EHIVriDEf1-l1IEUW5 'Ik heb geen mens Bevestiging en intrede ds. Wlllemsen in het HDG verband Politieberichten Gemeentebelangen Dirksland komt met enquête Wij zijn rentmeesters onzer goederen... Verg. 'de Christenvrouw' Jubilaresse op winterconcert 'Exceisior'-Dirksland Goedereede Genealogie op Goeree-Overflakkee VERVOLGVERHAAL Jan Knape Mzn. 2e Blad DINSDAG 20 FEBRUARI 1990 No. 5877 Zo ooit een - geestelijke - kudde zich, in ongepaste eigenwaan, enige kracht toe zou denken, dan zeker niet de kudde waaraan ds. J. Wil- lemsen zich j.l. zondag verbond. Kreupelen, blinden, ontluisterden van lichaam en geest, inmobielen en invaliden, zij vormen een groot deel van de huisgemeente van de HDG maar nochtans vormen zij een kudde, een kudde die Hém toebehoort. Ds. J. T. Cazander, predikant-voorzit ter van de HDG, heeft zijn collega zondagmorgen die kudde voorge steld, maar veel méér nog de Her der, de Meester Die zich eerder onder zulken heeft begeven. Zo mag dat ook ds. Willemsen doen, in Zijn Naam. Zijn kracht en in Zijn ge nade, met Zijn Woord „waardoor - aldus ds. Cazander - de vrijspraak wat dichter bij het oordeel-, en het eeuwige leven wat dichter bij de dood komt". Met niet anders dan het Woord van God, de lieflijkheid zowel als de waar schuwing daarvan, zal ds. Willemsen langs de kamers gaan om de bewoners bij te staan en Gods boodschap te vertol ken. Ds. Cazander wenste hem daarbij een 'heldere stem', zowel bij het spreken, als bij het luisteren. Een naar 't schijnt onmogelijke-, maar nochtans een prachtige opdracht, door Gode bevolen (Hand. 10:33b); uitdeler der menigerlei genade te zijn. 's Middags, toen ds. Willemsen intrede deed heeft hij in een prediking n.a.v. Joh. 6 36, de tekst waarin Simon Petrus de Heere afvraagt tot wie anders te gaan dan tot Hem, omdat Hij immers de woorden des eeuwigen levens heeft, zijn gemeente en de aanwezigen uit o.a. zijn vroegere gemeente Stad aan Haringvliet (tot '81) en Klundert, gewezen op het onnut van al die andere, politiek ver pakte, woorden die een ander, tijdelijk heil zeggen na te jagen, maar die geen vrede met Hem-, geen bevrijding geven van oordeel en dood. Te dringender riep ds. op gehoor te geven aan het Woord van Jezus Christus waarop voor leven en sterven gebouwd kan worden. Dat zal hij graag doen horen tot mensen die daar niet voor weg lopen, zoals in het gelezen hoofdstuk gebeurde; een treffende parallel tussen toen en onze eeuw waarin duizenden van Hem gaan terwijl juist Hij het beste als geen ander, iemand de woorden Gods aan het hart kan leggen. Het was ds. tot vreugde op te mogen roepen tot overgave aan Hem Die kan en wil hel pen in alle nood, zeker ook de nood die ds. aanwezig weet in 'de Samaritaan'. „Nog steeds", zo liet ds. Willemsem horen is Hij bereid mensen, zondaren op te nemen in Zijn genade. Die woor den, die geen bedrog, niet de dood maar het leven brengen hoopt ds. Willemsen in zijn komende ambtsperiode te laten horen, een ambtswerk dat hij met vreugde aanvangt; woorden te spreken van heil, van genade in een omgeving waar het leven soms zo zichtbaar is aan getast, woorden van een nieuw, eeuwig leven; „Hem zij alle lof'. Toespraken Nadat ds. Willemsen een kort persoon lijk woord had gesproken, waarin hij eraan herinnerde al sinds 1976 kontak ten met de HDG te hebben gehad, en waarin hij een groet en goede wensen sprak tot vertegenwoordigers uit zijn nieuwe-, en vroegere ambtsomgeving, was het, namens de Herv. gemeente van Sommelsdijk, die ds. Willemsen heeft beroepen als predikant met bijzondere opdracht, dhr. M. Peekstok die een woord van welkom sprak. Dhr. Peekstok hoopt dat ds. Willemsen een „bruggen bouwer" zal blijken te zijn die, in het HDG bestand, een brug zal weten te slaan tussen de bewoners van meerder- lei kerkelijke