De weg naar huis varlsngtlrzoTOr met Zië^NNERANDA® Nieuwe ster bij S.O.F.? Stelle boekt krappe winst De zondag was voor ds. Westerhout een „visdag bij uitnemendheid" Stichting Teeltbegeleiding Tuinbouw West-Nederland start bedrijfsbegeleiding in bolbloemen- en bloembollenteelt Politieberichten Verandabouw Zuid-West Eilanden-nieuws^' Afscheid van Goedereede: Oproep Diabetesfonds Korfbalvereniging KORVO Jaarlijkse informatie-avond Krammer-Volkerak in Bruinisse Goedereede Minder klachten Krammersluis Drumband Sempre Crescendo andermaal succesvol op concours te Ouddorp Bon: vragen staat vry Ontzilting Zoommeer maakt goede voortgang Bladz. 2 ,EILANDEN NIEUWS' DINSDAG 24 OKTOBER 1989 Zonder ook maar één keer ter visserij te zijn geweest heeft schipperszoon ds. H. Westerhout zich in Goede reede, waar hij 4.5 jaar predikant van de Herv. Gemeente was, bijzonder op zijn plaats geweten. Zijn „visdag bij uitnemendheid" was de zondag waar op hij de wekstem ten leven kon laten horen en het net uit kon werpen om mensen te vangen en te laten horen van redding en behoud. In de af- scheidsdienst van zondagmiddag deed ds. Westerhout dat opnieuw en heel aansprekend, n.a.v. Mattheus 13 vers 48 en volgend waarin het Koninkrijk der hemelen wordt vergeleken met een net, geworpen in de zee, dat allerlei soorten van vissen samenbrengt. Een veelheid van vissen uit de eigen gemeente en van elders was in die dienst aanwezig, begerig naar het Woord, al moest ds. laten horen dat de mens liever probeert het net te ontlopen om niet gevangen te worden voor Jezus Christus, de Zaligmaker. Liever voor eigen reke ning voort te leven dan zich aan Hem te betrouwen. Te groter dominees' verwon dering zijn gehoor te mogen vertellen over Gods volhardende zondaarsliefde door Zijn dienaren steeds het sleepnet, de „zegen", uit te laten werpen, met kracht en ijver om zoveel mogelijk te vangen, „samen te brengen", voor Hem. Ds. beschouwde in zijn prediking een drietal gedachten: het net geworpen, het net gehaald en de vangst gesorteerd. In de voorbije 4.5 jaar was het ds. een begeerte geweest, op huisbezoeken, tij dens de catechese en in de Woordbedie ning met de kracht van het Woord de ruimte te benadrukken die er is om zalig te worden. Het net was steeds geworpen, sommigen hadden het ontlopen, maar anderzijds mocht ds. vaststellen dat hij met zegen heeft mogen vissen. Het net had „allerlei soorten vissen samenge bracht" welke vangst niet door de mens-, maar in de voleinding der eeuwen door de engelen geschrift en gescheiden zal worden. Anders dan de mens die met z'n beperkte hartenkennis meent te kunnen onderscheiden, zullen de engelen zich Ook voor 1989 zoekt het Diabetesfonds kollektanten voor de a.s. kollekte „Geef s voor Diabetes", die in de week van 13 tot 19 november wordt ge houden. Met het ingezamelde geld wordt weten schappelijk onderzoek gedaan naar de oorzaken van Diabetes Mellitus en het bestrijden van de complicaties die hier uit kunnen voortkomen. Mocht u willen koUekteren dan kunt u zich opgeven: voor Middelhamis, 01870-4761; voor Sommelsdijk, 01870- 3702. Uitslagen 21 oktober 1989: KORVO B - Vent. Sport B2 - 3 KORVO J - VIOS (W) J3 - 1 KORVO 2 - Vent. Sport 52 - 8 KORVO 1 - Scheldevogels 17 - 7 Programma 28 oktober 1989: KORVO 1 - Albatros 315.00 uur KORVO 2 - ADO 413.00 uur