EIÜVriDEfl-IIIEUWS NIEUWS Rattenvanger Mark Suurd had z'n pensioen best nog uit willen stellen De weg naar huis D Weer eigen predikant voor Geref. Kerl( IVIelissant-Herl(ingen-Dirlcsland uit de Kerken Koekjes voor Panda One More Voice Renesse in de ban van de Duitse romantiek KOEKJES-AKTIE VOOR POLEN BEJAARDENMIDDAG Programma en uitslagen KORVO Oude Tonge Jan Knape Mzn. - 33 - 2e Blad DINSDAG 12 SEPTEMBER 1989 No. 5833 Een kleine kerkelijke gemeente met een lange naam, de Gereformeerde kerk van Melissant-Herkingen en Dirksland, heeft zondagmorgen, na een vakante periode van maar liefst 231/2 jaar, weer een eigen predikant ontvangen in de persoon van ds. P. Rozeboom, sinds april 1987 predi kant van de Gereformeerde kerk van Stad aan 't Haringvliet, aan welke gemeente hij eveneens verbonden blijft. „Een geweldige zaak voor de gemeente", zo begreep de bevesti- ger ds. H. J. van Dalen de komst van ds. Rozeboom en door de voorz. van de kerkeraad dhr. Sandee werd dat van harte bevestigd met de verzeke ring dat de gemeente is overspoeld met een golf van dankbaarheid. Bevestiger ds. van Dalen presenteerde de gemeente haar nieuwe predikant niet als iemand die geen zwakheden of gebreken zou kennen, maar de bevesti gingstekst gaf de weg aan om deson danks tóch overtuigd boodschapper van het heil te zijn. „Geef dan uw knecht een opmerkzaam hart opdat hij uw volk richte", zo had Salomo de Heere gebe den. „Scherp naar mensen luisteren kan alleen hij die eerst zelf naar het Woord heeft geluisterd", wist ds. van Dalen. Hij beval de gemeente aan de nieuwe predi kant in het gebed te dragen, „want", zei hij: „als u voor hem bidt kunt u hem nooit met uw kritiek beschadigen; uw gebed geeft rijke vruchten in de ge meente". Ds. hoopte dat ds. Rozeboom als Sa lomo in het gebed God zal danken de verantwoordelijkheid te zijn geschon ken over de Geref Kerk van Melissant- Herkingen en Dirksland. „Wanneer God dit hoort en Hij ziet u zó met de zaak van Zijn Koninkrijk bezig, dan zal Hij glimlachen over u allen", verzekerde ds. van Dalen. Bevestiging Na de bevestiging richtte ds. van Dalen zich met een broederlijke gelukwens tot ds. en mevr. Rozeboom en tot de gemeente. „Wanneer u hem beschouwt als een gewoon mens en heel zuinig op hem bent zult u samen een rijke toe komst tegemoef gaan. Voor ds. Roze- boom's studeerkamer, om het nimmer uit het oog te verliezen bood ds. van Galen de ingelijste bevestigingstekst aan. „Als u vanuit deze wijsheid blijft werken glimlacht God over dat „kleine hulpeloze ventje" dat in Gods kracht een profeet mag zijn", aldus ds. van Het licht Voor de intredeprediking had ds. Roze boom vers 10 van Ps. 36 gekozen: „Want bij u is de bron des levens, in Uw licht zien wij het licht". Het was dezelfde tekst waaruit ds. de Valk het Woord had ver kondigd bij de ingebruikname van de kerk op 14 juni 1949. Al dikwijls - zo betuigde ds. - hebben predikanten en gemeente Gods genadelicht tot behoud duidelijk mogen zien. Als het licht schijnt verdrijft dat de kou en blijft het hart vol liefde jegens Hem, en bereid- vaardigheid elkaar de hand te geven over. Wars verklaarde ds. Rozeboom zich van „vrome Gods-verduistering" waarom hij het volle licht wil laten schij nen in prediking, sacramenten en pasto raat voor de „mensen zonder onder scheid of geformuleerde regels omdat Hij de gehele wereld lief heeft tot behoud". Van mezelf heb ik geen bood schap, maar ik geef u door wat ik van Gods licht mag zien", aldus ds. Roze boom: „wij varen met het schip van de kerk waarbij de Geest in de zeilen blaast en 's Vaders Zoon onze Gids is. In Gods goddelijk licht zal er waarachtig nog meer genade op ons