Wapengekletter in gemeenteraad Dirksland Weer transport naar Polen Bloed doet leven Koffieconcert 'Vooruit' 'De Hoop' Landschapsprijs Zuid-Holland 1990 Zeeuwse Stichting *Steun aan Israël' Zendmachtiging 'de Vrije Vogel' Scala aan vuurwerk in politieke arena Vanavond ledenvergadering Rode Kruis PvdA Oostfialdcee organiseert bijeenicomsten in de Icernen CPB afd. Flakkee Bladz. 2 ,EILANDEN NIEUWS' (vervolg van voorpagina) Voorstel met betrekking tot fietsbrug over liet havenkanaal aanleiding tot nariglieid De gemeente Dirksland heeft al lang plannen voor een fietsbrug over de haven, maar realisering was financieel niet haalbaar. Nu kan de gemeente ech ter 150.000- subsidie van de Provin cie krijgen als de brug in 1990 wordt aangelegd. Zo'n brug zou uit recreatief- en toeris tisch oogpunt prettig zijn en voor de schooljeugd van Melissant die op de fiets naar Middelhamis moet. Melis- santse ouders hebben daarover een brief aan het gemeentebestuur geschreven. Een brug recht tegenover de Noorddijk zoals het gemeentebestuur het zich eerst gedacht had werd door het waterschap en de ruilverkaveling te gevaarlijk be vonden wegens de te smalle wegen aan de oostkant van de haven en de brede landbouwvoertuigen die van die wegen gebruik moeten maken. In overleg met waterschap en ruilverka veling heeft het College van Burgemees teren Wethouders nu een andere lokatie voor de fietsbrug gevonden, maar het College is er niet in geslaagd tot overeen stemming met alle betrokken grondeige naren te komen. Dat betekent volgens het College dat de beschikbare subsidie niet gebruikt kan worden door het niet meewerken van één bepaalde particulier, die pas tot ver koop wil overgaan als hij de garantie heeft dat er een vrijliggend fietspad komt langs een stuk van de Noorddijk aan de oostzijde van de haven. Het voorstel dat welbeschouwd geen voorstel was, bracht de heer Van Prooi- jen er toe een motie van orde in te die nen. Hij verzocht het College van behandeling van dit agendapunt af te zien en voerde daarvoor aan: „Het voor stel is geen voorstel en hoort niet als zodanig op de raadsagenda thuis, hoog uit onder de mededelingen. Het is stem mingmakend en richt zich daarbij op een individuele burger die zich hier niet verdedigen kan. Het voorstel suggereert dat de belangen van één burger te allen tijde ondergeschikt moeten zijn aan het algemeen belang en als zodanig afge dwongen moeten kunnen worden. Waar blijven dan de rechten van het indi- vidue?" De motie van Van Prooijen werd door de raadsvoorzitter in stemming ge bracht. Vóór de motie stemden behalve Gemeentebelangen de raadsleden van de WD en van de heren Eshuis en Van der Vlugt van de PvdA, zodat de motie met 8 tegen 5 stemmen werd ver worpen. De heer Van Prooijen verzocht zich van behandeling van het voorstel te mogen distanciëren en verliet de raadsverga dering. Bij de behandeling ging de heer Ko ningswoud voor de SGP van start en nam met grof geschut de door het Col lege bedoelde particulier en ook de WD onder vuur. Hij vertelde een sprookje „Er was eens een WD-er" over een dwarsligger die eigenwijs was of engis- zins hunkerend naar macht. De heer Koningswoud besloot zijn verhaal met een beroep op de kleine maar soms flinke WD-fraktie om de dwarsligger tot andere gedachten te brengen. Voor het CDA sprak de heer Schouten er diepe teleurstelling over uit dat één par ticulier uit eigen-belang het gemeen schapsbelang zó kan tegenhouden. „Wij adviseren u