EIÜVIIDEfl-rilEUWS De weg naar huis Kennismaken met moderne lastechnieken op de open dagen bij W. Taaie In Middelharnis Politieberichten „Schrijf mij" Grote clubaktie ook bij KORVO Zeehondencrèche Pieterburen start nieuwe donateurswerving De kerk in Kenia Veel oesterbroed-val in Grevelingen Goedereede Jan Knape Mzn. 2e Blad DINSDAG 10 OKTOBER 1989 No. 5841 Op 12 en 13 oktober a.s. houdt de Hoek Loos Adviesgroep Lassen en Snijden uit Schiedam in samenwer king met de firma W. Taaie uit Mid delharnis, gelegen aan de Edison 39, open dagen waarop belangstellenden kennis kunnen nemen van de nieuwste ontwikkelingen op het brede gebied van de las- en snijtechniek. Aan de hand van een expositie met allerhande apparatuur, demonstraties en films krijgt de bezoeker een gevarieerd pro gramma voorgeschoteld van de ont wikkelingen in de hedendaagse las- en snijtechniek. Lassen is nog steeds de meest toegepaste techniek om metalen te verbinden. Ondanks de opkomst van alternatieve verbindingstechnieken zoals lijmen, heeft lassen nog niets aan populariteit en belang ingeboet. Aan de bestaande technieken zijn nieuwe toegevoegd. Ook vanuit een oogpunt van kostenbespa ring tekenen zich allerlei interessante ontwikkelingen af. Dat is een belangrijk gegeven: ca. 1 procent van een construc tie bestaat uit lasmateriaal, maar de kos ten van het lassen en snijden belopen zo'n 15 tot 25 procent van de kostprijs. Een verbetering van de efficiency van zowel het las- en snijproces wordt dan ook onmiddellijk vertaald in een aan trekkelijke kostenbesparing en kan soms het verschil tussen winst en ver lies betekenen. Op de komende dagen bij Taaie in Mid delharnis zullen specialisten van Hoek Loosa van 14.00 tot 21.00 uur demon straties geven van de nieuwe, efficiënte apparatuur op het gebied van snijden en lassen. Veel aandacht zal daarbij zijn voor het zgn. MIG/MAG proces. Dit neemt meer en meer de plaats in van het zgn. elektrodelassen, waarbij steeds SINT ANNALAND Vakantie Bijbel Club „Kinderen met het Evangelie in aanraking brengen!" „Wij willen zowel kerkelijke als niet- kerkelijke kinderen van zes tot twaalf jaar op een plezierige manier met de Bij bel laten bezig zijn", vertellen Els Over- beeke en Marja Lambregtse uit Sint Annaland. Het tweetal dames heeft samen met een groep enthousiaste men sen het plan opgevat om in de komende herfstvakantie een Vakantie Bijbel Club (VBK) op te richten in Sint Annaland. Door middel van zingen, het vertellen van een verhaal of kreatief bezig zijn, worden de kinderen op een speelse manier in kontakt gebracht met het Evangelie. Het is de eerste keer dat een dergelijk initiatief op Sint Annaland ontplooid wordt. „De mensen die het horen reageren dan ook enthousiast. Via deze manier is het namelijk mogelijk om ook niet-kerke- lijke kinderen met het Evangelie, met de Bijbel in aanraking te brengen", menen Els en Martje. De VBK, die overigens niet kerkelijk gebonden is, begint D.V. op woensdagmorgen 18 oktober van 10.00 tot 12.00 uur in het Verenigingsge bouw van de Nederlandse Hervormde Kerk aan de Kerkring. Deze vakantie aktiviteit zal dan vrijdag 20 oktober besloten worden met een puzzelmiddag door het dorp Sint Annaland. afzonderlijk elektroden in de lastang worden geklemd en neergesmolten. Het rendement van het MIG/MAG-lassen bedraagt 95 procent, terwijl dit bij het „traditionele" elektrodelassen slechts 50 a 60 procent bedraagt. Het MIG/MAG- lassen is dus een veel efficiënter proces. Voor het TIG-lassen (vroeger veelal aan geduid met de term argon-arc-lassen) bestaat eveneens veel belangstelling. Bij het TIG-lassen zorgt een niet afsmel- tende wolfram-elektrode voor de warm tetoevoer en wordt het lasmateriaal afzonderlijk aangevoerd. Met dit proces kunnen lassen van