Dankbaarheid om het mogen beheren van 3 gezinsvervangende tehuizen ZÓ zwaar had zelfs Joost ze nog nooit gedolven...! Blaastraining Politieberichten VERKOPING Zilveren jubileum van Prot. Chr. Stichting sober herdacht Jubileumconcert Sempre Crescendo Uitslagen bowling-vereniging Grote kleindierenshow Uitslag HV Krammer Jaarverslag Nederlandse Gideons Sommelsdijk Dirksland: fifiiff ffffff «w?»fw» Verkoping Yrouwenver. Ger. Gem. Korfbalvereniging KORVO Middelhamis Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 31 OKTOBER 1989 Il f f Penningmeester de Kreij (l) overhandigt het eerste exemplaar van het herdenkingsboekje aan voorz. G. C. Joppe. Was het een vorm van alleen maar medemenselijkheid die 25 jaar geleden had geleid tot de oprichting van de Prot. Chr. Stichting voor Geestelijke en Sociale Zorg aan hulpbehoevenden op Goeree-Overflakkee? Zaterdag vierde de Stichting - in soberheid overigens - het zilveren jubileum en kon toen alleen maar op mensenwerk worden teruggezien? Nee, zei ds. A. de Lange van Sommelsdijk in zijn gelukwens namens de kerken: „de bewogen heid die hier wordt getoond leeft zeker niet alleen in ónze harten, maar meer en eerder in het hart van onze getrouwe God", met welke verwijzing hij de oorsprong van deze hulpverlening blootlegde. Dat, en geen andere, was de intentie geweest van hen die aan de wieg van de Stichting hadden gestaan en de fakkel hadden overgedragen aan hen die zich nu in gedrevenheid en dank baarheid bezig houden met het beheer van inmiddels al 3 gezinsvervangende tehuizen, Sjaloom, Salem en Refugium. Vóór alles dan ook aan Hem, de Inspira tor, dank en eer, gesproken en gezongen in een herdenkingsdienst in de Herv. Kerk van Sommelsdijk, geleid door ds. H. N. van Hensbergen te Ermelo. Hij was in zijn Dirkslandse periode ruim tien jaar voorz. van de Stichting. In de overdenking n.a.v. Ps. 76:3a: „In Salem (Jeruzalem) is Zijn hut", wees ds, aan dat met die hut de tempel wordt bedoeld, het teken van Gods genadige inwoning. Koning Hizkia, belegerd door de Assyri- sche koning Sanherib zoekt daar, in de tempel zijn toevlucht in het gebed; de Assyriërs worden geslagen en Gods Volk verlost uit grote nood. „Verlossing uit nood" wist ds. ook de achtergrond van de herdenkingsdienst te zijn. Een andere nood weliswaar dan die waarin Hizkia zich bevond, maar in vers 9 las ds. dat de verlossing de zacht- moedigen, de weerlozen betrof, een aan sprekend raakvlak met wat de Stichting bedoelt; hulp aan de weerlozen die geen vuist kunnen maken en geen aktie kun nen ontplooien. „Zoals Hizkia deed zijn de oprichters van de Stichting naar de Kerk, de nieuw testamentische tempel gegaan, de „Woonstede Gods in de Geest", ze hebben biddende hun werk gedaan en God heeft Zijn heilrijk werk verricht", zo mocht ds. dankbaar vast stellen, ziend op de gevolgde stichting van „Sjaloom" (vrede), van „Salem", waarin het Sjaloom doorklinkt en van „Refugium", de schuilplaats voor weer lozen. In het sjaloom klinkt het begrip Dit jaar wordt op feestelijke wijze her dacht dat de Koninklijke Fanfare „Sempre Crescendo" te Middelhar- nis honderd jaar geleden werd opge richt. Gedurende het gehele jaar 1989 is met een verscheidenheid aan mani festaties aan dit feestelijke gebeuren aandacht gegeven. Honderd jaar Sem pre Crescendo heeft betekenis. In al die jaren heeft Sempre Crescendo zich ontpopt als een vereniging op hoog muzikaal niveau. Ter afsluiting van het jubileumjaar ver zorgt Sempre Crescendo op zaterdag 18 november a.s. een jubileumconcert in de aula van de LTS, Schoolstraat 11 te Middelhamis. Medewerking aan dit concert wordt ver leend door Nederlands bekendste trom pettist Frank v. d. Poel. Frank van der Poel werd in 1960 gebo ren te Ossendrecht en groeide op in een