Visie op de Rijn Schelde Delta Predil(beurten Klok terug RODE KRUIS afdeling Ouddorp EO-jongerendag Openstelling postkantoor Herkingen Reisafdeling Rabobanl( „Stellendam en Goedereede" noteerde de duizendste Werkloosheid op Flakkee nam iets af Nazomer Duinexcursie in de Duinen van Voorne Rijn Schelde Delta biedt vele mogelijkheden voor economische groei Het gebied tussen Rotterdam en Ter- neuzen heeft meer potenties dan het Rijk in de Vierde Nota over de Ruim- telijlie Ordening heeft onderkend. Dat is de conclusie die de Voorzitters van de Kamers van Koophandel en Fabrie ken voor Rotterdam en de Beneden- Maas, Zuid-Holland Zuid, Westelijk Noord-Brabant, Midden- en Noord- Zeeland en Zeeuwsch-Vlaanderen trekken uit een gezamenlijke studie naar de gewenste ruimtelijke econo mische ontwikkeling van Zuidwest Nederland. Dit gebied, de Rijn Schel de Delta, zal zich de komende tijd moeten richten op versterking van de distributiefunktie, het aantrekken van nieuwe industrie en het verder ontwik kelen van de toeristische sector. Sa menwerking tussen overheid en be drijfsleven is daarbij een vereiste. Sterke punten De Rijn Schelde Delta vormt reeds op dit moment een gebied van grote econo mische betekenis: een derde van alle distributie-aktiviteiten in Nederland wordt hier verricht. Het gebied bezit havens en ligt strategisch langs de belangrijkste routes voor het vracht- en autoverkeer. Voorts zijn er grote indus triële complexen zoals Europoort/Bot lek, het Sloegebied, de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone en Moerdijk. De grote Nederlandse en buitenlandse indus trieën hebben zich hier gevestigd. Wat deze regio bovendien bezit is een kompleet pakket recreatievoorzienin gen dat alle potenties in zich heeft om een verdere ontwikkeling van het toeris tisch/recreatieve bezoek door te maken. Distributiefunktie De Voorzitters van de Kamers van Koophandel adviseren op deze weg door te gaan want de mogelijkheden zijn er. Zij denken aan versterking van de distributiefunktie door o.m.: - verdere uitbouw van de distributie centra (op kruispunten van hoofdwe gen en bij grensovergangen) - het vormen van netwerken tussen deze centra - goede weg- en railverbindingen en een goede telecommunicatie infra structuur. Zo wordt ondermeer geadviseerd om spoedig met de aanleg van de vaste Wes- terschelde Oeververbinding en de A-4/ Zoomweg te beginnen. BuJten/andse bedrijven Om de industriële aktiviteiten in de Rijn Schelde Delta te verbreden zal ook geke ken moeten worden of deze regio een of meer grote buitenlandse bedrijven weet te interesseren om zich hier te vestigen. De toelevering en uitbesteding van goe deren en diensten aan deze bedrijven is van belang voor de economische struc tuur van de regio. Ook hier achten de Voorzitters van de Kamers een samen werking tussen de regio en het Rijk noodzakelijk. Deze samenwerking is eveneens nodig waar het gaat om milieu. Groeisector De toeristische recreatieve sector neemt de laatste jaren sterk in belang toe. De Rijn Schelde Delta kan van deze toe name in bestedingen nog meer profite ren dan zij tot nu toe al deed. Ook hier is samenwerking het sleutelwoord: geza menlijke promotie van stranden, bossen en steden in binnen- en buitenland. Maar ook gezamenlijke produktontwik- keling om het produkt regelmatig te ver nieuwen. De „Neeltje Jans" is daarvan een goed voorbeeld. Gezamenlijk verder Het rapport van de vijf Voorzitters gaat naar het Rijk, provincies en gemeenten. Ook het regionale bedrijfsleven zal wor den gevraagd aan de verdere uitwerking deel te nemen. Onafhankelijk HYPOTHEEK-ADVIES DIRKSLAND „Gevleugelde vrienden" Uitslag Arras. 