denominaties. Dhr. Peek stok wenste ds. Willemsen Gods on misbare zegen toe bij het ambtswerk, mensen met koorden der liefde tot Hem te trekken. Een hartelijk welkom werd ds. Willem sen en zijn gezin ook toegeroepen door (zijn voorganger) ds. W. H. van Kooten. Dat welkom gold zeker ook mevr. Wil lemsen die als klankbord zal moeten dienen wanneer ds. de zorgen van de HDG en haar bewoners eens zwaar op de schouders drukken. Als een estafette loper die gekomen is aan 't eind van zijn baan gaf ds. van Kooten nu de fakkel over en hij beval ds. Willemsen aan die hoog te houden om zo zicht te krijgen op de noden, de beproevingen, het lijden en de dood die zich in het HDG bestand manifesteren. Een ontdekkend licht der halve, dat een uitweg biedt ten leven. „U zult er mee worstelen, maar ten diep ste hebt u de wind, de wind van de Geest, in de zeilen", zo bemoedigde ds. van Kooten zijn opvolger. Alvorens de dienst werd besloten zong de gemeente de nieuwe predikant Ps. 134:3 toe: dat 's Heeren zegen op u daal. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag 'EIthato' Woensdag 21 februari 1990 zal D.V. de maandelijkse bejaardensamenkomst ge houden worden in 'Elthato'. Alle bejaar den zijn weer hartelijk welkom. Voor vervoer kan men zich opgeven bij P. Mans, tel. 13 36. Eén dezer dagen komt kiesvereniging Gemeentebelangen Dirksland met een enquête voor de bewoners van Dirks land, Herkingen en Melissant. De voor zitter van de kiesvereniging mevr. L. Nieuwland-Peeman vertelt waarom het bestuur van Gemeentebelangen een enquête houdt naar de wensen en ideeën van de inwoners van de gemeente Dirks land. „Een kiesvereniging als de onze heeft natuurlijk wel bepaalde uitgangs punten, maar geen verkiezingspro gramma dat al ver van te voren vast staat. Omdat we zo veel mogelijk willen doen wat de burgers willen is het voor ons zaak te weten te komen wat er leeft onder de burgerij van de drie kernen. Bij ons is er meer sprake van een kiezers- programma, de kiezers kunnen zelf het programma van Gemeentebelangen be palen". Géén klachtenlijst Om te weten te komen waar de voorkeur van de kiezers naar uitgaan heeft Ge meentebelangen een enquête samenge steld waarmee alle inwoners hun me ning kenbaar kunnen maken. Vooral opbouwende kritiek is welkom, want het is natuurlijk niet de bedoeling alleen maar klachten over de gemeente verza melen. De bedoeling is dat het resultaat van de enquête direkt richting geeft aan het beleid van Gemeentebelangen. D.V. woensdag 21 februari a.s. houden wij onze jaarvergadering. De heer P. Heerschap zal een lezing houden over dialect op Goeree-Over- flakkee. Aanvang half 8 in 'de Hoeksteen' te Middelharnis. Afgelopen vrijdag 16 februari heeft het Gemengd Koor 'Excelsior' weer een geslaagde winteruitvoering ge geven in het ver.gebouw 'de Scha kel'. Aan dit concert werd medewerking ver leend door het S.E.R.-koor uit Ridder kerk. 'Excelsior' onder leiding van diri gent Bert Gebben opende de avond met het 'Gloria all Egitto' van Verdi uit 'Aïda'. Zij werd op de piano begeleidt door de heer Gert-Jan ten Voorde. Hierna zong 'Excelsior' o.a. nog uit de roek-opera Jesus Christ Superstar met 'I don 't know now to love him'. Het gastkoor, bestaande uit 90 leden zong een vrolijk repertoire onder leiding van hun dirigent dhr. D. Klip en pianist Johan Jacobs. Na de pauze werd aandacht geschonken door voorzitter Knöps aan het 25-jarig lidmaatschap van mevr. Hannie van der Valk-de Jong. Zij was eerst lid van het vroegere kinderkoor, vervolgens het dameskoor en daarna van het huidige koor. Namens het koor kreeg ze een mooie oorkonde en twee kado's aan geboden. 