schaven - S. Ad miraal, Nieuwe Tonge, 3 scheepsmodel- len - B. Klok, Middelhamis, 1 militaire schoenmakerskist met toebehoren 1930 - C. D. Kastelein, Middelhamis, 1 Worstmachine en apparaat voor het branden van proefmonsters koffie - J. Jansen, Middelhamis, 1 Uniform en 3 petten R.T.M. - Gez. de Korte, Som melsdijk, 1 Koffiemaatje en 1 doopdoek 1890 - C. A. van Putten, Dirksland, 3 doodshemden 1900 - G. Rook, Nieuwe Tonge, 3 boetklossen - H. Groen, Mid delhamis, 1 Benglijn voor de visserij - P. Wiegel, Dirksland, 1 bietenrooitang - K. Kamp, Dirksland, Soldatenkist 1908 - Genealogie van het geslacht Breesnee, 1 prachtige wimpel 'De koophandel van beurtschip Fam. Droogendijk te Dirks land, 1 linnen geldzak en diverese boe ken en bescheiden - J. Koote, Sommels dijk, 1 paraplu, rieten koffertje en mandje, strijkbout, scheermes, knipmes, puddingvorm, militair zakboekje 1890, diverse schriften, boekjes en oude blik ken - A. Kroos, Middelhamis, oude zeepdoos - C. Ras, Achthuizen, 1 japon (handwerk) 1890 - mevr. T. Nipius-van Zetten, 1 psalmboek, 2 keuvels, 1 schort en 1 paar lange zwarte kousen - J. Ras, Den Bommel, 13 landkaarten op linnen, militaire doeleinden 1900 - 3 stuks kin derkleding 1900,1 boekje en schotel met opschrift - A Nolle te Dordrecht, 3 dozen met oude papieren zakjes, 12 dozen verschillende meubelwassen van Glim en andere winkelwaren - mevr. van Bodegom, Dirksland, 1 zeis, 1 erw- tenzicht, modderschop, dorsvlegel, worstmachine, gewichten en verschil lende oude boeken - mevr. G. Vermaas, Sommelsdijk, 1 oude krant - fam. J. van Zoest, Sommelsdijk, 1 zinken teil - G. Bom, Middelhamis, 1 bordje 1890 en Streekmuseum ië Sommelsdijk, Oud-Flakkeese kamer Erven J. J. Bienefelt, Sommelsdijk alles op het gebied van de brandweer; Groeps foto, cigarettenstandaard, sigarenton, 13 stuks draagmedailles, speldjes, diplo ma's en oorkonden, krantenknipsels, verzilverde schaal, vaantjes, brandweer helm, kop en schotel - D. W. de Leeuw, Oude Tonge, 1 petroleumkruik, 1 spade - L. Schol, Zierikzee, 3 blauwe wandbor- den - L. Driesse, Middelhamis, 1 doos met glasnegatieven 'Polderkaarten' - A. J. Grinwis, Middelhamis, 1 paar klom pen van koffiekokertje - mevr. J. J. D. Geselschap-v. d. Eist, 's-Gravenhage, 1 album, aangeboden door de inwoners en patiënten van Dirksland, ter gelegen heid van het beëindiging van de praktijk van Dr. Werner op 3 oktober 1884 met bijbehorende zilveren plaat, 1 album bij het vertrek van Dr. Breesnee, van Som melsdijk naar 's-Gravenhage, 1 boek handgemaakte knikkers - fam. v. d. Velde-Kastelein, Zwartewaal, 1 kip en 2 schotels gedateerd 1859 - fa. Rooy en v. d. Velde, Middelhamis 1 zetbok met let terkasten en 1 zethaak - de heer M. Knape Jzn., Zierikzee, 1 ondermuts, 1 keuvel, 2 gehaakte mutsen, 2 kindermut sen, 3 beugels met 5 krullen - fam. H. van Heemst, Sommelsdijk, 4 paar schaat sen - I. V. d. Bosch, Dirksland, 1 oud fototoestel - J. Hendriks, Goedereede, 1 stuk Levers zeep - J. Troost, Middelhar- nis, 1 doos met sigaren - L. Driesse, Mid delhamis, 4 doos kaarsen - W. v. d. Slik, Middelhamis, 5 scheermessen - G. Ver brugge, Sommelsdijk, 1 reclamefolder en 1 linnen kalender - H. Visser, Nieuwe Tonge, 1 scheermes - G. Groenendijk, Oude Tonge, 1 zwing -^ M. Korteweg, Ooltgensplaat, vrachtlijsten en dienstre gelingen R.T.M. - C. J. Buth, Sommels dijk, 2 linnen armbanden - W. A. Vermaat, Sommelsdijk, 1 trekzaag, 1 erwtenzeel, 2 stallantaarns, 1 melkzeef, 1 spanriem, 1 suikerbietendouwer en 1 deksel melkbus - fam. Noordijk, Som melsdijk, kinder en babykleding 1763, mutsen, jurkjes, sokken, polsmofjes, schortjes, foto-album, waxinelichtjes e.a. - Erven C. Goedegebuur, Melissant, 1 kostuum met streepbroek 1920 - fam. J. Buys, Middelhamis, 1 schilderij ver vaardigd door Razenberg 'Het laantje van Middelhamis' - mevr. A. Breeman, Hoogvliet, 2 naailappen 1894 en 1 gebreid kinderonderjurkje - H. W. Acke, Stad aan 't Haringvliet, 1 doos met oude boeken - mevr. T. Nipius-van Zetten, Middelhamis, 1 doopjurk 1890 - dhr. D. Blok, Middelhamis, 1 zilveren zakhor loge met kompas en 2 foto's van Pieter Blok geboren in 1893 en visser op sloep MH 2 - B. Witvliet, Middelhamis, 2 foto's, rapportboekje