EiüvriDEn-niEuws Pee-delvers tNGESPRSKMET... Op z'n flakkees gezeit: IS Schaken De Zwarte Pion D'n Diêk van 1912 tot 1932 dhr. H. Dubbeld te Sommelsdijk sanitair Restantenhal 1 Hoad GOEDEREEDE Voorlichtingsavond School- en Beroepskeuze voor leerlingen Voortgezet Onderwijs Inleveren vakantiebonnen De vier jaargetijden rondom de oevers van het Haringvliet en Hollandsdiep Werldoosheld Goeree-Overflakkee iets gedaald Provincie geeft subsidie voor molen 'de Dankbaarheid' in Herkingen Eilanden-Nieuws 4e Blad VRIJDAG 17 NOVEMBER 1989 No. 5852 HET blik op kerk en samenleving KIJKVENSTER - Prof. Mulder bij de PLO - Gemene zaak met de vijanden Dat was een hele rel, vorige week, in ker kelijk Nederland, toen bekend werd dat de voorzitter van de Raad van Kerken, Prof. Dr. D. C. Mulder, aanwezig zal zijn, en zelfs het woord zal voeren op het PLO-festival, dat eind deze maand in Den Haag zal worden gehouden. De PLO, de Palestijnse bevrijdingsorgani satie, zal dan vieren dat de zogenaamde Palestijnse staat één jaar bestaat, en dat de Intifada, de burgeroorlog in Israël, twee jaar oud is. Meteen is daartegen fel protest aangete kend. Uiteraard van de zijde van het OJEC (Overlegorgaan voor Joden en Christenen), dat terecht vreest dat het gesprek tussen de kerk en de synagoge onherstelbare schade zal lijden door dit optreden van Prof Mulder. Ook de praeses van de Hervormde Synode, ds. B. Wallet, heeft zich kritisch uitgelaten over de aktiviteiten van Prof Mulder. En in de Waarheidsvriend heeft Ir. J. van der Graaf een uitermate scherp artikel aan deze kwestie gewijd. Maar Mulder is als Gallio, hij trekt zich geen van deze dingen aan. Hij verdedigt zich door op te merken dat hij daar niet aanwezig zal zijn als voorzitter van de Raad van Ker ken, doch slechts op persoonlijke titel. Dat is geen sterk argument, want zijn naam is nu eenmaal niet te scheiden van de Raad die hij voorzit. En voorts zegt hij van plan te zijn op het PLO-festival duidelijk naar voren te brengen hoe bin nen de kerken over de Palestijnen wordt gedacht.... Nu, dat laatste is bekend genoeg. Ik neem enkele regels over uit De Waar heidsvriend: „De Raad van Kerken heeft recent Israël bezocht en kwam terug met een rapport over de schending van de mensenrechten aldaar, door Israël (alleen) wel te verstaan. Welnu, ik verstout mij te zeggen dat de Raad van Kerken zich die reis had kunnen besparen om tóch dit rapport te kun nen schrijven, en dat men het rapport niet gelezen behoeft te hebben om tóch te weten hoe de inhoud eruit ziet. Nadat enkele jaren geleden een Werkgroep Palestijnen en Israël is opgericht lopen de Raad van Kerken en andere organen, die in deze werk groep financieel participeren, aan de hand van dit verlengstuk van de PLO in ons land. Delegaties die in Israël op kerkelijk bezoek zijn worden door vertegenwoordigers van die werk groep, 'deskundig' als ze immers zijn, feilloos langs de Palestijnse vrienden geleid met vermijding van die plek ken, waar men ook weleens een ander verhaal zou kunnen horen". Tot zover Ir. Van der Graaf We leven snel en de veranderingen vol trekken zich in snel tempo. Ook de sym pathieën en antipathieën verschuiven gemakkelijk. Ik denk nog weleens aan de Zesdaagse oorlog van 1967, toen iedereen in ons land vol bewondering was voor de militaire prestaties van het kleine Israël, en toen ook in de kerken nog zoveel sympathie was voor het land en het volk van Abraham, Izak en Jacob.... Dat is toch nog maar een goede twintig jaar geleden. Nu zit Israël veelal in de beklaagdenbank en hebben ook de kerken partij gekozen voor