NIEUWS Grote bingo Expositie Hermanus Berserik Herv. Gemeente Goedereede dankbaar om snelle vervulling van vacature S.O.F, spektakel Roemenië-avond uit de Kerken Stelle redt het net niet Intermezzo wint Ds. F. Hoek deedj.L zondag intrede Rabobanken hielden Turkije-Info-avond Gevonden voorwerpen groep Goedereede Programma's 'de Grutterswei' Vogelbeurs in Middelharnis Dam- en Schaakvereniging 'Ontspanning' te Ouddorp Uitslag bootvisdag op de Oosterschelde Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 13 FEBRUARI 1990 't Was al een prediking op zich, Ps. 108:2 waarna 't Goereese kerkvolk j.l. zondagmiddag met 'aangename zang', de intrededienst van ds. F. Hoek opende. De gemeente bezong daarin Gods wonderdaan en Zijn hemelhoge goedertierenheid, tot de verkondiging waarvan ds. Hoek naar Goedereede is gekomen, zich geroe pen weet, zo mag worden geloofd. Het is dominees' hartelijke begeerte tot dat prachtige werk te worden ingezet, opdat de komende tijd voor hem en voor de gemeente een zegen rijke tijd zal mogen zijn, waarin de aandacht alleen op Christus Jezus gericht zal kunnen zijn. Op het kerkzegel zag ds. verbeeld wat hij in Goedereede met Gods hulp wil betrachten; het licht gericht te houden op de scheepsvlag waarop geen andere-, dan de naam van Jezus. Met de intrede- tekst 2 Korinthe 4:6 liet ds. zien hoezeer God een God van licht is. In de volsla gen duisternis, zoals die ook het hart bezet, schiep Hij licht. Het was ds. Hoek een vreugd erop te mogen wijzen dat God niet wil dat ook maar één mens in duisternis om zou komen waarom Hij de duisternis op nieuw te lijf gaat, opnieuw door Woord en Geest. „Door het Woord, door Jezus Christus wil God het licht maken in ons hart en leven", zo beval ds. aan, de gemeente dringend te horen naar het Evangelie dat herinnert aan de uren van dikke duisternis waarin Christus op Golgotha 's mensen zonden droeg opdat het weer licht zou kunnen zijn. Ds. waarschuwde tegen de onverschil ligheid, die ook een godsdienstige schijn kan hebben. In de prediking komt God aan het woord; de bediening van het Woord is - aldus ds. - de bediening van het Licht waarom hij de gemeente opwekte zich niet te onttrekken maar te jagen naar kennis van-, en kennis aan God in de heerlijkheid van Zijn gerech tigheid en Hem lief te hebben bovenal. Ds. Hoek die met name ook de kinderen van de gemeente aansprak verzekerde dat Hij ieder binnen Zijn lichtkring, de prediking, hebben wil, tot behoud. „Schepen die geen acht slaan op het vuurtorenlicht, ze zullen vergaan, maar mensen die acht slaan op het Licht en Zijn verschijning liefhebben wacht een eeuwige toekomst in het Licht", zo noodde ds. „De Heer' is groot, een heer lijk God Die allen die vermoeid en belast zijn tot Hem nodigt en Die heeft beloofd ieder die tot Hem komt geens zins uit te zullen werpen" Toespraken In een korte toespraak dankte ds. Hoek o.m. zijn bevestiger en 'geestelijke vader' ds. Veldhuizen te Rotterdam voor de woorden van bemoediging en, eindi gend bij zijn nieuwe gemeente beval hij Zijn huis, de kerk als de beste ontmoe tingsplaats aan. Burgemeester van Velzen sprak ds. toe en zo deed ds. Kastelein van Dirksland die als wnd. consulent heeft gefunc tioneerd. Ouderling van Holten tenslotte sprak zijn dankbare verwondering uit over de snelle vervulling van de vacature die pas