BOTERLEHERS bestellen? dan uw warme bakker DE VISSER bellen! Jan Wagenaar Mag het een stukje beter zijn? cn fjonti^sinaa Nergens goedkoper Schrijven aan raad Middelharnis over ontwinkeling Sommelsdijk POESJE A. J. KIEVIT Voor 't heerlijk avondje.... kinderwagen Boekhandel LlE IvOlv Reaktie op bericht ambulaneemelding Sommelsdijk (01870) 3330 Dirksland (01877)1417 Zierikzee (01110) 16264 t t t Met zorg en toewijding Tel. 01877-2666 Te koop aangeboden Makelaarskantoor Tamboer B.V Eén van de lichtste, de kleinste, de mooiste. Sony Handycam CCD-V88 ^Si Bouwdijk 11 Melissant Tel. 01877-2657 Rekenweegschaal Magazijnstelling Magazijnstelling V.V.D.-kandidaten voor nieuwe gemeenteraad VRIJDAG 1 DECEMBER 1989 „EILANDEN NIEUWS Bladz. 3 FAMILIEBERICHTEN Na mijn verblijf in het ziekenhuis Bethesda te Dirksland, wil ik een ieder hartelijk dank zeggen voor hun bezoek, voor hun bloemen en vele kaar ten en andere attenties. Onze dank gaat uit naar doktoren voor hun behandeling, naar het verplegend personeel voor hun verzorging, naar de keuken voor het goede eten, naar de medepatiënten van zaal Al voor hun behulpzaamheid bovenal. Ook dank aan dominees voor hun visites en dank aan Hem die alles wel gemaakt heeft. Fam. J. Molensteeg Ouddorp, december 1989 Dorpsweg 78 Dank, heel hartelijk dank, ook namens onze kin- deren en kleinkinderen, voor de belangstelling bij onze 40-jarige echtvereniging ondervonden met uw kaarten, bloemen, cadeau's en dergelijke. CL. Markus P-L. Markus-van Splunder 'l Goedereede, Oostdijkseweg 63, december 1989 Hiermede vervullen wij de droeve plicht u te berichten dat uit ons midden werd weggenomen, ons trouwe en zeer behulpzame koorlid JOHANNA ELISABETH VAN OUDENAREN op de leeftijd van 42 jaar. Moge de Heere de familie sterken om dit verlies te dragen. Bestuur, dirigent en leden van de Chr. Gem. Zangvereniging „Sursum Corda" Dirksland, 28 november 1989 Ps. 39 vers 8 (onber.) Diep bedroefd geven wij kennis, dat de Heere op Zijn tijd heeft weggenomen, onze lieve vriendin ANNIE VAN OUDENAREN Hans en Corry Jongejan Johnny Jenny Leander Wij zullen haar vriendschap nooit vergeten. Dirksland, 28 november 1989 Met leedwezen hebben wij bericht ontvangen van het overlijden van onze medewerkster ANNIE VAN OUDENAREN Haar trouw en inzet voor het Verjaringsfonds werd door ons zeer gewaardeerd. De medewerksters van het Verjaringsfonds der Ned. Herv. Kerk, Dirksland. DANKBETUIGING Voor uw vele blijken van medeleven en deelne ming ons betoond na het overlijden van mijn geliefde man, mijn vader, onze zoon, broeder, zwager en oom KRIJN HOLLAAR willen wij u allen hartelijk dank zeggen. In het bijzonder dank aan ds. Heemskerk en ker- keraad voor de geestelijke begeleiding. Dank aan buren, familie en bekenden voor de hulp en steun die wij mochten ontvangen. Eveneens dank aan Kleijn Uitvaartverzorging voor de verzorging van de begrafenis. Uw medeleven tijdens deze droeve dagen heeft ons goed gedaan. J. Hollaar-Padmos Joop en verdere familie Ouddorp, december 1989 Uitvaartverzorging en taxi Na een zeer arbeidzaam leven vol zorg voor allen die hem lief en dierbaar waren, behaagde het de Heere, tot onze diepe droefheid, na een langdurig geduldig gedragen lijden