EiüvriDEn-riiEiJws Toekomstvisie Oostflai(kee in rapport Erasmus Universiteit beargumenteerd S.O.F, groeit gestaag Kleindierensportver.'Nut en Sport' hield pracht Grevelingen-show in Dirksland Rode Kruis De weg naar huis De Gooye houdt goed stand in de A-afdeling Grote Zang- en Orgelavond te Dirksland Uitslag hengelaarsvereniging Krammer VERVOLGVERHAAL 2e Blad DINSDAG 7 NOVEMBER 1989 No. 5849 Tot de bemanning van het Gemeente kantoor van Oostflakkee is nog niet het bericht doorgedrongen dat iemand, het jongste rapport over de Sociaal- economische Ontwikkeling van Oost flakkee lezende, „van verbazing van z'n stoel gevallen is", zo erkende - vrijdagmiddag burg. drs. de Vos toen hij de studie aan de pers presenteerde. Ook donderdagavond, wanneer de raad het rapport zal beoordelen, lijkt niemand van z'n raadszetel te zullen tuimelen, want echt opzienbarende conclusies of aanbeveUngen zijn door de samenstellers, verbonden aan de Vakgroep Regionaal Economisch On derzoek van de Erasmus Universiteit te Rotterdam, niet boven water ge haald. Is 't dan zonde dat daar ƒ75.000,- aan is besteed? Nee, Oostflakkee, zich „een Gemeente, voorbereid op toekomst" noemend hoeft, zo werd duidehjk gemaakt de besteedde driekwart ton niet te betreu ren. In de bestuurspraktijk zal aan een objektief rapport als het thans gepresen teerde een groter autoriteit worden toe gekend dan aan welke - subjectieve - bestuurder ook en daarin vooral zit 'm de waarde van de gedane studie. Oost flakkee wenst nl. zijn inbreng te leveren in de planologische en economische ontwikkeling van de regio en dichter nog, de eigen gemeente, waarom de uit komst van de gedane studie uitermate geschikt is als pleitgrond en - als 't moet - verdedigingsmiddel in die gevallen dat de hogere Overheid Oostflakkeese be leidsvoornemens zou dreigen te frus treren. Bij zijn bezoek aan Oostflakkee, vorige week woensdag, kreeg dem. Min. Nij- pels, meer als kamerlid dan als Minister al een rapport mee, zo ook Gedepu teerde van Vlist, terwijl ook de Commis saris der Koningin al een exemplaar op z'n bureau kreeg. Nog veel meer zullen er verspreid worden aan, zoals het Col lege aan de raad meedeelt, „een breed scala van overheden, particuliere instel lingen, bedrijven etc", om zoveel moge lijk mensen te laten weten dat er voor Oostflakkee meer ontwikkelingskansen zijn en zouden moeten zijn dan menig een denkt. Het pijnlijke is dat allerlei nota's van landelijke en provinciale makelij (o.m. de Vierde Nota Ruimte lijke Ordening, het Structuurschema Verkeer en Vervoer, het Streekplan Zuid-Holland Zuid,) juist op het tegen deel wijzen. Ten aanval daartegen, niet met het mes-, maar met het rapport op tafel...! De gemeenteraad wordt donderdag avond voorgesteld de in de studie ge dane aanbevelingen en conclusies te onderschrijven en daaraan in de be sluitvorming een zo konkreet mogelijke uitwerking te verbinden. Méér kansen voor Oostflakkee zullen worden bepleit. Oostflakkee ontleent die aan o.a. zijn geografische ligging aan de poort van de Rijn-Scheldedelta. Aantrekken van be drijven en het creeëren van arbeids plaatsen en kaderplaatsen, samen met het bieden van woongelegenheid zou een eind kunnen maken aan het vertrek van jongeren uit de dorpen waar hun aanwezigheid terwille van een even wichtige bevolkingsopbouw en het in stand houden van gemeenschapsvoor zieningen juist zo dringend gewenst is. Uitbouw van de recreatieve voorzienin gen zal eveneens een pijler kunnen vor men onder de Oostflakkeese economie. Oostflakkee zou - als de recreanten- stroom naar de kop van het eiland wordt afgeremd - in de opvang als „bliksemlei- der" kunnen