118 km. 150 duiven. Ie duif 13.50 1496 m.p.m. Comb. C. Nagtegaal: 1,3,4, 8, 12, 18, 35; J. J. Don: 2, 17; Comb, de Jong-Tiele- man: 5,11,23,27, 33,34; J. C. Roodzant: 6,7,19,20,24; Joh. Koppelman; 9,25,26, 31; KI. de Jong: 10,13,21,28, 36, 37; L. S. v. d. Baan: 14, 15, 16, 22, 29, 30, 32. Zondag 24 september 1989 OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabe- trachting Heilig Avondmaal Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Bijl en 18.30 uur ds. J. C. van Westenbrugge Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorpstienden) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. A. H. Jongkind, Brandwijk en 18.30 uur ds. C. van Duyn, Hei- en Boeicop. STELLEND AM Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, Opening win- terwerk; koUekte plaatselijk jeugd werk Ger. Kerk 10.00 en 15.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., v.m. bediening Heilige Doop en nam. D.L. III/IV, 7; extra maandelijkse kollekte kerkvoogdij Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur ds. P. Rozeboom en 17.00 uur ds. J. de LingeGer. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Kastelein, bevestiging ds. J. het Lam en 14.30 uur ds. J. het Lam, intrededienst; extra kollekte onder houd pastorieën Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN Herv. Gem, 10.00 uur ds. A. H. Veldhuizen, Ouderkerk a/d IJssel en 18.00 uur ds. T. E. van Spanje; Heidelberger Catechismus zondag 14; extra kollekte bouwfonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. Al. de Lange, Opening winter- werk en 18.00 uur ds. K. Groenen dijk; extra kollekte jeugdwerk eigen gemeente Lukaskapel 10.15 uur ds. J. Willemsen, Klundert Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. De Blank, Dordrecht Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. J. Visser, Rotterdam. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Scheepmaker en 18.00 uur ds. K. ten Klooster; extra kollekte kerk Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. W. J. v. d. Hoek Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. A. Geel hoed. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur eerw. hr. L. v. d. Sluis, Veenendaal; Ie kollekte diakonie en 2e kollekte extra kerkvoogdij Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra sr.. Voor burg; extra kollekte: kollekte van tien zitplaatsen) Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Vanaf 16 oktober a.s. zal het postkantoor te^Herkingen op dinsdagmiddag geslo ten zijn. De buslichtingstijden op deze dag blij ven ongewijzigd. Voor bediening van de openbare tele fooncel kunt u gebruik maken van de openbare telefooncellen: hoek Molen- dijk/Peuterdijk; bungalowpark Herkin gen bij het restaurant. Op beide lokaties staat zowel een cel voor muntinworp als een cel voor gebruik van telefoonkaarten. Deze tele foonkaarten zijn verkrijgbaar op het postkantoor te Herkingen. Een postzegelboekjes-automaat kunt u vinden bij het postkantoor aan de Molendijk. r Dit weekeinde komt er een einde aan de zomertijd. Zon- dagmorgen om 03.00 uur wordt de klok een uur terug gezet naar 02.00 uur. J De aktiviteiten van het Nederlandse Rode Kruis en haar moederorganisatie het Internationale Rode Kruis zijn bij velen bekend. Minder bekend zijn vaak de Rode Kruis Colonnetaken die worden uitgevoerd door de plaatselijke vrijwilligers. Deze taken zijn: - vervoer en verzorgen van zieken en gehandicapten naar en in de vakan tiehuizen van het Nederlandse Rode Kruis; - ontvangen van de