'n Plaatje van een paddestoel MINI-VAKANTIES OP MAAT, INCLUSIEF NATUUR EN CULTUUR Elektriciteit-Efficiency Prijs voor doelmatige toepassing van elel(triciteit door industriële ondernemingen Herfstexcursies in Voornes Duin BINGO Kijken in RTM- museum te Ouddorp Met het effect van een weldadige langere vakantie Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" VRIJDAG 13 OKTOBER 1989 De N.V. EMGO heeft - in samenwerking met de andere elektriciteitsdistributiebe drijven in Nederiand - een prijs ingesteld als stimulans voor het doelmatig gebruik van elektriciteit in de industrie. De Elektriciteit-Efficiency Prijs wordt toegekend aan industriële produktiebe- drijven die door een bijzondere toepassing van elektriciteit en/of elektrische technie ken een verbetering in de bedrijfsvoering hebben gerealiseerd. Daarbij moeten aan toonbare resultaten zijn geboekt op één of meer van de volgende terreinen: produkti- viteitsstijging, kwaliteitsverhoging, ver mindering van het energiegebruik, ver laging van de produktiekosten, verbete ring van de werkomstandigheden, posi tieve efTekten voor het milieu. De Nederlandse industrie maakt op grote schaal gebruik van elektriciteit. De bijna 50.000 bedrijven in deze sektor nemen in totaal zo'n 40 procent af van alle elektrici teit die in Nederland wordt geleverd. Een groeiend aantal ondernemingen wekt bo vendien zelf elektrische energie op, waar bij veelal gebruik wordt gemaakt van de voordelen van warmte/kracht-koppeling. De prijs - die medio 1990 voor het eerst zal worden uitgereikt - wordt toegekend in twee categorieën: industriële onderne mingen met méér dan 100 werknemers en kleinere produktiebedrijven. ROCKANJE Voor liefhebbers orga niseert Natuurmonumenten ook deze herfstvakantie twee excursies in haar natuurgebied Voomes Duin. Onder leiding van een boswachter of rVN-natuurgids kunt u de herfstsfeer proeven rond het Quackjeswater of in de omgeving van het Waterbos. Deelname kost 3,- per persoon. Leden van Natuurmonumenten betalen 2,- en voor kinderen tot 12 jaar hoeft u slechts 1,- te betalen. De excursies starten op dinsdagmiddag 17 oktober om 13.30 uur vanaf speeltuin de Houten Paardjes naar het Quackjeswater en op donderdagmiddag 19 oktober om 13.30 uur vanaf het Badhotel naar het Water- bos. Inschrijvingsformulieren kunnen vanaf 1 november a.s. worden aangevraagd bij de N.V. Emgo, Postbus 5, 3240 AA Middel- harnis. Tel. 01870-2244. Inschrijving is mogelijk tot 1 maart 1990. Rendement De Elektriciteit-Efficiency Prijs bestaat uit een kunstzinnig objekt in de vorm van de Griekse letter 'eta', het wiskundig symbool voor rendement. Dit teken siert ook de internationale prijs voor doelma tig elektriciteitsgebruik, de UNIPEDE- eta-Award. De winnaars in beide categorieën van de Elektriciteit-Efficiency Prijs zullen te vens door de Nederlandse elektriciteits bedrijven worden voorgedragen voor deze internationale prijs, die in 1991 zal worden toegekend. Tweewielercentrum MJddelharnJs Hoek Hoflaan/ Schoolstraat 01870-3332 Jeugdwerk Nieuwe Tonge Op D.V. zaterdag 14 oktober worden jul lie weer in „Elim" verwacht. Om 8 uur worden julHe weer verwacht. Het belooft een fijne avond te worden. Er zijn weer tal van leuke prijzen te winnen. Het J.W.C. Grote internationale verzamelbeurs Op zaterdag 21 oktober 1989 van 10.00 tot 17.00 uur houdt de Nederlandse ver eniging „De Verzamelaar" een grote internationale algemene verzamelbeurs voor alle objekten in de Rijnhal, Olym pus 1 te Arnhem (zuid). Dam- en