gaan functioneren, zo wordt in het rapport aangenomen. „De mogelijkheden voor Oostflakkee om zich te ontwikkelen tot recreatiegebied van betekenis zijn volop aanwezig", zo wordt gerapporteerd door de samenstel lers prof. dr. Hendriks en drs. J. Wit- maar. Door het voltooien van de Philips- dam kan het Krammer-Volkerak ont wikkeld worden tot een belangrijk wa tersportgebied. Dat is - aldus het rap port - tevens mogelijk doordat de vraag naar watersportrecreatie voorzieningen blijft toenemen. De 17 conclusies en aanbevelingen variëren van kritiek op het „weinig zin volle" Provinciale beleid t.a.v. de migra tie - de trek naar de stad -, de wenselijk heid kleine- en middelgrote bedrijven aan te trekken, het gebruik maken van de ligging aan de route naar Zeeland (en straks de kanaaltunnel) tot en met de aanbeveling de recreatie-infrastructuur te verbeteren. Tenslotte wordt het rap port gecompletteerd met een advies inzake de (actuele) Nota van beslispun ten Streekplan Zuid-Holland Zuid. Oostflakkee heeft kansen, maar ze moe ten worden benut, daartoe ook deze rapportage. Symposium Er zal op 1 februari 1990 een symposium worden georganiseerd over een vraag stuk, dat in het rapport wordt gesigna leerd. Het gaat dan om de constatering, dat door de nadruk, die er in het ruimte lijk beleid (zowel landelijk als provin ciaal) is komen te liggen op de grote steden, de regio ondergewaardeerd dreigt te worden, waardoor er in dorpen van stilstand en dus achteruitgang sprake is, met alle gevolgen voor voor zieningen ten behoeve van de in woners. Bij de jongens onder de 10 en onder de 12 jaar en bij de meisjes onderde 14jaar vallen de zwemprestaties nog wat tegen. Maar vooral dankzij het goede zwem men van Daphne Verbeek, Theo Jan Tanis, Stefan Langbroek en Wanda Jon- gejan kon de Dirkslandse zwemploeg zich handhaven op een zesde plaats in de hoogste afdeling van de regionale competitie. Wanda Jongejan zwom zich in de prij zen op de 200 meter wisselslag persoon lijk. Haar tijd van 2 minuut 32,0 se conden was bijna goed voor een limiet voor de Nederlandse Winterkampioen schappen. Op de 100 meter vlinderslag werd Wanda vierde in 1.10,4. Theo Jan Tanis viel ook in de prijzen op de 200 meter wisselslag persoonlijk. Zijn tijd was 2 minuut 18.8 seconden. Daphne Verbeek zwom op de 100 meter rugslag een prima tijd van 1.18,9. Competitiestand na 2 ronden: 1. Kempvis Spijkenisse4673.3 sec. 2. VZC Vlaardingen4887.1 sec. 3. Nautilus Dordrecht4996.0 sec. 4. De Devel Zwijndrecht5140.1 sec. 5. Poseidon Ridderkerk5258.9 sec. 6. De Gooye Dirksland5296.9 sec. 7. De Geul Papendrecht5347.2 sec. 8. PCGGorinchem5353.7 sec. 9. ZPB Profus Barendrecht...5389.4 sec. Aanstaande zaterdag 11 november zal er een grote Zang- en Orgelavond gehouden worden in de prachtige Ned. Herv. Kerk te Dirksland. Deze avond wordt georganiseerd ten bate van de Stichting 'Ontmoeting" (tehuis voor daklozen). Medewerking aan deze avond verleend het bekende Ridderkerkse Jongeren koor „Laudate Deum". Een koor met ruim 90 leden in de leeftijd van 16 tot 25 jaar. Het koor staat onder leiding van Martin Mans en het monumentale orgel wordt bespeeld door Janco Belder. Dit in de regio bekende muzikale duo zal tevens enkele vierhandige werken op de vleugel ten gehore brengen, waaron der een improvisatie. Het programma wordt afgewisseld met samenzang, zowel met als zonder koor. Ds. Het Lam, Hervormd Predikant te Dirksland, zal de opening en sluiting verzorgen. Tevens zal een afgevaardigde van „Ontmoeting" een referaat houden over het werk van deze Stichting. Tevens zal deze avond de nieuwe CD/MC van jongerenkoor 'Laudate Deum' - 'Heel de