Meen verstelbaar bedgenietu oiwoorstelbaar De Bijbel in opmars Revolutionaire veranda met 'hemel' die electrisch open en dicht gaat Drie H.L.O. opent discussie: op weg naar verdere samenwerl(ing Groene Kruis Ouddorp Winst Intermezzo Bingo-middag Den Bommel Ketting- formulieren Lampionnenoptocht Ophalen oud papier Sportcomplex De Gooye Bedrijf in Zeeland oogst succes met Zonneranda Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" VRIJDAG 13 OKTOBER 1989 Een der meest bewonderde duivenliefhebbers van West-Brabant is Willem Kuijstermans uit Bosschen- hoofd. Elke vlucht van april tot september heeft hij het voortouw. Grossier in kampioenschappen, niet alleen in eigen vereniging, maar ook in het negen verenigin gen tellende rayon Oudenbosch en omstreken. Succes op succes vanaf 1969, eerst met de soort van zijn vader en vervolgens met tientallen krijgers, kopers en aanvliegers. Tot driemaal toe bleek een binnengekomen duifje dat hij opgaf en mocht behouden een komplete crack te zijn. Met geluk kalft den os, maar er moet bij gezegd, men moet vrouwe Fortuna wel een beetje helpen. En sportvriend Kuij stermans maakt er geen geheim van, dat hij er het gehele sei zoen, tot een slavenleven toe en dan nog bijgestaan door zijn vrouw, intens mee bezig is. Medische begeleiding is hoofd stuk 1. Ondanks drukke arbeidsomstandigheden, voor het inkor- ven nog even druppelen, of met gewone oogdruppels oftwel met het bekende Neo-Cortef dat in Bosschenhoofd bij vele liefhebbers als onmisbaar wordt aanvaard. Overigens een prettige duivenclub in dit recreatieve dorp van Brabant, waar men thuis is in een eigen home en niet aan de horeca is gebonden. Het gevolg is dat bij nationale drachten er velen komen inkorven, want men wordt er snel en goed koop geholpen. Om de goede sfeer te bewaren en de horeca geen concurrentie aan te doen is er in het lokaal geen drup pel drank te krijgen. Het zou te ver voeren om alle kampioenschappen van Kuij stermans te vermelden, in 1989 had hij er in het eerste hogere echelon O. en O. 21 stuks, werd keizer van de midfondclub, eerste aangewezen in de fondclub en beangstigend domi nant in eigen vereniging, kortom een groot kampioen. Specialist van 300-500 km met de oudjes en ook zeker met het jonge duivenspel waar twaalf maal mee 12 prijzen en elf maal mee elf prijzen geen uitzondering zijn. Vrijwel alle jon gen gaan van begin tot eind het gehele jonge duivenvlucht- programma mee en pakken soms nog een navlucht mee. Geen angst dat het zich zal wreken, de praktijk heeft dat ach terhaald, want de jaarlingen blijken in toenemend getal de beste in het volgend seizoen, gaan dan in het tweede jaar iets minder, maar zijn weer super in hun derde levensjaar. Dan begint de vertraging en vliegen ze nog wel veel prijzen maar niet meer aan de kop. Daarom worden op enkele uitzonde ringen na de vijfjarigen vervangen. Misschien door de hoeveelheid van soorten en eigenschap pen op zijn kooi, maar bij rampvluchten is hij er eveneens uitstekend bij en besloot het seizoen 1989 met een eerste op de moeilijk verlopende wedvlucht Maastricht. De 8660862 won in het nationaal kampioenschap 11 pr. 1 op 10. De laatste jaren ook volledige aandacht voor de fond, dank zij de soort van Chr. v. d. Pol, Goirle; Gebr. Brouwers, Roo sendaal en J. de Graaff, Amemuiden speelde hij er op de zware St. Vincent negen van de tien de zelfde dag in de klok, alleen ze moeten nog iets vroeger komen. Om na te gaan of er omithose bij de jongen op komst is, zodat hij tijdig maatregelen kan nemen, zet hij een koppel gepensioneerde duiven bij de jongen. Als men massaal gelijk speent geeft zulks geen problemen. Zijn devies, begeleid de vogels medisch, houd ze gezond en ge moet goede op zien te doen. Het wachten op de fondduiven is voor mevrouw Kuij stermans, die ook vaak een duif moet beschermen tegen haar heetgebakerde echtgenoot, overigens een brillant verteller en een grote steun voor