Raad Middelhamis Icarig met het geven van subsidies JAN TANIS VERKOPER Adverteren mag geen gokje zijnl 4{k Dagboek van een hond Koelruimte net meisje Wij zijn op vakantie Bakkerij „De Vries" Rattenbestrijding Politieberichten Kapsalon ANNEKE Opel Rekord 2.3 Diesel VAN is wegens vakantie gesloten Adverteren in „Eilanden-Nieuws" I brengt groter omzet Philicorda orgel V.W. Jetta Diesel Abonneert U op Eilanden-Nieuws van 18 t/m 30 september HOUTLAND PIJL van 18 t/m 30 september Internationale onderscheiding voor Oud-Middelharnisser Middelhamis Johanneke Theodora zaterdag 16 september 1989 GESLOTEN Naast de beschikbaarstelling van een krediet voor het verbouwen en aanpassen van het oude raadhuis, heeft de gemeenteraad van Middel- harnis in de donderdagavond gehou den raadsvergadering vnl. wat klein- goed behandeld, al is de duur van de bespreking niet altijd navenant geweest. Voorbereidingsbesluiten Zendmast Nieuw raadslid Aangeboden: Joh. van Gurp Brood- en Banketbakkerij Wij zoeken een nette vlotte part-tïme Pieterstraat 16, GOEDEREEDE Ook uw adres voor: Koolhydraat-prijs Verslag van de eerste week hij mijn nieuwe bazen Dinsdag 18 november 1986 FAMILIEBERICHTEN „O HEBRE, hoe groot zijn Uwe werken!" (Ps. 92 6a) De HEERE, de Schepper en Onderhouder van al het leven, zegende en verblijdde ons met de geboorte van We noemen haar Manneke J. Joppe P. Joppe-de Waard 7 september 1989 Oude Rijksweg 290 7954 DS Rouveen Tel. 05225-1213 „Ik ben de Alpha en de Omega, zegt de Heere God. Die is en Die was en Die Icomt, de Almachtige". (Openbaring 1 8) Op Zijn tijd nam de Heere, voor ons geheel onver wacht, tot onze grote droefheid, na een werkzaam leven, uit ons midden weg mijn geliefde man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa ARIE PLEUN VAN DER LINDE op de leeftijd van 60 jaar. A. van der Linde-Andeweg Cees en Marianne van der Linde Jeroen Margriet en Teus Koorevaar Lisette Michiel Arie en Sonja van der Linde Sebastiaan Naomi Heidi en Peter Verhoek Marjolein Michael 3352 BE Papendrecht, 4 september 1989 Stellingmolen 135 De begrafenis heeft plaats gevonden op 8 septem ber j.l. De kerkeraad der Gereformeerde Gemeente te Middelhamis heeft met droefheid kennis geno men van het overlijden van haar oud-organist A. VISSER op de leeftijd van 77 jaar. Vele jaren mocht hij in alle liefde en getrouwheid de gemeentezang begeleiden. De Heere ondersteune zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen en heilige deze roepstem in het midden der gemeente. Namens de kerkeraad voornoemd, G. J. Koppelaar, praeses. J. H. Koppelaar, scriba. Middelhamis. 8 september 1989 Heden behaagde het de Heere tot onze diepe droefheid, in het ziekenhuis te Dirksland, uit ons midden weg te nemen, onze geliefde zorgzame moeder, schooninoeder, oma, zuster, schoonzus ter en tante JACOMIJNTJE TANIS sinds 26 augustus 1966 weduwe van Jan Aleman in de leeftijd van 81 jaar. Sterke de Heere ons in dit smartelijk verlies. A. J. Tanis-Aleman M. Tanis J. P. Aleman L. Aleman-Bezuijen P. Aleman A. H. Aleman-van Egmond M. Aleman M. Aleman-Mastenbroek en kleinkinderen familie Tanis familie Aleman 12 september 1989 Boompjes 21 3253 AC Ouddorp Onze moeder en oma is opgebaard in herv. ver enigingsgebouw „Eben Haëzer" alwaar gelegen heid tot condoleren donderdag van 19.30 tot 