Hout-Land vestiging in IVIenheerse Predikbeurten Agressie bij boeren-blokkade op het Hellegatsplein Reklame! Reklame! •DE VISSER: Grote C.D.A.-verkiezingsmanifestatie Presentatie-avond nieuwe musicassette Een reformatorische school in Diricsland Open jeugdwerk Dit alles uit eigen Bakkerij Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" VRIJDAG 23 FEBRUARI 1990 Jerco van de Made is er de man - en met z'n 22 jaren de 'jonge kerel' - niet naar om de gebeurtenissen maar rustig af te blijven wachten en dus heeft hij de koe maar bij de hoorns gevat toen 't maar steeds in 't ongewisse bleef of hij nou wél-, of niet in een perceel aan de Mid- delharnisse Langeweg zijn eigen 'Hout-Land' zou mogen vestigen. Hij begon op een andere plek, de voor malige bibliotheek aan het begin van het Zandpad, waar hij gisteren z'n zaak officieel heeft geopend. Misschien niet een definitieve stek, daar durft hij zich nu nog niet over uit te laten, nu geldt slechts z'n voornemen daar, op 'Holland-Zeeland' z'n reputatie te vestigen. Als dan de Kroon het bezwaarschrift van 'Formido' - tegen vestiging in het vroegere bedrijfspand van vleeshandel Krijgsman - af zou wijzen, ligt de weg daarheen weer open. 't Is best een inte- Jerco in z'n zaak waarin hij 300 m- ter beschilcicing heeft. ressant pand met - minstens zo aantrekkelijk - een royale parkeer- en bevoorradingsgelegenheid. Voorlopig is hij trots op z'n Zandpad vestiging, met zorg ingericht naar het Hout-Land concept, wat betekent dat alles er voor de doe-het-zelver is en dat die het ook gemakkelijk weet te vinden. Verf, behang, hout, en alle mogelijke acces soires, gereedschappen en machines. Op de bovenverdie ping is de afd. (witte) kleinmeubelen te vinden. De komst van Hout-Land op het boven-Zandpad geeft die lokatie een geweldige opknapper. Het voormalige biblio theekgebouw heeft enkele jaren met holle ogen en lege etala ges de wereld ingekeken. Nou zijn de etalages welgevuld en heeft het pand een frisse uitmonstering gekregen, nodigend tot meer leven in de brouwerij. Zo heeft Jerco zich dat voor gesteld, al toen'ie jong was en zéker toen hij drie jaar geleden zijn opleiding MTS bouwkunde met succes afrondde. 'Burgers en bestuurders samen verantwoordelijk' Op vrijdag 2 maart 1990, 's avonds 8 uur in tiet t\A.F.G. 'Dorpstienden' te Ouddorp (Zaal A). Zaal open tialf 8. Sprekers: - Drs. H. Eversdijk, lid van de Tweede Kamer en voorzitter van de vaste commissie voor de visserij. - H. A. van der Meer, Gedeputeerde van de Provincie Zuid-Holland. - L. Visser, Lijsttrekker C.D.A. Goedereede en Wethouder van Goedereede. Muzikale omlijsting: - Titia Dijkstra, alt. - Els van Splunter, sopraan. - Ineke van der Meijden-Both, orgel. We rekenen op U en ook op jou! CDA, afd. Goedereede Piet van Zielst interieurarchitect Dhr. P. van Zielst, eigenaar van van Zielst Goed Wonen te Middelharnis mag zich voortaan rechtmatig Interieurarchitect noemen. Sinds in 1988 de Wet op de archi- tectentitel van kracht werd mag de archi- tectentitel alleen gevoerd worden wanneer er van de verlangde hogere vakkennis sprake is. Ten overstaan van een commis sie van deskundigen heeft dhr. van Zielst aangetoond die te bezitten. Hij deed dat o.a. aan de hand van door hem ontworpen interieurs. Als Interieurarchitect (BNI), Beroepsver. Ned. Interieurarchitecten is dhr. van Zielst in het architectenregister ingeschreven. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Jongelui, zaterdag 24 februari a.s. staan de deuren van 'de Hoeksteen' weer voor jullie open. Deze avond is er weer van alles te doen: tafeltennissen, biljarten, sjoelen en er is gelegenheid genoeg om even bij te kletsen. Ook zal er een bijbel studie gehouden worden over Romei nen 3. Kortom: een Open Avond waar jij ook van harte welkom bent. Tot ziens in 'de Hoeksteen'. Het OJW-team Zondag 25 februari 1990 Eerste Lijdenszondag OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Heemskerk, v.m. voorbe reiding Heilig Avondmaal. Woens dag 28 februari: 19.30 uur ds. L. H. Oosten, beroepen predikant Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. G. J. Amesz en 17.00 uur kand. G. M. Francke Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. T. Rijken, Dordrecht en 18.30 uur (Dorpstienden) dhr. W. Tanis. Wanneer je iemand écht heel hartgrondig tegen je in wilt nemen, dan moet je hem letterlijk botweg (vooral dat) in de weg gaan staan! Het hem onmogelijk maken dat'ie z'n boterham verdient, of op tijd thuis-, of op z'n werk komt. Ontevreden landbouwers hebben zich woensdag wéér aan dat middel vergrepen toen ze, komend uit Den Haag met 65 traktoren het Hellegatsplein blok keerden, juist toen zich daar de spitsdrukte aandiende. De passanten werd letterlijk elke doorgang ontnomen en niemand, behalve een enkele durfal die de helling van de dijk wel aandurfde, kwam er door. De politie kon niets uitrichten tegen de onwil lige massa, afkomstig van Noord en Zuid-Beveland. De blokkade, die al vanaf de Heinenoordtunnel dubbeldik rijdend over de Autoweg, een enorme file achter zich had gehouden, werd ca. tien over zes opgeheven toen de gemoederen van de wachtenden écht verhit gingen raken en een handgemeen dreigde. Vanaf de Schaapsweg gingen de traktoren over de paralelweg en werd het verkeer niet meer gehinderd. De onderste foto laat zien hoe krap een van de Dirkslandse ambulances - met een zieke vrouw aan boord en Jan Tiele aan het stuur - de blokkade kon passeren. Alle toeters en bellen van zowel de ambulance als de begeleidende surveillanten hadden tot een ongehinderde doortocht opgeroepen. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. F. Hoek, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond maal. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée en 18.00 uur kand R. W. de Koeyer; kollekte plaatselijk jeugdwerk Ger. Kerk 10.00 uur ds. S. Groen en 17.00 uur dhr. J. An- dela. MELISS/VNT Herv. Gem. 10.00 uur kand. R. W. de Koeyer en 18.00 uur ds. T. W. van Bennekom, Goes; extra maandelijkse kollekte kerkvoogdij Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. W. Baas, Sassenheim Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Dekker, H. I. Ambacht en 18.00 uur ds. D. Scheepmaker; extra kol lekte Onder de Wiek Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. ten Klooster en 18.00 uur ds. T. E. van Spanje, Heidelberger Cate chismus vr. en antw. 52; voorjaars- zendingskollekte GZB Ger. Gem. 10.00 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. J. Koster. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. de Lange, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond maal; extra kollekte restauratiefonds Lukaskapel 10.15 uur ds. J. T. Cazander, bediening Heilig Avond maal Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Bloemendaal, Delft Herv. 'Exo dus' Gem. 10.00 uur ds. H. A. Land man, Rotterdam. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Scheepmaker en 18.00 uur ds. K. ten Klooster; extra kollekte kerk Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. van Wallinga en 17.00 uur geen opgave Ger. Kerk (Vrij gemaakt) 9.30 uur ds. J. B, van Mechelen en 14.30 uur ds. R. van Nus. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder; Ie kollekte diakoniekollekte voor Roemenië en 2e kollekte extra kerkvoogdij Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. E. van Spanje en 18.00 uur ds. L. Groenenberg, Oud Beijerland Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur Iccsciicnst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. Joh. de Rijke en 18.00 uur ds. K. Groenendijk; kol lekte; Kerk plus Interieur kerk Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Rozeboom en 18.00 uur drs. C. Beeuwkes-van Ede. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. Klok, Hardinxveld en 18.00 uur ds. W. H. van Kooten Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. W. Venema. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. J. W. Verboom, bediening Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. A. Vos, dankzegging Heilig Avond maal; extra kollekte verwarming Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst Ger. Kerk 9.30 uur dhr. K. Baas en 18.00 uur drs. S. Alblas, Heinenoord. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. A Vos; extra kollekte ver warming. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. Roskom, Den Haag. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. H. J. Catsburg, Goudswaard Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Herk, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond maal Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur lees dienst. Ingezonden: Op D.V. 16 maart aanstaande, 's avonds om 8 uur, zal er in de Hervormde Kerk te Sommelsdijk een enigszins bijzondere bijeenkomst plaatsvinden. De interker kelijke hulpaktie 'Woord en Daad' belegt op die avond een samenkomst in ge noemd kerkgebouw, waarop een dan te verschijnen musicassette wordt gepre senteerd. Ten behoeve van 'Woord en Daad' leg den organist Paul Kieviet en hoboïst Ruud Lems een zeer gevarieerd pro gramma op de band vast met muziek uit verschillende stijlperioden. De band bevat met name een aantal bewerkingen op onze fraaie psalmmelodieën, voor orgel, maar ook voor de combinatie hobo en orgel, wat deze band tot een enigszins unieke produkfie maakt. Op 16 maart hopen beide musici gedeel ten uit deze produktie uit te voeren, naast een aantal andere werken. Ds. A. de Lange zal de meditatie ver zorgen. Het eilandelijk comité van 'Woord en Daad' nodigt u nu alvast voor deze avond hartelijk uit. Het comité hoopt en rekent op uw belangstelling. De toegang tot deze avond is vrij. In een volgende editie van het 'Eilanden Nieuws' kunt u D.V. meer over deze aktie lezen. Geachte redactie. Graag wil ik ook een ingezonden stuk geplaatst zien over het oprichten van een reformatorische school te Dirks- land. Het is voor mij onbegrijpelijk waarom er zo veel haat en vijandschap tentoon gesteld moet worden. We leven toch in een vrij land, ieder mag gaan naar de kerk waar hij wil, je mag je aansluiten bij de politieke partij waar je wil. Maar wil een groep ouders een school waar hun kinderen onderwezen worden over eenkomstig de leer die zij voorstaan dan staat alles in brand. Nu zult u zeggen zo'n school is er in Dirksland, dan moeten wij zeggen dat dit niet zo is. De leer van algemene verzoening wordt door sommige leerkrachten gebracht en het bestuur weigert om daar maatrege len tegen te nemen. Dat heeft de voorzit ter op de eerste vergadering met de kerkeraad der Ger. Gem. persoonlijk gezegd. Nu wordt er veel gesproken over de manier waarop alles gegaan is, maar waar mensen werken worden fouten gemaakt, maar de datum van aanvraag voor een reformatorische school heeft hierin een rol gespeeld daar de eisen voor het stichten van scholen verzwaard zouden worden. Ook wordt het verwijt gehoord: „Jullie hebben toch 4 mensen