EHAIIDEn-IIIEmi/S Ergernis in raad Oostflakkee over de handelingen van het coalitie-blok Politieberichten Botsing met drie gewonde Stadtenaren De weg naar huis VERKOPING Politieberichten Winkelaktie rond de feestdagen in december 1989 Cursus Geestelijke Vorming Middelharnis Plattenlandsvrouwen Midden-Flakkee Goedereede Jan Knape Mzn. No. 5851 Toen het in de j.l. donderdagavond gehouden raadsvergadering te Oostflak kee ging om het verleden, het heden en de toekomst van soc. cultureel Cen trum de „Grutterswei" te Oude Tonge, heeft de gevolgde bespreking nogal wat commotie veroorzaakt, vooral om het feit dat het College een extra kre diet vroeg tër dekking van de meerdere programmakosten. De raad had daar in de begroting een krediet van 25.000,- voor uitgetrokken, maar het Col lege, fungerend als interim-beheerscommissie nadat het Stichtingsbestuur eerder dit jaar opstapte, heeft voor het winterseizoen een concert- en thea terprogram gecontracteerd dat/ 33.400,- meer zal kosten. Of de raad dat - uit de saldi reserve - beschikbaar wilde stellen, zo werd donderdagavond gevraagd. Bijna sprong dhr. v. d. Ree (WD) uit z'n vel....! Bijna....? Hij sprong uit z'n vel!! Brons voor Fa. Buth in de Rookworststad Arnhem dinsdag 21 november Ondernemersver. Dirksland Winkelaktie Doorrijden na aanrijding Inbraak in bedrijf Inbraak in schuur Diefstal uit auto's Diefstal fietsen Rijden onder invloed Vernieling personenauto's Aanrijding Doorrijden na aanrijding Valsheid in geschrifte Snelheidscontroles Kado-maand Ooltgensplaat VERVOLGVERHAAL - 51 Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape 2e Blad DINSDAG 14 NOVEMBER 1989 't Moest er weer eens met nadruk bij hem uit dat de coalitie PvdA-CDA, 9 man sterk, totaal geen boodschap meent te hebben aan de overige 4 raads leden van SGP en WD. „Zijn we al zover buiten beeld geraakt dat u, zonder de raad erin te kennen besloot de pro gramma kosten met 250% te verhogen?" zo vroeg hij het College af. Dhr. v. d. Ree verweet de raadsvoorzitter burg. de Vos in zijn taak tekort te schieten wanneer hij de coalitie er niet steeds op wijst dat de raad niet alleen uit hün frakties-, maar uit 13 man bestaat. Hij nam het het College hoogst kwalijk dat beslissingen niet door de hele raad en derhalve op de verkeerde plaats worden genomen. Het is niet de coalitiemeerderheid, maar de hele raad die het budget dient te bepa len", zo gramde dhr. v. d. Ree en hij wilde er niet van horen dat de ontwikke ling van het soc. culturele leven centraal geregeld zou worden: „dat is weliswaar een stokpaardje van de PvdA, maar een dat zich al lang overleefd heeft!" Het bovenbeschrevene mocht als cli max gelden in de lange bespreking. Bezuinigingen zullen moeilijk te reali seren zijn, zo liet het College weten. Wel zal getracht worden de inkomsten uit de verhuur te verhogen, maar daar komen B en W nog nader op terug. Er zal bin nenkort ook een nieuw concert- en thea terprogramma moeten worden vastge legd. De interim-beheerscommissie heeft in het bijna voorbije jaar de han den vol gehad aan tal van organisatori sche zaken, zoals een overeenkomst met de pachter. Ook voor de beheerscom missie is het de vraag of een „uitgebalan ceerd program" zoals het lopende sei zoen wordt geboden voor de toekomst haalbaar is, waarom deze periode als een „experimentenjaar" wordt be schouwd. Gehoopt wordt dat de begro ting - nu nog een wat somber beeld - positief zal worden beïnvloed door de toeloop van bezoekers. „Er wordt te hoog gegrepen", waar schuwde dhr. J. H. van Dam (SGP) daartegen; hij vreesde dat bij het College „stads-allures" hebben postgevat. Dhr. van Dam vreest dat het allemaal veel geld zal gaan kosten en hij adviseerde