21.00 uur en vrijdag van 15.00 tot 16.30 uuren van 19.30 tot 21.00 uur. Geen bloemen Zaterdag 16 september D.V. zal er een rouwdienst worden gehouden in „Eben Haëzer", aanvang 13.30 uur, waarna aansluitend de begrafenis zal plaats hebben op de algemene begraafplaats te Ouddorp omstreeks 14.30 uur. Na afloop van de begrafenis is er alsnog gelegen heid de familie te condoleren in „Eben Haëzer". Tot onze diepe droefheid is uit ons midden wegge nomen onze lieve OMA ALEMAN Jan Karin Poul Arjan Jacomine Jeanette en Jaap Jan Miranda Miranka We zullen haar in liefde gedenken. Ouddorp, 12 september 1989 Wegens sterfgeval zijn wij Broekweg 4 OUDDORP Middelhamis wordt geen lid van het Platform Gemeentelijk Vredesbeleid, zo werd besloten, hoezeer de heer Rijvers ook voor het tegengestelde had gepleit. Nu er in het Oostblok sprake is van ont spanning leek het hem dat van die zijde temeer behoefte is aan kontakt met wes terse landen en gemeenten, aan interna tionale solidariteit, verduidelijke de heer Rijvers. De heer Hoogzand geloofde echter dat het Platform geen invloed uit zal kun nen oefenen op de verhoudingen van land tot land. Geen lidmaatschap, zo besloot de raad omdat er geen sprake is van een duidelijk gemeentebelang en daar worden subsidieaanvragen aan getoetst. Daarom ook geen subsidie aan de Juristenvereniging Pro Vita, die als doel heeft de bevordering van de rechts bescherming van het menselijk leven. Vanwege de afwezigheid van enig ge meentelijk belang werd ook niet inge gaan op het verzoek van de Watermij zich aan te sluiten bij de samenwerking met de Stichting Beheer Kabupaten Bandung Fonds in Indonesië en daar voor een financiële bijdrage beschik baar te stellen. De heer Hoogzand vond dat de WMZ voldoende zorg heeft/öan de waterkwali teitszorg in het eigen gebied. Dat de Zeeuwen „zuunig" zijn, leek de heer Hoogzand daarom een fabeltje. Die benadering stuitte iemand als de heer Rijvers tegen de borst. Hij verweet de heer Hoogzand een beperkte belangstel ling die niet verder strekt dan het Haringvliet. Medewerking aan het projekt had ook niet de instemming vacn wethouder Kievit: „Wanneer ieder zich gaat oriën teren gaat het geld aan de oriëntatie op", vreesde hij, waarom hij meent dat de hulp aan de derde wereld gecentrali seerd dient plaats te vinden. Voor enkele percelen werd een voorbe- reidingsbesluit genomen. Ook voor de winkel van bloemisterij Viskil aan de Langeweg. Het bestemmingsplan was pas kort geleden vastgelegd maar Col lege en raad verleenden aan de wijziging hun medewerking. Mevrouw Verhoef deed dat met temeer overtuiging omdat, zei ze „al twee dames er de benen heb ben gebroken". Ook voor het perceel Oudelandsedijk 65-67 werd een voorbereidingsbesluit genomen. Oorspronkelijk heeft het een agrarische bestemming, maar medewer king werd verleend aan het verzoek van Jaap Boeter Kraanverhuur, aldaar het bedrijf te vestigen. t Ook voor het perceel Nieuwstraat 17 te Nieuwe Tonge werd een voorbereidings besluit genomen om de plaatsing van een 18 meter hoge zendmast t.b.v. radio Superstar mogelijk te maken. Radio Superstar is in het bezit van een zend machtiging en zal in het pand Nieuw straat een studio in gebruik nemen. Drie SGP-leden stemden tegen zoals ze ook tegen de representativiteitsverkla- ring van deze lokale omroep