In Oude Tonge groeit de voorraad kerstpakketten voor Polen MAVO-dir. van Renswoude slaat Ie paal nieuwe MAVO Predikbeurten Jaap van Broekhoven in de VUT Afleggen rij-examen blijft in Sommelsdijk mogelijk o üiiniiiiii! Klassieke Orgel Introductie MiniininiMiiM Bijeenkomst CBTB West Nederland Bij wegverbetering M'harnis-Den Bommel voorzichtigheid geboden...! Doopsgezinde Gemeente Ouddorp bouwt nieuwe kerk Kerkdienst verzet Dhr. Human verlaat basisschool Herkingen A. Verspuy Bladz. 2 ,EILANDEN NIEUWS' VRIJDAG 17 NOVEMBER 1989 Voor het fotograferen van de Poolse dames en dame^es op de foto zouden we zeker een wat fraaier achtergrond hebben gekozen, maar die achter grondvulling, daar zijn ze nou juist zo blij mee...! Het zijn n.l. enkele duizen den van de drie en een half duizend Kerstpakketten voor Poolse kinderen, die door flakkeese basisschool-leerlingen en vaders en moeders zijn gevuld met wat goed bruikbaars en wat lekkers. Zeventien scholen hebben aan de oproep van de Stichting Flakkeese Hulpgoederen Polen gevolg gegeven. Behulpzame handen hebben die pak ketjes al voor een groot deel in Oude Tonge gebracht waar ze door de fam. van Dijk met graagte in ontvangst zijn genomen om ze vandaar, begin decem ber, naar Polen te transporteren waar voor weer op de belangeloze mede werking van een flakkeese transporteur wordt gerekend..! Er zal toch zeker weer iemand gevonden worden die bereid is een oplegger vól blijken van naasten liefde naar de plek te rijden waar ze die, vooral met het oog op de komende feest dagen, zo vreselijk goed kunnen ge bruiken? Halina Galanowicz die met haar doch tertje Areta bij de fam. van Dijk logeert en Eva Kwiatkowska die met dochtertje Katanzijna bij de fam. Volders verbleef (beide families lieten hun Poolse gasten op hun kosten naar Nederland komen) zijn veertien dagen heerlijk verwend; Eva vierde woensdag zelfs haar verjaar dag en die is zelden zo verwarmend gezellig geweest als in Oude Tonge, al waren de familieleden dan ook ver weg in Polen. In de pakjes zit voor hén een traktatie, zo weten de Poolse dames en vandaag vliegen ze de pakjes alvast vooruit en morgen zal hen, thuis, in Poz- nan, het hart en de mond overlopen van de gedachten aan die Hollander, die zo vriendelijk en zo goed voor hun Poolse naasten zijn, nu die het zoveel minder hebben. Dankzij de Hollanders kan er met Kerst een lekkere kop koffie worden gedronken en is er misschien suiker en wat smakelijks voor de kleintjes.... Bij ons, in het weivoorziene Holland zal er méér zijn dan het nodige. Als u zich - en dat zou heel terecht zijn - wat overbe- deeld vindt en u zou zo'n Pools ge zinnetje best nog wat toe willen stoppen. dan kunt U dat heel gemakkelijk doen. Bij de uitgangen van de supermarkten staan dozen waarin U wat achter kunt laten, zonder dat uw linkerhand weet wat uw rechterhand doet. Koffie b.v., thee, meelprodukten, wat lekkers, 't geeft niet wat, want er is eigenlijk niks in Polen. Doen we 't, met z'n allen....? Vandaag vliegen de Fooitjes na een veertien heerlijke dagen in Oude Tonge, de pakketten alvast vooruit. De afd. West Nederland van de CBTB hoopt a.s. donderdag, 's avonds kwart voor 8, in de Grutterswei te Oude Tonge het jaarthema over verdergaande samen werking met andere organisaties met behoud van de eigen identiteit met de leden te bespreken. Van de zijde van de fa. Vermeer Grond- en Wegen b.v, hebben we deze week een weliswaar vriendelijk, maar anderzijds ook een héél nadruk kelijk verzoek genoteerd aan het adres van alle weggebruikers om vooral in de komende donkere maanden op de route Middelharnis- Den Bommel, via tertiaire weg Tl 17, de aller-, allergrootste voorzich tigheid en beheersing te betrachten. Het Moerdijkse bedrijf dat medio september van dit jaar aan de verbreding van de weg, samen met de aanleg van een fietspad begon, kan bij de aanvoer van zand en slakken onmogelijk voorkomen dat zich soms gevaarlijke situa ties voordoen, door bijvoorbeeld dwars staande vrachtwagens en geparkeerd staande auto's of zich langzaam voortbewegende machines. Er zijn weliswaar borden geplaatst en andere zullen nog volgen die tot matiging van de snelheid oproepen, omdat in de komende wintermaanden de donkerte het zicht soms sterk belemmert. Er passeren over de Oudelandsedijk waaraan momenteel wordt gewerkt (ver breding, bochtafsnijdingen, aanleg fietspad en bekabeling) per etmaal 1500 a 2000 voertuigen. Op de huidige smalle en bochtige dijk zijn maar weinig onge lukken voorgekomen en 't zou de aannemer, in casu uitvoerder