niet zó door te gaan en van het soc. cult, centrum een geldverslindend object te maken. Voorts én vooral kent de SGP fraktie ook principiële bezwaren tegen meerdere van de programma's. Weth. Poortvliet ziet het qua organisatie en qua financiële uitkomst wat minder somber in: „het is de laatste tijd druk in de Grutterswei", verzekerde hij, waarbij hij een „centrale afstemming" bepleitte voor het gebruik van de gemeentelijke soc. culturele gebouwen om te voorko men dat er geen klanten naar buiten de gemeente uitwijken. De Stichtingsbestu ren van de diverse gemeentelijke acco- modaties zullen dan ook worden ge vraagd de mogelijkheden die zij bieden meer bekend te maken. Er moesten zelfs een 11-tal besluiten worden genomen tegen meerdere waar van WD en SGP zich uitspraken. Wel werd akkoord gegaan met het voor alsnog handhaven van de huidige be stuurlijke situatie, in welke het College verantwoordelijk is voor beleid en be heer van de „Grutterswei". De pachter fungeert gedurende één jaar als bedrijfs leider van zowel het culturele gedeelte als de sporthal. OOLTGENSPLAAT- ARNHEM Twee weken geleden stond Slagerij Buth te Ooltgensplaat in de belangstelling met een zilveren beloning van Het Insti tuut voor Ambachtelijke Slagerspro- dukten wegens het inzenden van de in de slagerij vervaardigde produkten rook worst, gekookte ham, leverworst etc. Aan het daarvoor verkregen certificaat werd vorige week weer een bronzen medaille met certificaat toegevoegd voor een inzending Gelderse Rookworst grof, een specialiteit van de Firma Buth, alom bekend en vermaard. Deze erkenning werd verkregen tijdens de nationale vakwedstrijd „Arnhem Rookworststad", uitgeschreven door de Nieuwe Arnhemse Slagers Patroons Vereniging, die dit jaar voor de 15e maal werd georganiseerd. Het aantal inschrij vingen voor deze wedstrijd bedroeg 333, verdeeld over de klasse rookworst fijn en grof De 6-koppige jury stond ook dit jaar weer onder voorzitterschap van de heer P. Vergeer uit Oss. Het maximale aantal punten van 50 was te behalen door keuring op de volgende punten: uiterlijk, kleur inwendig, geur en smaak, samenstelling en de be werking. Slagerij Buth verkreeg 43 punten voor de inzending grof, goed voor een bronzen medaille met certificaat. Een verdiende beloning voor de vleesspecialisten- worstmakers Fa. Buth B.V. en wel spe ciaal voor het ambachtelijk vervaar digen van ouderwetse kwaliteit Gelderse Rookworst. SOMMELSDIJK De Ned. Herv. Vrouwenver. „Liefde vindt werk" te Sommelsdijk hoopt op D.V. haar jaarlijkse verkoopdag te houden in Vita Nova. De openingstijden zijn 's morgens van 10 uur tot 's avonds 7 uur. Er is weer van alles te koop: handwer ken, oliebollen, droogbloemen enz. en niet te vergeten de overbekende kruuk- plaetjes. Men kan ook een kopje koffie of thee drinken met iets erbij en voor de kinde ren is er limonade. De vrouwenvereniging hoopt op vele bezoekers. U bent allen hartelijk welkom. Op D.V. maandag 20 november a.s. hoopt de heer G. Slootweg uit Middel- harnis te spreken over: Vrijheid, gelijk heid en broederschap. Enige opmerkingen over de Franse Revolutie aan de hand van Groen van Prinsterer". Aanvang: 19.45 uur. Plaats: Hervormd Verenigingsgebouw „De Hoeksteen", Ring te Middelhamis. Alle cursisten worden weer hartelijk uit genodigd deze avond aanwezig te zijn. De Stuurgroep Op de ledenvergadering van dinsdag 31 oktober 1989 werden, zoals gebruikelijk, weer de aktiviteiten rondom de feestda gen besproken. Besloten werd het inhalen van Sint Nicolaas te doen plaatsvinden op zater dag 18 november 1989. Sint en zijn gevolg komt om 13.00 uur aan met de boot in Herkingen. De rond rit op Herkingen duurt ca. 1 uur. Vanaf de Schakel