Stichting Monumentenbelioud geeft visiteicaartje op open monumentendag af Politieberichten VERDER MET CjOA C.P.B. afd. Flakkee Bazar „De Samaritaan" Ontmoetinsconcert „Vooruit" COA f VERDER MET LUBBERS Kursussen voor watersporters Medaille-oogst voor „De Stelle" Waterschap Tholen besluit tot basisplan zoet water Het fietsveer Gorishoek trekpleister Zeer mooie geslaagde reis van het Rode Kruis vanuit Dirksland Muziekopleiding bij landskampioen „De Hoop" Kotters naar Suriname? Bladz. 2 Voorzitter Hans Kastelein en secre taris Steef Visser van de Stichting Monumentenbehoud in Sommens- dijk: „We willen laten zien wat we doen". September belooft dé maand te worden voor de Stichting Monu mentenbehoud die in heel de ge meente Middelharnis haar werkter rein heeft en oude panden aankoopt om ze verantwoord op te knappen. In september worden drie beeldbe palende panden in de St. Joris Doel- straat en een pracht van een monu mentenpandje in de Dubbele Ring in Sommelsdijk opgeleverd; in septem ber wordt er gestart met de restaura tie van drie panden in de Ring in Middelharnis. In het oude Sommelsdijk Restauratie voor sociale woningbouw Bezwaarschriften ongegrond De leefbaarheid en het karakter van de dorpskernen Onterecht Feestelijke handeling door de burgemeester op 9 september GOEDEREEDE Vissterfte Zuiderdiep Baldadige jeugd Diefstallen en vernielingen Openstelling politiebureau Ouddorp Zonder geld in de bus Mutatiebericht politie Goedereede Aardappelveiling Doe nog meer met uw stem en word ook lid van het CDA. - Kerkdienst - Ingezonden „EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 5 SEPTEMBER 1989 In het Sommelsdijk van 1518 was er een instelling voor armen- en wezenzorg die in later eeuwen bijstand verleende als Stichting Sociaal Maatschappelijke Belangen. „Met de invoering van de Algemene Bij standswet in 1966 werd het verlenen van bijstand een zaak voor de gemeenten" vertelt Steven Visser „de instellingen voor armenzorg van de andere gemeen ten op Goeree-Oyerflakkee werden op geheven, waarbij de bezittingen norma liter naar de gemeenten gingen. Alleen de Sommelsdijkse stichting bleef be staan". „We mochten niets meer doen wat de oude doelstelling betrof' gaat Hans Kastelein verder „en het kwam dus in de jaren na 1966 alleen neer op het beheer van wat de stichting bezat. Bij de goed keuring van de jaarrekeningen door de gemeenteraad werd de roep om een nieuwe maatschappelijke doelstelling steeds duidelijker". Het was niet zo eenvoudig een nieuwe algemene doelstelling te vinden. In 1985 kwam het bestuur via via in kontakt met een volkomen identieke instelling in Goes, die dezelfde voorgeschiedenis had en al in 1972 een nieuwe doelstel ling moest zien te vinden. Visser: „Daar mochten we een kijkje in de keuken komen nemen. Er is een goede relatie ontstaan en we hebben van hun vallen en opstaan geleerd". Kastelein; „Ook de gemeente was en thousiast over de nieuw geformuleerde doelstelling waarbij algemene gelden worden aangewend in algemene zin, zoals ook de opzet was bij de oorspron kelijke SMB". Zo kregen de letters SMB een nieuwe eigentijdse invulling. „De afkorting SMB staat nu zowel voor Sociaal Maat schappelijke Belangen als voor Stich- SINT ANNALAND Het algemeen bestuur van het waterschap Tholen heeft dinsdagavond (29 augustus) definitief ja gezegd tegen het basisplan voor de aanvoer van zoet water. Van de hoofdingelanden stemden er 15 voor en 17 tegen het plan. Tevens sprak de vergade ring de wens uit om in de toekomst over te gaan tot de aanleg van verdichtingsnetten. Alle ingediende bezwaarschriften waar van er slechts één was ondertekend door niet minder dan tweehonder landbouwers, werden ongegrond verklaard. De aanleg van de basisvoorziening bete kent dat alleen in enkele grote