J. Henry Dunant- boot in de daarvoor bereikbare havens; - mede-organiseren van manifestaties voor zieken, gehandicapten en ouderen; - organiseren van medische hulpverle ning bij grootschalige evenementen als toumooien, wandeltochten, pres- tatielopen, braderieën en dergelijke; - bieden van individuele thuishulp in noodsituaties; - bieden van georganiseerde hulpverle ning bij rampen en grote ongevallen samen met de brandweer en andere hulpverleningsorganisaties. De colonne vrijwilligers die geen van allen een vergoeding krijgen worden daartoe opgeleid in de vakken: E.H.B.O., ziekteleer, ziekenverzorging, gewonden- zorg onder rampomstandigheden, op vang en verzorging, en een praktische stage in verpleeg- of ziekenhuis. Zij worden na hun opleiding in het bezit gesteld van een persoonlijke uitrusting zoals een uniform en verbanduitrus- ting. De colonne is in het bezit van enkele hulpverleningswagens en een colonne gebouw aan de Molenweg 3a te Oud dorp. Wekelijks zijn er de colonne-avonden die behalve als bijscholingsavonden ook dienen als kontaktavonden. De sfeer is informeel en collegiaal, en dra gen niet meer zoals vroeger een militair karakter. Van nieuwe vrijwilligers wordt ge vraagd: - een op hulpverlenen gerichte instelling; - vermogen te funktioneren in groeps verband; - tenminste een (geldig) E.H.B.O. diploma; - een avond per week vrij te kunnen maken voor de colonne. Hier tegenover wordt geboden: - een goede en complete opleiding; - een complete persoonlijke uitrusting; - een goede begeleiding bij de opleiding en taakuitoefening; - een groot aantal afwisselende taken. De colonne Ouddorp telt op dit moment ongeveer 60 aktieve leden. Dit aantal is veel te gering om aan alle aanvragen om hulp te kunnen voldoen, vooral in de zomermaanden. Er is daarom grote behoefte aan personen die voldoen aan de volgende voorwaarden: - leeftijd tussen de 16 en 45 jaar; - goede gezondheid; - bezit van een geldig E.H.B.O. diploma; - bereidheid zich een avond in de week vrij te maken. Voor kaderfunkties is er grote behoefte aan personen met een opleiding als arts, verpleegkundige, ziekenverzorgende, fysiotherapie of kaderinstrukteur EHBO. Ook mensen met een technische knob bel die deze willen benutten voor onder houdstaken aan voertuigen, gebouw of verbindingsapparatuur zijn welkom. Tenslotte mensen met ervaring op het gebied van rampenbestrijding en civiele hulpverlening kunnen zeker belangrijk werk doen in de organisatie. Geïnteresseerden kunnen nadere infor matie verkrijgen bij: dhr. A. Hoeic, colonnecommandant, Bokweg 10, 3253 AB Ouddorp Tel. 01878-1885. Ook bent u welkom op onze introdiiktie- Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-N ieuws. Post bus 8, Middelharnis, met in de linker bovenhoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden ge publiceerd. VmAHOIA SKUIOEGOM? Als Je van een manlijk woord een vrouwe lijke vorm maakt, komt er een achtervoeg sel bij, dus: boer - boerin, typist - typiste, prins - prinses, secretaris secretaresse, win kelier - winkelierster, enz. Maar bij bruide gom hoort een veel kortere vorm als bruid. Hoe zit dat? Antwoord: Wij hebben het eens nageke ken in de etymologische woordenboe ken en daaruit blijkt, dat die 'bruide gom' veel jonger is dan de 'bruid'. Dit laatste woord komt uit het oudsaksische 'brud' jonge vrouw, en in de Rhaetoro- maanse hoek van Zwitserland kent men nog van de Alemannen overgenomen termen als 'breit' en 'brut' voor schoon dochter. Ook het oudfries kende 'breid'. Nog oudere vondsten zouden wijzen op de betekenis: 'vrouw die de man toege zegd