Voorheen in Meneerse Drs. C. M. S. Strater Drs. C. M. S. Strater OPROEP: Administratief medewerker (mao Politiek forum Middelharnis Politieberichten Hormonen in vlees mens, dier en plant Gelijk spel Intermezzo Raad van de Waterstaat adviseert handhaven kuststrook van Dyke 3 Ten haering Aktiviteiten Fotoclub De Rarekiek Accountantskantoor Accountantskantoor Dam- en Schaakvereniging 'Ontspanning' te Ouddorp Jaarvergadering Oranjever. Start Schakelcursus Ziekenverzorging Winterconcert 'Sempre Crescendo' 'Lichtspoor' op radio Superstar Middelharnis Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 20 FEBRUARI 1990 ,Aeren, daer hei je je vaoder!" Mit dat en den net gekaekten haering in de mande goaiende, keek Aeren op. In de eindeloasheid van bewegende wol ken boven bewegend waeter, waer ze al mear dan een weke in roendvoere, was der vaore weg een klein zeilscheepje zichtbaer. Ze hadde oenderweg naer de visgroenden in sint dadde ze an 't vissen wazze al verscheie scheepjes gezieë. Waerom wier der noe ineans gerope, dat daer zen vaoder voer? Noe 't mit de Meneerse visterye achter- uutgyng in der sloepen opgeleid wiere, voer zen vaoder van Maessluus in dy was zoa'n veartien daegen weg geweest, toen ze van Kolff wazze komme zage, dadde ze nog een kofjekoker konne gebruke. Hy wdst wel, dat zen vaoder nyt wou haa, dat en naer zea gyng, mar hy wou zelf zoa dolgraeg in omdat zen vao der het noe toch nyt verbieë kon, had en zen groatmoeder net zoalange de rik ingeree tot ze toegaf in zen spullen in orde gyng maeke. Een reiszaka mit zen klearen in een stoppekistje mit zen eet gerei inzoa. 't Had nyt veul tyd in beslag genome. In zoa was en mit de heale kroo mee gae moenstere. Voor zyn had feite lijk zen vaoder mee motte tekene, mar jae, dy zat op zea, dus liete ze 't mar zoa. Ze keke op 't gemeantehuus nyt zoa naauw blykbaer. Een paer daegen laeter was en op 't Vyngerlyn an boord gegae. De wind zat in den verkearden hoek, dus was het jaege naer 't Hoad. Daer- vandaen gyng het op 't Goerea Gat an in toen de ope zea op. Hy had de dunen zieë verdwyne, hy had mit de deining kennis gemaekt, hy had al heal wat kofje laope slepe in hy had geleard, hoe je den haering most kaeke mit het vlym- schaarpe kaekmesje. „Hoe ke je noe wete, dat daer Vaoder an boord is?" ,As je goed kykt ke je dat zieë". „Toe noe, je ken toch gean maans oen- derscheie. Ke joe dan hiervandaen zieë, wy der daer an boord binne?" „Bel neanik. Dat zei ik aok nyt. Je mot nyt kyke of je maansen ziet, mar hoe of dat dat schip der uutziet. Zoa is der mar eantje by de heale vissersvloot. Van vorene in van achtere hoager dan in de midden. Dat schip noeme ze 't Hobbel- paerd. In daer vaert joe vaoder op". Jae, noe zag en 't aok. Een vreemd medel. In daer voer dus Vaoder. Eigen lijk wazze ze dan toch wel duchte by mekaore. Hy bleef kyke. „Men zalle 'n mar es praoie", zei den baes. Dat was nyt tegen daove gezeid in al gaauw gyng de vlagge in top in koer sende ze op de Maessluzenaer of. „Ze haa oens zeker nog nyt gezieë, dadde ze de vlagge nog nyt hijse", zei Aeren nae een tydje. „Glaof dat mar nyt. Gezieë haa z' oens wel, mar ze haa 't nog te druk. Hy leit nog stille, dus ze haa de vleet nog nyt in. Azze ze klaer binne mit het haelen, gaet drek de vlagge omhaog. Let op myn woorden". Het durende nog