Doelenconcerten wereldwijd bekend Oliebollen-aktie Automobielbedrijf J. van Geest wint prijs met dienstverlening Predikbeurten 25 jaar Koor- en Samenzang in de weken voor Kerst BESTELLIJST Bij de Volkswagen/Audi-dealer gaat de klant vóór: Bladz. 2 ,EILANDEN NIEUWS' VRUDAG 22 DECEMBER 1989 Enkele jaren geleden schreef het Dag blad 'Trouw' over 'Het wonder van Rot terdam' en daarmede werden de Kerst- Doelenconcerten bedoeld. De vijf con certen van Koor- en Samenzang, ge bracht door de Chr. Gemengde Koren 'Deo Cantemus' en 'Song of Praise', die het kerstgebeuren in verschillende toon aarden vertolken en waarvoor nog steeds een enorme belangstelling be staat. Momenteel niet alleen nationaal, maar die ook de laatste jaren grote internationale bekendheid genieten. Dit jaar is het een jubileumjaar. Begonnen in de Ahoy-hal als een avond voor gehandicapten en langdurige zieken is het nu de 25ste maal dat een dergelijk concert wordt verzorgd en na de start in de Ahoy volgde spoedig als lokatie de indrukwekkende Doelen. 'Deo Cante mus' is er vanaf het eerste jaar bij betrokken geweest en sinds jaren werkt 'Song of Praise' aan deze concerten mee. Het jubileum van deze kwarteeuw werd op de vijf avonden: 12, 13,18, 19 en 22 december 1989 gekenmerkt door de fleurige aankleding met prachtige bloemen, verzorgd door de Fa. Nic. van der Voort te Leiden, terwijl de omslag van het programmaboekje er feestelij ker uitziet als de voorgaande jaren en typografisch keurig is samengesteld. Duitse gast Het wonder van Rotterdam bestaat nog steeds. De vijf avonden met totaal 11.000 bezoekers en ongeveer 550 medewer kenden per avond hebben nog de volg- ste belangstelling van een groot publiek. Er moesten weer honderden, mogelijk enkele duizenden worden teleurgesteld. Dit jaar is het de bas-bariton Wolfgang Blissenbach, de zanger-evangelist uit Hamburg, die in 1979, dus tien jaar gele den ook al in de Doelen optrad. Verder werken mee de drie bekenden: Femmy van der Weg, sopraan; Jan van Weelden, orgel en Loek van der Leeden, pianist. Het geheel met begeleiding van een groot strijkorkest met hout- en koperbla zers. De algehele leiding heeft de alom bekende dirigent Arie Pronk, die ook al 25 jaar met hart en ziel van deze Evangelische-boodschap (want dat zijn de Doelenconcerten) enthousiaste mede werker is. Bij deze 25-jarige koorzang mogen we niet vergeten te vermelden het werk dat het z.g.n. Doelencomité verricht. Het zijn een aantal leden uit de besturen en koren die alles voorbereid (maanden werk) en tot een goed einde tracht te brengen en door steeds accuraat te zijn daar altijd in slaagt. Dan zijn daar de vrijwilligers van de Rode Kruis Kolonne, afdeling Rotter dam, die ook al 25 jaar de zorg op zich namen om de gehandicapten en langdu rige zieken een onvergetelijke avond te bezorgen. Ook dat vergt een intense organisatie, waarvoor deze kolonnele- den graag deze avonden vrij maken. Wereldwijd Wij schreven al, dat de concerten de laatste jaren wereldwijdse bekendheid genieten. Dit jaar zal het concert rond de Kerstdagen op de televisie worden uitge zonden in België, Zwitserland, Monaco, Finland, Suriname, Chili, Venezuela, Dominicaanse Republiek, Costa Rica, Honduras en Uruquay. Een respec tabel aantal. Deze uitzendingen vergen een enorme voorbereiding. De EO heeft het concert j.l. woensdag 20 december uitgezonden. Zaterdag 23 december volgt een uitzen ding in het avondprogramma van de EO, Radio 5. Voor onze krant kregen wij een uitnodi ging voor dinsdag 19 december en op deze avond maakten we een paar leuke toespraakjes mee, maar daarover straks. De bas-bariton Wolfgang Blissenbach uit Hamburg; Zanger-evangelist. Na het bekende 'Into my heart' volgde de opening door de heer Th. Binnendijk, voorzitter van DC. Na een hartelijk wel komswoord wees de heer Binnendijk op het kerstgebeuren nu rond 2000 jaar geleden, toen de Heere Jezus te Bethle hem werd geboren. „Dit feit wordt ieder jaar en overal gevierd, mogelijk al 1000 jaar en soms zelfs