start om 14.30 uur de rondrit door Dirksland en om 15.00 uur ontvangt de burgemeester Sint op het Gemeentehuis. Voor zover het inhalen van Sint Nicolaas. Ook werd er besloten weer een win kelaktie te houden. Als slot van de aktie 10x10 zal er een winkelaktie worden gehouden van 18 november tot 27 december. Consumenten worden in de gelegenheid gesteld kassabonnen te sparen van de deelnemende winkeliers. Deze kassabonnen worden in een enve loppe, voorzien van naam en adres van de consument, ingeleverd bij de Rabo bank te Dirksland. Op de enveloppe dient een stempel te staan van een deel nemende winkelier. In afwijking met de aktie 10x10 hoeven er nu geen 10 verschillende kassabon nen in de enveloppe te zitten maar mogen dit nu gewoon 10 kassabonnen zijn. Dus het mogen dubbele zijn, zelfs 10 dezelfde, als ze maar van deelnemende winkeliers zijn. Zorgt u wel dat de kassabonnen de naam van uw winkel vermelden! Er zullen twee trekkingen worden ver richt: eenmaal op 4 december en een maal op 27 december. De prijzen zijn als per trekking als volgt verdeeld: 1 hoofdprijs van ƒ350,- in kadobonnen van onze vereniging en dan 9 prijzen van diverse artikelen. De prijzen zullen gedurende de aktiepe- riode bij de Rabobank in Dirksland worden uitgestald en worden ingekocht bij de deelnemende winkeliers. Aangifte werd opgenomen van de eige naar van een VW-Golf die zijn auto had geparkeerd op de Dorpsweg te Som melsdijk. Toen hij vrijdag 10 november bij zijn auto kwam, zag hij dat de rech terzijde zwaar beschadigd was. Uit het onderzoek bleek dat de dader, de be stuurder was van een rode Opel Ascona, zijnde een inwoner van Sommelsdijk. Geconfronteerd met het verzamelde bewijsmateriaal ging hij door de knieën. Proces-verbaal wordt opgemaakt. Tussen 7 en 11 november werd ingebro ken in het pand van P.C.R.-autotuning, gevestigd aan de West-Achterweg in Sommelsdijk. De dader(s)a ver- schafte(n) zich de toegang door een openslaand raam aan de achterzijde van het pand te forceren. Weggenomen werden o.a. lichtmetalen velgen met banden, koplampsets, antennes en boxen. In de nacht van vrijdag 10 op zaterdag 11 november werd ingebroken in een schuur behorende bij het politiebureau van Dirksland. Na het openbreken van de toegangsdeur werd een daarin ge stalde bromfiets weggenomen. Deze bromfiets was eerder die avond inbe- slaggenomen terzake o.a. het onverze kerd rijden. Nog diezelfde nacht werd het onderzoek opgestart, hetgeen resul teerde in de aanhouding van de daders. Zeven verdachten werden gehoord waar van zes afkomstig uit Dirksland en één uit Sommelsdijk. De bromfiets welke inmiddels in onderdelen uit elkaar was gehaald en waarvan het frame in een watergang in Sommelsdijk werd ge gooid, is volledig terecht. Proces-verbaal wordt opgemaakt. In de nacht van vrijdag 10 op zaterdag 11 november werden uit diverse auto's de radio's gestolen. Een auto stond geparkeerd in de Hobius de Krijgerlaan. Hiervan werd de ruit van het rechter- voorportier ingeslagen waarna de auto radio-cassetterecorder werd weggeno men. Ook twee auto's staande op de par keerplaats bij de Samaritaan moesten het ontgelden. Van één werd de ruit van het rechtervoorportier ingeslagen en van de ander een ruit aan de achterzijde van het voertuig. Ook hier werden de betreffende radio-cassetterecorders weg genomen. Op vrijdag 10 november omstreeks 23.00 uur werd een fiets gestolen staande in de Nieuwstraat te Middelharnis. Tussen vrijdag 10 omstreeks 18.00 uur en zaterdag 11 november omstreeks 00.30 uur werd een fiets gestolen, staande bij het bushokje op de Kon. Julianaweg te Middelharnis. In de nacht van zaterdag 11 op zondag 12 november werden twee fietsen gesto len