niet vergissen. „Wij moeten niet de ander, maar onszelf onderzoeken", zo onderwees ds. Maken de vissers „trekken", visperiodes van enkele uren, ds. vergeleek zijn ambtsperiode met een trek van 4.5 jaar, waarin hij voortdurend en met aan drang bezig was over de bodem van ieders leven te schrapen, een arbeid die ds. in dankbaarheid, rijk gezegend wist. De Heere was meerderen te sterk gewor den. „De engelen Gods zullen uit de diepte der eeuwen de buit voor het Koninkrijk Gods kunnen halen", zo predikte hij; ze bereiden hen, wier weer stand en wederstreven is gebroken een heerlijke binnenkomst op de stranden der eeuwigheid. „Ons levensschip is daarheen op weg", zo waarschuwde ds. zich te haasten om des levens wil en zich te laten trekken en los te laten weken uit de dienst van de wereld. Indringend liet ds. in zijn laatste verkondiging aan zijn Goereese gemeente de heilige ernst van het Evangelie horen zich te bekeren. In het rijk der natuur wordt „het kwade weggeworpen", maar, zo beval hij aan, waar Hij werkt en herschept kan een zeester die weggeworpen zou worden tot een tong, een voor Hem gereinigde vis worden. Persoonlijk woord In een persoonlijk woord sprak ds. een afscheidsgroet tot personen en instan ties waarmee hij in de voorbije jaren in kontakt was geweest. Daarin betrok hij o.a. het gemeentebestuur, de verenigin gen, de scholen. Classis en Ring en col lega predikanten, met name ook ds. Codée wiens ziekte hem verhindert het consulentschap te vervullen. Gekomen tot een afscheidsgroet aan de gemeente werd het hem te machtig en stokte zijn stem; de gemeente begreep hoezeer het waar moest zijn dat ds. zijn vertrek uit Goedereede niet had gezocht of be geerd. Er was een geestelijke band ont staan die niet verbroken zal kunnen worden: „heel hartelijk dank voor wat u voor ons hebt betekend, het ga u eeuwig goed", zo wenste hij de gemeente toe. Namens de gemeente sprak ouderling van Heest een woord ten afscheid en ook daarin klonk spijt-, maar evenzeer be rusting in Gods wil, over het vertrek van de predikant die met ruime hand het zaad van het Evangelie had gestrooid. Een zo grote blijmoedigheid en vrijmoe digheid werd ds. ook in zijn nieuwe gemeente Zeist toegewenst. Op verzoek van ouderling van Heest zong de ge meente het gezin Westerhout Ps. 10210 en 16 toe. De slotpsalm Ps. 98:3 werd door kloeke visserstemmen kracht en overtuiging meegegeven die de emotie van het afscheid overstemde: „....uw juichstem geev' den Heere dank". De Stichting Teeltbegeleiding Tuin bouw West-Nederland start per 1 november a.s. met bedrijfsbegeleiding in de bloembollen- en de bolbloemen teelt. Twee ervaren bedrijfsadviseurs uit deze bedrijfstak komen dan in dienst bij de Stichting Teeltbegelei ding. Bolbloemen Joh. Schouw, nu bedrijfsvoorlichter bloembollen bij het C.T. in Hoorn, komt per 1 november 1989 in dienst bij de Stichting Teeltbegeleiding. Hij is daar 18 jaar werkzaam geweest. Daarnaast heeft hij 6 jaar ervaring als tuinchef op de proeftuin bloembollen in Bovenkarspel. Bolbloemen is zijn specialiteit. Zijn adres luidt: Houtzaagmolensingel 3, 1611 XJ Bovenkarspel. Joh. Schouw is telefonisch bereikbaar op tel. 02285-12156. Bloembollen Anton van der Zwet komt per 1 decem ber 1989 in dienst bij de Stichting Teelt begeleiding. Zijn specialiteit is de bloem