pasjes, mar toen ineans kwam der beweging in 't Hobbel- paerd. Daer kwam de vlagge in gelyk veranderende 'n van koers. Ze voere naer mekaore toe. An boord van de Maessluzenaer wazze ze mit het kaeken begonne. Dat was een percvs waarkje, mar je most der wel mee opschiete. Dus je most by je posetyven weze in goed in de gaten haa, waer je stak om in eane beweging de geilen deruut te haelen. Mar toch gynge oen- dertussen dichte je gedachten van 't eane naer 't aore. Aeren zen vaoder liet zen handen flynk gae in docht an thuus. 't Was een heale opluchting voor zen geweest, dat zen zeune, toen en van schole kwam, waark gekrege had by een annemer. Aoles was goed zoelange 't mar gean naer zea gaan was. Want 't was overal wel wat, mar de \isterye was goed beschouwd toch wel het minste, 't Was je bestaen, mar 't was gean leven. In touw tot je derby neerviel in dan aok nog dy onzekerheid ylke kear weer. Vrijdag a.s. komt bij fotoclub De Rare kiek de Haarlemse fotograaf Cor Boers op bezoek. Hij is lid van de Haarlemse Amateur Fotografen Vereniging. Hij werkt in zwart-wit en zijn sterke kant is het manipuleren met het beeld. Via allerlei montage technieken maakt hij verrassende nieuwe beelden. Voor de maand maart staan er twee clubavonden op het programma. Op vrijdag 9 maart is er bespreking van eigen foto- en diawerk en is er ook een koUektie foto's van de Fotobond. Vrij dag 23 maart is er bezoek van de foto groep Breda. Deze club komt op die avond met foto- en diawerk naar Som- melsdijk. Belangstellenden zijn van harte welkom op deze avonden. Zij kunnen kontakt opnemen met de secretaris, tel. (01870) 29 83. Registeraccountant In verband met de sterke groei van de opdrachten zoeken wij een Kantoorinformatie Wij verlenen voor onze cliënten vele diensten. Naast het verwerken van administraties, het verzorgen van belastin gaangiften, het verzorgen van de financiële verslaglegging en de con trole van de administratie speelt het adviseren en begeleiden van onze opdrachtgevers een grote rol. Bij de uitvoering van de opdrachten staan kwaliteit en service voorop. Opdrachtgeyers Onze opdrachtgevers zijn ondernemers in het Midden- en Kleinbe drijf, vrije beroepsbeoefenaren, particulieren en besturen van Stichtingen en Verenigingen. Funktie-informatie Zijn/haar funktie zal onder meer bestaan uit het na een inwerkperiode en interne opleiding zelfstandig uitvoeren van controlewerkzaamhe den, bijhouden van administraties, verzorgen van belastingaangiften en opstellen van financiële rapporteringen. Aangezien door ons hoge eisen gesteld worden aan het aan de cliënten geleverde 'eindprodukt' stellen wij ook hoge eisen aan de kwaliteit van onze medewerk(st)ers. Funktie-eisen - Opleiding Havo M.B.A. of vergelijkbaar niveau. - Bereidheid tot verdere studie. - Leeftijd ca. 25 jaar. - Ervaring met geautomatiseerde gegevensverwerking. - In staat om zelfstandig en resultaatgericht te werken en zelfstandig kontakt met cliënten te onderhouden. - Goede contactuele eigenschappen. - Uitstekende mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid. - Beschikkend over een behoorlijke dosis doorzettingsvermogen. Indien u wilt werken in een kleine, aktieve en groeiende accountants praktijk verzoeken wij u uw handgeschreven sollicitatie te richten aan onderstaand adres. Registeraccountant