schijnen", verze kerde ds. Rozeboom. Toespraken Ook terwille van de jeugd, met wier aan wezigheid ds. Rozeboom zich bijzonder ingenomen toonde werd de dienst voorts kort gehouden, wat overigens niet betekende dat de jeugd-, en ds. Groen namens de classis - waarvan ds. Roze boom voorz. is - hun zegje niet zouden kunnen doen. Dhr. Sandee was het die namens de gemeente van grote dankbaarheid ge tuigd. „Na 23'/2 jaar wisten we niet meer hoe we een predikant moesten beroe pen", verklaarde hij. Hij wenste de nieuwe eigen predikant toe gevoed en gesterkt te mogen worden uit de enige heilzame bron, het levende Woord van God. „Geve Hij ons het vertrouwen, de hoop en de kracht om samen als predi kant en gemeente te bouwen aan zijn Koninkrijk, waarvan deze kleine ge meente volop deel mag uitmaken", zo was de hartewens die dhr. Sandee namens de gemeente verwoordde. GEREF. KERKEN Beroepen te: Arnhem drs. B. C. van Wieren te Nieuw Buinen; Een-Norg- Veenhuizen als geestelijk verzorger van gevangenis en rijkswerkinrichting Ban- kenbosch te Veenhuizen (part-time) drs. A. H. E. van Leersum-Hoekert, kand. te Emmeloord; Bruinisse en Nieuwerkerk- Oosterland (Zld.) drs. A. Grootjes, kand. te Utrecht. Aangenomen naar: Een-Norg-Veenhui- zen als geestelijk verzorger van gevange nis en rijkswerkinrichting Bankenbosch te Veenhuizen (part-time) drs. A H. E. van Leersum-Hoekert, kand. te Emme loord. Bedankt voor: Rotterdam-Feijenoord te vens voor de arbeid onder de varenden (AGKOOB) J. P. Dondorp te IJmuiden. Door het eten van koekjes kan men nu ook het Wereld Natuur Fonds steunen. Rosenberg Import B.V., leverancier van kwaliteitszoetwaren, te Amsterdam komt met een unieke „Panda-koektrom mel", waarvan een deel van de op brengst uit verkoop bestemd is voor hetWWF. Deze Panda-trommel bevat een assorti ment van verschillende roomboterkoek- jes (inhoud 454 gram) eri kost in de winkel 9,75. Een deel van de opbrengst is bestemd voor het Wereld Natuur Fonds. Grote Bamboebeer Zoals bekend is de zwart-witte Reuzen- panda (officiële naam: Ailuropoda Me- lanoleuca) het symbool geworden van het Wereld Natuur Fonds, omdat dit een van de met uitsterven bedreigde dier soorten was, waarvoor de organisatie zich 27 jaar geleden ging inzetten. De koekjes-aktie is ook daadwerkelijk be stemd om te helpen de Panda te redden, want daar blijkt nog steeds geld voor nodig te zijn. Het zeldzame dier (ook wel de Grote Bamboebeer genoemd) leeft in de koude, vochtige bamboebos sen van midden- en west-China en voedt zich daar voornamelijk met bamboes tengels, bolgewassen, gras en insekten. Of hij ook van koekjes houdt, is niet bekend, maar voor mensen is de inhoud van de Panda-koektrommel zeker een traktatie. Met de aankoop steunt men bovendien niet alleen het natuurbe- schermingswerk, maar ook de koek trommel zelf is werkelijk de moeite waard: alleraardigst uitgevoerd met allerlei leuke afbeeldingen van een moeder-met-kind Panda en voor de kin deren zit er een setje stickers met dezelfde afbeeldingen bij. De fabrikant heeft bovendien in ieder Panda-koek trommel een aanmeldingsformulier om lid te worden van het aWereld Natuur Fonds verpakt. Te koop bij brood-, banket- en delicatessenzaken, waren huizen, supermarkten etc. „Welke jongens durven het aan om tus sen zo'n 30 meiden te staan?" Met deze leus wacht het jongerenkoor „One More Voice" af welke jongens naar ons koor komen luisteren. Hoe en wat wij zingen is naar ons idee een anders dan anders gebruikelijk repertoire. (Snap jij deze zin?) Interkerkelijk Jongerenkoor „One More Voice", o.l.v. de heer W.C. Meiboom. Je kunt ons vinden op vrijdagavond vanaf 20.15 uur in de Lukaskapel van „De Samaritaan" te Sommelsdijk. Inlichtingen bij Johan van Erkelens, tel. 01879-1576. Bedankt voor: Giessendam en Neder- Hardinxveld J. Geersingte Hengelo (O); Pretoria (Zuid-Afrika) (Die Vrye Geref Kerke) P. Niemeijer te Dordrecht. Beroepbaar per 15 september a.s.: P. W. van de Kamp, 1.1. zend.pred. te Brazilië, Amelterhout 67, 9405 EC Assen, tel. 05920-17073. Beroepen te: Westkapelle M. Mondria te Waardenburg; Kruiningen W. Hage te De Valk-Wekerom; Middelburg-Cen trum L. Blok te Nunspeet; Oud-Beijer- land en Rotterdam-Centrum G. J. van Aalst te Benthuizen; Sint Annaland J. Karels te Rijssen; Capelle a/d IJssel (West) i.c.m. dovenzorg G. J. van Aalst te Benthuizen. Bedankt voor: Chilliwack (Can.) G. J. van Aalst te Benthuizen. GEREF. GEMEENTEN IN NED. Beroepen te: Urk W. Verhoeks te Ar- nemuiden. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Doornspijk D. Slagboom te Katwijk aan Zee. Vrijdagmiddag, bij zijn afscheid, moesten z'n collega's de brave Mark Suurd er nog even aan herinneren dat hij nooit'es getrakteerd had. Wel had hij steeds met smaak de trakta ties van z'n jarige Waterschaps collega's verorberd, maar het fijn gebak dat Suurd zélf kocht waren voor de vrouw, voor hemzelf en.... voor de hond, zo luidde hét plagerige verwijt op de afscheidsbijeenkomst. Daarentegen had dhr. Suurd z'n col lega's veelvuldig op z'n gulle lach vergast en dat moet zó weldadig zijn geweest dat hem verzekerd werd dat ze hem écht zullen missen....! Als je de dijkgraaf mocht geloven heeft dhr. Suurd in zijn loopbaan als ratten vanger ratten als katten zo groot gevan gen. Kennelijk zijn die er geweest in de zestiger jaren, zelfs nadat een bedrijf ze totaal leek te hebben uitgeroeid a raison van 52.500,-. Per 1 mei 1966 was echter de aanstelling van dhr. Suurd als „dijk- werker belast met de rattenbestrijding" nodig om de snel herrezen bruine rat- populatie de kop weer in te drukken. „De enige natuurlijke vijand van de rat is de mens met chemische preparaten en ratwerende maatregelen", zo had een wetenschapper vastgesteld en zó een was dhr. Suurd. Hij strooide z'n gif en construeerde rattenkisten die landelijk navolging hebben gekregen; de ratten vreesden Suurd, zo was duidelijk, maar na z'n pensionering per 1 augustus was er van opluchting geen sprake omdat een nieuwe rattenvanger de taak over nam. Geen geringe taak, zo werd duide lijk, omdat er weer van een ratten- explosie sprake is. Dhr. Suurd kan het niet meer helpen en 't werd hem zéker ook niet verweten. Op het Waterschap zal hij worden gemist hoewel de melk en suikerrekeningen er aanmerkelijk zul len zakken. Voor hem was er de enve loppe, voor mevr. Suurd waren er bloe men, met de hartelijke hoop op nog vele gelukkige jaren samen. „Een enorme klus" was het geweest, die rattenbestrijding, zo begreep ook dhr. L. Verolme, Hoofd Technische Dienst van het Waterschap, wetend dat één ratten- paar per jaar voor zelfs 2 a 300 nakome- In de serie Duitse Romantiek door Zeeuwse Musici zal op zaterdag 16 sep tember a.s. op het uit 1882 daterende Oberlinger-orgel van de Hervormde Kerk te Renesse het derde concert wor den gegeven en wel door de Vlissingse organist Bram Beekman. De in 1949 geboren Bram Beekman is in de Neder landse orgelwereld al lang geen onbe kende meer. Na zijn studie op het Brabants Conservatorium te Tilburg, alwaar hij in 1972 cum laude het solis- tendiploma behaalde met aantekening voor improvisatie, zette hij zijn studie voort bij de Weense organist Anton Heiller. In 1975 behaalde hij de Prix d'Excellence. Beekman heeft inmiddels veel concer ten gegeven in diverse West-Europese landen en maakte bovendien verschil lende