70 miljoen omzet én nieuwe directeur Visafslag Goedereede Expositie schilderijen Aart de Neeff Politieberichten Kerstmarkt in Ooitgensplaat Drukte op de Kaai voor Sint ZC 'De Gooye' handhaaft zich goed Opbrengst verkoping Ledenvergadering IJsvereniging 'Voorwaarts' Uitslag verloting vv 'De Putter' Kleurrijke tentoonstelling in Ouddorp Goedereede Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Intermezzo ronde verder Oud-inwoner overleden Distriktsbijeenkomst Jeugdbond Gereformeerde Gemeenten Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS^ DINSDAG 5 DECEMBER 1989 Opnieuw, nét als 3 weken geleden werd de gem. visafslag van Goede reede j.I. vrijdagochtend weer be zocht door lui die er ogenschijnlijk weinig te zoeken hadden, maar andermaal had dat z'n plezierige reden. Vrijdag 10 november was het het bereiken van de 65 miljoen aan omzet geweest, vrijdag, 3 weken nadien, werd de 70 miljoen gepas seerd, en dat was voor het College van B en W andermaal het sein om óp te marcheren naar dat centrum van bedrijvigheid. In de mijnzaal, waar de viskopers geconcentreerd de mijnmeester en de mijnklok volgden, werd die bezigheid weer even onderbroken voor het heuge lijke nieuws, 's Morgens om 9 uur bleek bij de verkoop van 2000 kg schol van de OD 17, schipper Huib Tanis, de 70 mil joen te zijn gepasseerd, al 5 miljoen méér dan vorig jaar werd bereikt! Met smakelijke banketletters voor de aan voerder en de koper, de fa. Poppe uit Veere en, voor alle bemanningen koffie met gebak in het restaurant, werd door de gemeente Goedereede uitdrukking gegeven aan de blijdschap die er heerste, want 't was geheel ongedacht dat dit jaar een zó hoge score werd bereikt. „Een bijzondere mijlpaal" werd de 70 miljoen dan ook door burg. van Velzen genoemd, het visjaar 1989 bleek reuze te zijn meegevallen, ondanks de gevolgen van de quotering die de grootste kotters ver naar het noorden, naar zelfs de 55e breedtegraad had gevoerd, maar desal niettemin waren de vangsten tóch in de thuishaven gemijnd. De vissers kregen daarvoor 's burgemeesters hoge waarde ring en hij bood ze alle service aan, tot en met over enige tijd waarschijnlijk een tweede sorteermachine over de aan schafwaarvan momenteel wordt onder handeld. De blik vooruit die dhr. van Velzen ten beste gaf mag zeker hoopvol worden genoemd. In redelijkheid mag worden verwacht dat op het Europees overleg op 18 december in Brussel een verruiming van de quota zal worden bereikt waar door de vissers, die beweren dat dat bio logisch gezien best zou kunnen, hun gelijk zouden krijgen en, hoopvol bleek dhr. van Velzen ook wat de bevaarbaar heid van het Goereese Gat betreft nu op andere plaatsen dan juist daar geen zand meer mag worden gewonnen. Nieuwe directeur In het gemeentebestuurlijk gezelschap bevond zich ook de nieuwe directeur van de visafslag, dhr. J. L. v. d. Zande SOMMELSDIJK De verkoopdag van de vrouwenvereni ging 'Liefde vindt werk', heeft het netto bedrag opgebracht van 4.088,-. De ver kochte handwerken e.d. in de loop van het jaar brachten 2.747,- op. De kraam op de Holle Bolle-dagen bracht 3.130,- op. Met een aantal gif ten een bedrag van ruim 10.000,-. Van dit bedrag werd ƒ1.000,- geschonken aan het GTV 'Sjaloom'. Eveneens werd ƒ1.000,- beschikbaar gesteld voor het familiehuis van de Daniël den Hoed kliniek. Ook werd voor een bedrag van 18.843,- nieuwe stoelen en tafels aangeschaft voor de inrichting van Vita Nova'. Deze werden 22 september overhandigd aan de Beheerscommissie. We willen een ieder in en buiten de gemeente hartelijk dankzeggen voor de medewerking en belangstelling op de verkoopdag. OOLTGENSPLAAT De jaarlijkse ledenvergadering van de IJsvereniging 'Voorwaarts' te Ooltgens- plaat zal gehouden worden vrijdag 8 december a.s. om 20.00 uur in de boven zaal van Hotel 'Hobbel', Kaai 1. Na behandeling van de jaarverslagen staat ook een bestuursverkiezing op het pro gramma. Aftredend en herkiesbaar zijn A. Roodzant en R. Korteweg. Na de pauze volgen eventuele mededelingen het schaatsseizoen betreffende. Graag rekent het bestuur op uw komst. OUDDORP Ie prijsnr. 