Rijkspolitie gaat bestrijdingsmiddelen controleren Plaatwerk Bewoners Battenoord in grenskonflikt met gem. Dirksland 32 66 1:)-C flome^jeman Kontaktbijeenkomst Herkingen Televisie programma over Dirksland SGP-jongerenavond NU 799r hiubreéMse Garage Knöps B.V. KIEVIT WARMTE Citroen'Hesselink Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Plaatsing windturbines zal rust ernstig verstoren alle merken c:c; 62e Jaargang No. 5872 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 12,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 36 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 MIDDELHARNIS - In het kader van de aktie 'Werk mee aan een schoon Goeree-Overflakkee' start de politie van Goeree-Overflakkee met een pro- jekt op het gebied van de bestrijdings middelenwet. Dit in samenwerking met de gemeenten op het eiland, de Alge mene Inspectiedienst en de Arbeidsin spectie, alsmede de Inspectie van de Volksgezondheid voor de hygiëne van het milieu voor Zuid-Holland. Vanaf begin maart wordt er gecontroleerd op de bedrijven. Er wordt vooral gekeken naar de wijze van bewaring van de mid delen en naar de aanwezigheid van ver boden bestrijdingsmiddelen. Grote schoonmaak Vooraf is er gelegenheid om bestrij dingsmiddelen en restanten daarvan in te leveren. In een schrijven aan de agra rische bedrijven adviseert de politie om de bestrijdingsmiddelenbewaarplaats op te ruimen en apart te zetten wat niet meer toegelaten is, wat niet meer gang baar is en wat niet meer gebruikt wordt. Dit dient ingeleverd te worden bij het gemeentelijk Klein Chemisch Afval depot. Bestrijdingsmiddelen kunnen bij deze aktie nog éénmalig gratis worden ingeleverd. Hierna moeten bedrijven voor de verwerking van dit afval gaan betalen. In het kader van de aktie heb ben de gemeenten zich bereid verklaard om de verwerkingskosten voor hun rekening te nemen. Dé politie hoopt, dat er massaal van deze gelegenheid ge bruik wordt gemaakt, zodat deze midde len op een verantwoorde wijze kunnen worden verwerkt. Het is ons aller belang. Het gemeentebestuur van Dirksland zal op 26 februari a.s. weer een kontaktbij eenkomst organiseren voor de burgerij van het dorp Herkingen. Deze bijeenkomst zal worden gehouden in het verenigingsgebouw 'Ons Huis' en zal aanvangen om 19.00 uur. Tijdens deze bijeenkomst is er volop de gelegenheid met het gemeentebestuur van gedachten te wisselen over de meest uiteenlopende zaken van gemeentelijk beleid. Daarbij zal het nodige kaartma teriaal getoond worden van in voorbe reiding zijnde plannen dan wel van plannen die reeds in een vergevorderd stadium van ontwikkeling zijn. Het gemeentebestuur nodigt de bevol king van harte uit deze kontaktbijeen komst bij te wonen. Vrijdag 2 en zaterdag 3 februari wordt er op Goeree Overflakkee, via de kabel, een televisieprogramma uitgezonden over de gemeente Dirksland. Het programma met de titel 'Kijk op de gemeente Dirksland' is een produktie van de S.L.O.F. (Stichting Lokale Om roep Flakkee). Het betreft hier een proefuitzending. De S.L.O.F, wil d.m.v. deze uitzending alle technische en organisatorische moge lijkheden testen om vaste televisiepro gramma's te gaan maken. Ook zullen de reakties die binnenko men op de uitzending van belang zijn. In de uitzending zal Dirksland centraal staan. Zo komt burgemeester Oversier aan het woord en wordt er aandacht besteed aan de verbouwing van het ziekenhuis. De afgelopen weken zijn er op diverse lokaties in de gemeente opnamen ge maakt die in de uitzending zullen wor den verwerkt. Doordat dit een eigen produktie is over de gemeente Dirksland en niet via de Hilversumse omroepen wordt weergege ven zal er een apart kanaal benut wor den. Als proef zal het informatiekanaal van de C.A.I. gebruikt worden. Dit kanaal wordt nu benut