muzikale familie. Na de middelbare school startte hij de studie trompet bij Theo Mertens aan het Koninklijk Conservatorium te Antwer pen. Daar slaagde hij in 1981 voor trom pet en kamermuziek en behaalde een eerste prijs met onderscheiding. „vrede" in de diepere Bijbelse betekenis door, duidend op de orde van het Ver bond, als een lichamelijk, sociaal en religieus welbevinden, zoals dat ook in de tehuizen van de Prot. Chr. Stichting wordt voorgestaan. Daarvoor „Soli Deo Gloria", zo besloot ds. van Hensbergen de overdenking. De slotzang van deze dienst was Ps. 147:6: „de Heer betoont Zijn welbeha gen, aan hen die nederig naar Hem vragen". Receptie In „de Meerpaal" op „Hemesseroord" werd na de herdenkingsdienst gereci pieerd en ook daar waren, met de geno digden, de tehuisbewoners met hun familieleden te gast. Door bestuursvoorzitter dhr. G. C. Joppe werd daar in vogelvlucht terugge zien op het voorspel dat - vanuit het bestuur van de BLO school - tot oprich ting van de Stichting had geleid. Thans, na al jaren ervaring met de Gezinsver vangende tehuizen bezag dhr. Joppe met welgevallen de vrucht van het gedane werk: „een goed en gezellig tehuis voor 63 bewoners die voorbeeldig met elkaar samenleven". Gelukkig niet voor hen, wél echter voor het bestuur zwaar en moeilijk werk en een grote ver antwoordelijkheid de huizen en de identiteit ervan met zorg te bewaken nu van Rijkswege andere regelgeving en andere financiering aan de orde komt. Het is daarom dat nauwere samenwer- Sedert 1980 is Frank v. d. Poel solotrom pettist bij de Marinierskapel der Ko ninklijke Marine en oogstte met dit orkest, zowel in Nederland als in Noor wegen, Duitsland en Zwitserland, veel succes met uitvoeringen van de Trom petconcerten van Haydn en van Hum mel. Ook buiten de marinierskapel trad hij op als solist met het „Frysk" orkest. Zeeuwsorkest, Brabants orkest en het BRT-symfonie-orkest. Verder was hij te gast in het televisieprogramma „Jonge mensen op het concertpodium" en heeft hij diverse prijzen behaald bij interna tionale concoursen. In juni 1986 slaagde hij cum laude voor het einddiploma „uitvoerend musicus" aan het Rotterdams Conservatorium. Zijn populariteit als solotrompettist nam enorm toe dankzij de uitvoeringen van de compositie „Opus voor trompet" tijdens de Nationale Taptoe te Breda in 1986, tevens uitgezonden op televisie, en op de grammofoonplaat „Swinging Ma rines'. Ook nu zal dit werk worden uitgevoerd, evenals Treble Concerto, Aulos, en Fiesta Para Trompeta. Het orkest speelt werken van o.a. Philip Stark, Rossini, Tom Parker en Jacob de Haan. Het geheel staat o.l.v. Arie Stolk. De aanvang van het concert is 20.00 uur en de toegang is gratis. Het nieuwe „huismerk" van de Stichting toont een duif, als symbool van de vrede en twee beschermende handen die zich om een hulpbehoevende sluiten. king is gezocht met de Prot. Chr. Instel ling „Philadelphia". Met een dankbaar terugzien op het werk van o.a. dhr. Groeneveld, ds. van Wake ren, dhr. Witvliet, dhr. van Leeuwen, van Rossum, La Fleur, Bezuijen e.a. bad dhr. Joppe rijke zegen toe aan hen die in welke hoedanigheid ook bij de Stich ting en haar werk zijn betrokken. Een eigen leefgemeenschap Hartelijk en welgemeend was ook de gelukwens die door burg. mevr. Sleurink werd uitgesproken. Zij wist in de gezins vervangende tehuizen dorpsgenoten, zij het minder bedeeld naar geest en gaven, aanwezig die zich in deze leefgemeen schap heel gelukkig voelen, fijn voor henzelf maar ook een hele geruststel ling voor hun betrekkingen voor wie de opname in zo'n eigen leefgemeenschap de oplossing van dikwijls een probleem situatie betekent. Mevr. Sleurink betuigde haar erkente lijkheid voor de genomen initiatieven waarvan het resultaat niet meer weg te denken