Afgewezen erfpachters Handelsterrein worden tot ontruiming gedagvaard NIEUWS DUIVELANDS MEUBELHUIS B.V. 4000 m^ meubelexpositie Verton Schoenen Gevonden fietsen uit de Kerken Stelle blijft op kop Oliebollenaktie Woord Daad Schaken S.O.F. Oppascentrale voor gehandicapten zoekt vrijwilligers Gemengd ouderenkoor 'Avondklanken' SCHAATSEN V.O.O.- bietengroeiwedstrijd N E Succes voor leden fotoclub De Rarekiek Oostflakkee: Ver. 'de Christenvrouw', Dameskoor 'Toonkunst Bladz. 2 ,EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 14 NOVEMBER 1989 In zijn vergadering van j.I. donderdagavond heeft Oostflakkees' gemeente raad besloten een rechtsgeding te voeren, c.q. ontruiming te vorderen, tegen een 5-tal - voormalige - pachters van percelen op het Handelsterrein te Oude Tonge. Hen werd per 1 april van dit jaar, toen de termijn verstreken was, de erfpacht opgezegd, wat tevens, zo was contractueel vastgelegd, bete kende dat per die datum hun gebouwen om niet aan de gemeente zijn vervallen. De erfpachters - door B en W conse quent als „voonnalige" erfpachters aan geduid - gingen te rade bij een advocaat en daartegen bediende zich ook de gemeente van de adviezen van een jurist. In de gevoerde onderhandelingen heeft de gemeente voet bij stuk gehou den dat de erfpacht niet zou worden ver lengd, wél echter werd de voormalige erfpachters de gelegenheid geboden de percelen gratis te blijven gebruiken tot dat de gemeente die nodig heeft; beta ling van enigerlei schadevergoeding werd niet tot de mogelijkheden gere kend. De voormalige erfpachters hebben via hun advocaat laten weten niet met het aanbod in te stemmen, waarom het Col lege de raad thans voorstelde het verla ten van de panden af te dwingen; de voormalige erfpachters dienen derhalve tot ontruiming gedagvaard te worden. Hun advocaat zal waarschijnlijk scha devergoeding eisen. De advocaat van de voormalige erf pachters was ter vergadering aanwezig om, gebruik makend van het spreek recht, als zijn mening te verkondigen dat de handelingen van het gemeentebe stuur onrechtmatig-, en in strijd met behoorlijk bestuur zijn, waarom hij de raad vroeg het voorstel van het College niet te accepteren en met de erfpachters een gesprek over schadeloosstelling en/ of verlenging van de erfpacht aan te gaan. Dat leek dhr. Bax (WD) inderdaad de juiste weg. Uit het coalitieprogram las hij dat gestreefd zal worden naar een optimaal kontakt tussen bestuurders en bestuurden, maar het leek dhr. Bax dat het College hier eerder bureaucratisch dan pragmatisch tewerk is gegaan. Het leek hem dat alleen de advocaten er goed garen bij zullen spinnen, „maar", waarschuwde hij; „....wie vecht om een koe, geeft er een toe". Dhr. Bax zei te betreuren dat door het gebeurde de Oostflakkeese verhoudingen weer voor lange tijd zullen zijn verstoord. Burg. de Vos wenste zijn handen even wel in onschuld te wassen: „het College heeft veel aan de verstandhouding ge daan en geprobeerd een compromis te bereiken", verzekerde hij. Bij het nemen van „heel normale" juridische stappen behoeven, naar het de voorz. leek geen verhoudingen te worden geschonden; „er zijn tenminste uitstekende middelen om die op te lossen", geloofde ook dhr. Bamhard (PvdA). Het College is niet voornemens zijn uit gangspunten t.o.v. de gewezen pachters los te laten, al is er met het College nog steeds te praten. Niet echter over verlen ging, wel over b.v. begeleiding in een mogelijke bedrijfsverplaatsing. Toen ook dhr. J. H. van Dam z'n zorg had doen blijken of 't allemaal wel vol doende doorgesproken is stelde de voorz. voor het oordeel daarover maar aan de rechter over te laten. Contractu eel is 30 jaar geleden vastgesteld dat bij beëindiging van de erfpacht de opstal len aan de gemeente vervallen. De voorz. kon zich de bezwaren van de erf pachters wel voorstellen maarzo, en niet anders staat het beschreven. De gemeente hecht aan de uitvoering van die aangegane overeenkomst nu ze de grond erfpachtvrij wil maken ten behoeve van een nieuwe bestemming in de recreatieve sfeer. GOEDEREEDE In de gemeente Goedereede zijn er de afgelopen maanden weer de nodige fiet sen gevonden. Velen konden aan de eigenaren worden teruggegeven. Toch staan er nog 17 fietsen op het politiebu reau te Ouddorp waarvan geen eigenaar bekend is. Het betreffen voornamelijk in Ouddorp gevonden fietsen. 