voor de informatie van de CAI. en is te ontvan gen op 60-. Als u overdag dit kanaal zoekt bent u ook bij het kanaal waarop de televisie-uitzending te ontvangen is. (60- zit onder RTL Veronique). Deze (proef) uitzending over de ge meente Dirksland wordt uitgezonden op vrijdag 2 februari van 19.00 tot 20.00 uur en zaterdag 3 februari van 19.00 tot 20.00 uur wordt deze herhaald. Controles Bij de controle's op de bedrijven zal scherp gelet worden op de aanwezigheid van 'niet toegelaten' middelen. Bij het aantreffen hiervan zal proces-verbaal worden opgemaakt. Ook wordt onder andere gekeken naar de wijze van bewa ren van bestrijdingsmiddelen. Bewaar plaatsen moeten aan bepaalde eisen voldoen, die grofweg gezegd strenger worden naarmate een grotere hoeveel heid voorhanden is. Bestrijdingsmidde len moeten achter slot en grendel. Een bewaarplaats mag uitsluitend voor het bewaren van bestrijdingsmiddelen wor den gebruikt, dus niet als werkplaats, niet als bergplaats voor benzine of olie of wat dan ook. De middelen moeten ordelijk en overzichtelijk worden op geborgen. Geen lekkende verpakking. Ze mogen ook alleen worden bewaard in de origi nele verpakking. Geen bestrijdingsmid delen in een limonadefles. Bij geconstateerde overtredingen zal proces-verbaal worden opgemaakt en de schikkingsvoorstellen van het Open baar Ministerie kunnen afhankelijk van de omstandigheden oplopen tot enkele duizenden guldens. Agrariërs, die den ken niet goed op de hoogte te zijn van de regels, wordt geadviseerd hiernaar te informeren. Bestrijdingsmiddelen kunnen aanlei ding geven tot grote milieuproblemen. Het Nationaal Milieubeleidsplan noemt het ook als een terrein waarop in de nabije toekomst nadere regels moeten worden gesteld. Het is van groot belang, dat de geldende regels worden nage leefd. Inleveren h^strljdlngsmiddelen Bestrijdingsmiddelen kunnen worden ingeleverd bij het Klein Chemisch Afval depot van de gemeente. Voor de gemeente Middelharnis: Nieuwepad 12, Middelharnis op iedere werkdag van 10-12 uur en van 13-15.30 uur. Voor de gemeente Dirksland: Philipshoofjesweg 57, Dirksland op werkdagen om 10.15 en om 15.15 uur; op woensdagen van 13-15 uur; anders op telefonische afspraak. Voor de gemeente Goedereede: Achterstraat 1, Goedereede op woensdagen van 11-12 uur. Molenweg 5, Ouddorp op woensdagen van 13-16 uur. Tuinstraat 2, Stellendam op woensdagen van 9.30-10.30 uur. Voor de gemeente Oostflakkee: Tramweg 3, Oude Tonge op werkdagen van 8-9.45 uur. Nadere informatie: Coördinatiepunt milieupwjekt: Groepsbureau der rijkspolitie Middelhamisa, tel. (01870) 24 44. J. Kievit NIEUWE TONGE Jeugdvereniging 'Het Kompas' te Nieu we Tonge is voornemens op D.V. 2 februari 1990 een avond te organiseren over 'Het belang van politiek voor jon geren' om 19.30 uur in het Ned. Herv. ver.gebouw 'Elim', Zuiddijk 19 te Nieu we Tonge. Voor deze avond zijn uitgenodigd om te komen spreken dhr. W. Dekker namens de SGP-jongeren-organisatie en Ir. B. J. V. d. Vlies, voorzitter van de SGP Tweede Kamer-fraktie. Dhr. Dekker zal e.e.a. inhoudelijk bespreken terwijl dhr. van der Vlies het onderwerp meer vanuit de dagelijkse praktijk van de politiek zal benaderen en bijzonder vanuit de 'Chris telijke Politiek'. Na de pauze zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen aan een forum bestaande uit dhr. Dekker, dhr. van der Vlies en dhr. G. Slootweg te Middel harnis. Wij menen dat deze avond niet alleen voor de oorspronkelijke doelgroep van 16 tot 26 jaar nuttig kan zijn maar voor alle jongeren van 13 jaar en ouder. Wij verzoeken iedereen netjes en gepast gekleed te komen. Tijdens de pauze zal een kollekte wor den gehouden ter bestrijding van de kosten. Dit alles zo de Heere wil en wij leven. EEN VAN DE MAGNETRONS UIT ONZE VOORRAAD Philips AVM 730WH Adviesprijs 1185,- Middelharnis Telefoon 01870-2222 Sanitair - Centr. verwarming 01870 - 2609 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK V UTOMOBIELBEDRI. ISSER JF Dirksland, 01877 - 1357 |!ffl!1l.'