uit ons midden weg te nemen mijn innig geliefde man, onze lieve vader, schoonvader, groot- en overgrootvader LEENDERT BREEN echtgenoot van Jannetje Westdijk in de leeftijd van 79 jaar en 6 maanden. Sterke de Heere ons in dit smartelijke verlies. Ouddorp: J. Breen-Westdijk Oude Tonge: J. de Vos-Breen P.L. de Vos Ouddorp: W. Breen J. Breen-Tanis W. Breen P. Breen-Aleman A. Hoek-Breen D.A. de Kruis Joh. Breen M. Ihrman-Breen K. Ihrman Stellendam: A. Breen N. Breen-Hoek Ouddorp: K. Breen E. Breen-Miero'p AC. Breen T. Breen-Meijer K Breen E. Breen-Grinwis C. Breen M. Aleman klein- en achterkleinkinderen 30 november 1989 Duinkerkerweg 37, 3253 AJ Ouddorp Gelegenheid tot condoleren dagelijks van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur aan het woonhuis. Geen bloemen Maandag 4 december D.V. zal er een rouwdienst worden gehouden in het hervormd verenigings gebouw 'Eben Haëzer', Preekhillaan 3, aanvang 13.30 uur, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Ouddorp omstreeks 14.30 uur. Na afloop van de begrafenis is er alsnog gelegen heid de familie te condoleren in bovengenoemd verenigingsgebouw. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, kun nen deze advertentie als zodanig beschouwen. Tot onze diepe droefheid heeft de Heere uit ons midden weggenomen onze geliefde groot- en overgrootvader LEENDERT BREEN echtgenoot van Jannetje Westdijk in de leeftijd van 79 jaar en 6 maanden. Janneke en Arie Keijmel Rogier, Vincent Wilma en Kees Nachtegaal Leo en Anja Breen Hans en Corrie Hoek Martin, Iwan Lenie en Piet Meijer Martine, Ricardo Jolanda en Piet ter Beek Miranda, Anja en Lianne Ihrman Jannie en Jan Rijnbrand Ditty en Piet Bezuijen Jeanine Leon Breen Marianne Breen Annemieke, Jeannette en Marco Breen Annette Breen Ouddorp, 30 november 1989 Met droefheid delen wij u mede dat hedenmorgen is overleden onze geliefde broeder en zwager LEENDERT BREEN Johzn. echtgenoot van Jannetje Westdijk op de leeftijd van 79 jaar. Rotterdam: P. Breen-Terlouw Ouddorp: J. Breen-Klein Melissant: L. Breen-van Tigchelen Ouddorp: M. Hoek-Breen W. Breen A. Breen-Bakelaar Ouddorp, 30 november 1989 Hierbij geven wij u kennis dat toch nog onver wacht is heengegaan onze buurman LEEN BREEN echtgenoot van J. Westdijk Fam M. Kleijn Fam. Brinkman-Huijsmans Ouddorp, 30 november 1989 Duinkerkerweg 37 een fijne VLEESSTAAF of VLEESLETTER Volop voorradig Ambachtelijke 'Limousin' slager OUDDORP 01878-1245 Ouddorp, Visserstraat 22 Te koop gevraagd: grijs of blauw Tel. 01877-3013 Ellanden-Nieuws is het blad voor uw familieberichten Het adres voor al uw boeken NIEUW en TWEEDEHANDS Grote sortering Ook cd's en mc's Keuze uit 200 cd's: orgel, koor, gemeentezang, klassiek vanaf 19,90 Voor iedere klant, een leuke attentie van het Flakkeese land. U kunt bij ons ook 's avonds terecht. Tot ziens op de boekenboerderij Aan de dames/heren leden van de Gemeenteraad Middelharnis Met stijgende verbazing moet ik steeds weer constateren hoe Sommelsdijk meer en meer „ontwinkeld" wordt. Pandje X te koop - subsidie - géén detailhandel Aan de ene kant worden bejaarden aangemoedigd kostenbesparend voorde gemneente te werken en zo lang mogelijk zelfstandig te blijven; aan de andere kant