EUROPflTuiN Predil(beurten Reklame Reklame! DE VISSER Financiële rek uit begroting Dirksland verdwenen Beantwoording De VBOK in de Open Deur Uw warme bakker Kompleet Verkoping voor zending werd groot succes Oproep aan biljartliefhebbers rond Stad a/h Haringvliet Mevr. de Ponti, dir. „Roxenisse" Tentoonstelling Krammer-Volkerak in Ooltgensplaat Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" VRIJDAG 27 OKTOBER 1989 99 99 (vervolg van voorpagina) Financiële ruimte verdwenen Wijsheid van Boven werden College en Raad ook toegewenst door dhr. A. C. van Rossum in de namens de SGP fraktie gehouden beschouwing, waarin werd geconstateerd dat de ramingen tot een minimum zijn gedaald en rek en ruimte in de financiële mogelijkheden verdwe nen zijn. Overigens vond dhr. van Rossum het niet onlogisch dat het bij de gemeenten steeds minder wordt nu het Rijk steeds meer taken overhevelt naar de gemeen ten. Duidelijk is het voor de SGP fraktie dat aan een aantal belastingverhogin gen, ook terwille van de zorg voor het milieu niet te ontkomen zal zijn, maar met de WD fraktie keert de SGP fraktie zich tegen verhoging van de legestarie- ven voor bouwvergunningen. Die ver hoging wordt bouw- en bedrijfsonvrien- delijk geacht. Graag zou de SGP fraktie weer - in de regionale kranten - de opname van de burg. stand gegevens zien. Hij meende dat dat moet kunnen in een tijd waarin hooggeplaatsten publiekelijk worden beschadigd. Dhr. van Rossum sugge reerde bij aangiften bij de Burg.stand de betrokkenen te vragen of opname in de krant gepermitteerd is. Bij geen bezwaar zouden de gegevens aan de krant kun nen worden doorgegeven; het leek dhr. van Rossum dat er behoefte aan be staat. Zeker bestaat geen behoefte aan het oor verdovend lawaai op promotiedagen, zo lijkt het de SGP fraktie, wel aan dagop vang voor ouderen, aan een behoorlijke toegangsweg naar de Slikken van Flak- kee en aan welgeplaveide wegen en een dag en nacht geopende telefooncel in Dirksland. Een gemeenschapsgebouw voor Herkingen werd „een luchtkasteel" genoemd. Een duidelijke behoeftepei ling en een financiële onderbouwing worden nog gemist een vooralsnog lijkt het de fraktie een fata morgana te zullen blijven. Vriendelijker gezicht Hoopvol op de gedragingen van de nieuwe CDA/PvdA regering toonde zich - bij monde van dhr. v. d. Vlugt - de PvdA fraktie. „Een regering met de PvdA zal richting gemeenten een vrien delijker gezicht tonen" werd met stellig heid aangenomen, „meer oog zal er zijn voor het feit dat veel gemeenten in ons land nauwelijks meer in staat zijn het voorzieningenpeil aan de eisen van de tijd op peil te houden", „'t Is onzin de PvdA „potverteren" te hebben verwe ten", vond dhr. v. d. Vlugt. Speurend in de PvdA beschouwing stui ten we op een kritische noot op de brandweerwagen van Herkingen: „een slechte zaak dat zulke belangrijke goe deren zo onbeproefd worden afgele verd", werd geoordeeld n.a.v. de start problemen die de nieuwe wagen heeft gekend. M.b.t. het nieuwe rampenplan werd gewezen op het risico dat in de woonom geving geparkeerde tankwagens met zich kunnen brengen. Er zou daartegen moeten worden opgetreden vindt de PvdA fraktie. Kritiek ook van de PvdA zijde op het onderhoud van wegen en de fraktie zou onderzocht willen zien of er mogelijkhe den zijn in woonwijken 30 km zones in te stellen. Er zou een impuls moeten worden gegeven aan het economisch spel - door B en W wel eens te gematigd gespeeld - een bedrijfsterrein bij de watertoren tot ontwikkeling