de aartsvij anden van Israël. Want de PLO mag dan vandaag wat andere tonen aanslaan, maar zij heeft toch nog steeds als doel waarnaar gestreefd moet worden, Israël tot de laatste man de zee in te drijven.... Dat Prof Mulder als voorzitter van de Raad van Kerken op deze manier gemene zaak maakt met de vijanden van het oude Verbondsvolk mag geen daglicht zien. iWaarnemer De Vereniging Schooldekanen Goeree- Overflakkee heeft in februari j.l. een avond georganiseerd met het thema: school- en beroepskeuze. Een veertigtal voorlichters was aanwe zig om een informatief verhaal te vertel len over het opleidingsinstituut dat zij vertegenwoordigen en over de studie richtingen en de beroepsmogelijkheden na het volgen van de opleiding. Deze avond werd een succes. Ruim 1000 belangstellenden bezochten deze bij eenkomst. Op 11 januari a.s. wordt voor leerlingen van het 3e en 4e leerjaar Mavo en de scholen voor L.B.O. (L.H.N.O., L.T.S., Visserijschool, L.AS.) op ons eiland weer een dergelijke avond georgani seerd. Niet alleen leerlingen maar ook ouders worden hiervoor hartelijk uitgenodigd. Het gaat op deze avond met name over de toekomst van uw zoon/dochter. Er moet op korte 2 maanden voor exa- menkandidaten)of op wat langere ter mijn 1 jaar voor de 3e-klassers) een MELISSANT Op dinsdag 21 november a.s. is er gele genheid tot het inleveren van R.B.S.- systeem en Schilderzegels voor de a.s. feestdagen van 6-7 uur bij J. du Pree, Bernhardstraat 31, Melissant. school- en/of beroepskeuze worden gedaan. De leerlingen van klas 3 moeten voor het eind van het jaar een vakkenpakket kiezen dat is afgestemd op de opleiding die men na Mavo of L.B.O. wenst te kiezen. Al met al belangrijke zaken waarvan ouders en leerlingen goed op de hoogte dienen te zijn. Graag willen we het belang van deze avond via dit artikeltje onderstrepen. De school, die uw zoon/dochter be zoekt, zal u één dezer dagen informeren over de opzet en organisatie van deze avond. Leerlingen die het aangaat en hun ouders en andere belangstellenden zijn op 11 januari 1990 van 19.30-21.30 uur heel hartelijk welkom in het schoolge bouw van de Lagere Technische School te Middelhamis. 'k Zag 'bietenrooimachines' rijden, laatst, door het wijde polderland. Ik dacht daarbij aan vroeger tijden, toen we alles deden met de hand. Al zittend rooit men nu de bieten, beschut voor alle wind en weer. Men kan er nu zelfs bij genieten! Geen rugpijn en geen kloven meer! Er was geen sprake toen, van zitten, 't Was lange dagen, bukkend, staan. En grijpen maar, en trekken, spitten, en hakken, duwen, en maar slaan. Maar heerste droogte vele weken, en brandde nog de najaarszon.... dan dreigden rug en pols te breken, daar d'aarde hard was als beton! Hoe kon men dan naar regen snakken. Maar viel die weer in overvloed.... de klei bleef aan de voeten plakken, verzetten kon je haast geen voet. Waren de bieten 'uitgestoken dan moesten die ook nog ontkopt. Men wierp ze dan op smalle stroken, nadat ze waren 'afgeklopt'. Dan moesten ze weer opgeladen, 't Was op en neer. Een zwaar karwei Een ogenblik rustten de spaden, voor hen was rust er nog niet bij! Soms kreeg men al de schrik te pakken. wanneer bij het naar bed gaan bleek, hoe dat de lucht zich ging verstrakken, en 't maantje door de ruiten keek. 