EHIVI1DEn-i1IEmi/5 Ds. J. het Lam deed intrede in Herv. Gem. Dirksland Politieberichten Buro slaclitofferhulp, ool( op Goeree Overflaldcee niet overbodig! De weg naar hui; Schaakvereniging Oostflakkee Reaktie Diabetesver. Samenwerking tussen Buro, politie, UW en het RIAGG Lêêrschoole Flakkees geeft Flakkeesen aevend GOEDEREEDE Korfbalvereniging Korvo Vrouwengespreksgroep 40 jaar Jan Knape Mzn. No. 5837 Ingezonden: Toespraken Inbraak/diefstal Vernieling Heel wat minder opgewekt dan we gekomen waren hebben we vrijdagmorgen de persbijeenkomst van het buro slachtofferhulp te Middelharnis verlaten. De vrijwilligers, de enig verbonden beroepskracht Annelies Segers, en de bij het projekt betrokken politiemensen hebben ons daar de illusie ontno men als zou een heleboel narigheid die elders gebeurt niet op Goeree-Overflakkee van toepas sing zijn. Geen bruut fysiek geweld in huwelijken en gezinnen, geen incest en zéker geen drugsver slaafden, hoopten we, maar het buro slachtoffer hulp weet beter, en dan nog alléén maar die gevallen waarvan de slachtoffers om hulp hebben aangeklopt. Anderen laten dat, jammer genoeg nog na, terwijl een gesprek met de hulpverleners zo heilzaam zou kunnen zijn. VERVOLGVERHAAL - 37 - Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape 2e Blad DINSDAG 26 SEPTEMBER 1989 Toen ds. J. het Lam (gekomen uit Besoyen-Waalwijk) j.l. zondagmiddag de Herv. Kerk van Dirksland m intrede deed heeft hij elke pretentie, zo die hen eigen ware, met nadruk afgelegd. Wetend van 's mensen klein heid en onwaardigheid wist hij dat het niet dankzij hém zou zijn wanneer ook in Herv. Dirksland, gebouwd wordt aan het Koninkrijk Gods. Het was dan ook dominee tot dankbare verwonde ring - in de reeks van predikanten, niet „de eerste de beste-", maar de 52e - voort te mogen gaan in het getuigen en bemoedigen. Ds. het Lam deed dat met de oproep de overweldigende Majesteit van God te erkennen en Hem te voet te vallen, als dood, want wie met Hem gestorven is zal met Hem leven.... „Wie zijn wij dat Gij door ons zoudt spreken?" zo had ds. het Lam in het ope ningsgebed Zijn Zender voorgelegd, immers van Hem las hij in de Schriftle zing Openbaring 19-20 hoezeer Johan nes verpletterd werd door het Gods beeld dat hem in een visioen werd voor gesteld, de Majesteit van de Eerste en de Laatste, die overwinnaar op de dood Die Johannes zei „niet te vrezen". Ds. legde de gemeente voor dat voor die vlammende ogen alle misplaatste zelf ingenomenheid weg moet smelten en dat er geen andere weg is dan voor Hem op de knieën te gaan en zich te bekeren en de toekomst biddend in Zijn handen te geven opdat Hij zal voorkomen wat de Gemeenten in klein Azië overkwam, een totale teloorgang voor de Kerkelijke gemeenten in Nederland, zodat later in de geschiedenis de herinneringen nog kunnen worden vastgelegd en een toe ristische attraktie zouden worden. Het beeld als sterren in Zijn hand te mogen zijn, moet ook - zo stelde ds. vast - de dienaren tot kleinheid brengen en hen ervan weerhouden zich zelfstandig on dernemers te voelen in het Koninkrijk der hemelen of te ijveren in welspre kendheid en organisatievermogen. Niet wij-, maar Hij moet wassen en wij moe ten minder worden", aldus de predi kant. N.a.v. de tekst „Vrees niet, Ik ben de Eer ste en de Laatste" vroeg ds. de gemeente hoofd voor hoofd en zeker ook de jonge ren, af wie mag bevestigen dat God in zijn/haar leven al de Eerste en de Laat ste is geworden Die door leven en door dood heen zal helpen. Wie tot Hem komt zal Hij geenszins uitwerpen, zo zei ds. de Gemeente in een oproep zich als onwaardigen tot Hem te wenden in Zijn Het bestuur van de Diabetes Vereniging Nederland wil hierbij reageren op een vraag over het zelf