op 22 oktober vorig jaar ontstond en na ds. en zijn gezin van harte te hebben begroet vroeg hij de gemeente haar nieuwe predikant de verzen 9 en 17 van Ps. 119 toe te zingen, waarna de drukbe zochte dienst door ds. Hoek met het uit spreken van de zegenbede werd be ëindigd. Weer eens zo'n echte spektakelavond. Een avond waarin een heleboel anders gaat dan verwacht. Wat dacht u van een verliezende Ruud van Hooff? Dat was al lang geleden, maar M. v. d. Waal pakte hem lekker aan. Prachtige mat, met behulp van twee paarden en de dame kwam Ruud z'n koning wel erg in het nauw. Hij had het zelf niet aan zien komen en dan is het dus des te verras sender. Het had makkelijk opgelost kunnen worden, maar M. v. d. Waal speelde het zo onschuldig kijkend, datje er haast wel in moest trappen. Zoiets is zondermeer prachtig om te zien. Nog zoiets, Wijnands die openingsvoordeel pakt en dit heel netjes uitbuit tegen Leen Holleman. Wijnands gaf aan het eind van de avond zelfs wat te drinken weg. Dit geeft wel aan hoe uniek deze uitslag was. Ook deze partij was een lust voor het oog. Dogterom leek het lek ook al snel boven water te hebben, kwaliteit voor tegen Wim Douw. Toch was dit niet genoeg, want op een gegeven moment kwam er een aanval van Wim en dat was dan ook genoeg om Dogterom met kwaliteit en al de overwinning te ontnemen en zelf met de eer gaan strijken. Vergelijkbaar was de partij Bruggeman-Peter Holleman. Bruggeman was in de opening duidelijk wat beter, maar wist dit niet vast te hou den en Peter kon daardoor heel sterk opzetten. Is zoiets verdiend? Natuurlijk, moetje als je beter staat dat altijd zo zien te houden, doe je dat niet dan pakt de tegenstander je en dat is normaal. Dus verdient Peter de winst, maar hij ver dient geen schoonheidsprijs, wat zat hij de verdere avond gemeen te lachen zeg. Wacht maar tot ik groot ben! Ivo Lagendijk wist ook al snel een pion voor te komen en hij maakte dat wel juist af en toen Gebuis ook nog een stuk weggaf was het helemaal bekeken. MHR V. d. Waal had het over geluksfak- tor 3 toen hij van Van Strien won. Deze uitslag had net zo goed omgedraaid kunnen zijn. Dan ons nieuwe lid Bouter, hij speelde zijn tweede partij tegen Korteweg. Bou ter ging tekeer alsof hij tegen een heel jungle-commando bezig was. De dame van Korteweg werd gegijzeld en bij Bou ter in het doosje gepropt. Korteweg kon niets anders doen dan via de kortste weg naar huis. Het ziet er naar uit dat de Waal helemaal niet zo'n slechte naam is om te schaken, want de derde variant van een de Waal, namelijk Cees de Waal, wist ook een vol punt binnen te halen. Na de kookcursus van Cees hoeft niemand meer te probe ren zoete broodjes met hem te bakken. OUDDORP Alle belangstellenden worden uitgeno digd tot het bijwonen van een dia avond, die gehouden zal worden op D.V. donderdag 15 februari ten bate van Roe menië, waar de nood hoog is. Op die avond is er ook houtsnijwerk en keramiek te koop uit Roemenië. De opbrengst wordt besteed om levensmid delen te kopen. De avond wordt gehouden in het Vereni gingsgebouw 'Eben Haëzer', Preekhil- laan 3 te Ouddorp. Komt u allen! december '89 Jan. '90 Gouden zegelring (733); rood/bruine portemonnee met inhoud (762); zwart etui met sleutels (768); (fiets)sleutels (720, 785); blauwe kinderhandschoenen (731); zwarte leren handschoenen (728); bruine linker handschoen (766); zwarte sjaal (745); plastic zak met twee broeken (799); blauwe nylon rugzak met inhoud (790); doos met 10 vliegers (771); 10 m. elektr. draad met schakelaar (780). Gevonden dieren: Grijs/wit gestreepte kat (786); grijs cy pers jong poesje (721); witte kat met zwart/grijze vlekken (778); bruin hondje (756); blauwe parkiet (758). Zo keek ook C. van Loon of Cees azijn door de zuurkool had gedaan. Marie A. Westra liet een veelbelovende stelling reduceren tot een, zacht uitge drukt, niet zo'n goede stelling. Het smoeltje van Martin Doornheim veran derde van een, zacht uitgedrukt' minder blij gezicht in een stralende lach. En zo was het dan weer eens een avond die zoden aan de dijk zet, waarschijnlijk verschuivingen aan de top, maar dat moeten we de computer nog even uit laten rekenen. Uitslagen op rij: W. Douw - Dogterom1 - O L. Holleman - WijnandsO - 1 MHR V. d. Waal - van Strien1 - O Bruggeman - P. HollemanO - 1 C. de Waal - van LoonO - 1 van Hooff - MM v. d. WaalO - 1 Lagendijk - Gebuis1 - O M. Westra - DoornheimO - 1 Korteweg - BouterO - 1 Uw verslaggever groet u, BJB NED. HERV. KERK Beroepen te: Amstelveen-Buitenveldert T. Wegman te Wijngaarden; Harderwijk A. A. Floor te Uddel; Kamerik J, C. den Toom te Emst; Pijnacker L. Romein te Rotterdam; Renswoude (toez.) E. van den Ham te Brakel; Polsbroek dr. J. Broekhuis te Voorthuizen. Aangenomen naar: Genemuiden J. Nie sing te Hagestein. Bedankt voor: Boskoop G. J. van Steeg te Vriezenveen. GEREF. KERKEN Beroepen te: Amsterdam-Noord drs. M. van de Pol, kand. te Amsterdam; Am stelveen-Buitenveldert drs. M. J. Aalders te Woubrugge; Meppel drs. W. J. Mole naar te Lemmer; Oosterwolde (Fr.) (part-time) mw. drs. L. P. Cnossen, kand. te Kampen; Ouderkerk aan den IJssel drs. G. J. Smink te Haastrecht; Marien- berg drs. H. F. de Vries, kand. aldaar; Marken P. J. Vrijhof, kand. aldaar; Oost- voome drs. A. G. Endeveld, kand. te Amsterdam; Tzum (part-time) drs. J. van der Neut, kand. aldaar. Aangenomen naar: Oostvoorne drs. A. G. Endeveld, kand. te Amsterdam; Tzum (part-time) drs. J. van der Neut, kand. aldaar; Ouderkerk aan den IJssel drs. G. J. Smink te Haastrecht; Marien- berg drs. H. F. de Vries, kand. aldaar; Marken P. J. Vrijhof, kand. aldaar; Oos terwolde (Fr.) (part-time) drs. L. P. Cnossen, kand. te Kampen; Heinkens- zand drs. D. Luymes, kand. te Hen gelo (O). Beroepbaarstelling: drs. M. van de Pol, Riouwenstraat31 hs, 1054 TW Amster dam; drs. A. K. de Vries, Stadionweg 196 III, 1077 TD Amsterdam; drs. H. F. de Vries, kand. te Marienberg; drs. J. van der Neut, kand. te Tzum. GEREE KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Avereest-Dedemsvaart B. Schaaij te Sneek-Koudum; Giessendam en Neder-Hardinxveld H. P. Dam te Middelstum; Heerde i.c.m. Wapenveld K. de Vries te IJsselmuiden-Grafhorst; Nieuwleusen H. J. Room te Alphen aan den Rijn. Aangenomen naar: Drachten-Zuid- Oost voor de miss. dienst te Mamelodi (Zuid-Afrika) M. de Vries te Winsum- Obergum. NED. GEREE KERKEN Beroepen te: Sliedrecht W. Borgdorff te Doorn. CHR. GEREE KERKEN Beroepen te: Dundas (USA) (Free Re formed Church) K. Hoefnagel te Nieuwpoort. Aangenomen naar: Dundas (USA) (Free Reformed Church) K. Hoefnagel te Nieuwpoort. GEREE GEMEENTEN Beroepen te: Krimpen aan den IJssel P. van Ruitenburg te Meliskerke; Brakel