hoge kwaliteit tot stand komen. Op het gebied van het autogeen snijden - het brandsnijden met behulp van een mengsel acetyleen en zuurstof- staan de ontwikkelingen ook niet stil. Zo zal het gemechaniseerd snijden met een nieuwe kleine optiscvhe machine gedemon streerd worden. Deze methode, tot voor kort alleen economisch aantrekkelijk voor grote ondernemingen, is nu be schikbaar voor kleinere bedrijven. Uiteraard wordt ook uitgebreid aan dacht besteed aan het plasma-snijden. Een methode waarmee snel en efficiënt materialen zoals roestvaststaai en alu minium, maar ook staal gesneden kun nen worden. Op 12 oktober om 19.30 uur houdt één van de specialisten van de Hoek Loos Adviesgroep Lassen en Snijden, de heer D. R. J. Lafèbre, een leerzame lezing met als thema: „De thermische snijproces- sen, een vergelijking op technische en economische gronden". Daarbij wordt een interessante film over de praktijk van het autogeen snijden vertoond. Na de lezing is er gelegenheid tot discussie, terwijl voor en na de lezing de diverse las- en snijprocessen in de praktijk wor den getoond. Drempel Als een rode draad loopt het thema „Zeg weet je het al" door het vakantiegebeu- ren heen. ledere dag wordt een ander aspekt van de Bijbel naar voren ge bracht. Zo staat woensdagmorgen „De schat in de akker" centraal, donderdag morgen „De gevangenbewaarder in Filippi" en vrijdagmorgen „Johannes op Patmos". Volgens Martje en Els heeft de kerk voor veel mensen nog steeds een te hoge drempel. „De mensen denken dat je vaak te veel moet weten om een kerk te mogen bezoeken. Maar niets is minder waar, iedereen is welkom. God moet je niet als een boeman zien, maar als liefde. In een onzeker leven kan je vertrouwen op een heel zekere toekomst. Het geloof is een schat die iedereen vin den kan. Op een voor kinderen begrijpe lijke manier willen we proberen deze zaken over te brengen". Een werkpakket van het Jeugdevangeli- satiecentrum „De Windroos" vormt het basismateriaal voor de Vakantie Bijbel Klub. Het projekt wordt gefinancierd door de kerkeraad van de Hervormde Gemeente uit Sint Annaland. Het aan tal kinderen dat aan de VBK deel neemt, vinden Els en Martje niet eens zo belangrijk. „Het is de opzet dat kinderen met de Bijbel in aanraking komen. Als zij thuis doorvertellen wat zij bij ons gehoord hebben, is ons doel bereikt. Alle kinderen zijn van harte welkom, zij zorgen er voor dat de limonade en de koek klaar staan". Inbraak De afgelopen week werd er vanuit een loods aan de Stoofweg te Ouddorp een 40-kanalenbak met bijbehorende an tenne ontvreemd. De toegang tot de loods werd verkregen door het forceren van een raam. Op zondag 8 oktober werd aan de Groe- nedijk te Ouddorp een ruit van een per sonenauto ingeslagen. Doordat er geen waardevolle goederen in de auto waren achtergelaten werd er niets ontvreemd. Aan de Zuiderdiepstraatweg te Stellen- dam werden 2 waarschuwingslampen weggenomen welke op een hek waren geplaatst bij wegwerkzaamheden. Ge lukkig vonden er geen ongelukken plaats. In de maand september werd vanaf de Brouwersdam een amfibivoertuig ont vreemd. Het betreft een 6-wielig voertuig van het merk Solo en voorzien van het kenteken MG-Ylll, kleur geel. De vel gen zijn rood van kleur. Op een bungalowpark te Ouddorp wer den 2 caravans opengebroken. Uit 1 caravan werden een racefiets, merk Bar- cellia en een radio-cassetterecorder, merk Grundig ontvreemd. Van de an dere caravan werd de toegangsdeur geheel vernield. Op een bungalowpark aan de Oude- Nieuwlandseweg werden een 20-tal bun galows opengebroken of geprobeerd open te breken. Ontvreemd werd o.m.: kleurentelevisie, verrekijker, fototoestel, drank, snoep en etenswaren. Aanrijding Op de Provincialeweg met de kruising Bekaf vond de afgelopen week een aan rijding plaats tussen 2 personenauto's. Door 1 bestuurder werd bij het overste ken van de voorrangsweg geen voorrang verleend. 