kontroleren van sui ker, in de rubriek Met Raad en Daad van 15 september j.l. Met enkele regels werd hierop geant woord dat dit mogelijk is met handige strips. Dit is wel een simpele voorstelling van iets dat men niet zomaar even doet. Wij denken dat hierover misverstanden kunnen ontstaan. Als iemand met dia betes besluit aan zelfkontrole te gaan doen, gaat dit altijd in overleg met de behandelend arts. De handleing op zich kan iedereen leren, als men echter met de uitslagen niets doet, heeft het weinig zin. overweldigende Majesteit, maar ook in Zijn goedertierenheid. Hem viel Johan nes als dood te voet, maar het „vreest niet" mocht klinken. Hij was het Die de dood verslonden heeft, de Eerste en de Laatste, heden Dezelfde tot in Eeuwig heid. Ds. het Lam werd, na het afsluiten van de dienst met de Zegenbede, door enke len toegesproken. Als eerste door burg. C. Oversier die hem namens de burgerlijke gemeente een welkom toeriep, een gemeente, de burgemeester zei het met spijt, waarin de kerkmuren hoger en hoger lijken te wor den in welke ijver het lijkt alsof God de Vader vergeten wordt. Het „welkom" liet dhr. Oversier ook gelden namens zie kenhuisbestuur en de Stichting Verzor gingshuis voor bejaarden. Ds. Van Spanje van Herkingen be groette zijn nieuwe collega namens Ring en Classis in welke verbanden hij de hulp van ds. Het Lam vroeg, vooral ook zijn gebed opdat de belijdenis der kerk behouden zal worden. Ouderling Bestman verwelkomde de nieuwe predikant en zijn gezin fiamens de kerkelijke gemeente in de Dirks- landse wijngaard waarin ds. zondige mensen zal ontmoeten die verlossing nodig hebben. De gemeente werd opge roepen trouw op te komen onder de bediening van het Woord en als ge meente biddend achter de predikanten te staan. Op verzoek van ouderling Best man zong de gemeente de nieuwe predi kant Ps. 17:4 toe. Nadat ds. het Lam het welkom en de goede wensen beantwoord had werd de dienst beëindigd en kon nog worden genoten van uitleidend orgelspel door organist Paul Kieviet. dacht te besteden aan het leren omgaan met diabetes. Hoe meer men van diabe tes weet, hoe beter men leert opmerken, wat er gebeurt, des te beter leert men de diabetes bijsturen. Met „suiker-maatstok" zoals boven de vraag staat is bedoelt de strip om glucose in de urine te meten; deze wordt tegen woordig niet veel meer gebruikt. Diabeten die zichzelf kontroleren doen dit door zelf een druppel bloed te prik ken, deze op een strip laten vallen, waarna de uitslag d.m.v. kleuren kan worden afgelezen. Ook zijn er appa-\ raatjes waar men de strip instopt, waarna de uitslag kan worden afge lezen. Wie meer wil weten kan kontakt opne men met het sekretariaat van de afde- Ung, tel. 01870-3702. Bestuur van de DVN, afd. Goeree-Overflakkee In het gebouwvan de Haringvlietexpo te Stellendam werd de afgelopen week ingebroken. De daders kwamen het gebowu binnen middels een raampje. Ontvreemd werd een hoeveelheid snoep en sigaretten. Eveneens werd ingebroken in het kan toorvan Rijkswaterstaat aan de Strand weg te Ouddorp. Aldaar werd een ruit ingeslagen waarna de daders naar bin nen gingen en een radio meenamen. Op zondagmorgen 24 september werd er ingebroken in de kantine van een cam ping te Ouddorp. De deur werd uit de scharnieren gehaald. Ontvreemd werd onder meer een cd-speler en 30 cd's, luidsprekerboxen, drank en sigaretten, terwijl tevens enkele gokkasten werden opengebroken. Op een camping werden 2 caravans opengebroken. Ontvreemd werd: een kleurentelevisie en enkele kledingstuk ken. Twee andere caravans werden alleen opengebroken doch daaruit wordt niets vermist. De afgelopen week werd aangifte ge daan van diefstal van een bruinkleurige damesfiets, merk Nefripo en van een grijskleurige