waterlo pen zoet water vanuit het Zoommeer zal worden ingelaten. Het voornaamste doel daarvan is om te komen tot een beter peilbeheer. Het gaat om een alge mene voorziening, waarvan alle geschot- plichtigen op Tholen en St. Philipsland moeten meebetalen (25 gulden per hec tare). De basisvoorziening kan later die nen als uitgangspunt voor de aanleg van de verdichtingsnetten. De kosten van die verfijning worden omgeslagen over de gebruikers van kultuurgronden (ge raamd wordt op dit moment gemiddeld 47 gulden per hectare). Het ligt in de bedoeling om de verdichting per ruilver- kalingsblok uit te voeren. Onder de belanghebbenden zal echter eerst een enquête worden gehouden. Hoofdingeland L.J. Koopman voerde namens de tegenstanders van de plan nen het woord. Hij was van mening dat het door meer dan tweehonderd boeren ondertekende bezwaarschrift niet zo maar ong-igrond mocht worden ver klaard. Dfc landbouwers hadden erop aangedrongen om de zaak uit te stellen. „Die handtekeningen vertegenwoordi gen ongeveer niet minder dan 4500 hec tare kultuurgrond. Dat betekent dat 40% tegen de voorgenomen plannen is. Dat is wel een belangrijke categorie. Het Voorzitter Hans Kastelein (I) en secretaris Steef Visser van de Stichting Monumentenbehoud kijken uit naar open monumentendag. ting Monumentenbehoud en voor Stich ting Monumentenbeheer" legt Steef Vis ser uit. „We willen de monumenten behouden. Om ze ook voor de toekomst te behouden gaan we ze beheren". De Stichting is erkend door de Rijks dienst voor Monumentenzorg. De aan dacht van de stichting richt zich in de praktijk op de kernen van de dorpen, op monumenten en beeldbepalende pan den in beschermde dorpsgezichten. Hans Kastelein licht toe dat men aan drie eisen wil voldoen: „Het silhouet in stand houden, functio nele woningen opleveren en de leefbaar heid in de kernen verhogen" en Steven Visser vertelt niet zonder trots dat Dub bele Ring 7 daarvan een prachtig voor beeld is: „Het voldoet aan alle eisen van volkshuisvesting en toch behoudt het z"n uitstraling". Het werk van de stichting, die in de volksmond al „de monumentenstich ting" wordt genoemd, past mooi in het streekplan waarin het bewaren en her stellen van de karakteristieke bebou wing wordt voorgestaan. Het werk van de stichting is een voor beeld van die hedendaagse planologi sche opvattingen en levert een bijdrage aan de leefbaarheid in de oude dorps kernen. Er is veel belangstelling voor de geres taureerde panden in Sommelsdijk en ze zijn dan ook alle vier al verhuurd. Het begin van de restauratie was ook het begin van een wachtlijst van huurders. De SMB hoopt dat het initiatief van de stichting veel navolging vindt bij parti culieren, vooral nu blijkt dat de belang- stellin zo groot is. „Het initiatief van de stichting kon op waterschap had alle belanghebbenden schriftelijk om hun mening moeten vra gen", aldus de heer Koopman. De heer Koopman deelde verder de bezwaren van de gemeenten Tholen en Sint Philipsland en de woningstichting Beter Wonen. Die zijn teen de wijze waarop het basisplan wordt gefinan cierd. Zij vinden het dan ook onterecht dat alle geschotplichtigen, dus ook de eigenaren van huizen in de bebouwde kommen, moeten meebetalen. De heer Koopman zegt hierover verder: „Het gaat hier om een puur agrarisch belang. Ik zie niet in waarom het gebouwd aan het basisplan zou moeten bijdragen." Hij vond het ook onjuist dat degenene, die helemaal geen zoet water willen heb ben, straks de kans lopen om toch aan de verdichting te moeten meebetalen. Dat gebeurt als de meerderheid akkoord gaat met de verdere verfijning. Volgens de heer Koopman zijn er nog steeds veel vragen over de aanvoer van zoet water ten behoeve van de land- en tuinbouw. Hij noemde onduidelijkheden over de financiering en