EIIIVt1DEt1-l1IEUW5 Contrabas en piano, concert in Middelharnis Hoogste punt Port Zélande bereikt De weg naar huis Politieberichten VERKOPING Goedereede Oud papier en lorren voor de Mobiele Kliniek in West Pokot Dam- en Schaakvereniging „Ontspanning" te Ouddorp Verkoping zendingswiniceitje Jantje Beton organiseert jaarlijkse kollekte VERVOLGVERHAAL Jan Knape Mzn. 2e Blad DINSDAG 31 OKTOBER 1989 No. 5847 Diefstal personenauto Op 26 oktober werd op de Hazersweg, van vishandelaar Cees Hameeteman, een personenauto, merk Opel Omega, kenteken RP-19-BV gestolen. De dader had niet veel moeite, want het sleuteltje stak nog in het kontaktslot. Een dag later werd de auto gesignaleerd in Bergeijk (NB). De bestuurder ging er vandoor en een Nederlandse politie-auto is niet in staat om een dief in te halen. Straf uitzitten Lange tijd was het voor de politie een probleem om een cel te reserveren voor iemand die zijn boete niet wilde of kon betalen. De wachttijden zijn de laatste tijd aanzienlijk ingekort en het komt zelfs voor dat er direct plaats is. Een Ouddorper die nog 23 dagen tegoed had kon daarom meteen overgebracht wor den naar het huis van bewaring. Verkeerscontroles De afgelopen week zijn door de rijkspo litie van Goedereede een tweetal ver keerscontroles gehouden. De eerste vond plaats op 23 oktober op de Provin- cialeweg. Resultaat: 7 bestuurders toon den de verlangde papieren niet en 1 bestuurster uit Vlist weigerde een adem test af te leggen. De tweede controle vond plaats op 26 oktober op de parkeerplaats van het Haringvlietplein, in samenwerking met de gemeentepolitie Hellevoetsluis, de verkeersgroep en de meldkamer van de rijkspolitie, de verkeersschool van de Gemeentepolitie, de douane, het Korps Controleurs Gevaarlijke Stoffen en de Radiocontroledienst. Door motorrijders werden 76 voertuigen naar de controle plaats gebracht. Daar werden 40 overtre dingen geconstateerd bij 27 voertuigen. Niet tonen van de vereiste papieren kwam lOx voor. Daarnaast werd 4x een gladde band aangetroffen, lx gebruikte een vrachtauto rode dieselolie en voor 3 zenders was geen machtiging verleend. Een zender waaraan geknoeid was, werd in beslag genomen. Bij de controle kwam ook een paardentrailer boven water die in Woerden gestolen was. Steunfraude Door de stage-eenheid van de rijkspoli tie in Hellevoetsluis werd bij een ver keerscontrole in Ouddorp een onver zekerde auto aangetroffen. Bij een tech nisch onderzoek bleek er nog van alles aan de auto te mankeren. De koek was nog niet op, want de bestuurder werd gezocht voor steunfraude en hij moest ook nog een boete betalen. Diefstallen Diefstal herenfiets, merk Simplex, in de Brielsestraat (25-10). Poging inbraak in een strandpaviljoen op de Punt (26-10). Diefstal van twee damesfietsen, merk Batavus op de Molentienden (26-10). Inbraken Opnieuw zijn vier vakantieverblijven in Ouddorp bezocht door ongenode gas ten. Vijf fietsen en een radio-cassette recorder bleken te zijn meegenomen. Waarschijnlijk is ook een tv-toestel meegenomen. Reddingsboot omver Een paar leden van een reddingsmaat schappij uit het Brabantse Rijen zijn op de Noordzee diverse waardevolle spul len kwijt geraakt. Hun vlet met het opschrift „Reddingsboot" liep door de deining vol met water en kapseisde. Waarschijnlijk moeten ze toch eens in de leer gaan bij de Ouddorpse