Paardenkeuring op Manege Oostmoer Wist u dat Predikbeurten Verkoping t.b.v. Gehandicaptenzorg jonge Chateauroux duiven Politieberichten Familiedag Philadelphia ^Plattelandsvrouwen Midden Flakkee Oostflakkee Accountantskantoor Drs. C.M.S. Strater R.A. Resultaat bloedafname-avond 11 september j.l. Sluiting gemeenschaps bibliotheek Middelhamis Zendingsavond GZB Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1989 f Morgen, zaterdag 16 september 1989 zal er voor de Se maal een Interprovinciale Keuring van Trekpaarden, Haflingers en Haflo-Arabes worden gehouden. Deze keuring zal voor de 2e maal plaatsvinden op het prach tige terrein en in de overdekte manege van de „Manege Oostmoer" gelegen aan de Oostmoersedijk 2a te Stad aan 't Haringvliet. Het comité heeft voor deze lokatie gekozen omdat de erva ringen uit het verleden hebben aangegeven dat de meeste paarden welke ter keuring worden aangeboden, afkomstig zijn uit de provincies Noord Brabant, Zeeland en Zuid- Holland. Vanaf 09.30 uur zal er een aanvang gemaakt worden met de keuring, waarbij begonnen wordt met de rubriek veulens en geëindigd wordt met Stalgroepen - Fokgroep - Vierspan. Tevens zijn er de rubrieken Veulenkampioen, Jeugdkam- pioen, Dagkampioen. Tijdens de keuring zal uitvoerig uideg worden gegeven waarop de jury let bij het beoordelen van de paarden en op welke wijze de begeleiders van de paarden hun dieren moe ten voorbrengen. Degene die het beste hieraan heeft voldaan zal worden uitgeroepen tot de beste „Monsterknecht". Verwacht wordt dat er ca. 100 paarden aan de keuring zullen deelnemen. Tussen de rubrieken door zullen er enkele shows worden gegeven, zoals aangespannen rijden, viertallen c.q. meertallen en wie weet hoeveel-tallen. Publiek is van harte welkom en de toegang is gratis. De keuring wordt georganiseerd onder auspiciën van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard" afd. Zuid-Holland door het Comité I.P.F. De afd. Midden Flakkee van de Neder landse Bond van Plattelandsevrouwen begint het nieuwe seizoen a.s. donder dag 21 september met een interessante avond over „merklappen en andere handwerktechnieken", om 19.45 uur in „het Diekhuus" te Middelhamis. Mevr. L. T. Koster-den Hartog zal daar over een inleiding houden. De dames kunnen eigen merklappen ter beoorde ling meebrengen. - Diefstallen uit auto's Op woensdag 6 september werd in zes gevallen aangifte gedaan van inbraak in een personenauto. Het bleek dat uit vier auto's te Achthuizen de radio-cassette recorder was gestolen. Verder was dat het geval in twee auto's te Ooltgensplaat. In alle gevallen was er sprake van car rosserieschade in min of meer ernstige mate. De waarden van de radio's va rieerde van 300,- tot 1500,-. een spaarhypotheek veel voordeliger kan zijn dan een annuïteitenhypotheek. het omzetten van uw annuïteitenhypotheek in een spaarhypotheek na 1 januari a.s. waarschijnlijk niet meer mogelijk is? Wat is een spaarhypotheek? De spaarhypotheek is een vrij nieuwe vorm van een levensverzekeringshypo theek. Gedurende de looptijd van de hypotheek wordt geen schuld afgelost. Steeds betaalt men rente over het gehele hypotheekbedrag. Deze rente is fis caal aftrekbaar. Naast de hypotheekrente dient een verzekeringspremie betaald te worden. Deze premie bestaat uit een spaardeel en een premie voor een overlijdens- risicoverzekering. Met het spaardeel wordt het kapitaal opgebouwd, waarmee aan het einde van de looptijd de hypotheek wordt afgelost. De rentevergoeding over het spaardeel is onbelast, mits de levensverzekering een looptijd heeft van 12 jaar of langer. Wat is het voordeel? Bij de spaarhypotheek wordt over de gehele looptijd in totaal een hoger bedrag aan rente betaald dan bij de annuïteitenhypotheek. De fiscale aftrek post is dus hoger. Hoe groot het voordeel is hangt af van een aantal faktoren: o.a. - De hoogte van uw huidige hypotheekschuld - De nog resterende looptijd - Uw leeftijd en uw inkomen Het voordeel kunt u bij de meeste banken geheel vrijblijvend laten berekenen. Het wetsontwerp „Brede Herwaardering" Wanneer de wijzigingsvoorstellen van de Staatssecretaris van Financiën op het gebied van de fiscale wetgeving van kracht worden zal het niet meer moge lijk zijn een bestaande annuïteitenhypotheek om te zetten in een spaar hypotheek. De verwachting is