't Had hen niet veel goeds te beloven, 't Was een gegarandeerd bewijs, 't werd morgen handen vol met kloven, door steeds maar grijpen in het ijs. Men had al vroeg de spa te pakken. Vaak donker nog als men begon. Hoe kon men naar de avond snakken, daar men geen pap meer zeggen kon! Het was week uit week in hardwerken. De 'centenmoesten zwaar gehaald. Al was 't in 't zakje niet te merken.... „de suiker werd wel duur betaald", 't Was immers lange dagen 'pezen toen, in de 'suikerbietentijd'. Hoe zuur en bitter kon het wezen, temidden van de 'zoetigheid'! Hoe snel als nu de dagen 'vlieten'.... ja inderdaad: want naargelang de tijd toen, in de suikerbieten.... wat duurden toen de dagen lang! Veel jaren zijn sindsdien verstreken. Veel van 'die 'zwoegers' heengegaan. Toch is ons, achteraf gebleken, we hebben 't altijd graag gedaan! Arjaon van Hérken De vereniging voor natuur- en land schapsbescherming Goeree Overflak- kee organiseert op donderdag 23 no vember a.s. een dialezing over het bovengenoemde onderwerp. Aan de orde komen o.a.: de grienden, ganzen met hun pleisterplaatsen, bo dem, flora en fauna. De lezing wordt verzorgd door dhr. A. van Nieuwaal uit Goudswaard. Over de aktiviteiten van de vereniging kunt u zich informeren d.m.v. een panelen-overzicht welke in de zaal staat opgesteld. Tevens zal er deze avond de prijsuitrei king plaatsvinden van de gehouden fotowedstrijd. Aanvang 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. In de aula van de land bouwschool aan de Langeweg 107 te Sommelsdijk. De toegang is gratis en iedereen is van harte welkom. 01870- 4844 veel en snelle verkopen! Op Goeree-Overflakkee daalde het be middelingsbestand zonder baan in ok tober zowel bij de mannen als bij de vrouwen. Bij de mannen was er een daling van 34 tot 467 (4,8%), bij de vrou wen was er een daling van 30 tot 289 (7,8%). Het totale bemiddelingsbestand zonder baan op Goeree-Overflakkee per eind oktober kwam daarmee op 765 ofwel 5,6% (eind september was dit nog 820 of 6,1%). Gedeputeerde staten van Zuid-Holland hebben de 'Stichting tot behoud der Molens op Goeree-Overflakkee' 10.000,- subsidie verleend voorde aan koop van molen 'De Dankbaarheid' in Herkingen (gemeente Dirksland). De molen dateert uit het jaar 1841 en valt onder de Monumentenwet. 'De Dankbaarheid' was oorspronkelijk een korenmolen en is in 1965 ingericht als weekendverblijf Alhoewel de laatste eigenaar er het nodige aan gedaan heeft om de molen in zo origineel mogelijke staat te herstellen is het binnenwerk nog niet kompleet. De eigenaar biedt de molen nu te koop aan. De molenstichting die aktief is op Goeree-Overflakkee toont interesse voor de molen en heeft subsidie voor aankoop aangevraagd bij de gemeente, het Prins Bemhardfonds en de provin cie. Naast een eigen bijdrage van de molenstichting verlenen de gemeenten ƒ50.000,- en het Prins Bemhardfonds ƒ30.000,-. De subsidie van de provincie maakt het mogelijk de molen aan te kopen. Zo wordt voorkomen dat de molen vervalt en een oneigenlijke be stemming krijgt. Op 7 november speelde het 2e team uit tegen Dordrecht (4) en verloor met 3-5. De pers. uitslagen zijn: 1. J. Boeter1/2 2. A de BruinO 3. E. Verbeek1 4. W. Markwat1/2 5. Ant. Visser1 6. C. PoortvlietO 7. R. van DoomO 8. R. WoltersO Commentaar: Ant. Visser won bijna even snel als Poortvliet verloor en rond 10 uur was het dan ook 1-1. Verlies kwam via van Doorn en de Bruin. Boeter en Verbeek deden verwoede pogingen weer gelijk te komen, maar het mocht niet baten. Het werd tenslotte 3-5. Huishoudelijk afd. 1: Peeman - Boeter afg. Verbeek - du Preeafg. (-/+) Mourik - de Jagerafg. /-I-+) de Bruin - VerolmeO - 1 Robijn - Markwatafg. Hollander - de GlopperO - 1 van Prooijen - Wolters1 - O Afdeling 2a: Ad. Visser - v. d. Does1 - O van Doom - H. K Smit1/2 - 1/2 Albrechts - Poortvliet1/2 - 1/2 Noordijk - van Bracht1/2 - 1/2 Afdeling 2b: van Schaardenburgh - LesuisO - 1 Dane - Ant. VisserO - 1 Commentaar: Du Pree staat pion voor en de Jager kwal. +pion terwijl Peeman-Boeter pot remise is. De Glopper won centrale pion met behoud aanval. Robijn staat mat. Iets beter terwijl Verolme ten lange leste glorieus won. ,,Ik bin 94 jaer in dan is 't 'n woengder da' je nog zoo goewd bint". Deze woorden van dhr. Dubbeld beaam ik van harte. Hij woont in het rusthuis 'De Goede Ree'. Als ik zijn kamer bin nen stap, heeft hij zojuist zijn middagslaapje uit en is bezig zijn pak aan te trekken. Hij vraagt me om het zonnescherm op te draaien want hij heeft het graag licht in de kamer. Hij staat daar o zo broos en breekbaar. Alsof hij mijn gedachten raadt, zegt hij: „ik ben altijd al een tenger ventje geweest. Ik was wel gezond maar niet sterk. Vroeger ben ik voor de mili taire dienst afgekeurd. „Ze wille me niet hao" zeiik toen ik thuis kwam. Daar waren ze blij dat ik was afgekeurd. Mijn zuster ging meteen koeken bakken en van mijn vader kreeg ik een mooie tweedehands fiets". Hij spreekt heel vriendelijk en bedaard. Af en toe schiet zijn stem omhoog en lijkt het of er een beekje kabbelt. „Ik kan me nog heuge dat ik in de Verlengde Visserstraat woonde. Daar woonden allemaal vissers. Toen mijn vader 10 jaar was is mijn opa, die ook visser was, verdronken. In een vliegende storm zijn er toen twee sloepen vergaan. Later is van de Op hoop van zegen het naambordje aangespoeld. Het heeft jaren in de rederij van Slis gestaan. Mijn vader is tot aan zijn 17de jaar visser geweest Reder Slis heeft er voor gezorgd dat hij daarna mandenmaker kon worden bij zijn neef Michiel Dubbeld. Dat beroep ben ik na mijn lagere schooltijd ook gaan leren. Op de laatste schooldag moest ik meester van der Waal namens mijn vader een briefje over handigen. Er stond in: „bedankt voor het onderwijs". „Mandenmaker", zeg ik verrast „Dat is een oud beroep. Wilt u daar iets over vertellen?" „De manden werden gemaakt van wilgenhout dat uit de Biesbosch kwam. 'Teen', wordt dat genoemd. Er waren ver schillende soorten: rode, witte en bufteen. Dit laatste werd in ketels gekookt waarna de bast er af werd gehaald. De kleur was dan geel-bruin. We gebruikten het voor hondebennen. Ook van het witte teen was de bast afgehaald. Dat gebeurde in het voorjaar als het hout nog jong was Behalve hondeben nen maakten we ook vierkante, witte wasmanden voor de wasserij aan de Steeneweg en manden waarin de vis vervoerd werd. Behalve van teen maakten we ook manden van rotting. Dit kwam uit Indië". Ineens schiet me, zo pratend, te binnen dat niemand in Mid delhamis weet waar de visafslag destijds gestaan moet heb ben. Misschien dat de 94-jarige heer Dubbeld het weet! „De vissers uit Middelhamis voerden hun vis aan in IJmui- den. In Middelhamis was geen visafslag". Dat is dus het ant woord op de vraag die ik enkele weken geleden in mijn stukje over dhr. Rooy, stelde. „Heb je het nu allemaal goed opgeschreven?" vraagt dhr. Dubbeld als ik een en onderin mijn blocnote noteer. „Ikzoui het oak niet kunnen onthouden. Maar het gekke is da tik van vroeger alles nog weet Ik weet ook nog dat mijn moeder met eieren langs de deur ging. Dan had ze een halsjuk om waaraan links en rechts een bennetje hing. Ze bakte ook wel stroopbrokken. Die verkocht ze drie voor 1 cent Tegen het kleven strooide ze er gemalen zoethout over. Dat zijn dan zo herinneringen uit de kinderjaren Wat doet u nu de hele dag?" „Ik leeze veul Kijk daar staan mijn boeken Ik snuffel er wat in en haal er één boek tussenuit: „Chr. Volksblad voor het huisgezin Het zijn keurig