Voorstraat 31, 3247 CD DIRKSLAND Telefoon (01877) 25 66 21 76 Netuurlijk vooral voor de vrouwen thuus, dy by ylke sturm in de warre zatte in der eige ofvroege of man of zeune het der goed of zou brynge, in dy dan dichte nog weken in 't ongewisse bleve. Mar voor heulie zelf as vissers was 't aok nyt makkelijk, want aok zoender sturm was der onzekerheid genog. Wat kon der in dy weken dat je van huus was, nyt aole- maele thuus beure. Acht jaer geleeë was het noe van dy thuuskomst dy en zoa dichte weer belevende. Op 't Hoad kreeg en 't bericht, dat zen vrouwe boven aerde styng. As je om zoa te zagen thuuskomt voor de begraefenis van je vrouwe, dan is 't een schraole troast om te weten, dadde der zat geweest binne dy thuus- kwamme, dat der vrouwe of der kind al op 't kaarkhof lei. Elf jaer wazze ze getrouwd geweest. Ze hadde 't goed gehad saeme. In Kee was sint dat en der had motte begraeve nog gean dag uut zen gedachten geweest. Der was wel es an zen gevroge, waerom en nyt mear trouwende. „Ik ken Kee nyt vergete", was 't eanigste wat en daerop te zagen had. De schipper had zen scheepsroeper gehaeld in ze liete 't kaeken effen ruste. Hé, 't was een Heersenaer dy daer ankwam, zen seinvieren in 't voorwant. Wy zou 't weze? Het durende nyt lange mear, toen konne ze 't nummer oenderscheie: 't was Teauw den Braeber. Dy was nog thuus toen hy vertrokke was, dus dy kon nieuws uut Meneerse haa. „Gedag, schipper; gedag, allemaal! Hoe is de vangst?" De schippers konne mit de scheepsroeper der eige al verstaen- baer maeke. Mar 't was goed weer, dus voere ze nog duchter naer mekaore toe. Wat styng dy kleine joon daer hard te zwaoien! „Hallo, Vaoder!!" Tetaol van slag stak en zen vuuste op; „Hoe kom joe hier?!" „Gevaere!" Het woord 'hormonen' roept bij velen nog steeds vragen op. Zo weet lang niet iedereen, dat die stoffen van nature voorkomen in alle levende wezens, dus in mensen, dieren en planten. Ook is vaak niet bekend, dat in ons land al vanaf 1961 een verbod bestaat op het toedienen van hormonen in de veehou derij voor de vleesproduktie. Sinds 1988 geldt dat voor alle EG landen. Controle De controle op het hormoonverbod is streng en begint al op de boerderij. Daar mogen geen hormonen aanwezig zijn, laat staan dat ze mogen worden ge bruikt. De Algemene Inspectie Dienst (AID) van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij let daarop. In het slachthuis wordt het levende vee gekeurd door dierenartsen van de Rijks dienst voor de keuring van Vee en Vlees (RW). Er wordt daarbij nauwkeurig nagegaan, of er uiterlijke kenmerken zijn, die wijzen op het gebruik van hor monen. Bij de geringste twijfel wordt het dier apart gezet en nader onderzocht. Na het slachten wordt ieder dier afzon derlijk gekeurd. Ook weer door dieren artsen van de RW. Hetzelfde gebeurt met vlees, dat uit het buitenland wordt ingevoerd. Laboratorium Als er aanleiding toe is, worden mon sters genomen van het weefsel en de urine. Die worden in het laboratorium onderzocht. Vlees dat dan niet aan de eisen voldoet wordt vernietigd. Dat komt dus niet in de handel. Over hormonen en de controle op het verbod om ze te gebruiken bij de pro- duktie van vlees is een folder uitge bracht door het Produktschap voor Vee en Vlees, het Bedrijfschap Slagersbe- drijf en Voorlichtingsbureau