Coalitiepartners in raad Oostflalcicee willen volgend jaar zo doorgaan n 7 LIJST 6 Komst van Seb. van Dongen Verf Behang maakt Kaai Sommelsdijk weer kleuriger Predikbeurten Informatie over wijziging van de Kieswet Begroting '90 gisteravond vastgesteld VISITEKAARTJES Gebr. De Waal Extra kerkdienst Ger. Gem. Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS VRIJDAG 1 DECEMBER 1989 De gemeenteraad van Oostflakkee heeft gisteren, tijdens een middag- en avondvergadering de begroting 1990 vastgesteld, met een post Onvoorziene van 140.000,-. Alhoewel de financieringspositie niet de meest gunstige is door de consequenties van een aantal leningen t.b.v. „vele" gedane investe ringen, heeft het college de coalitieafspraak gestand kunnen doen dat de las ten voor de burgers - in de coalitieperiode - niet zouden worden verhoogd. Wel zouden kostenstijgingen van diensten kunnen worden doorberekend en zo gebeurde het ook met de reinigingsrechten, die worden voor komend jaar met 6% verhoogd. In hun aanbiedingsbrief hield het col lege de raad voor dat nauwlettend in de gaten zal moeten worden gehouden dat de begroting niet teveel in beslag zal worden genomen door de kapitaalslas- ten. De consequenties van een aantal leningen veroorzaken een negatieve beïnvloeding van de verhouding tussen het eigen vermogen en het saldo investe ringen. B en W menen dat de reden van dit „minder gunstige" verschijnsel on derzocht dient te worden maar - om van hier maar gelijk in de algemene be schouwingen te duiken - de WD-frak- tie vindt dat niet nodig: „....als je jaarlijks ongeveer vijfhonderdduizend gulden uit de Gewone Dienst (zijnde éénderde van de opbrengst van de Onroerend Goed Belasting) versleutelt naar de kapitaaldienst, dan lopen de verhoudin gen snel uit elkaar", zo tekende de WD- fraktie aan: „daardoor ontstaat de situ atie dat onze kinderen nog zullen moe ten betalen voor de luxe die wij ons nu verschaffen", zo werd van VVD-zijde gevreesd, de zijde van de oppositie, zoals men weten zal. De coalitie (PvdA en CDA) tapte daar entegen uit een ander vaatje: „De finan ciële positie van de gemeente is goed te noemen, en vooral stabiel. De afgelopen jaren heeft het college een groot aantal projekten gerealiseerd die, zoals de raad wist - tot een fikse aanwending van de reserves hebben geleid", zo werd instem mend betoogd in de beschouwing van de PvdA Ontkend wordt daarin de vrees van andere frakties dat de reserves zou den worden uitgeput; volgens de PvdA worden de reserves zelfs niet kleiner, maar hebben ze de neiging zich te stabiliseren. (vervolg van voorpagina) Aanmerkeiijk De regeling inzake de betaling van een waarborgsom bij de kandidaatstelling (niet verwarren met de registratie) is in de nieuwe Kieswet aanmerkelijk gewij zigd. Nieuw is de waarborgsom bij de kandidaatstelling voor gemeenteraads verkiezingen. De te betalen waarborg som bedraagt 500,- bij gemeenteraads verkiezingen. Voor groeperingen die bij de vorige ver- kiezinga een of meer zetels hebben behaald, geldt echter een ontheffingsre geling op het punt van betaling van waarborgsommen bij de kandidaatstel ling. Voor de op 21 maart 1990 plaatsvin dende gemeenteraadsverkiezing moet de waarborgsom uiterlijk 23 januari 1990 door de gemeente zijn ontvangen. Het te ontvangen betalingsbewijs dient overhandigd te worden bij de indiening van de kandidatenlijst. Nummering De nummering van kandidatenlijsten wordt in de nieuwe Kieswet anders geregeld. Zitting hebbende raadsfrakties konden bij de oude Kieswet een voorkeumum- mer bij het hoofdstembureau aanvra gen. Frakties van gelijke sterkte in zetels, konden door loting een voorkeumum- mer verkrijgen. Dat gebeurde in de praktijk ook wel. Voortaan vindt