NIEUWE BOEKEN 59,50 DIABETES IS OVERAL De weg naar huis l Politiepost Sint-Annaland vanaf 1 november opgeheven J. W. Mastenbroek B.V. Demonstratie Tiffany glaskunst in Middelhamis Aktieplan tegen personeelstekort metaalindustrie drukuuerk NU met grf - fotoca mSl' EN mUWJAAKS' mnTEN (xyera TÜRBO- WASH Extra kerkdienst Ballonnenwedstrijd FAMILIEBERICHTEN 'I 1939 1989 t Op D.V. 11 november hopen onze ouders en grootouders M. V. d. Wende A. V. d. Wende-Tanis de dag te herdenken dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. We wensen hun een fijne dag toe. Kinderen Kleinkinderen Achterkleinkinderen Pieterstraat 46 3252 BL Goedereede Langs deze weg willen wij iedereen hartelijk bedanken voor de vele kaarten, bloemen en atten ties bij de 100ste verjaardag van onze moeder mevr. N. M. v. d. Klooster-van Loozen Kinderen, klein-, achter- en achter-achter-kleinkinderen Bedroefd, maar dankbaar wat hij voor ons is geweest, geven wij u kennis dat na een werkzaam leven plotseling van ons is weggenomen mijn innig geliefde man, onze lieve zorgzame vader, schoonvader, opa, broer, zwager en oom LEENDERT VAN ZIELST echtgenoot van Dina Felsbourg in de ouderdom van bijna 84 jaar. Nieuwe Tonge: D. van Zielst-Felsbourg Caledon (Canada): J. van Zielst C. van Zielst-Mc. Kibbon Larry en Raymon Sommelsdijk: G. van Zielst A L. J. van Zielst-Melissant Leo en Tineke Nieuwe Tonge: A L. van Zielst Diana en Jan Conny en Wil 5 november 1989 Molendijk 56, 3244 AN Nieuwe Tonge Gelegenheid tot condoleren: dinsdag 7 november van 19.30 tot 20.30 uur in het Herv, verenigingsge bouw „Elim", Zuiddijk 19 te Nieuwe Tonge en na afloop van de begrafenis. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op donder dag 9 november om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Nieuwe Tonge vanuit „Elim", waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Aanvang 13.15 uur. Geen bloemen Ook sluiting in de kern Sint-Maartensdijk SINT-ANNALAND Het rayonbu reau in de Voorstraat van Sint-Anna land van de groep Tholen van de rijkspolitie is met ingang van woensdag 1 november opgeheven. De huur van het gebouw is per 31 december door dokter A C. J. Noteboom opgezegd. Hij ziet de rijkspolitie echter liever eerder vertrek ken, omdat hij het pand wil gaan ver bouwen. Tot nu toe was er in de kern Sint-Annaland altijd.plaatselijke poH- tie. Vanaf 1 januari 1982 is het rayonkan toor in de Voorstraat gevestigd. In de toekomst zal volgens groepscom mandant D. Coppoolse ook het andere rayonbureau, in de smalstad Sint- Maartensdijk komen te vervallen. Door allerlei oorzaken, waarbij ook maat schappelijke veranderingen een rol spe len, werd het bureau aan de Voorstraat in de kern Sint-Annaland de laatste tijd nagenoeg niet meer gebruikt. Het hand haven van de „bijkantoren" is voor de rijkspolitie financieel niet meer haal baar. „Het is een eenvoudige rekensom", legt Coppoolse uit. „De hoge kosten staan in geen verhouding tot het gebruik van de kantoren". Automatiserings- en adem- analyse-apparatuur zijn in verband met de kosten alleen in het groepsbureau iii Tholen geïnstalleerd. De politiedienst voor de verschillende rayons werd al langere tijd vanuit Tholen verzorgd. De beide rayonsbureaus werden nog maar zelden bemand. Echte klachten vanuit de bevolking hierover zijn volgens de groepscommandant niet binnen geko men. „Je hoort weleens de opmerking dat het jammer is dat de rayonbureau's komen te vervallen, maar dat is meer gevoelsmatig". In de kern Sint-Anna land is altijd plaatselijke politie gehuis vest geweest. Vanaf het jaar 1982 werd daar gewerkt vanuit het bureau aan de Voorstraat, naast de grote dokterswo ning. De verhuurder liet eerder al weten het huurkontrakt met de politie met ingang van 1 januari 1990 te willen beëindigen. Noodzaak De Thoolse rijkspolitie besloot niet meer uit te zien naar een ander huur pand, omdat dit weer extra kosten met zich mee zou brengen. De noodzaak voor aparte posten in de gemeente Tho len is volgens groepscommandant Cop poolse niet meer in die mate