de club die nu toe is aan haar zeventigja rig bestaan. Per 1 oktober worden de geslachten gescheiden en kunnen ze slechts beperkt los om zich te goed te doen aan het onkruidzaad in de tuin vnl. spurrie) waardoor ze zich prima van een nieuw vederpak voorzien om in de eerste helft van januari de kweekbakken te bevolken voor de eeuwig durende voortgang der geslachten. Met een dreigement van de waakhond verlaten we deze excellente duivenmelker met de wetenschap dat in de dui- vensport ieder zijn stiel heeft, maar dat zeker is, dat zelfs de mindere goden in handen van dusdanig gedreven liefheb bers uitgroeien tot kampioenen. „Moet de samenwerking tussen de drie Hollandse Landbouw Organisaties ver sterkt worden?" Deze vraag staat centraal in de discus sienota, die de drie H.L.O.'s in Noord en Zuid-Holland hebben uitgebracht. In de komende maanden krijgen de leden alle gelegenheid om zich daarover uit te spreken. De snelle ontwikkelingen, die op de land- en tuinbouw afkomen vragen om een bundeling van krachten op vele terreinen. Reden voor de drie H.L.O.'s om dat nader uit te zoeken. Welke motieven spelen een rol? Een dalend ledental. Het aantal hoofd- beroepsbedrijven is de afgelopen 10 jaar met 25.000 afgenomen. Verandering in het grondgebruik. De behoefte aan ruimte voor wonen, indus trie, rijkswegen en recreatie, wordt steeds groter. Daardoor verdwijnt lang zaam steeds meer cultuurgrond. Kostenstijging agrarische belangenbe hartiging. Er worden steeds hogere eisen gesteld aan de kwaliteti van de belan genbehartiging en de dienstverlening. Deze ontwikkeling vereist een voortdu rende kwalitatieve versterking van de landbouworganisaties. De kosten zullen daardoor toenemen. Emancipatie van boeren en tuinders. Leden verlangen steeds meer direkt meetbaar resultaat en profijt van hun organisatie. Daarnaast zal de dienstver lening aan individuele leden steeds belangrijker worden. Professionalisering van de organisatie. De toegenomen complexiteit van de samenleving, de snelheid van verande ring en de ingrijpende technologische vernieuwingen, vereisen een andere aanpak dan die in het verleden. SOMMELSDIJK Vrijdag 20 oktober is er weer een lam pionnenoptocht onder begeleiding van „Sempre Crescendo". De optocht begint om 8 uur. Heb je geen lampioni, dan is er niks aan de hand, want je kunt ze kopen vanaf 19.45 uur in wijkgebouw „de Zwaluw". Ze kosten ƒ2,25 per stuk. STELLENDAM Op zaterdag 14 oktober wordt door de financiële commissie van het open Herv. Jeugdwerk weer oud papier opge haald. Wij beginnen om 8.30 uur op de Molenkade en zo vervolgens om 9.00 uur in de Nieuweweg en Eendrachtsweg. Zet u uw oud papier tijdig en gebun deld gereed. Samenwerking Al deze motieven maken duidelijk waarom samenwerking zo belangrijk is. De drie Hollandse Landbouw Organi saties werken al vele jaren samen in het 3 H.L.O.-overlegorgaan. Ofschoon er sprake is van goede verhoudingen en een zakelijke aanpak in dit Overlegor gaan, is de samenwerking tot op heden min of meer vrijblijvend. Er zijn ver schillende vormen van samenwerking mogelijk: - versterking samenwerking in 3 H.L.O.-verband; - federatieve samenwerking; - fusie. Welke vorm van samenwerking uitein delijk gekozen wordt, is nog niet bekend. In ieder geval staat vast dat handhaving van de identiteit van de afzonderlijke organisaties en handhaving van de ban den met de landelijke organisaties gewaarborgd moet blijven. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met de 3 H.L.O. secretaris ir. G.H.J. Titulaer, tel. 023-319262. De late film aan uw voeten eind of een ontbijt op bed - u geniet er méér van in een verstelbaar bed. Voor dat extra slaap-, lig- en leef- comfort geven wij u graag een persoonlijk advies. slaapcomfort: Het kruiswerk in Ouddorp organiseert op 26 oktober 1989 een voorlichtingsbijeen komst over incontinentie. De avond wordt gehouden in het kruisgebouw aan de Dirk- doensweg 33 te Ouddorp en de toegang is gratis. De sprekers zijn: dr. W.J. Bron, huisarts; over de medische aspekten; mevr. M.J. Born, van de Landelijke Ver eniging Incontinenten; over de sociale aspekten. De bijeenkomst is in eerste instantie bedoeld voor mensen die zelf last heb ben van incontinentie en voor hun omgeving, zoals partners, familie, buren en bekenden. Het doel van de bijeenkomst is meer inzicht te geven in de oorzaken van incontinentie en materialen te tonen, die bij dit probleem verlichting kun nen geven. Tevens start er in november 1989 (bij voldoende belangstelling) een „groeps gewijze blaastraining ter bestrijding van urine-incontinentie bij vrouwen". Onder leiding van een fysiotherapeute wordt in negen bijeenkomsten aandacht besteed aan informatie, inspannings-, ontspan- nings- en ademhalingsoefeningen. De kosten voor deze training bedragen 35,- voor leden van de kruisvereniging en ƒ45,- voor niet-leden. Voor opgaven en/of nadere informatie hierover kunt u zich wenden tot de wijk verpleging op werkdagen tussen 13.00 en 14.00 uur. Tel. 01878-1321. In Nederland leven zo'n 500.000 mensen die last hebben van incontinentie. Dat betekent dat zij hun plas of ontlasting niet kunnen ophouden. Hun probleem kan zijn ontstaan door ziekte, ouder dom, bevallingen of een ongeval. De meeste mensen die last hebben van incontinentie vinden het moeilijk om hierover te praten. Ze hebben het idee dat ze de enige zijn met dit ongemak en schamen zich ervoor. Een deel van de mensen - met name ouderen bij wie de klacht langzaam ontstaat en steeds erger wordt - isoleert zich van een groot deel van het dagelijks leven. Sommigen komen niet meer op straat, gaan niet meer op visite en ga zo maar door. Tegen incontinentie is het één en ander te doen. Bepaalde oefeningen, medicij nen en soms een operatie, kunnen de klachten wegnemen of verminderen. Daarnaast bestaan er allerhande hulp middelen, zoals verbandmaterialen die het leven een stuk kunnen veraange namen. Veel mensen weten niet van het bestaan van deze oplossingen en hulpmiddelen. Gelukkig is er de laatste tijd wat meer openheid rondom dit onderwerp. Om bij te dragen aan die openheid en om informatie te geven organiseert het Groene Kruis Ouddorp deze voorlich tingsavond over incontinentie. Het tweede damesteam won afgelopen zaterdag haar eerste competitie-wed strijd van Ervea 1. Intermezzo speelde goed en degelijk volleybal wat resul teerde in een 3-0 winst. Heren 1 ging het minder goed af De eer ste set werd met duidelijke cijfers, 15-5 gewonnen. In de tweede set nam Spivo 1 het initiatief over en won de set. Inter mezzo probeerde nog wel maar kon op de beslissende momenten geen vuist maken. De resterende sets gingen verlo ren met 5-15, 9-15 en 14-16. Overige uitslagen: Mini Meisjes - Rowido 11 - 2 Mini Mix 1 - Mini Mix 20 - 4 Mini Jongens - Rowido 11 - 3 Meisjes A2 - Kangoeroes 13 - O Jongens BI - Hollemare 13 - O Heren 3 - Spivo 31 - 3 Jongens Cl - Hollemare 13 - O Dames 1 - Molenwiek 740 - 3 Heren 2 - Hollemare 13 - O Dames 3 - Hollemare 11 - 3 Meisjes 3 - Hollemare 11 - 3 Meisjes A2 - Ibis 13 - O Heren 1 - Spivo 11 - 3 Dames 4 - Hollemare 21 - 3 Meisjes Al - Hollemare 13 - O Vovero 1 - Mini Mix 11 - 3 A.S. zaterdag speelt Intermezzo uit wedstrijden. kritisch selekteren hypotheek [g] op maat... nvm Makelaar Tamboer Tel. 01870-3477 De Plaatselijke Commissie Welzijns werk voor Ouderen te Den Bommel organiseert op woensdag 18 oktober a.s. een Bingo-middag in „Bommelstee", Schaapsweg 34 te Den Bommel. Aanvang 14.00 uur. Zaal open 13.30 uur. De kosten voor deze middag zijn gesteld op 3,00 per persoon, te betalen aan de zaal. ledere bezoeker ontvangt gratis één consumptiebon. Aanmelding zo spoedig mogelijk bij onderstaande adressen: Nieuwe ïbnge: mevr. Bruggeman, Korteweegje 16, tel. 01875-1330; Oude Tonge: mevr. Ole, Bemhardstraat 27, tel. 01874-1344; Oolt- gensplaat: mevr. Huijer, Weesmolen straat 23, tel. 01873-1676; Achthuizen: mevr. Holtkamp, Past. van Luenenstraat 5, tel. 01873-1488; Stad aan 't Haringvliet: mevr. Arensman, Vrouwtjesweg 15, tel. 01871-1617; Den Bommel: fam. Zoon, Schoolstraat 15, tel. 01871-1574. Aanmelding per dorp vóór 14 oktober a.s. bij de fam. Zoon, tel. 01871-1574. We houden een grote verloting met mooie prijzen. Boven 55 jaar van harte welkom! Meespelers i.p.v. kijkers Het gaat weer goed met het Nederlands Bijbel Genootschap!! In zijn 175e „levens jaar" is er zelfs sprake van NIEUW leven. Een ledenwerfaktie leverde dit jaar al 39.000 nieuwe leden op. Eind december wordt de campagne afgesloten. We hopen van harte, dat de mensen, die nu nog „op de tribune meekijken" ook komen „meespelen" door ook lid te wor den van het NBG a raison van 12,50 per jaar, dan wel lid van de Bijbel Per Maand Club tegen een „contributie" van minimaal 5,- per maand. Dit jaar konden tot nog toe 1900 nieuwe cluble den worden ingeschreven. Hiermede behoort deze club met nu ruim 20.000 leden tot ééni van de grootste in Ne derland. Viering jubileum De viering van het 175-jarig jubileum dezer dagen werd door zeer velen mee beleefd. De mensen zaten „tot in de kozijnen". Ze genoten er intens van de sprankelende toespraken van de waar nemend voorzitter ds. A.C. Louwerse. Voorts van ds. G.J. van Butselaar en ds. Ype Schaaf alsmede van Jan van Capel- leveen. Het geheel werd opgeluisterd door de brassband „Soli Deo Gloria" uit Leeuwarden o.l.v. Jan de Haan. Het „Boek des levens" aan de top Opnieuw bleek, dat de Bijbel voor mil joenen mensen en nog eens miljoenen HET „Boek des levens" is. Dat voor een nauwelijks te tellen aantal mensen, die op drift zijn geraakt of gebukt gaan onder politieke machtssystemen en eco nomische nood, er maar EEN echt hou vast is en wel de Bijbel!! Niet meer bij te benen Nooit eerder in de geschiedenis van de bijbelorganisaties in de wereld, is er zoveel vraag naar de Bijbel. Ze kunnen het niet meer bijbenen. Zodra de men sen ergens in de wereld er de lucht van krijgen, dat er een transport Bijbels in hun moedertaal onderweg is, staan ze in de rij om er één te bemachtigen. II II Wij verzorgen ze voor u. drukkerij kranse bv 60 miljoen Russen wachten op een Bijbel In Rusland, het land van Gorbatsjov. waar 138 talen worden gesproken vra gen 60 miljoen mensen om een Bijbel. In 25 daarvan is de gehele Bijbel thans ver taald. In vijf het Nieuwe Testament. In 34 één of meer bijbelboeken. In 22 talen zijn vertalers momenteel aktief Meer coördinatie noodzakelijk Gezien deze „honger" deed ds. Ype Schaaf een dringend beroep op de vele bijbelorganisaties, welke thans in Oost- Europa „opereren", om de handen inéén te slaan. Meer gecoördineerd te gaan werken waardoor geld kan worden bespaard op de z.g. werkkosten (en de mensen minder acceptgirokaarten in de bus krijgen, die nu soms in de prulle- mand terecht komen). Bijbelpersen in China draaien dag en nacht In China draaien op het ogenblik de persen van de Bijbeldrukkerijen in Nanking dag en nacht. Er wordt zelfs in drie ploegendienst gewerkt. Het aantal medewerkers/sters bedraagt nu al 190. In dit land waar meer dan duizend mil joen mensen wonen zijn de mogelijkhe den tot het doen verspreiden van Bijbels en bijbelmateriaal thans onbegrensd. Het wordt mede gestimuleerd door een aantal radiostations in het verre oosten. Voor niets gaat alleen de zon op Ook in andere landen staan de deuren voor de Bijbel wagenwijd open!! Beste mensen. Grijpt toch de kansen door God ook u gegeven. Blijft niet „op de tribune staan". Honderden miljoe nen mensen wachten ook op uw uitge stoken gevulde hand. Voor niets gaat wel de zon op maar kan de geestelijke honger niet worden ge stild. Daarom herinner ik u gaarne aan gironummer 16020 van het N.B.G., Post bus 620, 2003 RP Haariem. A. DIRKSLAND openingstijden recreatief zwemmen in de herfstvakantie in de periode van 16 t/m 21 oktober 1989 Vrij zwemmen: Dinsdag 17 oktober13.00-16.00 