radio-, televisie- en grammofoon- opnamen. Hij was prijswinnaar op de orgelconcoursen van Brugge en Bo logna. Thans is hij docent hoofdvak orgel en improvisatie aan het Brabants Conser vatorium te Tilburg. Tevens is hij orga nist op het grote Flentrop-orgel van de St. Jacobskerk te Vlissingen. Het programma van het concert op 16 september omvat wederom een sonate van de 150 jaar geleden geboren Josef lingen kan zorgen. Met grote inzet en vakbekwaamheid had dhr. Suurd de bestrijding ter hand genomen, lokaas - hapjes, vergiftigd weliswaar, had hij ze gegeven, van zonnepitten, haver, smeer worst, vis en schapenvet, lukken deed het, zo stelde dhr. Verolme waarderend vast, ook richting mevr. Suurd die haar man dikwijls bij de lokaas-bereiding had geholpen. Uiteraard waren er de anekdotes zoals die rat in de piano en die keer dat grap penmakers dhr. Suurd verzekerden dat er ergens, op een slaapkamer een rat huisde, terwijl daar. bij aankomst, een jongedochter te slapen lag.... En steeds weer liet dhr. Suurd z'n gulle lach horen, ook toen dhr. Nelemans voorlas wat dhr. Schrijver had zullen zeggen als 'ie niet door een ongeluk in het ziekenhuis terecht gekomen was. Dhr. Suurd werd de best betaalde amb tenaar genoemd, want was'ie niet be halve rattenvanger ook mollenvanger, wespenbestrijder, antiquair, ijzerhande laar, poelier en vishandelaar geweest? „Een zeer matkant figuur en een vro lijke gasf'zo werd hij vervolgens nog genoemd door dhr. Minnaar als voorz. van de personeelsvereniging. De Stichting Flakkeese Hulpgoederen Polen organiseert een koekjes-aktie. Ze komen bij U langs, onze medewerkers huis aan huis, groot en klein. Voor 2,50 bieden ze U een pakje room- boterkoekjes aan van zeer goede kwali teit. U kunt ze verwachten tussen don derdag 14 sept. a.s. en zaterdag 16 sept. Met de opbrengst hopen we de kosten te kunnen dekken van inpakken, vervoer, enz. van grote zendingen goederen naar Polen én van het vervoer van de kerst pakketjes voor Poolse kinderen. Zeg geen nee tegen onze verkopers, want zo wordt Polen geholpen door Flakkee. Rheinberger, dit keer de zevende. Voorts wordt de twee sonate van Felix Mendels sohn ten gehore gebracht. Het concert wordt afgesloten met de Symfonische Choral „Jesu meine Freude" van Sieg fried Karg-Elert. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang bedraagt 6,- (voor kinderen, cjp-ers en houders van Pas 65 ƒ4,50). Het volgende en tevens laatste concert in deze serie wordt gegeven op zaterdag 23 september a.s. door Henk van Putten, organist van de Hervormde Kerk te Kapelle. Tekenaar Rien Poortvliet was voor het afscheid van zijn jachtvriend uit Soest gekomen. „Hij heeft me gewoon gechan teerd!" grapte dhr. Poortvliet, maar dhr. Suurd moest het toch nog ontgelden met dhr. Poortvliet's verklaring dat hij hem nooit ook maar één rat heeft zien van gen. Hij bood hem overigens een prach tige wild-aquarel aan. Dhr. C. Stehou- wer bleef al niet achter. Hij wist dat Suurd als jachtopziener ook nooit een stroper te pakken had gekregen, gewoon omdat zélfs z'n gefluister twee nachte lijke polders verder te horen was ge weest. Het oud hoofd Technische Dienst dhr. H. Stuurman had een rekensom ge maakt. Hij schatte dat dhr. Suurd per ha 15 ratten heeft verdelgd en die hectare derhalve heeft behoed voor een schade van 225,- „De omslag is nog beneden de 200,- gebleven waaruit mag worden opgemaakt dat alle andere diensten dus gratis gebeuren...., concludeerde hij. En dhr. Suurd zelf? „Ik heb erg tégen dit afscheid opgezien!" verzekerde hij. Er kentelijk verklaarde hij zich nu dat zove- len gekomen waren om het afscheid toch een feestelijke te doen zijn. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK De C.V.B, afdeling Middelharnis-Som- melsdijk nodigt de bejaarden weer har telijk uit op dinsdag 19 september om half drie in „de Hoeksteen". De heer v. d. Berg zal dan de dia's laten zien van ons reisje dat we j.l. juni gehad hebben. Hebt u vervoer nodig dan kunt u bellen: mevr. Vroegindeweij, tel. 2566. Op 3 oktober willen we nog een reisje maken 's morgens half negen opstappen en 's avonds hopen we rond half zes thuis te zijn. 's Middags krijgt u een warme maaltijd. Doel: het zijdemuseum te Wouw, N. Brabant. Opgeven bij het bestuur of op de middag. Uitslagen 9-9-1989: Korvo 1 - Voltreffers 15 - 5 Korvo 2 - Vios W8 - 3 Korvo J - Scheldevogels J6 - 3 Ventura Sp. B - Korvo BO - 4 Korvo B - T.O.V. B1 - 5 (5.9.89) Programma 16-9-1989: Veld: van Halenstraat Korvo 1 - G.K.V. 3aanv. 16.00 uur Korvo 2 - Oranje Wit 613.30 uur Good-Luck J - Korvo J12.00 uur Korvo B - PKC B210.30 uur VERVOLGVERHAAL Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape Betje weet het ten naastenbij. Het staat ergens in het Evangelie van Mattheus, denkt ze. Hij zoekt de Bijbel op en begint te bladeren. Ze kijkt er naar met bedenkelijke rimpels in haar voorhoofd, ze waarschuwt: „Jongen, laet je toch niet op een doolpad voere,.... eigen je toch niks toe, dat je niet hawe mag!" Hij komt langzaam van zijn stoel. Hij staat over eind in het licht van de lamp zodat ze tegen hem moet opkijken. Hij voelt zich plotseling weer een vent, er is gezag in zijn stem als hij nadrukkelijk vraagt: „Betje, hei joe een bekeerde moeder gehad?!.... Foei!".... Ze moet haar ogen van hem.afwenden. „Dat hawe ik niet gewete toen ze nog levende".... Ze weet zelf niet waarom ze het antwoord geeft. Hij durft het niet te zeggen zoals het in zijn gedachten is. Daarom komt het er wat hulpeloos uit: „Noe.... mar ik hawe vanaevend gevonde waer ik naer gezocht ha.... troast,.... troast".... En als hij denkt, dat Betje het misschien niet volledig begrij pen zal: „Dan hoefje van mien naederhand niet te zeggen: ik hawe 't niet gewete toen 'n nog levende".... Hij heeft een kleur gekregen als hij weer gaat zit ten. Hij heeft daar iets gezegd, waarvan iedereen, die het te weten komt, bevreemd zal opkijken. Dat verontrust hem en hij vraagt: „Je mot er mar mit geen mens over praete". Ze belooft: „dat za 'k niet doeë.... Mar je komt er naer mien zin wat aol te makkelijk an, Wullem, as ik naer moeder kieke".... Hij zegt: „Ik kieke naer mien moeder!" NEGENDE HOOFDSTUK e volgende dagen worden als een schone droom. Zelfs Betje deelt mee in de troost, die Willem gevonden heeft. Op een avond zegt ze: „Noe hawe ik voor Francien zoa an 't werk geweest, eh?" „Jae".... „Daer bin 'k noe mee klaer".... Ze houdt een kin- dqrhempje in haar handen, ze spreidt het uit op haar knie om te laten zien hoe peuterig klein zo'n hemdje is. Ze knikt er tegen. „En noe dienk ik, da 'k voor m'n eige zal motte beginne.... Ik hawe 't al een paer dagen gedocht".... „Zoo".... Meer zegt hij niet en het wordt stil. Betje kijkt naar het hempje op haar knie, hij kijkt er ook naar. Ze denken allebei aan hetgeen zoeven gezegd is, het is wel waard om overdacht te worden. Betje moet kinderkleertjes gaan naaien! Hun eerste gewaarwording is, dat ze een blijde tij ding hebben ontvangen. Betje heeft het gezegd, maar nochtans ondergaat ze het als iets, dat ze zo even vernomen heeft. Het geeft een vreugde, die zwijgend moet worden genoten. Ze kijken elkan der diep in de ogen, Betje krijgt een kleur, ze wen den hun hoofden af Er komt iets nieuws in hun leven, een klein kindje.... Ze hebben het verwacht; ze hebben er op gerekend, dat het te