dat het desbetreffende wetsontwerp op 1 januari 1990 van kracht zal worden. Omdat reeds velen u zijn voorgegaan hebben de hypotheekmaatschappijen het erg druk. De meeste banken hanteren soepele voorwaarden en lage kosten voor het „oversluiten" van uw hypotheek. Conclusie: Als u een annuïteitenhypotheek heeft loont het de moeite vast te laten stellen wat het eventuele voordeel voor u is indien deze hypotheek wordt omgezet in een spaarhypotheek. Voor nadere informatie kunt u terecht bij: Voorstraat 31 3247 CD Dirksland Telefoon 01877-2566/2176 - Aanrijdingen In de morgen van woensdag 6 septem ber was er op veel plaatsen in Oostflak kee sprake van een zeer dichte mist. Dat resulteerde in een totaal van vijf aanrij dingen. Te Ooltgensplaat stak een land bouwer uit Achthuizen met zijn trekker met aanhangwagen de Langeweg over. Een automobilist uit Nieuwe Tonge bot ste daarop tegen de aanhangwagen. Het geheel stond stil op de rijbaan, waarop een bestuurder uit Ooltgensplaat dit te laat opmerkte en met zijn auto op het geheel inreed. Deze bestuurder raakte licht gewond. De materiële schade was aanzienlijk. Ten behoeve van werkzaamheden op de Haringvlietbrug moest aldaar het ver keer op de A29 op één rijbaan geleid worden. Door de mist in combinatie met een véél te hoge snelheid ontstonden daarbij vier „kop/staart"aanrijdingen waarbij negen auto's betrokken waren. Grote materiële schade was het ge volg. Ook nu bleek weer dat de weggebruikers bij mist hun snelheid onvoldoende aanpasten. - Opnieuw diefstallen uit auto's Te Oude Tonge bleek te zijn ingebroken in een VW-personenauto. Daarbij werd eveneens de radio-cassetterecorder ge stolen. Een soortgelijk geval vond plaats in Achthuizen. Tips inzake deze auto inbraken worden gaarne ontvangen. - Diefstal uit container Afgelopen nacht blijkt er ingebroken te zijn in een container, staande op de Tramweg te Oude Tonge. Slot en zegels werden stukgemaakt. Voor een onbe kende waarde aan elektronika-onder- delen werd daarop ontvreemd. Het Nederlandse Rode Kruis afdeling Middelhamis Op de bloedafname-avond gehouden op 11 september j.l. in de Technische School te Middelhamis hebben 373 donoren hun bloed afgestaan. In maart 1989 gaven 403 donoren bloed. Hopen- lijk is deze grote achteruitgang eenmalig en komen de thuisblijvers van 11 sep tember j.l. wel op de volgende bloed afname-avond, die gehouden wordt op 5 maart 1990. OUDDORP Opbrengst kollekte K.W.F. De ten bate van het Kon. Wilhelmina Fonds gehouden kollekte heeft opge bracht het mooie bedrag van 7.482,85. Allen, die hieraan hebben meegewerkt, heel hartelijk dank. STAD AAN 'T HARINGVLIET Opbrengst kollekte De gehou den kollekte voor de Kankerbestrijding heeft in ons dorp/2008,10 opgebracht. Gevers en kollektanten hartelijk dank. Zondag 17 september 1989 OUDDORP Herv. Gem. 9.30 uur ds. W. J. op 't Hof, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.30 uur ds. D. Heemskerk Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge en 18.30 uur dhr. A. v. d. Schee Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorpstienden) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. H. Westerhout, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond maal. STELLEND AM Herv. Gem. 10.00 uur kand. F. Maaijen, Hardinxveld- Giessendam en 18.00 uur ds. H. Klink, Meteren en Est; extra maan delijkse kollekte kerkvoogdij Ger. Kerk 10.00 uur leesdienst en 18.30uur ds. J. C. van Westenbrugge. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. H. F. Klok, Nunspeet; extra kollekte vrije zitplaatsen Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. Smink Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. G. Graafland, Nagele-Tolle- beek en 18.00 uur ds. D. Scheepma ker; extra kollekte diakonie Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Koster. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. E. Van Spanje en 18.00 uur ds. K ten Klooster; extra kollekte pasto riefonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. Groenendijk en 18.00 uur ds. A. de Lange; extra kollekte restau ratiefonds Lukaskapel 10.15 uur ds. A. de Lange; extra kollekte medi sche zending Rem. Ger. Gem. 10.00 uur Vredesweek in de Exodus- kerk Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining en ds. R. H. J. Boeijnga-Alders, Vredesdienst. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. K ten Klooster en 18.00 uur ds. K. Schipper, Dordrecht; extra kol lekte kerk Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur ds. W. J. v. d. Hoek en 17.00 uur ds. W. v. d. Kooi Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lees dienst en 14.30 uur ds. B. Gratz. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerke- raadsfonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, v.m. opening winterwerk en nam. na de dienst preekbespreking Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARING'VLIET Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal en bediening Heilige Doop; kollekte diakonie Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. Rozeboom en 18.00 uur ds. D. de Jong uit Dintel- oord. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Smit. Hilversum en 18.00 uur ds. A. Vos; extra kollekte kerk Ger. Kerk 10.00 uur dhr. G. J. Smou ten Rhoon en 18.00 uur drs. B. J. Oldenhuis, Rotterdam. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. J. W. Verboom en 18.00 uur ds. C. Oorschot, Dordrecht; extra kollekte orgelfonds Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur dhr. J. H. van Lambalgen, Schiedam en 18.00 uur dhr. K. Baas. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur kand. L. D. Burger, Waddinx- veen. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdjenst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. YERSEKE Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur ds. L. Quist, Bruchem-Kerkwijk. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos uit Den Bommel en 18.00 uur ds. A, van Herk Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur lees dienst Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. Extra l(erl(dienst Ger. Gemeenten OUDDORP dinsdag 19 september 19.30 uur ds. J. Beens. In verband met vakanties is de Gemeen schapsbibliotheek Middelhamis op dinsdag 19 september 's middags en 's avonds gesloten. De overige dagen gelden de normale uitleenuren! Uitleenuren bibliotheek: dinsdag14.00-17,00 uur én 10.00-20.30 uur woensdag10.00-12.00 uur én 14.00-17.00 uur donderdag14.00-17.00 uur vrijdag14.00-17.00 uur én 19.00-20.30 uur NIEUWE TONGE Morgen, zaterdag, zal van 10 uur 's morgens tot 4 uur 's middags in Nieuwe Tonge, in het Herv. Verenigingsgebouw „Elim" een verkoopdag worden gehouden ten bate van de Stichting Adullam, voor gehandicaptenzorg. Het belooft voor jong en oud een fijne dag te wor den want er is van alles te doen. Er kan allerlei smakelijks worden gekocht en er is koffie. Voorts zijn er tal van zaken te koop, zoals speelgoed en handwerken en men zal ook aktief kunnen zijn in het graveren van glas. Er zijn stoffen, voor elk van de kinderen is er een luchtballon, voorts volksschilderkunst, schilderkunst, lingene, er zijn siera den en boeken, kortom écht te veel om op te noemen, waarom ieder wordt uitgenodigd het zélf te komen zien. Op zaterdag 16 september a.s. zal in de Gemeentelijke visafslag te Stellendam, de 12e Provinciale Familiedag van Phi ladelphia worden gehouden. Deze dag wordt iedere anderhalf jaar georganiseerd door één van de 20 afde lingen van het Provinciaal Verband Zuid-Holland. Dit jaar is het de beurt aan de afdeling Goeree Overflakkee, die tevens haar 15- jarig bestaan herdenkt met een typisch Goeree-Overflakkeese verrassing, die zal worden uitgereikt aan het einde van de Familiedag. Indien men belangstelling heeft om het middagprogramma mee te maken, dan zijn er nog kaarten a 5,- te verkrijgen tijdens deze dag aan de Oostkant van de visafslag (tevens de ingang) vanaf 13.00 uur. Het middagprogramma is niet mis en ziet er als volgt uit: Middagprogramma: 13.45-14.30 uur: Optreden van het fan farekorps „De Hoop" uit Stellen- dam. 14.30-14.50 uur: Optreden van de trom- melgroep „De Roffels" van Hemes- seroord uit Middelhamis. 14.50-15.10 uur: Pauze met konsumptie. 