Schaaicver. „Dirksland" Uitslagen van maandag 9 oktober 1989 Damen Bekerronde: K. de Jong - H. de Munck2 - O C. van Welie - M. van 't Geloof...! - 1 J. Knops Jz. - B. RoetmanO - 2 H. Stolk - Joh. Koppelman,...1 - 1 J. Knops Mz. - J. StolkO - 2 J. Vijfhuizen - K. de MunckO - 2 C. V. d. Kroon - W. NieuwlandO - 2 A. vanRossum-H. Grootenboer...O - 2 Afdeling 1: K. de Munck - H. Stolk1 - 1 K. de Jong - B. Roetman1 - I AfdeUng 2: W. Nieuwland - A. van Rossum...O - 2 J. Knops Jz. - H. Grootenboer2 - O Schaken: A. V. d. Vliet - H. JoldersmaO - 1 J. Bom - A- V. d. LindeO - 1 W. Knops - J. C. de JongV2 - Vi A. Nobel - F. v. d. LindeO - 1 H. P. Loggen - J. C. de JongO - I MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Uitslagen Damvereniging „Denk en Zet" d.d. 9 oktober 1989 Afdeling I I. Mackloet - J. DekkerO - 2 P. Leroy - C. Spee2 - O Afdeling II C. Zoon - A. Krijgsman1 - 1 F. Noordijk - A. Knape1 - 1 J. A. van Hoorn - C. Polder1 - 1 W. Vroegindeweij - J. Kamp1 - I Afdeling III A. van Heumen - J. Holleman2 - O G. Zaaijer - H. Noordijk1 - 1 C. V. d. Groef- M. van Lente2 - O L. van Erkel - J. Verbiest1 - 1 L. Taaie - J. v. d. Kooij2 - O Afdeling IV J. K. de Rooij - H. SchellevisO - 2 A. v. d. Sluijs - D. Peeman2 - O J. Groenendijk - J. A. GebuisO - 2 Paddestoelen blijven fascineren. In het najaar komen ze zomaar uit de grond en vormen daarmee een schril contrast. Fel van kleur of bleekwit drukken ze een mysterieus stempel op bossen en weiden. DMRMfle WEB FOTO Vi.| Omdat het in een herfstbos niet zo licht is, doet u er verstandig aan een lichtgevoelige 400 ISO film in de ca mera te gebruiken als u paddestoelen wilt fotograferen. Ga vervolgens met uw camera zo dicht mogelijk naar de paddestoel toe als in de gebruiksaan wijzing van uw camera wordt toe gestaan. Let er ook goed op dat het foto-onderwerp binnen de kaders van uw zoekerbeeld staat. En last but not least: zak even door de knieën, dan krijgt u de paddestoel mooi en profil op de foto! Bureau Voorlichting Foto Film Video Foto: Richard Martens Dam- en Schaakvereniging „Ontspanning" te Ouddorp Uitslagen van 9 oktober 1989 Dammen: J. W. Stoof - P. van DamO - 2 J. van Koppen - A. MeijerO - 2 C. Akershoek - J. WesthoeveO - 2 C. Tanis - P. v. d. Steen2 - O L. Moerkerk - J. P. ten HoveO - 2 J. Moerkerk - J. VisbeenO - 2 K. Tanis - G. TanisO - 2 Schaken: P. Westhoeve - A. C. Baas1 - O A. J. Kastelein - J. van HuizenO - 1 M. van Damme - R. KickertO - 1 Kr. v. d. Wende - M. BreenVi - Vi A. van Huizen - J. SoetemanO - 1 E. Sandfort - P. A. DerrezO - 1 Oud papier aktie Dirksland A.s. zaterdag wordt het oud papier en karton bij u opgehaald. U wordt ver zocht het oud papier en karton voor 9 uur 's morgens gebundeld buiten te plaatsen. SINT ANNALAND Aardappelveiling van dinsdag 10 okto ber 1989 Gloria gewone ƒ0,23. Bin tjes gewone ƒ0,21 -ƒ0,25. Bintjes bon ken, eerste soort ƒ0,31 - ƒ0,36. Bintjes drielingen ƒ0,10 - ƒ0,11. Bintjes kriel ƒ0,71 - ƒ0,77. Eigenheimers gewone ƒ0,30 - ƒ0,35. Irene gewone ƒ0,34 - ƒ0,38. Bildstar gewone ƒ0,38. Aardap pelprijs per kilogram. Aanvoer: vier en tachtig ton. Zendingsavond te Haamstede In de zaal naast het kerkgebouw van de Ger. Gemeente te Haamstede, Anker- weg/Sluispad zal D.V. woensdag 18 oktober a.s. een zendingsavond gehou den worden. Ds. C. G. Vreugdenhil, die deze zomer een werkbezoek op Irian Jaya heeft gebracht, zal van zijn bevin dingen aldaar verhalen en laten zien hoever de westerse beschaving is door gedrongen. Iedereen hartelijk welkom. Aanvang 19.30 uur. Het