rPOOTGOED: DIRECTEUR I Bergmans Brillen l van Rossum Draagbare exclusieve mode JJ Speciale prijzen p m Kerstbomen Graka Hoveniers Modehuis Jonge akkerbouwers maken plan voor gezonde akkerbouw Okker's Zaden Boekhandel IJiL JvOK. f Decembermaand duur?l I een blank glas gratis"^ I Auto vaak vervangbaar door ander vervoer EILANDEN-NIEUWS .^- u - i Open Jongerenwerk Open Jeugdwerk t t I t HERHAALDE OPROEP NEEM M.L KIEVIT Peugeot 205 diesel opslag of stalling Wij bezorgen ze thuis! Uitslagen Bowling Vereniging Middelharnis VRIJDAG 8 DECEMBER 1989 „EILANDEN NIEUWS' Bladz. 3 FAMILIEBERICHTEN Met blijdschap en verwondering delen wij u mee, dat de Heere in Zijn goedheid ons gezin verrijkte met de geboorte van Fredrik-Jan A. Houweling C. A. Houweling-Mulder Cornelia 7 december 1989 Zuiddijk 51 3244 AZ Nieuwe Tonge in^^ I" plaats van kaarten 1964 1989 Op D.V. 17 december hopen onze geliefde ouders H. M. Meijer en A. P. Meijer-Beije de dag te herdenken dat zij 25 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Dat zij nog lang voor elkaar en voor ons gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen. Diana en Adriaan Marco en Ab Leen, Corina en Henny 3257 XE Ooltgensplaat, december 1989 Lindenlaan 15 U kunt onze ouders feliciteren op dinsdag 19 december van 15.00 tot 17.00 uur en 's avonds van 20.00 tot 23.00 uur in de Don Jon van het Fort 'Prins Frederik', Havendijk 16 te Ooltgensplaat. DANKBETUIGING Langs deze weg willen wij een ieder, die zijn medeleven heeft betoond na het plotseling over lijden van onze lieve dochter, zus en tante CORRIE TAMS onze oprechte dank betuigen. In het bijzonder dank aan ds. Westerhout en ker- keraad voor de geestelijke zorg. Dank aan dr. Bulthuis voor zijn bezoeken en begeleiding. Voorts dank aan familie, buren en bekenden voor hun hulp en steun in die zo droeve dagen. P. Tanis H. C. Tanis-Grinwis Kommer en Karin Piet Ewout en Annet Goedereede-Havenhoofd, december 1989 Onverwacht heeft de Heere, in het ziekenhuis te Dirksland, uit ons midden weggenomen onze kleinzoon en neef CORNELIS VOOGD in de leeftijd van 36 jaar. L. C. de Ronde-Emaus Bep en Henk Pietje en Jaap Klara en Pauw Teus en Jannie Lina en Jaap Mozina en Wijnand Ouddorp, 6 december 1989 Ongeveer 100 jonge akkerbouwers, verenigd in het Nederlands Agra risch Jongeren Kontakt (NAJK), hebben op woensdag 6 december hun akkerbouwplan aangeboden aan de voorzitter van het Landbouw schap. Zij roepen het Landbouw schap op haar beleid bij te stellen en het plan van de jongeren over te nemen. De afgelopen jaren zijn de inkomens in de akkerbouw dramatisch gedaald en de bedrijfsovernames stagneert. Het plan van het NAJK heeft daarom als uit gangspunten redelijke inkomens en kostendekkende graanprijzen. Om dit te bereiken moet de graanproduktie wor den beheerst. In het NAJK-plan is elke teler vrij om te beslissen hoeveel graan hij wil verbou wen. Hij is echter verpHcht 15% van zijn graanareaal braak te leggen. Als kom- pensatie voor deze 15% braak wordt de graanprijs vastgesteld op 51 cent per kg (nu 40 cent). Onderdeel van dit plan is dat de invoer van veevoer van buiten de EG niet mag groeien. ledere beheersing van de graanproduktie is anders dwei len met de kraan open. Volgens de jonge akkerbouwers heeft het plan grote voor- Heden nam de Heere, tot onze diepe droefheid na een geduldig gedragen lijden, in het ziekenhuis 'Bethesda' te Dirksland uit ons midden weg onze lieve zorgzame vader, groot- en overgrootvader, broer, zwager en oom DIRK DE KORTE weduwnaar van Jannetje Lugtenburg in de ouderdom van ruim 86 jaar. Sterke de Heere ons in dit smartelijk verlies. Sommelsdijk; N. Groenendijk-de Korte M. B. Groenendijk G. Buskoop-de Korte M. Buskoop Middelharnis: A de Korte A Troost-van Driel klein- en achterkleinkinderen 7 december 1989 Goudsbloemplein 11, 3245 CE Sommelsdijk Gelegenheid tot condoleren: maandag 11 decem ber van 20.00-21.00 uur in de rouwkamer van 'De Samaritaan', Kon. Julianaweg 50 te Sommelsdijk. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op dinsdag 12 december a.s. om 11.00 uur op de algemene begraafplaats te Sommelsdijk vanuit de zaal van het Verenigingsgebouw van de Geref Gemeente, Chr. de Vrieslaan 40 te Middelharnis, waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Aanvang 10.00 uur. Geen bloemen Heden nam de Heere, tot onze diepe droefheid uit ons midden weg onze lieve opa DIRK DE KORTE weduwnaar van Jannetje Lugtenburg in de ouderdom van ruim 86 jaar. Brielle: Klara en Hans Emil en Martine Zierikzee: Dirk en EUa Sabine en Maurice Berkel en Rodenrijs: Jannie en Peter Petronette en Arbert Rotterdam: Hanneke Sommelsdijk: Adrie en Chris Jan en Marinus Dirk en Apollonia Nelleke Jobina en Jan Gertrude Sommelsdijk, 7 december 1989 Heden behaagde het de Heere tot onze diepe droefheid in het ziekenhuis te Dirksland van ons weg te nemen onze geliefde broeder, zwager en oom DIRK DE KORTE weduwnaar van Jannetje Lugtenburg in de ouderdom van ruim 86 jaar. Sterke de Heere de kinderen, kleinkinderen en ons in dit smartelijk verlies. Middelharnis: L. Schol-de Korte A Schol C. de Korte-v. d. Linde Krimpen a/d IJssel: A v. d. Sluijs-Schol neven en nichten Sommelsdijk, 7 december 1989 Ooltgensplaat, tel. (01873) 16 92 12 03 voor Basisonderwijs Deitastraat 13 3249 AC Herkingen Telefoon (01876) 2 92 Het Bestuur van de Vereni ging voor Christelijk School- onderwijs op Gereformeerde Grondslag vraagt met ingang van 15 februari a.s. of eerder een De vacature ontstaat omdat de huidige functiona ris is benoemd bij het Voortgezet Onderwijs. De school telt +130 leerlingen. We beschikken over een prachtig gelegen, mo dern en goed geoutilleerd schoolgebouw. Van hen die voor deze funktie belangstelling heb ben, wordt verwacht: dat men belijdend lid is van de Ger. Gem. of Ned. Herv. Kerk op Ger. Gr. dat men beschikt over goede contactuele, organisatorische, pedagogische en leiding gevende eigenschappen. dat men weet in te spelen op de huidige ontwikkelingen bij het basisonderwijs. Sollicitatie-procedure volgens sollicitatiecode V.G.S. Vorige sollicitaties blijven gehandhaafd. Inlichtingen: - dhr. N. D. Human (dir.), tel. (01879) 12 35. - dhr. A van Eist (adj.dir.), tel. (01876) 7 15. - dhr. J. C. Huizer (voorzitter), tel. (01876) 4 64. Sollicitaties binnen 1 week na het verschijnen van dit blad aan het Bestuur, p.a. Deltastraat 13, 3249 AC Herkingen. Het adres voor al uw boeken NIEUW en TWEEDEHANDS Grote sortering Ook cd's en mc's Keuze uit 200 cd's: orgel, koor, gemeentezang, klassiek vanaf 19,90 Voor iedere klant, een leuke attentie van het Flakkeese land. Tot ziens op de boekenboerderij Bouwdijk 11 Melissant Tel. 01877-2657 l Niet bij I Bij aankoop van een bril montuur 1 met enl<elvoudige glazen I Aktle loopt van 1-30 december A X in onze zaak te Ouddorp Hofdijksweg 12 OUDDORP I Telefoon (01878) 12 49 delen. Allereerst wordt de graanteelt weer lonend. De opbrengst per hektare graan inklusief 15% braak neemt toe met 300,- a 400,-. Door het spileffekt van graan, het effekt op de prijzen van andere akkerbouwprodukten, stijgen