damesfiets merk Gazelle. Eveneens werd aangifte gedaan van diefstal van 3 fuiken aan de Middel- dijk. In de nacht van zaterdag 23 op zondag 24 september werd op de Dorpstienden te.Ouddorp een spoiler en kenteken plaat van een personenauto vernield. Het zag er naar uit dat de derde ronde heel wat in petto zou hebben en dit bleek ook de waarheid te worden. In de eerste plaats was daar Gebuis die zonder enig mededogen stuk na stuk wegplukte van ons enig vrouwelijke lid. Wist Marie- Antoinet vorige ronde goed tegengas te gfeven tegen Van Loon, deze keer ging het duidelijk helemaal verkeerd. Wijnands kon evenals vorige week vroeg naar huis nadat hij puur was opgerold door P. Holleman. Van Strien zat al na tien zetten te lachen (want we blijven altijd lachen) als een boer met zeer zware kiespijn. We snap pen gewoon niet hoe Van Hooff een degelijk speler als Van Strien met de rug tegen de muur wist te zetten. Twee toppers van S.O.F., J. de Jonge en A. van Maurik, kennen de theorie alle bei zeer goed maar ze wisten het toch te presteren om binnen de vier zetten al van elke theorie af te wijken. Hoewel J. de Jonge er misschien iets meer uit had kunnen halen werd deze partij een remise (de enige van heel de avond). Volgens C. de Waal heeft de jeugd de toe komst, maar hij gunt de jeugd niets. Deze keer was het de jeugdige Doorn- heim die het onderspit moest delven tegen onze schaakveteraan. J. Gebraad had heel veel tijd nodig om uit een russische opening te komen maar na zeer veel fouten van onderge- teende konden de stukken in het doosje. De volgende partijen werden latertjes: T. Douw - M. v.d. Waal. T. Douw kwam vorig jaar geen een nederlaag tegen maar nu was hij toch degene die M. v.d. Waal kon feliciteren. M. v.d. Waal is van uit Middelharnis blijvend naar onze club gekomen en daar zijn we blij mee. Dat Douw nu dan toch de hoek in moest vinden we dan ook helemaal niet erg (hoe hij er zelf over denkt hebben we niet gevraagd). Van Rossum kwam weer in problemen met de tijd en Korteweg profiteerde daar uiteraard met volle teugen van. Zoals u ziet hebben we nu een dame in de gelederen en dit bevalt goed. Vooral de heren Holleman zijn er sterke voor- Mede-mensen kuiinen zó ontredderd raken dat ze een klankbord nodig hebben dat hun emoties opvangt en een raadgever die hen richting wijst, wanneer door de slachtoffers een juridische weg bewandeld moet wor den. „We verlenen hulp op emotioneel- praktisch en juridisch gebied", propageert het buro slachtofferhulp; overigens alleen op verzoek van het slachtoffer en op basis van anonimiteit en volledige geheimhouding van en door de hulpverlener. Géén allesweters, de 5 vrouwe lijke vrijwilligers-, maar zeker wél mensen met het hart op de juiste plaats, mét een genoten opleiding bij o.a. het Instituut voor Psycho-trauma en een ervaring die met de dag toeneemt. Helaas.... Helaas, omdat ook het aantal hulpverleningen toe neemt, vijftien in 1986, twaalf het jaar daarop, elf in 1988 en dit jaar al vijftien in het eerste halfjaar In 4 van die gevallen gaat het om het verwerken van de gevolgen van mishandeling en in 7 van de gevallen ging het om de emotionele verwerking van o.a. inbraak, diefstal en ver nieling. Misère dus, ook op Goeree Overflakkee.... De man of vrouw die in 1986 verantwoordelijk was voor de justitiële regeling waarin de politie werd geboden om naast zijn opsporingstaak ook zorg te besteden aan slachtoffers van misdrijven en (verkeers)ongevallen, heeft dan ook voor Goeree-Overflakkee geen uitzonde ring gemaakt. Er ontstond een samenwerking tussen de Rijkspolitie en de Unie Van Vrijwilligers waaruit het buro slachtofferhulp is ontstaan. Dat gebeurde, overi gens naar landelijk beeld op 10 maart 1986 