twijfels over de kwaliteit van het water uit het Zoommeer. Hoofd ingeland M. Suurland stelde dat het waterschap nog niet aan een beslissing toe was. „Er heerst nog veel verwarring onder de landbouwers. Een grote groep is er tegen. Ik vind het dan ook kwalijk dat het waterschap en de landbouwor ganisaties zich niets hebben aangetrok ken van de geopperde bezwaren", zei de heer Suurland. Dijkgraaf l.C. Hage ant woordde dat de bezwaren van de boeren wel degelijk serieus zijn genomen. „De meerderheid is echter voor zoet water. Daarom stellen wij voor het bezwaar schrift ongegrond te verklaren. Doen we dat eventueel niet, dan treffen we een nog veel grotere groep", aldus dijkgraaf Hage uit de kern Oud Vossemeer. D.V. donderdag 7 september hopen wij weer te vergaderen in het Dienstencen trum, Doetinchemsestraat 27, Middel harnis. Aanvang half acht. De heer H. J. v. d. Molen, oud-politie- commissaris uit Noordwijk vertelt over zijn werk en de criminaliteit. gang komen dankzij de eigen middelen, maar verder moeten we het ook hebben van alle mogelijke subsidies", aldus de voorzitter van de stichting. Het eerste resultaat van de inspannin gen van de Stichting Monumentenbe houd mag gezien worden. St. Joris Doelstraat 10,12 en 14 en Dubbele Ring 7 zullen op 9 september open staan voor het publiek. Mevrouw Sleurink zal als burgemeester van Middelharnis daartoe al om half tien het startsein geven. In de panden is een mini-expositie ingericht over de restauratie van de vier panden in de kern van Sommelsdijk, de eerste visi tekaartjes waaraan men het werk van de SMB kan herkennen. Het doet Hans Kastelein en Steef Visser genoegen dat er op 9 september in het oude hart van Sommelsdijk zo veel leven in de brouwerij is; reden temeer om het levend monument van Middel harnis. 100-jarig Sempre Crescendo uit te nodigen de open monumentendag in Sommelsdijk te beginnen met een ouder wetse mars door het dorp om na het feestelijk ceremonieel in de St. Joris Doelstraat de burgemeester via het Marktveld naarde Kerkstraat te begelei den. Daar zal mevrouw Sleurink op toe passelijke wijze de open dag van de Muziekschool Goeree-Overflakkee ope nen en de Streekmuseum-markt voor het jubileum van het Streekmuseum en De Motte. De Stichting Monumentenbehoud en Stichting Monumentenbeheer hopen veel bekijks te trekken in hun gerestau reerde panden en hopen op een ouder wets gezellige drukte, net als vroeger in de „kom der gemeente Sommelsdijk". Zoals langzamerhand traditie geworden is, organiseert de welzijnszorgkommis sie van het verpleeghuis „De Samari taan" weer de grote BAZAR op de laatste dagen van september. Dit jaar is de bazar op vrijdag 29 en zaterdag 30 september. Ook dit jaar weer een grote rommel- en boekenmarkt waarvoor de organise rende kommissie u weer om medewer king wil vragen. Heeft u nog spullen waar u niets meer mee doet of boeken die u reeds gelezen hebt, dan zijn deze zeer welkom in „De Samaritaan". Spullen voor de rommel- en boeken markt kunt u altijd inleveren bij de receptie van het verpleeghuis of als ver voer te moeilijk is, even telefonisch kon- takt opnemen met „De Samaritaan" (01870-2500). Op 16 september a.s. hopen we in „De Grutterswei" te Oude Tonge te begroeten het fanfareorkest „Ons Genoegen" uit Veere o.l.v. H. van Overbeeke en het fan fareorkest „Kunst Adelt" uit Cromvoirt o.l.v. J. van Hamond. Een muzikale ontmoeting waarin „Voor uit" o.l.v. H. Verweij onder andere popu laire werken zoals „Bad" en „The Cava lier" met solo van Leonard Braber op euphonium zullen vertolken. Een avond welke als muzikale ontmoe ting zo voor in het seizoen het erg goed moet doen. Voor de liefhebbers gratis entree - een ruim aanbod van muzikali teit. We hopen dan ook dat u „Vooruit" nieuwe stijl zult weten te waarderen, en