jubileumboek „Zie, Ik zend u" waarvan een exemplaar ter inzage ligt kunt u dan bestellen. Prijs 28,90. De nieuwe RTM remise aan de Punt no. 8 te Ouddorp zal gedurende de herfst vakantie, maandag 16 oktober t/m zater dag 21 oktober dagelijks geopend zijn van 10.00 tot 17.00 uur. In een wagon uit 1900 zal dan een expo sitie ingericht zijn van voornamelijk oude foto's, waarmee een goed beeld gegeven wordt van het trambedrijf op de eilanden, en niet te vergeten de veer diensten tussen de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden. Ook van het goede renvervoer per tram en boot wordt een beeld gegeven. D.m.v. een kleine wande ling door de duinen van „De Punt" langs de trambaan in aanleg kunnen de bezoekers kennis nemen van de werk zaamheden voor de aanleg van de tram baan. Gedurende de herfstvakantie zal er iedere dag aan de verlenging van de trambaan gewerkt worden. De aanleg is reeds gevorderd tot halverwege tussen de remise en het bezoekerscentrum De Punt. HET RIJK ALLEEN FIJN MAASTRICHT OE RIJKDOM VAN HET MERGELLAND MERGELLAND WANDEL-ARRANGEMENT KUUROORD VALKENBURG NOORD- EN MIDDEN-LIMBURG ONTDEK BEIDE LIMBURGEN WINTERPLEZIER ARRANGEMENT KASTELENROMANTIEK Een bezoek aan Limburg heet wel een "buitenland-vakantie in eigen land". Neem alleen de grote variatie aan landschappen met de "on-Nederlandse" charme van glooiende heuvels, de zuidelijk getinte steden en de verstilde Ingetogenheid van de Maas-dorpjes. Overal liet de historie sporen na in de vorm van burchten en kastelen, stadswal len en eeuwenoude panden, kloosters en kerken. Er zijn zelfs nog zichtbare herinneringen aan de Romeinen, die Maastricht hebben gesticht en in Heerlen (toen Coriovallum geheten) een legerplaats met nu opgegraven thermen bezaten. Al met al biedt Limburg de gast een veelzijdig scala recreatieve mogelijkheden. Zelfs een verblijf van enkele dagen of een lang weekend krijgt er het effect van een weldadige langere vakantie. We geven hierbij wat suggesties voor zo'n vakantie tussendoor; volle dig verzorgde mini-vakanties, waarbij u zelf uw activiteiten kiest. Elk arran gement is inclusief reductiebonnen of gratis toegangskaarten voor mu sea en bezienswaardigheden plus een informatiepakket over de streek waar u verblijft en natuurlijk een stuk Limburgse vlaai met koffie bij aan komst in uw hotel. Voor sportieve gasten zijn er fiets- en wandelvakan ties. Uw bagage wordt keurig in uw hotel afgeleverd, zodat u "onbe- zwaard" op pad kunt gaan. Lekker uitwaaien in Limburg is voor al buiten het hoofdseizoen aantrekke lijk. De prijzen voor overnachting lig gen dan heel gunstig. Bovendien heeft u dan vaak het rijk alleen U kunt dan ongestoord kennismaken met het authentieke Limburg, zoals het vroeger was en nu is. U legt zelf accenten door uit het suggestiepakket de uitstapjes te kiezen, die u het meest aanspreken. Zo componeert u uw eigen „complete vakantie in een notedop". En of u nu uw keuze laat vallen op het noordelijkste puntje van Limburg of het zuidelijkste hoekje, overal proeft u die typisch zuidelijke sfeer, die deze provincie zo kenmerkt. Een sfeer die zo heel anders is dan elders in Nederland en die het gevoel van Limburg biedt de wandelaars volop rust en ruimte. "vakantie in eigen land" op veel ma nieren waarmaakt. En wat let u er ook nog 'n stukje buitenland aan vast te knopen? De Belgische Ardennen en de Duitse Ei fel met hun uitgestrekte natuurpar ken en karakteristieke plaatsjes zijn vlakbij. Bij het arrangement "Fijn Maas tricht" verblijft u