ingebonden tijdschriften uit het begin van deze eeuw. Er staan mooie verhalen in, vindt dhr. Dubbeld. Vooral het verhaal „door de wolven gegrepen maakt nog altijd indruk op hem. Ken ik het niet? Hij wil het best even voorlezen.... En zo gebeurt het dat ik op deze zonnige herfstmiddag naar een spannend verhaal luister, dat op een heel bijzondere, blije manier wordt voorgelezen. „Je mag gerust nóg wel eens komen", zegt hij als ik wegga. Teunie Knöps Van'ochend docht 'k, noe mot 'k m'en eige d'r toch mar 's voor zette in d'n Diêk ofmaeke, as je oud bint, dan wor je oak nog lui, mar ik zal 's gaauw priêge, want oares is ten Diek nog niê klaer voordat 'k d'n aesem üüblaeze in dat komt m'n êêre te nae. Toch wist 'k niét, dat t'r zuwel hüüzen op t'n Diêk staen. Jae voor ongs was t'n Diêk, wat te Kalverstraete voor Amster dam is. In dan mot je weete dat die over- kangters (van over 't Haeringvliet) dat een steegje noeme. Je zou ze toch fiên niêpe. In dan schel 'k biê m'n eige, „de groaze stiêngkers". Et of tat je op 'n oare, as plekke, tekort komt. Daer hei je om de vüüf meter een stoplicht, dat hei je in Zaandam oak in as 'n even op groen is, dan vlieg je mi z'n oalen nae de over- kangte in as je hallef in bint tan staet 'n weer al op road, mar je mag tan toch deurloape alleen hei je kangs dat ze je ongdersteboven riêje. Mar laet 'k m'n eige weer niét van m'n apperdepo of briênge. Het vorige eindig ik biê, de fam. Pijl, diê mit t'r kinders, twêê dochters. Trijntje in Anna in d'r zeune, Jaocob. Het was toch wel een soort messelaers docht 'k, mar m'n laete ze dan mar messele in gaene op t'n diêk voarder. In zoe wier toen het huus verkocht an Albert Hein. Diê docht netuurlijk? de visterieë is weg in dan is taer noe een aareme bevolking overgebleeve. Die maansen modde op te kleintjes lette. Dus diê kleine wiênke- liers die haa'k taer in tiêd van een oagen- blik an de kangte. Een fluitje van een caant, mar hiê wist niét, dat tie kleine negoosiangten over een machtig wae- pen beschikkende. Ze schreeve het wel op, 't gaf niét of ze caanten hadde, want te maansen diê achter de kleppe van het wiéngkelbankje stonge wazze oak aarm, dus ze wiste oak hoe beroerd het was....! Ikhoare m'n moeder nog zaage: Kind, je mag ongze lieve Heer wel bidde dat 'n je noait hoef te poffen, want tan doewe ze niét van weelde. M'n moeder heit jaeren achter 't wiénkelbankje gestaen. Wat een waereld van wiêsheid zat taer achter, dat binne de bidders om vrede geweest. Mar dat most 'k dan niét hardop tegen d'r zaage. Het was toen ommers in d'n tiêd dat t'n hemel mar voor 'n minke maan sen te bereiken viel (Dat is niét gestole van Maarten 't Hart). Affijn om bie m'n verhael te bluuven, het huus wier verkocht aan A.H. In het wier verbouwd, grondig, AH. keek niét op 'n dubbeltje. De voorpuië gieng d'r heelemaele uut. Het wier een groat raêm voor etelage in 'n portiek voor de wien- keldeure. Dat was van z'n leven nog nooit vertoand. Een portiek in dan nog wel mit oallemaele tegeltjes, dat mot je toch niét over diénke in op manshoagte stong d'r een rangd op van wat ouwe maansen. Mannetjes mit een puupje in d'r mond. In dan wier d'r gezeit.... Weet je wiê die middelste man is, dat is t'n ouwen Krangse, je weet wel. Soar, Soar Krangse, van de Spuië, in omdat je as kindje eige gaauw wat wies lae maeke in je kan toch niét zoe haog kiéke. Jae voor miên was het t'n ouwen Krangse, de schoanvoader van Aeren Witvliet. Mus- schiên binne daer nog wel naezaeten van, dus wiê weet, hoar 'k dat nog wel 's. De wiénkel van Albert Hein kwam van de grongd, in hiê kreeg