vanachter een woning aan de School straat te Middelharnis. Auto in brand Zaterdag 11 november omstreeks 15.00 uur, rukte de brandweer van Dirksland uit naar de Geldersedijk in Dirksland. De bestuurder van een BMW 728 perso nenauto was hier gestopt omdat hij een zware benzinelucht rook, kennelijk afkomstig uit de kofferbak van dit voer tuig. Toen hij de kofferruimte opende sprongen de vlammen hem al tegemoet. De brandweer kon niet voorkomen dat de auto geheel uitbrandde. De bestuurder van een Chevrolet perso nenauto werd zaterdag 11 november omstreeks 22.25 uur gecontroleerd. Hij bleek teveel alcohol gedronken te heb ben. De ademanalyse gaf dit aan. De bestuurder, een inwoner van Den Bom mel, kreeg een transaktie aangeboden van 250,-. MIDDELHARNIS Op de splitsing waar de oprit vanaf de Molenweg aan sluit op de Oudelandsedijk (richting Stad) had dinsdagavond een forse autobot sing plaats waarbij drie gewonden vielen. De botsing ontstond toen mevr. v. d. K. bij nadering van de Oudelandsedijk teveel naar linksachter keek (omdat daar verkeer zou kunnen naderen) en te weinig op evt. tegemoetkomend verkeer lette. De Lada die zij bestuurde bevond zich teveel links op de oprit om de tege moetkomende fam. van Etten-Silvius door te laten. Hun Citroen BXwerd fron taal in elkaar gedrukt. Dhr. van Etten en mevr. v. d. Kooy werden per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd, hij met o.a. een gebroken neus en kneuzingen, mevr. v. d. Kooy met o.a. een wonde onder de kin. Mevr. van Etten werd aanvan kelijk door een passant naar de dokter gebracht, maar ook zij werd nog dinsdag avond in het ziekenhuis opgenomen. Inmiddels zijn de gewonden daaruit ontslagen. Op de foto is de rechterauto die van de fam. van Etten. Een donkerblauwe Peugeot 309, een Honda Prelude en een Opel Corsa wer den tussen zaterdagavond 11 en zon dagmorgen 12 november ernstig be schadigd. Met behulp van een scherp voorwerp werden deze auto's bekrast. De totale schade loopt in de duizenden guldens. De drie voertuigen stonden geparkeerd op de parkeerplaats van de Wevershock in Sommelsdijk. Een bewoner van Hemesseroord werd vrijdagavond het slachtoffer van een verkeersongeval. De man werd lopen over de West-Achterweg te Middelhar nis t.h.v. Impodra aangereden door de bestuurder van een personenauto. Deze bestuurder wachtte totdat personeel van Hemesseroord ter plaatse kwam en de zorg van het op de grond liggende slachtoffer op zich namen. Het liet zich in eerste instantie niet ernstig aanzien. De bestuurder is hierop in zijn auto gestapt en weggereden. Van hem zijn geen verdere gegevens bekend. Na overbrenging van het slachtoffer naar Hemesseroord en onderzoek door een arts bleek dat het slachtoffer een enkel gebroken had. De politie van Mid delhamis wil nu in kontakt komen met de betreffende bestuurder voor het opnemen van de noodzakelijke gege vens. Dit kan ook telefonisch onder nummer 01870-2444. De afd. Midden-Flakkee van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen komt a.s. donderdagavond 16 november weer bij elkaar, om 19.45 uur in 'het Diekhuus'. De avond zal worden ver- I zorgd door dhr. L. Lukas van het Mos selkantoor te Bergen op Zoom. Er worden mosselhapjes gepresenteerd en wetenswaardigheden en recepten over mosselen uitgewisseld. Op de Hermansweg trof een man op vrijdagavond 10 november zijn auto aan met een kapotte achterruit en diverse krassen. Waarschijnlijk is een fiets tegen de achterkant van de auto gereden. De dader is spoorloos en heeft zich tot op heden niet gemeld. Een 19-jarige en een 25-jarige inwoner van Rotterdam zijn afgelopen week aan gehouden. Eén van hen had een giro kaart van een familielid uit de gemeente