02279 2e prijsnr. 01077 3e prijsnr. 01531 4e prijsnr. 01317 5e prijsnr. 02427 6e prijsnr. 01539 7e prijsnr. 01173 8e prijsnr. 01465 Prijzen afhalen bij M. Verhage, Juliana- weg 10, Ouddorp. (32). Dhr. v. d. Zande is per 1 januari benoemd; hij is tot die datum nog produkt-manager bij Frites Farm te Oudenhoom. Hij is nog vrij onbekend met de boeiende wereld van de visserij maar ervaart het als een uitdaging zich snel in te werken. Goede kontakten met de vissers zullen daarbij onontbeerlijk zijn en dhr. v. d. Zande hoopt daar gauw een begin mee te maken. OUDDORP - Doopsgezinde Kerk - Woensdagavond 8 uur (Leerhuis) ds. J. Smink. Nico Hulstaart, trainer-coach van de Dirkslandse zwemclub 'De Gooye' is erg tevreden met de 6e plaats, die zijn ploeg momenteel inneemt in de A- afdeling van de zwemcompetitie. Ondanks het feit, dat de toppers Wanda Jongejan en vooral Theo Jan Tanis nogal wat trainingen moeten overslaan vanwege hun studie, weten zij zich goed te handhaven bij de top. In het Caribabad in Gorinchem zwom Wanda Jongejan op de 100 meter rug slag een prima tijd van 1.08,9. Met deze tijd werd Wanda nipt eerste en versloeg daarmee Brenda Starink, die op dit nummer uitkomt in de Nederlandse Jeugdploeg. Theo Jan Tanis zwom zich eveneens op de 100 meter rugslag in de prijzen. Hij reikte tot een tweede plaats in een tijd van 1.03,6. Op ditzelfde nummer zwom Johan Langbroek een fraai persoonlijk re cord 1.09,8. Op de 100 meter vrije slag bij de meisjes onder 16 jaar Daphne Verbeek een prachtig persoonlijk record: 1.07,7. Datzelfde de Gerben Nelemans bij de jongens op de 100 meter vrije slag. Bij hem stopte de chronometer op 1.02,4. Leen van Es bleef daar 0,1 seconde achter. Opvallend sterk is het zwemmen van Stefan Langbroek. Bij de jongens onder 14 jaar moest hij 200 meter vrije slag zwemmen. Zijn tijd 2.26,4 brengt hem bij de top 10 van Zuid-Holland. De stand blijft ongewijzigd.: 1. Kempvis, Spijkenisse. 2. VZC Vlaardingen. 3. Nautilus Dordrecht. 4. De Devel, Zwijndrecht. 5. Poseidon Ridderkerk. 6. De Gooye, Dirksland. 7. De Geul, Papendrecht. 8. PCG, Gorinchem. 9. ZPB Profus, Barendrecht. Op de traditionele jaarlijkse clubten- toonstelling van de Ouddorpse Konij nen en Pluimveefokkersvereniging 'Nut en Genoegen', hebben de leden van deze vereniging er gezamenlijk wederom voor gezorgd dat de grote zaal in het Ver enigingsgebouw 'Dorpstienden' aan de Dorpstienden rijk gevuld is met bijzon der veel rassen en kleurslagen van: Konijnen, Hoenders, Dwerghoenders, Sierduiven, Eenden, Ganzen, Cavia's, kleine Knaagdieren en Postduiven. Door het grote aantal inzenders die bijna allen een verschillend ras fokken is de afwisseling in type bouw en kleur- slag zeer talrijk zodat er niet lange rijen van een en dezelfde soort zijn. De 56-jarige jonge vereniging is er trots op dit elk jaar weer te kunnen expose ren, een jaarlijks groeiend ledenaantal waaronder vele jeugdleden geven een goed vertrouwen in de toekomst, zoda nig dat 'Nut en Genoegen' zijn eigen identiteit kan blijven behouden. Een club met een clubtentoonstelling waar eigen leden in onderlinge concur rentie prijzen kunnen winnen en dat alles in een zeer sportieve en vriend schappelijke sfeer. Dat fauna en flora dicht bij elkaar staan zal ook dit jaar weer blijken, dankzij de medewerking van Bloemenhandel E. Grinwis Zn. kan 'Nut en Genoegen' zijn tentoonstelling tot een nog kleurrij ker gehaal maken, de Rabobank Oud dorp als sponsor draagt daar belangrijk aan bij. Alle reden dus om een bezoek aan deze tentoonstelling te brengen. Alle reden ook u op te geven als lid, wilt u beginnen in de kleindierensport, heeft u vragen hieromtrend, tijdens de tentoonstelling zijn altijd mensen aanwezig die u alle gewenste inlkichtingen kunnen ver schaffen over o.a. rassen, hokkenbouw en adressen