a. th. buijs December Prentjes kleuren Adverteren mag geen gokje zijn! Kreatieve kursussen, open middag Adverteren in „Eilanden-Nieuws" f brengt groter omzet 1 t Een advertentie in Eifanden-Nieuws heeft altijd succes ZUIVERINGSSCHAP HOLLANDSE EILANDEN EN WAARDEN bedieningsvakman THOMAS KEIZER HENDRIKA STOEKENBROEK echtgenote van Pieter Donkersloot op de leeftijd van 76 jaar. TEENTJE BRUGGEMAN NEELTJE BETTE NEELTJE BETTE CORNELIA LOOIJ-DOORNHEIN NICOLAAS VAN DER WEIDE Zo'n tröuwdiner wordt onvergetelijk exclusief bij Drukkerij Gebr.de Waal i OlMIMMMMHHM^IMMlPlMMMMli DINSDAG 9 JANUARI 1990 „EILANDEN NIEUWS^ Bladz. 3 FAMILIEBERICHTEN Leer ons alzo onze dagen tellen, dat wij een wijs hart bekomen. (Psalm 90:12) Heden behaagde het de Heere tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte en liefde volle verzorging in 'De Samaritaan', van ons weg te nemen in de Hope des Eeuwigen levens mijn lieve man, onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, zwager en oom echtgenoot van Kommertje Mijnders in de gezegende ouderdom van 88 jaar. K. Keizer-Mijnders Abr. Keizer P. Keizer-de Blok E. J. Leijdens-Keizer C. A. Leijdens J. Keizer J. C. Keizer-Knape J. E. Leijdens-Keizer E. M. Leijdens T. Keizer G. J. Keizer-v. d. Bok klein- en achterkleinkinderen 3248 AH MeHssant, 7 januari 1990 Fabiusstraat 57 Gelegenheid tot condoleren aan huis dinsdag en woensdag van 15.00 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur. De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal D.V. plaats hebben donderdag 11 januari 1990 om 14.00 uur op de begraafplaats te Melissant. Aanvang rouwdienst in het Ned. Herv. vereni gingsgebouw 'De Poort' te Melissant om 13.15 uur. Geen bloemen 1 Heden heeft de Heere uit ons midden weggeno- 1 1 men onze geliefde 1 OPA KEIZER 1 Conny en Leen Tom en Annemarie Jeannet Nelianne Patricia Erwin Marjolijn André en Petra Jan en Petra Melissa Ria en Wim Cora Carolien Lenny Edith en Kees Jan Evelien en Flip Bert André Jorien Lizette Colinda Tom en Anita Karin en Johan Anton en Francien Wilco Hennieta Esther Corina Arnold Rieneke Arjan Ellen en Reinier MeHssant, 7 januari 1990 1 Heden behaagde het de Heere, na een kort ziek- 1 1 bed van ons weg te nemen, onze geliefde zwager 1 1 THOMAS KEIZER 1 echtgenoot van Kommertje Keizer-Mijnders in de ouderdom van 88 jaar. Sommelsdijk: T. Holster-Mij nders J. Mijnders-Verolme Melissant: L. W. Mijnders MeHssant: A. Mijnders-de Roon Rotterdam: Jac. Mijnders T. Mijnders-Donkersloot Baam: N. Mijnders A Mijnders-Koppenaal Melissant: Joh. Visbeen-Mijnders A Visbeen MeHssant: P. de Keizer-Mijnders J. de Keizer Melissant: B. Mijnders 1 Melissant, 7 januari 1990 Hedenmorgen overleed in het Ziekenhuis 'Gemini' te Den Helder, onze innig geliefde schoonzuster en tante Oude Tonge, 'Ebbe en Vloed': L. A van Dam-Donkersloot Australië: J. J. Donkersloot-Minkenberg neven en nichten 1783 HR Den Helder, 5 januari 1990 Clematisstraat 30 Hedenmorgen overleed na een liefdevolle verzor ging in 'De Samaritaan' onze schoonzuster en tante weduwe van Hendrik Bakelaar in de ouderdom van ruim 83 jaar. Ooltgensplaat: J. Bakelaar G. Bakelaar-van Eek Langstraat: A. Bakelaar-Kroon Ooltgensplaat: A. Bakelaar neven en nichten Sommelsdijk, 5 januari 1990 Diep bedroefd, maar dankbaar voor wat God ons in haar geschonken heeft, geven wij u kennis, dat na een geduldig gedragen lijden, voor ons toch nog onverwacht van ons is weggenomen onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder, oma, schoonzuster en tante weduwe van Gerrit Pieter van Dalen in de ouderdom van ruim 75 jaar. Madrid: J. G. van Dalen T. F. van Dalen-Hoogzand Gert Jan Marije Dirksland: A W. P. van Dam-van Dalen M. J. van Dam Lynette Jan-Pieter Marloes Vlaardingen: W. A van Dalen 5 januari 1990 Zomerstraat 14, 3247 CJ Dirksland Gelegenheid tot condoleren dinsdag 9 januari van 18.15 tot 19.15 uur in het verenigingsgebouw 'Rehoboth', Geldersedijk 3 te Dirksland. De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal D.V. plaatsvinden op woensdag 10 januari a.s. om 11.00 uur op de algemene begraafplaats te Dirks land vanuit 'Rehoboth', waar