de zaak niet te laten rusten" zei hij. VVD méér dan woedend Het was een geëmotioneerde Van Nieu- wenhuijzen die met nauw ingehouden woede verklaarde: „Voorzitter, wat hier vanavond gebeurt is uitzonderlijk. De WD is vóór een fietsbrug over de haven, altijd geweest, laat daar geen twijfel over bestaan. De brief van de ouders van schoolkinderen uit Melissant spreekt ons aan. Maar de weg aan de overzijde van de haven is smal, gevaarlijk. Het verbaast me dat het College daar niet tij dig aandacht aan heeft besteed. U had toch overleg met het waterschap kunnen vragen? Waarom niet naar alternatieven gezocht? Er is een groep bezwaarden, niet één particulier". Hij kwalificeerde de handelwijze van het College als 'beneden peil' en 'laf. Werkelijk beneden alle peil vond hij de woorden van de heer Koningswoud. Hij vroeg zich af hoe die kon weten dat de particulier in kwestie een WD-er is. „Waarom moet de fraktie van de WD erbij gehaald worden?" De voorzitter zei niet anders gedaan te hebben dan de stand van zaken melden. Het woord gebruik van de heer van Nieuwenhuijsten stond hem niet aan. „Wij zijn gehouden de Raad te informe ren vanwege de brief van de ouders uit Melissant. Het is mijn plicht de Raad volledig te informeren". Hij vond dat het College er goed aan gedaan had de Raad op deze wijze op de hoogte te stellen. Blijft de vraag wat de Raad bij agenda punt 13 besloten heeft en of de brug er zal komen. Goed begin voor Dirksland: dagopvang voor eenzame en zorgbehoevende ouderen binnenkort van start Het projekt decentrale dagopvang zal binnenkort in de gemeente van start gaan. Bij deze mededeling spraken alle raadsfrakties hun blijdschap uit en zwaaiden lof toe aan de instellingen die het realiseren: Verzorgingstehuis Gel dershof en Stichtinga Gezinsverzorging Goeree-Overflakkee. Wel werd door een paar frakties gevraagd om goed te blij ven letten op ouderen die dreigen te ver eenzamen, een groep die men niet zo gemakkelijk opmerkt als de ouderen die verzorging nodig hebben. Wethouder Grootenboer dankte voor de lovende woorden en deelde de raad mee dat de gemeente Dirksland voor dit pro- OttBi-TONê Op zaterdag 24 februari is er opnieuw een hulpgoederentransport naar het behoeftige Polen vertrokken. Deze hulp goederen, welke enthousisast worden ingezameld door vele vrijwilligers van de Stichting Flakkeesse Hulpgoederen Polen, en uiteraard graag gebracht door de Flakkeesse bevolking welke hier mede steeds weer aantoont het hart op de juiste plaats te dragen door iedere keer opnieuw aan hun medemensen in Polen welke in minder bedeelde om standigheden verkeren dan wij hier gewend zijn, hun spullen af te willen staan. Voor de organisatie van het vervoer tekende opnieuw de chauffeursvereni ging Flakkee die het transportbedrijf Visbeen uit Nieuwe Tonge bereid vond om voor dit doel geheel belangeloos een trekker met een oplegger uit haar vloot beschikbaar te willen stellen. Deze trek ker welke bestuurd wordt door chauf feur Kees Boekweit die hiervoor een aantal vrije dagen opofferde vertrok om zaterdagmiddag half één uit Oude Tonge in de richting van Polen, hij maakt de reis niet alleen maar wordt op deze trip vergezeld door verslaggever André Hogerwerf die van deze trip een reisverslag zal maken voor het dagblad „Het vrije volk". Op deze reis zullen een viertal plaatsen, Sulecin, Zielona-Gora, Poznan en Konin (Zichlin) worden aangedaan, waar de mensen reeds reikhalzend naar het moment uit zullen