op basis van half pension in Hotel Stijns, Le Rei of de Posthoorn met diners in speciaal ge selecteerde restaurants. "Fijn Maas tricht" duurt 3 dagen (2 nachten) en kan elke dag van de week beginnen. Het arrangement loopt t/m 31 maart 1990, de kerstperiode uitgezonderd. In het hotel ontvangt u een docu- mentatiepakket met diverse routes en een gratis drankje. Prijs 190,- p.p. Toeslag éénpersoonskamer 80,- (2 nachten). Boekingen bij de VCBA/VV-Maastricht, tel.: 043 - 252121. Vlakbij Maastricht ligt een prachtig, natuurrijk gebied: het Mergelland. Maak kennis met dit Maas- en Heu velland, dat temidden van een rijk dom aan natuurschoon veel rust biedt met ongekende wandel-, fiets en watersportmogelijkheden. De fraaie brochure van deze "tuin van Limburg:" is gratis verkrijgbaar via telefoon 04408 - 1846. Of stuur een briefkaart naar VVV Mergelland, Nieuw Hofstraat 6, 6265 AG St. Geer- truid (vermeld uw naam en adres plus "brochure"). Bij het Mergelland Wandei-arrange ment geniet u een prettige verzor ging in vriendelijke familiehotels op basis van half-pension. Het arrange ment duurt 3 dagen/2 nachten met aankomst op elke dag van de week behalve vrijdag en zaterdag. Het aan bod loopt tot 1 maart 1990. Inbegre pen zijn: wandelkaarten van het Mer gelland met prachtige routes, wel komstdrankje met hapje, 2 dagen Om buiten het hoogseizoen even lekker uit te blazen is Limburg een ideale provincie. half-pension, 1 dag een lunchpakket met fruit en jus d'orange, informatie pakket over het Mergelland en per 2 personen een Limburgse vlaai mee naar huis, als smakelijke herinnering aan uw verblijf. Deelnemende hotels: wandelhotel St. Brigida in Noorbeek, tel.: 04457 - 1347; familie-hotel/pension Lucianne in St. Geertruid, tel.: 04408 - 1203 en familiehotel Wippelsdaal in Margra ten, tel.: 04458 - 1891 Arrangementsprijzen voor standaard kamers (niet in Wippelsdaal) vanaf 105 gulden. Kamers met douche en toilet in Hotel St. Brigida: 115,-; in Hotel Lucianne: 120,- en in Hotel Wippelsdaal: 135,-. Voor informa tie, folders of rechtstreeks boeken kunt u terecht bij het hotel van uw keuze. Uniek voor Nederland is het modern kuurcentrum Thermae 2000, ingebed in één van Zuid-Limburgs mooiste plekjes, de Cauberg. Waar kunt u beter uw vermoeide lichaam en geest tot rust laten komen dan om spoeld door 40.000 jaar "jong" wa ter. In de professioneel geoutilleerde therapie- en trainingsafdeling kan men begeleiding krijgen van medi sche specialisten en therapeuten. Thermae 2000 omvat naast thermale binnen- en buitenbaden onder meer een royaal saunalandschap. Kuren in Thermae 2000 moet u zelf ervaren. Om het u gemakkelijk te maken is er een driedaags-arrangement (2 nachten), dat het hele jaar doorloopt. Inbegrepen zijn: welkomstdrankje, 2 maal entree Thermae 2000 (2 uur) met onder meer thermale baden, saunalandschap, Romeinse stoomba- den, entree Casino, kopje koffie met vlaai, entree Gemeentegrot, coupon boekje met diverse reducties. U ver blijft in één van de vele hotels of pensions. Kamers zijn met bad of douche en toilet (cat. C t/m G) of met warm/koud stromend water (cat. A en B). Prijzen variëren van 133,- tot f 260,-. Onder het motto "Grenzeloos Gast vrij" biedt Noord- en Midden-Lim- burg driedaagse wandel-fietsarrange- menten (2 nachten) met verblijf naar keuze. Roermond en het Meinwegge- bied lokken de sportieve gasten met "Kom ook wandelen en fietsen in het Middenlimburgse Meinweggebied". In ieder jaargetijde is Limburg de moeite van een sportief bezoek