aanwezig als in het verleden. „De bevolking is niet meer zo aan een plaats gebonden. Er is telefoon en de meeste mensen hebben een auto. Daarnaast is ook de politie mobieler geworden. De politiemensen zijn niete meer verplicht in hun stand plaats te wonen". De politie blijft voorlopig de ruimte in Sint-Maartensdijk huren. De ki-uisver- eniging, die in hetzelfde gebouw gehuis vest is, heeft volgens Coppoolse laten weten blij te zijn met een eventuele uit breiding. „Wij zullen er alles aan doen", beklemtoont de groepscommandant, „om de politiezorg zoals voorheen naar alle burgers gelijk te doen zijn en zo mogelijk verbeteren". De bevolking kan voor meldingen telefonisch of eventueel persoonlijk terecht op het groepsbureau. Als dit bureau niet bemand is, wordt automatisch doorgeschakeld naar de politiekamer in Middelburg, die de mel der zo spoedig mogelijk in kontakt brengt met de plaatselijke politie. Indien noodzakelijk zal politie bij u aan huis of bedrijf komen. Heeft men iets te melden aan de politie, dan kunnen eventuele gegadigden altijd bellen naar het groepsbureau in Tholen, telefoon (01660) 37 50, waaruit de poli tiedienst veelal rechtstreeks zijn werk zaamheden voor de bevolking verricht, omdat apparatuur voor alle rayonkan toren een te kostbare zaak blijkt te zijn. P. Kuijt, Calvijns levenswerk belicht vanuit zijn brieven, deel 8. Uitgeverij De Banier te Utrecht. Paperback. 93 pag. Prijs 14,75. Wijlen de heer P. Kuijt stelde een mooie serie boekjes over Calvijns leven en werk samen aan de hand van diens brie ven. Onlangs verscheen het achtste deel tje. Dit keer wordt de staatkundige en kerkelijke strijd in Duitsland in die dagen belicht. Zoals bekend achtte Cal- vijn het zijn roeping leiding te geven in de zaak van de Reformatie. Daarin beperkte hij zich niet tot het kleine stukje land waar hij werkzaam was, maar zijn invloed ging uit in Frankrijk, Duitsland en Italië, ja tot de Lage Lan den toe. Veel was er wat de voortgang van Gods Woord trachtte te verhinderen. Echter, zo lezen we op een van de bladzijden van dit boekje, „de Heere zal voor Zijn kerk zorgen, dat zij behouden blijft, zelfs in de algemene ondergang van de wereld. Wanneer die hoop in ons leeft, zullen we ons daarin zeker niet vergis sen, ook waneeer hemel en aarde door elkaar geraken". Evert Kuijt, Elke dag boek. Uitgeverijg De Banier te Utrecht. Paperback. 190 pag. Prijs 9,75. De schrijver van onder meer de bekende kleuterbijbel heeft nu een Bijbels dag boekje voor kinderen samengesteld. Voor elke dag van het jaar een klein stukje, naar aanleiding van een te lezen Schriftgedeelte. Een handzaam boekje voor kinderen vanaf ongeveer 8 jaar. Ds. J.J. Poort, 24 uur in dienst en recht op ontbering. Uitgeverij De Banier te Utrecht. Paperback. 86 pag. Prijs/12,50. „Verhalen uit het militaire leven", aldus de ondertitel. Een oud-legerpredikant schrijft voor „zijn" jongens. Deze uit gaaf betreft een geheel herziene en aan gevulde druk. Lydia Buksbazen, Zij zochten een stad. Uitgeverij De Banier te Utrecht. Paperback. 213 pag. Prijs 17,65. Het is geen wonder dat van dit mooie boek onlangs een zesde druk verscheen. Het geeft de geschiedenis weer van een Joodse Christen-familie die door veler lei stormen heen moest gaan. De fami liekroniek beschrijft de lotgevallen van moeder Yente en de haren vanaf het laatste deel van de 19e eeuw tot de Tweede Wereldoorlog. Zij was een ware dochter van Abraham, niet slechts door afstamming, maar met name door het ware geloof, want zij zocht als Abraham de Stad die fundamenten heeft, welker Kunstenaar en Bouwmeester God is. Een hartelijke aanbeveling voor dit ont roerende boek. OUDDORP ujerkzQQm bij dmUkerij Gebr. de LUqqI, (overdag) Heden is op 4 november van ons heengegaan onze geliefde neef JAN VAN STRATEN echtgenoot van Adriana Boogerman op de leeftijd van 65 jaar. Onze gedachten en medeleven gaan uit naar Jaan, de kinderen en kleinkinderen. Wij wensen hen allen sterkte in dit zo groot verlies. fam. A van Lente fam. J. van Nimwegen- V. d. Nieuwendijk