Vlees. Deze folder heet 'HORMONEN IN VLEES. Hoe zit dat nu eigenlijk?' en wordt verspreid via slagerijen en super markten. Uitslagen van 12 februari 1990 Dammen: P. van Dam - P. v. d. SteenO - 2 G. Tanis - J. MoerkerkO - 2 K Tanis - A. Meijer2 - O J. W. Stoof - C. AkershoekO - 2 H. Tanis - L. Moerkerk1 - 1 J. P. ten Hove - C. Mierop1 - 1 Schaken: P. A. Derrez - R. Kickert1 - O A J. Kastelein - R. Kickert1 - O J. Soeteman - A. J. KasteleinVz - Vi NAL. van Doorn - K. v. d. Wende ...O - 1 E. Santifort- F. Papavoine1 - O C. Wassenaar - A. C. BaasO - 1 A van Huizen - WHM. van GeelenV2 - Vi M. van Damme - J. Dijkstra1 - O Een totaal uit vorm zijnde Dijkstra verliest. J. van Huizen - J. Grinwis1 - O M. Breen - P. WesthoeveV2 - Vi J. Santifort - W. Breen1 - O P. Westhoeve - J. van Huizen1 - O HERKINGEN De jaarvergadering 1990 van de Oranje vereniging Herkingen zal worden ge houden op woensdagavond 28 februari, aanvang 20.00 uur in Theetuin 'De Bon- gerd' (Molendijk 65, Herkingen). Behalve de gebruikelijke huishoudelijke punten zoals jaarverslagen en bestuurswisseling staat ook op de agenda het Programma voor de Koninginnedag 1990. Het bestuur zoekt bovendien ook nog leden, die op Koninginnedag 1 a 2 uur willen assiteren bij de organisatie van de diverse aktivitei ten. We zien dus graag op 28 februari een grote opkomst van leden tegemoet. Bent u een man of vrouw, werkloos of na lange tijd weer op zoek naar een baan? Heeft u slechts een paar jaar voortgezet onderwijs gehad of heeft u een verou derde opleiding? Heeft u belangstelling voor een beroep in de ziekenverzorging? Dan kunt u binnenkort weer bij de PBVE terecht. De PBVE Zuid-holland- se Eilanden verzorgt beroepsopleidin gen voor volwassenen. Half maart start er voor de derde maal een schakelcursus ziekenverzorging; de cursusduur is 9 maanden; met het behaalde certificaat kunt u instromen in de al bestaande opleiding voor zieken verzorging en is er een garantie op werk. De cursus wordt gegeven in Spijkenisse en is bedoeld voor volwassenen vanaf 18 jaar, woonachtig op Voome-Putten, Goeree-Overflakkee en de Hoekse Waard. De kosten zijn ƒ60,- cursusgeld en 50,- voor boeken en leermiddelen. Op maandag 5 maart zal er een voor lichtingsbijeenkomst gehouden worden om 13.30 uur in de PBVE-lokatie, in de voormalige Ichtusschool, Krekelveen 338, Spijkenisse. Iedereen die belangstelling en vragen heeft, is hier van harte welkom. U kunt ook al van te voren kontakt opnemen met de PBVE, telefoon (01880) 2 20 77. Afgelopen zaterdag speelde het eerste herenteam tegen Vovero 1. Een span nende strijd met aan beide kanten een fanatiek team. Intermezzo bleek in de beginfase niet opgewassen tegen Vovero. De aanval stuitte menigmaal op het solide blok van de tegenstanders waardoor de eerste set verloren ging met 15-8. Door sneller te spelen konden de blauw-witten het blok omzeilen. De tweede en derde set wer den verdiend met 15-12 en 15-7 gewon nen. De beslissende set ging naar Vovero met 15-12 zodat de punten gedeeld werden. Dames I had het tegen Sliedrecht Sport 3 alleen in de eerste set moeilijk. Na winst met 16-14 werd de wedstrijd snel afgemaakt met de setstanden 15-4 en 15- 10. Overige uitslagen: DVO 1 - Mini mix 21 - 3 Bemisse 1 - Mini mix 13 - 1 Vovero 1 - Meisjes Al1 - 3 Vovero 1 - Jongens BI1 - 3 Vovero 