waard. Verblijf in een ****hotel v.a. 195,- p.p.; in een •**hotel v.a. 185,- p.p. Vanuit Swalmen kan men het Na tuurpark Maas-Schwalm-Nette door kruisen. Met de leus "Drie dagen genieten in Graeterhof" verblijft u in ***hotel Graeterhof va. 225,- p.p. Bij het arrangement "Weert en Maas eik, grenzeloze buren", verblijft u in hotel Jan van der Croon te Weert of in hotel Aldeneikerhof en Jagers horst in Maaseik (B). v.a, 185,- p.p. Wie vanuit Megel "De Groote Peel" ontdekt, heeft familiehotel Ketels als basis v.a. 165,- p.p. Voor het arran gement "Rondom de Kasteeltuinen en Noord-Limburg" is het ****hotel Wilhelmina in Venio uw thuishaven voor 210,- p.p. Bij het arrangement in en om het witte stadje Thorn kunt u verblijven in hotel Crasborn (v.a. 195,- p.p.) en hotel Golden Tulip Thorn v.a. 220,- p.p. 65-plussers krijgen op deze arrange menten 10 pet. korting. Boekingen bij de Streek VVV Noord- en Midden- Limburg, tel.: 077 - 543800. Bij het arrangement "Ontdek de bei de Limburgen" (Belgisch en Neder lands) verblijft u in het prachtige Hotel Bom, een Bilderberg Hotel, ge legen aan de rand van het Limbrich- ter Bos. U wordt gastvrij ontvangen met de zachte "g". Uw 4-sterren hotelkamer met alle gemakken staat voor u klaar. Het diner wordt opge diend in het onlangs vernieuwde res taurant "De Coopere Kethel". Het driedaagse arrangement omvat; wel- komstkoffie met echte Limburgse vlaai, een vier-gangen diner, twee uitgebreide Limburgse ontbijtbuffet ten, een boekje met routes langs de schitterende monumenten en kaste len van de beide Limburgen, pick- nickmand om onderweg de inwendi ge mens te verzorgen. Om nog wat na te genieten krijgt u een Limburgse vlaai mee naar huis. Het aanbod loopt tot 31 maart 1990. Prijs 179,50 p.p. Toeslag éénpersoonska mer 50,- p.p. Reserveren recht streeks bij hel hotel, tel.; 04498 - 51666. Bungalowpark Simpelveld te Simpel- veld gelegen in 't hart van Zuid-Lim- burg, op korte afstand van Maas tricht, Heerlen en de Ardennen biedt een winter-plezierarrangement aan van 5 dagen/4 nachten. Aankomst op maandag, vertrek op vrijdag. Loop tijd van januari tot en met maart 1990, exklusief krokusvakantie. U ver blijft in een luxe 4-sterren bungalow met volledig ingerichte keuken, eigen CV, kleuren-tv met Filmnet, enzo voort. De verzorging omvat op de aankomstdag een heerlijk glas Glüh wein en tijdens het verblijf half pension met vastgestelde menu's. In- "De paden op, de lanen in", ook dat kan in Limburg. begrepen zijn verder 4 overnachtin gen en 1 verse Limburgse vlaai per bungalow. Prijs 199,- p.p., exklusief schoonmaakkosten ad 35,- en toe ristenbelasting 0,50 p.p.p.n. Boekin gen: Bungalowpark Simpelveld, tel 045 - 441242. Restaurant Kasteel Limbricht, gele gen tussen Sittard en Born, heeft een romantisch arrangement samenge steld. Dit bestaat uit een welkomst cocktail aan de bowlingbar, een be zoek aan het Limburgs Volkskundig Museum, een uur bowlen, een ape ritief, een heerlijk viergangen diner in het restaurant, twee glazen wijn en koffie bij het diner, bezichtiging van de kunstgalerie, overnachting in de gasterie, gezellig ontbijt in de thee tuin en afscheidskoffie met Limburg se vlaai. De prijs hiervoor komt voor 2 personen op 115,- p.p. Het arran gement dient bij reservering te wor den betaald. Toeslag éénpersoonska mer 20,-. Kinderkorting 65,-. Het diner kan naar wens bestaan uit een weightwatchers of vegetarisch menu. Reserveren op kantooruren: 04490-14444.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 14