netuurlijk z'n klangten, mar hié lette op te kleintjes, toch ze bleeve bestaen. George Roai wier d'r chef Z'n vrouwe Mina Vermaes in drie kinders kreege daer d'r dome- sielje. In Oai Slis van 't Viengerliêng dié wier knecht. Mar toch binne diê nae jae ren weer naew Zaandam vertrokke. Ik kom 'n soms nog wel 's tegen, 't Kan toch roar gaen, want toen 'k 'n voor 't eerst tegen kwam, leek 'n in niks op Maert Roai dié op z'n twoalfde jaer Menheerse verliet. Het waereltje is klein. Naeder- hangd wazze d'r weer oare zetbaezen of zoe as ze dan te boek, stienge: De chef van A.H. De wienkel was weer in oare hangden overgegaen. D'r kwam een gousmid in. Mar ik weet niét of tat het voor 1932 was. Mar dat komt toch nié soe naauw. Mar neffen de genoemde wiénkel was t'r toch oak nog bedriéviggeid genogt. Want taer haawe heel wat maansen in geweund. 't Een eerste, weunde daer een bakker in. Bakker van Es, mar diê man is, nae dat te visterieje weg giêng oak nae IJmuiden vertrokke. Dat bin 'k oak te weten gekomme, omdat een neef van m'n uut IJmuiden, dat tegen m'n ver taalde. Hiê had een vriendin in dat was tan weer een dochter van van Es, of... het kan oak weeze, een kleindochter. Ze zou het oellemaele an d'r voader vraege, dus tan hoar je daer nog over. Mar ik weet nog wel, dat Dirkje Pille daer weunde, die was getrouwd mit Simon Wiêlhou- wer. Dirkje was een dochter van Simon Pille, de speulegoed wiénkel, daer hoar je nog wel over, as 'k an de oare kangte binne. Mar nae Wielhouwer, dat was tan in d'n tiêd van de Belgische vluchtelien- gen, is Puievelde d'r in gekomme. Die is al genoemd in 't éérste gedeelte. Achter Puievelde kwam Huub in Woutriên Ver brugge as opvolger kwam Roadzand t'r in. In wie weunde daer dan neffen.... even dienke: Jae Pantel Wielhouwer. Dat was een droagist, te minsten het was te voorganger van Hisschemöllere. Nae- derhand is tié nae de Zampad gegaen in kwam van Zielst t'r in. Dat was 'n horlo- gemaeker. Ini as m'n dat gepasseerd binne komme m'n bie het alom bekende sigoarewienkeltje van Verbrugge. Mus- schien is 't noait verbouwd, mar 't was oak noait te klein. Ik weete niét of tat Mina Struik d'r in weunt, mar ik diénke van wel, want toen de posdirecteur in 't voorjaer of zoa gesturreve is in 'k an de jonge generatie vroeg of ze nog fum- mielje in Menheerse hadde, zei ze: Ja ik meen van wel. Hietende die dan Struuk. Jae 't kwam ze wel bekend voor. In daer laet 'k het tan mar, want ik raeke zoe'n beetje de klus kwiêt. Leesvoer hei je dan weer in as je commentaer heit. Dan graeg, mar liefst opbouwend. Tot an van Putten. (^^,^^^1 vervolgd) De Zaanse Menheersenaer Zoekt U voor een koopje? Kijk bij: Oosthavendljk 52 Middelhamis Tel. (01870) 24 16 is het blad voor uw fam ilieberichten Gemeente Openbare vergadering raad Voorgenomen bouwvergunning b.v. tijdstip: 23 november 1989,19.3G uur plaats: gemeentehuis agenda: belnandeiing begroting 1990 Het coilege is voornemens om met toepassing van artikei 50, lid 8 van de Woningwet mei gebruikmaking van de algemene verklaring van geen bezwaar bouwvergunning te verlenen aan: - de heer J.B. Hakkenbrak, Julianaweg 16 te Ouddorp - bouwen portaaltje en bijkeuken, Julianaweg 16, Ouddorp. Het bouwplan ligt ingaande 20 november 1989 gedurende veertien dagen ter Inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen bouwvergunning c.q. vrijstelling te ver lenen schriftelijk bezwaar indienen bij burgemeester en wet houders, postbus 38,3253 ZG Ouddorp. 16/17 november 1989, Burgemeester en wethouders van Goedereede.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 13