Goedereede gestolen en wilde daarmee een bedrag van ƒ50.000,- over laten schrijven op de rekening van zijn vriend. Als het gelukt was, hadden zij beiden het geld willen verdelen. Omdat de girokaart niet goed was ingevuld, lukte de truc niet. De mannen hebben bekend. De verkeersgroep van de rijkspolitie uit Dordrecht heeft in de maand oktober diverse malen snelheidscontrole gehou den in de gemeente Goedereede. In totaal werden 167 processen-verbaal uit gedeeld. Op de Zuiderdiepstraatweg en het Haveneind werden de meeste over tredingen genoteerd, t.w. 63 en 42. Door de Ondernemersvereniging 'Oolt gensplaat' wordt in de periode van 20 november t/m 23 december een kado- maand-aktie georganiseerd. Door de deelnemende winkeliers wor den bij de aankopen gratis zegels ver strekt. De zegels, op deelnameformulieren geplakt, geven kans op een prijs uit een groot prijzenpakket. Verdere bijzonderheden kunt u vinden op de raamposters bij de deelnemende winkeliers. <t.^.^.^.^.^.^.^.^.^.^.^.^.^.^.^.^.^^.^.^.^.^.^.I^^.^.4.^.^.^.^.^.^.l^^.lt.4^.^.^.4^.^.^.^.^.^.lt.^.^.^.l^l^^.lt.^.}^^.^.^.l^^.^.^ De dapperheid was in de verbeten rim pels van haar gezicht te lezen, dat maakte het plezier voor de geburin twee maal zo groot. Daarom ook heeft ze haar medelijdende klachten verdub beld. Ze zijn door de beklaagde van de hand gewezen met de stellige verzeke ring: „dat er wel niks van an zal weze. Wullem, ke'je begriepe!" En de buurvrouw liefjes: „Nou mens, dan bin je de eenigste wel, die 't nie gloave wil". Met zulke uitlatingen scheppen de grote mogendheden op onverantwoordelijke wijze een oorlogstoestand. Ondanks haar verzekerdheid is ze op een holletje naar de Burgemeester gelopen. Die had al dade lijk medelijden met de oude ziel. Maar het mede lijden bleek enigszins misplaatst, want ze was er volstrekt niet over te spreken dat „dat wuuf van neffende deure" gelijk kreeg. „Juule doeë mar mit een erm mens wat je wil". De Burgemeester mag dan al geen wetgeleerde zijn, een Christen is hij zeker. En een, die een woord op zijn pas weet te spreken. „Dat zal ik jou eens anders vertellen, moedertje". Ze heeft zich tot het allerlaatste toe verzet: „Heit die joon dat aollemaele verteld!" Het is zo, want de Burgemeester is niet zo knap als de dominee, die dingen weet welke niet verteld zijn. „Noe zal 'n werempel z'n ouwe moeder de schuld nog geve!" De Burgemeester vond daarin aanleiding om nog zeer lang te spreken. Het is goed om een oud mens van schuld te overtuigen, het is soms het begin van een grote vrede. Maar toen hij haar de deur uitliet schudde hij zijn hoofd achter haar rug; het is ontmoedigend als onze woorden geen doel tref fen. „Nah, dan gaen "k mar. Ik had net zoa goed thuus kenne bluuve.... Een ouwe moeder de schuld nog kriege!".... Maar onder het naar huis gaan is ze toch iets van haar schuld gaan gevoelen. Ze heeft er tegen gestreden toen er eigenlijk niets meer te strijden viel. Daarom is ze naar Betje gegaan. Bij Betje viel er nog wel wat te vechten. „Geef joe mien oak de schuld zeker!" Tegen Betje verschiet ze haar laat ste kruit, want ze is bijna overtuigd, dat ze wel waarlijk een grote schuld heeft. „Dienk je, dat ik het jokke. Hier hei je 't busje, oor, kiek zelf maar. D'r hei meer as honderd twintig gulden in gezete! Hier, zie je".... Ze neemt het busje van de tafel en zet het weer neer.... „Zie je 't?" Maar Betje kan nauwelijks uit haar ogen kijken, het gevolg van een doorwaakte nacht. Ook heeft ze niets meer te zeggen, dat op de zaak betrekking heeft. Ze heeft de oude vrouw verweten wat er te verwijten is. Dat ze Willem als een kleine jongen groot gebracht heeft, dat ze hem geen geld heeft gegeven om voor zijn trouwdag te