en Nijkerk J. Karens te Opheusden; Borssele A. F. Honkoop te Zwijndrecht; Gorinchem en Goudswaard G. J. van Aalst te Benthuizen; Rotterdam-Alex- anderpolder Th. van Stuijvenberg te Terwolde de Vecht; Utrecht C. J. Meeuse te Rotterdam-Zuid. Bedankt voor: Capelle aan den IJssel (wijk West) J. Mol te Werkendam; Nieuwdorp J. C. Weststrate te 's-Gra- venpolder; De Valk-Wekerom G. Mouw te Genemuiden. GEREE GEMEENTEN IN NED. Beroepen te: Vlaardingen J. Roos te Chilliwack (Can.). Bedankt voor: Opheusden J. Roos te Chilliwack (Can.). OUD GEREF. GEMEENTEN IN NED. Beroepen te: Kampen A. van der Meer te Ede-Wekerom. Donderdag 16 februari a.s. FONS JAN SEN. Fons Jansen leest voor uit eigen werk. Aanvang 20.15 uur. Toegang 15,00; pas 65+ en CJP 10,00. Kindertheater: Zaterdag 17 februari 'Het Sprieten Verhaal', Wim Akker- mans. Aanvang 14.00 uur. Toegang ƒ4,00. Voor kinderen van 6-12 jaar. Deze wordt georganiseerd door de E.F.V.V. te Middelharnis in het Dien stencentrum aan de Doetinchemse- straat. Van 14.00 tot 16.00 uur, zaterdag 17 februari. Diverse vogels worden hier te koop aan geboden. Ook zijn er handelaren aan wezig. Dus wilt u zelf iets verkopen is dat moge lijk. Wilt u iets weten over het kweken van vogels, vraag het aan de ervaren mensen die hier aanwezig zijn. U bent van harte welkom. Het bestuur Afgelopen zaterdag stond de laatste zwemwedstrijd van uit de 4-kamp tus sen de Linge (Leerdam), den Doorn (Almkerk/Nieuwendijk), PCG (Gorin chem) en de Stelle (Stellendam) op het programma. Na drie wedstrijden stond de Stelle nog 6 punten voor op den Doorn, maar in de laatste wedstrijden was den Doorn steeds beter geworden. De Stelle begon met een klinkende over winning op het estafettenummer. Daar na sloeg den Doorn echter toe. Van de jongste leden was alleen Björn de Leeuw opgewassen tegen het geweld van de anderen en won een gouden medaille. Corine Tanis liet zien dat ze uit een sterke zwemfamilie stamt en pakte even eens goud. Saskia Jansen was ook weer helemaal op dreef en zwom naar een gouden medaille. Achter haar was het Bianca de vogel die zilver kreeg. Ondertussen had den Doorn al een ste vige voorsprong opgebouwd: 10 punten op nr 2. de Stelle. Dat betekende dat de Stellendammers ook hun eerste plaats in het eindklassement kwijt waren. Ondanks de vele ereplaatsen voor de Stelle (goud voor Corina 't Mannetje, Kees Akershoek, zilver voor Jean-Marc Kool, Jobine Breederveld, Johan 't Man netje, Reinier Kieviet, brons voor Wessel Schippers, Annemieke Korteland en Gerrit Koese) knabbelde ze slechts 1 puntje van haar achterstand af Er ble ven er dus nog 9 over! Ook in het tweede gedeelte was den Doom vooral bij de jongeren veel beter en deelde hier de genadeslag uit. De ouderen waren niet in staat (ondanks de vele verbeteringen van persoonlijke records) om de achterstand goed te maken. In de slot-estafette toonden de Stellendammers dat ze toch met volle inzet hadden gestreden. Na diverse malen op achterstand te hebben gestaan kwamen ze toch elke keer weer terug om in de laatste meter den Doorn nog te verslaan. Helaas mocht dit niet meer baten, want de achterstand was al te groot geworden. De uitslag van deze wedstrijd luidt: 1. den Doorn311 punten 2. de Stelle287 punten 3. PCG219 punten 4. de Linge177 punten Door dit resultaat verloor de Stelle teveel punten en