EiuviiDEn-riiEuwa Makelaarskantoor Tamboer introduceert het 'Plus systeem' Tientallen nesten van de huiszwaluw op Tholen Groot kleindierenevenement in autobushallen te Hellevoetsluis 5 broers van Lint vak-broeders in 't autoschade-herstel Alcoholgehalte Politieberichten Winst Intermezzo Film/kontaktavond Ver. oud-militairen Indië-gangers voor taxaties, hypotheken en assurantiën Bedrag voor familiehuis wordt afgedragen Dam- en Schaakvereniging 'Ontspanning' te Ouddorp Bedreigde vogelsoort Uitslagen K.V. Good-Luck Programma Buurtver. West/ Molenzicht te Dirksland Middelharnis Kader suggestie: 3e Blad DINSDAG 21 NOVEMBER 1989 No. 5853 „Het Plus systeem van Tamboer. Altijd j iets meer!" Daarmee presenteren wij onze nieuwe werkwijze op het gebied van hypotheken, assurantiën en taxa ties. Ten grondslag hieraan ligt het steeds weer vernieuwend inspelen op de altijd in beweging zijnde onroerend goed markt. Om snel op deze vernieu wingen te kunnen inspelen beschikken wij over een geavanceerd komputerpro- gramma op het gebied van hypotheken, assurantiën en taxaties. Een pro gramma dat dagelijks gevoed wordt met de nieuwste ontwikkelingen en daar door werkelijk 'up-date' is om onze kliënten nog beter van dienst te kunnen zijn. Een 'plus', die men terugvindt in onze werkwijze: Het Plus systeem van Tamboer. Altijd iets meer! Tamboer Hypotheek Plus Wie zich voor de aankoop van een eigen woning verdiept in de hypotheekmoge- lijkheden, ziet al snel door de bomen het bos niet meer. Objektief en onafhanke lijk ten aanzien van hypotheekverstrek kers verstrekken wij op basis van ieders persoonlijke situatie een op maat gesne den hypotheekadvies. In ons komputer- bestand bevinden zich de tarieven en voorwaarden van nagenoeg alle hypo theekverstrekkers. Wij maken dit aan bod doorzichtig op basis van een hypo theek-analyse, afgestemd op de indivi duele situatie en financiële mogelijkhe den. Een gratis advies, onderbouwd met een gedegen berekening. Dat voorkomt onaangename verrassingen achteraf. Tamboer Hypotheek Plus. Altijd iets meer! Tamboer Taxatie Plus Wie een woning koopt of verkoopt wordt gekonfronteerd met de brandende en allesbeslissende vraag: wat is dat huis werkelijk waard. Want iedere belang hebbende kent hieraan zijn eigen waar de toe. Een subjektieve waarde, omdat deze naar een bepaald belang wordt toe gerekend. Er bestaat daarnaast maar een objektieve waarde en dat is de taxa tiewaarde. En die moet niet alleen des kundig maar meestal ook razendsnel worden vastgelegd. Wij zijn daarop ingesteld en kunnen een taxatie-op dracht dan ook binnen 24 uur realise ren. De taxatie wordt uitgevoerd door een beëdigd taxateur, die bovendien grote ervaring heeft met de regio waarin het pand is gelegen. Wij garanderen dat onze taxaties goed en objektief zijn en worden erkend door alle hypotheekver strekkende instellingen, bemiddelende organen, gemeentes en belastingdienst. Als lid van de Nederlandse Vereniging van Makelaars in Onroerende Goede ren NVM voeren wij opdrachten uit vol gens vastgelegde tarieven. En bovenal geldt vanzelfsprekend uiterste diskretie. Tamboer Taxatie Plus. Altijd iets meer! Tamboer Assurantie Plus Wie zich in Nederland tegen een be paald risiko wil verzekeren heeft de keuze uit enige honderden verzeke ringsmaatschappijen. Als vakbekwame en ervaren assurantie-adviseurs hebben wij de taak om de ideale verzekerings dekking voor die risiko's te verzorgen. Aan de hand van een individuele risiko- analyse adviseren wij de enige juiste ver- zekeringsvorm voor ieders persoon lijke situatie. Objektief en onafhankelijk. Door de omvang van onze portefeuille beschik ken wij over speciale volmachten om in eigen huis te aksepteren, polisopmaakte verzorgen etc. Hierbij wordt vanzelf sprekend gebruik gemaakt van een gea vanceerd komputersysteem, dat ons tevens in staat stelt om in