te brengen. M.b.t. het onderwijs sprak dhr. v. d. Vlugt de hoop uit dat de gemoederen wellicht wat bedaard zijn en men het gezonde verstand zal laten zegevieren. Geen facet van het gemeentebestuurlijk gebeuren werd overgeslagen, dat hoefde ook niet op 10 kantjes A4, maar er zaten nauwelijks vondsten in; de PvdA fraktie onderscheidde zich daarin niet van andere frakties die in hun beschouwin gen veelal meer terug-, dan vooruit zagen. Toch nog een compliment voor de voor- beeldfunktie die de gemeente al een groot aantal jaren vervult met het ge scheiden inzamelen van o.a. papier, bat terijen en klein chemisch afval. Betreurd wordt dat de aktiviteiten in de Spuikolk teruglopen terwijl daar juist nu een goede ontsluiting tot stand is gekomen. M.b.t. de realisering van een gemeen schapsvoorziening in Herkingen vindt de PvdA fraktie dat deze uitgaveplan- ning in de volgende raadsperiode mag liggen. De begint overigens al volgend jaar april. Belastingverhogingen slechts in uiterste gevallen Belastingvoorstellen mogen slechts in uiterste gevallen worden toegepast, was de teneur van de alg. beschouwing van dhr. L. van Prooijen van Gemeentebe langen. Voor Herkingen had hij niette min wat moois in petto, de realisering van een nieuwe gemeenschapsvoorzie ning in 1991 door er voor één keer de jaarlijkse half mUjoen voor vernieu wing van de riolering aan te besteden. Alleen in dat geval leek hem voor de bevolking van Herkingen belastingver hoging acceptabel. Ook dhr. van Prooijen liet maar weinig onbesproken en 't zal niet onbewust zijn geweest toen hij, bij het hoofdstuk Onderwijs, weth. Kalle wethouder van Openbaar Onderwijs noemde. Of hij de oorzaak wist van het feit dat personeel van „de Inktvis" niet meer wil meewer ken aan de traditionele Koninginne dagviering. Een surfstrand bij Herkingen, prima, maar „onverantwoord hoog" zal de stij ging zijn van het nadelig exploitatie saldo van het gerenoveerde zwembad, waarom Gemeentebelangen voorstelt de Stichting tot een kostenverlaging van 14% te dwingen. Dhr. van Prooijen vond het goed te hopen dat in 1990 eindelijk iets gedaan zal gaan worden aan dagopvang voor ouderen. Ten besluite droeg dhr. van Prooijen een aantal suggesties aan die z.i. de verhoging van zowel de afvalstof fenheffing, de reinigingsrechten, de on roerend goed belasting en de honden belasting zouden kunnen voorkomen. Na de beschouwingen te hebben beluis terd zette het College zich aan de beant woording van de daarin naar voren gekomen vragen. Als eerste deed dat de raadsvoorz. burg. Oversier met primair zijn waardering tot uitdrukking te bren gen voor de beluisterde dank aan het ambtelijk apparaat. Het bereiken van een jaarlijks rekening overschot achtte de voorz. allerminst kwalijk; het voeren van een zuinig beleid, zoals de raad dat wenst, ligt daar aan ten grondslag. Het zal ook in het komende jaar worden voortgezet. De idee van van Prooijen éénmalig een reservering van 500.000,- te besteden aan de bouw van een gemeenschaps ruimte in Herkingen werd door de voorz. sterk ontraden. De jaarlijkse gajebijEuropatuin van dat geweldige assortiment bloembollen. Méér dan 200 soorten ziet u duidelijk gepresenteerd op onze bloembollen markt. Nu te planten vooreen ^.schitterende Q r./v-ij. lentetuin bedragen zullen nodig zijn voor verbete ring van de riolering, een allernoodza kelijkste maatregel. „Een gemeenschaps ruimte is mooi maar dat geldt niet voor iemand wiens toilet verstopt raakt door onvoldoende onderhoud van de riole