Casper Versmarkt Het fietsplaatje vroeger.... Akershoek Zomer '89 AnjerkoUekte Oostflakkee Benefiet concert GRWPLITZO Gazelle f E. van der Bok I Il VAN DER BAAN Annette Dit mag U niet missen! Sierklinkertjes DE LICHTBRON V.O.O. fietstocht in Goedereede Uw ambachtelijke slager Wie gaat er mee naar Essen (België) WICO t i Hoveniershedrijf VOOQCl Uitslag P.Y. „de Luchtbode" Bruidsjaponnen Anita Tunis Christiaan Huizer S Woensdag 13 september 1989 OUDDORP ABRAM VISSER Ouderen kennen het vast nog wel. Nu hebben wij folders met fietsplaatjes.... om nog eens te bekijken welke u wenst. Dan koopt u en óp de nieuwe fiets dat naamplaatje, onze sticker. Bewijs dat u goed kocht. Dorpsweg 27, Ouddorp, S 01878-1704 in verschillende vormen GOEDEREEDE Op zaterdag 2 september startten ongeveer 200 deelnemers aan de door de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs (af deling Goedereede) georganiseerde fietstocht. Nieuwe kollektie STOFFEN KAPPEN GLOEILAMPEN 40 of 60 w 3 voor ObUU BASF CASSETTEBANDJES chrome super II 60 5 voor 25.00 OUDDORP VLEES MET KARAKTER UITSLUITEND BIJ ERKENDE I SLAGERS VERKRIJGBAAR Ouddorp Zwartewaal Een fiets die zich blijft onderscheiden van andere fietsen: I Verkrijgbaar bij: Hofdijksweg 29, Ouddorp Het adres voor al uw: Pootgoed Groenbemesting Kunstmest en Gewasbeschermingsmiddelen Modehuis gebruikte meubelen DINSDAG 12 SEPTEMBER 1989 „EILANDEN NIEUWS" Bladz. 3 FAMILIEBERICHTEN 9 september 1989 zijn wij verloofd l Westdijk 2 3247 LM Dirksland Bernharétraat 52 3248 AD Melissant Na een liefdevolle verzorging in het verpleeghuis „De Samaritaan" te Sommelsdijk werd van ons weggenomen onze moegestreden laatste lieve zorgzame zuster en tante CORNELIA MARIA VOGEL in de gezegende ouderdom van 91 jaar. Oudewater: B. Vogel neven en nichten 9 september 1989 Verpleeghuis „De Samaritaante Sommelsdijk Correspondentie-adres: B. Vogel, Lange Burchwal 110, 3421 SN Oudewater De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op woensdag 13 september om 11.00 uur op de algemene begraafplaats te Oude Tonge, vanuit de aula van „De Samaritaan", Kon. Julianaweg 59 te Som melsdijk, waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Aanvang 10.00 uur. Gelegenheid tot condoleren voor de rouwdienst vanaf 9.30 uur in bovengenoemde aula. 2 kg. St. REMY STOOFPEREN2,95 J 2 kg. HANDAPPELEN1,95 20 PERSSINAASAPPELEN3,75 1 kg. VERSE KIPFILET13,98 200 gram ONTBIJTSPEK2,25 De psalmzangvereniging „de Lofstem" geeft met droefheid kennis dat hun zeer aktief en gewaar deerd bestuurslid en dirigent, de heer in een leeftijd van 77 jaar van ons wegge nomen is. Vele jaren is hij een trouw bestuurslid en dirigent van onze vereniging geweest. Dat de Heere zijn vrouw en kinderen en verdere familie trooste en sterke in het gemis en deze roepstem heilige aan ons hart. Psalmzangvereniging „de Lofstem", Middelharnis 8 september 1989 DANKBETUIGING Langs deze weg wil ik ieder hartelijk bedanken voor het medeleven tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Bijzonder veel dank voor de vele kaarten, fruit en andere attenties. Hartelijk dank aan de doktoren en hei verplegend personeel alsmede dank aan ds. A. Vlietstra en ouderling J. Keizer voor hun bezoeken. A. C. Polder-Overweel Melissant, september 1989 Binnenweg 64 Uw terras versleten? Dan dit jaar nog in 't nieuw! Dorpsweg 5 Telefoon 01878-1477 OUDDORP ^^^♦♦^♦^^^♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦**»**»***jf** Om negen uur vertrokken de eerste deel nemers, jong en oud, al dan niet voor zien van regenkleding. Degenen die wat later wilden starten hadden tot tien uur de tijd om te vertrekken. De tocht die de deelnemers langs mooie plekjes leidde, leverde op sommige plaatsen ook de nodige problemen op. Tijdens de fiets tocht moest ook een vragenblad inge vuld worden en bij enkele vragen moest men wel heel goed nadenken. Tegelijkertijd voerde de tocht de deelne mers ook naar de openbare scholen „'t Stellegors" in Stellendam, „de West hoek" in Ouddorp en „Buten