de nummering plaats aan de hand van de bij de vorige verkie zing behaalde aantallen stemmen. Voor de gemeente Middelhamis heeft dit automatisch als gevolg, dat het CDA met de WD van lijstnummer zullen ver anderen, voor de andere lijsten heeft het geen gevolgen, behoudens bij een even tuele splitsing van een gecombineerde lijst. Hoe dit bij de andere gemeenten op ons eiland ligt, is mij onbekend. Voorkeurstemmen Voor de ambtenaren welke zijn belast met het opmaken van een proces-ver baal na een gehouden verkiezing treedt er een geweldige verbetering in. De nodeloos ingewikkelde procedure van overdracht van stemmen, het z.g.n. 'doorschuiven' is weggelaten. Voor de politiek verandert er meer. Het komt erop neer dat, ongeacht de plaats op de kandidatenlijst, men reeds met voor keurstemmen kan zijn gekozen indien men meer dan 50% van de algemene kiesdeler heeft gehaald. Voordien was 75% van de lijstkiesdeler voldoende om met voorkeurstemmen te zijn gekozen. Een versoepeling dus. Het was eveneens mogelijk dat een par tij of groepering bij de oude Kieswet met Met deze, elkaar tegensprekende bewe ringen moge de verscheidenheid in de raad getekend zijn. Onderstaand een samenvatting van de gehouden alge mene beschouwingen. Goede periode voortzetten De fraktie van de PvdA vindt dat de gemeente Oostflakkee de tachtiger ja ren, die zich immers kenmerken door het fiks deuken van de ekonomie, goed is door gekomen. Een integraal, plan matig meerjarenbeleid heeft tot een effi ciëntere aanwending van de middelen geleid. Ook in de bestuurssfeer is - aldus de PvdA-fraktie - een en ander ten goede veranderd. De plichtmatig en krampachtig werkende ambtenaar maakt plaats voor een medewerker die samen met college en raad oplossingen zoekt. Ook het college krijgt een ruime voldoende in goed collegiaal bestuur te hebben gewerkt. Na het „droevig" te hebben uitgespro ken over het weinig vlotten van een nau were samenwerking tussen de eilande- lijke politiegroepen, richtte de PvdA- fraktie zich in z'n beschouwing op de toekomst die, al in 1990, in hoge mate lijkt te zullen worden bepaald door de wens de ekonomische positie van de gemeente te bestendigen en waar moge lijk te verbeteren. De aansluiting met de toekomst mag niet worden verloren, opdat Oostflakkee niet op den duur zal verarmen en de kleine kernen proble matiek sterk zal toenemen. Aan het rap port Hendriks zal uitvoering dienen te worden gegeven; dat zal niet zonder pijn en moeite gaan, zo werd in de beschou wing voorzien en 't zal kunnen gebeuren 75% van de kiesdeler een zetel kon beha len. Ook dat is veranderd door de alge mene kiesdeler hierop van toepassing te verklaren. Deze bepaling houdt m.i. een versmal ling van de democratie in. Groeperin gen of partijen die slechts met één zetel in de gemeenteraad zijn vertegenwoor digd, lopen veel meer kans op verlies van die ene zetel. Zo is het ook veel moeilijker de eerste zetel te behalen! Restzetels De verdeling van de restzetels heeft geen wijziging ondergaan. Ontstemd De Vereniging van Plaatselijke Politieke Groeperingen (V.P.P.G.) heeft zich in tensief bezig gehouden met de wijziging van de Kieswet! In die kringen was men over een aantal zaken nogal ontstemd. Men wees o.a. op tijdnood en op het feit dat er weinig over deze wijziging is geschreven. Op aandrdang van de V.P.P.G. is de staatssecretaris van B.Z. teruggekomen op het besluit om slechts 72 politieke instanties te informeren d.m.v. een cir culaire over de Kieswet. Door gebruik te maken van de adressen waarover de V.P.P.G. beschikte, werden alsnog de plaatselijke politieke groeperingen via het ministerie van Binnenlandse Zaken voorzien van een circulaire. Neemt men echter in ogenschouw dat