nu echt eens massaal op zult komen. Op zaterdagavond - gratis luisteren naar muziek door drie orkesten. De sfeer, de muzikale spanning mag u gewoon niet missen. Want Oude Tonge moet zich bewust worden van het feit dat ze niet alleen „groeigemeente" is, maar ook dat „Voor uit" meegroeit en overal laat horen wat Oude Tonge kan zijn. U bent er hè, op 16 september om 19.30 uur, aanvang; zaal open 19.00 uur. Grutterswei! In een deel van het Zuiderdiep zijn vorige week een dertigtal dode karpers aangetroffen. De milieuvervuiling was deze keer niet de schuldige. De vissen waren dood gegaan door zuurstofgebrek tengevolge van de lage waterstand. Drie jongens uit Middelharnis zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag door de politie aangehouden nadat zij op de Broekweg aan brievenbussen hadden gerommeld en bermpalen uit d egrond hadden getrokken. De schade bleek mee te vallen. Zij hadden alleen met de dek sels van de brievenbussen geklepperd en de bermpalen ware niet kapot. 1. Een net vanaf de zandbak van de Openbare Basisschool in Ouddorp; 2. Diverse voorwerpen uit een boot in de binnenhaven van Stellendam; 3. Een damesfiets vanaf de Stationsweg; 4. Een autoband lek gestoken op de Hofdijksweg; 5. Een radiocassetterecorder en 2 spij- kerjassen uit een auto op de Looheul; 6. Een bruine herenfiets vanaf de West straat. Na de zomervakantie is het de bedoe ling dat het politiebureau weer op de vaste tijden geopend zal zijn, te weten: maandag t/m vrijdag van 9-12 uur en van 13-17 uur; zaterdag en zondag van 13- 17 uur. In verband met overplaatsing, ziekte, vakantie en diverse werkzaamheden zal het komende maanden niet mogelijk zijn om deze tijden te handhaven en zullen er uren uitvallen. Voor dringende zaken is het bureau altijd bereikbaar omdat de beller automatisch wordt doorgeschakels naar de meldkamer van de Rijkspolitie. Een jongen met de Turkse nationaliteit bleke in de bus te zitten zonder plaatsbe wijs en een legitimatiebewijs. Bij onder zoek bleek hij ook nog een kleine hoeveelheid hashish bij zich te heb ben. Een zeer gewaardeerd lid van de rijks politie Goedereede zal het politiewerk op land vaarwel zeggen. Vanaf 9 septem ber a.s. is de wachtmeester Ie klasse J. Braber op eigen verzoek, overgeplaatst naar de Rijkspolitie te Water, afdeling Kustwacht in Stellendam. Gedurende de afgelopen zeven jaren was hij, naast het gewone politiewerk, belast met zaken omtrent de Jachtwet, Vogelwet en andere natuurbescher mingswetten. Vooral op het gebied van de jacht heeft hij in de gemeente Goede reede veel werk moeten verrichten om de jachtgebieden en de jagers weer goed in kaart te brengen. Zijn taken zullen door andere politie mensen worden overgenomen. SINT ANNALAND Donderdag 31 augustus 1989. Doré gewone: ƒ0,65. Doré drielingen: ƒ0,10. Doré kriel: 0,45 - 0,50. Prior gewone: ƒ0,26. Primière gewone: ƒ0,30. Pre mière bonken: ƒ0,46. Gloria gewone: ƒ0,29. Gloria bonken: ƒ0,46. Gloria kriel: ƒ0.66. Bintjes gewone: ƒ0,35 - ƒ0,41. Bintjes bonken: ƒ0,45 - ƒ0,51. Bintjes drielingen: ƒ0,10. Bintjes kriel: ƒ0,70 - 0,74. Eigenheimers gewone: ƒ0,42 - fOAS. Bildstar gewone: ƒ0,37 - f 0.48. SINT ANNALAND Het fietsveer Gorishoek-Yerseke blijkt een schot in de roos te zijn. Het pontje zette tot nu toe niet minder dan 650 per sonen over. Gedurende het gehele sei zoen van het vorig jaar werden in totaal 484 passagiers vervoerd. Wethouder J. Versluijs van recreatie maakte deze cij fers één dezer dagen bekend, tijdens de vergadering van de Thoolse gemeente raad. Binnenkort zal een begin gemaakt worden met de inrichting van een afmeerlokatie aan de Thoolse zijde, waardoor het veer niet langer afhanke lijk zal zijn van het getij om te kun nen varen. Het veer Gorishoek-Yerseke kwam vorig jaar na een onderbreking van