EIÜMIDEfl-illEüWa Veel kritiek van de commissie op de nota Tholen 2000 Overdenking uit de Heilige Schrift Inzameling huisvuil Oostflakkee Kerststukjes maken PTT Post breidt dienstverlening Ideingoederenvervoer uit 'Zitten' en 'Slapen' op maat. „Eenzijdig en oppervlakkig" Kerstbroodmaaltijd te Den Bommel Bingo Doorbrekend licht Elke Dinsdag Senioren-dag Zijn rentmeesters onzer goederen... Jan Knape Mzn. 2e Blad VRIJDAG 15 DECEMBER 1989 No. 5860 SINT ANNALAND - De nota 'Ge meente Tholen naar 2000' is in de com missie ruimtelijke ordening van de gemeente Tholen niet bepaald met gejuich ontvangen. De vertegenwoordi gers van de frakties van de WD, PvdA en CDA toonden zich tijdens de één dezer dagen gehouden vergadering in het gemeentehuis te Sint Maartensdijk, teleurgesteld over de uiteindelijke nota 2000, die vier versies nodig had om in het openbaar te worden behandeld. „Een eenzijdig stuk met een verkeerd uitgangspunt. Geschreven vanuit Sint Maartensdijk waar de gehele gemeente vertrekbasis had moeten zijn", oor deelde het raadslid J. L. van Gorsel uit de kern Oud-Vossemeer (WD). „De nota gaat louter uit van een economisch stimuleringsbeleid. Een veel te smalle basis om je beleid op te stoelen. Als je hiermee schiet, zul je vrijwel zeker mis sen", vond M. A. J. van der Linde (PvdA). Mevrouw J. M. Deurlo-van Broekhoven (CDA) stemde met het voorstel van de beide vertegenwoordi gers in. Ook RPF/GPV-vertegenwoordi- ger P. van Belzen had zo zijn twijfels. Hij zag de brede doelstelling van het gemeentelijk beleid wegzinken in de algemeenheid van de nota. Zeker het konkrete voorstel dat burgemeester en wethouders doen in de nota 2000, de ves tigingspremies voor de kernen Tholen en Oud-Vossemeer halveren en verdub belen voor het westen van de gemeente, met name de kern Sint Maartensdijk, vond het raadslid Van Belzen niet juist. „Zo sterk is de concentratie van bedrij ven in Tholen-stad naar mijn mening nog niet. Handhaaf die premie in Tho- Doe mee! voor een schoner milieu!! AKTIE ZUINIG STOKEN len op wat die is en verdubbel het geld bedrag elders wel. Je kunt ook de effekten meten", stelde Van Belzen. Van Gorsel sloot daarbij aan. „Knabbelen aan de premie voor Tholen is dan ook levensgevaarlijk. Straks gaan we afbre ken wat we eerst zorgvuldig hebben opgebouwd". De enige die helemaal mee kon gaan met de nota 2000 in grote lijnen en ook met het voorstel tot differentiatie van de premies was het SGP-raadslid K. Heij- boer uit de kern Sint-Annaland. Oppervlakkig CDA, WD en PvdA bleven bij hun standpunt dat de nota 2000 oppervlak kig en smal is. De raadsleden drongen aan op gedegen onderzoek naar het hoe en waarom van de verhuisbewegingen binnen de gemeente Tholen naar elders. „Er zijn waarachtig nog wel andere ves tigingsmotieven te bedenken dan alleen de bedrijvigheid in de woonomgeving. Laat een bureau of afstuderende studen ten eens onderzoeken waarom mensen zich wel of niet willen vestigen in het westen van de gemeente Tholen. Waar om wel in Tholen-stad en niet in Scher- penisse", opperde van der Linde. Burgemeester H. A. van der Munnik vond dat er al genoeg rapporten en nota's van allerhande overheden zijn over het kleine-kemenbeleid, over eco nomische drijfveren en woonvoorkeu ren en dat de gemeente tholen daar niets aan hoeft toe te voegen. Toch bleven de drie opponenten vast houden aan hun wens om inzicht te krijgne in de beweegredenen van vesti ging en vertrek in de gemeente Tholen. Ze hielden zich daarom maar vast aan de toegezegde