1 pesonenauto raakte totaal- loss en de bestuurder daarvan moest met verwondingen naar het ziekenhuis worden overgebracht. OOLTGENSPLAAT-OUDE TONGE Dat roept Paul Biegel, de bekende schrijver van fantasieverhalen, op pos ters en advertenties tot kinderen van 7 t/ m 13 jaar. Hij is benieuwd naar de fantasie van kinderen en nodigt hen uit hem een brief te schrijven over een uit vinding die in hun fantasiewereld past. Het leuk van deze landelijke wedstrijd is dat iedere inzender ook een brief terug krijgt, met daarbij een leuk klein boekje over brievenschrijven, „Schrijf mij"- briefpapaier en de adressen van drie andere briefinzenders. Voor de 25 leukste, mooiste, meest origi nele uitvindersbrieven zijn er uiteraard hoofdprijzen, die worden uitgereikt tij dens een feestelijke dag. Deze winnaars krijgen een boekenpakket ter waarde van 250 gulden uit handen van Paul Bie gel, brengen een bezoek aan een uitvin dingen-laboratorium (Dr. Neher lab) en zijn getuige van de opening van een heuse tentoonstelling van hun win nende brieven in het PTT Museum in Den Haag. Bibliotheek Ooitgensplaat organiseert op 17 oktober en bibliotheek Oude Tonge op 19 oktober een speciale schrijfmiddag om kinderen te helpen bij het schrijven van hun brief aan Paul Biegel. Door een bijzonder voorleesverhaal en boeken over uitvindingen en ontdekkingen wor den zij een fantasiewereld binnenge voerd, waarin zij eigen ideeën voor een uitvinding kunnen opdoen. Vervolgens helpen de begeleiders de kinderen bij het schrijven en tekenen van een leuke brief aan Paul Biegel. De schrijfmiddag vindt plaats in de bibliotheek op 17 en 19 oktober; de aan vang is om half twee. De zeehondencrèche van Lenie 't Hart in Pieterbu ren is een nieuwe werving van donateurs gestart. Het huidige aantal donateurs kan zo ongeveer de exploi tatiekosten dekken, maar als we iets extra's willen moeten we méér donateurs hebben. Volgens Lenie 't Hart is er heel veel geld nodig om een noodzakelijk stuk nieuwbouw te plegen bij de crèche. „Vroeger kwamen er zeehonden binnen en verzorgden we ze, totdat ze weer terug konden worden gezet. Maar dat is nu veel ingewikkelder geworden. Tegenwoordig weat jhe niet wat voor ziekten ze hebben en moet je enorm oppassen dat een nieuw aangekomen zeehond niet ongemerkt de herstellende groep zeehonden, die toch al wat bevattelijker is, opnieuw besmet met een of ander virus. Vandaar dat we elke zeehond die binnen komt eerst gescheiden van de rest moeten opvangen, om besmetting te voorkomen. Pas als precies onderzocht is wat er aan de hand is, kan zo'n zeehond uit z'n aparte ruimte bij de overige tijdelijke crèche-bewoners worden gezet. En al die aparte hokjes, met een mooi woord quarantaine-ruimtes, moeten nu worden gebouwd. En dat kost een hoop centen, die we via meer donateurs hopen binnen te krijgen. Evenals de voorgaande twee jaar hebben we ons weer gewend tot reclamebureau Ogilvy Mather Drachten, die ook nu weer gratis een campagne voor ons maakte, waar we heel blij mee zijn. En waarvan we hopen dat die werkt", aldus Lenie 't Hart. Dat laatste ziet direkteur Ad van Rooy van O&M in Drachten niet zo zwaar in. „De campagne is even sim pel als opvallend. We laten een zeehondje zien in een reddingsboei want dat symboliseert precies wat Lenie en haar medewerksters doen, namelijk zeehonden red den. De voorgaande campagnes die we gemaakt heb ben, zorgden ervoor dat er aanzienlijk meer donateurs kwamen. Dat was hard nodig omdat het hondenziekte- virus een enorme aanslag op het budget van de crèche deed. Maar niet alleen geld zorgde voor het vinden van het virus en de behandelingsmethoden, ook