eniger tijd zijn komst zou aankondigen; ze wisten niet wan neer het zijn zou. Het is schoon, dat dit tot de ongeweten dingen behoort. Nu weten ze het plotseling en ze glimlachen tegen elkander. Dan zegt Betje weifelend: „Het is gaauw, eh.... vin je niet?" „Jae.... dat is het".... Hij knikt traag met zijn hoofd. Want hij heeft zo weinig verdiend sinds ze getrouwd zijn vanwege de vorst. En nu het „werk baar" weer geworden is kan de boer hem nog maar drie dagen van de zes gebruiken. Dat geeft drie gulden in een week, de landarbeidersionen zijn laag. Het is weinig als er een kindje geboren moet worden. Hij denkt er diep ove rna zoals vele vaders vóór hem gedaan hebben, de positie van de landarbeiders is van oude tijden af niet anders geweest. Het is goed dat Betje twee werkhuizen heeft aangehouden, ze verdient er vijf en zeventig centen op een dag. De vier en een halve gulden zijn nauwelijks voldoende om aan het eten te blijven. Ze zit nog altijd met het kinderhempje te spelen, i Als ze even ophoudt vraagt ze bezorgd: „Hoe mo 'k an centen komme voor aolles wat er noadig is?" Het is de slotsom van haar overleggingen. Hij knikt langzaam. Daarmee erkent hij, dat er een moeilijkheid is. Dezelfde vraag heeft hij zich ook gesteld. Hij heeft de moeilijkheid uitgepluisd; het is gelukkig, dat Betje blijkbaar niet zover gekomen is. Ze zal haar werkhuizen niet heel lang kunnen aanhouden, en als het zomer wordt zal ze niet kunnen helpen om de juin te wieden. Maar nochtans is hij vol vertrouwen: „Och, Betje, dat zal wel terecht komme.... Die het kindje geeft zal oak wel zurge, dat het aolles vindt wat het noadig heit, as het strakjes op de waereld komf' Haar handen strijken het hempje over haar knie glad. Ze zucht en zegt: „Daer zalle m'n ons eige bie neer motte legge".... Hij komt naast haar zitten, neemt haar hand in de zijne. „Was je werkelijk bezurgd?" Hij glim lacht vertrouwelijk. „Een beetje.... 't Komt er aollemaele voor een vrouw op an".... De lach trekt weg van zijn gezicht. De lasten van het leven moeten voor het grootste deel door de vrouw worden gedragen. Zo is het onder arbei dersmensen. Het is een waarheid, die al eeuwen oud is. De man verdient het geld en de vrouw moet zorgen, dat ze daarmee toekomt! Het is een voorrecht als de man begrijpt hoe moeilijk het vaak is. Betje is daar dankbaar voor, ze zegt: „Me zall 't motte neme zoa-as het komt.... En me zalle d'r saeme wel deurkomme, eh".... „Welzeker".... Hij blijft nog lang haar hand vasthouden. Het is goed om steun bij elkander te zoeken. Maar het is toch niet voldoende. Als ze naar bed gaan leest hij een hoofdstuk uit de Bijbel. Hij leest niet waar de bladwijzer ligt. Betje vraagt: „Wat zoek je zoa?" Hij zegt: „Ik hawe 't net gevonde".... Het zesde hoofdstuk van Mattheus is wel zeer toe passelijk voor deze avond. Hij leest eentonig, iet wat zeurig, alsof hij de woroden wil gaan zingen maar geen toonhoogte kan krijgen. Het hindert niet. „....Aanziet de vogelen des hemels, dat zij niet zaaien, noch maaien, noch verzamelen in de schuren, en uw hemelse Vader voedt nochtans dezelve; gaat gij dezelve niet zeer veel te bo ven?".... Het lijkt wel of zijn stem een steeds diepere klank krijgt. Betje zit te knikken terwijl ze luistert, het is overtuigend zoals hij het voorleest.... (wordt vervolgd) GEREF. KERKEN Vrijgemaakt Beroepen te: Grijpskerk i.c.m. Niezijl en Harderwijk (sectie Zuid) K. van den Geest te Alblasserdam en Nieuw Lek- kerland. GEREF. GEMEENTEN l^J^l^l^l^l^l^l^,f,l^Jf^^l^^l^^l^J^l^.l^l^l^l^l^l^^:^l^l^l^l^J^:^l^l^l^l^l^l^J^^l^l^4.>^l^l^)^l^l^l^l^4.4.4.l^l^]^l^l^l^^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 5