15.10-15.25 uur: Optreden volksdans groep van D.V.O. „d'n Duyt" uit Middelhamis. DIRKSLAND Zaterdag 16 september wordt in de Herv. Kerk een GZB Zendingsavond gehou den, aanvang 20.00 uur. In zijn ope ningswoord zal ds. H. Westerhout te Goedereede spreken over „Een open hart". Verder zal ds. H. F. Klok te Nun speet refereren over het onderwerp „Een open deur". Behalve de samenzang zal aan het pro gramma meewerken de chr. gem. zang vereniging „Soli Deo Gloria" te Stellen- dam. Er zal één kollekte zijn, die uiteraard voor de zending bestemd is. Het gaat in het bijzonder om een vertaalprojekt van het Oude Testament in de Turkanataal, waar de GZB in Kenya bij betrokken is. Komt u ook? OOLTGENSPLAAT - LANGSTRAAT Kollekte Pr. Beatrixfonds Van 18 t/m 24 september zal alhier de kollekte worden gehouden voor het Prinses Beatrixfonds, ter bestrijding van o.m. polio en andere ziekten. 15.25-15.55 uur: Optreden van muziek korps en vendelzwaaiers „Rust Roest" uit Zierikzee. 15.55-16.00 uur. Een woord van dank en „een goede reis terug". (Wijzigingen voorbehouden) Straffe Noordoostenwind. Wat zou het moeilijk worden voor de schapjesvlie- gers die volop in de mi zaten, de catego rie van twijfelaars die nog niet hadden voldaan en de goud geringden die speel den om de vette prijzen en tenslotte het grote aantal pp het hok waarvan er toch zeker naar de poelier moesten, drie argumenten die leiden tot een grotere deelname dan met kanshebbers het geval is. Beter gesteld bij deze zware kli matologische omstandigheden waren de jongen duiven die door één of andere ingreep nog goed in de pluimen zaten, die op een nestje speelden of in sommige gevallen op weduwschap of jalouzie. Ook dan nog blijkt Noord en Noordoost vele piepers te machtig en als de duister nis binnenglijdt is nog driekwart van de aansnellende toekomst afwezig. De man die zich dit door de commotie nauwelijks allemaal heeft gerealiseerd is de overwinnaar in regio West-Brabant, M. oftewel Ries van Zundert te Etten Leur. Als zijn duivinneke met een snel heid van 1069 mtr. per minuut binnen stormt heeft hij nauwelijks tijd om te melden, want even later zit nummer twee al op de plank. In de ca. 100 leden tellende vereniging te Etten Leur pakt hij 1 en 2, in de fondclub blauwe doffer 1 en 3, interprovinciaal is het de tweede gemelde duif. Over heel West-Brabant wordt hij nummer één. Dapper vechtend tegen de storm om zijn acht dagen oude jong te bereiken, heeft ze na al op Quentin tegen 1372 dui ven een eerste te hebben behaald, nu haar baas de mooiste dag in zijn duiven- liefhebbersloopbaan bezorgd. Ries van Zundert begon in 1963, na in het ouderlijk huis met vader samen te hebben gedaan, zelfstandig met een duif van Toon Hermes en Harry Peeters. Tot op de dag van vandaag heeft hiaj met dit soort voortgedaan, er formidabele kam pioenen uit gekweekt en meer dan 100 bekers gewonnen. In 1987 generaal kampioen van De Een dracht, in 1987 stedelijk marathon kampioen en in 1989 opnieuw een geweldig duivenjaar, waarin hij met plaatsgenoot Ad Peeters nog op de laat ste beslissing wacht of hij bovenaan zal eindigen. Hij won met oud en jong reeds acht eerste prijzen dit jaar. Het bijzondere van deze prestaties is, dat men moet zeggen, zo kan het ook nog. Gewoon 25 jaar lang op één koppel doorborduren, geen dure namen aan schaffen, maar met beide broers duiven- liefhebbers onderling wat milen. Geluk en toeval spreken dan mee, want het overwinnaartje heeft als grootmoe der een rooike van J. Heeren uit St. Wil- lebrord, die zijn broer had gekregen, maar aan hem afstond omdat de kleur niet voldeed. Overigens had het Chateaurouxmeisje van die verregende Malun, die acht uren openstond, gemist en was zelfs tot zater dag achtergebleven, maar een week ema had ze weer de 24ste van Quentin, om op Orleans opnieuw te missen, waardoor ze niet bovenaan de poulebrief stond. Zijn drie eerste jongen nrs. 1, 2 en 5 vlo gen op een nestje, de andere prijsv*an- naars, 18,26,40,42, en 652 vlogen op het schapje. De persoonlijke omgang met en zorg voor de vogels is optimaal, brandnetelthee, glucose, honing, bs- kuur, enting tegen paramix, maar geen doping. Ries slaat geen vlucht over, hij moet wekelijks duiven zien komen en doet dit af met een goede vijftig duiven. Als hij al een geheim heeft, dan is dat zijn turfhoge belgische boemer die altijd mee moet naar het hok en daar tracht met zijn tong alle jonge duiven een bad te geven en de dieren laten zich dit honds gedrag gewoon welgevallen. Voor de toekomst heeft het gezin van Zundert een voorzichtig motto, gewoon doorgaan maar niet vooraf denken generaal te worden want dan blijft het soms korporaal.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2