dhr. Trampé bijzonder spijten als de werkuitvoering daar wel debet aan zou worden. Voor zichtig dus. Eind 1991 zal de nieuwe verbrede, 9 km lange, weg worden opgele verd. De thans begonnen werkfase, de meest rommelige, duurt tot half volgend jaar, waarna tot februari i.v.m. het zetten van de grond, moet worden gewacht met het asfalteren waarvoor 25.000 ton asfalt nodig zal zijn. OUDE TONGE Met een gezicht dat een absolute voldoening uitstraalde heeft dhr. van Renswoude, dir. van de openbare MAVO te Oude Tonge woensdag, in het best.plan Capelleweg, de eerste paal geslagen voor het nieuwe schoolgebouw dat daar, vlakbij de MEAO zal verrijzen. Het is de bedoeling het gebouw, dat door aan nemingsbedrijf Sprangers uit Zeeuws Vlaanderen gebouwd zal worden, volgend cursusjaar in gebruik te nemen. Het gebouw zal rusten op driehonderd sparrenhou ten heipalen, geheid door belbedrijf „de Coogh" uit Koog aan de Zaan. Twee zakjes kruit zorgden bij de laatste klappen voor twee kolossale knallen waarmee de vreugd over de nieuwbouw luid en duidelijk kenbaar werd gemaakt! DIERENBESCHERMING Goed tehuis gezocht: voor 2 poesjes van plm. 4 maanden (liefst op boerderij). Inl. mevr. van Heemst, Binnenweg 11, Som- melsdijk, tel. 01870-4085. In de gisteravond gehouden gemeente raadsvergadering is de raad mededeling gedaan van het voornemen van de Doopsgezinde Gemeente in Ouddorp een nieuwe kerk met pastorie te bouwen. De kerkelijke gemeente heeft de beno digde grond al aangekocht, gelegen tus sen 'Dorpstienden' en de basisschool 'Het Westerlicht'. Medio volgend jaar zal over die grond, waarop nu nog een wdtlofloods, kunnen worden beschikt, waarom het kerkbestuur het gemeente bestuur heeft gevraagd de kerkebouw planologisch in te passen. De Doopsgezinde Gemeente beschikt momenteel over het kerkje aan de West straat; het dateert uit de 17e eeuw en bevat slechts 65 zitplaatsen. De och tenddiensten tellen dikwijls het dubbele aantal bezoekers en voor de zondag avond-diensten wordt uitgeweken naar het multi-functioneel gebouw 'Dorps tienden'; de avonddiensten tellen veelal 250 kerkgangers. Op dat aantal zal de grootte van de nieuw te bouwen kerk dan ook zijn afge stemd; plm. 300 zitplaatsen met de mogelijkheid die uit te breiden. Zondag 19 november 1989 OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Heemskerk. Donderdag 23 november: 19.30 uur ds. L. Schaafs- ma, Doomspijk Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur leesdienst Doopsge zinde Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorps tienden) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. C. van Schoonhoven, Hardinxveld-Giessendam en 18.30 uur ds. D. Scheepmaker. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur kand. T. C. de Leeuw, Hei en Boeicop en 18.00 uur ds. A. Belder, voorbereiding Heilig Avondmaal; extra kollekte kerkvoogdij. Vrijdag 24 november: 16.30 uur ds. W. C. Zuij- derduijn, huwelijksbevestiging Jacob Troost en Annette Klepper Ger. Kerk 10.00 (H.A.) en 17.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. ten Klooster en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., D.L. III/IV, 12B; extra kollekte vrije zitplaatsen Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. T. de Boer, Hoofddorp Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Kastelein en 18.00 uur ds. J. het Lam; extra kollekte onderhoud kerk Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Koster. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. van Doom, Oud Beijerland en 18.00 uur ds. T. E. van Spanje; extra kollekte bouwfonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. de Lange, v.m. voorbereiding Heilig Avondmaal; extra kollekte GZB Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazander, voorbereiding Heilig Avondmaal; extra kollekte schulddelging Rem. Ger. Gem. 10.00 uur mevr. Pleijzier- Polderman, Hoek van Holland Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Klink, Meteren en Est en 18.00 uur ds. K. ten Klooster; extra kollekte kerk Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. W. J. v. d. Hoek en 17.00 uur ds. W. v. d. Kooi Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur ds. J. B. van Mechelen en 14.30 uur ds. H. Drost. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 uur ds. A Belder en 18.00 uur drs. E. F. Vergunst, Ridderkerk; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte onder houd gebouwen Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, v.m. bediening Heilige Doop en nam. Preekbespreking; extra kollekte GZB Ger. Gem. 10.00 en 18,00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. Joh. de Rijke en 18.00 uur ds. J. Ouwendijk, Alphen a/d Rijn; kollekte diakonie Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. Krol en 18.00 uur ds. J. Vlaardingerbroek. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos; extra kollekte kerk Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. P. Rozeboom, Stad aan 't Ha ringvliet. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond- SOMMELSDIJK Collega's van de Middelhamisse gemeentelijke plantsoenen dienst hebben gisteren hun collega Jaap van Broekhoven niet zomaar met stille trom laten vertrekken, toen hij z'n laatste werkdag draaide alvorens in de VUT te gaan. In de garage vond hij z'n DAF rijkelijk opgetuigd met ballonnen, zilver- en goudkleurige versiering en een spandoek waarop passanten werd gevraagd dhr. van Broekhoven op z'n laatste werkdag nog maar eens toe te zwaaien. De 60-jarige VUT'er wist dat gebaar best op prijs te stellen en aldus opgetuigd heeft hij gisteren z'n werk gedaan. Dhr. van Broekhoven was 17 jaar in gemeentedienst, daarvoor werkte hij elf jaar bij de Delta Combinatie op de bouwput te Stellendam. Gelukkig voor de plm. twintig flakkeese rijschoolhouders én gelukkig voor al die flakkeese examenkandidaten, zal het mogelijk blijven in Sommelsdijk het rij examen af te leggen. Aan die mogelijkheid leek een einde te komen; de rijschool houders lazen dat al vorig jaar december in de krant en in januari van dit jaar werd die waarschijnlijkheid ook vermeld in het vakblad, de CBR Reflector. Middelharnis/Sommelsdijk leek als zgn. „oproepkring" te zullen vervallen omdat die - met meerdere anderen in den lande, o.a. Zierikzee -niet aan de nieuwste verkeerstechnische eisen van het CBR voldoet. Sluiting van de oproep kring Middelharnis werd daarom zelfs onafwendbaar genoemd, maar gelukkig is die dreiging nu afgewend en zal de oproepkring kunnen voortbestaan, zo hebben gistermiddag de chef-examinator dhr. de Jong en rayon-manager dhr. Boere- boom de verzamelde rijschoolhouders medegedeeld. Tegen het voornemen van het CBR is van flakkeese - ook gemeentebestuurlijke - zijde grote oppositie gevoerd, waarin als tegenargument o.a. werd gewezen op de aanleg van een stuk Rijksweg te Oostflakkee. Aan het positieve bericht zit helaas een lelijke schaduwkant; wél de oproepplaats zal gehandhaafd worden maar het CBR heeft gemeend dat café 'De Kok" te Som melsdijk niet langer het centrum kan zijn van waaruit de examens plaatsvinden. De keus is gevallen op 'de Staver' waar een meer toegesneden infrastructuur aan wezig is, tot en met voldoende ruimte voor enkele onderdelen van het motorexa men. Begin volgend jaar zal de oproepkring daar gevestigd worden. Op 22 december zullen de laatste examens vanuit 'de Kok' plaatsvinden, op 4 januari de eersten vanuit 'de Staver'. maal; extra kollekte Chr. belangen Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst Ger. Kerk 9.30 uur drs. H. VollmuUer en 18.00 uur ds. J. Noordhof. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur kand. L. D. Burger, Waddinx- veen. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur drs. van Klaveren, Middel burg. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. MELISSANT De dienst van D.V. woensdag 22 november, waarin hoopt voor te gaan ds. D. Rietdijk van Moerka- pelle is verzet naar D.V. donderdagavond 23 november, aanvang half 8. Dhr. N. D. Human, directeur van de Prot. chr. basisschool 'Johan Friso' te Herkingen is per 15 februari volgend jaar benoemd aan de Ref Scholenge meenschap voor lager beroepsonder wijs 'Plancius' te Rotterdam. Hij gaat de vakken godsdienst en Nederlands on derwijzen. Dhr. Human, wonend te Stellendam, is sinds juni 1958 aan de school te Herkin gen verbonden, al sinds 26 jaar als hoofd/directeur. Het vertrek van dhr. Human is om privé redenen, met name de zorg, thuis, voor zijn bejaarde moeder. Voor die zorg hoopt dhr. Human meer tijd en gelegen heid te krijgen dan het weinige wat hem als directeur werd gelaten. Primeur! Primeur! Primeur! Primeur! Primeur! Primeur! Primeur! Primeur! Primeur! Primeur! Adviesprijs 7295,- 2x 4V2 octaaf 2x 50 Watt MET BEKENDE ORGANIST Adviesprijs 8950,- 2x 4V2 octaaf 2x 60 Watt 20 sprekende stemmen Sampling techniek Alesis nagalm 5 speelhulpen Inschulfpedaal MUZIEKCENTRUM Westdijk 53 Sommelsdijk Tel. (01870)47 76 22 sprekende stemmen Sampling techniek Alesis nagalm 5 speelhulpen Inschulfpedaal

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2