sparen, en nog veel meer. Ook, „dat het zoevel te schandaoHger is as je de centen gehad heit en die zelf opgemaekt!" De oude vrouw heeft op alles een passend ant woord gegeven. Het argument van het busje heeft ze zich niet alten ontnemen, want het is in haar gedachten vastgegroeid, dat het busje haar van alles vrijspreekt. „Zie je 't?" Als ze het busje kwijt is dan is ze alles kwijt.... Nu er eigenlijk niets meer te zeggen is komt Betje vanzelf tot beschuldigingen, die met het onder werp ternauwernood verband houden. Daar ein digt elke ruzie mee; en zo komt het, dat de meeste ruzies niet met een vrede eindigen. „Wat zou het! Je heit aoltoas alleen om je eigen gedocht. Je bint een groate katte! Je mot es kieke: je durft de deure wel op slot te doeën as den domenee mot komme!" Het is voor de oude vrouw bepaald een verademing, dat Betje over wat anders begint. „Ikke!?".... „Jae, joe!.... Dat hei je gedaen. De buren hawe 't gezieë". Even flikkeren haar ogen van een diepe veront waardiging. „Bel;, zulke schelsmoelen!" Dan staakt ze plotseling haar verzet, ze heeft daar straks al te zeer moeten vechten tegen een steeds groeiend schuldbesef Het heeft haar geheel uitge put. En nu dit! Als de beschuldiging goed tot haar bewustzijn doordringt heeft ze geen moed meer omer zich tegen te verdedigen. In haar gedachten is er enig verband tussen de ellende, die over haar gekomen is en de deur, die ze gegrendeld heeft toen ze de dominee verwachtte. Een vaag angstge voel, een oordeelsdreiging.... Nu ze het opgeeft is haar overgave ook volkomen. Ze wordt klein op haar stoel als een ineengedoken oude mus, ze begint te schreien, ze doet het zonder misbaar. „Jae, dat hawe ik gedaen, Betje, 't is waer!" Het is heel erg om een predikant aan een gesloten deur te laten rammelen, ook al is die predikant „een rare domenee". Voor een Flakkeeënaar is elke dominee een afgezant Gods, „oak al heit 'n d'r zelf geen kennisse van". De massa-ziel denkt niet altijd volgens de gewone wetten der logica. Nu blijkt, dat het niet in het verborgen is geschied, begint het geweten van de oude vrouw te spreken. Zoiets komt meer voor. Ze krijgt het gevoel alsof ze de Heere buiten de deur heeft laten staan. Dat maakt haar berouw groot. Er is onrust in haar berouw, haar schreien wordt luidruchtiger: „Jae, oor, dat hawe ik gedaen. Hoe hawe ik het toch kenne doeë". En Betje herhaalt: „Jae, net, hoe hawe ik dat kenne doeë?! Dat komt, omdat je zoa'n groate katte bint!" Men kan neit lang naar een schreiende oude vrouw zien zonder dat er iets in ons wordt veran derd. Zo vergaat het Betje. Haar verbittering schijnt weg te leken met de tranen, die de oude vrouw zachtjes schreit. Haar leed neemt de over hand, ze begint ook te schreien. Zo worden ze twee vrouwen, die samen verdriet hebben. Het verdriet zal de moeder en de schoondochter tot elkander brengen. De moeder begint haar hart uit te storten: „Mot je nie min over dienke, zoa'n erme joon!" klaagt ze snikkend. „Want je zei wel, da 'k niks om z'n geve, mar je mos aolles es wete! ....Zoa'n heelen nacht alleen in zoa'n donker kot! 't Is goed da'k het nie wist, want dan had ik wel geen oage dicht gedaen". Het is geen zelfzucht dat ze het zó zegt, het is alleen haar gewoonte om van alle dingen de voor- en nadelen te zien. En Betje jammert: „'t Had aolles zoa anders kenne weze!" Het is het laatste verwijt, dat over haar lippen komt. Nu ze zo schreien moet gelijkt het meer op een klacht. „Ik hawe 't er ommers niet om gedaen, meid". Geen antwoord. „Dat hawe ik daernet toch al gezeid. Ik doche ommers da 'k goed deej". Betje begint het te begrijpen: „Jae, dat weet ik wel". (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 5