waarna aan vankelijk op het politiebureau-, maar inmiddels ten gemeentehuize een werkruimte werd betrokken. De politiemensen die bij het hulp-projekt betrokken zou zijn: K. Trommel, G. Kievit, I. v. d. Boogert en T. Zuur bier, voor Oostflakkee en Middelharnis en voor Oud dorp W. Huizinga. Wie hulp zou willen kan óf via hen óf via het gemeentehuis te Middelharnis kontakt leggen met het buro slachtofferhulp. Doen als u meent er aan toe te zijn, doen....! Aan het werk van de vrijwilliger worden hoge eisen gesteld: zich in kunnen leven in andermans situatie zonder eigen opvatdngen en ideeën een rol te laten spe len; prakdsche zaken kunnen regelen; stress-bestendig zijn; beschikbaar zijn en bereikbaar wanneer dat nodig is. Uitgangspunt is daarbij de doelstelling van het U.V.V, welke het verlenen van maatschappelijke hulp met menselijk kontakt en continuïteit voorop stelt. Zij krijgen te maken met mensen die slachtoffer zijn in de breedste zin van het woord: boos, geëmotioneerd, dichtgeklapt, angstig voor herhaling van het misdrijf ontevreden over de rechtsgang, bang voor bekendheid van het feit, teleurgesteld, slachtoffers zijn zeer geschokt over het feit dat iets van buitenaf het dagelijks bestaan zo sterk kan beïnvloeden. De cijfers van de afgelopen jaren tonen duidelijk aan dat met name slachtoffers van mishandeling zich bij het Buro Slachtofferhulp melden. Mishandeling speelt zich veelal af in de relatie tussen (ex) echtgenoten; door overmatig gebruik van alcohol; een verregaande (buren) ruzie. Vernieling van persoonlijke bezittingen, al of niet met pogingen tot inbraak en diefstal nemen een tweede plaats in in de rij van misdrijven. Opvallend is ook de hulpvraag van mensen die, na het overlijden van de partner door misdrijf, verkeersonge val of in een enkel geval na een suïcidepoging, proble men hebben met hun nieuwe situatie. Ook slachtoffers van zedenmisdrijven; mensen die pro blemen kregen met de opvoeding van hun (meestal alcohol- en drugsverslaafde) kinderen, waarvan er op Flakkee zo'n honderd moeten zijn; of mensen die hun vaste relatie verloren zien gaan door (echt)scheiding konden geholpen worden. Uitslagen 23 september 1989. VIOS (N) - Korvo 110 - 7 Scheldevogels 3 - Korvo 23 - 13 Oranje Zwart J - Korvo J2 - 3 Programma 30 september a.s. Korvo 1 - Good Luck 116.00 uur (streekderby!) Korvo 2 - P.KC. 13.13.30 uur T.O.V B - Korvo B10.30 uur standers van om meer dames aan te trekken, dus hierbij de oproep aan alle schakende dames van Oostflakkee en omgeving: Laat zien dat ook de vrouwen op schaakgebied hun mannetje staan en kom woensdag naar S.O.F. 20.00 uur. De uitslagen op rij: M.A. Westra - GebuisO - 1 J. de Jonge - A. van MaurikVi - Vi R. van Hooff- van Strien1 -O P. Holleman - K. Wijnands1 -O L. Holleman - van Loon1 -O C. de Waal - M. Doornheim1 - O T. Douw - M. v.d. WaalO - 1 Gebraad - Bruggeman1 -O Korteweg - van Rossum1 -O P.S. Was ik haast vergeten te vertellen dat L. Holleman via een fantasdsch (zo noemt hij het zelf tenminste) wist te win nen van Van Loon. Bij deze heb ik het dan toch nog net op tijd gemeld. Groetjes BJB De lêêrschoole, oftewel de studiekrieng, Flakkees zal anstaende zaeterdag, d'n dortigsten september, 'n Flakkeesen aevend houwe in 't Dienstencentrum van Menheerse. De leejen van deeze schoole komme daer om de veertien daegen bie mekang- der om de Flakkeese tael goewd te lêêre schrieven. As richtlijn hierbie wordt de spellieng angehouwe die Pau Heerschap in 'et boek over Flakkee heit angegeeve. In sommige gevallen wordt 'r van ofge- weeke zoas b.v. bie aerdig (i.p.v. aerdug). Nae êên jaer wèrke hieran, heit de lêêr schoole zoo z'n eige schriefwieze uut- gedokterd. 