bollenteelt. Anton van der Zwet heeft ruime ervaring als bedrijfsvoorlichter bloembollen bij het C.T. te Hoorn. Hij is daar ruim 26 jaar werkzaam geweest. Zijn adres luidt: Wethouder de Boere- straat 23,1788 AR Julianadorp. Hij is telefonisch te bereiken op tel.nr. 02230- 41532. Hoe werkt de bedrijfsbegeleiding in de bloembollen- en bolbloementeeit? In de bloembollen- en bolbloementeelt zijn er 2 mogelijkheden van bedrijfsbe geleiding, nl.: BESTELBON Ondergetekende bestelt ex. van „De weg naar huis" door Jan Knape Mzn. 18,95 (excl. verzendkosten). Naam: Straat: Postcode:Woonplaats: Datum: Handtekening: Bon opsturen in open gefrankeerde envelop naar: Gebr. de Waal, Postbus 27, 3240 AA Middeiharnis. 1. 6 tot 8 bezoeken per kontrakt van 12 maanden, de kosten hiervoor bedra gen 1.500,-. 2. 10 tot 15 bezoeken per kontrakta van 12 maanden, de kosten daarvan bedragen 2.500,-. Het bedrijf bepaalt samen met de be drijfsadviseur welke van de 2 mogelijk heden zal worden toegepast. De keuze is afhankelijk van de bedrijfssituatie en de wensen van het bedrijf Tijdens het bezoek aan het bedrijf staan zaken als bemesting, gewasbescher ming, arbeidsplanning, teeltmethode, bewaarmethode, mechanisatie en plan ning centraal. Dit routinematig bezoek geeft een extra kwaliteit naast de des kundigheid van de bedrijfsadviseur. Kostendekkend tarief De Stichting Teeltbegeleiding Tuin bouw West-Nederland is opgericht door de 3 Hollandse Landbouworganisaties (3 H.L.O.). Zij leveren teelt- en bedrijfs begeleiding en advisering van kwaliteit tegen een kostendekkend tarief Het bedrijf betaalt alleen die voorlichting, die het ook werkelijk krijgt. Aanmelding Heeft u interesse? Dan kunt u dit mel den aan het secretariaat van de Stichting Teeltbegeleiding Tuinbouw West-Neder land, Dhr. Co Mosterd, tel. 023-319262. Donderdag 2 november a.s. wordt in Bruinisse de jaarlijkse informatie avond over de ontwikkelingen in het Krammer-Volkerak gehouden. Verte genwoordigers van het Bestuurlijk Over leg Krammer-Volkerak zullen o.a. door middel van dia's de ontwikkelingen in het Krammer-Volkerak schetsen. Geïnte resseerden zijn vanaf 20.00 uur welkom in het Dorpshuis van Bruinisse, Molen straat 52. Het Bestuurlijk Overleg Krammer-Vol kerak heeft onlangs de Voortgangs- en Evaluatierapportage 1988-1989 vastge steld (periode maart '88 t/m mei '89). Dit is alweer de tweede rapportage sinds de afsluiting van het Krammer-Volkerak door de Philipsdam in april 1987. „De ontwikkelingen verlopen volgens de verwachtingen", aldus de Zuidhol landse gedeputeerde Peter van Heemst (voorzitter van het Bestuurlijk Overleg). Hij wijst er op dat de aanleg van de oeververdeling in de meest kwetsbare buitendijkse gebieden inmiddels is ge start. De Voortgangs- en Evaluatierapportage meldt verder dat de uitgangspositie voor de waterkwaliteit in het gebied gunstiger is dan eerst werd aangenomen. Een van de redenen hiervoor is de grote hoeveel heid neerslag in de verslagperiode. Natuurontwikkelingen en de ontwikke lingen met betrekking tot de pleziervaart lopen volgens de verwachtingen. De in de loop van 1988 genomen maatregelen ter verbetering van het funktioneren van de Krammersluizen hebben positieve gevolgen gehad. De rapportage ligt ter inzage bij de gemeenten die grenzen aan het gebied. De rapportage kan ook worden aange