13 stuks zijn dames fietsen en 4 stuks herenfietsen. Ze zijn gevonden in de maanden juli tot november. U wordt in de gelegenheid gesteld op het politiebureau aan de Wilhelminaweg 14 te Ouddorp bij die fietsen te komen kij ken of eventueel uw vermiste fiets erbij staat. Dat kan op vrijdag 25 november 1989 van 16-18 uur of op zaterdag 26 november 1989 van 14-16 uur. Bij veel ouders/verzorgers van een li chamelijk en/of geestelijk gehandicapte leeft de wens de gehandicapte zo lang mogelijk deel uit te laten maken van het gezin. De oppascentrale voor gehandicapten wil deze ouders/verzorgers daarbij hel pen en probeert voor ieder gezin een vaste vrijwilliger te vinden. Deze, na lange of kortere tijd, vertrouwde oppas biedt de ouders de mogelijkheid om er eens samen op uit te gaan, gezamenlijk bv. een ouderavond te bezoeken, of met evt. andere kinderen iets te onder nemen. De Oppascentrale is een projekt van de Stichting Unie Van Vrijwilligers (U.V.V.), afd. Goeree-Overflakkee. Op het moment zoeken we een oppas voor een gezin in Oude Tonge en voor een gezin in Zuidzijde. Mocht u zich aangetrokken voelen tot deze vorm van hulpverlening en bereid zijn een gedeelte van uw tijd hiervoor beschikbaar te stellen, of wilt u er iets meer van weten, dan kunt u bellen met de werkobjectleider mevr. E. van Schou wen, Oude Tonge, tel. 01874-1760. Het sinds 1971 bestaande ouderenkoor heeft zich officieel gevoegd onder de aktiviteiten van de stichting Bejaarden- werk 'Middelhamis'. Er was al zolang het koor bestaat een zeer nauwe betrokkenheid in de vorm van repetitieruimte en aktiviteitensubsi- die, vanuit de stichting Bejaardenwerk, welke in de Gemeente Middelhamis erg veel aktiviteiten voor ouderen uitvoert. Het zangkoor kan gezien worden als een volledig zelfstandige aktiviteitengroep in het dienstencentrum. Het heeft een eigen werkbestuur bestaande uit enkele koorleden, die alle voorkomende regel- werkzaamheden op zich namen. De penningmeesteresse van het koor weet zich geholpen door de boekhouder van de stichting die inmiddels de admi nistratie van het koor verzorgt. Zij is inmiddels aardig wat lentes rijk 86) en ook al werkt haar verstand uitste kend, zij is blij met deze praktische hulp. Het secretariaat van het zangkoor is overgegaan naar de stichting Bejaar denwerk 'Middelhamis', Doetinchem- sestraat 27,13241 AA te Middelhamis en wordt vervuld door dhr. G. van Middel koop. Het zangkoor wordt zangtechnisch ge dirigeerd door mevr. Celia McColl uit Stad aan 't Haringvliet, die dat op een spontane en zeer professionele wijze doet, en momenteel weer met groot plezier. Het zangkoor heeft een moeilijke tijd voorgoed afgesloten en zet met de 28 overgebleven aktieve leden haar zang kunst onvermoeid voort in een plezie rige sfeer. Nieuwe leden zijn uiteraard van harte welkom! Ook al denkt u nog niet goed te kunnen zingen, bij ons mag u het proberen. Kunt u het wel! Dan hebben wij u al zo lang gemist. Het koor repeteert op dinsdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur in het diensten- centr-am te Middelhamis. Dames en heren vanaf 50+ tot 90+ zin gen bij ons. Zingen is gezond, goed voor de luchtwe gen en uw welzijn. NED. HERV. KERK Beroepen te: Ede (toez.) J. C. Schuur man te Rijssen; Veen (N-Br.) dr. P. Ver meer te Kesteren; Bergschenhoek (toez.) U. W. van Slooten te Renswoude; Har derwijk M. Goudriaan te Apeldoorn (buitengew. wijkgemeente). Aangenomen naar: Goedereede ds. F. Hoek van Aalst. Bedankt voor: Klaaswaal C. D. Zonne- nberg te Benschop; Haamstede W. Wag- ter te Rijnsburg; Numansdorp J. van Popering te Windesheim; Veenendaal J. Koppelaar te Kinderdijk. Toegelaten tot de evangeliebediening: K. M. van Dijk, Reigerstraat 12, 4043 KT Opheusden, tel. (08887) 14 17. Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar: W. J. Hament, Ronduutje 12, 5282 PX Boxtel, tel. (04116) 7 39 70; H. J. Kostors, Malerstrasse 20, D-5600- Wuppertal 1 (BRD); drs. T. C. de Leeuw, Pleinstraat 34,4126 RT Hei- en Boeicop, tel. (03454) 25 39. GEREK KERKEN Beroepen te: Rossum (Gld.) als predi kant in tijdelijke dienst P. Bijl, emeritus predikant te Hoogvliet; Herwijnen L. van Wijngaarden te Vroomshoop; Maas sluis als geestelijk verzorger van ver pleeg- en reactiveringscentrum Drie- maashave aldaar drs. M. V. A L. Lie, kand. te Amsterdam; Noordwijk als geestelijk verzorger van psychiatrisch ziekenhuis 'Sancta Maria' aldaar drs. J. Mondeel te Reeuwijk; Barendrecht drs. W. Verschoor te Alteveer. Aangenomen naar: Maassluis als geeste lijk verzorger van verpleeg- en reactive ringscentrum Driemaashave aldaar drs. M. V. A. L. Lie, kand. te Amsterdam; Rossum (Gld.) als predikant in tijdelijke dienst P. Bijl, emeritus predikant te Hoogvliet. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: VoUenhove-Kadoelen T. Wendt te Bunschoten-Oost; Zwolle- Zuid M. J. C. Blok te Apeldoorn; Bruch- terveld drs. C. J. Harryvan, kand. te Groningen; Hoogkerk M. H. de Boer te Gramsbergen. naar de Uithof in Den Haag Vrijdag 17 november organiseert OJ.W. 'Onder de Wiek' schaatsen naar de Uithof in Den Haag. Ook de grote baan is nu overdekt, dus is er altijd pret!! We vertrekken vanaf Melissant, Mijnders18.10 uur Dirksland, de Wiek18.20 uur Middelhamis, Postkantoor18.30 uur Nieuwe Tonge, Witte Pomp ....18.35 uur Oude Tonge, Busstation18.45 uur De kosten zijn ƒ15,-. Je kunt je opgeven bij Kees en Dingena Vreeswijk, (01877)34 24. Aangenomen naar: Schildwolde W. van der Jagt te Amstelveen en Hoofddorp; Assen-Noord H. de Vries te Zwijn- drecht. Bedankt voor: Enschede-Oost E. A de Boer te Amsterdam Zuid-West; Middel- harnis i.c.m. Bergen op Zoom B. C. Bui tendijk te Vleuten-De Meera en Breu- kelen-Maarssen. CHK GEREF. KERKEN Beroepen te: Driebergen M. C. Tanis te Sliedrecht-Centrum; Harderwijk-Zee- wolde H. R. H. A. de Boer te Eemdijk; Nijkerk W. van Sorge te Rijnsburg. Bedankt voor: Amsterdam K. T. de Jonge te Almere. Beroepbaarstelling: P. F. Boomsma. Jagerskamp 41, 6932 BV Westervoort. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Amsterdam-Noord i.c.m. Zaandam D. Rietdijk te Moerkapelle; Middelburg-Zuid G. J. van Aalst te Benthuizen; Aalburg J. Mijnders te Vee nendaal; Aagtekerke A B. van der Hei den te Doetinchem; Capelle aan den Ussel (wijk West) M. Mondria te Waar denburg; Oosterland (Z) E. Venema te Elspeet. Bedankt voor: Goudswaard J. Mol te Werkendam; Klaaswaal A. Bac te Bode graven. GEREF. GEMEENTEN IN NED. Beroepen te: Terneuzen W. Verhoeks te Amemuiden. Wiigenstraat 1, OOSTERLAND Telefoon 01114-1213 1506 Poststraat 8, BRUINISSE Telefoon 01113-1513 Afgelopen zaterdag organiseerde zwem- club de Stelle in zwemcomplex 't Zuider- diep de tweede vierkamp-wedstrijd in een reeks van vier met de Linge (Leer dam), den Doorn (Almkerk/Nieuwen- dijk) en PCG (Gorinchem). Uit de eerste wedstrijd hadden de Stel lendammers een voorsprong van 5 pun ten overgehouden. De Stelle ging goed van start door de estafette te winnen, maar daarna nam den Doom de leiding weer over en nam 5 punten voorsprong. Het zou tot halver wege de wedstrijd duren voordat de Stelle weer op gelijke hoogte kwam. Ondertussen hadden PCG en de Linge een