«ll«) Autobedrijf A. J. van Rumpt Voor alle TAXATIES, Agrarische bemiddeling Beleggingen RENAULT-dealer voor Verkoop -I- Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 Niet tegen een besluit van de eigen gemeente Middel harnis, maar tegen een voornemen van nota bene het gemeentebestuur van de buurgemeente Dirksland, - het bestemmingsplan te herzien - zijn de bewoners van de buurtschap Battenoord in 't geweer gekomen. „Weinig elegant" vinden de Battenoorders het van Dirkslands bestuur weliswaar op Dirkslands grondge bied, maar vlakbij hun kleine woongemeenschap, de Emgo een terrein voor de bouw van een vijftal windtur bines te hebben aangewezen. Voor zichzelf en de zomergasten op de 5 campings wordt een niet te ver dragen geluidshinder gevreesd, terwijl Battenoord tot dusver voor velen een oase van rust heeft betekend. De ene al aanwezige windturbine van de fa. Vreeswijk heeft die reputatie trouwens al geweld aangedaan. Toen het kwade nieuws tot de buurtschap doordrong - toe vallig, omdat ze aan publicaties van de gemeente Dirksland geen boodschap meende te hebben - besloten vrijwel alle vijftig bewoners tot een kollektief protest; op de woensdag avond gehouden hoorzitting in Dirkslands Gemeentehuis heeft een deputatie van hen de bezwaren toegelicht in de goede hoop dat de Commissie die hen aanhoorde het Col lege een negatief advies uit zal brengen. Die ene turbine hindert hen al zo.... Campinghouder Klaas Tanis, van camping 't anker heeft er het voorbeeld van dat het doordringende gefluit dat die tur bine produceert een van z'n gasten - en wellicht meerdere - uit de slaap houdt, terwijl die mevrouw juist terwille van de rust z'n camping al tal van jaren bezoekt en er een vaste staanplaats heeft. „Onrust is immers tegen alle principe van Battenoord", zo benadrukt de groep. „Als er nou vijf van die dingen in de buurt komen gaan ze", zo beweert dhr. Tanis met grote stelligheid. Meerdere huurders hebben hen dat al verzekerd en dhr. Tanis weet dat ze daartoe alle gelegenheid hebben, in tegen stelling tot enkele jaren geleden toen de staanplaatsen elders veel schaarser waren. Het bedrijf van Lies Tanis ligt niet ver der dan 500 meter van het turbine-terrein verwijderd en ook hij behoort tot de 30 ondertekenaars van het bezwaarschrift. Ze zijn in hun bezwaren welbeslagen ten ijs gekomen. In het vergaren van informatie heeft mevr. v. d. Doel een grote rol gespeeld. Zij benaderde instanties als het Energiecentrum en de Stichting Geluidshinder en haar zorg werd er alleen maar door vergroot, gedachtig ook de hinder die het Friese dorp Herbeijen van één turbine ondervindt. Een turbine 'levert' 38 decibellen, bij 5 turbines zal dat aantal op een totaal komen van royaal in de 40 decibellen, voldoende - zo wordt gevreesd - om alle campinggasten te verjagen. „Voor onze bedrijven dus een financiële doodsteek", zo heeft Klaas Tanis de Dirkslandse commissie voorgehouden. De plaatsing van de turbines ergens in de gemeente Dirks land, het leek de Battenoorders aanvankelijk een „ver van m'n bedshow" te zijn. Weth. Kalle wilde ze echter niet in 'z'n achtertuin' mede waarom van de oorspronkelijke gekozen lokatie werd afgestapt, maar de bewoners van de buurtschap hadden niet durven vermoeden dat nu zij ermee opgezadeld zouden worden...., geheel in strijd met het bestemmings plan. „Waarom zo'n proefneming niet ergens op de nieuwe dam men of, op de Neeltje Jans?" zo vragen ze zich af. Hun bui tendijkse gebied wordt juist als een stiltegebied aangewezen en stilte en rust vormen dan ook het handelsmerk