ring", vermoedde de voorzitter. Onder schreven werd dat het kwalijk is be lastingen te moeten verhogen; niemand trouwens had in zijn beschouwing dui delijk gemaakt waar nog - anders dan de 71/2% korting op Welzijnsuitkeringen bezuinigd zou kunnen worden. „Een beetje flauw" vond de voorz. het zich tegen verhoging van de Hinderwet- leges te keren als enig onderdeel van te nemen belastingmaatregelen. De voorz. meende de PvdA de illusie te moeten ontnemen dat de regering, dankzij de waarschijnlijke deelname van de PvdA een vriendelijker gezicht richting gemeenten zal tonen; politiek is dat niet interessant. „Een mij zeer aan gelegen partij houdt het wel wat in de hand", grapte de voorz. en dat leek zijn enige hoop. Het bestaansrecht van het ziekenhuis - opdat het geen veredelde buitenpolie wordt - zal in de komende jaren door alle disciplines en op alle, ook partijpoli tieke niveaus, blijvend verdedigd moe ten worden. De inrichting van een industrieterrein bij de watertoren zal, zo vreest de voorz., „zwaar halen" worden, maar binnen kort zal er met de verantwoordelijk gedeputeerde een gesprek over worden aangeknoopt. Nauwelijks lijkt er kans, omdat subsidie achterwege zal blijven, op de realisering van een bedrijfsverza melgebouw. Weinig zinvol leek het de voorz. in dit stadium te spreken over aankoop van eigendommen in de Spui kolk omdat na de eerste aankoop de ove rigen ook de eerste prijs zullen denken te hebben. De grond zou enorm duur wor den en welk bedrijf zou daar belangstel ling voor hebben? zo is te vrezen. Tegen de aanleg van een golfbaan in Melissant hebben GS een keihard nee laten horen. De planologische proce dure is zeker nog niet rond al zal van gemeentewege wel worden getracht GS van de redelijkheid van die aanleg te overtuigen. De voorz. meent over goede argumenten te beschikken. Geen enkel nut zag de voorz. in het opnieuw opne men in de krant van de gegevens van de Burg.stand. „Het dient geen enkel doel en het is minder relevant", geloofde hij. M.b.t. de vraag de kosten van de brand weer in de hand te houden sprak de voorz. de vrees uit dat de kosten toch, in de komende jaren, zullen stijgen. Vooral m.b.t. de vergoedingen aan de brand weermensen wordt „zwaar" achter gelo pen. Dat wordt te opvallender nu de mensen steeds meer regionaal opereren. Binnen twee a drie weken zal in Herkin gen de eerste CAI aansluiting beeld geven, zo kon de voorz. laten weten. Waar en bij wie is nog niet bekend, niet bij weth. Kalle, zo werd verzekerd. Gevraagd naar het voortaan volgen van de alternatieve busroute langs de Kaai zal die suggestie in de commissie wor den besproken; het leek de voorz. moge lijk dat te realiseren als maar het ziekenhuis voldoende zal worden be diend. M.b.t. een tijdelijke opvang, de kortdu rende opname, van hen die dat behoe ven, in „Geldershof', stelt het College voor de gevraagde 7000,- beschikbaar te stellen, ook al wordt staande gehou den dat die dagopvang niet een verant woordelijkheid van de Gemeenten is. Beantwoording weth. Kalle Weth. Kalle antwoordde o.a. op de genoemde „onbegrijpelijke wijze" waar op bij herhaling straten en wegen wor den opengebroken. Er bestaat daar omtrent weliswaar goed overleg met de Nutsbedrijven, maar de goede voorne mens worden soms doorkruist door zaken die de gemeente zeker niet in de hand heeft. Ook de weth. vindt het spij tig dat de straten daar meermalen de dupe van zijn. Er leek dhr. Kalle voor de gemeentelijk vertegenwoordigers in de besturen ten dezent