wordt het diezelfde bejaarden onmogelijk gemaakt hun onsje van dit, kilo van dat, flesje Primeur.... in de „winkel-om-de-hoek" te kopen, juist nu zij misschien van plan zijn de auto af te schaffen nu ze zo langzaam aan tegen de tachtig lopen, dus niet meer kunnen overschakelen om bij Albert Heijn - aan het andere einde van het dorp „In 't groot in te slaan". Dames/heren van de Raad - waar is uw common sense? Waar stagneert uw logisch nadenken?? Ik sta helemaal aan uw kant wat betreft de wenselijkheid dat bejaarden zo lang mogelijk zelfstandig blijven, liefst de laatste adem uitblazen in eigen huis. Ik mag er niet aan denken m'n dagen om te leuteren met uitsluitend leeftijdgenoten - de generaties dienen te mixen waar mogelijk. Twintigjarige, veertigjarige intelligente jongeren kunnen hun voordeel doen met de levenservaring (speciaal in deze veelbewogen eeuw) van niet demen terende bejaarden met nog een redelijk IQ; aan de andere kant kunnen die zelfde niet dementerende bejaarden van de jongere generatie leren hoe zij tegen dit snel veranderende wereldbeeld aankijken; wat zien zij als voorde len? wat zijn de nadelen? wat is de hedendaagse, meest doeltreffende oplei ding? - enfin ga zo maar verder. Nee! geen bejaarden op een kluitje, never, never! Als ik vroom was zou ik bidden daar voor gespaard te blijven. Ik weet niet de samenstelling van de Raad, maar ongetwijfeld zit er een aan tal dames bij. Vrouwen zijn nu eenmaal meer praktische doordenkertjes dan mannen - oh nee, koesh, koesh - daar slaan wij ons niet voor op de borst, dat is simpelweg aangeboren - mannen hebben weer andere pluspun ten. Maar waarom heeft mevrouw X, mevrouw Y of mevrouw Z dan tijdens een raadsvergadering niet de knuppel in het hoenderhok gegooid en gezegd: „Ho, ho! wacht eens even, dat kunnen we niet maken..." Wel, ik hoop dat mijn „schriftelijke knuppel" dan nog doel treft voor het onheil helemaal is geschied. Achteraf jammeren, daar is niemand mee gebaat. Onnodig te zeggen, dat deze bezwaren voor bejaarden ook gelden voor moe ders met kleine kinderen om huis - niet alle moeders stoppen hun kleintjes in een crèche. Dames en heren besluitnemingen. van de Raad, ik wens u veel wijs inzicht bij al uw Hoogachtend, was getekend door de bewoonster Voorstraat 43 Te koop aangeboden: Koelcel demontabel lengte en breedte 2,5 m max. 7,5 kg. ijzer; lengte 2x3 m hout; lengte 2x3 m 01877-1925 WEGGELOPEN grijs met strepen. Witte pootjes, luistert naar de naam MIESJE Tegen beloning terug te bezorgen bij W. Mierop Dorps weg 51 OUDDORP Tel. 01878-1380 MIDDELHARNIS V.V.D. afdeling Middelharnis maakt met genoegen bekend dat op haar kan didaatstellingvergadering 22 november j.l. de groslijst ta.v. de gemeenteraads verkiezingen 21 maart 1990 als volgt is samengesteld: 1. L. Vroegindeweij (boekhandelaar), Middelharnis 2. P. Zoon (was eerder wethouder te Hoevelaken), Middelharnis 3. F.P. Brosterhaus Dors (arts op Hemesseroord), Sommelsdijk 4. mevr. E. Soldaat-Rooy, Stad aan 't Haringvliet 5. J.P. Kastelein, Sommelsdijk 6. F. Kersbergen, Sommelsdijk 7. mevr. C. Nipius-Roos, Stad aan 't Haringvliet 8. P.A. Nipius, Middelharnis 9. Edith Jacobs, Nieuwe Tonge 10. Bram Roos, Sommelsdijk 11. Elizabeth