Piet V. d. Tonnekreek, 40 jaar kapper in Ooltgensplaat Cliënt Rabobank Stellendam won een mooie prijs Predil(beurten Drs. C. M. S. Strater Dienstverlening op vele gebieden: Thema-avond PvdA VERKOPING Ruilverkaveling Flakkee Cursus vergader en discussietechniek 65 jaar oude kruideniersvifinke gaat verdwijnen Record suikeropbrengst Uitslagen Bowling Vereniging Middelharnis Jeugdwerk Dirksland Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS' VRIJDAG 2 FEBRUARI 1990 Kapper Piet v. d. Tonnekreek uit Ooltgensplaat had nog zó gehoopt dat z'n 40-jarig kappersjubileum dat hij gisteren bereikte z'n privé ge- heimpje zou blijven, maar dat is heel anders uitgepakt. Ons kon hij eerder deze week nog vriendelijk-, maar zeer beslist wegbonjouren; „niks in de krant", besliste hij, maar mooi dat'ie gistermorgen vanachter de scheerstoel werd geplukt.... In de raadzaal, op een steenworp af stand van de kapsalon aan de Kaai, werd vanachter de brandglazen ruitjes gegluurd in welke gemoedstoestand vader van de Tonnekreek gevolg zou geven aan de vraag even ten gemeente- huize te verschijnen. „Z'n gezicht staet op onweer!", zo werd gerapporteerd, maar eenmaal oog in oog met z'n kinde ren, kleinkinderen en verdere directe familie klaarde het gezicht van de ver baasde kapper zienderogen op en ook voor hem, 't feestvarken deze morgen, werd het een plezierig gebeuren in de historische raadzaal waar de kapper en z'n echtgenote, z'n „gelegenheidsinze- per", naast weth. Poortvliet aan het hoofd van de tafel werden gezet. Dhr. Poortvliet leidde z'n welkomst woord al gauw naar de langdurige werk zaamheden van dhr. v. d. Tonnekreek; 40 jaar heeft hij „hoofden gefatsoe neerd" en baarden en snorren geknipt en dat wordt door het Gemeentebestuur zo verdienstelijk geacht dat de kapper werd gesierd met de bronzen gemeente penning, hem door dhr. Poortvliet, bij afwezigheid van de burgemeester, uitge reikt. „De aanwezigheid van een kapper is een van de basisvoorzieningen in Dhr. en mevr. v. d. Totmekreek; zij in de bloemen, hij de gemeentepenning voor verdienstelijke burgers.. kleine dorpen", waardeerde dhr. Poort vliet, blij als hij is met de nauwelijks onderbroken aanwezigheid van dhr. v. d. Tonnekreek. En de kapper...., hij liet zich dat hulde- betoon maar aanleunen, al had'ie het zeker niet gezocht. Kapper Karel v. d. Tonnekreek, z'n ene zoon, en Jan, de beroepsmilitair, z'n andere zoon, waren debet aan de feestelijkheden die gister avond, in hotel Hobbel zijn voortgezet. In een huis-aan-huis folder hadden de zonen alle klanten uitgenodigd 's avonds met hun jubilerende pa en ma het glas te komen heffen. Dat gebeurde trouwens ook 's morgens al, in de raadzaal, waar met champagne op het gelukkig voortbestaan van het kappersechtpaar werd getoost. De combinatie wortelopbrengst en sui kergehalte in het jaar 1989 in de suiker bieten verbouwende gebieden in Neder land zorgden voor een record suikerop brengst van 9960 kg. per ha. Het tarra percentage was ouderwets laag, drie faktoren in het voordeel van de landbouwers. Schouwen Duiveland en Goeree-Over- flakkee kwamen daarbij goed uit de bus. In Schouwen Duiveland, een opbrengst van 61,5 ton bieten per ha. In Schouwen Duiveland, een opbrengst van 61.5 ton bieten per ha. met een suikergehalte van 16.11 procent bracht gemiddeld 9920 kg suiker per ha. op met een winbaarheids- index van 88.2 en een tarrapercentage van 14.5. Voor Goeree Overflakkee waren deze cijfers: 64.8 ton per ha. bieten, 15.39 pro cent suiker per ton, 9970 kg. suiker per ha., winbaarheidsindex88.2en 15.1 pro cent tarra. Maar Oostelijk Flevoland en de Noord oostpolder steken met kop en schouders boven alles uit 1 netto ton per ha. 80.4 suiker per ha. 12.920 kg. voor Oostelijke Flevoland en 75.9 ton per ha. en 12.250 kg. per ha. voor de Noordoostpolder. Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten DIRKSLAND dinsdagavond 7.30 uur ds. J. Koster (Bijbellezing). MIDDELHARNIS dinsdagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Zwijndrecht. Dam- en Schaakvereniging 'Ontspanning' te Ouddorp Uitslagen van 29 januari 1990 Dammen: C. Akershoek - G. Tanis1 - 1 L. Moerkerk - J. Westhoeve1 - 1 P. van Dam - K. Tanis1 - 1 Schaken: E. Santifort - W. van GeelenO - 1 J. Soeteman - F. Papavoine1 - O R. Kickert - K. v. d. WendeO - 1 C. Wassenaar - J. DijkstraO - 1 P. Westhoeve - M. van Damme....l - O J. van Huizen - J. Santifort1 - O J. Grinwis - A. van HuizenVi - Vi P. A. Derrez - A. J. Kastelein1 - O W. Breen - J. van HuizenO - 1 A C. Baas - N. van Doom1 - O M. Breen - J. Santifort.V2 - Vi Als het zo zou zijn dat uit de woning van de fam. Tieleman-v. d. Valk te Stellendam deze week wat muzikaal geluid is opgeklonken dan neme men het hen niet kwalijk; ze hebben ook zó iets moois gehad, van de Rabobank nog wel. J.l. maandagmiddag, na sluitingstijd van de Bank, zodat het personeel er gezellig bij kon zijn, werden dhr. en mevr. Tieleman en hun twee dochters in de Bank heel gastvrij ontvangen, want - zo vond men daar - 't was toch wel uniek dat nou juist op Stellendam een landelijke - tweede - prijs gevallen was, een mooie Philips Audio-toren....! In het landelijk verspreide Raboblad 'Goede Raad' had mevr. Tieleman een puzzel opgelost en die, voorzien van de klinkende slagzin dat de Rabo het reizen al 20 jaar tot een feest maakt, ingestuurd. Naar zou blijken goed voor een 2e prijs en met graagte maakte directeur J. van Wezel daarvan gewag. Nog mooier werd het toen de fam. Tieleman verzekerde dat het radiogebeuren thuis aan vervanging toe was. De Tielemannen en Tielemannetjes straalden toen ze de kwaliteit van hun nieuwe bezit, tuner/versterker, cassettedeck en CD-speler beluisterden. Hen werd ook nog een VW cadeaubon van 100,- aangeboden waarvoor ze hun favoriete CD'tjes kunnen kopen. Op maandag 5 februari a.s. organiseert de federatie van de PvdA een thema avond over: 'Gemeentelijke inkomens politiek' en de 'Marges van de Sociale Diensten van de Gemeenten'. Dhr. Leo Schoots, Tweede Kamerlid voor de PvdA en dhr. Hans Gouwe leeuw, Sociale Dienst Rotterdam, zullen over deze onderwerpen een inleiding houden. Daarna is er gelegenheid om vragen te stellen en eventueel diskussie aan te gaan aan de hand van een aantal stellingen. De PvdA organiseert regelmatig thema avonden over aktuele politiek. Iedereen die interesse heeft of meer informatie wil over het thema is van harte welkom. Het thema is gekozen aan de hand van de vele vragen over dit onderwerp die bij de Ombuds-teams van de PvdA bin nenkomen. U kunt overigens met allerlei vragen terecht bij het Ombuds-team van de PvdA, b.v. vragen over het funktioneren van instellingen, vragen over gemeente lijke belastingen, over de sociale dienst, kwijtscheldingsbeleid van de gemeente inzake onroerend goedbelasting, wan neer men recht heeft op Bijstand of Bij zondere Bijstand enz. Het doel van de teams is: Hiaten in de wet- en regelgeving opsporen, zodat deze aangepast kunnen worden via de politieke kanalen. We verwijzen door en ondersteunen mensen, die de weg zelf niet kunnen vinden. De thema-avond wordt gehouden in de Grutterswei te Oude Tonge. De zaal is open vanaf 19.30 uur en de aanvang is 20.00 uur. Centre Pares Club - De Schuivers4 - O The Strikes - Black Giants1 - 3 Tweety-V.V.H2 - 2 Nout Nissan Team - Offerhaus WatersportO - 4 Red Arrows - 4 - O Puntenklassement Red Arrows51 pnt. 24023 pins V.V.H50 pnt. 24266 pins Centre Pares Club46 pnt. 23281 pins Black Giantss41.5 pnt. 23243 pins Breeman Animals40 pnt. 21938 pins De Schuivers36.5 pnt. 20338 pins The Strikes28 pnt. 21280 pins Offerhaus Watersport15 pnt. 8092 pins Nout Nissan Team ...13.5 pnt. 16397 pins De Bowling Vereniging Middelharnis kan nog enkele nieuwe leden inschrij ven voor de dinsdagavond en donder dagavond. Hierover kunt u inlichtingen verkrijgen op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur in het Sport- en Rekreatie- centrum 'De Staver' of bij het sekreta- riaat (01870) 50 34. Voor nieuwe leden geldt een aantrekke lijke introduktiekorting. Zondag 4 februari 1990 OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Heemskerk. Woensdag 7 februari: 19.30 uur ds. D. Heemskerk Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lees- dienst Ger. Kerk 10.00 uur dhr. J. Seele en 17,00 uur dhr. J. Andela Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. W. Tanis en 18.30 uur (Dorpstienden) ds. D. Boers. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur kand. A. J. v. d. Herik, Strijenen 18.30uurds. P.H. van Har ten, Ridderkerk. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. J. Smit, Heerde en 18.00 uur ds. J. Codée, H. Catechismus zondag 18; kollekte zitplaatsen Ger. Kerk 10.00 uur leesdienst en 17.00 uur ds. B. J. Oldenhuis, Rot terdam. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vlietstra jr. - 18.00 uur kand. A. J. V. d. Herik, Strijen; extra kollekte vrije zitplaatsen Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur ds. C. A. van Dieren Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. V. d. Schee en 17.00 uur ds. J. Wil schut Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 18.00 uur ds. A. Kastelein; extra kollekte Werelddia- konaat Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Koster. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. van Dijk, Nieuw Lekkerland en 18.00 uur ds. T. E. van Spanje; Heid. Catechismus zondag 18; extra kollekte onderhoudsfonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student P. Mulder, Waddinxveen. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. Groenendijk en 18.00 uur ds. A. de Lange; extra kollekte Ethio pië Lukaskapel 10.15 uur ds. A. Kastelein en 15.30 uur Samenzang- dienst Rem. Ger. Gem. 10.00 uur Mr. G. Kaaij, Goedereede Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. ten Klooster en 18.00 uur ds. A Vlietstra, Melissant; extra kol lekte kerk Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur stu dent P. Mulder Ger. Kerk 10.00 uur ds. V. d. Hoek en 17.00 uur ds. Beeuwkes-van Ede Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur ds. A. Kooy en 14.30 uur ds. A. M. de Hullu (voorber. H.A.). NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H. Penning, Nieuw Lekkerland; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte vrije zitplaatsen Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 18.00 uur ds. C. A. van Dieren. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg; extra kollekte kerk Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. Klok en 18.00 uur ds. K. Groenendijk; kol lekte Kerk en extra maandelijkse kol lekte Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. de Jong, Dinteloord en 18.00 uur ds. P. Bijl. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur kand. F. Maaijen, Hardinxveld en 18.00 uur ds. H. Born, Stavenisse; extra kollekte kerk Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. P. Rozeboom. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom, v.m. bediening Heilige Doop; extra kollekte kerk Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. W. Venema, H.A. en Dankz. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. E. van Spanje. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 uur kand. L. Burger, Waddinx veen en 18.00 uur eerw. heer A. Heij uit Krimpen a.d. IJssel Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Gem. in Ned. 9.45,14.15 en 18.15 uur leesdienst. MIDDELHARNIS Op D.V. 7 februari 1990 hopen wij onze jaarlijkse verkoopdag te houden. Er is weer van alles: mooie handwerken, koek, advocaat, curiosa, perenboom, enve- loppes enz. Ook kunt u weer raden voor een sprei, tafellaken, boodschappen- mand enz. Graag tot ziens op woensdag 7 februari in 'de Hoeksteen' aan de Ring te Middelharnis. We zijn open van 10-12 en van 2-8 uur. Herv. Vrouwenver. 'Eenheid en Arbeid' Middelharnis Ingezonden: S'dijkstraat in Willemstad, Curacao N.a.v. de foto, in de krant van vorige week vrijdag over de aanwezigheid van een Sommelsdijkstraat in Willemstad op Cura- gao liet dhr. van Kampenhout ons weten dat die straat is genoemd naar Cornells Aaron van Aerssen van Sommelsdijk. Deze was voor 1/3 eigenaar van de W. Indische Compagnie. Hij is vermoord in Paramaribo waar nog het Sommelsdijk- laantje aan hem herinnert. Ingezonden: Uit de in de kranten verschenen publicaties is door het waterschap mededeling gedaan dat de N.V. EMGO heeft verzocht om mede werking voor het plaatsen van 5 wind-turbines direct langs de Zee dijk en de openbare weg, verbin ding tussen Battenoord en Her kingen, in Polder Klinkerland. Deze turbines zijn 30 m hoog en komen ongeveer 10 m uit het mid den van de weg en 20 m vanaf de zeedijk te staan. De rotorbladen hebben een diameter van 23 meter. Deze beide instanties hebben bui ten de belanghebbende gebruiker van de landbouwgronden om, de Ruilverkaveling bewerkt, dat deze laatste een HA. van het hem in gebruik gegeven land voor het plaatsen van deze obstakels moet afstaan. De gevraagde vergunning is intus sen door het waterschap verleend. Nu hebben wij bewoners van Flakkee op 1 februari 1953 meege maakt wat zee, water en wind aan mensen-offers opeist. Anno 1 februari 1990 veroorzaken onze dienst-verleners ons een gevaar uit de lucht. Denk maar aan het ongeval half januari 1.1. op de Maasvlakte waar een wind-turbine van de gemeen te Rotterdam staat. Een blad van de rotor vloog weg en sneed en aldaar staande stalen container doormidden. Bewoners van Flakkee, u allen, kunt hieromtrent nadere gege vens bekomen in de bijeenkomst welke de Ruilverkaveling houdt op dinsdag 6 februari a.s. Bedenk daarbij dat: Wie wind zaait storm zal oogsten J. M. van Eek Herkingen, 1 februari 1990 De CNV-jongerenorganisatie organi seert een driedaagse cursus 'Vergader en Discussietechniek'. De cursus wordt gehouden op 22, 23 en 24 maart a.s. te Sittard. In de praktijk blijkt dat veel jongeren moeilijkheden ondervinden bij het ver woorden van hun mening. Of op welk moment in de vergadering/ discussie vertel je anderen jouw me ning. Kortom, hoe breng je in het openbaar wat je thuis zo mooi bedacht hebt? In deze cursus leer je doelmatig vergade ren en discussiëren. Door praktisch gerichte oefening en video doe je kennis en ervaring op. De cursus is bestemd voor jongeren onder de 28 jaar. De kosten zijn ƒ30,- all-in, en de reiskosten worden vergoed. Leden van de CNV-jongerenorganisatie krijgen 50% korting. Deze cursus wordt gegeven op 22, 23 en 24 maart a.s. in 'Wormdael' te Sittard. Maximaal 16 mensen kunnen deelne men, geef je dus snel op bij de CNV- jongerenorganisatie, tel. (030) 91 36 70. OOLTGENSPLAAT Kruidenier C. Nattekaas gaat er mee stoppen. Zaterdag 3 februari 