EllAtlDEn-niEUWS de Rabobank wenst u prettige feestdagen en een voorspoedig 1990 Rabobank S Geld publieksprijs Marjolein Bastin in speciaal zwaluw beschermingsfonds van Vogelbescherming J (©om]^o Invalkracht BLEMEN jeugd' hoekje Decemberraadsel 5 l. 5 Provincie geeft ton voor vestiging van 2 bedrijven in Tholen Wordt de VVD-fraktie Oostflakkee met een vrouw uitgebreid? MET LEZEN? Tweewielercentrum Middelharnis ZEIST Een dezer dagen heeft Marjolein Bastin aan de direkteur van Vogelbescherming, de heer S. Wold hek, een cheque van 15.000,- overhandigd. Dit geld heeft zij gekregen omdat ze de publieksprijs 1989 heeft gewonnen als meest gewaardeerde illustrator van ons land. van Oom Ko Extra decemberraadsel C Jarigen Tot slot 01870 4844 Gratis taxatie van uw huis (m/v) ^^üVELt-^^ Zandpad 56 Middelhai^nis Tei, 01870-3437 Se Blad VRIJDAG 22 DECEMBER 1989 No. 5862 Hoek Hoflaan/ Schoolstraat 01870-3332 SINT ANNALAND Het provinciebestuur wil een ton bijdra gen in de te maken kosten van de gemeente Tholen om twee bedrijven, namelijk Rota Label BV en Sema BV, naar het industrieterrein Slabbekoom- polder bij het stadje Tholen te krijgen. Om het industrieterrein voor deze be drijven - nu nog gevestigd in Bergen op Zoom en Halsteren - optimaal te ma ken, moet een nieuwe ontsluitingsweg aangelegd worden die ook weer ander industrieën naar Tholen kan lokken. Rota Label en Sema vallen beide onder Klaassema Holding in Bergen op Zoom. Als Klaassema voor Tholen kiest, ko men er in één klap niet minder dan 56 arbeidsplaatsen op het eiland bij met een reële kans op nog eens twintig extra op niet al te lange termijn. De gemeente Tholen zelf wil ook één en ander inves teren om de bedrijven, die onder één dak gaan werken, uit meerdere kandidaten Tholen te laten kiezen. Uit het werkgele- genheidsfonds is een premie van negen tigduizend gulden toegezegd en uit een grondprijsverlaging zou het bedrijf nog zo'n 110.000 gulden kunnen slepen. Het punt waar de keuze van Klaassema dan nog om draait is de infrastrukturele voorzieningen. Logistiek ligt het aan te kopen terrein in de Slabbekoornpolder echter niet zo gunstig, omdat het inten sieve transport een onlogische omweg zou moeten maken die bovendien hin derlijk zou zijn voor de andere bedrij ven in de Slabbekoornpolder. Voor de aanleg van de ontsluitingsweg komt Tholen 104.000 gulden tekort, waarvan een ton aan de provincie is gevraagd uit het fonds Bijzondere Voorzieningen. Dat het dagelijks bestuur van de provin cie Zeeland de staten voorstelt om die 100.000 gulden bij te dragen, maakt de kans dat Klaassema voor Tholen kiest, aanzienlijk. De overhandiging van de cheque door Marjolein Bastin aan dhr. Woldhek. Vogelbescherming is bijzonder verheugd over dit gebaar. Direkteur Woldhek: „Een particuliere natuurbeschermings- club kan haar werk alleen doen met steun van het Neder landse volk. Zo'n initiatief van Marjolein Bastin is stimule rend en hartverwarmend en een prachtige afsluiting van ons jubileumjaar." Marjolein Bastin heeft te kennen gegeven het geld graag aan Vogelbescherming te willen geven met het verzoek dit te besteden aan vogels om het huis, dicht bij de mensen. Omdat de huiszwaluw sterk achteruit gaat en zelfs op de rode lijst van met uitsterven bedreigde soorten terecht dreigt te komen heeft Vogelbescherming in overleg met de tekena- res besloten het geld te besteden aan speciale voorlichtings- en beschermingsmaatregelen voor deze vogel. Zo komt er een folder voor gemeenten en partikulieren waar in staat hoe men deze vogels kan helpen. Iedereen die de zwaluwen wil helpen kan zijn of haar bij drage storten op de girorekening die hiervoor vanaf nu spe ciaal wordt gereserveerd. Giro 148890 t.n.v. Vogelbescher ming Zeist, onder vermelding „t.b.v. Marjolein Bastin Zwaluwenfonds". Marjolein Bastin: „Die 15.000,- is natuurlijk niet genoeg om de huiszwaluw echt te helpen. Vogelbescherming heeft dan ook het „Marjolein Bastin Zwaluwenfonds" ingesteld, van harte aanbevolen door Frans Buissink van Grasduinen en Nico de Haan van Vogelbescherming. Ik hoop dat heel veel mensen de zwaluwen zullen gaan helpen." Beste jongens, meisjes.... en ieder die dit leest Pardon.... Beste meisjes, jongens.... en ieder die dit leest We zullen eerst de meisjes noemen, hoor. Anders denken ze dat ze 'achterge steld' worden. Of niet? Binnenkort hopen we 35 bonnen uit te kunnen delen. Dan weten jullie gelijk hoe het kompt dat een abonnement op 't E.N. duurder wordt, hè. Jullie puzzelen het E.N. nog aan! Geeft niet hoor, ze kunnen wel een stootje hebben. Ga maar gerust door met puzzelen We gaan tenminste gauw eens aan de slag! Dit keer een 'doorloper'. Je begint op het kruisje en volgt de