Gehandicapt Winterconcert gemengd koor „Excelsior" EvdBOK Diplomazwemmen in sportcomplex „De Gooye" caravan Dit mag u niet missen! Casper Versmarkt Belasting Tholen in 1990 op zelfde peil werken? en óók nog TJ Tt !Ti''fTn OPGELET OPGELET WICO Eilanden-Nieuws: een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! Peugeot 205 XS Dineke Krijger Klaas Boshoven André Lodder Heleen van den Nieuwendijk i AAT GROENENDIJK-KLEM ARIE OVERBEEKE Het is nog vroeg in het jaar maar het voorjaar zit er aan te komen! TUIN-&PARK MACHINES Ouddorp Hofdijksweg 29, Tel. 01878-1564 CORNELIS DU PREE MAARTJE LIENTJE CORNELIA VAN BEEK ARENTJE KLEM Dam- en Schaakvereniging „Dirksland" alle soorten GEITEN BOKKEN SCHAPEN Voor: Geboortekaartjes Ondertrouwkaarten Visitekaartjes enz. w. A. BOIH- VAN 'T GELOOF Marijkelaan 43 3248 AS Meiissant Tel. 01877-1947 Vertederende geboortekaartjes gebruikte meubelen Woensdag 7 februari OUDDORP Gunstig Hinderwet Dat kan vaker dan u denkt. Vraag informatie. n INTEGRATIE GEHANDIKAPTEN Tel. (033) 75 33 44 Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Hf t/\ op vrijdag 16 februari 1990 geeft het Gemengd Koor „Excelsior" uit Dirksland weer haaf jaar lijkse winteruitvoering in het verenigingsge bouw „De Schakel". Aan dit concert werken naast „Excelsior" onder leiding van dirigent L.M. Gebben mee het S.E.R.-koor. Het S.E.R.-koor komt uit Ridder kerk en staat onder leiding van dirigent D.M. Klip. Verder wordt medewerking verleend door de sopraan Astrid Veldhuijsen en de tenor Jaap Zweistra. De solisten zullen „Excelsior" o.a. begeleiden bij het bekende werk van Johan Strauss „Der Zigeunerbaron". Dit werk is ook vorig jaar op het jubileumconcert met deze solisten gezongen en wordt op veler verzoek tij dens dit concert opnieuw uitgevoerd. Er wordt een afwdsselend programma gezongen van klassiek tot moderne muziek. Na afloop is er nog een gezellig samenzijn met de organist/entertainer Wim Hijnen. De aanvang van het concert is 19.45 uur en de zaal is open om 19.00 uur. Kaarten a 7,50 kun nen besteld worden bij de heer M. Knöps, Zaaij- eriaan 39 te Dirksland (01877-1658). Aan de zaal worden geen kaarten verkocht! FAMILIEBERICHTEN Wij zijn verloofd op 3 februari 1990. en Breenstraat 32 Nieuweweg 52 3252 LC Goedereede 3251 AT Stellendam en hebben de eer U, namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de vohrek- king D.V. zal plaats vinden op vrijdag 9 februari 1990 om 15.00 uur in het gemeentehuis te Middelhamis. Dirksland, Acacia 37 Sommelsdijk, Hobius de Krijgerlaan 17 Gelegenheid tot feliciteren: na 20.00 uur in de Dorpstienden te Ouddorp. Toekomstig adres: Lijster 50, 3245 TR Sommelsdijk Een mensenteven vult geen honder jaar, toch lijkt het altijd vol met duizend jaren zorgen. Tot onze diepe droefheid overleed hedennacht onze geliefde schoonzuster en tante op de leeftijd van 59 jaar. Wil Klaar Anna neven en nichten Ooltgensplaat, 6 februari 1990 Heden behaagde het de Heere, na een kort ernstig ziekbed, tot mijn diepe droefheid van mij weg te nemen, mijn geliefde enige schoonzoon weduwnaar van Jannetje Cornelia Kimmel in de leeftijd van 72 jaar. Sterke de Heere mij in dit