'Excelsior' zong daarna nog 'Der Zigeu nerbaron' van Joh. Strauss met de solis ten Astrid Veldhuijsen, sopraan en Jaap Zweistra, tenor die tevens de rol van de zigeunerbaron vervulde. Het koor werd nu op de piano begeleid door dhr. Wim Soeters uit Nieuwe Tonge. Daarna zong de sopraan Astrid Veldhuijsen nog twee solistische werken. De zaal waardeerde dit zeer. Het S.E.R.-koor zong vervol gens nog een drietal werken uit 'Der lus tige witwe' van Franz Léhar. De avond werd besloten met een geza menlijk optreden van de beide koren met 'O signa dal tetto natio" van G. Verdi. De uitkomsten van de enquête zullen op een rijtje worden gezet en met de verkre gen informatie wil Gemeentebelangen de komende vier jaar aan de slag. „Een raadslid hoort natuurlijk toch al wat er leeft, wordt vaak aangesproken door iemand die een probleem heeft of ergens de aandacht op wil vestigen", aldus mevrouw Nieuwland, „maar het is nog beter om te werken op basis van een enquête waaraan iedereen mee kan doen. Gemeentebelangen zit in de ge meenteraad voor het dagelijks belang van de inwoners en dan moet je op de eerste plaats weten hoe de inwoners daar zelf over denken". Serieuze zaak Gemeentebelangen heeft van de en quête serieus werk gemaakt en veel zorg besteed aan de samenstelling. Er is gestreefd naar een combinatie van dui delijkheid en volledigheid in de vraag stelling. Er wordt ook duidelijk bij gezegd dat men van de gemeente geen wonderen mag verwachten, omdat de armslag van de gemeente beperkt is, zowel financieel als door allerlei voor schriften van de hogere overheid. Waar de gemeente eigen baas is, daar vindt Gemeentebelangen het van be lang te weten wat de wensen van de bur gers van de gemeente Dirksland zijn. De enquêteformulieren kunnen inge zonden worden als brief, waarbij men niet de naam van de afzender hoeft te vermelden. Het is wel zinvol de woon plaats op het enquêteformulier te zetten, omdat Gemeentebelangen zo precies mogelijk te werk wil gaan bij de verwer king van de gegevens en de reacties per kern wil bekijken. „We hopen op veel reacties" zegt me vrouw Nieuwland, „of de mensen nu wel of niet op ons willen stemmen. Goede informatie is in het belang van ons alle maal, daar kunnen we allemaal ons voordeel mee doen". Het enquêteformulier is een apart onder deel van een folder waarin ook het hoe en waarom van kiesvereniging Gemeen tebelangen wordt verteld. Inbraak/diefstal Op zaterdag 17 februari werd te Stellen- dam in een woning ingebroken. Aan de achterzijde van de woning werd een schuifdeur geforceerd waarna men in de woning kwam. Uit de woning, waarvan de bewoners niet thuis waren, werd ont vreemd een video en een fotocamera. In Ouddorp werd de afgelopen week een zomerwoning opengebroken. Een ruit werd ingeslagen waarna men uit de wo ning een opklapbare t.v. tafel wegnam. Het afgelopen weekend werd te Oud dorp vanaf de Dorpstienden een Ci troen 2 CV ontvreemd. De daders raak ten op de Bosweg te Ouddorp ver moedelijk de macht over het stuur kwijt en geraakten aldaar met de auto in de sloot. De daders gingen er vandoor en lieten de auto beschadigd achter. Op de poolparkeerplaats te Stellendam werd van een personenauto een buiten spiegel ontvreemd. Vandalisme Bij de visafslag te Stellendam werd een telefooncel opengebroken waarna men het geld uit het apparaat haalde. Ver moedelijk gaat het hier om 250,- aan kwartjes. Te Ouddorp werden enkele lichtmasten stukgetrapt door enkele zeer jeugdige personen. Deze jongens konden worden achterhaald en zullen de rekening van de Emgo gepresenteerd krijgen. Op zaterdag 11 januari werd op de Sta tionsweg te Ouddorp 2 damesfietsen vernield. De fietsen waren daarna ge heel onbruikbaar, daar alles verbogen was en tevens het nodige met messen was stukgesneden. Aanrijdingen met ree De afgelopen week vond er in Ouddorp Met deze woorden van de 38-jarige kranke uit 'Bethesda' te Jeruzalem richtte ds. Ten Klooster