voorkomende gevallen onmiddellijk een pasklaar ant woord en een weloverwogen verzeke ringsadvies te kunnen geven. In geval van schade treedt automatisch onze aktieve schaderegeling in werking. Ook dit gebeurt 'in eigen huis' waardoor op zeer korte termijn afhandeling en uitbe taling plaats vindt. Ons lidmaatschap van de Nederlandse Vereniging van Assurantie-adviseurs NVA is een garan tie voor kwaliteit. Tamboer Assurantie Plus. Altijd iets meer! De inwoners van Goeree-Overflakkee die de laatste maanden hebben gerea geerd op een oproep van een spontaan gevormd comité geld bijeen te brengen voor de bouw en inrichting van een familiehuis bij de dr. Daniël den Hoed kliniek in Rotterdam, hebben ervoor gezorgd dat er nu al een bedrag van 10.912,- ontvangen is. Het bedrag zal op 14 december in Rotterdam overhan digd worden. De rekening op de Rabobank te Nieuwe Tonge, waarvan het nr. 34.54.08.225 is wordt in de decembermaand opgehe ven. Tot dan kunnen op dit nummer nog giften worden gestort. Graag zelfs! Uitslagen van 13 november 1989: Dammen: J. P. ten Hove - J. W. Stoof.2 J. Moerkerk - J. van Koppen2 L. Moerkerk - H. Tanis1 C. Tanis - C. Akershoek2 J. Visbeen - A. MeijerO P. van der Steen - K. Tanis2 J. Westhoeve - G. Tanis1 C. Mierop - P. van Dam1 Schaken: E. Santifort - A. van HuizenVi W. van Geelen - J. Dijkstra1 P. Derrez - W. van GeelenVi K. V. d. Wende - W. BreenVi - RSB-competitie: 't Springend Peert 2 - Ontspanning Een grote teleurstelling. Na de grote overwinningen in de beide eerste ron den had dit toch niet mogen voorkomen. Nu heeft men promotie niet meer in eigen hand. 't Springend Peert had reeds 2 wedstrijden verloren. SINT ANNALAND Op Tholen blijken enkele grote kolonies huiszwa- luwen voor te komen. De vogelwerk- groep van de Thoolse natuurvereni ging telde de afgelopen maanden alleen al bij twee boerderijen net even buiten de kern Sint Annaland respek- tievelijk zeventig en vijftig nesten. Ook bij Tholen werd een kolonie van zeventig nesten aangetroffen. De natuur vereniging werkte door de telling mee aan een landelijke inventarisatie. De huiszwaluw is in Nederland als broed- vogel sterk in aantal afgenomen. Plaat selijke nesttellingen na het jaar 1986 bevestigden deze dalende trend. Voor de vogelbescherming was dit aanleiding om de soort op de rode lijst te zetten. „De oorzaken van deze achteruitgang zijn niet geheel duidelijk", meldt de Thoolse vogelwerkgroep in het verslag van de telling. „Vermoed wordt dat dit te maken heeft met een afname van voed selaanbod en vermindering van ge schikte nestplaatsen. Daarnaast kan ook de veranderde situatie in overwinte- Kleindierensportvereniging 'Fauna Sport' organiseert op 24 en 25 november a.s. weer een grote kleindierententoonstelling in de autobushallen te Hellevoetsluis. Op deze tentoonstelling zijn te bewonderen konijnen, cavia's, kleine knaagdieren, hoenders, dwerghoenders, sierduiven en sier- en watervogels, in vele rassen en kleurslagen. De dieren worden bijeengebracht door sportfokkers uit Hellevoetsluis en omstreken die allen weer hun best gedaan hebben om hier hun mooiste dieren te brengen. Ieder dier wordt door een deskundige jury van een predikaat voorzien wat boven de kooi komt te hangen zodat een ieder het kan lezen. Om te laten zien hoe mooi het is om diervriendelijk met deze hobby bezig te zijn is een fotoserie te zien van een aantal hokken bij de fokkers thuis. Een ieder die meer van deze fijne vorm van vrijetijdsbesteding wil weten kan op deze tentoonstelling alle informatie krijgen. Tijdens de tentoonstelling zal ook het Rad van Avontuur draaien waarmee u weer vele leuke prijsjes kunt winnen. Voor de kinderen is er de Cavialoopbaan. Ook de zgn. aaibak met daarin enkele konijnen is aanwezig. Voor de inwendige mens is tevens een hapje en een drankje verkrijgbaar. De tentoonstelling is geopend op vrij