Schepping prijst U' - te koop worden aangeboden. De opbrengst hiervan komt eveneens ten bate van 'Ontmoe ting'. Het belooft een mooie zangavond te worden. Velen die het koor reeds eerder in de regio hoorden zullen dit beamen. Mede gezien de doelstelling van de avond is een bezoek aan deze avond in meerdere opzichten de moeite waard. Kerk open: 19.00 uur. Aanvang: 19.30 uur. Toegang: gratis. Na het door modehuis Buysse gespon sorde snelschaaktoernooi, waarbij dhr. de Glopper van de Zwarte Pion winnaar werd, moest de draad van het gewone schaken weer opgepakt wor den. Douw had daar duidelijk moeite mee, iedereen was al bezig terwijl hij nog met een bord onder z'n arm rondliep. Er was namelijk weer een lid bijgeko men en dat betekende in vier weken drie nieuwe leden. Hierdoor ontstond er een soort van plaatsgebrek. Gelukkig is Douw niet zó lang, dus hij kon nog net ergens tussen gefrommeld worden. De verrassing was dan toch wel het nieuwe lid, Michel v. d. Waal. Bij het snelschaken goed voor de poedelprijs en dan toch van Strien een kopje kleiner maken. Klasse, ga zo door. Drie weken lid is I. Lagendijk, toch al twee wedstrijden gewonnen. Jaap Ge braad werkte ook al lekker mee door hier en daar wat weg te geven. R. van Hooff werkte weer netjes en secuur naar de volle winst toe. Van Loon moest toezien hoe het er steeds slechter voor hem uit ging zien, er iets tegen ver zinnen bleek niet mogelijk. L. Hollernan kon het ook opgeven tegen Douw junior. Na een paar keer het eind- psel toch een beetje verknoeid te hebben gewonnen partij laten verzanden in remise, maakte hij nu geen fout en de als nr. 2 geklasseerde Holleman kon in pakken. M. V. d. Waal liet Doornheim alle hoe ken van het bord zien en vertelde hem toen waar de fouten lagen. Martin heeft zodoende weer wat geleerd. J. J. Dogterom klungelde lekker aan tegen M. Westra, kan Marie Antoinet wel van het andere geslacht zijn, maar dat mag voor J. J. toch geen reden zijn om zo te spelen. Deze partij is afgebro ken, J. J. kon de psychische spanning waarschijnlijk niet aan. Of Marie moest op tijd thuis wezen, dat kan natuurlijk ook. Voor de leden van Kleindierenver. 'Nut en Sport' zowel als voor de vele bezoekers, onder wie j.l. vrijdag meer dan duizend scholieren, is het genieten geweest op de vorige week donderdag, vrijdag en zaterdag in de Dirkslandse 'Gooije' gehouden Grevelingenshow. 't Was ook een pracht....! Dat voelde het aktieve bestuur zich trou wens aan z'n eer en aan z'n illustere voorgangers verplicht. Die laatsten wa ren het die in 1931, in Sommelsdijk de Vereniging, toen nog als konijnenfok- ver. oprichtten. Twee van de oprichters waren de latere brandweercommandan ten Bienefelt en Han Albregts die hun hobby zó van harte beleefden dat ze daar graag anderen bij betrokken. Ze zullen niet hebben kunnen vermoe den dat ooit, in 1989, hun vereniging zou pronken met 850 ingezonden dieren, niet alleen van de eigen, thans 60 leden tellende Vereniging, maar ook van leden van zusterverenigingen van het eiland en vooral ook Zeeland. Konijnen, ca via's, kleine knagers, hoenders en sier en postduiven, ze staken elkaar in schoonheid naar de kroon, tot genoegen overigens van de keurmeesters voor wie het evenzeer aangenaam is mooie en welverzorgde dieren te beoordelen. Bruggeman hield het deze keer langer uit als normaal tegen van Maurik. Het resultaat bleef hetzelfde, maar het was wel een leuke pot. Van Rossum ging door de vlag en Douw door het geluid. Douw stond er namelijk niet zo florisant voor, wat nog wel iets te zwak is uitgedrukt. Wijnands wist ook de volle winst te pakken tegen Gebuis. S. Westra speelde een afgebroken partij uit tegen C. de Waal, remise werd de niet terechte uitslag. Dit aangezien de Waal constant beter had gestaan. Westra was er overigens niet minder blij om. Al met al zaten we met 22 man vrouw te schaken. 