zich tot de meer dan 1000 mensen, die naar het Urker visserskoor 'Crescendo' wa ren komen luisteren. De Heere Je zus sprak juist die man aan, die alle hoop op herstel had opgegeven. Hij ging in dat ziekenhuis, waar alle bedden bezet waren, voorbij aan allen, die op de een of andere manier nog hulp van anderen verwachtten. Dat is ook voor ons een hele les. Hij richt zich als die ene Naam, die on der de hemel tot behoud gegeven is tot die naamloze, die niemand meer heeft. En de hemelse dokter vraagt: Wilt gij ge zond worden? Dat vraagt hij ook ons. aangaande de ziekte, die zonde heet. Diep gevallen, is heel de wereld een groot ziekenhuis. Maar er is er een die onze krankheden kent en ook genezen wil. Hij, die het 'ik heb geen mens' zelf in zijn volle diepte doorleefd heeft. Hij wil ons Zijn hulp en vriendschap bieden. Wendt U tot Hem. Rechtstreeks. Heden nog. Voor Hem bestaan geen hopeloze gevallen. Hij schrijft niemand af Maar dat betekent dan tegelijk dat we oog en hart hebben voor onze mede mens, die geen helper heeft, dichtbij en veraf We worden van hogerhand geroe pen in woord en in daad Christelijke handreiking te doen. De nood is aangrij pend groot. Talloos velen hebben geen helper. En dan gaan we helpen vanuit het gezichtpunt dat we voor de eigenlij ke hulpverlening aangewezen zijn op Hem, die in Bethesda vroeg: Wilt gij ge zond worden? 3 maal een aanrijding met een ree plaats. Bij een van deze aanrijdingen raakte de ree lichtgewond en kon deze, na een nacht te zijn verzorgd bij de fam. Voogd aan de Molenweg, weer gezond in vrijheid worden gesteld. Bij de 2e aan rijding werd de ree gedood en bij de 3e aanrijding raakte de ree ook gewond maar wist deze weg te komen. In alle 3 de gevallen was er schade aan de per sonenauto's. Valsheid in geschrifte Een 50-jarige inwoner uit Stellendam werd de afgelopen week aangehouden terzake valsheid in geschrifte. De man had enkele opdrachten voor een adver tentie doorgegeven en had daarbij de naam van een ander gebruikt terwijl de ze personen hiervan niet op de hoogte waren. Kettingbrieven De afgelopen weken ontvingen diverse inwoners uit de gemeente Goedereede zogenaamde kettingbrieven. Al worden sommige van deze brieven ook wel netjes 'Zelfhulp samenwerkingspro gramma's' genoemd. Hoewel bepaalde brieven, vermoedelijk alleen geld zullen kosten, zijn andere kettingbrieven zoda nig bedreigend opgesteld dat de ontvan ger min of meer verplicht wordt gesteld om mee te doen. In deze brieven worden voorbeelden genoemd van andere men sen, die niet of niet op tijd reageerden en daardoor binnen enkele weken of zelfs dagen kwamen te overlijden. Indien u de afgelopen weken zo'n brief heeft ontvangen wordt u verzocht om met de rijkspolitie te Ouddorp kontakt op te nemen, tel. (01878) 12 44. De vele mensen, van wie er zelfs uit Benthuizen, Ouderkerk a/d IJssel, Ril- land Bath en overal van Voorne en Put ten en Schouwen Duiveland kwamen, hebben weer volop genoten van de zang van de Urkers. Wat is het toch, dat ons telkens weer zo bekoort in deze stoere vissers? Zoals ze zijn, zo zingen ze. Is het hun klederdracht, de hartstocht en de spontaneïteit, waarmee ze zingen, de keuze van hun liederen, of is het een combinatie van deze faktoren? Vol overgave leidde Meindert Kramer zijn koor, met aandacht werd er geluis terd naar de solisten: Kees van Lenten, eigenlijk nog meer een bas dan een bari ton; Femmy van de Weg met haar mooie zuivere stem, die soms boven het koor uitklonk. Wat een volume! Op voortref felijke wijze begeleidde Henk van Put ten het koor en de samenzang. Het was een avond, waarnaar velen met verwachting hadden uitgezien en met voldoening zullen terugdenken, zelfs al moesten ze met een minder goede plaats genoegen nemen. De kollekte voor het Woord Daad- projekt 'Straatkinderen van Manilla', waar per jaar 32.000,- voor nodig is, bracht het prachtige bedrag van bruto ƒ8.309,55 op. Enkele kerktelefoonluisteraars wilden ook nog graag een bijdrage leveren. Dat kan, vandaar nog even de daarvoor be nodigde gegevens: gironr. 