werd in de eindstand dan ook (op de allerlaatste wedstrijd dag!) door den Doorn gepasseerd: 1. den Doorn1189 punten 2. de Stelle1171 punten 3. PCG849 punten 4. de Linge600 punten Veel tijd om bij deze tegenvaller stil te blijven staan krijgt de Stelle niet, want volgende week zaterdag (24 februari a.s.) Uitslagen van 5 februari 1990 Dammen: J. Visbeen - P. van Dam1 1 J. Westhoeve - K. Tanis1 1 A. Meijer - G. Tanis1 1 J. Moerkerk - P. v. d. Steen1 - 1 J. P. ten Hove - J. W. Stoof.2 - O C. Mierop - H. Tanis1 1 C. Akershoek - J. van Koppen1 - 1 Schaken: J. Santifort - P. A. Derrez1 - O W. Breen - M. BreenO - 1 P. Westhoeve - J. van Huizenafgebr. J. Grinwis - M. van Damme1 - O J. Dijkstra - A. van Huizenafgebr. WHM van Geelen - C. WassenaarVi - Vi C. Wassenaar - J. Grinwis1 - O A. C. Baas - E. Santifort1 - O F. Papavoine - NAL van Doom1 - O K. V. d. Wende - J. Soeteman1 - O RSB-competitie: Asktapada 3 - Ontspanning 12 - 6 Afgelopen zaterdag was een succesvolle competitiedag voor Intermezzo. Van de 14 gespeelde wedstrijden gingen er slechts twee verloren. Het tweede herenteam had het tegen DDL 1 gemakkelijk. Intermezzo was beter in vorm en overtrof DDL op alle fonten, zodat de uitslag 3-0 terecht was. Dames 2 moest winnen van Hou Stand 1 om in de race te blijven om het kam pioenschap. De wil om te winnen was duidelijk aanwezig. Mede door de goed lopende aanval die makkelijk scoorde werd de eerste set al snel gewonnen met 15-3. Na verlies van de tweede set won nen de dames wel de derde en vierde set, zodat Intermezzo in de race blijft. Overige uitslagen: Jongens Cl - DVO 13 - O Mini Mix 1 - Mini Mix 20 - 3 Heren 3 - DVO 43 - 1 Meisjes Al - Volley Quick 10 - 3 Meisjes Cl - w Kwiek 13 - 1 Heren 1 - Hou Stand 23 - O Dames 1 - Hou Stand 22 - 2 Dames 3 - De Drieslag 13 - 1 Meisjes A2 - Vovero 13 - O Dames 4 - DVO 42 - 2 HJPV 1 - Mini jongensO - 3 staat al weer de volgende wedstrijd op het programma. Dit wordt de tweede ontmoeting in de serie van drie met de Schotejil (Middelharnis) en de Duck (Brielle). Vrijdag 16 februari is er weer een bingo in Dirksland, Philipshoofjesweg, naast de Victoriahallen, aanvang 20.00 uur, Ie ronde, en de koffie is altijd gratis. Volle kaart uitzoeken. We zullen weer zorgen voor mooie prij zen en lekkere hapjes. Op uw komst rekenen we dan ook weer. Dus tot ziens op vrijdag 16 februari, U weet het toch? Het is voor de kleindie- renshow, dit jaar 1, 2 en 3 november. 1. A. V. d. Hoek93 cm. 2. S. Mol77 cm. 3. A. Mol68 cm. 4. C. van Bellen63 cm. 5. J. Kreuk56 cm. Voor leden van de HV Krammer start op 17 februari het tweede gedeelte van het seizoen 1989/1990. Te beginnen met de uitgestelde rondvis- wedstrijd van 18 november 1989. In schrijven van 10.00 tot 10.30 uur in café de Bonte Koe te Ouddorp. Vissen van 11.30 tot 15.30 uur vanaf het strand nabij Ouddorp. Tevens kunnen de leden, welke mee wil len doen aan de selektiewedstrijd kam pioenschap van Nederland op 31 maart 1990 zich reeds opgeven. Deze wordt gehouden te Rockanje. Donderdagavond j.l. verzorgden de Rabobanken uit de regio een vakantie informatie-avond over Turkije. Plaats: de aula van de Technische School te Middelharnis. Ongeveer 160 geïnteresseerden genoten van een dia-show van de heer Jan van der Zwaard over dat prachtige, tot nu toe vrij onbekende vakantieland. In de pauze was