1990 is de laatste verkoopdag in deze van ouds bekende gerenom meerde kruidenierszaak, gesticht in 1925 door de heer Leen van Has- sent. Het pand Pieter Biggestraat- Emmastraat is in 1924-1925 door de Fa. Van Hassent gebouwd. Geboren te Ooltgensplaat vertrok hij op jonge leeftijd met zijn vrouw S. van Hassent-de Vos naar Velsen (N.H.). Het gezin kwam in 1925 weer terug naar De Plaat en begon op het hierboven ge noemde adres een kruidenierswinkeltje en aanverwante artikelen. Als vooruit strevend zakenman richtte de heer Van Hassent met nog zes kollega's op het eiland een combinatie op, dat onder de naam 'De zeven bekende E.F.G.-win- keiiers' vele jaren heeft bestaan. De Eer ste Federatie Goeree-Overflakkee had winkels te Melissant, Dirksland, Som melsdijk, Middelharnis, Nieuwe Tonge, Oude Tonge en Ooltgensplaat. Opvolgers In 1952 deed de heer Van Hassent de zaak over aan de heer C. Labee uit Ameide en in 1962 nam de heer C. Nat tekaas uit Ooltgensplaat het bedrijf van de heer Labee over. De heer Nattekaas is dus 28 jaar eigenaar, maar hij heeft 40 jaar in deze winkel werkzaam geweest, Twee jaar bij de heer Van Hassent, 10 jaar bij de heer Labee en 28 jaar als zelf standige eigenaar. Daar de heer Nattekaas de leeftijd van 65 jaar heeft bereikt heeft hij besloten er mee te stoppen. Samen met zijn vrouw, met hulp van familie, gezinsleden en personeel is erin die jaren heel wat werk gepresteerd, waarvan de uitbrengroute vele uren in beslag nam. De bewoners van Ooltgensplaat en omstreken kun nen het besluit wel billijken maar vin den het heel jammer dat deze bekende winkel de deur gaat sluiten. Gelukkig zijn er in het dorp nog twee kollega-kruideniers waar de bevolking zijn inkopen kan doen. De familie Nattekaas wordt dankgezegd voor de service al die jaren verleend. Hallo, As. zaterdagavond is de 'Kelder inn" weer geopend vanaf 19.45 uur. We hebben deze avond een programma met als thema: De stad zal boeien 2. Er zal daarom een dia-klankbeeld zijn over dit thema, watje kan bekijken als je wat meer over het HGJB-projekt wilt weten. Nieuw deze avond zijn de Testles! Tot ziens, OJW-team Dirksland P.S. Je kunt je vast opgeven voor het bowlen zaterdag 17 februari. Ing. J. Lodders nieuwe dir. Grevelingenschap Het alg. bestuur van het Natuur- en Recreatieschap 'de Grevelingen' heeft j.l. woensdag een nieuwe directeur be noemd in de vacature, die ontstaat door het vertrek van de huidige dir. dhr. Riet veld. Er hadden zich naar die funktie 18 sollicitanten gemeld. Nieuwe directeur wordt Ing. J. Lodders te Zwartewaal, plaatsverv. districts hoofd van de Sectie beheer en onder houd van het Groendistrict de Delta van de Prov. Zuid Holland. Hij hoopt per 1 mei in dienst van het Grevelingenschap te treden. Wij verlenen voor onze cliënten onder meer de volgende diensten: - Verwerken van administraties - Verzorgen van belasting-aangiften - Opstellen van ondernemingsplannen - Organiseren van de administratie - Adviseren op: bedrijfseconomisch gebied fiscaal gebied - Adviseren en begeleiden van automatisering - Controleren van financiële verantwoordingen - Opstellen van jaarrekeningen en rapporteringen - Opleiden in het gebruik van computers. Opdrachtgevers: Ondernemers in het Midden- en Kleinbedrijf Vrije-beroepsbeoefenaren Besturen van verenigingen, stichtingen, etc. Particulieren. Indien u geïnteresseerd bent zijn wij gaarne bereid in een vrijblijvend gesprek onze persoonlijke aanpak en onze opvattingen over klantge richte dienstverlening uit te leggen. Accountantskantoor Registeraccountant Voorstraat 31, 3247 CD DIRKSLAND Telefoon (01877) 25 66 21 76

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2