uitbundig. Maar het is steeds de herhaalde dringende oproep, een signaal om te luisteren. Gelijk een telefoon die blijft bellen totdat u op neemt en gaat horen wat er wordt gezegd. Zo moeten wij horen en luiste ren naar de Redder en Heiland van deze wereld en dat gaan we vanavond ook doen", aldus de heer Binnendijk. Dichter van bijna 91 jaar Van alle programma-onderdelen breed voerig verslag te geven is vanzelf onmo gelijk. Het ene stuk komt mogelijk iets beter over dan het andere, maar in z'n totaliteit is het geheel indrukwekkend en professioneel. De bas-bariton had weer de volle be langstelling met zijn optreden, met koor en de diverse instrumenten. Met zijn eigen werk 'Er heisst Rat', naar de inhoud van Jesaja 9, waarvan door het koor het refrein 'Hij heet Raad, Sterke God, Vredevorst' werd gezongen, en 'Engel sihgen es voll freud' van Felix Mendelssohn Bartholdy kwam een fijne samenwerking tot stand. Met piano begeleiding zong de heer Blissenbach de 'Weihnachtweise' van Jean Sibelius. De vertaling is: Geef mij geen zilver, goud of pracht maar schenk mij in deze Kersttijd Gods eer en blijdschap. Femmy van der Weg, de sopraan met haar heldere stem opende haar optreden met 'Door de wereld gaat Gods Boodschap'. Een gedicht gemaakt door de bijna 91- jarige heer C. Spaanderman uit het Ver zorgingstehuis 'De Koningshof te Rotter dam. Zelf met zijn vrouw aanwezig en onverwacht door Arie Pronk, die de muziekzetting van dit gedicht verzorgde, met enkele woorden in het middelpunt werd geplaatst. „Het is de 10de maal dat door deze bijna 91 jaar 'jonge' bezoeker een tekst voor onze koren is geleverd. Meneer Spaanderman: hartelijk dank", aldus de heer Pronk. De hoogbejaarde stak zijn programma naar boven als dank betuiging voor de woorden tot hem en zijn vrouw gericht. Femmy zong dit vers met orkestbegeleiding. Zij trad nog verschil lende keren naar voren met koorzang. Met stem en snaren De koorzang van 'Come, o Jesus, come to me' van Walter Ehret (Kom, o Jezus, kom tot mij) werd stemmig en zacht ver tolkt in tegenstelling tot het 'Hail to thee' (Wees gegroet, Gij pasgeboren Koning) Op zaterdag 30 december zal het Rode Kruis in Middelharnis en Sommelsdijk huis- aan-huis oliebollen en ananasringen gaan verkopen, de prijs van de oliebollen is 8 stuks voor 5,00; anmanasringen 6 stuks voor 5,00. De opbrengst van deze aktie komt ten goede voor de aanschaf van nieuwe uniformen voor de Kolonne Middel harnis. De oude uniformen zullen dan later beschikbaar worden gesteld voor Polen. Bestellingen kunnen telefonisch gedaan worden onder de volgende nummers (01875) 23 23; (01870) 37 72; (01870) 50 06, 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdagmorgen 30 december onder nummer (01870) 64 90, het Rode Kruisgebouw te Middelharnis, waar ook de verkoop is en bestellingen kunnen worde af- Rode Kruis Kolonne Middelharnis Rode Kruis Kolonne p/a Zwaluwstraat 28 Sommelsdijk ->g- 8 oliebollen voor f 5,- per zak 6 ananasringen voor f 5,- per zak Uw bestelling: 30 december 1989 zaken oliebollen zakken ananasringen Naam Adres Woonplaats Hartelijk dank! waarbij alle stemmen en snaren werden bijgezet en uitmondde in één machtig loflied. Hetzelfde kan ook gezegd wor den van 'O, Heer Jezus kom' van Win- field G. Weeden; het 'Hark, hark my soul' (Luister, mijn ziel) van Harry Rowe Shelley en niet te vergeten het 'Battle hymn of the Republic' van Peter J. Wilhousky, dat eindigde in één groot loflied op de geboorte van Christus. Niet onvermeld mag worden gelaten de koorzang 'In Bethlehem's stal lag Chris tus de Heer', naar een bewerking van de organist Jan van Weelden; het 'Kerst lied', naar een bewerking van Arie Pronk; 'Daar is die Zegenrijke nacht', op de wijs van Ps. 134 en bewerkt door Jan van Weelden en het 'Stille nacht' van Franz van Gruber, dat als altijd met grote overgave wordt gezongen. Dat geldt eveneens voor 'Over de heuvels' van Arie Pronk. Instrumentale bijdrage Een gewaardeerde afwisseling tussen de optredens van de koren was de muziek