25 moet toch haalbaar zijn? Ik zie u woensdag. BJB Uitslagen op rij: R, van Hooff- C. van Loon1 - O L. Holleman - W. DouwO - 1 P. Holleman - C. Korteweg1 - O A.vanMaurik-B.J.Bruggeman....! - O M. V. d. Waal - M. DoornheimI - O I. Lagendijk - J. Gebraad1 - O W. van Strien - Mhr. v. d. Waal ...O - 1 J. J. Dogterm - M. Westraafg. K. Wijnands - J. Gebuis1 - O J. van Rossum - A. DouwO - 1 C. de Waal - S. WestraVi - Vi Ook de jeugd heeft er van genoten. De Rabobank Dirksland sponsorde het ver voer en maakte het mogelijk dat alle basis scholen van het eiland een bezoek brach ten. De jeugd is nodig om de hobby over te nemen en met ambitie voort te zetten, zo zei het dhr. Tieks, voorzitter van de Ver. in zijn openingswoord. De officiële opening van deze tweede Grevelingenshow was voorbehouden aan dhr. W. Blijleven, voorzitter van de Ned. Konijnenfokkers Bond. Hij vond het een pracht initiatief van z'n Dirks landse mede-hobbyïsten de jeugd er zo nadrukkelijk bij te betrekken, kompleet met een fotowedstrijd, want dhr. Blijle ven wist 't dat heel wat jongeren liever nutteloos op de brommer rondscheuren dan met een fijne liefhebberij bezig te zijn. Overigens prees dhr. Blijleven het gelukkig dat in een tijd waarin het milieu bedreigd wordt toch veel zorg aan hét dier wordt besteed. Het is zijn - hoopvolle - filosofie dat mensen die met dieren omgaan ook in harmonie met hun omgeving leven zodat het houden van dieren zeker ook een opvoedkundig aspekt heeft. Volgende spreker was mevr. Sleurink, burgemeester van Middelharnis. Ook zij vond het van grote waarde dat kinde ren wordt geleerd met zorg met dieren om te gaan en om dat te stimuleren stelde zij privé een beker beschikbaar Zaterdag 4 november j.l. werd de tweede zoutwaterwedstrijd van dit seizoen ge houden. Gevist werd er vanaf het strand nabij Rockanje. De opkomst van de leden was matig, dat het weer hier in heeft meegespeeld is wel zeker. Er stond namelijk een stormachtige wind en er viel tevens heel wat water uit de lucht. De echte „doorgewinterde" vissers wa ren wel naar het strand gekomen om toch een sportieve prestatie neer te zetten. De uitslag: 1. C. v. d. Jagt115 cm. 2. T. V. d. Poel114 cm. 3. C. van Poortvliet78 cm. 4. A. Bruinsma65 cm. 5. J.'t Mannetje63 cm. Zaterdag 11 november a.s., dit was de reservedatum in het wedstrijdpro gramma, wordt er ook gevist. Dit Isetreft een zoutwaterwedstrijd welke gehouden wordt te Rockanje. Inschrijven kan men bij café van Ouds 't Raedthuijs te Rockanje van 12.30-13.00 voor het jeugdlid dat de beste resultaten zou behalen. De prijzen 1. Kampioen konijnen: dhr. A. Tieleman te Ooltgensplaat. 2. Jeugdkampioen konijnen: René Goedegebuure te Serooskerke. 3. Kampioen cavia's: dhr. J. v. d. Bok te Ouddorp. 4. Jeugdkampioen cavia's: Frans Peter Witte te Ouddorp. 5. Kampioen grote hoenders: dhr. J. A. Breeve te Vierpolders. 6. Kampioen dwerghoenders: dhr. J. A. Breeve te Vierpolders. 7. Jeugdkampioen dwerghoenders: Teun Luime te Ouddorp. 8. Kampioen sierduiven: dhr. A. Klink te Ouddorp. 9. Jeugdkampioen sierduiven: Harrend Witte te Ouddorp. 10. Kampioen postduiven onbevlogen: dhr. C. Venneman te Ouddorp. 11. Kampioen postduiven bevlogen: dhr. P. Voogd te Ouddorp. Voor leden van de vereniging 'Nut en Sport' waren er nog enkele prijzen, t.w.: 1. Kampioen konijnen: dhr. A. Tieleman te Ooltgensplaat. 