is'. Terwijl zulke aanduidingen voor meisje en jonge vrouw in de oudste talen zijn terug te vinden, blijkt 'bruide gom' pas na de trek der Goten uit Scan dinavië te zijn ontstaan als samen stelling van ons middelnederlandse 'bruut', dat destijds stond voor bijzit en verloofde, met het gotische 'guma' voor man. Dat is met verwante woorden uit andere talen afgeleid uit het latijnse 'homo' voor mens en in 't bijzonder man. Zo ontstond: de met de bruid huwende/gehuwde man. Een bruide gom is dus niet de manlijke vorm van het woord bruid, maar een geheel apart begrip. Extra kerkdienst Ger. Gemeenten OUDDORP dinsdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. Via de Rabobank „Stellendam en Goedereede" met kantoren aan de Voorstraat te Stellendam, N.Z. Haven te Goedereede en Blauwe Distelstraat te Goedereede-Havenhoofd, vindt al jaren de verkoop van reizen plaats. Alle soorten reizen kan men daar laten verzorgen, b.v. weekend in Nederland, rondreis door Afrika of Amerika, losse lijndiensttickets (voor bezoek aan geë migreerde familieleden), losse veer diensttickets naar Engeland of Scandi navië, wintersportreizen, speciale jonge renreizen of overwinteringsreizen voor ouderen. Met wel 27 touroperators worden kon takten onderhouden. Steeds meer personen maken van deze dienstverlening gebruik. In het boekjaar 1988/1989, dat loopt van 1 oktober tot en met 30 september, is voor het eerst een nieuwe mijlpaal bereikt. Er zijn name lijk meer dan 1000 personen via de bank op reis gegaan in één jaar. Waren het er in 1980 nog 417 en in 1985 604, nu werd op 18 september 1989 de 1000 volge- maakt door een boeking van de familie L. Moijses, die in 1990 een weekje in één der bungalowparken van Center Pares willen gaan doorbrengen. Vlak voor hun boeking was het getal 999 bereikt. Zij gaan met 5 personen en maakten het getal van 4 cijfers rond. De bank wilde dit niet ongemerkt voorbij laten gaan en nodigde de familie gistermiddag uit op het kantoor Voorstraat 77 te Stellendam. Waarvoor ze moesten komen was ze niet precies verteld, dus was het een ver rassing. Als waardering werd hun een tegoedbon aangeboden, die ze volgend jaar tijdens hun vakantieverblijf op het bungalow terrein kunnen verzilveren in het restau rant of ergens anders. Een meevaller voor hun vakantiebudget waar ze niet op gerekend hadden en die uiteraard zeer welkom was. De verrassing kregen ze, temidden van het personeel van de bank, uitgereikt door Marian Breve, die al jaren de rei zen verzorgt. Zij deelde tevens mee dat ook Center Pares aan dit heuglijke feit aandacht wil schenken door de toezeg ging dat er volgend jaar in de gehuurde bungalow nog een verrassing te vinden zal zijn. Als u op reis wilt, hoe of waarheen, ga dan gerust naar Marian of als zij er niet is naar Anne-Marie van Seters. Zij kun nen u altijd op weg helpen. avond, welke gehouden wordt op dins dag 26 september 1989 in het Rode Kruisgebouw, Molenweg 3a te Ouddorp. Aanvang 20.00 uur. KIWt-SNOSI Een zelf geplante kiwi is nu zo'n IV: meter hoog. Moet ze nu gesnoeid worden? En hoe bescherm ik haar tegen de vorst? Antwoord: Het is alleen nodig uw kiwi (Actinidia chinensis) te snoeien indien het gewas te dicht wordt. Dan kunt u de takken in een vorstvrije periode in februari inkorten tot op goed geplaatste lagere zijscheuten. In de zomer kunnen (te) lange klimmende scheuten worden weggenomen. De takken die een muur (gaan) bedekken, moeten worden vast gezet. In de winter kunt u deze plant tegen vorst beschermen door een dikke laag afgevallen herfstbladeren of oude, verteerde compost op