de toewij ding en inzet van die mensen daar is iets waar ik diep respekt voor heb", aldus Van Rooy. „Dat is ook iets wat overkomt bij de mensen. Het is in Pieterburen geen circus, geen show, maar 'n ziekenhuis. Een symbool voor wat we met z'n allen met het milieu aan het doen zijn. Iets wat wij van O&M van harte steu nen en vandaar opnieuw gratis aan de slag zijn gegaan. Dat is onze bijdrage, nou die van u nog", zegt Van Rooy lachend. Heel stiekum rekent hij op zo'n 10.000 nieuwe dona teurs. Want dat zou inhouden dat die quarantaine ruimtes gebouwd kunnen worden. En met het kleine aantal zeehonden wat na dat verschrikkelijke virusepi demie nog over is, moeten we als Nederlanders alles doen wat we kunnen om onze verantwoordelijkheid te dragen en vechten voor elke zeehond die nog een klein kansje op overleving heeft. Donateurs zijn de enige bron van inkomsten voor de crèche. En dus de enige redding voor de zeehonden, die ook niet hebben gevraagd om de vervuiling waar ze dagelijks in moeten zwemmen. Het is jammer dat het zo enorm gecompliceerd is gewor den, zeggen Lenie 't Hart en Ad van Rooy in koor. Want Als zijn grootste vijand de mens is, b\\ wie moet hij dan voor hulp zijn? in I I zeehondencrèchep i ete r b u re n veel liever hadden we gezien dat het bestaansrecht van Pieterburen opgeheven was. Dan zou er schoon water zijn. Maar het tegendeel is het geval. Elk jaar worden de ziekten ingewikkelder en neemt de weerstand af Met als gevolg steeds duurdere onderzoeksapparatuur en medi cijnen om te redden wat er te redden valt. En nu als noodzakelijk kwaad dus die aparte opvangruimten. Jammer, maar heel noodzakelijk. Vandaar deze nieuwe campange via gironummer 8020 waar eigenlijk iedereen aan mee zou moeten doen! Want als de mens de grootste vijand van de zeehond is, bij wie moet hij dan voor hulp zijn...? OUDE TONGE Voor het 3e achtereenvolgende jaar doet de korfbalvereniging KORVO uit Oude Tonge weer mee met de landelijke GROTE CLUBAKTIE, een jaariijkse loterij georganiseerd door de Stichting Grote Clubaktie, met ondersteuning van de TROS, met als doel extra geld middelen te werven voor alle deelne mende verenigingen in Nederland. De loten kosten 5,- per stuk en daar mee maakt men kans op bijna 7.000 geldprijzen en vele hoofdprijzen w.o. 100.000,- belastingvrij. De trekking is op 9 november a.s.; trek- kingslijsten zijn vanaf 13 november aanwezig bij de KORVO. Tevens zullen de winnende nummers uit de KORVO- serie bekend gemaakt worden in de regionale bladen in de week van 20 november. De loten zijn te koop tijdens de trai- nings-avonden op dinsdag en donder dag bij het KORVO-clubgebouw aan de Van Halenstraat in Oude Tonge. Ook op de komende 3 zaterdagen bij de thuis-wedstrijden van KORVO kunt u, zolang de voorraad strekt, loten kopen. Voor meer informatie: R. v. d. Zande, penningmeester, tel. 01874-1916. Ook voor KORVO geldt dit jaar weer: GEEF ZE DE VOLLE 5,-!! NIEUWE TONGE Op D.V. donderdag 12 oktober a.s. hoopt de GZB-zendingskommissie een zendingsavond te houden in het vereni gingsgebouw „Elim". De opening wordt verzorgd door ds. A. Belder. Lezing met enkele dia's door ds. J. Kommers over zijn werk in dat deel van de Kerk. Medewerking wordt verleend door de Chr. gem. zangvereniging „Advendo". Aanvang 19.30 uur. Zaal open 19.00 uur. Een ieder is van harte welkom. De mooie zomer, met zijn hoge tempe raturen waardoor ook het Grevelingen- water een hoge graad van warmte bereikte heeft gezorgd, voor een fenome nale oesterbroed-val. Dit oesterbroed is gezond, de Bonamia de parasiet, die de oestervoorraad gedeeltelijk vernietigt, slaat eerst toe, als de oester een zekere grootte heeft bereikt. De hoop blijft gevestigd op de onderzoekingen van het RIVO, dat een middel zal worden ont