'Et programma voor de Flakkeesen aevend ziejt 'r as volgt uut: 1 Openieng deur Bram van Antwerpen. 2 Teunie Knöps vertélt over de lêêr schoole Flakkees. 3 Mevr. Soldaat-Poortvliet leest voor uut eigen waark. 4 Els van Splunder ziengt Flakkeese versjes, op de piano begeleid deur Mar van der Veer. 5 Marti van Adrighem, Rien Baker laar, Wil Auperlé, Han Roetman, STELLENDAM 40 jaar geleden werd de vrouwenge spreksgroep „In 's Konings Dienst", van de Gereformeerde Kerk te Stellendam opgericht. Op 28 september D.V. hopen wij dh heuglijke feit te vieren. Een ieder wordt dan ook van harte uitge nodigd om de viering van dit jubileum in de Gereformeerde Kerk van Stellen- dam bij te wonen. De avond zal om 19.30 uur beginnen. Graag tot ziens. Nel Saarloos in Jaop van Seters leeze voor uut eigen waark. 6 Pauze. 7 Pau Heerschap vertélt op z'n Oud- durps over: flora en fauna op Goeree-Overflakkee. 8 Rien Bakelaar, Wil Auperlé in Nel Saarloos leeze voor uut eigen waark. 9 Optreejen van Els van Splunder, Mar van der Veer in Teunie Knöps. 10 Sluutieng mit 't Flakkeese volksliejd. In de pauze zalle d'r voor een beetje cen ten suukelaodemélk in kruukplaetjes te kaop weeze. D'n aevend begint om half achte in duurt tot oengeveer tien uure. Men rrioet dus bereid zijn tijd en aan- Hij houdt angstig daaraan vast, zoals men iets vasthoudt, dat men zich niet wil laten ontnemen. God zal zorgen. Hij zal in alles voorzien, op Zijn wijze en op Zijn tijd. Hij moet er telkens aan denken om te voorkomen, dat hem die zeker heid ontgaat. En de oprechte blijdschap orii die zekerheid wil inaar niet terugko men. Hij heeft het gevoel, dat hij iets opteert, dat vroeger vergadert is.... „\Vaer of gaet en nie bie komt, dat mindert, „is een spreekwoord van zijn moeder. Geloof moet voortdurend worden ge voed. Willem kan dat niet op die wijze formule ren, hij wordt alleen het gemis gewaar nu hij iets aan het kwijtraken is. Het maakt hem onge lukkig. Want er zijn niet slechts de moeilijkheden van alle dag, die hem verontrusten. Er is nog iets anders. Het is heel erg. Als dat andere er is voelt hij eerst recht hoe het Godsvertrouwen in hem wankelt. Hij heeft met veel branie tegen dominee gezegd: „Ik zal m'n vrouwe wel voor m'n reke- nieng neme". Er is weinig van terecht gekomen, zó weinig, dat hij bij dominee niet heeft durven informeren naar de uitslag van het huisbezoek bij zijn moeder. Hij is hem al enige keren uit de weg gegaan, als de catechisatie afgelopen is maakt Willem haast om buiten te komen. Er is iets tussen Betje en hem, dat hem verhinderd om met haar te spreken over de grote blijdschap van zijn hart. Toen was er die blidjschap nog! Het besef dat er iets tussen hen beiden is, is het begin geweest van zijn ontwaken. Hij heeft er aanvan kelijk weinig notide van genomen, het zou op een andere avond wel beter gaan. Maar het gingmiet beter, en op een keer was het plotseling of er tegen hem gezegd werd, dat het door het geld kwam. Willem heeft het overwogen, en er de waarheid van erkend. Het houdt zijn tong geboeid, hij zal zijn belofte aan dominee niet kunnen nakomen zolang hij Betje niet van het geld verteld heeft. Het is voor Willem een zeer ingewikkelde ge schiedenis. Wanneer Betje van het geld weet dan zal hij als een leugenaar voor haar staan; en als een grootbroek.... met de centen van een ander! En als een lafaard, die zich door een eigen moe der heeft laten bestelen! Als het zó wordt, dan zal hij niet kunnen doen wat dominee zei: bidt en werkt. En als hij nalaat om Betje in te lichten over het voorschot op de verkochte juin zal hij even min kunnen spreken over de blijdschap van het nieuwe leven. De blijdschap, die er eigenlijk niet meer is. En het nieuwe leven, wat is er van zijn nieuwe leven geworden? Hij voelt zich