dorpsplannen, waarover de gemeente beloofd heeft met de inwo ners van gedachten te zullen wisselen. De Plaatselijke Commissie Welzijns werk voor Ouderen te Den Bommel nodigt iedereen van 55 jaar en ouder uit voor een Kerstbroodmaaltijd, met daar na een Bingo met hele mooie prijzen op vrijdag 22 december 1989 in 't Wester- licht te Den Bommel. Aanvang 15.30 uur. Zaal open 15.00 uur. De bingo begint om 19.00 uur. De kerst maaltijd is gratis. De bingo kost drie gul den per persoon. Opgeven vóór 20 december bij fam. Zoon, Schoolstraat 15, Den Bommel, tel. (01871) 15 74. In verband met de komende kerstdagen en de jaarwisseling vindt een gewijzigde huisvuilinzameling binnen de gemeente plaats. Gedurende deze periode wordt vuilnis alleen opgehaald op de volgende dagen: Maandag 18 december 1989 Zaterdag 23 december 1989 Dinsdag 2 januari 1990 Maandag 8 januari 1990 Tijdens de kerstweek wordt dus geen huisvuil ingezameld! Zet u alleen op bovengenoemde data uw afval buiten om overlast en stank te voorkomen. OUDE TONGE, december 1989 SOMMELSDIJK Op woensdag 20 december is er weer gelegenheid voor de jeugd om Kerst stukjes te maken bij wijkvereniging 'De Zwaluw' aan de Sperwer 5 te Sommels- dijk. In verband met de grote opkomst van de afgelopen jaren, hebben wij besloten om het in twee keer te doen, namelijk van 13.30 tot 14.30 uur en van 15.00 tot 16.00 uur. Jullie moeten hier voor een toegangskaartje kopen. Voor leden 1,50 en niet-leden 2,00. Je kunt de kaartjes kopen bij de volgende adressen: Ineke Goedhart, Meerkoet 5, Sommels- dijk, (01870) 49 90; Ellen Breure, Klam- penmeet, Sommelsdijk, (01870) 37 81; Anne Maqrie Knape, Gladiolenstraat 31, Sommelsdijk, (01870) 59 45. Er wordt ook nog iets geknutseld voor bij de kerstboom. Jij komt toch ook? en neem gerust een vriend of vriendinnetje mee. Tot ziens op 20 december bij wijk vereniging 'De Zwaluw'. In de kerstvakantie is er voor de jeugd van 4 tot 12 jaar een kerst video-middag van 14.00 tot 15.30 uur. De kosten zijn ƒ0,75 voor leden en ƒ1,00 voor niet- leden. Komt allen naar wijkvereniging 'De Zwaluw', Sperwer 5, Sommelsdijk. Vanaf januari 1990 gaat PTT Post pakjes en postpakketten een tweede keer aan bieden als directe aflevering niet moge lijk is. Van maandag tot en met vrijdag zal dit gebeuren in de vroege avond uren. Ook op zaterdag zullen vanaf dat mo ment pakjes en postpakketten worden aangeboden. Maar dat zal slechts een maal plaatsvinden. Is de geadresseerde niet thuis dan vindt een tweede aanbie ding plaats op maandag. De uitbreiding van de bestel-service is een van de vernieuwingen die PTT Post in januari doorvoert op het gebied van het Ideingoederenvervoer. Andere zijn de introduktie van een afhaalservice, de 'hangpost' en een uitbreiding van de 'flliaalpost'. PTT Post komt hiermee tegemoet aan de toenemende vraag naar maatwerk op het terrein van klantgerichte dienstver lening inzake vervoer en bestelling. De Afhaalservice breidt de reeds lang bestaande mogelijkheid uit de door de klant niet gewenste artikelen te retour neren. Nu nog geeft de klant die artike len af aan het loket. In het vervolg kunnen de klanten van enkele postor derbedrijven bij retourzendingen kie zen tussen het afgeven van het pakje op het postkantoor en inschakeling van de Afhaalservice van PTT Post. In het laat ste geval moet de klant eerst kontakt opnemen met het postorderbedrijf Met de invoering van 'hangpost' biedt PTT Post grote verzenders (postorderbe drijven bijvoorbeeld) de mogelijkheid kleding te vervoeren en bij klanten thuis af te leveren. Deze kleding wordt ver pakt in plastic hoezen en hangend aan hangertjes vervoerd. De verzender sluit hiervoor een contract af met PTT Post. Op dit moment vindt het vervoer van kleding plaats in dozen. 