een taak weg gelegd. Een trottoir langs de Boezemkade heeft ook wat het College betreft prioriteit, maar het Waterschap, eigenaar van de Boezemkade, stelt zodanige voorwaar den dat zo'n trottoir een bijzonder dure aangelegenheid zal zijn. Weth. Kalle betreurt het dat het school team van de Inktvis niet meer voelt voor de traditionele Koninginnedagviering. Het zou hem lief zijn wanneer het team de leerlingen liefde en aanhankelijk heid voor het Koningshuis bij zou bren gen, maar de teamleden hebben de wens te kennen gegeven Koninginnedag op eigen wijze en met het eigen gezin door te brengen Weth. Grootenboer Ook weth. H. H. Grootenboer diende de vragenstellers van repliek. O.a. ging hij in op de vragen die er waren geweest over de asielzoekers-opvang. De asiel zoekers die door WVC in Dirksland zijn geplaatst zijn in eerste instantie teleur gesteld over hun tijdelijke verblijfplaats. Liever wonen ze in de omgeving van een stad, maar na enige tijd blijken ze toch te wennen aan de leefomstandigheden in een dorp. Het is tot op heden nog niet voorgekomen dat een in de gemeente Dirksland verblijvende asielzoeker als vluchteling is erkend, liet dhr. Grooten boer weten. Instemming gaf dhr. Grootenboer weer over de bereidheid van de frakties een aanvullend krediet ter beschikking te Zaterdag 29 oktober is er een voorlich tingsavond over het werk van de VBOK, in de Open Deur te Goedereede. De Ver eniging tot Bescherming van het Onge boren Kind wil iets laten zien en horen van hun werk en het jonge leven wat nog in de moederschoot groeit. Op dit jonge leven worden veel aanvallen gedaan. De VBOK probeert dit te voorkomen door hulp aan moeder én kind. Vooral voor jongteren is dit een heel belangrijk onderwerp, waar niet genoeg over kan worden gesproken, in een wereld waar een verval is van normen en waarden. Alle jongeren van 16 jaar en ouder wor den om 20.00 uur in „De Ark" verwacht. Zaal open: 19.30 uur. hypotheek Qj] op maat... Makelaar Tamboer Tel. 01870-3477 OOLTGENSPLAAT De Zendingskrans „Martha" van de Geref Gemeente te Ooltgensplaat is zeer tevreden over de verkoping die j.l. woensdag in de chr. Basisschool „De Hoeksteen" werd gehouden. Er werd voor ruim 3000,- verkocht. Het personeel en de kinderen van de school hebben voor het welslagen goed hun best gedaan; niet alleen door de hel pende hand te bieden maar ook door het maken van allerlei kleine spullen, etc. Namens genoemde zendingskrans wor den alle gevers, kopers en helpers van harte dankgezegd voor de succesvolle opbrengst in de tijd van enkele uren (van 3 tot 8) verkregen. SINT ANNALAND Aardappelveiling van dinsdag 24 okto ber 1989 Gloria gewone ƒ0,20. Bin tjes gewone ƒ0,22 -ƒ0,24. Bintjes bon ken, eerste soort ƒ0,32. Bintjes drielin- gen 0,08. Bintjes kriel 0,61. Eigenhei mers gewone 0,30. Irene gewone 0,27 - ƒ0,30. Aardappelprijs per kilogram. Aanvoer: een en twintig ton. Biljartvereniging „Krijt op Tijd" kan momenteel enkele nieuwe leden gebrui ken, zowel dames als heren. De leeftijd? vanaf 18 jaar. U kunt niet goed biljarten? Dat is geen probleem, wij biljarten voor de gezellig heid en biljarten kunt u leren. Jaarlijks organiseren we diverse evenementen. U heeft belangstelling om lid te worden? Neem vrijblijvend kontakt op met: secretaris Sj. Arensman, tel. 01871-1779 of Joh. Maliepaard, tel. 01871-1952. GOEDEREEDE Ophalen oud papier De stichting Kon. Fanfare ApoUo hoopt a.s. zaterdagmorgen oud papier op te halen in Goedereede, Havenhoofd en Oostdijk. MELISSANT Met