zo smartelijk verlies. H. Kimmel-Non 3245 CK Sommelsdijk, 5 februari 1990 Hofplein 6 Laat nu uw maaier een beurt geven. Wij verzorgen dat graag voor u. Op zaterdag 3 februari hebben ouders en familieleden vol spanning, on met veel bewondering, de prestaties van 63 jeugdige kandidaten voor het zwemdi ploma A en B gadegeslagen. Na afloop van het eksamen kon er aan 33 kinderen het diploma A worden uil- gereikt en aan 30 kinderen het diploma B. Het niveau van de kinderen was zeer goed. Veel kinderen gaan nu door met de zwemvaardigheidslessen, waarin ze o.a. leren: zwemmend redden, borst- en rug- crawl, snorkelen en balvaardigheid. Deze lessen worden gegeven in het zwembad „De Gooye" in Dirksland op de woens'uigmiddagende zaterd itioch- tend. Ook iets voor jou? Bel dan 0l877- 1664. Geslaagd voor diploma A: Gerard Wervers, Meike Visser, Mathijs Weltevrede, Roland Schellevis, Mark de Kiefte, Twan v.d. Tonnekreek, Marcel Krijgsman, Greetje Struik, Adriana de Vos, Lenneke van Mourik, Renate Vis, Arjan Grootenboer, Iwan Markus, Anja Gebraad, Rneé Dingemans, Jasper, Pie- terse, Petra van Asperen, Natasja van Heest, Sharon Zantman, Lien Douman. Sasja v.d. Hoek, Adriaan Mijnders, Marjolein Witvliet, Antoi van Nieuwen- huizen, Petra v.d. Sloot, Wendy Schillc- mans, Sam van Gurp, Bianca Buurman, Heden nam de Heere, na een zorgzaam leven tot onze diepe droefheid uit ons midden weg mijn innig geliefde man, onze lieve vader, schoonva der, groot- en overgrootvader echtgenoot van Cornelia Maria Melissant in de ouderdom van ruim 80 jaar. Sommelsdijk: C.M. du Pree-Melissant Rotterdam: J. du Pree Den Helder: L. du Pree Ph. du Pree-Hennuïn Sommelsdijk: AJ. Jordaan-du Pree H. Jordaan Middelharnis: C. du Pree J. du Pree-Holleman Zierikzee: J. van Groningen-du Pree J.C. van Groningen klein- en achterkleinkinderen 4 februari 1990 Groene Zoom 29, 3245 CH Sommelsdijk Gelegenheid tot condoleren: woensdag 7 februari van 20.00 tot 21.00 uur in de rouwkamer van „De Samaritaan", Kon. Julianaweg 59 te Sommels dijk. De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal D.V. plaatsvinden op donderdag 8 februari a.s. om 11.00 uur op de algemene begraafplaats te Sommelsdijk vanuit de Lukaskapel van „De Samaritaan" waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Aanvang 10.00 uur. Zij, die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieve deze advertentie als zodanig te beschou wen. Met droefheid geven wij kennis van het overlij den van mijn enige zuster en onze tante echtgenote van Hermanns Kuiper op de leeftijd van 75 jaar. Sommelsdijk: L.C.M, van Beek G.P.M. v.d. Boogert-de Vrij G. v.d. Boogert Peter, Mark, Carolien Middelhamis: M.C.A de Vrij L.J.M. Sips Sommelsdijk, 1 februari 1990 Je was een vrouw, moeder oma waar je op kon houwen met een woord waarop je kon vertrouwen. Achter je ligt een leven van werken en plicht en juist dat bepaalde in alles jouw gezicht. Zo bescheiden als je hebt geleefd. zo bescheiden ben je gestorven. Diep bedroefd maar dankbaar voor de liefde en zorg waarmee zij ons heeft omringd delen wij u mede dat na een kortstondige ziekte is overleden mijn lieve vrouw, onze dierbare moeder en