'Filiaalpost' is een bestaande dienstver lening die in 1990 wordt uitgebreid. De service is bedoeld voor landelijk opere rende bedrijven die snel produkten of onderdelen beschikbaar moeten heb ben op uiteenlopende punten in het land. Monteurs, bijvoorbeeld, kunnen in dit systeem onderdelen afhalen op postkantoren, die in dat geval de maga zijn funktie vervullen van een filiaal. 'Filiaalpost' vermindert zo de noodzaak tot het hebben van een magazijn ter plaatse. „Op Uwe zaligheid wacht ik, o Heere". (Genesis 49:18) Nu kan Jacob in vrede sterven. „Op Uwe zaligheid wacht ik, o Heere". In die zaligheidsverwachting is Jacob heengegaan tot zijn vaderen. Door Gods genade zich uitstrekkend naar de belofte des Heeren, wordt de eeuwige zaligheid zijn deel. Allen die daarop hopen, die mogen leven uit Gods beloften, worden niet beschaamd. „Op Uwe zaligheid wacht ik, o Heere". Een tekstverklaring zegt, dat in het hebreeuws er eigenlijk staat: „Op uw Jesua wacht ik". Jesua dat is: „aangebrachte verlossing". In die naam Jesua klinkt door die andere Naam, de enige Naam onder de hemel tot zaligheid gegeven; de naam Jezus. En de Talmud, het grootste godsdienstig werk van de Joden, verklaart dit Woord aldus: „Niet op de verlossing door Gideon, Joas' zoon ziet mijne ziel, want deze is slechts voor een tijd. En evenmin op de verlossing door Simson, Ma- noachs zoon, richt zich mijn verlangen, want deze zal voorbijgaan. Maar mijn geest haakt naar die volkomen verlos sing, welke Gij o, mijn God, Gij Zelf, in Uw Woord hebt beloofd. Op Uw verlos sing hoop ik, o Heere. Op Uw verlossing door de Messias, Davids Zoon".... „Op deze verlossing staart mijn wachtende en hopende ziel; want deze verlossing is een eeuwige verlossing". Advent 1989. We gaan in onrustige tij den weer het Kerstfeest tegemoet. Het feest van het Licht, dat opging temidden van diepe duisternis. Het Licht.... „zo groot zo schoon, ge daald van 's hemels troon", dat volk bij volk in de ogen straalt. Kerstfeest verkondigt ons, dat de ver wachting van Jacob in vervulling ging, toen in de volheid van de tijd, Jezus kwam om zijn volk zalig te maken van hun zonde.... En straks in de Tempel, zingt Simeon de „wachter" met het Kind in de armen zijn lofzang: „Nu laat Gij Heere, uw dienst knecht, gaan in vrede naar Uw Woord, want mijn ogen hebben uw zaligheid gezien". Jacob en Simeon, de oude en de nieu we dag. Jacob: „Op Uw zaligheid wacht ik, o Heere". Simeon: „Mijne ogen hebben Uw zalig heid gezien". De verwachte zaligheid wordt een ge ziene zaligheid en zal straks ook voor Simeon worden een genoten zaligheid. Advent bepaalt ons bij de vraag: Van waar is onze verwachting? Voor leven en sterven? „Ik hef mijn ogen op naar de bergen, vanwaar mijn hulp komen zal". Gaat gij zó als een heilbegerige het Kerstfeest tegemoet? Kerstfeest wordt eerst tot Christus-feest als we van onszelf afzien en onze hulp alleen verwachten van Gods genade in Jezus Christus. Als wij door Woord en Geest ons leer den kennen als hiellichters, bedrieger, zondaar, dan lijkt wel alle verwach ting afgesneden. Maar weet dan, dat de Heere Zijn Naam heeft verbonden aan de naam van Jacob! Hij is de God van Jacob! De Heere wil nog te doen hebben met bedriegers. Hij is de trouwe Verbondsgod, Die door