is uit de gemeenschap. Namens het gemeentebestuur bood ze voorz. Joppe een drietal tekeningen aan van Hans Dolieslager te Goedereede, voor elk van de tehuizen waar liefde en een vriendelijke, warme sfeer heerst. Namens de kerken was het de Herv. pre dikant van Sommelsdijk, ds. A. de Lange die een gelukwens sprak. Ds. kende de signalen die er op duiden dat het er meer en meer op aan zal komen te bewaren en te verdedigen wat van Hem ontvangen is, huizen die een toevlucht voor velen zijn. Het roept ertoe op in het besturen zowel als in het leefklimaat meer en meer inhoud te geven aan de verbondenheid met-, en het leven uit Hem, die getrouwe God. Dhr. M. Peekstok sprak een hartelijk woord namens de Oudercommissie en ook hij riep op aktief te zijn en te blijven terwille van de zwakkeren in de samen leving. Wetend dat er geld nodig is om bij het nog nieuwe Sjaloom een recrea tieruimte te bouwen, om de bewoners nog meer levensvreugde te kunnen bie den, bood dhr. Peekstok de voorz. een enveloppe met inhoud aan. De financiën In het kader van het jubileum wordt een financiële aktie gevoerd om de honderd duizend gulden bij elkaar te krijgen die nodig zijn voor de bouw van een recrea- tieruiittte bij „Sjaloom", een voorzie ning waar dringend behoefte aan is om de bewoners van dikwijls gevorderde leeftijd en daarom niet meer in het arbeidsproces opgenomen, overdag bezig te houden. Penningmeester de Kreij gaf een indruk wekkende opsomming van de stand van zaken waarin al een bedrag van ƒ40.500,- is bereikt, inclusief de 8.500,- die op het 40-jarig jubileum van dhr. de Kreij bij de Rabobank werd gegeven. Er was op de jubileumbijeenkomst een her denkingsboekje te koop en bij de Rabo bank is het rek.nr. 3416.14.726 geopend waarop een gift hartelijk welkom is! Inclusief de gift van de Oudercommissie werd zaterdagmiddag een bedrag van ƒ2.500,- aan de reservering voor de recreatieruimte toegevoegd. MIDDELHARNIS Centre Pares Club - De Schuivers1 - 3 The Strikes - Black Giants2 - 2 Tweety-V.V.H2 - 2 Nout Nissan Team-Red Arrows ....2 - 2 Red Arrows25 pnt. 10077 pins Black Giants19.5 pnt. 9786 pins The Strikes17 pnt. 9080 pins V.V.H17 pnt. 10234 pins Centre Pares Club17 pnt. 9702 pins Tweety12 pnt. 8908 pins De Schuivers12.5 pnt. 8265 pins Nout Nissan Team4 pnt. 5634 pins De Bowling Vereniging kan nog enkele nieuwe leden voor de dinsdag-avonden inschrijven. Hierover kunt u inlichtin gen verkrijgen op dinsdag van 19.00 tot 23.00 uur. Vanaf 1 november aantrekkelijke in- troduktie-aanbieding. OUDDORP Op woensdag 8 noember 1989 start het Kruiswerk in Ouddorp met een blaas training. Dit is een groepsgewijze training ter bestrijding van urine-incontinentie bij vrouwen. Onder leiding van een fysiotherapeute wordt in 9 bijeenkomsten aandacht besteed aan informatie, inspannings- en ontspanningsoefeningen. De resultaten van een eerdere training zijn veel-belovend. Bij ongeveer 80% van de cursisten is het onvrijwillig uri- neverlies verminderd of gestopt. De bijeenkomsten duren van 19.30 tot 21.30 uur. Belangstellenden kunnen zich tot en met 6 november opgeven bij het Groene Kruisgebouw, Dirkdoensweg 33 te Oud dorp, telefoon 01878-1321 (alle werkda gen van 13.00-14.00 uur). De kosten van de training bedragen ƒ45,-. Leden van de Kruisvereniging betalen 35,-. Ruim 850 dieren, nl. konijnen, cavia's, hamsters, gerbils, hoenders, sierduiven en postduiven zijn te bewonderen op 3 en 4 november in sporthal „De Gooye" te Dirksland. Vrijdag van 8.30 tot 16.00 uur zijn alle scholen van Goeree-Overflakkee wel kom. Deze dag is speciaal voor de scho len vrijgehouden. Vrijdagavond 19.30 uur officiële ope ning van de Grevelingenshow. Zaterdag 4 november 14.00 uur prijsuitreiking van de kampioenen en fotowedstrijd door