pijlen. Steeds is de laatste letter van een antwoord ook de eerste letter van je volgende antwoord! De laatste vijf antwoorden gaan 'de bocht om'. L/. Jona en Andreas gaat 'de bocht om'. Wees gerust: Er hoeft verder niets uit te komen in 'de middelste balk'. De omschrijvingen zijn (in volgorde!): Ander woord voor verwachting (van de komst van de Messias) - Berg, die in psalm 89 genoemd wordt - De vijfde zoon van Isaï (1 Kron. 2) - Land, genoemd in Esther 1:1- Eén van de vrienden van Job - Vader van 'de voorlo per' van de Heere Jezus - In het boek Kon. en Kron. wordt gesproken over Ahia de.... - Wie schreef voor Paulus de Romeinenbrief? (Rom. 16) - In de rede van Stefanus (Hand. 7) lezen we o.a. over Hemor, de vader van.... - Wie was er koning van Salem èn een priester des allerhoogsten Gods? (In Hebr. 5, 6 en 7 wordt hij genoemd). Je ziet: 10 omschrijvingen. Als 't goed is, kom je precies op de binnenste punt uit! Probeer van de doorloper-figuur zo'n puzzel te maken, dat er in de middelste balk van boven naar beneden (of ander som) een woord komt te staan. Een woord of woorden van bij elkaar 11 let ters. Bijvoorbeeld JEUGDHOEKJE. Het hoeft niet persé een Bijbelse puzzel te worden. Het mag natuurlijk wel! Daan en Marieke Ras. Nog van harte gefeliciteerd met oma. Inderdaad jammer dat jullie vader vanwege 'allergie' niet mee kon. Hopelijk gaat het nu weer beter met hem. Hailelijk dank voor jullie fijne wens. En voor de keurig (op de computer) uitge tikte oplossingen. Elma Buscop. Voortaan wat envelop pen in voorraad nemen, hè. Is de marsepein en chocolade al op? Zo, dus je verzamelt behalve postzegels (ik bewaar ze nog steeds voor je) ook vingerhoedjes? Heb je er bijzon dere bij? Wilma Hoek. O, oh, wat js Jacomine aan 't 'kletsen" geweest. Maar.... ze heeft we gelijk! Niet verder vertellen hoor. 'Want ieder die dat doet, zet ik met 'naam en toenaam' in de krant. En misschien kompleet met foto. Succes met de 'b' en de 'b'. Je zal zien: 't Is zó gewend. Engels moet 'in de lift', hè? Christa de Winter was 19 december jarig. Hermansweg 17, 3253 BG Ouddorp. Rianne Verduyn was 16 december jarig. Cichoreilaan 7, Ouddorp. Hopelijk hebben we verder geen de- cember-jarigen vergeten. Jarigen: gefeh- citeerd en Gods Zegen toegewenst! Denken jullie (lezers!) aan een kaartje voor de jarigen? Het wordt altijd erg op prijs gesteld. Ook al komt het een weekje na de verjaardag.... (Trouwens.... Wilma Hoek: „Jou zijn we in november vergeten te vermelden. Als nog ook gefeliciteerd, hoor!) Wie maakt (tekent) een mooie nieuw jaarswens? Die kunnen we dan bij gezondheid vol gende keer of de keer daarna in de krant plaatsen! Allen goede feestdagen toegewenst. En je weet dat 't pas écht goed is als je niet met schrik uit hoeft te zien naar de (weder-)komst van Christus. Als je Hem mag kennen. Dat wensen we allen toe. Ook de lezers die 'jeugdboek' lezen, maar geen 'jeugd' meer zijn. Misschien oud en eenzaam? Sterkte dan! Bij-leven-en-welzijn tot volgende keer. b.v. De afdeling Oostflakkee van de WD heeft de kandidatenlijst voor de ko mende gemeenteraadsverkiezingen sa mengesteld. Nieuwe kandidate binnen de eerste vier plaatsen is mevr. A. Verdonk-Heijkoop. Ervaring in de politiek heeft zij opge daan als lid van het voormalige college voor de verlening van bijstand en recen telijk is zij benoemd als lid van de raads commissie Welzijn. De kandidatenlijst is samengesteld als volgt: 1. I. Bax, Oude Tonge 2. P.H. v.d. Ree, Ooltgensplaat 3. A. Verdonk-Heijkoop, Ooltgensplaat 4. G. van den Boogert, Den Bommel 5. C.W. Tekenbroek, Den Bommel 6. J.M. Kampen-Ritsema, Ooltgensplaat 7. P.C.H. Noordermeer, Oude Tonge 8. J. Wijnhoff-Lokeer, Oude Tonge 9. J. van Nieuwenhuijzen, Ooltgensplaat E. van Hassent-Radewalt, Den Bommel P. van Schouwen, Oude Tonge 12. W. de Graaf, Ooltgensplaat 13. D. Beijeman, Ooltgensplaat 10 11 r%«K%ar=Jrf>W»«»%«««<»»!«»«Nrf«f^^ Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk schoolonderwijs op Gereformeerde grondslag te Oude Tonge roept sollicitanten op voor de funktie van: Genoemde funktie is van toepassing op alle groepen. Van de sollicitanten wordt verwacht dat ze ker kelijk meelevend zijn en de Drie Formulieren van Enigheid onderschrijven. Sollicitaties dienen schriftelijk te worden ge zonden aan de secretaris van de vereniging: Heerendijk 23, 3255 LE Oude Tonge. Inlichtingen bij de directeur van de school dhr. J. Verduin, tel. (01874) 20 11 (school) en de voor zitter van de vereniging dhr. M. A. Polak, tel. (01874)25 42. PRO Als u tegenwoordig de krant wat verder van u af moet houden laat ons dan eens gratis uw ogen testen en tevens uw oogdruk controleren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 17