in het bestuur, maar deze zitten niet namens de Ger. Gem. in het bestuur. Als je namens een kerk of vereniging ergens in zit word je toch door die kerk of vereniging geko zen? En ons wordt daartoe niet de gele genheid gegeven. Nu hebben de ouders bij de doop beloofd, dat zij de leer die in het Oude en Nieuwe Testament en in de artikelen des Christelijken Geloofs begrepen is, en in de christelijke kerk alhier geleerd wordt, niet bekend, de waarachtige leer der zaligheid te wezen? Mogen deze ouders dan geen school hebben die op de leer van hun kerk aansluit? Ook het schrijven van de heer Van Hoorn bevreemdt me, hij hekelt het oprichten van een reformatorische school, maar stuurt er zijn kinderen wel naar toe. Ook was hij het waarschijnlijk met de leer der Ger. Gem. niet eens, hij is er toen toch ook uitgegaan? Dhr. L. van Prooijen zei in de vergade ring: „nog meer verdeeldheid". Hij ging toch ook uit de PvdA omdat hij het niet eens was met het beleid. Vroeger ging het toch ook goed is ook een veel gehoord argument. Ik zal de laatste zijn die dit tegenspreekt, maar de tijden zijn veel veranderd maar niet ten goede. (En het verval gaat geen enkel kerkgenootschap en geen enkele school voorbij). Om dit verval zoveel mogelijk tegen te gaan zijn de Reformatorische scholen opgericht en de enorme groei van deze scholen bewijst dat dit een goede zaak geweest is. Het voorbeeld van Herkingen; wel moe ten we daar voorop stellen dat dit uit de nood geboren is, 2 kleine christelijke scholen die geen bestaansrecht meer hadden zijn samengevoegd, en we ho pen van harte dat het bestuur de Refor matorische beginselen zal kunnen hand haven, maar daar zal strijd aan verbon den zijn, want daar zijn weer ouders waarvoor het zo niet behoeft. Hoe moet het nu in Dirksland? Voor bijna 120 kinderen wordt Reformato risch onderwijs gevraagd. De ouders van deze kinderen willen onderwijs gegrond op Gods Woord en zoals de Heere het Zijn kerk geleerd heeft. Mag dit geweigerd worden? Er wordt zo dik wijls gezegd dat de jeugd overal eender is, en dat is waar, allen zijn we van God afgevallen, er staat in Gods Woord dat er niemand is die goed doet tot niet één toe. Er moet een Gods-wonder in ons hart gebeuren wil het wel zijn in de eeuwig heid. Maar dat moet aan de kinderen verteld worden in de kerk en op de school. Ook kinderen moeten eerlijk behandeld worden. Daarom laten we ophouden met alle verwijten over en weer, maar het goede voor onze kinderen zoeken. Niemand wordt gedwongen om zijn kinderen naar een bepaalde school te sturen. De volle verantwoordelijkheid ligt bij de ouders zelf. Van alles wat we doen zullen we voor de Heere verant woording moeten afleggen, ook over de opvoeding van onze kinderen. We zijn zo vlug onheilig bezig om elkaar met teksten en psalmversjes om de oren te slaan, daar heeft de Heere ons Zijn Woord niet voor gegeven. Liefde tot de Heere en Zijn dienst moet uit ons hart voortkomen, ook de liefde tot onze kinderen en de jeugd die aan onze zorgen is toevertrouwd. Als dat werkelijk zo mag zijn dan is de keuze niet moeilijk, dan wordt ook dit een zaak des gebeds en dan zal de Heere zeker de weg wijzen die wij moeten gaan A. H. ten Hove Vrijdag en zaterdag. ROZIJNENSLOF van 2,35 voor 1.95 J Gevulde EIERKOEKFN met slagroomvan 1,20 voor f 1.00 Harde broodjes Tompoecen Appelflappen Amandelbroodjes Saucijzen Croissants AbrikozensloQes J Roombroodjes Worstebroodjes Weekendtaartjes slagroom/advokaat enz. Oostdijk 19 J SOMMELSDIJK 0 (01870) 33 30 Voorstraat 5 DIRKSLAND (01877) 14 17 Appelmarkt 25 ZIERIKZEE T (01110)162 64 0

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2