niet min der dan 26 jaar weer in de vaart. Totdat de nieuwe drijvende steiger en een kleine vaargeul bij de afvaartplaats zul len zijn gerealiseerd, blijven de vertrek tijden variabel. Binnenkort zullen deze werkzaamheden een aanvang nemen. De kosten van dit projekt bedragen naar schatting een bedrag van IVi ton. Het ministerie van landbouw, waaronder ook openluchtrecreatie valt, subsidieert dit projekt. De gemeentebesturen van Reimerswaal en Tholen steunen het pontje met een garantiesubsidie. Een overtocht kost vijf gulden per persoon. Per tocht kan het veer tien tot vijftien klanten met of eventueel zonder fiets naar de overkant vervoeren. De Thoolse gemeenteraad stemde tijdens de laatst gehouden vergadering in met het subsi- dieverzoek van 2500 gulden. Woensdag 6 september D Ik word lid van het CDA (contributie naar draagkracht); D Stuur mij meer informatie. Naam MA/ geb. datum Adres Postcode/Plaats Bon opzenden aan CDA, Antwoordnr. 1700, 2500 XK Den Haag (postzegel niet nodig). MELISSANT Donderdagavond 7.30 uur hoopt voor de Gen Gem. in Ned. voor te gaan Ds. A. Van Straalen te Barneveld. Op woensdag 30 augustus werd met twee volle bussen van de firma Mijnders van IVIelissant, en een rolstoelbus uit Middel- barnis gestart vanaf Geldershof met de afd. Dirksland, Melissant en Herkingen. Bij Hellegatsplein ging het rechtsaf naar Brabant, Willemstad, Fijnaart enz. rich ting Breda en reden we door het plaatsje Dorst langs het vliegveld Gilze-Rijen om te stoppen in Baarle Nassau in het landgoed Schalluinen waar we rijk ont vangen werden met koffie en Limburgse vlaai. Na de koffie was het weer instap pen en ging het weer richting Breda door het Mastbos, genietend van de mooie natuur dwars door de mooie landerijen, met tuinbouw en veeteelt. Na nog vele plaatsen links en rechts gepasseerd te zijn, ging het weer recht toe, recht aan naar Hellegatsplein om Flakkee weer aan te doen. Dwars door de polder Dui- vewaard naar de Lorredijk om links af te slaan naar Herkingen om te stoppen bij het verenigingsgebouw waar wij harte lijk werden ontvangen voor de brood maaltijd die gereed stond. Hier werd dankbaar gebruik van gemaakt want de tafels waren van alles rijk voorzien. De sfeer onder elkaar was prima en zo van verschillende kanten te horen is het naar aller genoegen geweest, want het was een hele mooie reis. Dit in vogel vlucht iets over de reis. Een woord van dank is dan namens ons allen zeker wel op zijn plaats. In de eerste plaats dank aan de Heere onze God Die het weer mogelijk heeft gemaakt dat wij dit alles weer mochten meemaken en beleven, want wij hebben dit toch weer uit Zijn Vaderhand mogen ontvangen, en daarom Hem alleen de eer. Een woord van dank aan het bestuur van het Rode Kruis voor het organiseren van deze reis, want het is een grote verantwoording om dit alles voor een groep van 100 mensen voor te bereiden, maar het was prima geregeld en daarvoor onze welgemeende dank. Ook het team van medewerksters van het Rode Kruis hartelijk dank voor de hulp die er was voor die mensen die hulp nodig hadden, want die kwamen ook niets te kort. Ook de dames van de bediening die gezorgd hebben dat alles goed is verlopen, onze hartelijke dank. Tenslotte nog een woord van dank aan alle chauffeurs die op een rustige wijze ons hebben gebracht waar wij wezen moesten, en ons vanaf Herkingen weer veilig hebben thuisgebracht waar wij half acht zijn uitgestapt. Nogmaals onze dank voor alles, en wij mogen terugzien op een mooie rustige reis. A. Bruggeman Margietlaan 4 Dirksland Het zomerseizoen loopt langzaam ten einde en vele watersporters denken weer aan de komende winter om hun kennis van het varen uit te breiden of op te fris sen. De „Vaarschool Voorne" start in oktober met een groot scala aan kursus sen, van