van fokkers. De tentoonstelling is geopend op vrijdag 8 december 's avonds van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdag 9 december 's middags van 14.00 tot 21.00 uur, de uitreiking van de Kampioensprijzen is op zaterdag middag 15.00 uur, waarna ook de trek king van de grote verloting. Rest ons nog te vermelden dat de toe gang tot al dit fraais gratis is. TELEFAX BECOTEX Aanrijdingen Slecht schoongemaakte ruiten hebben weer voor de nodige ongevallen ge zorgd. Op de Oostdijkseweg sloeg een automo bilist linksaf bij een bocht die hij nog niet genaderd was. Hetzelfde overkwam een automobilist op 30 november op het Haveneind in Goedereede. Hij reed bijna de haven in. Van beide auto's waren de ruiten beslagen. Bij de visafslag reed een auto tussen de geparkeerde auto's de weg op. Door zijn bevroren ruiten zag hij niet dat er een auto aan kwam rijden. Op de Oudelandseweg reed een automo bilist vanuit een uitrit achteruit de weg op. Ook zijn ruiten waren nog dichtge vroren, waardoor hij een geparkeerde auto niet zag staan. Rijden onder invloed Een tweetal inwoners van de gemeente Goedereede zijn afgelopen week be keurd voor het rijden onder invloed van alcohol. Een inwoner van Stellendam blies 635 ug/1 l,46%o) en een inwoner van Goedereede blies 430 ug/1 0,99%o). Vals bankbiljet Bij een supermarkt in Ouddorp werd afgelopen week met een vals bankbiljet van 250,- betaald. Pas bij de bank werd het biljet ontdekt. Het is niet bekend wie met het biljet heeft betaald. Inbraken/diefstallen 1. In twee vakantiewoningen op de Oude Nieuwlandseweg werd inge broken. Wat kleingeld en een klop- boormachine werden meegenomen. Bij een derde vakantiewoning bleef het bij een poging tot inbraak; 2. Op een camping in Stellendam werd een schuurtje open gebroken. Waar schijnlijk is er niets ontvreemd. Ook werd ingebroken in een caravan. Een radio-cassette-recorder, een hobby brander en diverse kleine voorwer pen werden gestolen; 3. Op 29 november werd aangifte ge daan van een aanhangwagen, merk Westfalia, die op 29 september was gestolen op de Brouwersdam. 4. Vanaf de Stelleweg werd een hoeveel heid zandgrond gestolen; 5. Op de Westerloostraat werd het slot van een achterdeur open gebroken. De woning werd doorzocht en een paar gouden manchetknopen wer den meegenomen. Vernielingen 1. Op de Dorpstienden zijn enkele ver keersborden vernield. Schade onge veer 400,-. OUDDORP heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. Koster. NIEUWE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpe- nissc STAD aan 't HARINGVLIET donder dagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Zwijndrecht. OOLTGENSPLAAT------donderdag avond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse. De organisatoren van de welbekende 'Oeltgendagen' zijn er dit jaar in ge slaagd om een grandioze Kerstmarkt te organiseren in het historisch Fort 'Prins Frederik' te Ooitgensplaat. In samenwerking met de ondernemers uit Ooitgensplaat wordt aan u in kerst sfeer een ruime presentatie gegeven van allerlei produkten en artikelen. Proeven, keuren, demonstraties en vele verrassingen staan u te wachten. Ook maakt u kans op een gratis kerstdi ner voor 4 personen of op andere spe ciale kerstartikelen of heerlijkheden. De kerstmarkta wordt gehouden op zaterdag 9 december a.s. van 13.00 tot 18.00 uur. Vrijdagavond speelde Heren 1 tegen RVC/Libanon 1 voor de beker. Van een spannende wedstrijd was geen sprake. Libanon had geen antwoord op het ver zorgde spel met de harde aanval van Intermezzo. De uitslag 3-0 was ook vol komen terecht. Bij Dames 2 liep het anders. Tegenstan ders Rabo/Krimpen 1 speelden het spel letje beter en wonnen met 3-1. A.S. zaterdag speelt Intemezzo thuis in de 'Staver' met het volgende pro gramma: 11.00 uur: Jongens Cl - Kangoeroes 1 Mini jongens - DVO 1 Mini meisjes - DVO 1 Mini mix 2 - Mini mix 1 12.00 uur. Heren 3 - Rowido 4 Jongens BI - Kangoeroes 1 Mini jongens - Vovero 1 