5620184 of banknr. 36.13.13.772 tn.v. Woord en Daad, Goeree Overflakkee te Middel harnis. Het comité laat allen, die hebben bijge dragen tot het welslagen van deze avond hartelijk danken. Stamboomonderzoek naar onze voorouders Op dinsdag 27 februari a.s. organiseert de Vereniging van amateurarcheologen De Motte een lezing over: 'De genealo gie op Goeree-Overflakkee'. De heerC. Hameeteman uit Middelhar nis zal ons vertellen over geslachten op Goeree-Overflakkee, waarom men stam boom-onderzoek verricht en op welke manier men dat kan doen. Daarbij ontdekt men wie onze voorou ders waren, waar ze woonden, vandaan kwamen en hoe zij leefden en werkten. Hopenlijk helpt de lezing van de heer Hameeteman u over de drempel en begint uzelf onderzoek naar uw voor ouders. De lezing wordt zoals gewoonlijk ge houden in de bovenzaal van De Doele. St. Joris Doelstraat 32 te Sommelsdijk. Aanvang 20.00 uur. - 21 - Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape Dat had de onnozele bloed niet eens in de gaten gehad. Het was een gemene streek van Piet en hij vond het jammer, dat hij hem niet blauw geslagen had. Maar hij zou hem.... wacht maar.... Hij ging het vertellen tegen de meester.... alles.... Hij holde in één adem verder.... Langs een omweg kwam hij weer bij school. Er groepten jongens en meisjes samen en ze hadden het druk, alsof er iets bijzonders gebeurd was, maar hij zag het niet. Hij zag alleen de open deu ren van de gang. Nog een paar minuten en dan zou de torenklok half twee slaan.... Op de stoep stond hij stil. Nu moest hij naar bin nen gaan, en de meester een hand geven, en zeg gen.... Ja, wat moest hij zeggen?.... Hij durfde eigenlijk niet.... Hij keek in de lange gang, er was niemand.... net als gisteravond.... Haastig wendde hij zijn ogen af alsof het niet mocht... En toch was het of zijn blik naar die gang getrok ken werd.... triestig, zo'n lange, lege gang.... Nu moest hij toch gaan, want het zou zó half twee zijn en dan kon het niet meer.... Hij zag niet hoe de jongens en meisjes keken naar de eenzame jon gen op de stoep.... Voorzichtig stak hij zijn hoofd in de gang, hij gluurde om het hoekje van de deur. En ineens kreeg hij het gevoel of er iemand zijn benen van onder zijn lijf wegtrok, er ging een schok door heel zijn lichaam.... Om de hoek van de deur was het lokaal van mees ter Van Doom. Dooreen raam kon je in het lokaal kijken. En vlak voor dat raam stond Verstraten, de veldwachter. Met zijn hand hield hij de deurknop vast... En meester Van Doorn was er ook.... Ze stonden samen te praten.... Een ogenblik stond Frans verslagen. Het werd zo vreemd in zijn hoofd, hij moest aan alles tegelijk denken.... Daar was de gang waar juffrouw Van Ree gevallen was.... Dat was hun schuld geweest ze hadden het licht uitgedraaid.... En hij moest het gaan zeggen tegen meester Van Doorn.... die was in het lokaal om de hoek. Maar de veldwachter was er ook.... En Piet en Kees konden ieder ogen blik komen.... en al de andere jongens en meis jes.... en ze hadden hem willen omkopen, de lafbekken.... omdat hij arm was, en omdat ze geld hadden.... Hij wou nu niet meer naar de meester toe.... Hij wou Piet en Kees nooit meer zien.... nooit van z'n leven. Hij wou weg, hiervandaan, en hij wou nooit meer terug komen.... Hij wilde weglopen, de schrik zat nog in zijn benen, hij voelde het. In de verte zag hij Piet en Kees aankomen. Nee, daar niet heen.... Hij rende de andere kant uit Waarheen hij ging wist hij niet.... maar hij wilde weg.... weg.... ACHTSTE