fikse achterstand opgelopen en deden niet meer mee voor de strijd om de eerste plaats. Van de Linge was dat met haar kleine ploeg te verwachten, maar PCG stelde echt teleur. De Gor- kummers hebben een sterke ploeg, maar werden geteisterd door vele afmeldin gen. Voordat de dames en heren van start gingen kende de wedstrijd nog een ludiek moment. Een dag eerder waren twee leden van de Stelle met elkaar in de echt verbonden en dat huwelijk werd tij dens de wedstrijd nog eens bevestigd. Kees Akershoek en Jolanda Akershoek- van Soest werden naar de start geroepen en mochten samen een ererondje zwem men. Uiteraard onder een oorverdovend „lang zullen ze leven" van alle aan wezigen. Misschien werden de Stelle-leden door deze gebeurtenis wakker geschud, want daama ging het stukken beter. De Stel lendammers lieten zich niet opnieuw van de eerste plaats verdringen, maar vergrootten juist hun voorsprong. Hier door werd deze moeilijke wedstrijd uit eindelijk toch nog met enig gemak genomen. De uitslag van afgelopen zaterdag ziet er als volgt uit: 1. de Stelle244 punten 2. den Doom220 punten 3. PCG140 punten 4. de Linge92 punten Door het slechte resultaat van PCG (mim 100 punten minder dan de vorige wedstrijd!) blijven alleen nog de Stelle en den Doorn in de race voor de eerste plaats, getuige de stand na twee wed strijden: 1. de Stelle532 punten 2. den Doom503 punten 3. PCG391 punten 4. de Linge196 punten Ingezonden: Evenals de andere afdelingen van de vereniging voor openbaar onderwijs heeft ook de afdeling Goedereede weer meegedaan aan de regionale groeiwedstrijd. Dit jaar werd door alle leerlingen van de openbare scholen in de gemeente Goe dereede een voederbiet tot zo groot mogelijke groei gebracht. De o.b.s. Het Stellegors uit Stellendam had de zwaar ste biet, nl. 15 kg! Daama volgden De Westhoek uit Ouddorp met 12 kg en Buten de Poorte uit Goedereede met 10,5 kg! Voorwaar behoorlijke bieten! Alle kinderen (en ouders) beleefden hieraan veel plezier. Voor de winnaars op iedere school waren leuke prijsjes beschikbaar gesteld. In de afgelopen jaren werden door de V.O.O. ook groeiwedstrijden georganiseerd met o.a. zonnebloemen en pompoenen. Voor 1990 staat een groeiwedstrijd met mais op het pro gramma. De vereniging voor openbaar onderwijs doet echter nog meer. Er is de jaarlijkse ballonnenwedstrijd aan het begin van het schooljaar; er werd dit jaar een fiets- puzzeltocht gehouden; ieder jaar wordt een tekenwedstrijd georganiseerd (dit jaar in het teken van de kinderboeken week) en er worden jaarlijks culturele aktiviteiten ontplooid met o.a. het Sca- pino-ballet en schrijvers en schrijfsters van kinderboeken. Tevens ontvangen leden van de V.O.O. maandelijks een informatieblad „In zicht" in de bus met wederwaardighe den van de vereniging en ook informatie over school en opvoeding. De vereni ging zou echter nog meer willen doen, maar heeft daarbij de steun nodig van de ouders. Ouders en sympathisanten die de vereniging willen steunen kunnen zich schriftelijk opgeven bij het sekreta- riaat van V.O.O., per adres: Pretorius- laan 9, 3253 VP Ouddorp of telefonisch onder de nummers (01879 24 67 of (01878) 33 85. De volgende wedstrijd in deze vierkamp wordt op 27 januari in Leerdam ge zwommen. Volgende week treden de Stellendammers echter al weer aan voor de derde wedstrijddag van de conditie- cup. Op zaterdag 18 november a.s. hoopt het comité Woord Daad weer een eilande- lijke oliebollenaktie te houden. In alle dorpen zullen dan 's morgens de medewerkers uitzwermen met duizen den oliebollen, die in zakjes van 5 stuks aan de man worden gebracht. Het comité rekent op een grote afname, omdat door de aktie het aangename (een lekkere oliebol) met het nuttige, lie ver nog het „nood"zakelijke (hulp aan onze medemens) verenigd wordt. Middelhamis Zierikzee