Meisjes Cl - Kangoeroes 1 13.30 uur: Heren 1 - RVC/Libanon 1 Dames 1 - RVC/Libanon 2 Dames 3 - w Kwiek 2 Meisjes A2 - w Kwiek 1 15.30 uur: Heren 2 - w Kwiek 1 Dames 2 - w Kwiek 1 Dames 4 - Vierpolders 1 2. Op de Stationsweg werd een fiets voor de 3e keer vernield; 3. Een band van een geparkeerde auto in Stellendam werd met een mes lek gestoken; 4. Van twee buitenlampen op de Kelder- weg werd een glasplaatje vernield. Gestolen auto terecht De Duitse auto die vorige week werd gestolen op Strand Noord, is dezelfde avond terug gevonden iti de Europoort in de buurt van de veerboot naar Huil. De wagen was in brand gestoken en is vrijwel geheel uitgebrand. OOLTGENSPLAAT Na een kortstondige ziekte overieed op dinsdag 28 november 1989, op de leeftijd van 52 jaar, de heer Johannis de Vos W.zn., echtgenoot van mevrouw N. de Vos-van der Meer, wonende Akselse- kreek 4,3079 SC Rotterdam. De begrafe nis heeft plaats gehad zaterdag 2 de cember op de begraafplaats 'Vredehof Lagendijk 114 te Ridderkerk. Vooraf had er om 10.00 uur een rouwdienst plaats in de aula van het rouwcentrum bij genoemde begraafplaats. De overie- dene is een zoon van het echtpaar W. de Vos en P. de Vos-Kievit, Pr. Hendrik straat 19 te Ooitgensplaat. Oud papier aktie Dirksland As. zaterdag wordt het oud papier en karton bij u opgehaald. Wij verzoeken u het papier en karton voor 9 uur 's mor gens gebundeld buiten te zetten. Bij voorbaat onze hartelijke dank, namens de vrijwilligers. Op D.V vrijdag 8 december wordt er in het verenigingsgebouw van de Gerefor meerde Gemeente te Middelhamis een bijeenkomst gehouden voor de -16 jeugdverenigingen van het distrikt Flakkee. De heer B. J. Zijl, medewerker van het zendingsbureau te Woerden, zal een prachtige serie dia's vertonen over het zendingswerk in Bophuthatswana (Afrika). Jongens en meisjes die geen lid zijn van een vereniging mogen ook komen. Het zou fijn zijn wanneer ook vele ouders hun belangstelling toonden voor de zen ding en het jeugdwerk. Iedereen is van harte welkom. De kollekte is uiteraard bestemd voor het werk van de zending in Bophut hatswana. De bijeenkomst begint om half acht. OOLTGENSPLAAT Het was op de Plaatse Kaai zaterdag middag wel niet zo druk als te Amster dam of Schoonhoven toen Sint Nicolaas daar zijn opwachting maakte, maar de goede man werd van alle kanten door de jeugd klem gezet, zodat hij zich voetje voor voetje met zijn Pieten een weg naar het raadhuis moest banen, waar burge meester drs. C. M. de Vos bijna ongedul dig op hem stond te wachten. Per boot kwam Sint en zijn talrijke knechten de haven in. Zelfs een volgboot was er gecharterd. De (oude?) man moest op de wal worden getrokken, want zijn schip lag lager dan de loswal. Kwistig werd er met pepemo ten gestrooid en handen geschud. Bur gemeester De Vos liet de ontvangst niet aan zijn wethouders over, want zei hij: „ik heb zolang ik hier burgemeester ben nog nooit een Sint Nicolaas te Ooitgens plaat ingehaald". Daarom kreeg de Plaat de primeur. Sint nam plaats naast de burgemeester op het bordes van het raadhuis en na de toespraak vertrok het gezelschap met de jeugd naar "t Cen trum', uitgenodigd door de Onderne mersvereniging 'Ooitgensplaat'. MIDDELHARNIS - In de hal van het nieuwe gemeentehuis van Middelharnis zullen gedurende de hele decem bermaand olieverfschilderijen van dhr. A. de Neeff worden geëxposeerd. De werken van dhr. de Neeff hebben een bijzondere charme door hun kleurencompositie en de kennelijke gevoeligheid en betrokkenheid waarmee ze geschilderd zijn. Enkele van de schilderijen zijn te koop, zoals het op de foto afgebeelde waar de gemeentetoren en de Herv. Kerk, met daaromheen nog het kerkhof en de kerkgracht. De aanbieding door burg. van Velzen van de banketletters aan (l) de fa. Poppe en rechts Huib Tanis. De nieuwe directeur. diverse modellen TE HUUR vanaf 39,- p/m Burg. Sinkelaan 25 Yerseke Tel. 01131-2406

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2