van Bat tenoord. De Battenoorders hebben zo hun gedachten over Dirkslands voornemen, 't Zal nog moeten blijken of Dirks land wel zo'n goede buur is.... De Commissie Bezwaar- en Beroepschriften zal de inge diende bezwaren op hun redelijkheid beoordelen en aan de hand van die bevindingen het College adviseren al of niet gebruik te maken van haar bevoegdheid vrijstelling van de bepalingen van het bestemmingsplan te verlenen. Zou er van ongegrondverklaring sprake zijn dan zal het voornemen van het College aan GS worden voorgelegd die dan wellicht een verklaring van geen bezwaar zullen verlenen op grond waarvan B W de bouwvergunning zullen verstrekken. De Battenoorders hopen echter dat het zover niet zal komen. Het zou de doodsteek voor de campingbedrijven betekenen, zo vrezen ze. Bestuur overweegt uitbreiding voedingsgebied Nieuwe aanvraag voor Reformatorische Basisschool Dirksland Het bestuur van de Vereniging voor christelijk basisonderwijs op reformato rische grondslag te Dirksland is van plan om dit voorjaar een nieuwe aan vraag bij de gemeenteraad in te dienen, om - zo mogelijk - in augustus 1991 te kunnen starten met een reformatorische basisschool. Het afgelopen jaar is het gebleken, dat ook verschillende ouders van buiten Dirksland belang stellen in de stichting van een reformatorische school in Dirksland. Het bestuur over weegt dan ook het voedingsgebied uit te breiden. Het gemeentebestuur van Dirksland heeft in september vorig jaar een aan vraag tot schoolstichting afgewezen. De raad was van oordeel dat de aange vraagde reformatorische school niet van een andere richting was dan de be staande protestants-christelijke Prins Mauritsschool. Tegen dit besluit is de Reformatorische Schoolvereniging in beroep gegaan bij Gedeputeerde Staten. Een beslissing op een dergelijk beroepschrift laat meestal geruime tijd op zich wachten. In af wachting van de beslissing van Gedepu teerde Staten, zal door het bestuur van de vereniging dit voorjaar een nieuwe aanvraag tot schoolstichting worden ingediend. Omdat het bestuur vanuit de regio regel matig vragen bereiken van ouders die belang stellen in de stichting van een reformatorische school, overweegt het bestuur om het voedingsgebied van de te stichten school uit te breiden. Mogelijk kan de school dan bij inwilliging van de aanvraag een streekfunktie gaan ver vullen. Met uitzondering van de plaatsen Nieu we Tonge, Herkingen en Ouddorp (waar al een basisschool aanwezig is die is aangesloten bij de V.G.S.) kunnen in principe van het gehele eiland kinderen worden aangemeld. Om ouders daartoe in de gelegenheid te stellen, belegt het bestuur van de Ref. Schoolvereniging op donderdag 8 fe bruari 1990 een vergadering in vereni gingsgebouw 'Rehoboth' (bij het kerk gebouw van de Gereformeerde Ge meente) te Dirksland. Deze vergadering begint om 19.30 uur. Een ieder die over weegt zijn kinderen de te stichten Refor matorische basisschool in Dirksland te laten bezoeken, wordt uitgenodigd om deze vergadering bij te wonen. Dit geldt dus zowel voor ouders van binnen als buiten Dirksland. Voor verdere informatie kan men zich in verbinding stellen met de secretaris van de vereniging, tel. (01877) 36 20. vooralle t^terhetdi VINGERLING 3-MIDDELHARNIS-TEL 01870-2518 "N Peugeot Talbot p« Kt M lugeot Talbot dealer istanjelaan 41-43 iddelharnis - tel. 01870-3094 FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER c=3 p IZ3 tra stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 ook bij aan- en verkoop van woningen, boerderijen, landerijen enz. J. A. Mijs N. A. van Kempen Tel. (01877) 13 09 Tel. (01877) 28 14 'Hfiflflf*-*-****^-********^***-*'^** De Battenoordse bezwaarden in overli ten huize van de f am. v. d. Doel.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 1