1 - Meisjes Cl3 - 1 Vovero 1 - Heren 12 - 2 Sliedrecht Sport 3 - Dames 10 - 3 Delphi/Mevo 1 - Meisjes A20 - 3 Vovero 2 - Heren 21 - 3 Vovero 5 - Dames 30 - 3 SHedrecht Sport 2 - Dames 22 - 2 Vovero 3 - Heren 32 - 2 Switch '89 3 - Dames 43 - O As. vrijdag speelt Heren 1 om 21.00 uur in 'de Staver' een bekerwedstrijd tegen Smash. De Koninklijke Fanfare 'Sempre Cres cendo' uit Middelhamis-Sommelsdijk, is voornemens haar jaarlijkse Winter concert te houden op 3 maart a.s. in de Aula van de LTS, Schoolstraat te Mid- delhamis. Aan deze avond zullen zowel het Fan fare-orkest, als de Drumband van Sem pre meewerken. Het orkest onder de deskundige leiding van haar dirigent, de heer Arie Stolk; de drumband onder lei ding van de nieuwe instructeur en tamboer-maitre, de heer Martin Bus- kop. Verder zal aan deze avond de twirlgroep H.O.V. Libertatis Primitiae uit Brielle haar medewerking verlenen. Ondanks dat het zeer drukke jubileum jaar nog nauwelijks is afgesloten, is Sempre erin geslaagd u weer een zeer gevarieerd programma aan te bieden. Voor de pauze kunt u enige indrukwek kende werken beluisteren, van o.a. Rob Goorhuis, Jef Penders en Johann Sebas tian Bach. Ook de drumband treedt voor de pauze voor het voetlicht. Het programma na de pauze, staat in het teken van de Bevrijding van Nederland na de Tweede Wereldoorlog, dit jaar pre cies 45 jaar geleden. U kunt dan luiste ren naar welbekende melodieën uit die tijd. 'Sempre Crescendo' nodigt u hierbij van harte uit, dit concert bij te wonen. De toegang is gratis, het concert begint om 20.00 uur. (Zaal open; 19.30 uur). Het kustverdedigingsbeleid moet vooral gericht zijn op handhaving van de hui dige kustverdedigingsstrook. Plaatselijk terugtrekken van de kustlijn kan slecht worden overwogen ter wille van een sta biele kustiigging, maar alleen wanneer andere belangen zich daartegen niet verzetten. Dit is de conclusie van de Commissie voor de Waterhuishouding van de Raad van de Waterstaat in een advies aan minister Maij-Weggen van Verkeer en Waterstaat. Aan de Raad was advies gevraagd over de nota 'Kustverdediging na 1990', waar in vier alternatieven voor het beleid op de lange termijn worden geschetst. Die zijn; terugtrekken, selektief handhaven van de kustlijn, handhaven en zee- waarts uitbreiden. Bij alle alternatieven staat het behoud van de Delta-veiligheid voorop. De alternatieven, selektief hand haven, handhaven en zeewaarts houden naast het veiligheidsaspekt ook reke ning met de belangen in het duingebied, zoals natuur, recreatie en drinkwater voorziening. Stormen, zeespiegelstijging en kustaf- slag veroorzaken een voortdurende aan tasting van de kuststrook die als ver dedigingslinie dient voor het achterlig gende land. Als niet wordt ingegrepen heeft Nederland omstreeks de eeuwwis seling enkele honderden hectare land verloren en over een eeuw ongeveer 2000 ha. De Raad van de Waterstaat meent dat bij het kustverdedigingsbeleid niet al leen de veiligheid maar ook de in de kuststrook aanwezige natuurwaarden en gebruiksfunkties moeten worden beschermd. Hij is mede gelet op die belangen van oordeel dat in ieder geval de huidige kuststrook gehandhaafd Met het oog op de raadsverkiezingen van 21 maart organiseert het Service- buro op woensdag 14 maart een poli tieke forumavond. Voor het forum zijn de