vooraf de rouw dienst wordt gehouden. Aanvang 10.00 uur. Geen bloemen Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen gelie ven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Job 14 Diep bedroefd geven wij u kennis, dat de Heere, na een kortstondig ziekbed, op Zijn tijd van ons heeft weggenomen, onze dierbare schoonzuster en tante weduwe van Gerrit Pieter van Dalen 1914 1990 Door haar rustige, kalme en vriendelijke omgang met de onzen, zullen wij haar in dankbare herin nering blijven gedenken. Amerika: J. van Dalen Dirksland: A van Dalen-Stolk P. J. van Dalen Middelhamis: A. Braber-van Dalen H. M. Braber Dirksland: L. J. van Dalen D. van Dalen-de Roon neven en nichten Dirksland, 5 januari 1990 Na de laatste jaren van haar leven liefdevol ver zorgd te zijn in Huize 'Driehof heeft de Here, voor ons toch nog onverwacht, tot Zich genomen onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder, grootmoeder en overgrootmoeder sinds 28 oktober 1988 weduwe van Jan Looij op de leeftijd van 89 jaar. Hazerswoude: G. C. de Ruiter-Looij G. de Ruiter Rijnsaterwoude: Hans en Helma Stephan Hazerswoude: Corry Benthuizen: L. Looij Hazerswoude, 5 januari 1990 Dorpsstraat 27, 'Driehof Correspondentie-adres: G. de Ruiter, Torenstraat 5, 2391 BR Hazerswoude De rouwdienst werd gehouden heden dinsdag 9 januari in de grote zaal van 'Driehof, Dorpsstraat 27 te Hazerswoude, waarna de begrafenis heeft plaats gehad op de algemene begraafplaats te Hazerswoude. De eeuwige God is u een woning en onder U Zijn eeuwige armen. Op 86-jarige leeftijd is ons vrij plotseling ontval len onze lieve vader, grootvader en overgroot vader 20 mei 1903 t3 januari 1990 Wij zijn dankbaar, dat we hem zoveel jaren bij ons mochten hebben. F. T. van der Weide J. van der Weide-Louter D. van der Weide-Goosens kleinkinderen en achterkleinkinderen 8 januari 1990 Correspondentie-adres: F. T. van der Weide, Klaas Katerstraat 19", 1069 RR Amsterdam Overeenkomstig zijn wens hebben wij hem op de Algemene Begraafplaats te Sommelsdijk in be sloten familiekring te ruste gelegd bij haar die hem zo dierbaar was. DANKBETUIGING Voor de vele belangstelling in de vorm van kaar ten, fruit en andere attenties tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis te Dirksland en bij mijn thuis komst, zeg ik u mede namens mijn ouders harte lijk dank. Ina Koese 2 Goedereede, januari 1990 administratiekantoor en belastingadviesburo f Gaarne verzorgen wij uw administratie of belastingaangifte Maakt u eens een afspraak; wij komen dan vrijblijvend bij u langs. Ons kantoor is nu ook op zaterdag geopend en wel van 11.00 tot 14.00 uur, zodat wij u nog meer van dienst kunnen zijn. Hofdijksweg 3, 3253 KC Ouddorp, Tel. 01878-3266 Menu's, servetjes, lucifers, bruidsuikerdoosjes, wijn etiketten, kaartjes tafelschikking, enz. enz. bedrukt met de namen van Het Paar. En met De Datum. Of vyat meer wordt verlangd. In goud of in zilver. Zien? Kijken kost niks! Welkom! Langeweg 13, Sommelsdijk Telefoon 01870- 2729 die drukkers met die extra service voor bruid en bruidegom. Het zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden is belast met het waterkwaliteitsbeheer en de zuivering van het stedelijk afval water in het zuidelijk deel van de provincie Zuid-Holland. Het ambtelijk apparaat bestaat uit een technische en een admini stratieve dienst in geïntegreerde samenwerking. Voor het distrikt West worden kandidaten gezocht voor de funktie van: Voor de werkeenheid West-3 (Goeree-Overflakkee). Vrouwen worden uitdrukkelijk verzocht te solliciteren Funktie-informatie: Betrokkene ressorteert rechtstreeks onder de coördinerend bedrijfsvoerder; de funktionaris zal voornamelijk worden belast met het onderhoud aan elektrische en mechanische installaties en controle op de werking van de afvalwaterzuiveringsinstallaties. De aan te stellen funktionaris wordt mogelijk opgenomen in een beschikbaarheidsdienstregeling, waarvoor een extra vergoeding wordt gegeven. Onze gedachten gaan uit naar kandidaten met één van de volgen de opleidingen: 1L.T.S.