redders. Rijden onder invloed Een 33-jarige inwoner van Stellendam werd op 27 oktober door de politie aan gehouden en zijn auto werd in beslag genomen. Zijn rijbewijs was enige tijd geleden al ontnomen wegens rijden onder invloed. Nu verkeerde hij op nieuw zwaar onder invloed van alcohol. De ademtest wees uit: 1285 ug/1 (max. is 220 ug/1). Omgerekend is dat 2,95%o. OUDDORP D.V. zaterdagmorgen 4 november ko men wij weer langs om uw oud papier en lorren en tevens uw kleding op te halen voor bovenstaand projekt. Dinsdagmiddag na 3 uur wordt de kom van de gemeente opgehaald. Wilt u alles voor half negen en dinsdag middag voor 3 uur aan de weg zetten. Graag goed verpakt, want het wordt herfst, denk om de wind. Wie ons wil helpen is van harte welkom om half negen aan de Duinkerkerweg 6. De opbrengst deze maand is: Oud papier956,10 Lorren100,00 Gift10,00 Totaal.ƒ1066,10 Heel hartelijk dank voor deze mooie bedragen, en ook de ophalers die trouw iedere maand aanwezig zijn. De zendingscommissie SOMMELSDIJK Ophalen oud papier Zaterdag 4 november a.s. komen leden van „Ons Koor" weer vanaf 9 uur bij u langs. Graag gebundeld op de stoep. Uitslagen van 23 oktober 1989 Dammen: J. van Koppen - J. WesthoeveO - 2 C. Akershoek - J. P. ten HoveO - 2 K. Tanis - A. Meijer2 - O C. Mierop - L. Moerkerk1 - 1 J. Visbeen - J. W. Stoof2 - O C. Tanis - P. van DamO - 2 J. Moerkerk - P. v. d. Steen1 - 1 Schaken: J. Santifort - Kr. v. d. WendeO - 1 C. Wassenaar - P. A. DerrezO - 1 RSB-competitie: Ontspanning 1 - Numansdorp 2SVi - 2y2 Vrijdagavond 3 november treedt in het Diekhuus te Middel harnis op het Duo Bassanova. Het Duo Bassanova bestaat uit Roelof Meijer (contrabas) en Armin Segger (piano). Beiden proberen door middel van het geven van concerten hun publiek te overtuigen van de veel zijdigheid aan muziek die deze combinatie kan opleveren. Hun repertoire omvat zowel klassieke, romantische als moderne muziek en is derhalve toegankelijk voor een breed publiek. Roelof Meijer (geboren 9 augustus 1959) studeerde aan het Stedelijk Conservatorium te Zwolle. Momenteel is hij werk zaam bij het Residentie-orkest te Den Haag. Armin Segger (geboren 20 maart 1959) studeerde eveneens aan het Stede lijk Conservatorium te Zwolle. Momenteel is hij werkzaam als pianodocent en begeleider in diverse ensembles. Op het programma staat muziek van achtereenvolgens Romberg, Rossini, Ellis, Poulenc, Bottesini, Lancen en Misseck. Van Bottesini wordt gespeeld Passiona Amorosa, een werk dat maar zelden wordt uitgevoerd. Het Duo Bassanova speelt gevarieerd en laat zien, mede door het intense samenspel, dat contrabas en piano een schitterende combinatie is. Gastheer Jan Verbiest houdt dit aparte „Vrijdagavond 9 uur"-programma in de zaal van het Diekhuus. De foyer is voor deze gelegenheid te klein. Duo Bassanova, Het Diekhuus, Middelharnis. 