de landelijke politieke partijen Rijkssubsidie ontvan gen en dat dit doorwerkt naar de plaatse lijke afdelingen komen de plaatselijke partijen, die dit niet ontvangen, er maar bekaaid af. De vraag doet zich voor, of die plaatselijke partijen wel van de belastingcenten willen profiteren. Ik denk het niet. Zij brengen de kosten voor een gemeenteraadsverkiezing zelf wel op! Inlichtingen Voor verdere inlichtingen kunt u terecht bij het Ministerie van Binnenlandse Zaken, Stafafdeling Constitutionele Za ken en Wetgeving, tel. (070) 7162 66 waaronder ook het secretariaat van de Kiesraad bereikbaar is. Hoogachtend, D. Hoogzand dat enkelingen in het gedrang komen ten koste van het algemeen belang. In het komend jaar zal de heffing van de Onroerend Goed Belasting een andere zijn, met als gevolg dat er gemiddeld hogere lastsen zullen drukken op ge middeld de minst draagkrachtigen; „Het is - zegt de PvdA met spijt - een ons opgelegd besluit". Vooruit wordt gezien op de te verwachten verhoging van de kosten van afvalverwerking en „een bij zonder trieste ontwikkeling" wordt genoemd de stijging van het aantal ver keersslachtoffers, „onrustbarend hoog" wordt het aantal auto's genoemd dat bij Oude Tonge door rood licht rijdt. Wat de PvdA betreft wordt de parallelweg Oude Tonge-Middelharnis gesloten voor alle verkeer dat harder rijdt dan 16 km per uur. Het geheel weren van het agrarisch verkeer is weliswaar niet mogelijk, maar wel kan op snelheid en grootte ervan worden gekontroleerd. Aan het slot van de PvdA-beschouwing wordt verzekerd dat geen spijt bestaat over de, aan het begin van de raadspe riode, aangegane coalitie met het CDA die een loyale partner is gebleken te zijn en vanuit zijn christelijke beginsel anderen de vrijheid laat te leven zoals dat wordt gewild. De coalitie weet zich in de raad van een ruime meerderheid verzekerd, maar ontkend wordt dat er voorstellen „doorgedrukt" zouden zijn. „Veelal hebben SGP en WD in flinke mate bijgedragen aan datgene wat deze periode tot een goede heeft gemaakt", zo vindt de PvdA, menend dat de fikse ver bale kibbelpartijen de verhoudingen niet hebben geschaad, maar zelfs heb ben verbeterd. Van de PvdA-fraktie mag in de volgende raadsperiode de coalitie dan ook worden herhaald, maar veilig heidshalve wordt verklaard dat iedere samenwerking, met welke partij ook, bespreekbaar is. Samenwerking met het CDA zal op grond van de goede ervaringen, een streepje voor hebben. WD: Uitgaven beperken Van WD-zijde weinig goede verwach tingen van het nieuwe kabinet, en zeker niet alleen omdat de oma van dhr. Bax vroeger al waarschuwde dat rood en groen boerenfatsoen zou zijn, nee, drei gingen op het terrein van huurwaarde- en reiskostenforfait gelden zeker ook voor die inwoners van Oostflakkee die de boterham elders moeten verdienen en dat vindt de WD heel kwalijk. Zeker zo kwalijk waren de schermutselingen die in de raad ontstonden wanneer de WD vond dat het college bestuursbe sluiten uitsluitend op basis van getals verhoudingen en niet op samenwerking binnen de raad grondde. De WD-zorg dat de financiële positie van de ge meente ertoe zal leiden dat de kinderen nog zullen moeten betalen voor de luxe die de gemeente zich nu verschaft heb ben we al eerder in deze samenvatting vermeld. Onder het hoofdstuk Openbare Orde en Veiligheid wordt met spijt gekonstateerd dat het politie-bestel er sinds de vorige begrotingvergadering nog niet beter op geworden is en bij een volgend hoofd stuk vroeg de fraktie zich af de jaren '90 voor Oostflakkee, op het gebied van toe ristische ontwikkelingen de grote Sprong Voorwaarts zullen brengen? Al in 1985 werd een Recreatienota vastgesteld en het speet dhr. Bax vast te moeten stellen dat