2. Jeugdkampioen 'Nut en Sport': Anton van der Poel te Oude Tonge. De eerste prijs van de fotowedstrijd ging naar: Albert v. d. Spaan te Ouddorp. Welfare Oude Tonge De vrijwillige Welfare hoopt haar jaar lijkse bazar, verkoop- en gezellige mid dag weer te houden in de woonge meenschap voor ouderen 'Ebbe en Vloed', Washingtonstraat 2 te Oude Tonge. Er zijn weer mooie handwerken te koop. Ook diverse attrakties zoals: envelop pen met vele prijzen, oliebollen, koffie en antieke poppen te kijk en te koop. U wordt vriendelijk uitgenodigd door de bewoners en vrijwilligers op donderdag 9 november a.s. 's middags van 14.00 tot 16.30 uur. uur en gevist wordt er van 14.00-17.00 uur. De rondviswedstrijd van 18 november a.s. komt te vervallen, dit i.v.m. de eind- wedstrijd van het Nederlands Kam pioenschap. Jan Knape Mzn. - 49 - Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape Met zulke vage inlichfingen kan een gevangenbewaarder geen genoegen ne men. Hij sloft de lange gang door onder wijl hij nog bezig is de knoopjes van zijn boezeroen dicht te maken. Hij tjottert aan de roestige grendels, voor de boven ste grendel moet hij op zijn tenen gaan staan en al zijn krachten inspannen. De deur gaat krakend open. In de wijde opening staande zegt hij: „Kaerel, WuUem, wat hei je noe uutgezet, dat je hier terecht gekomme bint!" Willem staat midden in het kleine vertrekje, het is drie bij drie meter. Hij draait zich om en knikt wezenloos tegen de kleine figuur in de deurope ning. De nachtwaker komt bij hem staan en Wil lem zegt: „jae". „Wat: jae? Ik vraege: wat hei je uutgezet?" „Ik weet het niet".... Willem haalt zijn schouders op. „Ik.... ik...." Hij kijkt in het rond alsof hij iets zoekt. Om een echt goed mens te zijn moet men de behoeften van een nevenmens in nood kunnen vatten zonder dat ze worden uitgesproken. De nachtwaker demonstreert het. „Wou je graeg zitte?" En men moet gedienstig genoeg zijn om er in te voorzien als het niet boven onze krachten gaat. Er staat een zware, lompe bank tegen een van de groezelige muren. De nachtwaker vertilt zich aan het onhandige ding, hij sleept het tot vlak achter Willem. Maar dan bedenkt hij zich: „Weet je wat? Gae mar pasjes mi' m'n mee. M'n vrouwe hei nog wel een bakje kofje.... En je zal toch zóa'n ergen deugniet nie weze.... Ik hawe je schoonmoeder speciaal gekenne. En je schoanva- oder, de man was jonk weg".... Willem knikt, hij weet niet wat er tegen hem gezegd wordt. De nachtwaker houdt het er voor, dat zijn voorstel wordt aangenomen, hij gromt tevreden. Hij is zich wel diep bewust, dat zijn daad verkeerd zou kunnen worden uitgelegd; zelfs tegenover een gevangene wil hij de eer van zijn ambt hoog houden. „Ik doeë dat noe mi' joe, mar dat doe ik niet mit iedereen, oor! Je mo' nie dienke, dat ik dat bevoorbeeld mit Jaop Spaen- derman zou doeë.... Ik hawe je vaoder oak nog goed gekend, jae".... Hij houdt verschrikt op met zijn gebabbel, het is een combinafie: Jaap Spaan derman en Willem z'n vader. Hij kijkt naar Wil lem of die de vergelijking ook gemaakt heeft. Hij trekt hem aan zij n mouw; „Ellé, gae noe mar mee, dan kenne m'n es pasjes op ons gemak praete". Maar Willem schudt van nee. Hij laat zich op het bankje neervallen. Hij verbergt zijn gezicht in zijn beide handen: „Och, lae' m'n mar stil zitte".... Even moet de oude man nadenken om die klacht te vatten. Dan knikt hij goedkeurend. „Ellé, pre- beert dan eerst mar een beetje te bekommen. Za'k je sommedeen wel roepe azze m'n gaen ete. Ik zal es gaauw de piepers voor groatje gaen schelle". Door de holle bang sloffen zijn trage voeten. Wil lem luistert er naar. In de verte slaat de huisdeur dicht. Dan wordt het stil. Hij is een gevan gene.... Als Willem