ook de prijzen van die produkten mee. Een groot voordeel is dat het plan een voudig is en de akkerbouwers maximale vrijheid garandeert bij het vaststellen van het bouwplan. Ook voor de EG heeft het plan voorde len. De graanproduktie wordt effektief beheerst en daardoor gaan de kosten voor de EG omlaag. De oorzaak van de slechte inkomens is gelegen in het marktgerichte beleid waardoor de graanprijs sterk is gedaald. De EG dient dit beleid op korte termijn om te buigen. Voor heel veel akkerbouwbedrijven staat de toekomst op het spel. De tijd dringt om de akkerbouw weer toekomst te geven. Jonge akkerbouwers vragen daarom aan alle akkerbouwgezinnen gezamenlijjk achter dit plan te gaan staan. Het NAJK daagt het Landbouw schap uit om snel haar beleid bij te stel len. Het is de laatste kans om eensgezind te gaan knokken voor een kostendek kende graanprijs om een beheersing van de produkten. Zestig procent van de verplaatsingen waarvoor in Nederland de auto wordt gebruikt kan ook worden gemaakt met een ander vervoermiddel. Dit is de opmerkelijke conclusie uit een onder zoek naar de vervangbaarheid van de auto dat door het Instituut voor Toege paste Sociale Wetenschappen (ITS) te Nijmegen in opdracht van het ministe rie van Verkeer en Waterstaat onlangs is verricht. Het onderzoek is gehouden onder 1000 huishoudens en geeft een representatief beeld van het autogebruik in Nederland. Bij dit onderzoek geven automobilisten aan in hoeverre ze de eigen auto voor een bepaalde, regelmatig terugkerende verplaatsing, vervangbaar achten door een ander vervoermiddel. Vooral voor de kortere afstanden geven automobilisten te kennen dat ze de fiets zouden kunnen - en in mindere mate - willen gebruiken. Voor verplaatsingen over grotere afstan den en voor stadsritten zien automobi listen in het huidige openbaar vervoer een redelijk alternatief Daarnaast is het is het blad voor uw jamuiebericnten meerijden met iemand anders (b.v. car pooling) voor een aanzienlijk deel van de automobilisten een aanvaardbare oplossing voor het beperken van de automobiliteit. Het onderzoek geeft aan dat er goede perspectieven zijn voor een beleid dat het selectief autogebruik stimuleert. Meer dan tachtig procent van de onder vraagden vindt de tijd rijp voor maatre gelen op dit gebied. Daarvoor kijken ze naar de overheid, maar vijftig procent van de ondervraagden gaf aan zelf ook bereid te zijn om iets te doen aan dit probleem. Verder worden belangenorganisaties genoemd, die meer zouden kunnen doen aan de vermindering van het autogebruik. Overigens blijkt uit dit onderzoek dat de Nederlander vooral de gevolgen voor het milieu belangrijk vindt. Files of de veiligheid worden veel minder gezien als een reden om het autogebruik terug te dringen. De uitkomsten van dit onderzoek vor men de basis voor een communicatie plan dat momenteel bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat in voorberei ding is. Een zorgvuldige communica tieve campagne kan op korte termijn helpen bij het ombuigen van de groei in het autogebruik. Daarnaast geven de uitkomsten steun aan de maatregelen van het nieuwe ministerie, gericht op het bevorderen van het gebruik van de fiets en het openbaar vervoer. Het ITS-onderzoek geeft aan dat de mentaliteit van de Nederlandse auto mobilist verandert. De 'blijde rijder' wordt een 'verantwoorde rijder'. Nu bij: voor Molendijk 34, OOLTGENSPLAAT, Tel. (01873) 14 18 NEEM MET UITVAARTVERZORGING GEEN RISICO... M.L KIEVIT 1 01877-1166 Molendijk 66 1 D.N. KIEVIT 01815-4566 m TE KOOP bj. eind '83, km.st. 140.000 i.z.g.st. Prijs n.o.t.k. Tel. (01877) 26 57 „Het fijnste voor de kleinste?" Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw keus uit ons nieuwe modellenboek! Drukkerij Gebr. de Waal SOMMELSDIJK TE HUUR Plm. 180 m^ te Middelharnis Tel. (01870) 62 81 Staverseweg 2, SOMMELSDIJK Telefoon (01870) 31 00 Centre Pares Club - The Strikes3 - 1 Black Giants - De Schuivers3 - 1 Tweety - Red Arrows1 - 3 V.V.H. - Red Arrows3 - 1 Offerhaus-Watersport - TweetyO - 4 Nout Nissan Team - 3.5 - O Puntenklassement V.V.H39 pnt. 17966 pins Red Arrows37 pnt. 17618 pins Black Giantss36.5 pnt. 17444 pins Centre Pares Club30 pnt. 17127 pins De Schuivers25.5 pnt. 14806 pins Tweety25 pnt. 15937 pins The Strikes20 pnt. 15485 pins Nout Nissan Team... 5 pnt. 11155 pins Offerhaus WatersportO pnt. 2152 pins De Bowling Vereniging Middelharnis kan nog enkele nieuwe leden inschrij ven voor de dinsdagavond. Hierover kunt u inlichtingen verkrijgen op dins dagavond van 19.00 tot 22.00 uur in het Sport- en Rekreatiecentrum 'De Staver'. Voor nieuwe leden geldt een aantrekke lijke introduktiekorting. Tevens organiseert 'De Staver' in samen werking met de bowlingvereniging een introduktie-avond op 21 december. Op deze avond kan men niet alleen gratis kennismaken met de bowlingsport maar ook de nodige inlichtingen wor den verkregen. De avond zal worden begeleidt door leden van de vereniging. SINT ANNALAND Uienveiling van donderdag 7 december 1989 Uien, maat veertig opwaarts, klasse twee N.L. 37,90. Uienprijs per honderd kilogram. Aanvoer: achttien ton. DIRKSLAND Het O.J.W.-team organiseert a.s. zater dagavond een open avond. Er worden competities gehouden in o.a. tafeltennis, sjoelen en nog vele andere spelletjes. Kom dus allemaal. De deuren gaan om half acht open. Het OJ.W.-team MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Zoals reeds aangekondigd, hopen we zaterdagavond 16 december a.s. onze kerstavond te houden. Deze zal niet in 'de Hoeksteen', maar in gebouw 'Vita Nova', van Aerssenstraat te Sommels dijk plaatsvinden. Traditie-getrouw zal hier een brood maaltijd aan voorafgaan, die om 18.00 uur aanvangt. Het avondprogramma is gevuld met o.a.: diaklankbeeld, muzikaal moment, een kwis en meerdere gezellige zaken, w.o. zingen. Het zal jullie duidelijk zijn, dat het voor onze organisatie noodzakelijk is, dat jouw opgave vroegtijdig bij ons be kend is. Telefonische opgave is vanaf heden mogelijk onder de volgende naummers: Nico Kamp, (01870) 66 79 en Adrie Stolk, (01870) 61 28. Opgave is mogelijk tot uiterlijk woens dag 13 december. Echt doen voor deze datum! De kosten voor deze avond, inkl. brood maaltijd zijn 5,- p.p. Uiteraard is het mogelijk alleen aan het avondprogramma deel te nemen. Ook hiervoor, gaarne vooraf je aanmelden bij bovengenoemde teamleden. De kos ten hiervan bedragen 2,50 p.p. Team OJW Middelhamis-Sommelsdijk Een advertentie in Eilanden-Nieuws heeft altijd succes *''»KIÏ»0"* U kunt bij ons ook 's avonds terecht. M.L. Kievit heeti als enige al 20 jaar ervaring me( uil- vaartverzorging. Vooral vlak na het overlijden is het fijn als er iemand voor je denkt en doet. Maar ook daarna moet alles vlekkeloos verlopen en niets over het hoofd gezien worden! U kunt ons dag en nacht bellen. Wij kunnen thuis voor u opbaren. Uw rouwkaarten kunnen binnen enkele uren de deur uit d.m.v. eigen otfsetdrukkerij. Informeer eens naar ons depositotonds. J UITVAART VERZORGING Ligusterlaan 6 ■JXaCH Oostvoome i fi^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 3