schuldig tegenover Betje, een bedreiger. Het wordt een situade waarin hij de weg kwijt raakt. En het lijkt wel of God meer en meer op een afstand gaat staan. Hij is niet recht tegenover God! Hij hoopt, dat het anders mag worden. Hopen is een gemak kelijk werk als men de moed mist om iets te doen. Willem hoopt op het najaar. Als het najaar is neemt dit vanzelf een einde. Dan levert hij de juin aan Van den Akker en de schuld is gedelgd, dan is er ook niets meer tussen Betje en hem. Op die wijze probeert hij een akkoord te treffen met zijn vrouw zonder dat ze er van afweet. En met zijn God, want hij is er van verzekerd, dat Die er ook bij betrokken is. Hij is er zó van overtuigd dat dit een geschikte oplossing is, dat hij het als het ware forceren wil. Op een avond zegt Betje: „As het zukken zochten weertje bluuft, dan wordt het zeker onderhand tied om juun te zaoien". „De juun leit er al een weeke in". Ze kijkt ervan op. „Hm, je zal niks es zegge, wat 'n raorigheid". Ze vindt het rarigheid! Vroeger ging er geen zaadje in de akker of zijn moeder had het besteld, en nu is de juin gezaaid en ze weet het niet.... Hij maakt eveneens een vergelijk tussen vroeger en nu, de schuld wordt in zijn ogen groter. Hij tracht het goed te maken: „Zó.... hawe ik dat niet gezeid!? Dat hawe ik toch vleeweeke Weusnda- gaevond weze doeë.... Wat ik zegge wou. daer komt een Zaeterdag een dubbeltje bie 't loan". Dat plotselinge overstappen op een ander onder werp heeft hij van zijn moeder geleerd. Ze laat zich niet verleiden. „Je wordt dan wel een vent!.... Hei je 't soms mit je moeder bedisseld?" Hij lacht een gemaakte lach. „Je wordt dan wel een vent!.... Je mo' wel as je getrouwd bint!" Hij voelt zelf dat deze onoprechtheid verder gaat dan voor zijn doel nodig is. Hij krijgt een kleur van schaamte. Dat dwingt hem tot langdurig zwijgen zodat Betje vraagt: „Je bint toch nie kwaed op m'n, da 'k dat gezeid hawe?" „Welneent, kind". „O.... mar je mot toch nie meer zoa beheimst doeë, oor, want daer ken 'k nie tegen". Betje houdt de juin schoon. Het is een afspraak, die ze gemaakt hebben al voordat ze getrouwd waren. Willem onderstelt bezorgd: „As 't noe mar gaet!" Zijn ogen wijzen naar haar schort alhoewel daar niets aan te zien is. „Béjaet", zegt ze, „voorloapig zal dat zeker nog wel gaen". Juin wieden is geen zwaar werk, je kunt er bij gaan zitten op je knieën zolang de vruchten klein zijn. Hij knikt gerustgesteld. Het is dringend nodig, dat Betje de uien voor haar rekening neemt. Er kan heel wat onkruid groeien op vierhonderd roeden land. En al dat onkruid moet met een klein schre- peltje één voor één worden weggehakt. Als hij het bij avonden zou moeten doen dan zou hij er niet mee klaar kunnen komen. Nu krijgt hij nog gele genheid om een paar gemeten suikerpeen schoon te houden in het aangenomen. Ze vraagt: „Hei je niet kittig juun gezaoid van de jaere?" „Hoezoa?" „Nó jae, je heele bouwtje! Dat bin je niet gewend". Hij aarzelt voordat hij de leugen uitspreekt, maar hij ziet er de noodzakelijkheid van in. Nu hij.een- maal een leugenachtige positie heeft ingenomen weegt zo'n kleine onwaarheid ook niet heel zwaar bij hem. „Och, 't kwam zoa uut, Betje, 't heit al zoa dikkels aerpels en peen geweest. En as 't es een priesje was dan konne m'n d'r goed mee weze". Ze is dadelijk in verrukking. „Jae, zeit dat es. Hoe- vel juun zou d'r op kenne groeie, dienk je?" Haar ogen tintelen van een blijde hoop. Het is te ver staan van een vrouw, die een kindje verwacht, en die de hele winter heeft getobt met een paar gul den verdiensten, er staan reeds tien weken huur te betalen. „Zeit van tweehonderd mud as 't een beetje meeloapt". (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 5