gedacht heeft, dat hij rust zou vinden in de eenzaamheid van zijn cel, dan heeft hij zich vergist. Want nauwelijks is de oude cipier vertrok ken of een onberedeneerde angst komt in hem boven. Hij wringt zijn handen en kreunt. Het is een angst, die zich moet uiten in het noemen van een naam. Zo schreeuwt een drenkeling om zijn moeder als hij met zijn mond boven het water naar adem snakt. En Willem kermt om Betje; „Betje dan toch".... Het is onder deze omstandigheden gelukkig, dat de nachtwaker ruzie krijgt. Zijn stem davert door de holle gang. En de stem van de dominee davert ook: „Nee, Jansen, werkelijk niet, doe geen moeite, ik zal 'em wel spreke waar die is, daar zit ten we rustig". „'t Zal nie gaen, domenee. Wat dienk je wel va' m'n! Ellé, de voorkamer is dispenibel voor je, a' wou je d'r een heele middag bluuve zitte. Ik zal'n es gaauw voor je roepe". „Nee, nee".... De dominee wint de ruzie. Protesterend loopt de nachtwaker achter hem; „joon, joon, wat za'k noe nog overkomme!" Hij schuift de grendels uit de krammen en spot: „Daer zitte m'n rustig! Ik zou weles wille weete waerof datjehierop zitte mot... 'k Zal es gaauw een stoof voor je haele!" Het is opmerkelijk, dat het niet in hem opkomt om een stoel aan te bieden, een stoof past beter bij de armoede van de kleine cel. „Domenee", kreunt Willem. Hij heeft met ontzet ting naar de ruzie geluisterd. Hij heeft om Betje geroepen en de dominee is gekomen. Zijn beschaamd gezicht is weggekropen achter zijn beide handen. Nu zijn die handen als twee luiken, die even zijn open gezet om naar buiten te kijken, naar een ontstellende gebeurtenis. „Domenee".... „Ja, de dominee". Hij neemt de stoof in ontvangst, die de nachtwaker haastig heeft aangezeuld. „Dank je vriendelijk". Hij doet zelfde deur dicht. De nachtwaker schreeuwt nog, dat-ie zó met kof fie komt. Om van hem af te zijn schreeuwt de dominee terug: „Over een uurtje". Vlak voor Willem z'n voeten zet hij de stoof neer. Als hij zit raken hun knieën elkander. „En dat is m'n beste catechisant van van 't voorjaar!" Het is volstrekt dominee's bedoeling niet om met een ruwe hand in de verse wonde te tasten. Nu ze daar zo zitten, tegen elkander gedrongen alsof de wereld plotseling te klein geworden is, overwel digt hem de menselijke ellende. Hij is een troos ter, die in dit moment zelf troost behoeft. „M'n beste catechisant!".... „O, domenee, praet er niet over". Maar de dominee is juist gekomen om daar eens over te praten. „Je bent wel op een verkeerd pad gesukkeld, Willem!" „Weet je 't al, domenee?" De dominee weet het van de Burgemeester. Dat is gemakkelijk, de feiten kunnen blijven rusten. „Ik hawe zwaer gezondigd, domenee!" Hij heeft het deze morgen al eerder zo gezegd. Maar dit is toch anders'. Vanmorgen moest hij zijn ogen neer slaan, hij vreesde de strenge blik van een rechter, en Van den Akker wilde geld! Nu is er een vriend, die luistert. De dominee zal het begrijpen en ver geven. Hij durft hem wel aan te kijken, hij knikt tegen hem, vertrouwelijk en treurig: „zwaer gezondigd".... Het bemoedigt de dominee, dat zijn weg zo voor spoedig is. Hier is iemand, die schuld belijdt. Maar het is toch nodig om de echtheid van die schuldbelijdenis te onderzoeken. (wordt vervolgd) De bestuurders op de foto: v.l.n.r. voorz. Tieks, dhr Blijleven die de show opende; voorts vader en zoon en zoontje Bestman. rechts naast de kampioen dhr Tieleman uit Ooltgensplaat en rechts mevr. Witte-de Jong. ^■^■^■^■^■^■^■^■^■^■^■^■^■>^^■^■^■^■^■>t■^■^■^■^■^■^■^■^■^■^■^■^■^■^■^■^■^■>^'*■^^'^^■^■^■^■^■^■'^'^^^'*■^■^■>^^■'*■'¥^■'^'^^■^■^^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 5