lieve oma echtgenote van Jacob Groenendijk in de leeftijd van 59 jaar. Ooltgensplaat: J. Groenendijk Nir Yitzhak (Israël): Locs en Uan Tagel. Cher,. Tawar en Sivan Noordhoek: Wim en Rian 6 februari 1990 Prunuslaan 50, 3257 XL Ooltgensplaat De crematieplechtigheid zal plaats hebben op vrijdag 9 februari om 14.30 uur in het cremato rium, Maeterlinckweg 101 te Rotterdam-Zuid. Gelegenheid tot condoiereii donderdag van 19.30 tot 20.30 uur in „De Magneet", Zuid Achterweg en na de crematie in het crematorium. Wilt u, indien u geen rouwbrief heeft ontvangen, deze advertentie als zodanig beschouwen. Uitslagen van maandag 5 februari 1990. DAMMEN afd. 1 C. van Welie - K de Jor 2 - O K. dv. Munck - B. RoetmanO - 2 H. Stolk - J. Stolk- 2 Joh. l oppelman - M. v.'t Geloof...O - 2 afd. 2 C. v.d. Kroon - J. KnopsO - 2 SCHAKEN A v.d. Vliet - F. v.d. Linden1 -O W. Knöps - D. WolfertO - 1 H. Loggen - A, NobelO - 1 Beker A v.d. Linden - H.K. Joldersma ..1 - O TE KOOP GEVRAAGD Tel. 03451-19061 na 17.00 uur Peter van Es, Christel Verolme, Niels, Jordaan, Marja v.d. Sluijs, Mathilde Romijn. Geslaagd voor diploma B. Diny de Waal, Petra Windmeyer, Nelie Abramse, Marieke Heuken Antoin Goe- degebuur, Daan Stehouwer, Nico Sie- ling, Jeanet Roozemond, Marco Boom, Corstiaan Kamp, Debbie Markus, Ale xander Melissant, Henriette Bestman, Liset v.d. Berg, Alwin Verduin, Roland Trommel, Els Pollemans, Nathalie Don kersloot, Patricia Brijs, Danielle Brijs, Vincent Spoor, Sander de Ruyter, Mau rice Ladage, Manfred van Ast, Anneke Matthee, Gert J. van Etten, Mark Schip pers, Petra Visbeen, Saskia Matsinger, Chantal Kop. U vindt ze bij GEBR. DE WAAL. Maak uw keuize uit het nieuwe modellenboek. We zien u graag op ons adres: Langeweg 13 SOMMELSDIJK TE KOOP zo goed als nieuwe motor: 1.4i; kleur: wit; bwj. mei '88; 16.899 km.; 5 versn.; get. glas; sportstoelen, radio-cass. recorder Vraagprijs f 17.300,- Tel. 01874-2588 TE HUUR in Franse Vogezen Tel. 01870-5941 Enorme keuze in: Sterk wisselend assortiment. Gchniikte meubelen Weststraat 34 NIKLWERKERK (Schouwen-Duiveland) 01114-1373, b.g.g. 1268 's middags geopend: 's maandags gesloten: 's zaterdags de hele dag geopend: i vrijdag.koopavond. 1 kg. PREI0,98 1 kg. KIWI'S3,50 20 SINAASAPPELEN (groot)4,95 200 gram ONTBIJTSPEK2,35 1000 gram FLAKKEESE KARBONADE 8,98 DANKBETUIGING Mede namens onze kinderen willen wij allen, die op welke wijze ook blijk hebben gegeven van hun belangstelling bij ons 40-jarig huwelijk heel har telijk dank zeggen. Het was voor ons een onvergetelijke dag. Fam. A. de Jong-Tanis Goedereede, februari 1990 DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan q allen die in welke vorm dan ook ons 50-jarig huwelijk tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. Ook dank aan Elly, Greta en Ria voor hun spontane hulp. Fam. H. Boshoven-van 't Geloof Marijkeweg 48. 