vraagd bij Rijkswaterstaat, directie Zee land, Postbus 5014, 4330 KA Middel burg, telefoon 01180-86378 (mw Poppe of mw De Vos). Diefstal/Inbraak Op een bungalowpark aan de Vrijheids- weg te Ouddorp werd de afgelopen week in een zestal caravans ingebroken. Op grove wijze werden deuren en ramen vernield. Ontvreemd werd o.m. een kleurentelevisie, een radiocassette-recor der, cassettebandjes, drank en etenswa ren. De schade welke werd aangericht was vele malen hoger dan de waarde van de ontvreemde goederen. Uit een landbouwschuur aan de Hoofd- dijk te Goedereede werd o.m. ontvreemd een oliefilter van een traktor en ge reedschap. Op zaterdag 21 oktober werd een perso nenauto op de parkeerplaats bij strand Noord opengebroken. Het portierslot werd geforceerd en uit de auto werd weg genomen, een donkergrijze jas, een aktetas, een nylonrugzak en geld en diverse papieren. Vanaf een auto op een bungalowpark te Ouddorp werd het afgelopen weekend een surfmast, merk Rotho Champion ontvreemd. Tevens werd op zondag 22 oktober op de Brouwersdam een surfplank met mast en een giek van een personenauto ontvreemd. Vanaf een boot op een bungalowpark te Ouddorp werd o.m. ontvreemd: een bui tenboordmotor, merk Mercury, 50 PK, een 27 MC bakje, 40 kanalen, zwemves ten, een verrekijker en een handkompas. Daders diefstal fietsen bekend Op vrijdag 13 oktober 1989 werden te Stellendam vanuit de stalling bij het busstation aan de Brielsestraat 2 afge sloten damesfietsen ontvreemd. De af gelopen week werden 2 inwoners van Hellevoetsluis aangehouden die dit feit bekenden. De fietsen waren in de haven te Hellevoetsluis gegooid. Nadat de fiet sen waren opgedregd kon 1 fiets aan de eigenaar worden teruggegeven. Van 1 fiets is de eigenaar niet bekend. Het betreft een roodkleurige Thomos da mesfiets. Verkeerscontrole De afgelopen week werd te Ouddorp een verkeerscontrole gehouden, waarbij 11 maal proces-verbaal werd opgemaakt terzake het niet dragen van de auto gordel. Alcoholcontrole In de nacht van zaterdag op zondag werd in de gemeente Goedereede een alcoholcontrole gehouden. Ongeveer 100 bestuurders werden gecontroleerd. Hiervan moesten er 45 blazen. Van deze 45 bestuurders werden er 3 meegeno men naar het politiebureau voor een nadere ademanalyse. Tegen deze 3 bestuurders werd proces-verbaal opge maakt daar zij teveel alcoholhoudende drank hadden gedronken. Gelukkig bleek bij deze controle, dat veel jonge ren, na het gebruik van alcohol, zich laten rijden. Gaven in het begin de Krammersluizen veel aanleiding tot klachten, nu de kin derziekten zijn overwonnen is dit sterk verminderd, de extra aanlegsteigers voor de recreatievaart droegen er toe bij, dat alles veel beter verliep dan vorige jaren, zo ook het inzetten van extra personeel. Gedeputeerde Staten van Noord Bra bant gaven een verklaring van geen bezwaar af, voor 50 ligplaatsen voor de recreatievaart bij De Heen, ook mag daar een camping gevestigd worden. Het aantal ligplaatsen in de haven van Ooltgensplaat werd op 49 gebracht, dat in de haven van Oude Tonge op 60, maar zal in de nabije toekomst 90 bedragen. MIDDELHARNIS - SOMMELSDUK Voor de tweede maal in korte tijd heeft de drumband van de Kon. Fanfare „Sempre Crescendo" met succes deel genomen aan een concours. Dit keer was het op het 4e SOMT Festi val te Ouddorp op 21 