uur Woensdag 18 oktober ....13.00-15.00 uur Donderdag 19oktober....l3.00-16.00 uur Vrijdag 20 oktober10.00-12.00 uur Vrijdag 20 oktober13.00-15.00 uur Zaterdag 21 oktober11.00-13.00 uur Jeugd-sportinstuif Woensdag 18 oktober ....13.00-15.00 uur Vrijdag 20 oktober10.00-12.00 uur De judolessen gaan i.v.m. de vakantie op donderdag 19 oktober niet door. De tijden van alle overige aktiviteiten zijn ongewijzigd!!! Wij wensen u een prettige en sportieve vakantieweek toe. Het team „De Gooye Bijna eenjaar geleden introduceerde een Nederlandse importeur Zonneranda in ons land. Vooral dankzij de elektrisch opengaande 'hemel' sloeg de revolutionaire veranda enorm aan bij het publiek. Door de uitvinding van dit schuifdak kan deze glazen salon in de zomer gebruikt worden als terras. En in de wintermaanden maken de grote glazen schuifdeuren van de Zonne randa een behaaglijke leefruimte. „De Zonneranda gaat een grote toekomst tegemoet", zo zegt de heer P. G. Heeren uit Vlissingen. Als bedrijf in Zeeland heeft hij in zijn regio de exclusieve rechten van Zonneranda verworven en scoort daarmee intussen grote suc cessen. ,A1 in zes maanden nadat de Zonneranda op de Neder landse markt verscheen, waren er al ruim honderd ge plaatst", onderstreept Heeren zijn mening. Het is inderdaad een opzienbarende ontwikkeling in de rijke historie van serre. Het franse woord 'serre' verraadt meteen al iets van die bijzondere sfeer waar de Fransen patent op lij ken te hebben. Toch is het vooral Engeland dat rijk is aan vele sfeervolle serres met indrukwekkende raampartijen. Mensen die voor een serre kiezen, kiezen voor meer ruimte, meer licht en vooral meer luxe. Voordelen die betaald moe ten worden en dat is één van de drempels waar de consument nogal eens over struikelt. „Een Zonneranda is inderdaad niet de goedkoopste", aldus Heeren. „Maar we moeten niet vergeten datje met een Zonneranda bewoonbare, bebouwde vierkante meters aan je huist hebt. En dat betaalt zich terug, want je huis wordt ook méér waard", zo heeft Heeren gecalculeerd. Maar de investering was tot nog toe niet het enige dilemma waar mensen mee te kampen hadden. De traditionele ver anda's kunnen de winterkou maar moeizaam buitenhou- den, terwijl het glas in de zomer zorgt voor een broei- kasteffekt, waardoor de temperatuur stijgt tot onaangenaam hoge waarden. „Hier ligt de grote kracht van de Zonneranda. Van een broei- kasteffekt is geen sprake, want als het te warm wordt druk je op een knop en schuiven de dakpanelen voor tweederde. electrisch open. De voorkant kan door middel van schuif deuren worden geopend", zo legt de heer Heeren uit. „Maar ook het kerstdiner kan in de glazen salon worden opgediend zonder kou te lijden. De Zonneranda is voorzien van 22 mm dik isolatieglas en van gepatenteerde thermische raam- en deurprofielen. Die zorgen er voor dat de veranda hermetisch afgesloten is. Hierdoor heeft de consument het hele jaar door profijt van de Zonneranda zodat ook de prijs sterker gerelativeerd kan worden". Dat deze argumenten een belangrijke rol spelen blijkt wel uit het succes van Zonneranda. Heeren: „Veel klanten hebben gewacht tot de techniek zover was dat voor een fatsoenlijke prijs een fatsoenlijke veranda geleverd kon worden, met schuifdak. En voila". Niet alleen in de particuliere sector, maar ook in de horeca slaat de Zonneranda enorm aan. „Je zit buiten maar gelijk tijdig toch binnen", weet Heeren. Terwijl de verkoopcijfers nog steeds stijgen wordt er bij Zonne randa in Zeeland alweer druk verder gewerkt. „Het is gevaarlijk om in het succes te berusten", aldus Heeren, die directeur is van Verandabouw Zuid-West. Het bedrijf is gevestigd aan de Boulevard Evertsenstraat 52 te Vlissingen. Waar ook den os kalft Oostdijk 61, Sommelsdijk uw PERSOONLIJKE ADVISEUR VOOH 'H GE20NDE NACHTRUST. Voorstraat 13, 3245 BG Sommelsdijk Tel. 01870-2275

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 10