waren geweest. Bovendien vinden ze zo'n mast ontsierend, vooral omdat die vlak bij een kerk zal worden opgericht. De geloofsbrieven van de heer C. Quist werden in orde bevonden. In de vol gende raadsvergadering zal de heer Quist worden geïnstalleerd als nieuw raadslid en opvolger, in de SGP/RPF fraktie van de heer G.C. Joppe die op 70- jarige leeftijd het raadswerk heeft neer gelegd. TE KOOP 1 klavier, i.g.s. Prijs ƒ125,- Hoflaan 59 MIDDELHARNIS Tel. 01870-3071 600 ton voor aardappelen of uien Ook in gedeelten. OOLTGENSPLAAT Tel. 01873-1378 GEVRAAGD: voor de huishouding f am. N Sperling OUDDORP Tel. 01878-1422 TE KOOP in pr. St. bj. '82: APK tot april 1990 Tel. 01878-1721 J. J. PIKAART Ouddorp TE KOOP grijs kent., bj. 1982. i.g.st. Tel. 01870-2353 Na een korte ziekte, die zij op haar eigen moedige wijze beleefde, overleed onze lieve zuster en schoonzuster ELS VERHOEF weduwe van Niek Braber op de leeftijd van 67 jaar. Amstelveen: W. Verhoef-Zevenhuizen Zuidhorn: W. Nieuwenhuijse-Verhoef M. Nieuwenhuijse Raamsdonksveer: J. Verhoef G. J. A. Verhoef-v. d. Linden Melissant, 8 september 1989 Correspondentie-adres: Baksweer 14, 4941 LA Raamsdonksveer De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden woensdag 13 september 1989 om 14.00 uur, vanuit het rouwcentrum aan de Nieu weweg 2 te Melissant op de begraafplaats al daar. Er is gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het rouwcentrum. Geen bezoek aan huis Geen toespraken Hedennacht heeft de Heere na een moeizaam leven van ons weggenomen onze innig geliefde zuster, schoonzuster, tante en oud-tante JACOMIJNTJE ALEMAN-TANIS op de leeftijd van 81 jaar. Sterke de Heere ons in dit smartelijk verlies. Joh. Tanis Adr. Tanis-Pikaart Jannie en Bert Klazina Diana Caroline Nellie en Hans Johan Annette Arjan Poulina en Maart Jeroen Marco Sander Cobi en Tony Petra Ouddorp, 12 september 1989 Weststraat 14 OUDDORP Telefoon 01878-1395 voor onze doe-het-zelf-winkel 20 uur p.w. Werktijden in overleg. Soil, gaarne binnen 14 dagen richten aan: Uw beste maat in doe het zelf Hofdijksweg 17 3253 KC Ouddorp Volg de zekere weg. Via „Eilanden-Nieuws" bereikt U een koopkrachtig publiek, dat „zijn" krant leest met de intense belangstelling, kolom voor kolom, pagina voor pagina. Uw advertentie geniet daarbij dezelfde grote belangstelling als het nieuws. Want een verkoopboodschap is voor de lezers van „Eilanden-Nieuws" even belangwekkend als een plaatselijke vergadering of gebeurtenis. Om te voorkomen dat ratten in steeds grotere aantallen voorkomen, is een sys tematische aanpak van de bestrijding nodig. Omdat elk jaar opnieuw in de wintermaanden bruine ratten naar ge bouwen trekken zal in die periode voor een verscherpte bestrijdingsaktiviteit worden zorg gedragen. Omdat de rattenbesterijding een zaak van algemeen belang is, is het een goede zaak om hierover enige duidelijkheid te verschaffen. Op Goeree-Overflakkee wordt door het waterschap alleen de bruine rat (riool- rat) bestreden. De bruine-rattenbestrij- ding wordt volledig door twee ratten- bestrijders van ons waterschap ver zorgd. De kosten worden door de gemeenten Dirksland, Goedereede, Mid delhamis en Oostflakkee tesamen voor 50% vergoed, de andere 50% blijft voor rekening van het waterschap. De rattenbestrijders van het waterschap werkt