dat de truck uit Nieuwe Tonge hun plaats binnen rijdt om de daar zo dringend gewenste spul len af te leveren. Zo mogen we opnieuw zien dat door een eendrachtige samenwerking er steeds weer goede zaken gedaan kunnen wor den. jekt een eervolle vermelding heeft gekre gen van de Provincie. Voorstel algemene subsidieverordening ingetrokken Het College van Burgemeester en Wet houders kwam, zoals in de aanbiedings brief bij de begroting 1990 al was aangekondigd, met het voorstel een algemene subsidieverordening vast te stellen, een regeling waar voortaan alle subsidieverzoeken onder vallen. De in 1988 door de Raad vastgestelde Welzijnsverordening was daartoe re- daktioneel aangepast en werd nu ter goedkeuring aan de Raad voorgelegd. Omdat de Raad naar een regeling als deze al een tijdje zit uit te kijken had nie mand verwacht dat die nu niet zou wor den vastgesteld. Alle frakties hadden waardering voor een algemene subsidieverordening; en kele frakties wilden op een aantal pun ten nadere toelichting. Voor Gemeentebelangen was het van belang te weten hoe de inspraak m.b.t. subsidies geregeld gaat worden. „Ik zie daarvoor geen konkrete voorstellen" zei de heer Van Prooijen, „hoe gaat dat?" De heer Van der Vlugt stelde namens de Partij van de Arbeid konkrete vragen over een viertal artikelen in de nu vast te stellen verordening en wilde daar graag antwoord op hebben. Wethouder Grootenboer zei eerlijk dat hij daar nu geen passend antwoord op had. Hij vond het beter dat later in com missieverband te bespreken dan nu in een openbare raadsvergadering. Van der Vlugt en Van Prooijen consta teerden dat ze op hun vragen geen ant woord hadden gekregen en wilden liever niet in herhaling treden, waarop er een onbehagelijke stilte viel. Hoewel de heer Van Nieuwenhuijzen van de WD het College er op atten deerde: „Er gaat hier principieel iets mis; er komen vragen uit de Raad en het is toch normaal dat B en W daar ant woord op geeft", kwam niemand de Wet houder te hulp en bleef B en W het antwoord schuldig, reden voor de PvdA om schorsing te vragen. Na schorsing verzocht Van der Vlugt het College het voorstel terug te nemen. „Wij hebben ons hjuiswerk goed ge maakt, aan de andere kant van de tafel dus niet" voegde hij het College toe „de volgende keer willen we normaal en direkt antwoord". Het voorstel werd door de voorzitter zonder meer ingetrokken. Reconstructie Julianaweg Meiissant openbaar aanbesteed. Gefaseerde uitvoering in 1990 en 1991 Dat de Julianaweg eindelijk gerecon strueerd gaat worden was voro de raads frakties reden hun blijdschap uit te spreken. Wethouder Kalle zei in antwoord op vragen van Gemeentebelangen dat de bomen langs de Julianaweg zo veel mogelijk gespaard zullen blijven. Waar dat niet mogelijk is beloofde de wethou der herplanting. Met de nutsbedrijven zal tijdig overleg worden gepleegd om te voorkomen dat de weg weer opgegraven moet worden als hij net klaar is. Ook met de TWH wordt overleg gepleegd. Het werk wordt openbaar aanbesteed en zal in twee fasen worden uitgevoerd. De totale kosten zijn geraamd op 850.000,- incl. BTW en voorbereidingskosten. 