van het orkest, dat 'Divertimento' van Wolfgang Amadeus Mozart vertolkte en daarvoor een groots applaus mocht incasseren. Dat kan eveneens gezegd worden van de 'Kerstfantasie', naar een bewerking van Jan van Weelden, dat door hem zelf en Loek van der Leeden op orgel en piano ten gehore werd gebracht. Het waren bekende en minder bekende kerstliederen. Na het applaus werd de zaal verrast met een toegift over 'O hoe heerlijk, hoe begeerlijk'. Femmy van der Weg was op haar best met het lied 'Dank sei dir, Herr' van G. F. Handel, met orkestbegeleiding. In tens werd er geluisterd. Er was veel samenzang, met o.a. het 'Ere zij God' en na de sluiting met koren, solisten en alle instrumenten van het prachtige en machtige 'Glory, Glory, Hallelujah'. Het laatste couplet werd nogeens herhaald. Niets aan toe te voegen De sluiting was de beurt van de heer G. van der Maarel, de voorzitter van 'Song of Praise'. „Het was een heerlijke avond, die helaas weer voorbij is. Samen moch ten we getuige zijn van dé Boodschap van hét Kerstfeest. De Christus is gebo ren om te lijden en te sterven opdat wij nooit meer verlaten zullen worden. Het is alles te vinden in Openbaring 1:4-6, wat daar staat is zo gigantisch, dat ik daar niets meer aan heb toe te voegen", aldus de heer Van der Maarel, die daarna voorging in dankgebed, waarin de zieke koorleden en de nabestaanden van de open plaatsen die dit jaar ook zijn gevallen werden herdacht en opge dragen. Tot slot zei spreker: gezegende Kerstdagen en een Gelukkig 1990 toe gewenst. Dank voor een Rode Kruis vrijwilliger Een onverwacht agendapunt werd inge last. De heer Binnendijk kwam met een echtpaar naar voren, die tien minuten geleden nog nergens van afwist. Het was de heer en mevrouw K. Marten-Kramer waarop de aandacht werd gevestigd. „Al 17 jaar is de heer Kramer bezig om met zijn Rode KruiskoUega's de gehandi capten en langdurig zieken naar de Doelenconcerten te vervoeren en aldaar te verzorgen. Elk jaar was dat een groot draaiboek en wegens zijn leeftijd stopt hij hiermee en is hij deze avond voor het laatst in touw. De heer Kramer wordt betiteld als 'coördinator', maar hij is 'generaal' om zijn mensen toe te spre ken, aldus de heer Binnendijk, die de heer Kramer hartelijk bedankte voor zijn vele werk en hem uitnodigde om hem als gast jaarlijks te mogen be groeten. Het enthousiaste, winnende service-team van V.A.G. dealer J. van Geest uit Stellendam en Oude Tonge, ontving de prijs uit handen van de heren J. H. Cohen en A. de Vroomen van Pon 's automobielhandel. De moderne consument iaat zich niet met een kluitje in het riet sturen. Ook niet als hij met zijn auto voor advies, onderhoud of reparatie bij zijn dealer komt. Om zo goed mogelijk aan de wensen van de klant tege moet te komen stelt de dealerorganisatie van Volkswa gen en Audi alles in het werk om de medewerkers van haar V.A.G. dealers te stimuleren en te trainen in 'klant-vriendelijkheid'. Onder het motto 'De klant gaat voor' stelt ook Automobiel bedrijf J. van Geest in Stellendam en Oude Tonge de klant centraal. De importeur van Volkswagen en Audi, Pon's Au tomobielhandel B.V. te Leusden, heeft de service-prestaties van haar dealer in Stellendam en Oude Tonge negen maan den nauwkeurig gevolgd. Op grond van de inzet op het ge bied van service-kwaliteit, marktbewerking en training zijn de medewerkers van automobielbedrijf J. van Geest beloond met een schitterende prijs: een geheel verzorgde twee-daagse reis met partner naar de supermoderne Volkswagenfabriek in het noordduitse Emden. De twintig After sales-medewerkers van V.A.G. dealer J. van Geest zijn natuurlijk zeer ingenomen met deze waardering voor hun werk. De groots opgezette aktie onder de ruim 180 V.A.G. dealers droeg de naam 'Teamwork '89' en draaide om het centrale thema 'De klant gaat voor'. Directeur J. van Geest reageerde enthousiast toen hij het be richt van de importeur ontving. „Met deze aktie is heel dui delijk gebleken dat wij als team goed funktioneren, alleen als