de Poorte" in Goedereede. Daar konden de mensen wat op adem komen en wat nuttigen. Na afloop waren, ondanks een enkele regen bui, de reacties positief Reden om deze tocht volgend jaar weer te organiseren. De kinderen die hebben meegedaan aan de kleurplatenwedstrijd horen zo spoedig mogelijk of ze een prijs hebben gewonnen. De deelnemers aan de fiets/ puzzeltocht hadden het duidelijk zwaar der. Onder de ingeleverde antwoord bladen was er geen enkele foutloos. De door De Keyzer uit Stellendam beschik baar gestelde prijzen zijn terecht geko men bij: Elly Groenendijk, Jasper Lee man en Jennifer Shine. Troostprijzen hebben gekregen: Clara Visser, Chantal Visser, A. Krijger, Leo Akershoek, Ro bin van Dongen en Marielle Roest. Ook organiseerden de V.O.O.'s in Oost- flakkee op zaterdag 2 september een fietspuzzelmanifestatie. Het aardige was, dat de deelnemers hier konden kie zen uit verschillende tochten. Van de 69 deelnemers kregen uiteinde- Evenals vorige jaren is er ook dit jaar weer in de gemeente Oostflakkee een AnjerkoUekte gehouden. De totale op brengst bedraagt 2815,45 gulden. De opbrengst per woonkern is Oude Tonge 1100 gulden, Ooltgensplaat 776,55 gul den, Den Bommel 544,90 gulden en Achthuizen/Langstraat 304 gulden. Een derde deel van deze opbrengst wordt verdeeld over de verenigingen in de gemeenten die aktief aan deze kol- lekte hebben deelgenomen. Deze kol- lekterende verenigingen willen u dan ook danken voor uw giften. Tweederde deel komt ten goede van het Anjerfonds zelf. Dit fonds verleent, op verzoek, financiële steun aan verenigin gen, stichtingen en andere organisaties ter bevordering van allerlei culturele aktiviteiten. Dit jaar heeft de muziekvereniging „Vooruit" te Oude Tonge van het Anjer fonds een bijdrage mogen ontvangen, waarmee een gedeelte van de kosten van nieuwe instrumenten is bekostigd. HERKINGEN Wedvlucht Doornik 9-9. 271 oude en jonge duiven. Los om 13.00 uur bij N.O. wind. Afstand 131 km. J. den Boer: 1, 2, 3, 6, 7, 11, 12, 22, 24 34, 37, 38, 41, 43, 44, 46, 51; H. Kievit: 4, 17, 20, 29, 39, 42, 49; A het Jonk: 5, 40; M. Huizer en Zn.: 8, 15,19, 27, 33,45, 55; C. Logmans: 9, 13, 16, 31, 54; K. Kievit: 10, 14 21, 25, 32, 35, 47; J. Molenaar: 17; I. Kievit: 23,28,48,53; B. v. d. Ochtend: 26, 36, 50; A Molenaar; 30, 52. lijk na loting de volgende een prijs: mevr. Bax (O-T) mevr. Geluk, Vervloet en Vrouwdeunt (den B.). Goede smaak ma wel eens beloond worden Gegarandeerd France-Limousin scharrelrundvlees kopen is wel iets bijzonders. U hebt dan namelijk Europa's bijzonderste stukje vlees gekocht. Een goede smaak dus, letterlijk en figuurlijk. Tegelijk hebt U de beste slager in Uw omgeving gevonden, want alleen zij komen voor de verkoop van zulk bijzónder vlees in aanmerking. France-Limousin geeft als enige een herkomstcertificaat voor elk dier af. Vraag het Uw slager, hij zal het U tonen. Zo'n bewijs van goede smaak vindt France-Limousin een beloning waard. Of eigenlijk tweeDe eerste is het genot dat U ten deel valt wanneer de eerste hap entrecöte of bief stuk door uw keelgat glijdt. France-Limousin vlees is nooit in aanraking geweest met kunstmatige hormonen of twijfel achtige geneesmiddelen. Vandaar zijn verrukkelijke smaak en ongeëvenaarde malsheid. En..France-Limousin vlees is op Uw bord net zo groot als bij de slager. De tweede beloning is tastbaarder. France-Limousin heeft bij de wereldberoemde Limoges-porceleinfabriek een exclusieve vleesschaal met jusreservoir laten maken. Alle -met de hand gevormde- schalen zijn uniek. U kunt zo'n schaal (winkelwaarde fl. 75,-) kosteloos in Uw bezit krijgen tegen inlevering van 30 France-Limousin zegels. Voor elke gekochte 500 gram France-Limousin geeft Uw slager U een zegel. Want goede smaak mag ook weleens beloond worden, nietwaar? fioHceCimeutüt Jan Wagenaar Op donderdagmiddag 28 september 1989 a.s. organiseert de plaatselijke com missie te Oude Tonge een reisje. Dit keer gaan we naar Essen-Wildert in België. Wij gaan daar het Bakkerijmuseum