alle 13 stemmen is in de gisteren gehouden raadsvergadering mevr. de Ponti (klemtoon op de laatste letter greep!) te Dirksland benoemd tot direc teur van de openbare basisschool „Roxe nisse" te Melissant. Zij volgt dhr. Smit op die op nader te bepalen datum gebruik zal maken van de DOP-rege- ling. Geslaagden Ensaid modevakschool Voor coupeuseleidster slaagde Ina Mie- rop te Ouddorp. Voor modinette José de Vogel te Melissant. Hun opleiding kre gen zij van mevr. J. Kleijn in Dirksland. stellen voor kortdurende opnamen in „Geldershof'. Sommiger zorg om de hoge kosten en de exploitatie van het gerenoveerde zwem bad wordt door weth. Grootenboer gedeeld; er zal daaromtrent met de Stichting zwembad worden overlegd. Tevreden toonde dhr. Grootenboer zich ook over de positieve uitspraak van ten minste 4 frakties over de noodzaak en de bereidheid tot de bouw van een gemeen schapsvoorziening te Herkingen. In de meerjarenbegroting wordt 1994 als stichtingsdatum aangenomen, de frak ties die dat eerder willen werden door de weth. uitgenodigd de middelen, c.q. de te plegen bezuinigingen, aan te wijzen. Dat lijkt de weth. niet mo gelijk waarom hij, als College-minderheid meent een jaarlijkse reservering van 150.000,- te moeten plegen zodat in 1994 het beno digde miljoen beschikbaar zou zijn. (vervolg in het dinsdagnummer) Zondag 29 oktober 1989 OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Heemskerk. Dinsdag 31 oktober: 19.30 uur ds. D. Heemskerk, hervormingsdienst Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge en 18.30 uur ds. W. Willems Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorpstienden) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. A F. Kaars, Papen- drecht en 18.30 uur ds. F. Hoek, Aalst. Dinsdag 31 oktober: 19.30 uur ds. W. Arkeraats, Hardinxveld. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 18.00 uur ds. H. Westerhout; kollekte Noodlijdende gemeenten Ger. Kerk 10.00 uur ds. W. Willems en 17.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 uur kand. W. P. Emaus, Tholen en 18.00 uur ds. P. van Bergen Bravenboer, Scherpenisse; extra maandelijkse kollekte kerkvoogdij Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur ds. P. Rozeboom en 17.00 uur dhr. A v. d. Schee Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur iGcsd-icrist. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Kastelein en 18.00 uur ds. J. het Lam; extra kollekte Buurgemeente Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. T. E. van Spanje; kol lekte kerkvoogdij-quotum Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. de Lange; extra kollekte Sjaloom. Vrijdag 3 novem ber: huwelijksbevestiging H. Wolfert en M. Kievit; kollekte: kerkvoogdij Lukaskapel 10.15 uur ds. J. Vis, Meer kerk Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Went-van der Vring, Bloemendaal Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. ten Klooster en 18.00 uur kand. W. P. Emaus, Tholen; extra kollekte kerk Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A Baars Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. W. J. v d. Hoek en 18.00 uur dr. A. Jobse Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lees dienst en 14.30 uur ds. B. Gratz. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder; Ie kollekte diakonie en 2e kollekte extra kerk voogdij Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. van Wingerden en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke; kol lekte: Restauratiefonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur drs. P. Rozeboom en 18.00 uur drs. R. van Gorkum. Woens dag 1 november: dankstond 19.00 uur drs. P. Rozeboom. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. H. van Kooten en 18.00 uur ds. A Vos; extra kollekte Hulp Oost- Europa Ger. Kerk 10.00 uur drs. S. Alblas en 18.00 uur drs. M. P. Vrijhof OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom, v.m. bediening Heilige Doop; extra kollekte vrije zitplaatsen Ger. Gem. 9.30 en 14.30 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. W. Venema (voorber. H.A). LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. A Vos, voorbereiding Heilig Avondmaal; extra kollekte verwar ming. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. 31 oktober 19.30 uur Hr. Oosterioo. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. Penning en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. De Heere, Die leven gaf en leven spaarde, verblijdde ons zeer met de geboorte van een zoon en broertje k Jacobus t Wij noemen hem Jacco George Nieuwland Hendrika Nieuwland- Boogaard Hanneke 2 24 oktober 1989 N Patrijsstraat 19 t 3245 VK Sommelsdijk l Tel. 01870-6201 t Lieve papa en mama hartelijk gefeliciteerd met jullie 12'/2-jarig huwelijk. Annelia Jacco William Comiël t Ouddorp, 29 oktober 1989 Vissersstraat 15 Heden overleed onze beste vriend en buurman LUUTZEN HUT fam. R. Grootenboer fam. C. Koenraad fam. B. J. Breen Stellendam, 26 oktober 1989 In samenwerking met Bibliotheek Oolt gensplaat vindt in de maand november in „'t Centrum" een tentoonstelling over de veranderingen in het Krammer- Volkerak plaats. Na de afsluiting door de Philipsdam is het merendeel van de drooggevallen gronden en ondiepe wa teren aangewezen als Natuurmonu ment. Op o.a. de Hellegatsplaten heb ben veel plante- en diersoorten het veld moeten ruimeii, maar daarnaast hebben vele nieuwe zich gevestigd. De gorzen, platen en slikken zijn niet toegankelijk voor het publiek; de natuur is te kwets baar voor verstoring. Om toch te laten zien wat de veranderingen voor natuur en rekreatie inhouden is door de Rijks dienst voor de IJsselmeerpolders, afd. Delta in Zonnemaire een tentoonstel ling gemaakt. De panelen zijn vanaf 3 november te bezichtigen in de hal van „'t Centrum" in Ooltgensplaat. „'t Cen trum" is geopend op dinsdag- en don derdagmiddag, maandag-, woensdag en donderdagavond en tijdens voorko mende evenementen buiten deze tijden. DIERENBESCHERMING Sinds 6 weken is in de omgeving van de Tuinstraat te Nieuwe Tonge een zwart katertje gezien. Draagt halsbandje met belletje. Info tel. 01875-2234 of 2086. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A van Herk, v.m. bediening Heilige Doop Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur lees dienst Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten MELISSANT zaterdagavond 7 uur ds. J. Karens van Opheusden. DIRKSLAND dinsdagavond 7.30 uur ds. J. Koster (Bijbellezing). Vrijdag en zaterdag: TARWE NOTENBOL voor 2.50 MOORKOPPEN van 1,50 voor maar 1.25 Alles vers uit eigen bakkerij: ONTBIJTKOEK - ROOMBOTERCAKE AMANDELSTAVEN - gevuld SPEKULAAS WORSTEBROODJES - KRENTENBOLLEN BROODJES - EIERKOEKEN - BOLUSSEN Al uw brood en gebakbestellingen worden gratis door ons bij u thuis gebracht. SOMMELSDIJK 01870-3330 DIRKSLAND 01877-1417 ZIERIKZEE 01110-16264 Vroonweg 23 - 3247 CG Dirksland Telefoon: 01877-1354 b.g.g. 1390 kritisch sclekteren NVM, MAXELAAHI

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2