zowel op klacht als op grond van eigen onderzoek. Daarbij probeert hij de „haarden", looppaden en veel be zochte plaatsen van de bruine ratten te lokaliseren, waarna hij op strategische punten bestrijdingsmiddelen legt. Na korte tijd vindt controle plaats over het bereikte resultaat. Zonodig worden op nieuw en op andere plaatsen bestrij dingsmiddelen neergelegd. Een inten sieve controle is absoluut noodzakelijk, omdat anders de bestrijding weinig effect zal hebben. Met nadruk wordt er op gewezen, dat geen bestrijdingsmiddelen aan derden ver strekt worden. Het gebruik van bestrij dingsmiddelen kan voor mensen en dieren gevaarlijk en voor het milieu schadelijk zijn. Toepassing van bestrij dingsmiddelen dient dus alleen plaats te vinden indien dat nodig is en op vak kundige wijze. Bovendien is het afgeven van bestrijdingsmiddelen in strijd met de Bestrijdingsmiddelenwet. - Indien u bruine ratten signaleert, meldt dit dan zo spoedig mogelijk bij het waterschap, Langeweg 74, Mid delhamis, tel. 01870-3800. - Muskus- of bisamratten dient u te melden bij de Provinciale muskusrat tenbestrijder, de heer Th. van Stralen, Boudewijnstraat 15, Stad aan 't Ha ringvliet, tel. 01871-1626. - Overige ongedierte kunt u melden bij uw gemeente. - Inlichtingen omtrent de bestrijding van ongedierte kunt u verkrijgen bij de Afdeling Bestrijding van Onge dierte van het Ministerie van Volksge zondheid en Milieuhygiëne, postbus 350, 6700 AJ Wageningen, tel. 08370- 19061. JUUMUWEG28 TEL.0I877- MELISSMT ür 1200-1321 - POOTGOED - KUNSTMEST - Organische MEST o.a. kuikenmest en diepstalmest - Graszaadkontrakt- teelt en Zaai zaden Dr. Hans Kameriing (1944) faculteit scheikunde. Universiteit Utrecht, ont vangt de 1990 Roy L. Whistier Intema- tional Carbohydrate Award. Deze mon diale prijs, een penning en een bedrag van 10.000 dollar, wordt tweejaarlijks toegekend aan een excellente onderzoe ker tot circa 45 jaar, werkzaam in het onderzoek aan koolhydraten. Kamer ling krijgt de onderscheiding voor zijn „most outstanding contributions to the chemistry of carbohydrates". Kamerling werkt in Utrecht onder meer aan de structuuranalyse van polysaccariden, koolhydraten van glycoproteinen en glycolipiden en oligosacchariden uit fysiologische vloeistoffen, en aan de synthese van oligosaccaride fragmenten van capsulaire polysacchariden en kool- hydratenketens van glycoproteinen. De prijs wordt uitgereikt tijdens het volgend jaar in Japan te houden International Carbohydrate Symposium. - Restanten neergestort vliegtuig In een van de Sommelsdijkse polders zijn bij drainage-werkzaamheden en kele onderdelen van een vliegtuig, waar onder een propeller, gevonden. Van enkele oudere inwoners van Sommels- dijk werd vernomen dat er tijdens de tweede wereldoorlog in die buurt inder daad een vliegtuig neergestort zou zijn, vermoedelijk een engelse jager. Het militair luchtvaartmuseum uit Soester- berg is over de vondst ingelicht. - Inleveren wapens Als gevolg van de landelijke inleveraktie van wapens, zijn er op het politiebureau te Middelhamis al enkele wapens inge leverd, waaronder ook oude vuurwa pens. Door middel van dit persbericht, willen wij ook anderen op deze laatste mogelijkheid attenderen om gedurende de maand september 1989, hun (vuur)- wapens in te leveren, zonder dat zij hier bij