A. Soldaat, Stad aan 't Haringvliet 12. CA Grootenboer, Stad aan 't Haringvliet Ondergetekende heeft gemeend te moe ten reageren op het artikel „Elke burger kan de ambulance bellen", in uw blad van dinsddag 28 november j.l. nr. 5855. Dit bericht geeft mij de indruk dat de meeste raadsleden van Dirksland on danks de nodige aandacht daaraan besteed (circulaire, advertenties e.d.) nog niet met het 06-11 alarmnummer op de hoogte zijn, wat mij wel zeer te leurstelt! Tevens maakt één der politici kenbaar ver beneden zijn niveau (of 't is zijn niveau) te gaan door afgaande op een gerucht, een kwalificatie toe te kennen aan een op ons eiland werkzaam zijnde ambulancedienst. En lezende het ver slag van de raadsvergadering in het zelfde nummer van uw blad; bedoelen zij hier evenuteel de ambulancedienst van de Stichting Het Van Weel-Bethesda ziekenhuis? Mijns inziens is een politi cus die een dergelijke uitspraak doet geen goed politicus, en ik denk dan ook dat dit voor hem één van de weinige keren is om ook zijn mening eens een keer in de streekbladen te zien komen. Spreker had er beter aan gedaan eerst te informeren bij de daarvoor bekende instanties, naar de juistheid van de ritge- gevens betreffende veronderstelde rit, welke volledig geautomatiseerd ver werkt worden. Wij kunnen niet ontken nen dat er geen tijdsoverschrijdingen worden gemaakt, maar deze zijn vaak te wijten aan de volgende fouten: - melder geeft geen juist adres op, soms worden nog oud Flakkeese benamin gen gebruikt die de C.P.A. voor juist aanneemt; - melder geeft geen juiste info (wat soms ook erg moeilijk is) betreffende aard en ernst van ongeval c.q. ziekte; - huisnummering is soms onduidelijk of geheel afwezig wat zoeken in het donker bemoeilijkt, denk aan oude wijken en polders; - en er worden soms inderdaad door ambulancepersoneel fouten gemaakt, maar wij zijn ook maar mensen. Daarom wie fouten maakt, behoeft zich niet te schamen zeker als deze fouten niet opzettelijk geschieden! Sommige opmerkingen zijn echter niet echt handig te noemen, zeker niet voor een politicus. Met dank voor plaatsing. L. de Jong, B.C. Zaayerlaan 20, 3247 AC Dirksland Wij staan dag en nacht voor u klaar. Eigen koeling voor thuis opbaren. Fabiusstraat 26, 3248 AJ Melissant Rustig gelegen vrijstaand woonhuis met garage met diepe zonnige achtertuin, die optimale privacy biedt. De totale perceelsopp. bedraagt 550 m=. Het betreft hier een zeer eenvoudig woonhuis, dat ver bouwd/uitgebouwd moet worden. Indeling thans: woonkamer, keuken, toilet, slaap kamer en op verdieping open zolder ad 8x4 m. Gegadigden dienen inwoner te zijn van of econo misch gebonden aan gem. Goedereede. Vraagprijs 147.500,- k.k. Lmdenlaan 3 - Postbus 22 - 3240 AA Middelharnis Telefoon 01870-3477* - Privé' 01870-3816 'fi% 'isl ij 'jjj j S Bj'rt incl. 2 jaar garantie en verzekering Voor topkwaliteit, goede service en voordelige prijzen: FOTO FILM REPORTAGE - VJDEO - COMPUTER C3 C3 C3 WeslStraat 35 - Molenweg 4 - Ouddorp - Telefoon 01876-1612 en 2120 Filiaal Renesse Pnnishop - Hogezoom 172 Telefoon 01116-2400 Filiaal Sommelsdijk: Weslkrakeelsiraat - Sommelsdijk - Teleloon 01870-6841

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 3