de grond rondom de stam te leggen en vast te zetten met takken om wegwaaien te voorkomen. ALLEEN OP D€ WERELD Het lukt mij nooit om met andere mensen een gesprek te beginnen, laat staan vrien den te maken of een relatie aan te gaan. Bestaat er soms een clubje van alleen staande mensen? Antwoord: Er bestaat inderdaad een adres voor mensen die moeite hebben om in kontakt te komen met anderen. U kunt zich wenden tot de Federatie van Belangengroepen Alleenstaanden, Heg- gerankweg 90hs, 1032 JK Amsterdam, telefoon 020-37.20.64, want die organisa tie probeert telefonisch te helpen en kan u met bepaalde personen of instanties in gesprek brengen. KENNIS VAN ZAKEN Na sluiting van mijn zaak wegens ziekte is de handelsnaam bij de Kamer van Koop handel uitgeschreven. Nu en dan had ik de winkel toch weer open. Kan ik daarin iemand zonder diploma's onder mijn naam laten werken? Antwoord: Nee, u moet zich laten herin- schrijven als eigenaar en die jongen in loondienst nemen tot hij wel in 't bezit is van alle vereiste papieren. Dan pas kun nen andere constructies van kracht wor den. Zonder diploma's mag iemand deze zaak niet voortzetten of beheren. Op Goeree Overflakkee daalde het bemiddelingsbestand zonder baan in augustus zowel bij de mannen als bij de vrouwen. Bij de mannen was er een daling met 7 tot 523 (5,4%), bij de vrou wen was er een daling met 22 tot 339 (9,2%). Het totale bemiddelingsbestand zonder baan op Goeree Overflakkee per eind augustus kwam daarmee op 862 ofwel 6,4% (eind juli was dit nog 891 of 6,6%). De EO-jongerendag wordt dit jaar ge houden op zaterdag 14 oktober 1989 in de Utrechtse Jaarbeurshallen. De jongerendag is een landelijke aktivi- teit met onder meer veel nieuws, muziek, een infomarkt, interviews en sprekers. De dag begint om 10.00 uur met sa menzang. Het thema van de dag is „Leve de Schepping". Spreker zijn de Amerikaan Bob Wiel- and, ex-Vietnamstrijder, die tijdens die oorlog zijn benen verloor. Hij is diepge lovig christen en vertelt over zijn leven. Henk Binnendijk zal een toespraak houden over het thema „Leve de Schepping". De presentatie van deze dag is in han den van Jan van den Bosch. Ook dit jaar wil de regiocommissie weer een busreis organiseren naar deze EO- jongerendag. Je kunt je hiervoor opge ven bij familie J. de Keizer, Specht 2, Sommelsdijk, tel. 01870-3620. Kosten zijn 17,50 per persoon. Geef je zo spoedig mogelijk op om teleurstellingen te voorkomen. Op woensdag 27 september 1989 wordt in de Duinen van Voome door het Zuid hollands Landschap een boeiende ex cursie gehouden. Deze excursie staat speciaal in het teken van de nazomer en het begin van de herfst. De vruchten van vele besdragende bomen in het duinge bied lokken verschillende vogelsoor ten. Deze excursie biedt u een prachtige rondgang door een schitterend gebied onder leiding van de deskundige gids Jan Timmerman. U zult ontdekken dat de duinen ook in de nazomer en herfst zeer de moeite waard zijn. De excursie vangt aan om 14.00 uur en duurt circa twee uur. Het vertrekpunt is het bezoekerscentrum „Tenellaplas", Duinstraat 12a te Rockanje. De kosten bedragen per persoon 1,- (tot 13 jaar) of 1,50 (vanaf 13 jaar). Voor begunsti gers van het Zuidhollands Landschap is de excursie gratis. SOMMELSDIJK Toen drukker/eigenaar A. Kranse onlangs een nieuwe grafi sche camera kocht was het hem al tevoren duidelijk dat het moeilijk zou zijn de nieuwe apparatuur de aan de Sommelsdijkse Voorstraat gevestigde drukkerij bin nen te krijgen. Niet vanwege het gewicht, dat viel met enkele honderden kilo's wel mee, maar vanwege