Vaarbewijs tot Kunstnavigatie en Marifoon. Voor diegenen, die hier over meer informatie willen, kunnen op zaterdag 23 september a.s. terecht op de „Open dag" in „De Groote", Reede 2 te Brielle van 10.00 tot 15.00 uur. Indien men verhinderd is kan men ook bellen 01810-16764. De Vaarschool Voorne had het hoogste percentage geslaagden! Vanaf heden kunnen bij Fanfare-orkest „De Hoop" weer een aantal jonge blazers en blokfluiters geplaatst worden voor hun muziekopleiding. Een volledige theoretische en praktische scholing tot muzikant wordt aangeboden. De oplei ding wordt geheel verzorgd door gedi plomeerde leraren, afgestudeerd aan het conservatorium. Leeftijdsgrens: blok fluiters 6-8 jaar en voor blazers vanaf 8 jaar. Wij stellen u voor om met uw kind(eren) eens te komen luisteren bij een repetitie van het jeugdorkest „De Hoop" in het Haegse Huus te Stellendam, op de woensdagen 6 of 13 september a.s. aan vang 19.00 uur. U kunt dan zelf ervaren met hoeveel plezier én inzet de jeugdige leden met hun hobby bezig zijn. In okto ber a'.s'. zal het jeugdorkest weer een concert verzorgen. Uw eventuele vragen kunt u na afloop van de repetitie richten tot dirigent Arie Stolk of een der aanwezige bestuursle den. Telefonische informatie kunt u ook verkrijgen bij de heer Dirk Jansen, Brielsestraat 5, Stellendam (tel. 2812). Iedere Nederlandse kotter, die naar één van de landen van de Europese Ge meenschap wordt verkocht kan voor de Nederlandse visserij een nieuwe con current betekenen. Enkele jaren geleden was Engeland b.v. niet in staat het aan dat land toegewezen scholquotum op te vissen, maar hoe meer Engelse (ex- Nederlandse kotters) aan die visserij gaan deelnemen hoe kleiner de kans dat Nederland kan profiteren van wat door Engeland niet wordt opgevist. Er komt nu gelukkig een ander perspectief Suri name, dat omdat het niet over vol doende schepen, of niet voldoende mensen beschikt, die een kotter kunnen bemannen, om in de visrijke wateren van de Caribische Zee te vissen, ver huurt delen van zijn viswater aan Venuezulanen of andere Zuid-Ameri kaanse vissers, maar wil daarin nu ver andering brengen. Men komt op de markt voor aankoop van tweede-hands boomviskotters of garnalenkotters. Er zijn niet alleen verkoopmogelijkheden voor oudere schepen, men kan ook con structies bedenken, dat Nederlandse kottervissers in Suriname aandeel krij gen in daar te vestigen rederijen. Afgelopen zaterdat toog zwemclub „De Stelle" naar het Brabantse Klundert voor de returnwedstrijd. Op 17 juni j.l. hadden „'t Rooie Paerd" en „De Stelle" elkaar in Stellendam ontmoet alwaar „De Stelle" won met 35 tegen 25 pun ten. Ook nu weer ging „De Stelle" goed van start met goud voor Annemieke van Oostenbrugge, Ronald van Soest, Anton van Koppen en Saskia Jansen. Dat resulteerde in een 9-6 voorsprong. Tot halverwege de wedstrijd breidde „De Stelle" dit verschil uit tot 17-13. Het tweede gedeelte gaf eenzelfde beeld. Goud voor Ronald van Soest, Bianca Breen, Wessel Schippers en opnieuw Saskia Jansen leidde tot een 26-19 stand. Vervolgens waren het Geke Blok land, Vincent de Leeuw, Janet Tanis en Gerrit Koese die met hun gouden me daille de eindstand op 35-25 bepaalde. Desondanks ging de estafette-winst toch naar „'t Rooie Paerd"! Door dit resultaat werd „De Stelle" auto- mafisch winnaar van deze tweekamp. Na afloop van deze wedstrijd had het jeugdbestuur van „'t Rooie Paerd" een lekkere broodmaaltijd geserveerd en werden er nog enkele ronden bingo gespeeld met beide verenigingen. Komend weekeinde zal een deel van „De Stelle" wederom in Klundert aan wezig zijn, want dan doen ze met twee teams mee aan de nacht van Klundert. Zulle"n ze ook nu weer met de eerste prijs naar huis komen?

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2