3 november 1989, aanvang 21.15 uur (na aanvang geen toe gang); zaal open vanaf 20.30 uur, entree 5,-. Wordt verwacht: Leon Lutterman, liederen, 17 november. Teeming Womb of Royal Kings, jazz, 1 december. Rien Vroegindeweij, schrijver-dichter, 15 december. Burgemeester G. van Velzen van de Gemeente Goedereede hees donder dagmiddag in aanwezigheid van Zijne Excellentie de heer F. Cres- tian, Minister van Ontwikkelingssa menwerking van de Nederlandse Antillen, de Nederlandse vlag tot het hoogste punt van Port Zélande, een belangrijke mijlpaal in de voortgang van de bouw van dit unieke projekt dat op 23 mei 1990 haar poorten opent voor de eerste officiële gasten. Port Zélande wordt een vakantiestadje, gelegen tussen de Noordzee en het Gre- velingenmeer, met de allure van een Zuidfranse vakantiebestemming aan de Cóte d'Azur zoals bijv. Port Grimaud. Port Zélande zal voor de werkgelegen heid in de regio een enorme injektie betekenen. Port Zélande biedt in totaal 230 full-time medewerkers een baan in de horeca, receptie, sport, recreatie, win kels, beveiliging, technische dienst en terreinbeheer. Een aantal banen zal ook op part-time basis worden ingevuld waardoor het uiteindelijk aantal mede werkers 300 tot 350 zal bedragen. Kandi daten uit de regio genieten de voor keur. Port Zélande maakt deel uit van Gran Dorado Leisure N.V., een jonge organi satie die alle medewerkers een keur van promotiemogelijkheden en ontplooi ingskansen biedt, m.n. omdat Gran Dorado Leisure N.V. de komende jaren een enorme expansie als doel heeft en er uitgebreide interne opleidingsmogelijk- heden zijn. Werving en selectie ge schiedt op basis van algemene kennis en attitude. Alle toekomstige medewerkers zullen een trainingsprogramma afwer ken om de bekende klantvriendelijke instelling en specifieke vaardigheden voor een optimale dienstverlening, die bij alle Gran Dorado-parken vanzelf sprekend is, ook op Port Zélande vanaf de eerste dag te waarborgen. Op alle niveau's in de Port Zélande-organisatie zal elke medewerker verantwoordelijk heid dragen. Wanneer dit schitterende projekt op de grens van Zuid-Holland en Zeeland in gebruik is genomen, zal het ook voor de bewoners in de regio vele faciliteiten beiden, waaronder uitgebreide sport- voorzieningen zoals tennis- (binnen en buiten), squash-, bowling- en kegelba nen, alsmede een overdekt plein, Gran Place, met winkeltjes, gezellige terrassen en een aantal restaurants, variërend van een snackbar tot een luxe visrestau- rant. Overigens voelt Port Zélande met zijn volstrekt eigen identiteit zich een gast in de bestaande gemeenschap. Daarbij past een rustige, neutrale opstelling naar de normen en waarden die er gelden. De bewoners van Port Zélande, inclusief jachthaven gemiddeld 3.000 per dag, zullen een belangrijke bijdrage leveren tot de bedrijvigheid in de omliggende plaatsen. Vooral omdat Port Zélande geen seizoengebonden bedrijf is, maar het hele jaar door zijn gasten weet te trekken. OUDDORP D.V. zaterdag 4 november hoopt het zendingswinkeltje weer een verkoping te houden. Er is heel veel te koop voor de jeugd, maar ook voor ouderen is er een ver scheidenheid van artikelen. Ook de kerstkaarten zijn weer uit voorraad leverbaar. Het winkeltje is open: 's morgens van 10.00 tot 12.00 uur 's middags van 13.00 tot 15.30 uur U bent hartelijk welkom in het zaaltje van de Ger. Gem., Spaanseweg, Oud dorp. De Nationale Jeugdaktie organiseert van 6 tot 12 november weer haar jaar lijkse kollekte in de gemeenten Middel harnis en Dirksland. De huis-aan-huis- kollekte zal plaatsvinden van 6 tot 10 november, terwijl de Scouting-groep van Middelharnis op zaterdag op en rond d'n Diek Uw gulle gave in zal nemen. De opbrengst komt voor 50% ten goede aan de jeugd in het land en 50% voor de kollekterende vereniging. Vorig jaar was deze opbrengst ruim