dag 24 november van 19.00 tot 23.00 uur en op zaterdag 25 november van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Komt allen. ringsgebieden (tropisch Afrika) van invloed zijn". De initiatiefnemers H. Leys en D. Jonkers besloten in samen- werkingsoverleg Vogelonderzoek (SO- VON) een landelijk inventarisatie-on derzoek in te stellen. Het onderzoek, dat dit jaar bij wijze van proef begonnen is, kende twee aspekten. Zo zouden gege vens verkregen kunnen worden over aantal en spreiding van de huiszwaluw en de diverse veranderingen hierin. Daarnaast zou informatie over de af zonderlijke kolonies verzameld kunnen worden. De vogelwerkgroep van de Thoolse natuurvereniging besloot het gehele gebied van het eiland Tholen te inventariseren. „Hoewel de huiszwaluw op Tholen een nog vrij algemene broedvogel is (op klei- gronden is de achteruitgang dan ook minder groot), was er geen enkel gege ven over aantallen of broedplaatsen. Om die reden hebben we alleen meege daan met het eerste aspekt van het onderzoek", aldus het verslag. De telling bleek overigens een arbeidsintensief karwei met name buiten de bebouwde kom. De vogelwerkgroep gaat er dan ook vanuit, dat negentig procent van alle nesten geteld is. Een interessant gegeven uit het verslag van de vogelwerkgroep is de vaststelling, dat binnen de bebouwde kom huiszwaluwen de voorkeur geven aan nieuwe wijken als broedplaats. Zo broedde er in de kern Sint-Maartens dijk in het oude gedeelte van de Smal stad geen enkele zwaluw, terwijl in de nieuwe wijken niet minder dan 33 nes ten werden aangetroffen. Kleine kolo nies huiszwaluwen zijn aangetroffen bij Stavenisse (32 nesten), Sint-Maartens dijk (24 en 22), Tholen (28) en Oud- Vossemeer (23). De vogelwerkgroep con stateerde tijdens de investarisatiepe- riode, dat nog steeds veel nesten van huiszwaluwen worden verwijderd. „Erg jammer", besluit het inventarisa tieverslag", vooral als je bedenkt dat huiszwaluwen enkele duizenden kilo meters hebben afgelegd om hier te komen broeden. Deze gevaarvolle reis is dan voor deze vogels voor niets ge weest". In totaal telde de groep op Tho len 633 bewoonde nesten, waarvan 417 buiten en 216 binnen de gebouwde kom. „Gezien dit aantal is het zeker de moeite waard om met tellingen door te gaan", volgens de Thoolse vogelwerkgroep. STAD AAN 'T HARING'VLIET Extra kerkdienst Ger. Gem. Woensdag 22 november, dankdag Om 3.00 en 7.30 uur (bev. ambtsdr.) hoopt voor te gaan ds. J. Beens te Scherpenisse. d.d. 18 november 1989 Good-Luck 1 - Regenboog 43 - 4 Good-Luck 3 - D.V.S. 43 - 5 Good-Luck 4 - Oranje Zwart 31 - 8 Oranje Wit 8 - Good-Luck 59 - 9 Good-Luck j - Albatros j39 - 2 Snel C2 - Good-Luck C6 - O Vent. Sport p - Good-Luck p4 - 2 Toen vader van Dnt in 1953 vanuit zijn geboorteplaats Rotterdam z'n autootje de sporen gaf richting Flakkee deed hij dat omdat een autoschade- expert hem dat met kennelijke overtuiging had geadviseerd. De goede man bleek dhr. van Lint, tot dan nog free-lance schadehersteller, een gat in de markt te hebben gewezen. FJakkeeërs wier automobiel een deuk had opgelo pen vonden pas in Rotterdam een schadeherstel-bedrijf, maar toen, medio 1953, was er ineens van Lint.... en die had er zin in! In de na-oorlogse jaren groeide het auto park gestaag en de schadeherstel-bran che was in opkomst. Daarentegen waren er maar weinigen die het vak in de vin gers hadden; van Lint kwam dan ook als geroepen. Garage Gebr. van Splunter stelde hem een garagebox ter beschik king en anderhalfjaar lang behielp dhr. van Lint zich daarmee, maar natuurlijk wilde hij groter groeien. Een stap in de goede richting was de overstap naar een heel wat ruimere behuizing op boerderij Ras te Sommels- dijk, nadien werd het een loods achter de chichoreifabriek te Sommelsdijk om zich in 1967 te vestigen een vrachtwa- genloods van Groen aan de Nieuwland- sedijk en