fam. van Bennekum Sommelsdijk, november 1989 Adverteren 'm Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ook buiten de bebouwde kom wordt gelezen. Oliehandel - Gereedschappen Diabetes (suikerziekte) is een ingrijpende aandoening die Roy altijd en overal met zich meedraagt. Ook 's avonds als Roy Sint Nicolaasintocht op 18 november te M'harnis Op 18 november a.s. is het weer zover. Sint Nicolaas zet na een jaar van afwe zigheid weer voet aan vaste wal in Middelhamis. De Schimmel zal trouw staan te wach ten op de Kaai, terwijl de zwarte pieten hun pepemoten en ander lekkers aan de kleintjes zullen uitdelen. De Sint zal muzikaal worden onthaald door „Sem- pre Crescendo" en begeleiden met een rondgang door Middelhamis naar de muziektent aan het Beneden Zandpad. Aldaar zal burgemeester mevr. J. G. Sleurink-Rabbinge de Sint een hartelijk welkom toespreken. Vervolgens zet de Sint de route voort en gaat bij Holland- Zeeland te voet „D'n Diek" over tot aan de Kaai, waar de route zijn einde zal vinden. Zündapp Sprinter i.z.gst. 5 jaar oud, vraagprijs f 750,- (incl. helm) Tel. (01879) 14 98 Marian Schalk-Meijering, Kijk op het gezin. Uitgeverij De Banier te Utrecht. 112 pag. Geïllustreerd. Prijs 22,50. Aan de hand van gesprekken met ouders, verzorgers en hulpverleners schreef mevrouw Schalk dit boek over het gezin en de zorgen die in de gezin nen aanwezig kunnen zijn. Niet dat aan dit boek pasklare oplossingen kunnen worden ontleend - wel wordt getracht enige richtlijnen te geven dit gebaseerd zijn op Gods Woord. Enkele onderwerpen: In blijde verwach ting. Als moeder haar taak niet aankan. Het grote gezin. Het gebroken of onvol ledige gezin. Onder de titel „Troost in noden" schreef drs. E.F. Vergunst een pastoraal hoofdstuk over het verdriet en de zorgen wanneer ouders een gehandi capt kind ontvangen. Het slothoofdstuk is van de hand van ds. M.C. Tanis; hij schreef over de problemen rond de oudere jeugd. Aanbevolen! Het Woord voor jou! Dagboek voor kinderen. Uitgeverijg De Groot Goudriaan te Kampen. Gebonden. Geïllustreerd. 212 pag. Prijs/19,90. Een prachtig uitgevoerd dagboek voor kinderen! Met name van de leeftijd 8 tot 12 jaar. De samenstelling vond plaats door en op initiatief van het hoofdbe stuur van de Ned. Herv. Zondagsscho- lenbond op Geref Grondslag. De inhoud werd verzorgd door een twaalftal medewerkers, voor elke maand een ander. Enkele namen: ds. N.P.J. Kleiberg, mw. C.J. Quist-van Noort, ds. C. den Boer, mw. M.C. Romein-Vroeg- indeweij en de heer J.D. van Leeuwen. OUDDORP Opbrengst verkoping De j.l. zaterdag gehouden verkoping door het Zendingswinkeltje van de Ger. Gemeente heeft rond 1.500,- opge bracht. Ieder die aan het behalen van dit bedrag mee hielp hartelijk dank. SINT ANNALAND Op donderdag 9 november a.s. zal D.V. des avonds om 19.30 uur (half acht) in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Weststraat in Sint Annaland een extra kerkdienst worden gehouden, waarin in de dienst des Woords hoopt voor te gaan ds. A.W. Ver hoef uit Beekbergen. Momenteel hangen en staan een aan tal Tiffany-lampen bij Fa. v. d. Kamp te Middelhamis in de winkel en wordt zaterdag 18 november a.s. gedemon streerd hoe men deze zelf kan maken. Tiffanylampen zijn een begrip over de hele wereld. De echte, tegen het eind van de vorige eeuw gemaakt door Louis Comfort Tiffany, vindt u alleen nog in musea; alle overigen zijn „namaak" of vallen onder de zgn. „Tiffany-stijl". Kenmerkend voor de Tiffany-stijl zijn de tientallen tot soms honderden stukjes gekleurd glas waaruit zo'n werkstuk is opgebouwd. De stukjes glas zijn alle maal afzonderlijk met een zelfklevend koperfolie omplakt en daarna aan el kaar gesoldeerd. De Tiffany-techniek die uiterlijk veel overeenkomst vertoont met het „glas in lood" geeft voorwerpen, welke mecha nisch veel sterker zijn en werlke in aller lei vormen te maken zijn, zoals sie raden, raamhangers, bloemenbakjes, lampen en vele andere. De technieken die u machtig moet zijn om Tiffany-voorwerpen te kunnen ma ken zijn glassnijden