ƒ5.100,-. De werkgroep verwacht dit HERKINGEN De Zendingskrans „De hand aan de ploeg" der Gereformeerde Gemeente te Herkingen hoopt D.V. vrijdag 3 novem ber haar verkoping te houden in „Ons Huis". Openingstijden; 's middags van 2.30-5 uur en 's avonds van 6-8 uur. De opbrengst komt geheel ten goede van de zending. jaar weer een hogere opbrengst, welke geheel ten goede komt aan zinvolle en belangrijke projekten in het land. - 47 - Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape De Wethouder is er ook bij. Hij komt elke morgen om te vernemen: „of er nog wat bijzonders is. Burgemeester". Van morgen is er iets bijzonders. Hij is er voor aan de grote ronde tafel gaan zitten naast de Burgemeester alsof er een ver gadering gehouden wordt. Hij bromt: „'t Zou wat moais weze as dat zoa mar gieng! Waer bleef dan het recht in Nederland!" Hij slaat met zijn vuist op de tafel, „'t Is de groatste oplichterszaek, die ik oait meegemaekt hawe!" De Burgemeester is het daarmee eens. De Wet houder is tenminste niet bevooroordeeld. Hij brengt dat duidelijk aan de dag met te verkalren: „Ik doeëoak wel es een inkelde keer negoosje, zoamar wat spikkeleere voor de liefhebberij, mar je zoudt er op deze vortgang benaauwd van worre". De Burgemeester is ^heel overtuigd, maar het is niet naar zijn zin, dat de Secretaris zich aan het debat onttrokken heeft. Hij voelt zich niet veilig wanneer hij in een zaak een andere mening heeft dan „zijn rechterhand". Zo noemt hij de Secreta ris als hij hem vleien wil. Hij schreeuwt naar de lessenaar; „Hoe kun je dat nou zegge. Secre taris!" Geen antwoord. De Burgemeester leest opnieuw het koopcontract aandachtig door. Hij doet het voor de vierde keer vanmorgen, het is zijn vaste gewoonte om nauwkeurig kennis te nemen van de stukken, want daarop komt het aan in rechtsza ken. „Ja, ik kan het niet anders bezien".... Hij schudt lang met zijn hoofd als gevolg van het onveilige gevoel.... De Wethouder knort: „Netuurlijk".... De Burgemeester zucht, het valt hem zwaar om iemand te moeten veroordelen.... „Dat zal een zaak voor Rotterdam worde.... En pas getrouw de mensen".... „Het recht mot gehandhaafd worre". bemoedigt de Wethouder, „koste wat het kost".... Van den Akker heeft al die tijd achter het hekje gewacht. De Burgemeester maakt geen uitzonde ringen. Maar nu de zaak zo'n gunstig verloop neemt nodigt de Wethouder: „Komt in huus, 't ken nog wel zoa lang dure". Hij schuift een stoel bij de tafel. Van den Akker kan dus tevreden zijn. Het vonnis is reeds geveld voordat de schuldige verhoord is. Zoiets kan op een dorp gebeuren. Er valt ook wei nig te verhoren. Willem bekent het eerlijk, met neergeslagen ogen. „'t Is aollemaele waer, m'n- heer Burgemeester. Ik hawe zwaer gezondigd". Hij houdt zich aan het hekje van de balie over eind. De veldwachter staat dreigend achter hem. Nu de schuldige het zó zegt wordt het geval voor de Burgerneester nóg moeilijker. Hij is een van die gemoedelijke boeren-Burgemeesters, die - jammer genoeg - uit de tijd geraken, nu het bezit van een geleerde vader of grootvader voor het bekleden van dit ambt meer en meer als eis wordt gesteld. Tegen deze ootmoedige zondaar zou de Burgemeester graag zeggen: „Ga heen en zondig niet meer". Hij kijkt naar Van den Akker of die er ook zo over denkt. En Willem zegt: „Ik hoope, dat Van den Akker