nóg is daar van Lint Auto schade b.v. gevestigd, niet meer geleid door papa, maar door 5 van z'n 6 zonen en recentelijk tot 1000 m^ werkruimte uitgebreid. J.l. zaterdag werd iedereen genood het vernieuwde bedrijf te komen bekijken. In Dirksland: De VOMI, afdeling Zuid-Holland Zuid organiseert evenals vorig seizoen een film-kontaktavond voor haar le den en alle oud-militairen, die na 1945 in voormalig Nederlands-Indië of Nieuw-Guinea hebben gediend en geen lid zijn van de VOMI. De avond zal gehouden worden op dins dag 28 november a.s. in het verenigings gebouw 'De Schakel', Beatrixlaan 31 te Dirksland. Zaal open 19.30 uur. Aan vang van de avond 20.00 uur. Entree is gratis. De VOMI is een vereniging, die als doel stelling heeft het behartigen van de belangen van alle oud-militairen, die na 1945 in het voormalig Nederlands-Indië of Nieuw-Guinea hebben gediend en vanuit die periode met problemen zitten. Daartoe heeft het Hoofdbestuur de beschikking over een sociale commissie, evenals de afdeling. De vereniging tracht te helpen door bemiddelen tussen leden en instanties, het adviseren en tevens streeft de vereniging naar erken ning van hetgeen door vele oud-mili tairen, vaak onder de zwaarste en moei lijkste omstandigheden is verricht. Een eerste teken van erkenning is het Monu ment in het Stadspark Hattem te Roer mond, dat vorig jaar september door Z.K.H. Prins Bernhard is onthuld en dit jaar enige duizenden militairen trok om daar hun gevallen makkers te gedenken. Deze herdenking zal jaarlijks op 7 sep tember plaatsvinden. De Indië-vetera- nen zijn verguld met het monument ter ere van hun gesneuvelde wapenbroe ders. Voor velen hunner betekent het niet alleen de nationale erkenning van het grote offer, dat hun 5000 makkers hebben moeten brengen. Maar over dit monument voor de gevallenen heen, wordt na meer dan veertig jaar nu ook erkend, dat de 200.000 mannen en vrou wen van het Koninklijk Nederlands Indisch Leger (KNIL) en de Nederlands land-, lucht- en zeemacht de hen toen door de regering opgedragen taken plichtsgetrouw hebben uitgevoerd. Inlichtingen over de filmavond te ver krijgen bij G. de Jong, tel. (01857) 19 02 of A. G. J. Geurink, tel. (078) 13 01 80. Oudste broer Sjaak, met Paul en Marcel werkzaam in het Sommelsdijkse bedrijf, terwijl Pim en Boudewijn het Zierik- zeese filiaal beheren, weet uitstekend te verbeelden met hoeveel ambitie wordt gewerkt. Terecht worden aan het vak hoge eisen gesteld, maar hij, die zich als oudste bezig houdt met de organisatie structuur en het management, hoeft geen van z'n broers en overige medewer kers echt te motiveren; dat hebben ze van nature. Bedreven handwerkslui zijn ze, vormgevend bezig zoals een kunste naar dat doet, een smid of een glasblazer die eer stelt in z'n ambacht. Ruimte en materiaal hebben ze daar voor nodig en die hebben ze zich ver worven. In de nieuwe ruimte, waarin bovendien alle milieumaatregelen opti maal zijn uitgevoerd bevindt zich nu zelfs een richtbank zoals nog maar 4 Nederlandse bedrijven die hebben. De broers vonden dat de constructie van de In de week van 27 t/m 30 november 1989 gaan wij koekjes verkoop houden voor ons 3e wereldprojekt Johan Wachters in Mali (West Afrika) in Herkingen, Melis sant en Dirksland. Prima koekjes worden u aangeboden (van een zeer bekende flakkeese bakker) tegen een redelijke prijs en u steunt rechtstreeks de bevolking van een der armste landen ter wereld zonder dat er iets aan de bekende strijkstok blijft han gen. Alle kopers bij voorbaat zeer harte lijk bedankt. Op zaterdag 2 december zal Sint en Piet alle kinderen in de buurt bezoeken (150 gezinnen). De Sint start om 18.00 uur en hoopt om 21.00 uur alle gezinnen te hebben bezocht. Teruggevonden fietsen Een vieilal fietsen die vorige week door de eigenaars als vermist waren opgegeven, zijn weer terecht en inmiddels weer