en solderen. Glas- snijden is niet moeilijk dat moet je alleen doen. Solderen is een techniek waarbij je even door moet zetten om het goed te kunnen. Wie geïnteresseerd is in de Tiffany- techniek; watje zoal kunt maken en hoe je dat dan moet doen, kan dit alles zater dag 18 november a.s. tussen 11.00 en 16.00 uur gaan bekijken bij de Firma Van der Kamp, Westdijk 8 te Middelhamis waar ook alle materialen te koop zijn. NIEUWE TONGE Uitslag ballonnenwedstrijd gehouden op 23 september, georganiseerd door Rabobank, Gebar en Brandweer Nieu we Tonge. Ie prijs: Gerbine van Asperen; 2e prijs: Mange Vreeswijk; 3e prijs: Corina Melissant. De prijzen zijn reeds uitgereikt. Arbeidsbureaus: ROTTERDAM De Arbeidsbureaus van Rotterdam, Nieuwe Waterweg- Noord te Schiedam, Spijkenisse, Dor drecht en Gorinchem hebben een aktie plan in voorbereiding dat op korte ter mijn een einde moet maken aan het tekort aan vakmensen in de metaal industrie. Buitenland Werkgevers zeggen in toenemende mate te kampen met moeilijk vervulbare vacatures. Vooral de vraag naar lassers, pijpfitters en ijzerwerkers is groot. Vol gens de werkgeversorganisatie FME heeft meer dan vijftig procent van de metaalbedrijven vacatures, waarvan ze ventig tot tachtig procent moeilijk ver vulbaar is. De werkgevers vrezen daar door orders te zullen gaan mislopen. In FME-kringen zijn al stemmen opge gaan om personeel in Spanje en Portu gal te werven. Voor bent u bij Gebr. de Waai aan het goede adres. Gebr. de Waal Vakopleiding Zowel de vakbonden als de overheid willen dat, met het oog op het grote aan tal werkzoekenden in eigen land, voor komen. Er is geen sprake van een kwantitatief, maar een kwalitatief pro bleem. Veel van de ingeschreven werk zoekenden voldoen niet aan de speci fieke eisen van de metaalindustrie. De Arbeidsbureaus zijn er evenwel van overtuigd dat velen van hen met een korte, intensieve vakgerichte opleiding wel binnen redelijke termijn aan die eisen kunnen voldoen. Baangarantie De aktie die nu wordt voorbereid, richt zich op scholing met behoud van uitke ring plus een baangarantie. Bij het over leg zijn behalve de Arbeidsbureaus van Rotterdam, Nieuwe Waterweg-Noord te Schiedam, Spijkenisse, Dordrecht en Gorinchem ook het Centrum voor Vak opleiding, de regionale werkgeversorga nisaties en Uitzendbureau Starf be trokken. „Ons doel is om nog voor de jaarwisse ling te zorgen voor een ruim aanbod van vooral lassers, pijpfitters en ijzerwer kers", aldus projektleider N. J. van der Wel namens de betrokken Arbeidsbu reaus. Hij verwacht dat er binnen twee weken een afgerond aktieplan op tafel ligt. BESTELBON Straat: O— O— O— O— Plony Tonis, verzorgt al uiu Tel. 01878-1682 ('s avonds) of 01870-2729 ^^^0t^*^*0^^^0^^^^^0m0t t^^^^^m^^^*^^^ "Shampoo-straler" Reinigt met superltracht op normale waterdruit. Ideaal voor het wassen van auto' s, caravans en motoren. Reikw^ijdte 10 meter, dus ook geschikt voor het wassen van ramen op Ie verdieping. West Achterweg 59 SOMMELSDIJK Tel. 01870-2652 zijn eigen bloedsuiker- waarde moet bepalen. Niet één keer, maar de rest van zijn leven! De wetenschap probeert een oplossing te vinden voor deze ongeneeslijke ziekte. Steun dat weten schappelijk onderzoek, steun het Diabetes Fonds Nederland. GIROREKENING 5766 t.n.v. DIARETES FONDS NEDERLANO, AMERSFOORT. O— Ruime sortering uit meerdere kollekties, terwijl uw tekst tegen een redelijke prijs gedrukt wordt. Langeweg 13 SOMMELSDIJK S 01870-2729 Het oudste en vertrouwdste adres voor de verzorging van al uw drukwerk D.V. december 1989 verschijnt: door Jan Knape Mzn., 18,95* Bestel dit boek, dat als vervolgverhaal in Eilanden Nieuws staat, door middel van de bon! Prijs geldig tot 31 december 1989; daarna f22,95 (excl. verzendkosten). Ondergetekende bestelt ex. van „De weg naar huls" door Jan Knape Mzn. 18,95 (excl. verzendkosten). Naam: Postcode:Woonplaats: Datum: Handtekening: Bon opsturen in open gefrankeerde envelop naar: Gebr. de Waai, Postbus 27, 3240 AA Middelhamis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 4