er gelegenheid om uit gebreide informatie te verkrijgen bij de opgestelde info-stands. Een uit 8 personen bestaande Turkse volksdansgroep CAZAN verzorgde een wervelende show in fleurige en kleurige gewaden. De begeleidende presentatie van de avond werd verzorgd door men sen uit de praktijk, in dit geval van tour operator Evenementsreizen. Aan de reeks Reis-info-avonden welke de Rabobanken elk jaar plegen te orga niseren kon weer een erg boeiende wor den toegevoegd. De eerste expositie in het gemeentehuis van Middelharnis die samengesteld is door Kulturele Kring 'de Welle', a.s. vrijdagavond wordt die geopend, omvat het werk van beel dend kunstenaar Hermanus Berserik. Een kunstenaar die al zo'n vijftig jaar het 'vak' beoefent. De onderwerpen van zijn schilderijen en grafiek, die hij hier laat zien, zijn voor iedereen herkenbaar. Niet de hele generatie van kunstenaars van rond 1920 raakte na de oorlog in de ban van Cobra of abstracte kunst. Berserik is een voorbeeld van een kun stenaar die uit is blijven gaan van wat de werkelijkheid om hem heen hem te bieden heeft. Een realist in hart en nieren. Telkens weer zie je zijn geliefde thema's terugkeren; vliegtuigen, motoren, luchtschepen, poppen en ander speelgoed, stadsgezichten, land schappen en alles wat met water, boten en havens te maken heeft. Maar deze ogenschijnlijk 'gewone' onderwerpen worden ons steeds met een ander gezicht getoond. Het gaat Berserik om het spel met de werkelijkheid. Het alledaagse heeft bij hem altijd iets verrassends. Wanneer hij het uitzicht vanuit zijn atelier schildert met op de vensterbank een olielampje, dan is er met de afmetingen niets aan de hand. Dat lampje mag volgens de regels van de perspectief groter zijn dan het kerktorentje in de verte. Maar toch heeft het iets merkwaardigs gekregen. Door die verhoudingen heeft het iets vervreemdends, maar ook iets vertrouwds. De schilderijen van Berserik maken voelbaar dat zijn blik de dingen koestert als een hand die de voorwerpen in het voorbijgaan even aan wil raken. Al jaren bekijkt hij de wereld 's zomers het liefst vanuit z'n boot, de Manus 3, gelegen in Hellevoet- sluis. Op de boot is hij in het land en er toch los van. Als men tijdens het varen weinig te doen heeft, kan men de wereld op z'n gemak beschou wen. Dat kijken is ongedwongen. Het kan iets krijgen van de ontvankelijkheid, die men als kind zo maar had. Men kan zo maar geboeid raken door de boompjes aan de kant, de glinstering op het water. Onder die blik van Berserik geven de dingen iets prijs van hun geheim. Ze suggereren een mogelijk verhaal. „Als je bijna vijftig jaar met dit vak bezig bent geweest, is het zoiets geworden als ademhalen. Je kunt je dan niet veel meer aantrekken van wat kunstgeleerden, museumdirecteuren en aanver wante lieden zeggen en schrijven over wat zij belangrijk, grensverleggend, vernieuwend vinden. Je doet gewoon wat je goed dunkt en je probeert zonder aflaten dit uit te diepen, verder op te duwen of hoe je het noemen wilt". Op deze expositie met 25 bladen grafiek, etsen en litho's, en 15 schilderijen kan een ieder kennismaken met de wereld van Her manus Berserik, die op het eerste gezicht zo vanzelfsprekend lijkt, tot men beter kijkt.... De expositie duurt van 16 februari tot 23 maart. He 4:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 6