terug bij de rechtmatige eigenaars. Deze fiet sen zijn op verschillende plaatsen in de gemeente terug gevonden, van één van die fietsen waren de beide wielen krom gebogen. Diefstal agregaat Vanaf een milieuvaartuig van Rijkswa terstaat, dat afgemeerd lag aan de bui- tenhaven in Middelharnis, is tussen 10 en 13 november een benzine-agregaat van boord gehaald en meegenomen. Vervuiling wegen Er wordt door de politie geconstateerd, dat diverse binnenwegen in meer of mindere mate vervuild zijn door grond, of modder, afkomstig van landbouw voertuigen. Bij de politie bestaat enig begrip voor het feit dat niet achter elk, het land verlatend voertuig, een schoon maakploeg in aktie kan komen. De boe ren worden er echter wel op gewezen dat zij de door hen bevuilde wegen toch regelmatig schoon dienen te maken. De komende weken zal daar dan ook door de politie extra aandacht aan worden besteed. moderne automobiel een richtbank onmisbaar heeft gemaakt. De toekomst wordt positief tegemoet gezien. Schadegevallen zullen er blijven en de van Linten staan gereed om die professioneel weer op te lossen. Uit de beschikbare informatie weten ze dat het aantal schadegevallen op Goeree Over- flakkee niet hoger, zelfs iets lager ligt dan het landelijk gemiddelde, zoals dat door de verzekeringsmaatschappijen is berekend. Het statistisch geven is dat de automobilist elke 4 jaar een schade van 1600,- rijdt. De flakkeese automobilist lijkt het er iets beter af te brengen en dat moet zo blijven, vinden ze bij van Lint. 't Gaat prima in 't bedrijf! Vader van Lint deed het tien jaar geleden aan zijn zoons over en die werken voortreffelijk samen. De maandelijkse werkvergade ringen waarin de bedrijfsvoering wordt doorgesproken zijn dan ook heel plezie rige ontmoetingen in het druk geworden bestaan. Het tweede damesteam speelde afgelo pen zaterdag tegen de koploper Slie- drecht Sport 2. Het snelle spel van Intermezzo zorgde ervoor dat de koplo pers niet in hun spel kwamen. De 3-0 overwinning werd met blijdschap ont vangen. Heren 2 won vrij gemakkelijk van Vovero 2. Alleen de derde set ging verlo ren door onnauwkeurig spel van Inter mezzo. Uitslag 3-1. Bij de jeugd speelden meisjes A2 tegen Delphi/Mevo 1. Meisjes A2 staat onge slagen aan kop en won ook nu weer met duidelijke cijfers, 3-0. Overige uitslagen: Mini Mix 2 - Bernisse 13 - 1 Mini Mix 1 - Vovero 13 - O Mini Mix 2 - Vovero 13 - O Mini Mix 1 - Bernisse 11 - 3 Meisjes Cl -Vovero 13 - O Jongens BI - Vovero 13 - O Meisjes BI - Vovero 13 - O Heren 3 - Vovero 33 - 1 Dames 1 - Sliedrecht Sport 31 - 3 Dames 3 - Vovero 50 - 3 Heren 1 -Vovero 13 - 1 Meisjes Al -Vovero 13 - O Dames 4 - Vierpolders 23 - O De lichamelijke schade door alcoholge bruik hangt vooral samen met de hoe veelheid pure alcohol die men tot zich neemt. En het is eigenlijk niet eens zo moeilijk om dat te becijferen. Een gemiddeld pilsje is zo'n 2509 cc; omdat pils een alcoholpercentage heeft van 5%, consumeert men met één pilsje 12.5 cc pure alcohol. In een wijnglas gaat 100 cc wijn a 12% en dat levert 12 cc pure alcohol op. En in een horeca-gedistil- leerd glas gaat 35 cc a 35%, zodat bij voorbeeld een jenever uitkomt op 12.3 cc pure alcohol. Met een aantal 'pilsjes' wordt dus vrijwel evenveel alcohol geconsumeerd als met eenzelfde aantal glazen wijn of sterke drank. De simpele regel is: elk glas telt even zwaar. Het maakt dus geen verschil of je pils, wijn of gedistilleerd drinkt. Let op! De regel: 'Elk glas telt even zwaar' geldt niet voor de alcoholarme dranken. Alcoholarme drank bevat meestal maar zo'n 0,5% pure alcohol. Tien alcohol arme biertjes bevatten daarom samen de hoeveelheid pure alchol die in één glas pils zit! 141/2 - 31/2 De broers bij het karkas van een lelijke Eend. V.l.n.r. Sjaak, Paul, Marcel, Boudewijn en Pim.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 9