dekt, waardoor aan de Bonamia para siet een halt kan worden toegeroepen. Eerder gebeurde dat in de jaren voor de Tweede Wereldoorlog, toen de toen nog jonge bioloog van het RIVO (Rijks Insti tuut Visserij Onderzoek) een manier vond om de schelpziekte in de oesters met succes kon worden bestreden en uitgeroeid. De met Bonamia besmette oesters zijn ongevaarlijk voor de menselijke con sumptie. VERVOLGVERHAAL 41 - Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape Hij heeft er reeds zolang voor gevreesd, dat dit komen zou! Ze zal hem verwijten doen! Ze zal boos worden, misschien van hem weg lopen, de opschudding in het dorp, de schande.... „Wat heit die vent gezeid?" Hij brengt het met moeite uit. Zijn armen op de tafelrand beven. Betje ziet het, maar ze geeft er een ver keerde uitleg aan. Het bemoedigt haar om al haar onrust van die morgen voor hem bloot te leggen: „Ik vertrouwende die vent niemendaolle".... Hij herstelt zich iets. Instinctief wordt hij gewaar, dat het misschien minder erg is dan hij zich heeft voorgesteld. Het gevaar dreigt van een andere kant. Van den Akker is iemand, die men moet ont zien. „Je heit toch niks tegen z'n gezeid, hoop ik". „Bèjaet, dat hawe ik wel! Ik hawe gezeid as dat 'n mar vrom mos komme as joe d'r was". „En wier 'n nie kwaed?.... Wat zei hie?".... Eerst nu geeft ze zich rekenschap van zijn hou ding. Hij is weer kinderachtig, een sul. Ze praat hem na met vinnige spot: „Wier 'n nie kwaed!.... Wat ken mien dat schille! Hei joe d'r zin in, dat zoa'n vent bie m'n in 't land komt as ik daer alleenig an 't werk binne! D'r was geen sterveling in de rondte te bekennen!" Hij schudt zijn hoofd. „Nee, netuurlijk niet". Alhoewel hij niet kan billijken, dat ze zich daar over zo druk maakt. Er plooien diepe denkrim- pels tussen zijn ogen. Als het alleen daarom is! Zijn blik glijdt over haar plompe figuur zoals ze aan tafel zit. Hij heeft wel eens gehoord, dat men vrouwen in haar positie wat moet toegeven. Hij is er gaarne toe bereid. Er wordt een grote ongerust heid van hem weggenomen nu er blijkbaar tussen Van den Akker en haar niets verhandeld is. Hij wil het sekuur weten: „Zei 'n toch niks?" Hij pro beert het te zeggen zonder enige bedoeling, maar hij slaat toch zijn ogen neer nu hij zelf zo'n groot gevaar heeft opgeroepen. In zijn verbeelding hoort hij zijn stem reeds dalen.... „Dat most er nog bie komme!" Hij knikt tevreden. „Hie zal wel nie meer vrom komme as je dat gezeid heit". Ze zit een ogenblik stil, gekalmeerd nu ze alles verteld heeft: „Hie wou misschien wel juun koape.... ze koape ze al voor twee gulden 't mud, zei 'n.... Mar laet 'n dat dan an joe vraege!".... „Hie.... watte.... twee gulden 't mud, zei 'n...." Zijn mond valt er van open. Ze doet opgewekt: „Misschien maekt de pries het nog wel goed". Hij schudt triestig met zijn hoofd: „Nee, Betje, deur de pries ken d'r niks meer goed gemaekt worre".... Hij blijft wonderlijk kalm: „Mo' m'n bidde, waqnt de aerpels worre koud". Tegen dit nieuwe onheil heeft hij geen verweer, de juin wordt duur. Met haar handen samen gevouwen en voordat ze haar ogen dicht doet zegt Betje nog: „Ik zoue mar niet te lang wachte mit te verkoapen".... Hij heeft het goed bekeken toen hij dacht, dat het een onheil was.... ELFDE HOOFDSTUK Willem beleeft slapeloze nachten. Dat is hij niet gewend, het verontrust hem te meer. Hij weet, dat er iets niet goed met hem is. Hij ligt er over te denken terwijl hij luistert naar de rustige ademhaling van Betje. Hoe lang duurt dit reeds? Dat hij niet recht staat tegenover God! Het duurt reeds al de tijd, dat hij niet recht staat tegenover zijn vrouw! Hij heeft haar bedro gen! Hij heeft ook de dominee bedrogen,.... en zijn moeder.... Eigenlijk heeft hij alle mensen bedro gen. „Zoa'n