oktober j.l., georga niseerd door majoretten show-peloton „Jong Leven". Onder leiding van tamboermaitre en instructeur Cor Buscop behaalden de leden van Sempre, met „margos in Jum ping Five" van W. Laros en met „The Red Lions" van Sandrie Egberts, 262 punten. Dit komt neer op gemiddeld 8.7 punten per rubriek. In de middenklasse behaalden zij hier mee het hoogst aantal punten. Over de gehele dag bezien eindigden zij op de tweede plaats en namen als aandenken een prachtige beker mee naar Middel hamis. Met deze successen geeft ook de drum band van „Sempre Crescendo" kleur aan het jubileumjaar van Sempre. Op 18 november a.s. zijn zowel drumband als fanfare-orkest te beluisteren op het' Gala-concert van „Sempre Crescendo" in de Aula van de LTS. Genieten van elke zonnestraal met Zonneranda. Een Zonneranda is een veranda met een electrisch opengaand schuifdak. Een druk op de knop en... zoeff... het dak glijdt open. Geen saunatemperaturen meer. Goedkoper dan een gewone veranda met zonwering. Garantie 10 jaar. Postbus 48 4380 AA Vlissingen Tel. 01184-11560 Bon in envelop zenden aan: Postbus 48, 4380 AA Vlissingen Ja, ik wil meer weten V3n Zonneranda. i I Fosfaat-gehaalte daalt Dankzij de watervlooien en het ontbre ken van witvis (althans grotendeels) kon de algengroei in het Zoommeer sterk worden teruggedrongen. Het fosfaatgehalte daalde sneller dan verwacht, hierin speelde de afleiding van het gezuiverd afvalwwater van de zuiveringsinrichting Nieuwveer een be langrijke rol. De roofvis maakte in het Krammer-Volkerak gebied goede sier, de waterplanten ontwikkelden zich goed, twee muggenplagen behoorden tot de minder gewenste verschijnselen. Het aantal broedvogels in het Krammer- Volkerak gebied. Zowel de broedvogels van de slikgronden als die van de schor- gronden, maar ook de bruine kiekendief en de torenvalk namen in aantal toe. Nieuw verschenen slobeend, velduil en witte kwikstaart. Paling, bot, snoekbaars en baars, hebben in het Zoommeer een uitstekende lokatie gevonden, om voor' de vissers aantrekkelijk te zijn, om er op te vissen. Hij kwam zo maar eens meedoen, had de stukjes in de krant gelezen en het leek hem wel wat. Nog nooit op een vereni ging gezeten, wel aardig wat aan ope ningstheorie gedaan. Schaakcomputer had ook weinig geheimen meer en toen dan de eerste partij op de schaakvereni ging. 13 zetten had Ivo Lagendijk nodig om te winnen van de al jaren schakende van Rossum. Sneu voor van Rossum, maar een knappe prestatie van Lagen dijk. Dat hij daarna meedeelde ook van ondergetekende wel te kunnen winnen is natuurlijk minder geslaagd. Hardlo pers zijn doodlopers denk ik dan maar. Ik verheug me nu al op onze partij, de vechtlust is in ieder geval aanwezig en dat is sowieso een goede zaak. Zeer spannend was ook de partij tussen de jongere broeders W. Douw en M. Doomheim. Douw stond er eigenlijk wat beter voor, maar het eindspel werd door hem toch niet helemaal korrekt gespeeld en Doomheim benutte die kans door ook gevaarlijk ver op te ruk ken. Na een hoop gezweet werd er tussen de jongens dan uiteindelijk remise besloten. Een leuke pot om te zien. P. HoUeman wordt ook elke keer weer sterker en hoewel niet zonder slag of stoot moest C. de Waal Peter toch als zijn meerdere erkennen. Van Strien stond zeker niet minder maar zou toch nog verliezen, dat