het m'n vergeve wil.... Ik.... ik...." Hij wil er aan toevoe gen, dat hij zal trachten om het aangedane onrecht goed te maken, maar hoe zal hij dat ooit kunhen doen.... „Ik, ik...." De Burgemeester grijpt deze gelegenheid met twee handen aan: „Ja, natuurlijk, als Van den Akker.... ik wil de zaak graag late zitte".... Zelfs de Wethouder is de kluts kwijt, hij zit goed moedig te brommen: „genaode voor recht laete gelden, dat spreekt".... Maar Van den Akker houdt vol: „Ik modde m'n recht ha. Burgemeester. As dat er zoa mee deur ken dan hoef ik geen negoosje meer te doeën. Want 't binne zoawat aollemaele mensen daar niks van te haelen valt as 't puntje bie paeltje komt". De Wethouder zegt: „Jae, da's de aore kante van de zaek". Hij knikt diepzinnig. De Burgemeester trekt de conclusie: „Dan zit er niks anders op. We zulle d'r proces-verbaal van opmake en dan zo gauw mogelijk naar Rotter dam". „Mot die man in voorarrest. Burgemeester?" vraagt de diender. „Jae, netuurlijk", zegt Van den Akker, „wou je 'em gelegenheid geve om naer Amerika te vluchten. Da's meer gebeurd!" „Dan zal dan moete", zucht de Burgemeester. Zijn gemoed schiet vol om deze harde maatregel. „Man, man, hoe ben je daar toch toe gekome!" En Willem, in de onderstelling, dat het verhoor opnieuw begint, vertelt met neergeslagen ogen van alles, dat tot de oplichting heeft geleid, „'t Spiet m'n da'k het zegge mot, mar 't is niet aores. Burgemeester". De Burgemeester is verslagen: „Sjonge, sjonge".... De veldwachter heeft het verhaal niet halfbegre pen, hij informeert: „Moet die ouwe vrouw ook opgepakt worde. Burgemeester?" Van die kant heeft de Burgemeester de zaak nog niet bezien. Na enig nadenken komt hij tot de conclusie, dat het niet nodig is. „Netuurlijk niet!".... Als de diender met zijn arrestant vertrokken is snauwt hij tegen Van den Akker: „Je kunt nou wel vertrekken, als ik je nodig heb zal ik je wel laten roepen". Mijnheer Simons is desperaat. Hij raast tegen zijn vrouw: „Hoe heb je dat kunne toestaan.... om Willem onder je ogen te laten weghalen door zo'n diender!".... Zelfs Kaatje wordt afgestraft: „En jij was d'r bij!".... Mevrouw sust: „Manlief, hoe kon ik het helpe! Kaatje maakt van het debat, dat tussen de echtge noten begint, een dankbaar gebruik om naar de keuken te verdwijnen. „Ik heb het nog door het meisje laten vragen.... Wat kan ik nou tegen een diender beginnen!".... Mijnheer Simons is niet te overtuigen. Hij gevoelt zich als een middeleeuwse burchtheer, van wiens afwezigheid men gebruik heeft gemaakt om een overval op het kasteel te doen. Hij voert een kort en driftig telefoongesprek met het gemeentehuis: „Met Simons.... ja met Simons".... Het telefoongesprek heeft geen resultaat. De hoorn ligt nog niet op het toestel of mijnheer schreeuwt reeds: „Roep Kaatje.... dadelijk".... Mevrouw schiet haastig naar de deur en gilt in de gang: „Kaatjeeeee.... Kaaaaa".... Uit de verte: „Joekkkkk". (wordt vervolgd) Uit handen van projektontwikkelaar René Coltoffl) en de directeur van Macobouw ontving burg. van Velzen (r) een cheque ter waarde van f 20.000- te besteden aan het treffen van voorzieningen voor minder-validen binnen de gemeente Goedereede. Zover is de bouw al gevorderd. ;^%(^^t,^^t^^*^^t.^^{^^t.^ït.^^(^^t^^t^^i.^^i^^t.^^«^T*.^ïJ

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 5