Jesaja verklaart: „Ik heb tot het zaad Jacobs niet gezegd: Zoekt Mij tever geefs". Hij heeft Zijn Zoon niet in de wereld gezonden voor brave burgers, die met zichzelf tevreden zijn, Jezus Christus is in de wereld gekomen om zondaren zalig te maken. Hij rechtvaardigt god- delozen. „Ik weet niet waaruit, waarin, maar dit weet ik: zal ik ooit omkomen, dan zal dat woord gelogen zijn, dat Jezus Chris tus in de wereld gekomen is om zonda ren zalig te maken". (Kohlbrugge). Het Licht waarvan het Kerstfeest ge tuigt, moge uw duisternis bevrijdend doorbreken. Dan zal de ziel, vol verwachting, zingen gaan van Jacob's God: „Zalig hij, die in dit leven Jacobs God ter hulpe heeft; Hij, die door de nood gedreven Zich tot Hem om troost begeeft; Die zijn hoop, in 't hach 'lijkst lot, Vestigt op de Heer, zijn God". B. H. H. Als we wat ouder worden stellen we andere eisen. Aan 'zitten' en 'slapen' bijvoorbeeld. De Senioren-Studio bij MeubelExpo is speciaal ingericht met slaap- en zit meubelen voor U, die op comfort gesteld bent. Zoals fauteuils met verstelbare rug- en armleuning. Latten en spiraalbodems met verstelbaar hoofd- en voeten einde (zelfs elek trisch). En.... onze meubelmakers maken al deze meubelen op de voor U meest comfortabele hoogte. Elke dinsdag krijgt onze Senioren- Studio speciale aandacht. Er is iets lekkers bij de koffie en we maken het extra gezellig. Kom op uw gemak proberen, passen en meten. De dinsdag is voor U. ZÓ veel en zó dichtbij! Persoonlijk damkampioenschap Goeree-Overflakkee 1990 Ook in 1990 wordt weer de mogelijkheid gegeven om deel te nemen aan het per soonlijke damkampioenschap van Goe ree-Overflakkee 1990. Er wordt evenals in voorgaande jaren gespeeld volgens het Zwitserse weer standspuntensysteem, in 7 ronden. Het ligt in de bedoeling om op 31 januari te beginnen. Het toernooi eindigt op 28 mei. Allen die lid zijn van een damvereni- ging op Goeree-Overflakkee, alsmede zij die geen lid zijn van een vereniging maar woonachtig op dit voormalige eiland kunnen voor dit damkampioen schap inschrijven t/m 5 januari 1990 bij de volgende adressen: dhr. F. Leroy, Til- sedijk 3, Den Bommel, tel. (01871) 23 84; dhr. A. Knape, St. Joris Doelstraat 8, Sommelsdijk, tel. (01870) 25 81; dhr. B. Visbeen, Beukelaar 16, Melissant, tel. (01877) 22 38. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Uitslagen damvereniging 'Denk en Zet' d.d. 11 december 1989 Afdeling I A. V. d. Veer - H. KoeseO - 2 I. Mackloet - C. Speeafgebr. J. van Hoorn - J. Lodder..1 - 1 Afdeling II C. Polder - A. Krijgsman1 - 1 M. ïQink - W. Vroegindeweij1 - 1 A Knape - C. Zoon1 - 1 F. Noordijk - J. A. van Hoorn2 - O Afdeling Hl L. Taaie - J. HoUeman1 - 1 H. Noordijk - L. van Erkel1 - 1 C. V. d. Groef- G. Zaaijer2 - O J. V. d. Kooij - J. Verbiest1 - 1 A. van Heumen - M. van Lente ...2 - O Afdeling IV J. K. de Rooij - R. JacobsO - 2 P. van Groningen-A.v.d.SluijsO - 2 D. Peeman - H. SchellevisO - 2 J. A. Gebuis - J. Groenendijk2 - O VERVOLGVERHAAL - 4 - Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape ^U---------------------------------1 TWEEDE HOOFDSTUK Toen om half acht de school uit ging hernieuwden ze met hun drieën nog eens de afspraak; ze zouden de volgende avond om vijf uur onder de lantaarn zijn, dan behoefden ze geen haast te maken. En terwijl ze naar huis gingen maakten ze elkander nog eens warm voor het mooie plan, waarvan ze zich zoveel voorstelden. Het leek wel of alles, wat van avond hun gemoederen bewogen had, nu verge ten was. Wat zouden ze