en het Stoommuseum bezoeken. De bak- kersmolen is sinds 8 mei 1982 openge steld voor bezoekers. De kosten zijn 25,00 per persoon. Bij deze kosten zijn zowel de bus als brood maaltijd inbegrepen. Wij vertrekken om half een vanaf het Dienstencentrum. Inlichtingen en opgave voor 21 septem ber bij het Dienstencentrum. Geeft u snel op, want vol is vol. Een plezierige reis toegewenst. De Chr. Gem. Zangvereniging „Helle- voetsluis" geeft op dinsdag 19 september in samenwerking met het Chr. Gem. koor „Hart en Stem" uit Ouddorp een benefiet concert. Dit concert zal plaats vinden in de Petrakerk aan de C. van Kleiburgstraat te Hellevoetsluis. De zaal gaat open om 19.15 uur. De aan vang van het concert is 19.45 uur. Toe- gangskaarten zijn te koop bij de leden van de koren en aan de zaal a 2,50. De baten zijn bestemd voor de werk groep Oost-Europa en komen ten goede aan de Hongaarse minderheid in Roe menië. Tijdens de pauze is er gelegen heid om door de plaatselijke bevolking gemaakte houtsnijwerken en andere artikelen te kopen. Ook zal er op deze avond een kledingaktie worden gehou den. U kunt uw (goede) gedragen kle ding afgeven in de grote zaal. De werkgroep Oost-Europa en de beide koren wensen u een fijne avond. Tot ziens in de Petrta kerk. Geachte lezer. Ik ben er maar vanuit gegaan dat de mens redelijk nieuwsgierig is en daarom staat er boven dit stukje GRWPLITZO. Dat slaat totaal nergens op, want dit stukje gaat gewoon over schaken. Dus als u normaal de stukjes over schaken niet leest, bent u er deze keer wel mooi ingevlogen. Dat enkel en alleen omdat u wilde weten waar grwplitzo nu wel over handelde. Lees toch maar verder, je weet maar nooit, misschien word je er wel vrolijk van. S.O.F, dus, vorige week de eerste competitie-avond. De jeugdlei ders moesten wel even slikken, de eerste avond en dan al gelijk 15 van die guitige hoofdjes. Bedenk nog even dat er iedere week een aantal bijkomen en u weet wat de heren jeugdleiders te wachten staat. Wat wel tegenviel was het aantal senio ren, 12 man is niet overtuigend te noe men. Als ik dan ook nog eens zag dat er daarvan drie nieuwe leden waren, kom ik hier en daar wat tekort. Nu waren de omstandigheden niet erg best, voetbal, verkiezingen, bloed geven, maar toch hoop ik de heren die vorig seizoen mee speelden woensdag ook weer te begroe ten. Nieuwe leden blijven uiteraard welkom. Neem gerust de buurman ook maar mee. Nog even de drie nieuwelin gen introduceren: Sjoerd Westra, speelt nieuw mee bij de senioren maar is er één van de eigen kweek; vorig seizoen was hij kampioen bij de jeugd; Martin Doornheim, ook één uit de S.O.F.- jegudstal; M.L. de Waal, kwam zomaar eens proberen en we hopen dat hij blijft, want dat is een sterke speler en zulke mensen kunnen we zeer goed gebrui ken. Dat het een sterke schaker moest Jaap Gebraad overigens al gelijk voelen, hij was er minder blij mee. Verder speelde Hartog - Douw, waarbij Hartog verrassend sterk uit de opening kwam (kwaliteit meer), waardoor Douw een alles of niets aanval moest inzetten en welke nog lukte ook. Martin dacht dat wij ook nog truc's uit haalden, helaas Ruud werkt daar niet ^.l^>^^.l^^.>^)^>^t^J^>^l^>^.l^l^4.^.>^^.)^)^l^>^>^l^>^^.l^l^4.)^l^lHl.^.Jfi^ Langeweg 153, SOMMELSDIJK Telefoon 01870 - 5490 aan mee. C. de Waal - Gebuis: op en neer en de Waal won deze keer. Wij- nands: bloed geven en dan ook nog overtuigend winnen, klasse. Uitslagen: M.L. de Waal - Gebraad1 -O Douw - Hartog1 -O Martin - RuudO- 1 Wijnands - BJB1 -O Sjoerd - HellemanO- 1 C. de Waal - Gebuis1 - O Woensdag 20.00 uur; Grutterswei Oude Tonge. BJB van 198,- tot 898- in satijn, shanting en taft 's Avonds op afspraak Zandpad 90, Middelharnis Tel. 01870 - 2431 Enorme keuze in; Sterk wisselend assortiment. Gebruikte meubelen Weststraat 34 NIELWERKERK (Schouwen-Duiveland) 01114-1373, b.g.g. 1268 's middags gf.'oiK'nd: 's maandags ges/oren: '.V zaterdags de hek' dag. geopend: yrijdag koopavond.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 3