de nét iets te ruimte breedte, waarom het er op leek dat er zelfs twee binnenmuren zouden moeten worden doorbroken. Veel beter zou het zijn wan neer het pand van achteren zou kunnen worden benaderd, maar dat kon niet anders dan door de lucht. Oók geen gemakkelijk karwei trouwens. De kraanmachinist moest vanwege de krappe ruimte en de hoogte van de huizen de giek zelfs tot 33 meter verlengen om de camera precies voor een achterraam te hangen waardoor sterke handen de nieuwe aanwinst ongeschonden naar binnen konden halen. De communicatie, van achteren naar voren en vandaar weer met gebaren naar de kraanmachinist was weliswaar primitief maar desondanks lukte het karwei volkomen! 1 SOMMELSDIJK Toen drukker/eigenaar A. Kranse onlangs een nieuwe grafi sche camera kocht was het hem al tevoren duidelijk dat het moeilijk zou zijn de nieuwe apparatuur de aan de Sommelsdijkse Voorstraat gevestigde drukkerij bin nen te krijgen. Niet vanwege het gewicht, dat viel met enkele honderden kilo's wel mee, maar vanwege de nét iets te ruimte breedte, waarom het er op leek dat er zelfs twee binnenmuren zouden moeten worden doorbroken. Veel beter zou het zijn wan neer het pand van achteren zou kunnen worden benaderd, maar dat kon niet anders dan door de lucht. Oók geen gemakkelijk karwei trouwens. De kraanmachinist moest vanwege de krappe ruimte en de hoogte van de huizen de giek zelfs tot 33 meter verlengen om de camera precies voor een achterraam te hangen waardoor sterke handen de nieuwe aanwinst ongeschonden naar binnen konden halen. De communicatie, van achteren naar voren en vandaar weer met gebaren naar de kraanmachinist was weliswaar primitief maar desondanks lukte het karwei volkomen! Gem. 10.00 uur ds. A. van Herk, Sint Annaland en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke; kollekte interieur Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Koster Ger. Kerk 10.00 uur drs. L. J. Lin- gen en 18.00 uur ds. P. Rozeboom. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos, opening winterwerk en 18.00 uur ds. E. F. Vergunst, Rid derkerk; extra kollekte plaatselijk jeugdwerk Ger. Kerk 10.00 uur ds. F. Minnema en 18.00 uur drs. B. J. Oldenhuis. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom; extra kollekte ondergrondse kerk Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. W. Venema. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur kand. W. Groenenboom, Capelle a/d IJssel; extra kollekte verwar ming. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur Hr. Oosterioo, Middel harnis. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. D. Oskam, Gameren Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x Iccsciicnst SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. Joh. de Rijke uit Stad aan 't Haringvliet en 18.00 uur ds. A. van Herk Ger. Gem. 9.30,14.00 en 18.00 uur ds. E. Venema uit Elspeet Ger. Gem. in Ned. 9.45,14.15 en 18.15 uur leesdienst. YERSEKE Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur ds. P. Kolijn, Krim pen a.d. IJssel. A.S. zaterdag begint de wintertijd!! Dam- en Schaakver. „Dirksland" Uitslagen van maandag 18 september 1989 Dammen; afdeling 1: M. van 't Geloof- H. Stolk2 - O B. Roetman - C. van Welieafg. K. de Jong - J. Stolkafg. Afdeling 2: A. van Rossum - J. Knops Mz2 - O J. Knops Jz. - J. VijfhuizenO - 2 H. de Munck - H. Grootenboer ...O - 2 J. Knops Mz.'- G. v. d. KroonO - 2 Schaken: D. Wolfert - J. C. de Jong1 - O H. K. Joldersma - W. L. Knöps....l - O A. V. d. Linde - F. v. d. Linde1 - O

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2