kittige kaerel", zeggen ze van hem! In haar slaap beweegt Betje zich, ze woelt een arm boven de dekens. Hij houdt zich muisstil om haar niet wakker te maken.... Hij kijkt in de kamer, zijn ogen zoeken iets voor zijn aandacht om niet aan dat andere te denken. Op de schoorsteenlijst brandt het nachtlampje, een rustig lichtpitje in het donker van de kamer. Zo oud als het huisje is heeft daar elke nacht zo'n stil hchtpitje gebrand, dat is een gewoonte bij arbeidersmensen. Hoeveel vermoeide ogen heb ben in doorwaakte nachten naar het rustige vlam metje gekeken; het huisje is al heel oud, en er is veel onrust in de wereld. Willem verwondert er zich over, dat een petroleumlampje zo rustig branden kan.... De wekker staat er naast, het uur werk tikt met een harde regelmatige tik. De wek ker is een nieuwigheid. Vroeger lieten de mensen zich kloppen door de nachtwaker, oudere arbei ders doen het nog. Het is twintig minuten voor twaalf... Het koperen hekje van de sleekachel schittert als een klein spiegeltje. Verder weg schittert nog iets, een flauw lichtvlekje, hij kan niet onderscheiden wat het is, misschien is het een van de koperen ringen van het vensterluik. Deze nachten duren lang. En aldoor keren dezelfde gedachten terug in zijn afgetobde hoofd. Want het nachtlampje en de tikkende wekker. noch het geschitter van het gepoetste koper, kun nen zijn aandacht lang vasthouden. Dan doet hij zijn ogen dicht, misschien zal in in slaap vallen. Als de slaap komt dan neemt deze marteling voor enkele uren een einde. Hij denkt aan een raad. die zijn moeder hem soms gaf toen hij nog een kleine jongen was: „Dan mo'je mar gaen legge telle, dan komt de vaeke vanzelf'.... Hij probeert het: vier honderd zes en veertig.... vierhonderd zeven en veertig.... Het helpt niet, hij kan de verlatenheid niet wegtellen. Zijn moeder is er bij komen staen, hij hoort duidelijk haar harde stem, ze telt met hem mee.... vierhonderd acht en veertig.... Moe der, hoe maek je dat noe toch, noe 'k er nie meer binne? Hadde ik dat nie magge doeë? Een man mag toch trouwe! Mar 't had eigenlijk wel aores gemotte, ik had er eerst es over motte praete, 't kwam zoa onverwacht... en je bint al zoa oud, en aoltoas zoamar mit ons beidjes geweest.... Hei je daerom dien daelder van Betje niet angepakt? Hij wendt zich om, het houten beschot aan het voeteneind kraakt, de bedstee is kort. Voorzichtig trekt hij zijn knieën op om geen nieuwe herrie te maken. Buiten slaat de torenklok één uur. Hij zal weer weinig slapen deze nacht, om vier uur loopt de wekker af De baas moet naar Rotterdam en hij moet hem met het rijtuig naar de boot brengen. Nu hij aan zijn nieuwe baas denkt komt er enige ontspanning in zijn gedachten. Het is een buiten kansje geweest, dat hij niet gezocht heeft, hij heeft het zomaar gevonden, 's Avonds een boodschap: „Of dat je es bie m'nheer Simons wil komme".... (wordt vervolgd) ^'^>>t Pieterburen geeft En dat De zeehondencrèche zieke zeehonden een kans op overleven is van vitaal belang voor ons totale milieu. Zolang er nog steeds mensen afval storten in hun leefgebied zullen wij om een storting op ons gironummer blijven smeken. Geef de zeehonden die laatste kans. Word donateur van de Zeehondencrèche Pieterburen. Ja, ik red een zeehondeleven! Maak mij donateur en stuur een acceptgiro ter waarde van Naam Adres Postcode Plaats Zonder postzegel opsturen naar: Stichting Zeehondencrèche, Antwoordnummer 950, 9950 WLPieterburerGiro 8020 ^^^v.^^c^<.^«^^^^^t^^*,^v.^^^.^^•.^^^.^^^.^^^t^^K^^^^^■^^^,^^c^^,^^c^<^^',.^^^.^^^.^^(,^^^,^^^.^^^,^^.^r^^^^^^^t,^^^_,5Kl^^^^ ^:f.lfl^.,f^lf.>f.>^]^l^lf.l^lf.l^l^.J^l^)^l^l^l^:f.l^l^l^l^l^l^l^l^l^J^l^lfl^l^>^4■'^¥*¥¥4■*****************¥'^4^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 5