57.000,- subsidie voor aankoop van Herkingse molen 'De Dankbaarheid' door Molenstichting Dankzij bijdragen van het Prins Bern- hardfonds en de Provincie Zuid-Hol land en subsidie van de gemeente kan korenmolen 'De Dankbaarheid' voor Herkingen behouden blijven. Met de aankoop van de molen is in totaal een bedrag van 97.000,- ge moeid. Omdat de molen in slechte staat van onderhoud verkeert zal te zijner tijd een restauratie worden uitgevoerd. Eerst in 1994 zullen daarvoor rijksmiddelen beschikbaar zijn. In de Raad werd opgemerkt dat het een aardige bijkomstigheid is dat de molen, die eerst niet mocht worden gebouwd omdat de molen van Dirksland zijn monopoliepositie niet kwijt wilde, nu met de hulp van groot-Dirksland be houden kan blijven. De Raad besloot eensgezind de ge vraagde 57.000,- subsidie te verlenen, aan de Stichting tot Behoud der Molens op Goeree-Overflakkee. OOLTGENSPLAAT - ACHTHUIZEN DEN BOMMEL De afdeling Ooltgensplaat e.o. van het Ned. rode Kruis is voornemens de Alge mene Ledenvergadering te houden op dinsdag 27 februari 1990, des nam. 7.30 uur in het Wijkgebouw van het Groene Kruis, Lindenlaan 6 te Ooltgensplaat. De korte agenda vermeld de jaarversla gen 1989, het uitreiken van de Landstei- nerpenningen en na de pauze een verloting, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Jeugd Rode Kruis. Woensdag 28 februari is er de Plasma avond in "t Centrum'. Nieuwe donoren zijn hartelijk welkom. Opgave kan geschieden door middel van de strook die is afgedrukt onder aan de circulaire betreffende de Ledenverga dering. Het kan ook telefonisch, no. (01873) 15 12 (mevrouw J. van Rossum- Groothuis). Vertegenwoordiging ISGO In het Intergemeentelijk Samenwer kingsorgaan Goeree-Overilakkee (ISGO) wil men afspraken maken over de methode die men gaat gebruiken om in mei a.s. de vertegenwoordigers van de diverse gemeenten in het bestuur van het ISGO aan te wijzen. Deze afspraken werden onder de titel 'convenant' aan de Raad voorgelegd. Daarbij vroeg de heer Van Prooijen het voorstel te verduidelij ken met een rekenvoorbeeld hoe Ge meentebelangen een zetel in het ISGO kan verwerven. „Hoe Gemeentebelangen aan een zetel komt?" zei de Burgemeester, „bij de gemeenteraadsverkiezingen meer stem men halen dan de WD". Hij vervolgde: „Ik zal het graag nog eens vertellen" en legde duidelijk uit hoe de vertegenwoor diging wordt berekend. Bij de gemeenteraadsverkiezingen re- kene men met zo'n 4000 uitgebrachte stemmen. In het algemeen bestuur van het ISGO zijn er voor Dirksland 4 zetels. Elke 1000 stemmen levert dus 1 zetel op. Partijen die meer dan 1000 stemmen hebben krijgen so wie so een zetel. Gege ven de huidige verhoudingen zijn dat er om te beginnen twee. Partijen die niet aan de 1000 stemmen komen zijn in de tweede ronde aan de beurt. Voor de tweede ronde wordt uitgegaan van de grootste overschotten, waarbij geen der politieke partijen of groeperingen wordt uitgesloten. „Democratischer dan voorgesteld kan het niet" constateerde Van Prooijen waarderend. „Mag ik aannemen dat alle leden van het ISGO achter dit herenak koord staan en het ook verdedigen?", een vraag die door de heer Oversier bevestigend kon worden beantwoord. Op 3 maart a.s. hopen het Fanfare orkest 'Vooruit' uit Oude Tonge o.l.v. H. Verwey en het Fanfare-orest 'De Hoop' uit Stellendam elkaar weer muzikaal ontmoeten in de Grutterswei om 14.00 uur te Oude Tonge. Deze middag zullen beiden op hun eigen niveau bezig zijn met muziek. U zult er kunnen beluisteren hoe 'Voor uit" bezig is met een grandioze opbouw op muzikaal gebied. Een vereniging die in betrekkelijk korte tijd zich bij de beste van Flakkee gaat scharen, dit alles onder de deskundige leiding van H. Verwey. En dan zal de kampioen 1989 KNF afd. Flakkee o.l.v. A. Stolk 'de Hoop' een repertorium