3253 BP Ouddorp SINT ANNALAND De tarieven van de diverse plaatselijke belastingen in de gemeente Tholen blijven in het jaar 1990 op hetzelfde peil als in het jaar 1989. Alleen de afvalstoffenheffing zal met tien pro cent stijgen. Dit gebeurt voortaan jaarlijks tot een kostendekkende vui lafvoer en -verwerking tot stand zal zijn gebracht. De gemeente rekent op een kostenstijging van niet minder dan honderd gulden per ton af te voeren vuil. Dit valt af te lezen in de nota van de aanbieding die bij de gemeentebe groting van het dienstjaar 1990 be hoort. Niet alleen hebben burgemeester en wethouders het voornemen de belas tingtarieven gelijk te houden, ook willen zij de geraamde uitgaven zoveel moge lijk op hetzelfde niveau houden. Het college van burgemeesteren wethouders gebruikt dit principe van de „nullijn" al enkele jaren om bezuinigingen van het rijk te kunnen opvangen. Ook dit keer is aan de verschillende diensten gevraagd de uitgaven zo weinig mogelijk te laten stijgen. „Over het resultaat mogen wij dan ook niet ontevreden zijn", zo meldt het college van B en W. Er stroomt overi gens minder geld in de gemeentekas doordat het rijk het percentage slechte bodem op het eiland heeft vastgesteld op 61. Daardoor krijgt de gemeente Tholen de helft minder dan voorheen het geval was. Deze uitkering is in een tijdsbestek van vijfjaar afgebouwd. In 1990 krijgt Tholen nog 50.000 gulden; in 1991 voor de uitkering bodemgesteldheid ƒ2,50 per inwoner. In het jaar 1986 en voor gaande jaren was die uitkering nog 5,- per inwoner. De staat heeft ook de hermetingen van oppervlaktes land, binnen- en buitenwater definitief vast gesteld. „Door de aanleg van de Oester- en de Philipsdam zijn hierin verande ringen opgetreden met een gunstig effekt". Uit de nota van aanbieding blijkt dat de gemeente Tholen een gunstige finan ciële positie heeft, hoewel er in het jaar 1989 omvangrijke investeringen zijn gedaan. Dit heeft te maken met de ver koop van veel bouwterreinen. En door dat de rekeningen van de afgelopen jaren overschotten te zien geven ten opzichte van de begrotingen. Dat teveel aan geld is gebruikt om reserves te vor men en vervroegde afschrijvingen te ple gen. Dit maakt het mogelijk om volgend jaar hogere investeringen te plegen dan in de lijst voor het jaar 1989 was opgeno men. De verbreding van de teriaire weg Poortvliet - Sint Anneland neemt het grootste gedeelte voor haar rekening (4,3 miljoen). Andere grote posten zijn onder meer de invoering van kantoorau tomatisering (330.000 gulden), vervan ging brandweerauto Tholen (250.000 gulden), aanleg bergingsriolen Sint An- naland (890.000 gulden) en baggerwerk in de jachthaven van Sint Anneland (240.000 gulden). De gemeente Tholen heeft onlangs een hinderwetuitvoeringsprogramma (HUP) opgesteld. Zodra het technische perso neel op peil is, begint de uitvoering van dit programma in het jaar 1990. Het gaat op het eiland om niet minder dan 655 hinderwetplichtige inrichtingen. Hier van beschikken er 310 (47%) nog niet over een hinderwetvergunning. Boven dien is gebleken dat bij 59 inrichtingen (9%) een hinderwetvergunning is ver leend die onder de huidige omstandig heden niet toereikend is. Taak voor de gemeente Tholen is om alle aanvragen nauwkeurig te beoordelen, de achter stand weg te werken en de diverse bedrij ven regelmatig te kontroleren op de naleving van in de vergunning ver werkte voorschriften!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 4