burgemeester Oversier van Dirksland. Voor de kinderen staat er een caviabak waar leuke prijsjes mee te winnen zijn. Ook is er een knuffelbak met enkele diertjes die te aaien zijn. Verder zijn er echte rasdiertjes te koop. een bezoek aan deze mooie show is zeker de moeite waard. Open: donderdag19.30-22.00 uur vrijdag19.30-22.00 uur zaterdag10.00-16.30 uur De toegang is gratis! OUDE TONGE De Vrouwenver. van de Ger. Gemeente „Niet in eigen kracht" hoopt D.V. don derdag 2 november a.s. haar verkoping te houden ten huize van de fam. van Rossum, Kolfweg 19 te Oude Tonge. De opbrengst is ten bate van een tehuis voor gehandicapten in Nigeria. De openings tijden zijn: 's middags van 14.00 tot 17.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur. Mogen wij rekenen op uw belang stelling? fj^^ ^^^,y„^ OUDE TONGE Uitslagen 28 oktober 1989 KORVO 1 - Albatros 34 - 3 KORVO 2 - ADO 46 - 7 Laatste veldwedstrijden! Programma: Vanaf 11 november a.s. zaalwedstrijden in de Grutterswei, Oude Tonge. Zaterdag 14 oktober j.l. werd de 4e wit- viswedstrijd van dit seizoen gevist. Gevist werd er in de haven van Middelhamis. Uitslag: 1. W. van Welie79 cm. 2. P. van Heest21 cm. 3. Arno Kromdijk16 cm. 4. T. V. d. Poel15 cm. 5. P. Belder12 cm. Zaterdag 4 november wordt er een zout- waterwedstrijd gehouden op Rockanje. Inschrijven kan men bij café de Geit te Oude Tonge van 09.30-10.00 uur en gevist wordt er van 11.00-14.00 uur. Prijsuitreiking HV Krammer Vrijdag 20 oktober j.l. werden de prijzen uitgereikt voor het seizoen 1988-1989. Dit vond plaats in het verenigingsge bouw van Nieuwe Tonge. Nadat eerst een koud buffet „koud" was gemaakt werden de volgende prijswinnaars een beker uitreikt. Witvisbekers 1. J. Volwerk483 punten 2. T. V. d. Poel467 punten 3. W. van Welie441 punten De zoutwaterbekers 1. W. van Welie640 punten 2. C. V. d. Welle583 punten 3. T. V. d. Poel581 punten Algemeen klassement 1. W. van Welie1091 punten 2. T. V. d. Poel1058 punten 3. C. V. d. Welle909 punten 4. A. Bruinsma824 punten 5. C. V. d. Jagt798 punten Rondvisbeker Er werden dit seizoen tijdens de rond- viswedstrijd geen rondvissen gevangen. Kanjerbeker witvis Remco Donkersloot50 cm. Kanjerbeker zoutwater C V. d. Welle45 cm. Jeugdbeker Arno Kromdijk265 punten Diefstal Uit in aanbouw zijnde woningen aan de Pimpelmees te Sommelsdijk werden twee CV-ketels weggenomen. De ketels zijn netjes gedemonteerd in de avond c.q. nacht van 26 op 27 oktober. De totale waarde bedraagt ongeveer 4000 gulden. Van vrijdag op zaterdag 27 op 28 oktober tussen 22.00 en 02.15 uur werd vanaf de Nieuwstraat te Middelhamis een fiets gestolen. Het betreft een blauwe dames fiets, merk Batavus. Op zaterdag 28 oktober tussen 13.30 en 14.15 uur werd van een blauwe Zündapp bromfiets de carburateur gestolen. De bromfiets stond op het trottoir bij de HEMA dicht bij het electriciteitshuisje. Op zaterdag 28 oktober omstreeks 01.30 uur bemerkte de bewoner van een huis in de Rembrandtlaan, dat er was inge broken. Weggenomen werden een ITT videorecorder type VR 3918 Oscar, als mede een Philips scheerapparaat en de paspoorten van de bewoners. Verkeerscontrole In de nacht van vrijdag op zaterdag 27 op 28 oktober werd in de gemeente Mid delhamis op diverse plaatsen een ver keerscontrole gehouden. In totaal wer den ongeveer 40 voertuigen gecontro leerd. Van de bestuurders moesten 21 personen een blaastest ondergaan. Van deze personen moesten er drie mee naar het bureau voor verder onderzoek. Slechts één persoon bleek uiteindelijk teveel gedronken te hebben. De politie is zeer tevreden over dit resultaat, daar ook op technisch gebied weinig te wensen overbleef Een dissonant vormde de bestuurder van een personenauto, die meende na te zijn gestopt, zijn medewerking te kun nen