aan u laten horen dat res- pekt afdwingt. Zij zijn momenteel bezig met de voorbe reiding op het topconcours te Arnhem in Music Sacrem op 17 maart. Voor de muziekliefhebbers onder u een reden om te komen. Dit mag u niet missen. De toegang is gratis!! Tot ziens op 3 maart, 14.00 uur. Grutters wei Oude Tonge. De PvdA afdeling Oostflakkee orga niseert met het oog op de naderende gemeenteraadsverkiezingen op 21 maart in alle kernen van de ge meente Oostflakkee speciale bij eenkomsten. Door het nieuwe verkiezingspro gramma van de PvdA-Oostflakkee, dat als basis voor het beleid in de komende vier jaren moet gaan dienen lopen twee 'rode draden' min of meer hand in hand door alle hoofdstukken heen: Een brede ekonomische ontwikkeling van de ge meente en het behoud en de verdere ont wikkeling van de kernen. De PvdA wil zich sterk maken voor het behoud en de verdere ontwikkeling van alle kernen in de gemeente en dat kan in de visie van de PvdA alleen gerealiseerd worden als de gemeente Oostflakkee zich (verder) ontwikkelt tot een ge meente met een bredere ekonomische basis. Een dergelijk beleid moet ook gedragen worden door de bevolking en degenen, die het beleid straks gestalte moeten gaan geven, moeten 'gevoed' worden vanuit de bevolking. Het is om die reden, dat de PvdA in alle kernen bijeenkomsten organiseert: Aan de ene kant informatie verstrekken over het beleid in de komende jaren en over degenen, die daaraan gestalte moeten gaan geven en aan de andere kant verne men wat er bij de bevolking van de diverse kernen leeft aan ideeën, wensen, vragen of klachten. Ook het beleid van de afgelopen jaren kan gespreksonderwerp zijn. De PvdA Oostflakkee hoopt, dat er een goede opkomst zal zijn van mensen, die het belang inzien van hun grote demo- kratische recht: het stemrecht. Een recht, waarvan je heel bewust gebruik moet maken. Van de zijde van de PvdA zullen in ieder geval de lijsttrekker, Gerrit Poortvliet, en de andere kandidaat-raadsleden aanwe zig zijn, alsmede het bestuur van de afdeling Oostflakkee van de PvdA. De bijeenkomsten, die allemaal om 20.00 uur beginnen, zijn gepland op: 1 maart: Den Bommel, Bommelstee 7 maart: Achthuizen, Fios-kantine 12 maart: Ooltgensplaat, Centrum 13 maart: Oude Tonge, Grutterswei. De Landschapsprijs Zuid-Holland zal voor de tweede maal worden uitgereikt in november 1990. Personen of instellin gen die voor toekenning van de prijs m aanmerking komen, kunnen tot 1 mei 1990 worden aangemeld bij de jury. De prijs bestaat uit een geldbedrag van vijf duizend gulden en een blijvend aan denken. De provincie Zuid-Holland wil met de prijs ideeën, initiatieven en projekten, die een wezenlijke bijdrage hebben gele verd aan het behoud of de ontwikkeling van de kwaliteit van het landschap in Zuid-Holland, ondersteunen, belonen en bekend maken. Volgens Peter van Heemst, gedeputeerde voor natuur en landschap, gaat het niet alleen om de visuele en ecologische aspekten van het landschap, maar ook om recreatie, landbouw, bebouwing, infrastructuur, cultuur-historie, educa tie, vormgeving en dergelijke. 