er inmiddels nog niet veel van de grond is gekomen. Voor die Oostflak- keeërs die in het Rotterdamse -, of nog verder weg werken zal (i.v.m. de hoge reiskosten) het wonen in OOstflakkee alleen dan nog aantrekkelijk zijn, als daar een waarde aan kan worden toege voegd, een waarde die waarschijnlijk zal moeten liggen in de recreatie. Grote tevredenheid voorts over de Onderwij- sparagraaf nu er een Middelbaar Tech nische School komt en een nieuwe Mavo wordt gebouwd. Als „bijzonder verontrustend" wordt de stagnatie van de premie-woningbouw beoordeeld. Het lijkt de WD-fraktie daarom dringend gewenst een stringen ter en beter omlijnd woningbouwbeleid te gaan voeren, in ieder geval gericht op een zo aantrekkelijk woningbestand, dat van een teruggang van inwoners geen sprake zal zijn. Om inwoners ook de mogelijkheid te bieden een eigen invulling aan woon- en omgevingswen- sen te geven, dient, aldus de WD, een verregaande versoepeling van het ruim telijk beleid te worden toegepast. In de toelichting op de meerjarenra ming valt de collegemening te lezen dat aan verhoging van inkomsten niet te ontkomen zal zijn, maar graag zou de fraktie ook gelezen hebben over een streven de uitgaven te beperken, maar de WD begrijpt dat dat voor het huidige college om politieke redenen niet moge lijk is, waarbij het gram werd gespuid over een mogelijke invoering van riool heffing. „Oostflakkee is wat de lasten voor haar burgers betreft toch al de duurste gemeente van het eiland", zo werd vastgesteld. SGP: Een anti-christelijke ethiek Grote zorg in de SGP-beschouwing over het steeds verder afglijden van ons land en volk naar een anti-christelijke ethiek. TELEFAX BECOTEX met gevallen van abortus en euthanasie en het niet meer leven overeenkomstig de norm van de Bijbel; wél volgens die norm te leven wordt, als uitzonderings toestand, hoogstens nog getolereerd. Diep wordt het door de SGP-fraktie betreurd dat Nederland internationaal een voorbeeld is geworden van open bare wanorde en slechte zeden. In Over- heidsbrochures over het voorkomen van Aids wordt openlijk aangezet tot sexua- liteit voor en buiten het huwelijk, resp. tot hetero- en homosexuele verhoudin gen. „Het tot vandaag door God geze gende mooie Nederland is in grote nood", zo werd in de SGP-beschouwing vastgesteld. „Wij wachten naar recht!" zo werd in de beschouwing met Jesaja verzucht, wensend dat in het komende begrotingsjaar God aan Zijn eer zal mogen komen, alleen daarin is het waarachtig welzijn voor de gemeente gelegen. „De basis voor een goed beleid ligt in het voor ons allen geldende Wet boek: de Bijbel", zo werd in de beschou- weing aanbevolen. De fraktie vroeg zich voorts af of het nog wel moreel verantwoord is zoveel aan de sport uit te geven als dat nu gebeurt, ter wijl velen geen enkele binding met de sport hebben en derhalve ongewild duur betalende donateurs zijn. Graag zou de SGP-fraktie vooral op het gebied van de sportbeoefening het profijtbeginsel toe gepast zien. Sprekend over de zorg over het milieu liet de beschouwing weten dat de SGP een milieustandpunt voorstaat dat is gegrond op de schriftuurlijke roeping tot het rentmeesterschap, waarom iedere burger een persoonlijke milieutaak heeft. Ten zeerste wordt de inzet van de Rijkspolitie gewaardeerd, al was het alleen al de paraatheid bij het overste ken van schoolkinderen over de drukke weg bij Oude Tonge en een minstens zo goed woord was er voor de brandweer ploegen. Voor het nieuwe begrotingsjaar wenst de SGP-fraktie alle betrokkenen bij het besturen van de gemeente Gods onmis bare en rijkmakende zegen toe. Rentmeesterschap Ook in de CDA-bespreking werd met ernst over het rentmeesterschap gespro ken, meer dan ooit aktueel nu het