team kunnen wij iets bereiken. De laatste tijd is er enorm veel veranderd binnen ons bedrijf Zo hebben wij ter ondersteuning van de klantenservice een servicepunt in Oude Tonge geopend, intern zijn er funktie- verschuivingen geweest, en de service naar de klant is nog groter geworden. Ik ben dan ook heel blij dat wij de eerste prijs gewonnen hebben, dit betekent echter niet dat, nu de aktie ten einde is, de service naar de klant minder mag wor den. Bij ons blijft de klant voor gaan". De buitendienstmedewerkers van de Volkswagen/Audi- importeur beoordeelden de service-afdelingen zeer kritisch op een groot aantal terreinen. Het After sales-team kon bijvoorbeeld veel punten scoren als zij de service-verlening verder verbeterde in de vorm van snelle hulp bij kleine reparaties. Een ander beoordelings punt was het functioneren van de onderdelenspecialist. Op het gebied van marktbewerking werd gelet op de juiste verkoopinformatie van onderdelen en accessoires, een goed opgebouwde accessoire-auto in de showroom, en een voort durend kontakt met de klant via advertenties, folders en brie ven. Intensieve voorlichting over APK verschafte nog eens extra pUnten. Dat het opleiden van medewerkers een 'must' is om bij te blijven en de kennis uit te breiden heeft dealer J. van Geest prima begrepen. De medewerkers volgden verschillende technische en commerciële trainingen, allemaal om de klant nog beter toegerust van dienst te kunnen zijn. V.A.G.-dealer, de heer J. van Geest, zegt dan ook: „onze inzet is nu beloond en de schitterende prijs betekent voor ons een stimulans om nog harder aandie service te werken. De klant verdient niet minder!" Onder een krachtig applaus kreeg het echtpaar een pracht boeket bloemen, een kunststukje samengesteld door de Fa. Sjerp te Rotterdam-Schiebroek. Een dergelijk boeket werd ook overhandigd aan de medewerkenden. Met deze han deling behoorde het vierde concert van dit jaar tot het verleden. Bij het verlaten van de grote Doelenzaal werden de aan wezigen nog geboeid door het orgelspel van Jan van Weelden. Zondag 24 december 1989 OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Heemskerk, v.m. bedie ning Heilige Doop Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 21.00 uur ds. J. C. van Westen brugge (Kerstnachtdienst; kerk open 20.30 uur) Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. D. Boers en 21.30 uur (Kerstnachtdienst) Dorpstienden. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. A. Muilwijk, Monsteren 18.30 uur ds. K. ten Klooster. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. C. Zuijderduijn, Neder- langbroek en 18.00 uur ds. H. A v. d. Pol, Dinteloord; extra kollekte diako- nie Ger. Kerk 10.45 en 23.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A Vlietstra jr., D.L. 111/ IV, 15; extra maandelijkse kollekte kerkvoogdij Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur ds. Q. Huizer en 17.00 uur ds. P. Rozeboom Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A Kastelein en 18.00 uur ds. J. het Lam; extra kollekte verwarming kerk Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. E. van Spanje en 18.00 uur ds. K. Groenendijk; extra kollekte quo tum Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. Kruijmer, Lunte- ren; extra kollekte restauratiefonds Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazander Rem. Ger. Gem. geen dienst Herv. „Exodus" Gem. 9.30 uur Liturg, dienst en 23.00 uur ds. S. Bruining. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. ten Klooster en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg; extra kollekte kerk Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A Baars Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 en 22.00 uur ds. W. J. v. d. Hoek Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 14.30 uur ds. J. P. v. d. Wal. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. P. van Bergen Bra- venboer, Scherpenisse; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte onder houd verwarming Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Verheul, Amersfoort en 18.00 uur ds. T. E. van Spanje Ger. Gem. 10.00 (H.A) en 18.00 uur ds. J. Koster. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Lammers, Sint Philipsland en 18.00 uur ds. A. Vos Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst Ger. Kerk 10.00 en 21.00 uur drs. P. Rozeboom. DEN BOMMEL Herv, Gem. 10.00 uur ds. P. C. van Keulen, Andel en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. Favier en 18.00 uur drs. B. J. Oldenhuis. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. J. W. Verboom en 18.00 uur ds. P. C. van Keulen, Andel Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 21.00 uur (Kerst nachtdienst) drs. W. Venema. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Maandag 25 december 1989 Eerste Kerstdag OUDDORP Herv. Gem. 9.30 uur ds. D. Heemskerk en 18.30 uur ds. A. Vlietstra jr. Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Korf Rotterdam en 17.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge (kerk 16.30 uur open) Doopsge zinde Gem. 9.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur kand. J. van Holten, Hou ten en 18.30 uur ds. T, E. van Spanje. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Code;e en 18.00 uur ds. K. Groenendijk; extra kollekte IZB Ger. Kerk 10.00 uur Kerstgezins- dienst ds. J. C. van Westenbrugge. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 uur ds. A Vlietstra jr. en 18.00 uur ds. D. Scheepmaker; extra kollekte IZB Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst Ger. Kerk 10.00 uur Kerst- zangdienst ds. Q. Huizer Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 9.45 uur samenzang Kerstliederen, 10.00 uur ds. A. Kastelein en 18.00 uur ds. J. het Lam; extra kollekte IZB Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Koster. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. E. van Spanje en 18.00 uur dhr. C. Gielen, Rotterdam; extra kollekte IZB Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A de Lange; extra kollekte IZB Lukaskapel HDG 10.00 uur ds. W. H. van Kooten; extra kollekte IZB Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Boeinga-Alders Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. S. Brui ning en 17.00 uur Kerstviering. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. ten Klooster en 18.00 uur ds. G. Schaap, Oud Beijerland; extra kollekte IZB Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. W. J. v. d. Hoek Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur leesdienst. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte Spaans Ev. Zending Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, v.m. bediening Heilige doop; extra kol lekte zondagsschool Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. Joh. de Rijke en 18.00 uur ds. A. Vos; extra kollekte IZB Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. P. Rozeboom. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. A Vos en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke; extra kollekte IZB Ger. Kerk 10.00 uur drs. W. Venema. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. J. W. Verboom en 18.00 uur ds. A. van Herk, Sint Annaland Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur Kerstfeest zondagsschool Ger. Kerk 9.30 uur dhr. L H. van Lambalgen en 16.00 uur dhr. K. Baas (Jeugddienst). ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. Allan. Heerien. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Dinsdag 26 december 1989 Tweede Kerstdag OUDDORP Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Heemskerk Doopsgezinde Gem. 10.00 uur Kerstontmoeting (Dorpstienden). DIRKSLAND Ger. Gem. 10.00 uur ds. J. Koster. MIDDELHARNIS - Chr. Ger. Kerk 9.30 uur ds. A Baars Ger. Gem. 10.00 uur ds. C. A van Dieren, Stolwijk. OOLTGENSPLAAT - Ger. Gem. 9.00 uur ds. J. de Pater, Krabbendijke. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 9.30 uur leesdienst Oud Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2