'Land schap is ook niet beperkt tot het lande lijke gebied, maar ook de stadsranden en hiermee in verbinding staande groen gebieden binnen de stad vallen daaron der. Het belangrijkste is de praktische bruikbaarheid en de mogelijkheid de ideeën, initiatieven of projekten feitelijk te realiseren. De laatste jaren zijn hele goede voorbeelden van landschaps- bouwprojekten in Zuid-Holland te zien', aldus Van Heemst. Voor de prijs komen zowel personen als instellingen in aanmerking maar over heidsinstanties, personen in dienst van de provincie Zuid-Holland en de juryle den zijn hiervan uitgesloten. Aanmelding Iedereen kan tot 1 mei 1990 bij de jury gemotiveerde aanbevelingen doen voor personen of instellingen aan wie deze provinciale landschapsprijs kan wor den uitgereikt. Nieuw is dat naast de hoofdprijs ook maximaal twee aanmoe digingsprijzen worden toegekend. Kan didaten kunnen worden aangemeld bij: de voorzitter van de jury 'Landschaps prijs Zuid-Holland', Koningskade 1, 2596 AA Den Haag. Gedeputeerde Staten kennen de prijs toe op voordracht van de jury. p/a Gr. van Prinstererstraat 9 4463 SE Goes. Tel. (01100) 1 27 62 Onze stichting is sinds 1973 aktief in de provincie Zeeland met het verkopen van Israëlische produkten t.b.v. onze projek ten. Ook verkopen wij door het gehele land Israëlische postzegels in abonne ment of los, u steunt hiermee Israels eco nomie en onze projekten. Het Bikur Cholim ziekenhuis te Jeruzalem heeft in de afgelopen jaren 27.000,- ontvangen DINSDAG 27 FEBRUARI 1990 De Stichting Radio Vrije Vogel, Acht huizen; Lokale Omroep voor de Ge meente Oostflakkee heeft van de Hoofd directie Telecommunicatie en Post een zendmachtiging gekregen. In december '89 heeft de stichting een zendtijdtoewijzing gekregen van het Commissariaat voor de Media. De vooriopige frequentie waarop Radio Vrije Vogel via de ether radio-uitzen dingen mag verzorgen is 107.7 Mhz. op de FM band. Op welke frequentie de Flakkeese Kabel (C.A.I.) het signaal zal doorgeven is op dit moment nog niet bekend. Het nu legale 'piratenstation' De Vrije Vogel, uit Achthuizen hoopt binnen enkele maanden te starten met de uitzendingen. Alles is gereed, zoals zender, antenne en een groot deel van de nieuwe studio apparatuur. Het wachten is alleen op de bouwver gunning voor een 30 meter hoge zend mast, waarin het antenne-systeem zal worden gemonteerd. Zodra deze vergunning wordt verleend zal het slechts enkele dagen in beslag nemen om het geheel op te bouwen en aan te sluiten. Verder informatie is te verkrijgen bij de voorzitter en beheerder van de studio: de heer F. van Nimwegen Schoolstraat 27 3256 AX Achthuizen. Tel. (01873) 17 90 Informatie over de stichting, lokale omroep algemeen en techniek is te ver krijgen bij sekretaris: de heer L. A. Brijs Bloem straat 19 3256 AB Achthuizen Tel. (01873) 21 61 NIEUWE TONGE De afdeling Flakkee van de Chr. Platte landsvrouwen Bond hoopt a.s. donder dagavond bijeen te komen om half acht in het „Dienstencentrum" te Middelhar- nis. Er zal deze avond onder het motto „Geur en fleur" een bloemrijk educatief programma worden geboden, over o.a. bloemverzorging, voeding, gezondheid en bij-de-tijdse huishouding. voor de aanschaf van een monitor en een scopie-apparaat. Het ziekenhuis te Nazareth heeft 15.000,- ontvangen voor de aanschaf van linnengoed en een wasmachine. Wij staan de komende jaren garant voor een deel van de verbouwing van het Naza reth ziekenhuis, nl. de inrichting van een 2-persoonskamer. Hiervoor is 30.000,- nodig. Mede met uw steun o.a. door het kopen via ons van Israëlische postzegels hopen wij te sla gen. Wij werken uitsluitend met vrij willigers. Vraagt u vrijblijvende inlichtingen aan op bovenstaand adres. De moderne geneeskunde is zonder de beschikbaarheid van bloed on denkbaar geworden. Daarom is het een groot voordeel voor de