er mee geuren bij de andere jongens, en wat zouden ze opsnijden over de meisjes, die zo bang waren. En dat de dikke juf frouw zo gilde van angst... De jongens zouden natuurlijk hun mond wel houden en samen zou den ze reuze-plezier hebben. Want Wim van de molenaar had een zusje, dat op de handwerk- school ging, en Jaap van Dam ook, en er waren er nog meer. Die zouden precies weten te vertellen wat daar gebeurd was. Als Piet nu zijn woord maar hield. Dat was het waarvoor Frans bang was. Want dan viel het hele plan in duigen. Met Kees alleen kon je zoiets niet doen, die was veel te zenuwachtig en stuurde meestal op het laatste ogenblik de hele zaak nog in de war. Hij zou in staat zijn om zó hard te pra ten, dat de juffrouw hen bij de deur al zou horen. Met Piet ging dat beter, die bleef tenminste altijd bij zijn positieven. Alleen als er gevaar aan ver bonden was, dan krabbelde hij meestal terug. En gevaar was er aan verbonden. Zolang het licht brandde liep je geen risico. Als de meester of de juffrouw je in de gang betrapte kon je wel een smoesje verzinnen. Maar als het licht uit was en je wou hard weglopen en meester Van Driel kreeg je eens te pakken. Of nog erger, als meester Van Doom, het hoofd van de school, plotseling eens kwam. Er was wel niet heel veel kans op, maar het kon toch. Als Piet over al die mogelijkheden zou gaan denken, dan zou hij het zeker niet doen, zover kende Frans hem wel. En Frans zou het jammer vinden. Het was maar een onschuldige grap en ze konden er heel wat plezier van beleven. Zijn voornemen, om de lafheid van Piet aan iedereen te vertellen, als hij zich terug zou trek ken, vond hij nu eigenlijk maar een schrale troost, want het plan was toch al te mooi om niet uitge voerd te worden. En daar ging het heen, daar twijfelde Frans niet meer aan. 's Avonds toen ze uit school kwamen had Piet er wel erg druk over meegepraat, maar dat vertrouwde Frans eigenlijk al niet, het was al te druk, dat was Piet niet gewoon. En er was iets vreemds in zijn ogen, dat Frans niet ver trouwde.... Hij werd in zijn wantrouwen versterkt toen Piet zich de andere dag nergens liet zien. 's Morgens om negen uur kwam hij op het laatste nippertje de school binnen schuiven. De meester hield hem nog tegen en zei: „ho, ho, een beetje netjes, asje blieft". En om twaalf uur was hij ineens verdwe nen, alsof hij in de grond was weggezakt. En 's middags was het weer net eender. Dat was Piet ook al niet gewoon, en het gaf Frans nu zekerheid, dat Piet hem in de steek zou laten. Toen de school om half vier uitging vroeg hij aan Kees: „Heb je Piet nergens gezien?".... Kees schudde zijn hoofd. „Je zult zie, dat hij er vanavond wel niet zal zijn", voorspelde Frans. De ander haalde ongelovig zijn schouders op: „Waarom denk je dat?".... „Je zult het zien", verzekerde Frans nog eens. „Ik zag het gisteravond aan zijn ogen.... En waar heeft hij vandaag gezeten?.... Heb jij hem soms ge zien?".... „Gezien wel".... „Hij heeft zich stilletjes weggehouden.... De flau- werd.... Maar ik zal hem".... „Je bent er toch om vijf uur?" vroeg Kees nog. „Ik wel.... natuurlijk!".... zei Frans. „Maar we zul len wel voor niets komen, daar kun je op rekenen.... Frans had die avond wel goed gezien, dat er iets vreemds was in de ogen van Piet. Piet had bij zichzelf overwogen of het strootje trekken nu nog wel geldig was. Want morgenavond was het toch weer een andere dag. Hij vond, dat het eerlijker zou zijn om weer te loten. Maar na enig nadenken durfde hij niet best met het