-elektrotechniek (VEV-sterkstroom, MIT/MTS- elektrotechniek); 2. aanvullende kennis op het gebied van mechanisch onderhoud. Kandidaten moeten beschikken over een opleiding op het gebied van afvalwaterzuivering (bijv. NVA-I) of bereid zijn die opleiding te gaan volgen. Bereidheid tol het volgen van veiligheidscursussen strekt lot aanbeveling. Bij aanstelling geschiedt indeling in aanloopschaal 5, waarvoor een maximumsalaris geldt van f. 3.152,-- bruto per maand bij volledige werkduur. Bij voldoende ervaring en gebleken geschikt heid vindt indeling plaats in funktieschaal 6, waarvoor een maximum salaris geldt van f 3.307,- bruto per maand bij volledige werkduur. De bij de overheid geldende rechtspositieregelingen en secundaire arbeidsvoorwaarden zijn van toepassing. Inlichtingen omtrent de funktie kunnen worden ingewonnen bij de afdeling Personeelszaken. GeTnteresserden in de funktie kunnen een sollicitatieformulier aanvragen bij de afdeling Personeelszaken van het zuiverings schap Hollandse Eilanden en Waarden, tel. 078-141288, toestel 219. Vreemd bleekgeel blinkt de winterzon, bij 't zinken, Door struikenbruin op verre villaruiten, Die huizenogen, licht nog willend drinken. Eer blinden 't sluipend duister buitensluiten. In 't fijn getwijgd zwartgrijzend boomgewemel, Smelt nevlig rose-en-blauw in lilatinten. En hoog en ver, in kleurloos-kille hemel, Kronklen als slangen donkre wolkenlinten. Decemberstemming hangt in lucht en bomen. Waar nimmer de kerstnachtster zal rijzen. Waar nimmermeer Emmanuel zal komen. Om mij de weg naar 't hemelland te wijzen. O plechtige ernst van kerstnacht-klokkenluiden! Leer weer uw kind geloof in 't evangelie! - De bomen wenen als verlaten bruiden, Bleek rijst de maan, verworpen hemellelie. Ik zie mijzelve als kind dat prentjes kleurde: Het westen rood, de verre bergen blauw, Groen, rood en geel de late herfstlandouw. Ik rook aan 't plaatje hoe oktober geurde En voor mijn ogen dreef een tranendauw. 'k Wist niet waarom mijn hart was blij en treurde. Wijl stille weemoed zoete liedjes neurde Diep in mijn ziel doorbeefd van hoop en rouw. Ik vroeg 't mijn vader die mijn vriend wou wezen, Als, warm en veilig, nestlend, handje in hand, 't Zat op zijn knieën - Avondnevlen rezen. Een krekel sjirpte, een ruit stond roze in brand. Hij wist geen antwoord, 'k Had geen spot te vrezen. Maar eenzaam bleef ik in mijn dromenland. Uit: De mooiste gedichten van Hélène Swarth (1859-1941), verzameld door Sipke van der Land. Uitgeverij Kok te Kampen. Gebonden. Met portret. 48 pag. Prijs 13,50. Volg de zekere weg. Via „Eilanden-Nieuws" bereikt U een koopkrachtig publiek, dat „zijn" krant leest met de intense belangstelling, kolom voor kolom, pagina voor pagina. Uw advertentie geniet daarbij dezelfde grote belangstelling als het nieuws. Want een verkoopboodschap is voor de lezers van „Eilanden-Nieuws" even belangwekkend als een plaatselijke vergadering of gebeurtenis. Zaterdag 13 januari is er in Het Diekhuus, Middelhamis een open-middag van de krea tieve cursussen (v. d. Kamp-cursussen). Op de open-middag zullen enige van de 10 aangeboden kursussen worden gedemon streerd. En kan informatie worden verkregen over de kreatieve kursussen. Van het kursusaanbod is een overzichtelijke folder gemaakt, die op verzoek door het Servi- ceburo, tel. (01870) 24 00, wordt toegezonden. De kursus-prijzen konden gezien de goede belangstelling enigszins worden verlaagd. Spe ciale aandacht wordt gevraagd voor de kursus sen Tiffany en Aquarel, die in het najaar niet werden uitgevoerd. Bij Tiffany gaat het om glasvormen in lood gevat, die een zeer decora tieve indruk geven. De Aquarel-cursus houdt zich bezig met deze expressieve schildertechniek met waterverf. Ook de Calligrafïe-kursussen worden opnieuw aangeboden, voor korrespondentie met een bij zonder karakter erg de moeite waard. Er is een beginnerskursus en een gevorderdenkursus. De andere kursussen zijn: poppen maken, air brush, kralen haken (sieraden), zijde-verven, houtsnijden (korte kursus) en volksschilderen. Organisatie: Serviceburo Middelhamis, Ben. Zandpad 7, Middelhamis. Tel. (01870)24 00

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 3