verschillende politieke partijen uitgenodigd. De forumavond zal onder leiding staan van de Burgemeester van Middelharnis, Mevrouw J. G. Sleurink-Rabbinge. Het is de bedoeling, dat het eerste deel van de avond wordt besteed aan een toe lichting op de onderscheiden verkie zingsprogramma's. De deelnemers aan het forum mogen dan ook op eikaars programma rea geren. Na een pauze zal de zaal in de gelegen heid worden gesteld vragen aan de partij-vertegenwoordigers te richten. De politieke forumavond vindt op 14 maart plaats in Het Diekhuus, aanvang 20.00 uur. Wie beschadigde mijn auto? Geachte automobilisten. Wie van u bracht mijn 10 jaar oude blauwe Mazda 323, waar ik zeer trots, en daarom erg zuinig op ben, vorige week dinsdagavond in Middelharnis, of woensdagochtend in Dirksland, zulk lelijk letsel toe? Een behoorlijk ingedeukt linker spat- scherm (maar dat zult u wel hebben gezien) is het resultaat. Toe wees sportief en meld de schade, desnoods voor mij anoniem, aan uw ver zekeringsagent, en laat mij niet met de financiële strop zitten. Stel mij niet teleur, ik reken op u. En mocht u niet zo sportief zijn, zijn er misschien getuigen van het gebeurde die mij aan de identiteit van de dader kun nen helpen? L. A. G. Grootenboer-Mastenbroek (01877) 20 96 8-12 uur (01877) 17 96 na 13 uur Dit is de titel van het programma dat de Ger. Kerk te Middelharnis op radio Superstar gaat verzorgen. Geestelijke muziek in de breedste zin van het woord zal het belangrijkste deel van het programma zijn. Niet alleen psalmen en gezangen, maar voornamelijk geestelijke liederen in allerlei stijlen. Naast muziek is er ruimte voor infor matie. Ds. V. d. Hoek zal in 1 minuut zijn preek samenvatten. Een bijbelverhaal voor de kinderen wordt verteld. Mededelingen over het kerknieuws kunnen een plaats krijgen. U kunt lichtspoor elke week beluisteren op zondag van 12-1 uur, op radio Super star; 100.4 op de kabel en 107.3 in de ether, (allebei FM). Het correspondentie-adres voor het programma is; Postbus 71 3240 AB Middelharnis Zondag 25 februari is de eerste uit zending. De Raad van de Waterstaat stelt als maatregel ter handhaving van de kust strook voor om zandsuppleties uit te voeren op plaatsen waar stukken strand en duin zijn weggespoeld. Met zandsup pleties, die ook in het huidige beleid voor het onderhoud worden gebruikt, kan het dynamisch karakter van de kuststrook zoveel mogelijk worden ont zien. Het uitvoeren van het alternatief hand haven kost ongeveer 60 miljoen gulden per jaar. Het voor handhaven beno digde bedrag dient structureel in de begroting te worden opgenomen. De Raad realiseert zich dat handhaven van de kustlijn duurder is dan terugtrekken. Hij wijst er echter op dat bij het laten terugwijken van de kustlijn in de toe komst toch een punt wordt bereikt, waarop verdere achteruitgang met het oog op de veiligheid niet getolereerd kan worden. Dan zal, bij afwezigheid van elke reserve in de kuststrook, het vast houden van de resterende kustlijn zeer hoge kosten met zich meebrengen. De Raad van de Waterstaat vraagt in zijn advies nog specifiek aandacht voor de erosieproblemen langs de kust bij Bergen, Bloemendaal en bij het Bolwerk Eijerland op Texel. Op deze lokaties schrijdt de erosie in een zorgwekkend tempo voort. Bij Bergen en Bloemen daal worden delen van