afd. Middelharnis-Sommelsdijk D.V. woensdag 15 november hopen wij weer te vergaderen. De heer van Dijke van de Ver. Gehandicaptenzorg „Hel pende Handen" zal dan een dia-klank beeld verzorgen. Aanvang kwart voor 8 in 'de Hoeksteen', Ring, Middelhamis. Gasten zijn hartehjk welkom. Dameskoor 'Toonkunst' dat volgend jaar haar 40-jarig jubileum hoopt te vie ren, wil graag nieuwe leden erbij hebben. Komt u vrijblijvend op onze repetitie middag luisteren. Wij verwachten u op dinsdagmiddag 28 november om half drie in de Notenkra ker, Jul. van Stolberglaan te Middel hamis. Uitslag verloting 'Nut en Sport' Uitslag loterij t.b.v. Konijnenfokkers ver. 'Nut en Sport', getrokken op 4 november jl.: 10829, 15580, 13353, 15577, 12803, 15907,10141,16298,10818,16619,13562, 17723,12603. Prijzen af te halen op Kel- derweg 21 te Ouddorp. De afgelopen week heeft de jurering plaatsgevonden van de jaarlijkse rayon fotowedstrijd van rayon 12 van de foto bond. Het rayon omvat de clubs in het Rijnmond gebied. 33 fotografen namen deel, onder wie drie van De Rarekiek. Bob en Caty Pater van deze club eindig den op de plaatsen 1 en 2. Uit een selec tie van de inzendingen zal vanaf 9 december een tentoonstelling worden gehouden in de Gemeentebibliotheek te Rotterdam. De komende weken heeft fotoclub De Rarekiek twee clubavonden op het programma. Vrijdag 17 november: bezoek met foto werk van de Belgische fotoclub Lier bij Antwerpen. Vrijdag 1 december: bespreking fotokol- lektie van de clubs Beilen, Soest en West-Brabant, en bespreking van eigen fotowerk. Inlichtingen bij de secretaris, tel. (01870) 29 83. M. A. Westra zette al gelijk een flinke aanval op tegen Wijnands, deze klap verwerkte hij wél goed en een beetje dui zelig won hij de partij. Voor P. Holle- man werd het een historische avond, voor het eerste in jaren 2 blunders in drie zetten. Hij heeft hiermee gelijk het clubrecord. Van z'n gewonnen stelling bleef aldus weinig over en M. v. d. Waal vond het treurig om zo te moeten winnen. Van Strien zou beter op motorrijles kun nen gaan, want met het schaken gaat hij de laatste tijd regelmatig onderuit. L. HoUeman blijft door dit resultaat bij de bovenste personen op de ranglijst. Ein delijk eens een partij van R. van Hooff waarin hij liet zien ook wel eens wat anders te kunnen dan voorzichtig te zijn. Een heel fraai stukoffer tegen van Maurik. Helaas kwam er geen winnaar, remise werd besloten. Een terechte uit slag in een mooie partij. Lagendijk, die op de eerste avond al beweerde van Braggeman te zullen win nen, kon dat nu in praktijk gaan bren gen. Ik dacht hem in verwarring te brengen door een half uur later te komen. Helaas, hij zag nog niet bleek en wat bleek? Keurig maakte hij Brugge- man het leven zuur. Na een té overmoe dige aanval van Bmggeman was het gewoon uit! Strafmaatregelen worden nog bedacht, het is toch van de gekke om als nieuw lid van de secretaris te win nen? Het nare lachje van Lagendijk, iedere keer als ik hem tegen kom, getuigd van zijn sadistische trekjes. Michael van der Waal maakte maar drie fouten tegen S. Westra. Dit waren er zeker twee te veel en dat resulteerde in een O (inderdaad, nul! 0) voor Michael. Hij vond zelf dat als je maar drie fouten maakt winst verdient. De grapjas. Gebraad won van Van Rossum. Hoewel Van Rossum een paar gevaariijke moge lijkheden had, glipte Jaap er tussen door en zo een vol punt binnen voor Jaap. Dat hij in verband met dit resultaat het volkslied stond te zingen vonden de rest van de leden trouwens wel wat over dreven. Uitslagen op rij: M. A. Westra - WijnandsO - 1 M. v. d. Waal - P. Holleman1 - O L. Holleman - van Strien1 - O Mhn. V. d. Waal - S. WestraO - 1 van Hooff - A. van MaurikVi - Vi Bmggeman - LagendijkO - 1 Gebraad - van Rossum1 - O BJB 4: 4: H: :|c

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2