behoud van de aarde op het spel lijkt te staan en de wereld zowel in milieu- als in ontwikkelingskrisis verkeert. Ook Nederland krijgt daarvan z'n deel en de CDA-beschouwing beseft dat het voor de nieuwe regering een „geweldige opgave" zal zijn voor alle zorgen goede oplossingen te creëren, in b.v. het vraag stuk van de grote en kleine criminaliteit, de moordaanslagen, de rellen, het voet balvandalisme en het punt van de belas tingen. In de CDA-beschouwing werd stilgestaan bij een groot aantal zaken, als de sanering van verontreinigde grond, de noodzaak van dorpsvernieu wing, het weren van het parkeren van zware vrachtwagens in de dorpen en het stijgende aanbod van huisvuil, met als opdracht voor het college de burgers meer milieubewust te maken zodat die ernaar zullen streven alleen artikelen in milieuvriendelijke verpakking te kopen. De zorg voor ouderen verdient, aldus de CDA-beschouwing, een professionele aanpak en het college werd verzocht de mogelijkheden daartoe diepgaand te laten onderzoeken. Ten besluite van de beschouwing werd nog opgemerkt dat - wat het CDA betreft - de samenwerking met de coali tie goed verloopt en dat gehoopt wordt dat in de komende periode zo kan wor den voortgegaan, ook met de andere politieke partijen. „Laten we biddend vertrouwen dat ook in het komende jaar God ons Zijn zegen niet zal onthou den." In de avondvergadering is de beantwoor ding door het college gevolgd. Bestel £/w bij Drukkerij Langeweg 13, SOMMELSDIJK DIERENBESCHERMING AAN KOMEN LOPEN zwarte poes met weinig wit en witte bef Inl. mevr. Van Houten, P. van Weellaan 17, Dirksland, tel. 01877-2098. Toen Arie Springvloet Dubbeld uit Middelhamis in '82 in dienst trad van Schildersbedrijf Seb. van Dongen moet hij al een knaap met een grotere ambitie zijn geweest. Hij deed z'n werk als schilder-autospuiter weliswaar met inzet, maar 't moet aan hem te zien zijn geweest dat hij z'n leven niet aldus wenste door te brengen. Vier jaar later was hij - helaas door het over lijden van zijn werkgever - eigenaar van het in 1924 gestichte bedrijf waar van inmiddels het schildersbedrijf was afgestoten. Autospuitbedrijf was het gebleven, maar de jonge ondernemer zou ook die koers verleggen. De milieueisen werden zó opgeschroefd dat voortzetting van die poot onder 't bedrijf commercieel niet interessant meer was, waarom dhr. Springvloet besloot z'n energie in de groothandel in autolakken te stoppen want daarin - zo voorzag hij - lag z'n toekomst en dat had hij bij het rechte end.... Per l januari van dit jaar nam hij de verf- en behangsektor van Noorder Glas over, voegde die toe aan z'n bedrijf en zocht vervolgens naar een pand van voldoende grootte om dat allemaal te bergen en overzichtelijk uit te stallen. Het werd het pand op de Sommelsdijkse Kaai waarin vroeger meubelhandel Visser z'n domicilie had. Hij maakte het interieur geschikt om de enorme keus aan verf en behang te kunnen bevatten, gaf het pand een nieuwe frisse kleur en liet op de ramen trots z'n aktiviteiten weten: „Groothandel in autolak, jachtlak, industrielak, machi- nelak, bouwverven, wandbekleding en behang". Niet alleen de detaillist -, ook de partikulier is in de nieuwe.izaak hartelijk welkom. De vreugde over de ingebruikname van de nieuwe huisvesting wordt nauwelijks overschaduwd door de waarschijnlijkheid dat het pand misschien over enkele ja ren het veld moet ruimen terwille van de ontsluiting van het achterland. De nieuwe eigenaar, ondkundig gelaten door de gemeente toen hij informatie inwon, hoorde dat een week nadat de koop was gesloten. Hij blijft er rustig onder: „'t Is het pro bleem van de gemeente, niet van mij!" zo houdt hij zich voor en hij neemt het de ambtenaren niet eens