en getuigschrift ambachtschool 1903-1906 - de heer P. van Dam, Dirksland, 3 miniatuur boe- renwagens met garelen en 1 egge - mevr. Frijlink-Joubert Bilthoven, 4 notulen- boeken My. tot Nut van 't algemeen 1827-1899 - fam. K. Jelier, Middelhamis, 1 miniatuur palingfuik - dhr. M. Booms- ma, 1 boek en 9 foto's van visserssche pen - P. Krijgsman, Middelhamis, 1 scheepsdagordner - Kerkvoogdij Mid delhamis, 1 boek History Kerk Middel hamis - mevr. A. Struyk-de Jong, Her kingen, groot aantal boeken - H. Driesse, Middelhamis, 2 vishengels - W. Goedegebuure, Dirksland, 1 hangslot met rijwielbelastingplaatje 1920 - mevr. Hoffner,'Middelhamis, 1 foto 1843-1903 - dhr. J. V. d. Sluis, Den Haag, 7 foto's op het gebied van de visserij M'harnis - Fa. Hisschemöller, Middelhamis, 1 ver- banddoos met inhoud - Erven mevr. J. de Bonte, Dirksland, strijkplank, mouw strijkplank, stoel, boekenkastje, spiegel, zilveren speld 1898, handwerkboekjes, leesboekjes, beddenluiaard, 1 doos met merklappen, kinderkleding, borduurpa- tronen, plaat in lijst, hoedenspeld, her- denkingsmunt 1898, 1 zilveren horloge met draagkast en sleutel, 1 zilveren siga renpijpje, 4 manchetknopen, maat schepje, 1 theeschepje - P. C. van Kampen, Poortugaal, 1 houten wig voor hooibergkap omhoog te draaien - J. van Seters, Stellendam, 1 poppenwagen 1900,1 kaart met sierband en enige oude landkaarten, 1 pakjesdrager en 3 verf blikken - J. L. Sarelse, Middelhamis, 1 houten kruiwagen en koolschaaf - N. J. van Dongen, Middelhamis, 5 oude foto's - C. de Wit, Sommelsdijk, 1 hand standaard boormachine en 1 wol- venklem - de heer A. de Neeff, Middel hamis, 1 schilderij (haven te M'harnis met vissersschepen) door hem vervaar digd - de heer G. Vis van Heemst, Som melsdijk, 1 geglazuurde aardewerk gra pe - N. N. 1 boekje over ramp 1953 met werkstuk - de heer Metaal, Middelhar- nis, 1 mangel - fam. L. Bestman, Dirks land, 1 bedsteeplankje en een Gegalvani seerde korenmolen 1940-1945 - dhr. W. J. Geerts, Ooltgensplaat, koper hang en sluitwerk voor kasten en kabinetten - Huishoudelijk in de Parel Afdeling 1: Du Pree - Verolme1/2 - 1/2 Mourik - Boeter1 - O Peeman - de Bruin1 - O Wolters - MarkwatO - 1 van Prooijen - de Jager1/2 - 1/2 Robijn - Hollander1/2 - 1/2 Afdeling 2: Ad. Visser - Groenendijk1 - O van Doorn - Lesuis1/2 - 1/2 Afdeling 3: Lugtenburg - AlbrechtsO - 1 Noordijk - Maliepaard1 - O Vroegindeweij - Bakelaar jrO - 1 RSB De Glopper - van 't Hof.1 - O Op 5 maart rest thuis tegen Het Sprin gend Peerd 1. Commentaar: De Glopper aktief won 2 pionnen. Du Pree en Verolme maakten elkaar niet veel. Peeman hakte er lustig op los! Mourik had stuk tegen 2 pionnen en won later nog meer materiaal. Markwat deed z'n (rémise-koning) naam oneer aan. Hij won weer! Hollander onder mijnde eigen centrum. Misschien dacht Robijn aan truck en deed niets. Ad Vis ser had Dame tegen T+stuk en won vlot. Dat van Doom de toch taaie Lesuis afhoudt is schoon. En wat was he tweer stil in de zaal. 100% door het schone spel in beslag genomen zijn de heren ver ver wijderd van deze soms saaie echte wereld in een andere wereld waar moord en doodslag aan de orde van de dag is. Want MAT=dood! En de andere dag kunnen ze het echte leven ook nog JCH. dhr. L. de Blok, Middelhamis, 1 schilde rij 'Het laantje van M'harnis' - Rabo bank Middelhamis, 1 muntenvitrine. Wat kunnen we de volgende keer van u vermelden? U ziet uit bovenstaande lijst, dat er weer veel belangrijke dingen geschonken zijn. Lees deze lijst eens door. Ongetwij feld heeft u ook nog wel het een of ander uit Grootmoeders tijd, wat u nooit meer gebruikt. Met de schoonmaak moet u het weer afstoffen en opnieuw opbergen, waarbij u zal zeggen: wat doen we er eigenlijk mee om het te bewaren! U kan het Streekmuseum er een groot plezier mee doen. Wanneer u oude voor werpen wilt schenken, bel dan de sup poost, de heer E. Blokland en hij komt het eventueel afhalen, tele foon (01870) 37 78 of de sekretaris, tel. (01877) 12 19. Bestuursleden: tel. (01870) 63 75/21 36 28 28; (01876) 4 15; (01879) 15 08. t^<^^t^V^1l.^>l^M^1t^1C<^<^^<^^!<p1V^Tt^)ll^1<^1<^^t^i^ GOED LIGGEN BETER SLAPEN II

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 11