denkbeeld voor de dag te komen. De jongens zouden hem een flauwerd vinden, die bang was. Hij overwoog nog om Wim van de Molenaar uit te nodigen ook mee te doen. Die zou er zeker niet lang over nadenken. En dan had hij een geldige reden, om een nieuwe loting voor te stellen. Maar Wim van de Molenaar ging niet op de herhalingsschool, en het was de vraag of hij van zijn moeder naar buiten zou mogen, hij moest altijd naar huis als de lantaarns aangingen. Nee, daar kwam niets van. Toen dacht hij aan Toon van Dam. Maar hij vreesde, dat de jongens het niet goed zouden vinden. Toon stond er voor bekend, dat hij zijn mond niet kon houden. En daar was hijzelf ook wel een beetje bang voor. Als Toontje het uit zijn mond liet vallen tegen zijn zusje, dan was de aardigheid eraf En als die het eens tegen de juffrouw verklapte, dan waren ze er gloeiend bij. Verbeeld je, dat de meester vanavond eens in het hoekje ging zitten bij de gasmeter. Je zoudt hem natuurlijk niet kunnen zien in het donker. En als de meester je dan ineens beet- pakte, wat zou je dan schrikken!.... Hij moest er niet aan denken, want dan liepen de koude rillin gen over zijn rug. Nee, hij zou er Toon maar bui ten laten, daar zou niets dan narigheid van komen. De hele dag maakte hij nog allerlei plannen. Als hij de Langen eens een dubbeltje beloofde om het voor hem te doen. Kees kreeg nooit veel zakgeld van zijn vader, hij zou er best voor te vinden zijn. Hij zou hem wijs kunnen maken, dat hij zijn voet bezeerd had en dat hij nu niet zo hard lopen kon. Kees geloofde alles. Maar dan zat hij nog met Frans, die zou hem niet geloven. Die zou hem misschien uitlachen. Hij had een hekel aan Frans, een erge hekel. Frans was maar een arbei- dersjongen. En op school dacht Frans, dat hij iedereen commanderen mocht. En wat hij be dacht moest altijd gebeuren, hij kon altijd jon gens vinden, die met hem mee deden. Dat was met het uitdraaien van het licht ook zo. Hij had dat nu wel gezegd, dat het zo aardig zou zijn als de meis jes ineens in het donker zouden komen te zitten, maar Frans had er dadelijk een plan van gemaakt en hij had het doorgedreven. (wordt vervolgd) De label voor de week van: 4 december t.e.m. 10 december 1989 Normaal Jaar- Weekstreef- Totaal streef- verbruik verbrulk verbrulk 500 m> 12 m= 92 m= 600 m' 15 m= 111 m= 700 m" 17 m' 129 m' 800 m= 20 m= 148 m' 900 m' 22 m' 166 m' 1000 m= 25 m= 183 m' 1100 m= 28 m» 204 m' 1200 m' 30 m' 221 m= 1300 m' 33 m' 240 m' 1400 m' 35 m= 260 m' 1500 m' 38 m' 277 m= 1600 m' 40 m= 295 m= 1700 m= 43 m= 215 m' 1800 m' 45 m' 333 m= 1900 m' 48 m" 351 m= 2000 m= 51 m= 371 m^ 2200 m» 56 m' 408 m3 2400 m' 61 m= 445 m' 2600 m' 66 nn= 480 m» 2800 m= 71 m= 520 m' 3000 m" 76 m' 555 m= 3500 m' 89 m» 649 m' 4000 m' 102 m= 742 m» 4500 m= 115 m= 835 m= 5000 m' 128 m' 928 m' 5500 m' 140 m' 1019 m» 6000 m= 153 m' 1113 m' Weergegevens Valkenburg Z-H berekeningsmodel NV. GEB ZHW Weersomstandigheden: Afgelopen week lag de buitentemperatuur iets boven het normale niveau, terwijl het bovendien minder hard waaide dan normaal. TIP VAN DE WEEK: Wasautomaat kopen? Eerst in de Energie- wijzer kijken! Hij ligt klaar bij uw energiebedrijf. Stellendam Delta Industrieweg 38 (bij de Haringvlietsluizen, afslag Havens) Tel. 01879-2300 Open: Maandag tm Zaterdag van 8.30 tot 17.00 u. V Vrijdagavond tot 21.00 u. l^lf^fl^>^:f4.]^l^l^]^:^l^l^l^l^l^l^]^J^l^^.l^4.)^l^:^l^l^l^l^4.l^l^lfl^>^lfl^:^)^l^l^l^l^l^l^l^l^l^l^J^4.l^l^l^J^>^.^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 5