patiënten in ons land dat gezonde mensen tel kens weer bereid zijn één- of twee maal per jaar een halve liter bloed af te staan. Alleen omdat er zoveel bloeddonors zijn is het.mogelijk dat: er meer dan 1600 transfusies per dag kunnen worden gegeven bij operaties en ter bestrijding van ziekten. er dag en nacht in alle ziekenhuizen oplossingen van bloedplasma-eiwit- ten gereed staan om acuut bloedver lies bij slachtoffers van ongevallen te kunnen bestrijden. er gevriesdroogde preperaten en bloedstollings-eiwitten beschikbaar zijn, waardoor patiënten met bloeder- ziekten een bijna normaal leven kun nen leiden. Elk jaar wordt de behoefte aan bloed en bloedprodukten groter, waardoor er ook steeds meer nieuwe donors nodig zijn. ledere gezonde volwassene van 18 t/m 65 jaar kan donor worden; men kan zonder risico gemakkelijk een halve liter bloed één of tweemaal per jaar missen. Elk mens heeft 5 a 6 liter bloed en na bloedafgifte maakt het lichaam snel binnen enkele weken weer nieuw bloed aan. Bovendien wordt er bij elke donor vooraf nagegaan of zijn/haar gezond heid het geven van bloed toelaat door middel van een keuring. Iedereen zou zich moeten afvragen waarom hij/zij nog geen bloeddonor is; immers men kan plotseling zelf ook eens een transfusie met bloed of een bloedprodukt nodig hebben. Het Rode Kruis op Goeree en Overflak- kee stelt allen die bloed willen en kun nen geven graag in de gelegenheid dit te doen. WEEST SOLIDAIR EN WORDT DONOR De afname-avonden en aanmeldings adressen zijn: Woensdag 28 februari: Ooltgensplaat, 't Centrum, van Weelstraat 10, van 18.30 tot 20.45 uur; kontaktpersoon: mw. van Rossum, Boomgaardpad 26, tel. (01873) 15 12. Oude Tonge, Grutterswei, Willem straat 14, van 18.30 tot 20.45 uur; kon taktpersoon: mw. Schol, Emmastraat 37, tel. (01874) 10 15. Vrijdag 2 maart: Ouddorp, Dorpstienden, Dorpstienden 2, van 18.30 tot 21.00 uur; kontaktpersoon: de heer Koek, Raadhuisstraat 17, tel. (01878) 12 03/36 14. Maandag 5 maart: Middelharnis, Tech. School, Schoolstraat 11, van 18.30 tot 20.45 uur; kontaktpersoon: mw. Franzen, Oudelandsedijk 6, tel. (01875) 13 59. Vrijdag 9 maart: Stellendam, Haagse Huus, Haagsestraat 2, van 18.30 tot 20.30 uur; kontaktpersoon: de heer Grootenboer, Haagsestraat 1. tel. (01879) 19 48. Goedereede, Gr. Kruisgebouw, Char- bonstraat 11, van 18.30 tot 20.30 uur; kontaktpersoon: mw. van Heest, Mo lenstraat 1, tel. (01879) 11 48. Maandag 12 maart: Nieuwe Tonge: Ons Dorpshuis, Korteweegje 16, van 18.30 tot 21.00 uur; kontaktpersoon: mw. Kievit, Wentinckstraat 19, tel. (01875) 16 10. Melissant, Melishof, Binnenweg 41, van 18.30 tot 20.30 uur; kontaktper soon: mw. van Putten, Nieuweweg 41, tel. (01877) I9 60. Mogen we ook op u rekenen! Met uw bloed kunt u een mensenleven redden Deze keer vraagt het Rode Kruis geen geld, maar donors.... gewoon gezonde mensen die iets van hun bloed willen afstaan voor iemand anders die dat dringend nodig heeft. Als u zelf gezond en fit bent, is het voor u een klein offer, maar met dat offer helpt u zieken en wie zou dat niet willen? Kom daarom op een van de bloed- afname-avonden die het Rode Kruis organiseert, of meld u aan bij een van de onderstaande adressen, waarna u een oproep zult ontvangen. U wordt dan zo vlug mogelijk geholpen. Niet alleen het Rode Kruis, maar ook een patiënt zal u dankbaar zijn! Links Kees Boekweit en rechts André Hoogerwerf. ijota. a Hameeu)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2