het strand, de promenade en de aanwezige bebouwing aangetast of bedreigd door kustafslag. Op Texel wordt de duinvoetverdediging aangetast. De recente stormen hebben de problemen verergerd. De Raad vindt het noodzakelijk dat thans zonder uitstel de kuststrook op deze lokaties wordt beschermd tegen de zee. moet blijven. De Raad heeft bij zijn oor deel laten meewegen dat op de lange ter mijn de invloed op de kust van ver schillende kustprocessen, zoals zeespie gelstijging en veranderingen in golfpa- tronen, niet volledig bekend zijn. Hij acht de aanwezigheid van een buffer in de kuststrook daarom noodzakelijk. Inbraak in woningen In de afgelopen week werd in diverse bejaarde- en andere woningen ingebro ken. De meeste woningen stonden in het dorp Middelharnis. De dader(s) hadden het voornamelijk begrepen op geld en sieraden. De dader(s) verschaften zich toegang tot de woning via een achter deur of een raam. De totale buit loopt in de duizenden guldens. De aangerichte schade bedraagt eveneens enkele dui zenden guldens. Diefstal dakplaten Vanaf een bouwterrein aan de Johannis Polderseweg te Middelharnis werden ongeveer 65 zwarte etemiet golfplaten en 12 lichtdoorlatende golfplaten gesto len. De daders namen ook nog afvoer- bochten mee t.b.v. de dakgoot en een electrisch kacheltje. Vernieling ruiten Van een kas van de Land- en tuinbouw school, staande aan de Molenweg in Sommelsdijk werden twintig ruiten ver nield. Deze kas was gedeeltelijk omge waaid. Van de daders ontbreekt nog een spoor. Schoorsteenbrand Op maandag 12 februari ontstond een schoorsteenbrand in een woning aan het Burg. Sterkplein te Nieuwe Tonge. De brandweer kon de brand beperken tot de schouw. Winkeldiefstal Na melding over een aantal verdachte personen in de winkel van de Plusmarkt aan het Kerkepad op dinsdag 13 fe bruari werd een onderzoek ingesteld. Hierbij konden 4 verdachten worden aangehouden. Zij bleken bij de HEMA en Blokker goederen gestolen te hebben. Vernieling Op 11 februari werd in de avonduren een personenauto beschadigd. De auto, een grijze VW Golf, stond geparkeerd aan het Haveneind te Sommelsdijk. Met een scherp voorwerp werd de auto aan een zijde bekrast. Alcobol in het verkeer Op donderdag 15 en vrijdag 16 en zater dag 17 februari werden drie bestuurders van twee personenauto's aangehouden omdat zij teveel alcohol hadden gedron ken. Van de een werd een bloedproef afgenomen en de anderen moesten een ademanalyse ondergaan. Doorrijden na aanrijding Tussen donderdag 15 februari te 10.00 uur en vrijdag 16 februari te 08.45 uur werd een auto aangereden. De gepar keerde auto, een VW Golf, stond op de Zuiddijk te Nieuwe Tonge geparkeerd. Door een passerend voertuig werd de auto over de linkerzijde beschadigd. Op zaterdag 17 februari omstreeks 21.45 uur vond een aanrijding plaats op de Noorddijk te Melissant t.h.v. de Nolle- dijk. De bestuurder van een onbekend gebleven voertuig reed daar tegen een geparkeerd staand voertuig aan. Deze auto, een bruine Renault 25, werd aan de linkerzijde zwaar beschadigd. Om streeks dit tijdstip was het redelijk druk op de Noorddijk, mogelijk als gevolg van een speurtocht en/of dropping. Mogelijke getuigen worden opgeroepen zich bij de politie te melden. Tel. (01870) 24 44. C^ ^c

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2