kwalijk dat ze hem niet van de koop hebben weerhouden omdat ze van hun voorkennis geen gebruik mochten maken. Seb. van Dongen Verf Behang zit er prima, vindt de ondernemer en wie vandaag, op de openingsdag en in de komende tijd een kijke neemt, zal dat bevestigen. Op de begane grond de verf, boven het behang en onder, in de kelder, veilig opgeborgen, de stoffen die uit het milieu dienen te blijven. voor zondag 3 dec. 1989 OUDDORP Herv. Gem. 9.00 uur (voorber. H. Avondmaal) en 18.30 uur ds. D. Heemskerk; donderdag 7 december: 19.30 uur ds. W. Pieters, Genemuiden Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. H.J. van Dalen; 17.00 uur dhr. G.J. Smouter Doopsgez. Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorpstien- den) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 uur, 10.45 uur (bed. H. Avondmaal) en 18.30 uur (dankz. H. Avondmaal) ds. J. Wieman. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. K Groenendijk; 18.00 uur ds. W. Zuijderduijn, Neerlangbroek Ger. Kerk 10.00 uur ds. M. van Krim pen, 17.00 uur ds. J.C. van Westen brugge. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 uur (bed. H. Avondmaal) en 18.00 uur (nabetr. H. Avondmaal) ds. A Vliet- stra jr. Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. J. Kroeze, Rhoon Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur (bed. H. Avondmaal) en 18.00 uur (dankz. H. Avondmaal) ds. A Kaste lein Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Koster. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur (bed. H. Avondmaal) en 18.00 uur (dankz. H. Avondmaal) ds. T.E. van Spanje Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A de Lange Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Boeijinga- Alders Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining Lukaskapel HDG lO.lSuurds.W.H.vanKooten, 15.30 uur Samenzangdienst. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur (bed. H. Avondmaal) en 18.00 uur (dankz. H. Avondmaal) ds. K ten Klooster Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. W.J. v.d. Hoek, 17.00 uur dr. A Jobse Ger. Kerk (Vrijgemaakt)9.30 uur ds. A Geel hoed, 14.30 uur ds. B. Gratz. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 uur (bed. H. Avondmaal) en 18.00 uur (dankz. H. Avondmaal) ds. A Bel der Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. AF. Kaars, Papendrecht, 18.00 uur kand. A.J. van den Herik Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. Joh. de Rijke, 18.00 uur ds. K Groenendijk Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Rozeboom, 18.00 uur drs. L. J. Lin- gen. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A Vos (voorber. H. Avondmaal) Ger. Kerk 10.00 uur (H. Avondmaal) en 18.00 uur (dankz. H. Avondmaal) drs. W. Venema. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. CJ.W. Verboom Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst Ger. Kerk 9.30 uur dhr. G.J. Smouter, 18.00 uur dhr. J.H. van Lambalgen. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. D.J. Cuperus, Nieuwerkerk aan den IJssel. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur dhr. Scheps, Nijmegen. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 uur (voorber. H. Avondmaal) en 14.30 uur ds. J.G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3 x leesdienst Oud Ger. Gem. 3 x leesdienst. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 uur (bed. H. Avondmaal) en 18.00 uur (dankz. H. Avondmaal) ds. A. van Herk Ger. Gem. 9.30,14.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. OUDDORP dinsdagavond 7.30 uur ds. J. Koster. diverse modellen TE HUUR vanaf 39,- p/m Burg. Sinkelaan 25 Yerseke Tel. 01131-2406

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2