zijn dan weer de raadselen in de sport. A. Douw tobt al wekenlang met het zelfde probleem, wel gewonnen staan maar het niet af kunnen ronden. Zo doende zijn zijn laatste partijen alle maal remise. Misschien eens een trai ningskamp? Wijnands tobt met een heel ander pro bleem, nooit eens gewonnen staan en ook geen remise. Van Maurik was nu de gelukkige winnaar. Gebuis kwam deze keer met een zeer zware aanval uit de bus, echt zo een van alles of niets. Toen het dan ook niet hele- Zwemclub den Doom uit Almkerk/ Nieuwendijk organiseerde afgelopen zaterdag te Giessen de eerste zwemwed- strijd uit een serie van vier. De andere deelnemers zijn: PCG uit Gorinchem, de Linge uit Leerdam en de Stelle uit Stellendam. Allen zijn be kende tegenstanders voor de Stelle. PCG en den Doom bleken in het verle den sterk te zijn, zodat voor hen opge past moest worden. De Linge had nooit wat in de melk te brokkelen en ook nu was dat weer het geval, want de ploeg kwam slechts met 8 leden aan de start. Diegene van de Stelle die nog geen ken nis hadden gemaakt met PCG en den Doom werden nu wakker geschud, want al snel verdween de Stelle naar de derde plaats. Den Doom had de leiding geno men en PCG stond daar 4 punten ach ter. De Stelle had een schade van 9 punten opgelopen. Door echter tot aan de helft van de wedstrijd op ieder num mer de volle winst te pakken revan cheerden de Stellendammers zich en kwamen weer bovenaan de lijst te staan. Echter zeker van hun zaak waren ze nog lang niet, want den Doom stond slechts 1 punt achter! PCG stelde een beetje teleur door een achterstand van 18 punten. Het was duidelijk dat de strijd zou gaan tussen den Doom en de Stelle. Den Doom liep opnieuw flink uit. Zo sterk zelfs dat ze 18 punten voor kwamen te staan. Dat betekende voor de Stelle dat ze in de resterende nummers vrijwel elke keer alle punten moesten binnen halen. En dat deden ze ook, zodat ze in het allerlaatste nummer (een zinde rende estafette, waarin de Stelle pas in de laatste meters lamgszij den Doom kwam) de thuisploeg van de eerste plaats verdrongen. De uitslag van deze wedstrijd luidt als volgt: 1. de Stelle 288 punten 2. den Doorn 283 punten 3. PCG 251 punten 4. de Linge 104 punten Op 11 november a.s. wordt de tweede wedstrijd verzwommen in 't Zuiderdiep te Stellendam. Een week eerder staat de tweede wedstrijddag van de conditiecup op het programma: de 800 mtr. vrije slag. »9 telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen maal doorsloeg werd hij wel heel fijntjes door Bmggeman ondemit gehaald. L. Holleman speelde weer eens met zijn gebmikelijke risico's, dat moet toch eens fout gaan? Ook nu weer de hele partij een pion achter staan en dan op het laatst toch weer beter uit de bocht komen. Is het geluk of inzicht? Volgens mij zag hij nu toch ook de nul even gevaariijk dicht langskomen, maar die veranderde toch weer snel in een mooie één. Overigens, gaf Gebraad niet iets te vlug op? Knokken moet je. Groeten, gjB D.V. december 1989 verschijnt: door Jan Knape Mzn., 18,95* Bestel dit boek, dat als vervolgverhaal in Eilanden Nieuws staat, door middel van de bon! Pr'\\s geldig tot 31 december 1989; daarna f22,95 (excl. verzendkosten). uw ERKEND DEALER ZONNERANDA NEDERLAND: NAAM I aÖrÊ? CODE/PWATS TELEFOON

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2