HOOFDSTUK Hij kwam buiten het dorp.... Het leek wel of de rust hem hier tegemoet kwam, de stilte van de eenzame polder.... Die stilte bracht zijn opgewondenheid tot beda ren. Hij ging langzaam lopen. Het was nu heel anders dan van de zomer. De lan den waren nu kaal, alleen hier en daar was een groen korenveld, lichte, fleurige plekken temid den van al die donkere vers geploegde akkers. Het gras van de weiden was dor, en het gras van de greppels en langs de slootkanten. In de sloot rit selde het dode riet in de koude wind. Een enkele kraai zat op een hek, en zijn eentonig ka-ka-ka klonk droefgeestig in de winterse verlatenheid van het landschap.... Langzaam ging hij over het smalle weggetje. De grint knerpte onder zijn voeten. Zonder dat hij het zelf wist liep hij dezelfde weg terug, die hij van de zomer zo dikwijls gegaan had toen hij naar het land ging.... Nu kwam hij waarde weguifliep op een dijk. Hier groeide een grote bremstruik, er zaten geen blaren aan als van de zomer.... en van 't najaar had hij er grote, blauwe bramen van geplukt, die waren lek ker zuur.... Nu was het een verwarde hoop door- eengeslingerde takken en ranken, met grote venijnige doorns.... het was een bos zo groot als een kleine hooiberg.... Langs een smal voetpaadje klom hij naar boven. Het pad was glibberig. Boven op de dijk keek hij naar alle kanten uit Daar ginder was het dorp, zwaar rees de vierkante toren op van tussen de kale boomkruinen en de huizen.... Hij wou er niet langer naar kijken.... Ver was was nog een dijk, en daarachter de rivier met een zeil... Daar zou hij wel willen zijn, op dat schip, meevaren, ver weg.... waarheen dat kwam er niet op aan.... Maar hij was niet op dat schip, hij was hier, en ginder was een arbeider aan het werk, en ginder nog een.... Vader moest hier ook ergens zijn, iets verder weg. Hij keek of hij hem niet zag.... nee. hij zag hem niet... Verderop in de polder kon hij niets meer onderscheiden, daar doezelde alles weg in de grauwigheid van de winterdag.... Hij begon weer te lopen, want hij voelde de kou door zijn dunne jas heenbijten. Hij liep in de rich ting van de rivier.... daar lag het land waar hij ver leden zomer zo dikwijls gewerkt had. hij zou het in het donker wel kunnen vindendaar was vader nu misschien aan het werk.... Het leek wel of er een onzichtbare hand was, die hem telkens in die richting dreef... Was het naar dat landof omdat vader daar misschien was?.... Hij gaf er zich geen rekenschap van. Zijn ogen zochten waar het was, ze volgden de richting van de rivier dijk.... Daar ginder was het rode dak van een loods, een eindje verder stond een groep van drie wilgebomen, en nog wat verder stond een een zame knotwilg.... Vlak daarbij was nog een groep van drie wilgebomen.... Ze staken hun slanke tak ken hoog de lucht in.... En daar was het daar was de dam. je kon het hek hier vandaan niet zien.... Het was nog wel een halfuur lopen.,.. Hij moest weer denken aan die eerste zomermor- gen toen hij voor het eerst naar het land ging.... Het leek nu zo lang geleden.... Toen ging hij met de arbeiders mee, hij liep midden in de troep, en vader liep voorop. En de arbeiders hadden hem geplaagd, en aan zijn broodzak getrokken, die over zijn schouder hing, en aan de waterkruik. En ze vroegen: „wat moetje worden, Frans: arbeider of armblijver?".... En dan lachten ze. Hij had ze laten lachen, want hij begreep het niet maar nu begreep hij het wel.... Arbeider of armblijver, het was hetzelfde, hij had geen keus!.... En hij was toch zo echt blij geweest toen hij voor het eerst mee naar het land mocht! (wordt vervolgd) ^^^jf,j^^i^,^^^::f.^^.if.i^^,^i^^^,f.^if.;f.^,^^:f.jf.if.^if.jf.,fif.i^^.4.ifi^^if^,f^i^ifi^^,f^^i^if.i^^^)f.i^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 5