weigeren. Hij reed weg en kon die zelfde nacht niet meer worden aan gehouden. Het kenteken alsmede het merk waren bekend en de verdachte werd zaterdag 28 oktober verhoord. Proces-verbaal wordt opgemaakt. Vernieling Twee Dirkslandse jongens van 12 jaar werden in de Vroonlande betrapt op het vernielen van plantenbakken en plan ten in de hal op de 2e verdieping. De dadertjes werden in de kraag gevat. In overleg met de ouders wordt de scha de vergoed. Tussen zaterdag 28 oktober 10.00 uur en zondag 29 oktober 14.15 uur werden ver nielingen aangericht in de schaapskooi aan de Zeedijk te Stad a/h Haringvliet. Toen de eigenaar dhr. Korteweg in de schaapskooi kwam zag hij dat het aan wezige opgetaste hooi en stro omver was geduwd en door de kooi verspreid lag. Het 41ste jaarverslag 1988-1989 van de Bijbelvereniging v/h De Nederiandse Gideons, Sportlaan 976 te 's-Graven- hage, Postbank girorekeningnummer 53.98.98 is verschenen. De vereniging heeft tot doel de verspreiding van de bij bel in hotels, in ziekenhuizen, op sche pen en in gevangenissen. Thans zijn in ruim 2.400 hotels/motels/pensions, bun galowparken, ziekenhuizen, gevange nissen en op schepen meer dan 110.000 bijbels of bijbelgedeelten aanwezig. Aan de controle van de bijbels wordt veel aandacht besteed. Beschikbaar zijn de bijbel (Nieuwe Tes tament en de Psalmen) in het Neder lands, het Nieuwe Testament in het Duits, Engels, Frans en Nederiand, en een Engelse uitgave van de gehele bijbel. Na 41 jaren Bijbelverspreiding blijft de behoefte aan bijbels toenemen. Het vorigjaar zijn bij het Nederlands Bijbel genootschap (NBG) te Haariem bijna 63.000 bijbels besteld en ontvangen, voor een gezamenlijk bedrag van bijna 330.000,-. Wegens het ontbreken van enige financiële reserve is voor de beta ling gebruik gemaakt van een bankkre diet, waarop inmiddels 100.000,- is afl^etaald, zodat nog ca. 230.000,- als schuld resteert. Voor de aflossing van dit bedrag is aller hulp noodzakelijk. MIDDELHARNIS Op zaterdag 4 november zal er D.V. een verkoping gehouden worden in het ver enigingsgebouw achter de Chr. Geref Kerk aan de Hoflaan, Op deze dag biedt o.a. de vrouwenver eniging haar zelfgemaakte artikelen aan. Verder worden er koekjes, cakes, snoepjes, levensmiddelen en fruit ver kocht. Ook kunt u bloemen, planten, bloembollen, kaarten, pennen e.d. ko pen. Er is ook koffie en soep verkrijg baar, terwijl er voor de jeugd ver schillende spelletjes worden georgani seerd. Vanaf 9.30 tot 15.00 uur bent u allen van harte welkom! De opbrengst van deze verkoping zal ten goede komen aan de bouwkas van genoemde kerk. Tevens zag hij dat de meterput vol water stond en dat dit water zich door de schaapskooi verspreid had. Een buis van de waterleiding bleek kapot doordat de watermeter kapot getrapt was. In het water van de meterput lagen twee dode schapen. Mogelijk zijn deze verdron ken. Een onderzoek volgt. MIDDELHARNIS Vader Joost en zoon Klaas Vroegindeweij hebben vorige week een record voederbieten-oogst binnengehaald waarvan zelfs Joost, met z'n bijna 83 jaren, moest zeggen dat hem dat in die mate nooit eerder overkomen was! Van 120 roeden lichte grond langs de Rottenburgseweg haalden ze 24 ton bieten, maar méér nog zal het tot de verbeelding spreken als men weet dat de zwaarste biet 13,5 kg en de daarop volgende 13 kilo woog; kolossaal" De bieten zijn van het ras Corona waarvan de bieten bekend zijn om hun grootte maar dit jaar hebben ze zich wel heel nadmkkelijk overtroffen. Zoon Klaas heeft ze met de hand gedolven en dat is een behoorlijke inspanning geweest De prima zomer heeft ervoor gezorgd dat de Corona's uitstekend konden gedijen zoals dat - qua gewicht - ook de suikerbieten hebben gedaan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2