gevaar lopen een proces-verbaal voor verboden wapenbezit te krijgen. M.i.v. 1 september 1989 is de nieuwe wet „Wa pens en Munitie" in werking getreden, voor wapens die onder de oude wapen- wetgeving nog bevoegd voorhanden waren, maar onder de nieuwe wetgeving strafbaar zijn gesteld, bestaat de moge lijkheid, om bij inlevering, een gelde lijke tegemoetkoming te krijgen die maximaal 75,- kan bedragen. - Aanrijding Op een van de meest onoverzichtelijke afritten, de afrit Oudelandsedijk-Bol- letjesweg, tussen Stad aan 't Haringvliet en Middelhamis, kwamen twee perso nenauto's frontaal met elkaar in botsing, waarbij de bestuurders gewond raakten. Zeer binnenkort zal een aanvang wor den gemaakt met o.a. de reconstmctie van die afrit, zodat een hopelijk veiliger aansluiting gerealiseerd zal worden. Mag ik even een applaus van U in ontvangst nemen? Als afsluiting van m'n eerste week in mijn nieuwe home heb ik een geweldige prestatie geleverd. Nadat er in de ochtend nog wat bewonderaars aankwamen, werd ik zo'n beetje de rest van de dag alleen gelaten. M'n bazin moest zonodig „dirigeren". Veel begrijp ik er niet van maar het schijnt hierop neer te komen dat ze een horde oudere mensen probeert zoet te houden met wat schichtige arm bewegingen. Drie hele uren was ze weg en ik was moederziel alleen. Denkt U nou niet dat ik de boel heb afgebroken, o nee, ik heb me waardig gedragen. Heel kalm heb ik liggen wachten en toen ze weer thuiskwam deed ik net of ik verschrikkelijk blij was. Zo, dacht ik, ze heeft nu even de proef op de som genomen, ze weet nu dat ik me uitstekend kan beheersen, dus zal ze het voortaan wel laten. Verkeerd gedacht!!! Mijn baas kwam heerlijk vroeg thuis en ik dacht nog, dit wordt een gezellige lange avond. Maar nee, ze moesten samen weg en lieten mij de rest van de avond in lijdzame afwachting achter. O, o, wat deden ze enthousiast tegen me toen ze thuiskwamen. Ik kon krijgen wat ik maar wilde maar op die manier hoeft het voor mij ook niet; mijn eetlust was weg en ik wei gerde categorisch alles waar ze mij mee wilden paaien. Gelukkig werd mij keer op keer gezegd dat ik een unieke hond was, dat andere honden de tent afgebroken zouden hebben en door al dat prijzen werd mijn hondehartje erg trots. Applaus dus! Terugkijkende mag ik niet mopperen. Mijn nieuwe huis is gezellig, mijn slaapplaats is comfortabel, ik krijg mijn natje en droogje op tijd en ik heb al met een heleboel dingen kennis gemaakt. Mijn bazen zijn streng maar zeer rechtvaardig en zo moeten ze maar blijven, want geef een Schot nooit de lei ding, dan kun je wel inpakken. Ik voel me echt een „gewenste" hond en kan me heerlijk koesteren in al hun zorgen. De boel buiten moet ik nog gaan verkennen, maar lopen met die wurgband is nog niet mijn liefste bezigheid. Mijn bazinnetje probeert het dagelijks, maar eenmaal buiten steek ik al mijn vier poten tegelijkertijd naar voren en zet ik me goed schrap. Tot nu toe werkt dat uitstekend en het resulteert meestal in een zitstaking. Alleen als ik een soortgenoot zie wil ik wel eens wat lopen. Ik ben voor niemand bang en dat geeft me een veilig gevoel. Als mijn broertjes en zusjes het net zo goed getroffen hebben als ik mogen ze ook genieten van een heerlijk lang hondeleven.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 4